BETAALD VOETBAL OP GEVAARLIJK KRUISPUNT V anderaerden bewijst sprint-klasse Mesker hoopt op goede partij BROODROOF Yan Meer naar ziekenhuis Zege van Darragh t^ÉNSDAG 22 JUN11983 Gecombineerde ploeg niet naar de Tour Uitslagen Olympisch schieten in Las Yegas Wereldrecord Michael Gross W ereldrecord kogelslingeren mag met de Stem-Tourprijsvraag en VAN RUIM 15.000 GULDEN DEfiTEM-S L romain van damme «EDA - Vandaag zal de Ceede kamer zich buigen |er bet betaald voetbal. Af- Ejnde op eerder gedane uit- Lraken van de politieke par- Jen riet het er voor het be- iald voetbal niet al te best uit. nmers, de overheid is bereid Lel te nemen aan het miljoe- tnspel, maar stelt wel als eis il de door die overheid opge- elde spelregels nageleefd orden. En juist dat gaat een intal clubs net iets te ver. Voor dat schijntje moeten we les slikken, daar passen we »r". Dat heeft tot gevolg dat het jtaald voetbal en de overheid imiddels danig uit elkaar ge loeid zijn. Het sectiebestuur ider leiding van Eric Vilé, it bereid was de overheid de and te reiken, kreeg onmid- jllijk het deksel op het neus i kon vertrekken. Voor- lamste struikelblok vormde het vergoedingingensysteem. Zoals bekend wil de overheid aansturen op afschaffing van het vergoedingensysteem. Tot grote schrik van een aantal, clubs dat dankzij het vergoe dingensysteem, Sparta, FC Twente, NAC, om maar een paar dwarsstraten te noemen, het hoofd boven water kan houden. Het zoeken naar een compromis is tot nu toe mis lukt. Enerzijds omdat in het nieuwe sectiebestuur zelf, ge leid door ex-politicus André van der Louw, niet iedereen op dezelfde lijn zit. Zo wil Karei Jansen eveneens afschaffing van het vergoedingensysteem, maar roept Renze de Vries dat afschaffing de doodsteek voor een groot aantal clubs bete kent en dus van het program ma afgevoerd moet worden. Het gebekvecht heeft intus sen geleid tot een alarmerende situatie voor het betaald voet bal. Anderhalve week geleden kwam een delegatie van het sectiebestuur en een delegatie van de overheid in Utrecht bijeen. Daar werden de mes sen geslepen. Nog niet gesne den, maar dat kan binnenkort het geval zijn. De overheid ging namelijk niet akkoord met de door het sectiebestuur gedane voorstel. Het werd van tafel geveegd. De overheid koppelde er meteen een drei gement aan vast: als het be taald voetbal niet tot andere maatregelen kan komen, zal er vanaf 1 juli geen geld uitge keerd worden. Dat kan het be taald voetbal een miljoen gul den schelen. Nog meer overi gens als het betaald voetbal het been stijf houdt waardoor het tweede gezondmakings- plan op de tocht kan komen te staan. Het werd echter pas goed donker voor het betaald voetbal toen Jan Masman van de SNS (Stichting Nationale Sporttotalisator) verklaarde dat het uitbetalen van 1,8 mil joen gulden wel eens uitge steld zou worden door deze ontwikkelingen. Vandaar dat het sectiebestuur in allerijl be sloot reeds in augustus een al gemene vergadering uit te schrijven. Op die vergadering wil het sectiebestuur met nieuwe voorstellen komen en hoopt het dat iedereen op één lijn te krijgen is. Geen eenvou dige klus, omdat de gedane voorstellen een reglements wijziging vragen. En daar is 75 procent voor nodig. Gezien de diverse standpunten in het be taald voetbal zo op het eerste oog geen haalbare kaart. Voorlopig geen subsidie derhalve. En wat dat betekent verwoordt Heracles-voorzitter Ger Vermeulen met: „Desa streus. Dan redden wij het niet. Dan moeten we rond zien te komen met recettes en re clame-inkomsten. Dat lukt ons niet. En niet alleen Hera cles. Er zijn tal van clubs die dan het loodje moeten leggen. Niet alleen in de eerste divisie. Dat vergoedingensysteem gaat ons eigenlijk wat voorbij. Wij hebben daar niet zo veel baat bij. Clubs als Sparta le ven er van, maar de gemiddel de eerste divisieclub beslist niet". „Maar", klampt Ver meulen zich vast aan de com petitie, „er zullen toch genoeg clubs moeten zijn om competi tie te kunnen spelen. De grote clubs kunnen niets als er geen tegenstanders zijn. Daarom heb ik nog wel hoop dat ieder een opp dezelfde lijn zal ko men te zitten". Dat moet dan wel een lijn zijn die de overheid en de SNS zint. „Want", zeggen de meeste politieke partijen die toch al niet zo gecharmeerd zijn van subsidie voor het betaald voet bal, „als er niet aan onze voor waarden voldaan wordt, is het over". Het beslissende duwtje naar de profliga en de onaf hankelijke klasse komt er aan. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllIHmillllllllllllllNIIIIIIIIIIIHIIIUIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIM HEODE ROOY TOTAL-LOSS Van onze speciale verslaggever UNTERBACH - Theo de Rooy wilde in de achtste etappe van de ronde van Switserland laten zien, dat hij ook nog bestond. Hij wilde zich tegenover zijn jloegbaas Peter Post bewijzen en aantonen, dat hij niet voor niets is uitverko pen voor de ronde van Frankrijk. Bovendien werd hij maandagavond vader Iran een blozende dochter Dorris. Post, moeder, dochter en uiteraard zichzelf irilde hij trakteren op een overwinning in de zware bergetappe, die hij vorig Haar op schitterende wijze won. Het lukte niet. De Rooy werd na een dag vol [actie tenslotte dertiende. De Zwitser Hubert Seiz liet lem in de laatste beklimming jchter en ging op zoek naar De oy s ploegmaat Johan Lam- Inerts. Ook die liet Seiz voor jvat hij was. De Zwitser won Jldus de tweede koninginne- lappe van de 47e ronde van fewitserland. Sean Kelly hield pet zijn ploeggenoten steeds tontrole over de wedstrijd en wam in de belangrijke grote poep over de streep. Zijn jrootste concurrent, de Ita liaan Roberto Visentini, kwam p de Alpentoppen in de pro- Siemen. Na een lange jacht in e afdaling van de Furka wist ij de aansluiting opnieuw te ewerkstelligen, maar in de laatste klim moest de miljo- lairszoon toegeven op Kelly, Idie schijnbaar moeiteloos op [de eindzege afstevent. Ondanks het feit, dat De Rooy zijn zege van vorig jaar, toen hij zij aan zij met Giusep pe Saronni de Alpentoppen bedwong, niet kon herhalen, was hij uiterst tevreden over zijn verrichtingen. De Rooy: .Post had mij verteld, dat ik |mij geen zorgen hoefde te ma- N IERBAKCH De gecombi neerde Nederlands/Belgische hrmatie van Jac de Goede en "wied Reybrouck is niet ge accepteerd voor deelneming san de ronde van Frankrijk. Volgens de officiële lezing hef fe net, dat de kandidatuur van Jc formatie te laat is inge- ken over mijn deelneming aan de Tour de France. Toch wilde ik me een keer laten zien. Dat het niet lukte te winnen is jammer. Ik heb mij volledig leeggereden en heb een vol daan gevoel. De laatste de marrage van Seiz kon ik niet beantwoorden. Ik was total- loss". Peter Post heeft nog niet veel plezier beleefd aan De Rooy, die dit seizoen voor het eerst voor de Raleigh-brigade rijdt. In de ronde van Frank rijk moet hij Winnen en Van de Velde in het hooggebergte waar mogelijk steunen, ter wijl hij ook zijn eigen kansen mag grijpen. Precies twee maanden geleden smakte de in Limburg woonachtige De Rooy in een kermiskoers te België (Anderluez) tegen het asfalt, waarbij hij zijn sleutel been voor de tweede keer in ruim een jaar tijd brak. Zijn wedstrijdritme werd daardoor ernstig verstoord. In de ronde van Zwitserland bevestigde hij in de beginfase zijn matige vorm. Langzamer hand ging het beter en De Rooy achtte gisteren tijd rijp aan te tonen, dat hij nog kan meekomen. In de rit waren drie Alpenreuzen opgenomen, die hij goed kende. Vorig jaar was de etappe over bijna het zelfde parkoers voor hem een triomftocht geworden. Bij de eerste serieuze ontsnapping was hij gisteren reeds betrok ken en dat zou de gehele dag zo blijven. Het grote verschil met ver leden jaar is evenwel, dat De Rooy in een andere formatie rijdt, die met een ander sys teem werkt. Waar zijn vroege re ploegleider Walter Godef- root zich vorig jaar richtte op alle rondes, heeft De Rooy van Post dit seizoen de gelegenheid gekregen zich terdege voor te bereiden op de ronde van Frankrijk. Die voorbereiding op de Tour heeft voorrang; de etappezege ging dan ook aan de neus van De Rooy voorbij De uitslag van de achtste etappe van de ronde van Zwitserland, van Bellinzona naar Unterbach over 218,5 km: 1. Hubert Seiz (Zwi) 6 uur 29 min en 44 sec (33.637 km/u), 2. Stefan Mutter (Zwi) op 1.29,3. Greg Lemond (VSt), 4. Sean Kelly (Ier), 5. Wladimiro Panizza (Ita), 6. Aca- cio da Silva (Por), 7. Jostein Wil- mann (Noo), 8. Peter Winnen (Ned), 9. Mario Beccia (Ita), 10. Paul Wel lens (Bel), 11. Jean-Mary Grezet (Zwi) allen dezelfde tijd als Mutter, 12. Steven Hooks (Ned) op 1.55, 13. Theo de Rooy (Ned) op 2.25, 14. Lu ciano Loro (Ita) op 2.32,15. Roberto Visentini (Ita) z.t., 20. Johan van de Velde (Ned) op 3.43,24. Johan Lam- merts (Ned) op 5.25, 29. Emiel Eer stens (Ned) op 10.55, 37. Gerard Velscholten (Ned) z.t., 42. Bert Oos terbosch (Ned) op 14.37, 64. Johnny Broers (Ned) op 37.01, 65. Jan Jon kers (Ned) z.t., 70. Hans Langerijs (Ned) z.t., 89. Heddy Nieuwdorp (Ned) z.t., 99. en laatste Eric Dall Armelina (Fra) z.t. Uitgevallen: acht renners onder wie de Neder landers René Koppert en Jac van Meer. Het algemeen klassement na de achtste etappe: 1. Kelly (Ier) 34 uur 54 minuten en 39 seconden, 2. Vi sentini (Ita) op 1.08, 3. Winnen (Ned) op 1.18, 4. Grezet (Zwi) op 1.19, 5. Lemond (VSt) op 1.38, 6. Mutter (Zwi) op 1.46, 7. Beccia (Ita) op 1.48, 8. Wilmann (Noo) op 2.21, 9. Da Silva (Por) op 2.50, 10.Wellens (Bel) op 2.54, 11. Breu (Zwi) op 3.01, 12. Panizza (Ita) op 3.10, 13. Loro (Ita) op 4.53, 14. Zweifel (Zwi) op 5.12, 15. Sergeant (Bel) op 5.14, 16. Rooks (Ned) op 5.48,18. Van de Vel de (Ned) op 7.33, 24. Veldscholten (Ned) op 15.37, 39. De Rooy (Ned) op 51.58, 40. Lammerts (Ned) op 53.57, 42. Kerstens (Ned) op 55.43,46. Oos terbosch (Ned) op 1.00,21, 67. Jon kers (Ned) op 1.33,43, 69. Broers (Ned) op 1.34,35, 82. Langerijs (Ned) op 1.47,03, 86. Nieuwdorp (Ned) op 1.49,25,99, Serpelloni (Ita) op 2.07,55. Marcella Mesker in actie. GRUISSAN (ANP) - De jonge Belg Eric Vanderaerden heeft gisteren de eerste etappe van de ronde van de Aude gewon nen. Vanderaerden herstelde zijn 'fout' van maandag, toen hij in de proloog zijn landge noot Jean-Luc Vandenbrouc- ke met zestiende van een se conde verschil voor moest la ten. Eric Vanderaerden toonde in Gruissan voor de zoveelste. keer in zijn eerste prof-seizoen zijn sprintkwaliteiten. In de pelotonspurt klopte hij zijn landgenoten Van Brabant en De Wilde en de Westduitser Hofeditz. De beste Nederlan der was Adri van der Poel, die als veertiende tevreden toezag hoe ploeggenoot Vanderaer den de zege binnenhaalde. Jean-Luc Vandenbroucke behield in de eerste etappe, die geen enkele verandering bracht in het klassement, de leiderstrui. Slechts lichte pa niek ontstond, toen Vanden broucke tot twee keer toe lek reed. Opvallend was het af stappen van de Ier Stephen Roche, een van de kansheb bers voor de ronde van Frank rijk, die volgende week begint. Roche kampt sinds de Midi Li- UNTERBACH - Jac van Meer kwam tijdens de achtste etap pe bij de tweede bevoorrading ten val. Bij het aannemen van het eetzakje verloor hij de macht over het stuur en viel met het hoofd tegen de grond. Versuft bleef Van Meer enkele minuten liggen. Met een am bulance werd hij naar het zie kenhuis in Brigg vervoerd. Naast een hersenschudding liep de Brabander verwondin gen op aan arm en dijbeen. Een schrale troost was, dat hij tot pechvogel van de dag werd uitgeroepen en daarmee 560 gulden verdiende. Van ome speciale verslaggever LONDEN - Op de tweede dag van Wimbledon heeft Marcel- la Mesker zich een weg ge baand naar de 'showcourts', die de rest van het jaar onge bruikt liggen. De overwinning in twee sets op de kleine Britse nummer vier, Anne Hobbs (6- 3, 7-5), was op zichzelf niet op zienbarend. Maar de 24-jarige Haagse baande zich wel een weg naar haar eerste confron tatie met de op grand-slam azende Chris Lloyd-Evert. „Al heb ik nooit tegenover haar gestaan, ik heb haar vaak zien spelen en dan kom je onwillekeurig onder de in vloed van de wijze waarop zij zich concentreert en de perfec tie in haar spel. Als ik mij met haar vergelijk, vraag ik me weieens af: hoeveel kom ik nog te kort?". In de loop van vijf vrijwel blessurevrije jaren heeft Mar cella Mesker zich een eigen plaatsje verworven in het da mestennis. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Marianne vpn der Torre, Nannette Schutte, Yvette Flu en Karin Moos, die allen min of meer afhaakten. Jan de Rook, de trainer die een gedeeltelijke verantwoorde lijkheid droeg voor hun mis lukken, is degene die Marcella Mesker op Wimbledon bijstaat als praatpaal, banenregelaar en wat dies meer zij. Dat ge beurt op verzoek van de speel ster zelf. „Toen de bond mij vroeg voor de Federation Cup, heb ik als tegenprestatie ge vraagd of Jan de Rook mij op Wimbledon zou kunnen bege leiden. Hij zou er toch naar toe AKEN (ANP) - De Ierse ruiter Paul Darragh heeft gisteren de openingswedstrijd van het CHIO in Aken gewonnen. Het betrof een springproef op tijd. Darragh had met zijn paard Carrol 52,28 seconden nodig voor het parcours. De West duitser Achaz von Uchwaldt werd tweede met Intschu Tschuna in 54.84 seconden voor de Brit Michael Whitaker met Courtway. gaan met de jeugdploeg". Dankzij dat verzoek zit De Rook in Londen, hoewel in middels is besloten dat zijn jeugdploeg thuis blijft. Als tennisspeelster drukte Marcella Mesker de voetspo ren van Betty Stöve. Hetzelfde aanvallende spel, dezelfde be perkte looptechniek, net als Betty benoemd tot bestuurslid van de vrouwenbond („Het geeft je het gevoel dat je echt wat kunt doen"), maar zonder dezelfde wapenfeiten. Haar plaats is in het derde of vierde échelon. Ooit was ze 31e op de ranglijst, nu staat ze tien plaatsen hoger geklasseerd. Met het bereiken van de kwartfinales en een enkele halve finale plus een uitschie ter, zoals de overwinning op Turnbull deze winter in Australië, komt ze op een jaarinkomen van zo'n 25.000 dollar (70.000 gulden) aan prij zengeld. Voldoende om van rond te komen; te weinig voor het koesteren van onbereikba re dromen. Daarom was voor Marcella Mesker het bereiken van de tweede ronde op Wim bledon zo belangrijk. Het is de vijfde keer dat zij zo ver komt. Haar beste resul taat op gras dateert nog uit 1979, toen zij in de derde ronde werd uitgeschakeld door Dianne Fromholtz. Daarna riepen in 1980,1981 en 1982 res pectievelijk Teeguarden, Ka- thy Jordan en Wendy Turn bull haar een halt toe. Er be staat geen twijfel over dat Chris Lloyd-Evert dat in de editie van 1983 zal doen. „Het zal van mijn service afhangen of het een partij wordt of niet", aldus Mesker. „Als de eerste opslag goed is, ga ik meteen naar voren. Tegen Evert zal ik het van achteren uit nooit redden. Misschien zetten ze me wel op baan twee". Deze in de luidruchtig ste hoek van Wimbledon gele gen baan heeft de bijnaam 'het kerkhoF, omdat er zoveel tite- laspiraties begraven liggen. De service was de slag waaraan Mesker de overwin ning op Hobbs dankte. De eer ste opslag, waaraan zij hard heeft gewerkt, kwam dikwijls diep tegen de lijnen en vormde een solide basis voor de net- aanval. De twee vorige con frontaties met de Britse (58ste op de lijst), beide uit 1982 - de een indoor, de ander op gras - hadden een bijzonder gering krachtsverschil te zien gege ven, maar dit keer stond de Haagse in een mum van tijd met 5-0 voor. „Het feit dat ik won, plus het feit dat zij ze nuwachtig wordt als ze voor eigen publiek moet spelen, werkten in mijn voordeel", analyseerde Mesker. De voor sprong verleidde haar tot een korte periode van zorgeloos heid. Hobbs kwam terug tot 5-3. In de volgende game ser veerde Mesker de set op love uit. Dat deed zij ook in de tweede set, toen de eveneens 24-jarige Britse veel beter ser veerde en de doorbraak pas in de elfde game tot stand kwam. Van onze speciale verslaggever LONDEN - In de ogen van de toptennissers komt een schorsing heel anders over dan de blessures of een vroegtijdige uitschake ling, waarmee menige geplaatste speler zich in de beginfase van Wimbledon heeft verzekerd van enkele extra vrije dagen. Een schorsing wordt gezien als een inmenging van buitenaf en beti teld als broodroof. Zo staat het tenminste omschreven in de petitie van twintig tennissers, die opkomen voor Guillermo Viias, die tegen zijn schorsing van een jaar in beroep is gegaan. De gecombineerde straf van 20.000 dollar (55.000 gulden) en de schorsing van een jaar werd de Argentijn opgelegd naar aanleiding van het accep teren van startgeld bij het toernooi van Rotterdam. Zijn colle ga's geloven niet, dat Vilas iets onoirbaars heeft gedaan. „Ze- moeten de Tennisraad een jaar schorsen", was, het woedende commentaar van Vitas Gerulaitis, die zich na een benauwde overwinning in vijf sets op de nietige Ramesh Krishnan opwierp als woordvoerder van de groep. In de verklaring staat: „Guillermo Vilas, altijd een gentleman op en naast de baan, heeft tien jaar lang het professionele tennis ten volle ondersteund. Hij heeft miljoenen mensen vreugde ver schaft en is als eerste verantwoordelijk voor de toegenomen po pulariteit van de tennissport in Zuid-Amerika". Tot de belang rijkste ondertekenaars behoort John McEnroe, Jannick Noah, Mats Wilander, Vitas Gerulaitis, Jose Luis Clerc en de eveneens onder verdenking staande Ivan Lendl. Voornaamste niet-onder- tekenaar: Jimmy Connors. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den zijn: dames enkelspel eerste ronde: Sabina Simmonds (Ita)-Jean Hepner (VSt) 6-0, 6-1; Claudia Pasquale (Zwi)- Debbie Freeman (Aus) 6-2, 6-3; Mima Jausovec (Joe)-Annabel Croft (GBr) 6-1, 6-2; Sylvia Hanika (WDl)-Beverly Bowes (VSt) 6-3, 6-2; Martina Navratilova (VSt)-Beverly Mould (ZAf) 6-1, 6-0; Eli zabeth Minter (Aus)-Barbie Bramblett (VSt) 7-5, 6-2; Marcella Mesker (Ned)- Anne Hobbs (GBr) 6-3, 7-5; Elise Burgin (VSt)-Claudia Monteiro (Bra) 6-2, 6-4; Jo Durie (GBr)-Yvona Brzakova (Tsj) 6-4, 6-2; Anne White (VSt)-Etsuko Inoue (Jap) 6-1, 6-3; Wendy White (VSt)-Julie Salmon (GBr) 7-6, 6-4; Rosalyn Fairbank (ZAf)-Kim Schaefer (VSt) 6-7, 6-2, 6-0; Ann Henricksson (VSt)-Elisabeth Ek- blom (Zwe) 6-4, 5-7, 6-3; Nancy Yeargin (VSt)-Debbie Jarrett (GBr) 6-1, 6-1; Christiane Jolissaint (Zwi)-Bettina Bun- ge (WD1) 3-6, 7-5, 11-9; Virginia Ruzici (Roe)-Catarina Lindqvist (Zwe) 6-0, 6-2; Claudia Kohde (WDl)-Helena Sukova (Tsj) 6-3, 7-6; Kim Sands (VSt)-Lele Fo- rood (VSt) 7-6, 6-4; Kate Latham (VSt)- Pam Teeguarden (VSt) 6-7, 7-6, 7-5; Yvonne Vermaak (ZAf)-Sarah Gomer (GBr) 4-6, 6-2, 6-2; Hana Mandlikova (Tsj)-Rina Einy (GBr) 7-5,6-3; Leslie Al len (Vst)-Kate Brasher (GBr) 6-2, 6-1; Amanda Brown (GBr)-Louisa Spain (VSt) 6-4, 6-2; Sherry Acker (VSt) -Ca therine Tanvier (Fra) 6-4, 6-2; heren en kelspel eerste ronde: Johan Kriek (VSt)- Sammy Giammalva (VSt) 6-4, 6-3, 6-2; Mark Edmondson (Aus)-Vijay Amritraj (Ind) 6-3, 6-4, 7-6; Roscoe Tanner (Vst)- Jan Gunnarsson (Zwe) 6-4, 6-3, 6-2; Nick Saviano (VSt)-Jonathan Smith (GBr) 7-5, 6-3, 6-2; Wojtek Fibak (Pol)-Buster Mot tram (GBr) 4-6, 6-4, 7-6, 6-2; Drew Gitlin (VSt)-John Sadri (VSt) 7-5, 6-7, 6-1, 7-5; Charlie Fancutt (Aus)-Chris Bradnam (GBr) 6-4,6-4,7-6; Paul McNamee (Aus)- Eric Korita (VSt) 6-1,3-6,6-4,6-7,9-7. bre met een pijnlijk zitvlak. Die blessure dwong hem na 93 kilometer af te stappen. Roche wilde de kwetsuur niet force ren om toch zijn kansen te be houden voor een geslaagde Tour. In de eerste etappe over 201 kilometer, die onder een be wolkte hemel werd gereden, viel slechts een ontsnapping te noteren. Acht renners trokken er op uit, maar staakten hun poging al snel. Uitslag eerste etappe van de ronde van de Aude, van Narbonne naar Gruissan over 201 kilometer: 1. Erie Vanderaerden (Bel) 4 uur 28 minuten en 45 seconden, 2. Bennie van Brabant (Bel), 3. Ralf Hofeditz (WD1), 4. Etienne de Wilde (Bel), 5. Francis Vermaelen (Bei), 6. Jean Francois Rault (Fra), 7. Yvon Ber- tin (Fra), 8. Jose Luis Laguia (Spa), 9. Rudy Boremans (Bel), 10. Jean Marie Wampers (Bel), 14. Adri van der Poel (Ned) allen dezelfde tijd als Vanderaerden. Het algemeen klassement na de eerste etappe: 1. Jean-Luc Van denbroucke (Bel) 5 uur 31 minuten en 39 seconden, 2. Eric Vanderaer den (Bel) op 1 seconde, 3. Bernard Vallet (Fra) z.t., 4. Jean-Louis Gauthier (Fra) op 0.03, 5. Marc Go mez (Fra) z.t., 6. Phil Anderson (Aus) z.t., 7. Etienne de Wilde (Bel) op 0.04, 8. Pierre-Henry Mentheour (Fra) z.t., 9. Claude Moreau (Fra) z.t., 10. Sean Yates (GBr) z.t., 20. Adrie van der Poel (Ned) op 0.07., 54. Hennie Kuiper (Ned) op 0.16, 56. Henri Wanders (Ned) z.t., 61. Jos Schipper (Ned) z.t., 76. Ko Moritz (Ned) op 0.21, 82. Fred van Dongen (Ned) op 0.34, 92. Ad Tak (Ned) op 6.20. LOS ANGELES (ANP) - De Olympische schietwedstrijden zullen volgend jaar in Las Ve gas worden gehouden. Dit is gisteren in Los Angeles be kend gemaakt. De algemeen secretaris van de Internationale Schutters Unie, de Westduitser Her mann Schreiber, had tevoren al bevestigd, dat het IOC en het organisatiecomité van de Spelen in Los Angeles het eens waren geworden. Het besluit betekent dat het Internationa le Olypimsch Comité door de knieën is gegaan voor de eisen van het LAOOC. In januari had het IOC het voorstel om voor de gokstad in de woestijn te kiezen afgewezen. De af stand tot Los Angeles, onge veer 450 kilometer, zou te groot zijn. Als alternatief was de militaire vesting Seal Be- rach alsmede het Prado Park in de omgeving van Los Ange les geopperd. HANNOVER (ANP) - De Westduitser Michael Gross heeft gisteren tijdens de West- duitse zwemkampioenschap- pen in Hannover een wereld record gezwommen op de 200 meter vrije slag. Hij kwam tot de tijd van 1.48,28. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Am brose 'Rowdy' Gaines, die op 19 juli 1982 in Mission Viejo op 1.43,93 uitkwam. MOSKOU (ANP) - De Sovjet rus Sergei Litnikov heeft het wereldrecord kogelslingeren in Moskou scherper gesteld en gebracht op 84,12 meter. Litnikov was sedert 4 juni 1982 houder van het record met een afstand van 83,98 me ter. DEN HAAG (ANP) - Deze week is in lotto 24 een winnaar gevallen. De gelukkige ont vangt bruto bijna een half ton: f. 499.951,90. Ook in cijferspel 24 hoefde de eerste prijs niet gedeeld te worden. De resultaten zijn: Lotto 24: le prijs: 1 winnaar, die bruto f. 499.951,90 ontvangt. 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 75.000,00 ontvangen. 3e prijs: 142 winnaars, die elk bruto f. 1380,40 ontvangen. 4e prijs: 6.475 winnaars, die elk f. 30,20 ontvangen. 5e prijs: 94.805 winnaars, die elk f. 5,00 ont vangen. Ci)t«rsptl Cijferspel 24: le prijs: 1 win naar. 2e prijs: geen winnaars. 3e prijs: 21 winnaars. 4e prijs: 170 winnaars. 5e prijs: 1864 winnaars.

de Stem | 1983 | | pagina 7