Overleven een kunst De Ark gaat volgende week officieel open Hulster peuterzaal weer terug in Houtenkwartier Man had liefst 3 geboortebewijzen Conclusie Dorpsraad na onderzoek Dorpsplan in de maak voor Clinge HQENSDAG 22 JUN11983 T18 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND igekeurde Shell ICLINGE - De dorpsraad van Clinge vindt dat Ier heel wat schort aan zowel de openbare als (particuliere groenvoorzieningen in het dorp. Iftlen komt tot die conclusie naar aanleiding |van een onderzoek naar het in het dorp aan- |wezige 'beeldbepalend' groen. Clingenaren kunnen morgen hun zegje doen UW VAKKUNDIGE JUWELIER HELPT U MET PLEZIER JUWELIER NIEUWEWEG 3 SLUIS Telefoon 01178-1337 Volkskoers Graauw weer succes Zwembad Hulst vandaag open Nieuwe kleuterschool plus lokaal Schietingen $00 MB Breda |u moet betalen. Voor Als contante betaling |(dus géén giro- of een acceptgirokaart noeten brengen. If komma een vakje EIRE in samenwerking met mm lare Taal bevorderen. Mm Overdag/'s avonds enden aan: 0 TL Amsterdam. Clin ge is niet groen genoeg CLINGE - De dorpsraad van Clinge is bezig met het opstellen van een dorpsplan, een toekomstplaatje waarin zaken als openbaar groen, verfraaiing, speelplaatsen, ongewenste verkeerssitua ties en beeldverstorende ele menten onder de loep wor den genomen. Indien nodig wil men voorstellen aandragen tot verbetering van huidige si tuaties. Met het dorpsplan hoopt men ook te gemeente een brok informatie te kunnen verstrekken en tevens te voorkomen dat men daar zaken gaat realiseren „waar wij als inwoners Clinge niet een, twee, drie op zitten te wachten". Het is de bedoe ling dat het dorpsplan na sa menspraak en inspraak van zowel het gemeentelijk ap paraat en de inwoners van Clinge uiteindelijk door de gemeenteraad kan worden vastgesteld, zodat vast komt te staan welke zaken uitge voerd gaan worden. Eén van de hoofdstukken uit het dorpspian, 'Clinge: groenkern' is inmiddels uit gewerkt (zie elders op deze pagina). Morgenavond (don derdag) worden de Clinge naren uitgenodigd voor een bijeenkomst in het gemeen schapscentrum Malpertuus. Daar zal de opzet van het dorpsplan worden gepresen teerd en kunnen de aanwe zigen hun zegje doen over zaken die daar volgens hen moeten inkomen. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Als Clinge niet is aangewe zen als groeikern dan kunnen ivc Clinge op z'n minst toch ■aanwijzen als groenkern ljegt de dorpsraad. Immers, in |het zuiden en in het gedeelte lijk in het oosten wordt het Jdorp omzoomd door een bos- ■rijke omgeving. Echter, wie de dorpskern in (ogenschouw neemt bemerkt van al dat omringende groen mets. „Integendeel", meent de 'dorpsraad, „het dorpscentrum als zodanig kenmerkt zich hoofdzakelijk als een groe- |narm gebied". De dorpsraad heeft het aan wezige openbare en particu liere groen in kaart gebracht. Vanaf het Zeegat is de Gra venstraat tot aan de Woestij nestraat aardig groen te noe men. Dit vanwege enkele grote perceién die bij agrarische be drijven horen. Richting dorps centrum komt de bebouwing echter steeds meer de openba re weg op en worden de voor tuintjes steeds schaarser. Het gebied voor de kerk, het oude gemeentehuis en kleuterschool omschrijft de dorpsraad als 'stenig'. „Het geheel doet als dorpscentrum zijn naam geen eer aan, gezellig of intiem kan men het gebied niet noemen. Als visite-kaartje van Clinge zou daar toch wel iets meer van te maken zijn". De Molenstraat, zo consta teert men, biedt een wat rui mere aanblik, hoewel de voor tuintjes niet voor een beeldbe palende groene aanblik kun nen zorgen. Volgens de dorps raad zouden er tussen rijweg en fietspad boompjes gezet kunnen worden, waardoor de overgang tussen bebouwing en bosrijk gebied wat geleidelij ker wordt. De Grensstraat, Polenstraat en Terlingstraat worden ook als groen-arm aangemerkt. Ook de Kennedylaan biedt volgens de dorpsraad nog mo gelijkheden om groen aan te planten en verfraaiingsopb- jecten te plaatsen. In de Fr. Halsstraat tenslotte om schrijft de dorpsraad het par ticuliere groen als 'bevredi gend'. (ADVERTENTIE) De mannen, bezig met de aanbouw van de peuterspeelzaal, lieten zich het bakkie koffie in de pauze goed smaken - foto de stem/coh j de boer Van onze correspondente HULST - Morgen (donder dag) verhuist de peuter speelzaal De Robbedoes van het tijdelijk onderkomenin Baudeloo weer terug naar het oude stekje in het activi teitencentrum het Houten kwartier. In het verbouwde Houten kwartier hebben de peuters een riante behuizing gekre gen in twee grote ruimten. Het grootste zaaltje is be stemd voor speelmateriaal en in het kleinste wordt het 'rustiger' werk gedaan, zoals handenarbeid. Zowel be stuur als de leidsters Rosita Schwegler en Jacqueline D'Hondt zijn zeer te spreken over het nieuwe onderko men. In de speelruimte is een zandbak ingebouwd en een waterbassin, er zijn kraantjes voor de 'poppe- was', twee wasbakken om vieze voetjes schoon te krij gen, een douche en piepklei ne peutertoiletjes. Dan is er nog een speelplaats met een aparte ingang naar de peu terspeelzaal en een kamer voor de leiding. De ouders zijn momenteel bezig het spelmateriaal weer volledig op orde te krijgen, zodat men na de officiële opening op 27 augustus het nieuwe peuterspeelzaaljaar kan starten op een manier, die men in het dertienjarige bestaan van Robbedoes nog niet heeft meegemaakt. De Robbedoes draait momen teel op zo'n 76 peuters en draait vijf ochtenden in de week. In de winter nog drie middagen extra. Er wordt gewerkt met twee vaste leidsters, stagiaires en ver schillende Teesöma's'. Rennen om te leven; een veel voorkomend verschijn sel in de natuur. Wat zit er voor een haas, hert, ree an ders op dan de plaat te poet sen als een of andere preda tor ze naar het leven staat? In wezen geldt dat ook voor paarden, runderen, zebra's, gazellen en noem maar op, die in natuurlijke staat le ven en die regelmatig door hongerige „vijanden" be laagd worden. Ook onze vele soorten muizen en spitsmui zen hebben niet veel andere mogelijkheden. En kikkers en padden, hoe dikwijls zul len die niet moeten springen voor hun leven? Twee lopers, haas en ko nijn, laten ons een duidelijk verschil zien. De eerste is een lange-afstandsloper, 'n volhouder, als hij meer asem heeft dan z'n achtervolger redt ie 't; zo niet dan is ie 't haasje. Het Konijn is een Sprinter: een korte spurt en nop: de pijp in. Volhouden aan hij die sprint niet lang en als ie niet gauw de pijp in kan, dan is er alle kans dat hij de pijp uit is. Vogels hebben natuurlijk de mogelijkheid op de wie ken te gaan. Uitgezonderd Jonge vogels en beesten die ln mi zijn, zoals eenden en ganzen die alle slagpen nen ineens ruien en dan tij delijk niet vliegvaardig zijn. verstoppen zich dan zo veel als mogelijk is. Dat oen jonge vogels ook, maar Bovendien halen ze nog een ruc uit de doos: doodhou- en; drukken. Op de eerste kreet van een van de ouder- Tpjf. Ptat op de grond en ui blijven liggen. Daaren boven uitgerust met een JeUgdkleed dat een soort ca- rnouflagepak is, vallen ze nauwelijks meer op. Succes is meestal verzekerd tenzij o zich drukken op een dom- e plek zoals we de jongen kievit zagen doen: nuaden op de autoweg. Dan neipt 't niet meer. Daar helft de egel niet> die de- de tactiek toepast, bo- ndien nog beschermd door venijnige stekels. Behalve dat drukken van de jongen kennen vogels als Kievit, Tureluur, Grutto, Kluut, Scholekster, plevie ren en eenden als Bergeend en Slobeend nog een ma noeuvre: de volwassen vo gels simuleren dat ze vleu gellam zijn. Onbeholpen sukkelen ze weg, één vleugel slepend, zielige beesten zo op 't oog. Het aantal vogelaars dat er al ingetippeld is en de „gewonde" vogel wilde hel pen, is legio. We mogen der halve aannemen dat minder intelligente belagers er even vlot intrappen. De vogel scharrelt weg, nu eens rechtuit, dan weer links of rechts, om, als 't naar zijn mening ver genoeg is van nest of jongen, met een triomfantelijk klinkende kreet op te vliegen. Het is weer eens gelukt! is een Overleven Hoe overleef je? Een da gelijks teugkerende vraag in de natuur. Niet alleen voor zoogdieren en vogels, nee, voor iedereen. Ook spinnen en insecten kennen de truc van 't doodhouden; dikwijls gepaard gaande met laten vallen. Op een plant zit een spinnetje, een kevertje. Tik je even tegen 't blad, dan roeft'm de poten ingetrok ken en als een bolletje laten ze zich omlaag vallen. Wie 'm dan nog vinden kan tus sen kluitjes grond, bladeren, die mag 'm houden. Oprollen is ook een manier. Een pisse- beddesoort -'n platte zeug, een keldermot- dankt er zijn naam aan evenals een mil- joenpoot. Trouwens wat doen elders de zoogdieren Gordeldier en Schubdier? Oprollen en wachten tot de kust veilig is. En als U een dezer dagen 's avonds buiten zit en er klettert een grote kever of een wollige nacht vlinder pardoes op de tafel, tien tegen een dat die achter z'n -vodden gezeten werd door een vleermuis of daar omtrent. Ook weer hetzelfde spel: vleugels dichtklappen en als een steen laten vallen. Strandplevier meester in 't afleiden - foto de stem/cor de boer Doodvallen is er voor die mannen toch niet bij, daar zijn ze te licht voor. Om op dat doodhouden te rug te komen, het schijnt dat je het ook als mens kunt toe- passsen, namelijk als je door een beer aangevallen wordt. Kun je 't met lopen niet meer redden, gaan liggen en doodhouden. Hij snuffelt dan wel aan je, maar ....afijn, werk dat zelf maar eens uit....Overigens: hebt U kin deren dit wel eens zien toe passen, als ze door een echte of vermeende overmacht worden belaagd? Ook die doen 't. Beduusd staan de aanvallers te kijken. Is het echt of niet? En van die aar zeling wordt dan gebruik gemaakt om weg te wezen. Nog even een vogel nieuwtje. Flamingo's, de dichtstbijzijnde plaats waar die in 't wild voorkomen is Zuid-Frankrijk, werden op 13 juni gezien door F. de Schepper van Clinge voor de Hedwigpolder in de Schelde. Elf bij elkaar nog maar liefst. Wild? Ontsnapt uit een dierentuin? Onbekend tot heden. In ieder geval geen normale verschijning hier, zeker niet zoveel bij el kaar. Maar als ze er eenmaal zijn, blijven ze vaak lang, heeft de ervaring geleerd. Uitkijken dus maar. Zach- trose, groot en als ze vliegen: net bezemstelen met in het midden een knobbel. Van een onzer verslaggevers GRAAUW - De volkskoers in Graauw is ook dit jaar weer een succes geworden, met veel berlangstelling in alle catego- riën. Bij de eeste en tweeklassers streden 12 deelnemertj es om de hoogste eer. Winnaar werd bij de jongens Mark Durinck en bij de meisjes Carolien Kindt. Derde en vierdeklas sers (12 deelnemers): jongens: Danny Buysrogge, meisjes: Nancy van Troost, vijfde en zesklassers (14 deelnemers) jongens: Sicco Steijaert, meis jes: Jaqelin Vermeu, 13 t/m 15 jaar (7 deelnemers): Reggie van Troost, individuele tijdsrit over 7 kilometer (45 deelne mers): Marc van Troost. Bij de veteranen was de snelste tijd voor de 60-jarige Piet Brugge- man. Bij de koers over 35 kilo meter tenslotte werd de sterk rijdende André de Rijcke win naar. Hij won met een band dikte verschil van Marc van Troost en Ludwig Kouijzer. Van een onzer verslaggevers HULST - Vanwege het mooie weer gaat het openlucht zwembad in Hulst vandaag (woensdag) open. Zwemlustigen kunnen er van 13.00 tot 17.00 uur terecht. Ook voor komende week eind is besloten het buitenbad open te stellen, zaterdag en zondag eveneens van 13.00 tot 17.00 uur. De definitieve openstelling van het Hulster buitenbad is van zaterdag 2 juli tot en met zondag 4 september, op maan- dat tot en met vrijdag van 13.00 tot 19.00 uur en zaterdags en zondags van 13.00 tot 17.00 uur. Het openluchtbad in Sint- Jansteen is open van maandag 4 juli tot en met vrijdag 12 augustus, op maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. In het weekeind zullen de mensen uit Sint-Jansteen naar elders moeten uitwijken voor een koele duik. Van een onzer verslaggevers oretfsl 1 i/ m &*•-. Pnnti&é HULST - De Christelijke basisschool De Ark in Hulst is volgende week in feeststemming. Donderdag 30 juni wordt de in het gebouw gevestig de kleuterschool officieel geopend en tevens het nieuw bijgebouwde lokaal. De openingshandeling wordt om 13.15 uur verricht door burgemeester P. Molthoff en inspectrice mevrouw De Kroon. De kleuterschool, die nu be zocht wordt door 14 kinderen, draait al vanaf het begin van het schooljaar. „Voor de toe voer naar onze lagere school is de kleuterschool van groot be lang", zegt schoolleider H. Veldhoen, „omdat we tot voor heen waren aangewezen op ander kleuterscholen voor het krijgen van onze lagere schoolkinderen". Veel waardering heeft het schoolbestuur voor de ouders, die steeds bereid zijn geweest om met allerlei klusjes te hel pen. zo hebben ze het school plein vergroot en geheel op nieuw gelegd. De verbouwing heeft in totaal rond de twee ton gekost. Om de begroting rond te krijgen moest in de oorspronkelijke plannen wel stevig bezuinigd worden, ech ter zonder afbreuk te doen aan de onderwijsmogelijkheden. Bij De Ark loopt men nu vooruit op 1985, als de integra tie van kleuter- en lager on derwijs een feit wordt. „We proberen nu al als een basis school te draaien", zegt school leider Veldhoen, „en dan kom je toch wel voor allerlei prak tische probleempjes te staan, waarvoor de huidige onder wijswet geen uitsluitsel geeft, zoals schoolreisjes of even voor iemand in de klas ver vangen". Hoewel er op veel lagere scholen met bezorgdheid naar het dalend leerlingental wordt gekeken, heeft men daar bij De Ark nog weinig last van. Momenteel bezoeken in totaal 75 kleuters en lagere school kinderen de school en de ver wachting is dat de aanwas in de toekomst ongeveer gelijk zal blijven. En daarover is men tevreden. „We pretende ren niet om groter te worden, maar de plaats die we hebben willen we wel graag handha ven". Terwijl volgende week don derdag de genodigden allerlei sprekers aanhoren, vertoeven de kinderen in het naast de school gelegen Kruisgebouw, om er een voorstelling van een poppentheater bij te wonen. Vrijdagochtend is er op school een spellenkermis, waarna de kinderen de school weer voor een week of zes de rug toeke ren voor de grote vakantie 1 BOSCHKAPELLE - J. van Schaik i 8 deelnemers. Eerste hoogvogel C. Visser, tweede hoogvogel P. Boe ter, eerste en tweede zij vogel P. 1 Boeter, allen Boschkapelle. Meeste kleine vogels B. Visser, Klooster- zande8stuks. GRAAUW - V. de Caluwé 25 deel nemers. Eerste hoogvogel en eerste zij vogel A. Verhoeven, Klooster- zande, tweede zij vogel A. Verdur- men, Graauw. Meeste kleine vogels P. de Caluwe. Graauw 5 stuks. GRAAUW - Staande wip bij de Friezin 40 deelnemers. Eerste hoogvogel W. Coeman, Clinge, eer ste zij vogel M. de Baar, Graauw, tweede zijvogl A. Herman, Axel, derde zij vogel W. Sorber, Graauw, vierde zijvogei F. Herwegh. Hulst. GRAAUW - V. de Caluwe 26 deel nemers. Eerste hoogvogel A. Ver- durmen, Graauw, eerste zijvogei W. Blommaert, Hulst, tweede zij-'' vogel A. Verdurmen, Graauw. Meeste kleine vogels A. Verdur- men, Graauw 8 stuks. GRAAUW - Van Grol 43 deelne mers. Eerste en tweede hoogvogel E. Savoy, St. Jansteen, eerste zij vo gel G. Reyns, Graauw, tweede zij-, vogel F. Kraan, Clinge, derde zij- vogel A. van Dorselaar en vierde zij vogel A. d'Hooghe, beiden St. Jansteen. HOOFDPLAAT - De Vriendschap 52 deelnemers. Eerste hoogvogel en eerste zij vogel J. Stoffels, Sluiskil, tweede zijvogei W. Santos, Waar schot. Méestè kleine vogels G. Del- laert, Bouchaute 5 stuks. HULST - O.Z.O.-velden De Stads herberg 25 deelnemers. Eerste hoogvogel F. van Swaal, Hulst, eerste zij vogel J. Lauwers, Terho- le, tweede zij vogel R. van Esbroek, Lamswaarde. Meeste kleine vogels R, de Waal, Moerbeke en mevrouw de Vos, Heikant 6 stuks. I HULST - P. Leeraert 37 deelne- i mers. Eerste en tweede hoogvogel, eerste en tweede zij vogel R. I Sterckx, Zelzaete. Meeste kleine vogels O. de Moor, Boschkapelle en j J. Steyaert, Heerlen, 4 stuks. HULST - W. Blommaert 32 deelne- I mers. Eerste hoogvogel E. Bakker, St. Jansteen, eerste zij vogel J. van Kerkhoven, St. Jansteen, tweede zij vogel W. Blommaert, Hulst. Meeste kleine vogels R. Verschu ren, Hulst 5 stuks. KAPELLEBRUG - Zaterdag: Fa- bier 78 deelnemers. Eerste hoogvo gel J. van Kerkhoven, St. Jansteen, tweede hoogvogel L. Coppens, Kemzeke, eerste zij vogel A. van Remortel, Kapellebrug, tweede zij - vogel S. de Waal, Burcht (B.), derde zij vogel W. Ongenae, Hellestraat, vierde zij vogel A. van de Branden, St. Jansteen. Meeste kleine vogels Betsv Kotvis. Kemzeke, 5 stuks. KLOOSTERZANDE - De Hoog aars 44 deelnemers. Wip 1: eerste hoogvogel B. Freyser, eerste zij vo gel S. van Mieghem, tweede zij vo gel K. Claassen, allen Kloosterzan de. Meeste kleine vogels J. Pardon, Kloosterzande 5 stuks. Wip 2: Eer ste hoogvogel H. van Pamelen, eer ste zij vogel A. van Kerkhoven, Kloosterzande, tweede zij vogel F. Durinck, Walsoorden. Meeste klei ne vogels A. Andriessen, Klooster zande 5 stuks. KLOOSTERZANDE - De Reizende Man 15 deelnemers. Eerste hoogvo gel J. Visser, Boschkapelle, eerste zij vogel, beiden Boschkapelle, a tweede zijvogel J. v^n Dam, Zuid- mers. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting: De Reizende Man 44 deelnemers. Eerste hoogvogel A. Verdurmen, Kloosterzande, eerste zij vogel J. Lauwers, Terhole, twee- i de zij vogel A. van Dijk, Vogel- waarde. Meeste kleine vogels J. j Heyens, Lamswaarde 7 stuks. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting bij G. van Rumste 38 schut ters. Uitslag: hoogvogel Ch. Onge nae, Koewacht, eerste zij vogel A. I van de Branden, St. Jansteen. tweede zij vogel H. de Smet, Koe wacht. Grootste aantal A. Imkens, St. Jansteen, 5 stuks. Van onze correspondent TERNEUZEN - De in Heikant wonende J. van H. had (te recht) toch wel enige twijfels omtrent de dag waarop hij zou zijn geboren. Hij liet gistermorgen aan kantonrechter mr. H. de Mul drie officiële papieren zien met elk een verschillende datum van geboorte en verschillende ge boorteplaatsen. Gelukkig daarbij ook een uittreksel van het geboorteregister dat hij kennelijk bij de gemeente Hulst had gehaald. „Laten we dat dan maar als het juiste beschouwen", aldus mr. De Mul. H. stond terecht voor het feit dat 26 juli van het vorige jaar was geconstateerd dat het kentekennummer op de achterzijde van zijn personenauto niet duidelijk zicht baar was, vanwege een aanwezige trekhaal aan het voer tuig. Hij had daarvoor dan ook een proces verbaal gekre gen. H. was het hiermee niet eens temeer omdat hij naar zijn zeggen eerder eens rijdende met dezelfde auto door de politie was gefotografeerd en bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid en men toen dus het nummer op de kentekenplaat wel kon aflezen. Nadat officier van justitie mr. T. H. Stein een boete had geëist van 60 gulden of twee dagen, kwam mr. De Mul, nadat H. had beloofd de trekhaak wat anders te bevestigen, tot de uitspraak van een voorwaardelijke straf met een proef tijd van een maand. KOEWACHT - Zaterdagschieting bij J. de Kind 27 schutters. Hoog vogel H. Maes, Hellestraat, eerste zij vogel C. Kind, Koewacht, tweede zijvogel W. de Block, Koewacht. Grootste aantal E. Baert, Koe wacht 4 stuks. KOEWACHT - Zaterdagschieting bij G. van Rumste 51 schutters. Hoogvogel F. de Visser, Koewacht, eerste zij vogel E. Verbiest, Zelzae te, tweede zij vogel R. de Smet, Koewacht. Grootste aantal A. de Clerck, Koewacht 4 stuks. KOEWACHT - Zondagschieting Café Oude Molen 27 schutters. - Hoogvogel en eerste zij vogel C. van 1 Gassen, Hulst, tweede zij vogel J. de Waal, Koewacht. Grootste aan tal A. de Block, Koewacht en C. van Gassen, Hulst 5 stuks. KOEWACHT - Zondagschieting bij R. van de Steen 30 schutters. Hoogvogel A. van Overloop, Koe wacht, eerste zij vogel R. de Smet, Koewacht, tweede zij vogel F. Mar tens, Nieuwdorp. Grootste aantal 7 stuks L. Ringoot, St. Pouwels. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting Café Oude Molen 35 schutters. Hoogvogel J. van Kerkhove, St. Jansteen, tweede zijvogel J. de Waal, Koewacht, eerste zij vogel A. van de Branden, St. Jansteen. Grootste aantal Th. de Brouwer, Heikant 3 stuks. LAMSWAARDE - De Sport 25 deelnemers. Eerste hoogvogel F. Rijk, Kloosterzande, eerste zij vogel F. Kouyzer, Kloosterzande, tweede zij vogel P. Vonk, Boschkapelle. Meeste kleine vogels A. de Bliek, Hulst, 4 stuks. NIEUW-NAMEN - Picavet-Mar- tens 30 deelnemers. Eerste hoogvo gel H. van de Branden, St. Jan steen, eerste zij vogel C. Mahu, Hulst, tweede zij vogel E. Pauwels, Nieuw-Namen. Meeste kleine vo gels P. de Rijk, Hulst, 4 stuks. WESTDORPE - Concordia 40 deel nemers. Eerste hoogvogel J. van Kerkhoven, St. Jansteen, tweede hoogvogel O. de Jager, Westdorpe, eerste zij vogel J. van Kérkhoven, tweede zij vogel F. Brouwer, beiden St. Jansteen. Meeste kleine vogels J. d'Hooghe, St. Jansteen 6 stuks. ZUIDDORPE - De Herberg 47 deelnemers. Eerste hoogvogel M. d'Hondt, Axel, eerste zij vogel J. Bolleman, Axel, tweede zij vogel C. van Gassen, Hulst. Meeste kleine vogels W. de Booy, Westdorpe en C. Herwegh, Heikant, 5 stuks. ZUIDDORPE - Zondag: De Her berg 40 deelnemers. Eerste hoogvo gel A. Geers, Moerbeke, tweede hoogvogel M. Suy, Zuiddorpe, eer ste en tweede zij vogel J. van Dam, Moerbeke. Meeste kleine vogels L. van Hoecke en M. de Mey, Zuid dorpe 4 stuks.

de Stem | 1983 | | pagina 13