Muller en Van der Bijl stevig aan de leiding van WK '86 Gemakkelijke zege Navratilova Ritzege Wekema en Gert Jakobs Vijf Europese record bij zwemtitelstrijd DDR Waterpoloteam dames aan kop Bestuurscrisis NTTB afgewend llanchard ontsnapt tan onttroning Jeugdtitel Nijboer Jobe ongenaakbaar Brazilië kampioen Wereldrecord zevenkamp voor Neubert DF, QTWASDCftt Socrates niet naar AS Roma 'arlqvist licht bij [alherbe Vier doden bij autorally Overwinning Pedro van Raamsdonk MAANDAG 20 JUN11983 PAGINA SPORT 2 'AD lun der Wal sampioen sneldammen Interesse Feyenoord voor Torres T11 PAGINA SPORT 3 dens de eindronde za] worden gespeeld. Van Mexicaanse de zullen de resultaten zij- van een eerste economische onderzoek met betrekking tot de finan- ciële kant van het toernooi be' kend worden gemaakt. In de- cember 1985 zal in Mexico" Stad de loting plaatsvinden voor de zes groepen van vier landen, die de eindronde vor men. I |llir..muMiiniuiimiiUHiniiniiiiiiiniiimi ,STBOURNE (Rtr) - Marti- Navratilova heeft het da- Ifstoernooi van Eastbourne een been gewonnen. In de ■finale versloeg de 28-jarige 1 „erikaanse met 6-1 en 6-1 ■Wendy Turnbull (Aus), die in Ijp eindstrijd was gekomen, Idoordat Tracy Austin zich bij j n achterstand van 1-6 en 0-1 linde halve finale had terugge trokken wegens een blessure. Wendy Turnbull was geen rty voor Navratilova. De rty was bekeken in 37 mi- Inuten en in het midden van de Ljjd haalde Navratilova «achttien punten achter elkaar. De winnende getallen in lotto 24 zijn: 17 - 21 - 24 - 34 - 36 - 37 Re. servegetal: 25. Uit een totale inleg van f. 2.964.389,- gulden, door 565.633 deelnemers, is een prijzen- bedrag beschikbaar van 1.516.003,-, daarbij inbegrepen de jackpot van bijna 110.000 gulden. Cijlerspel Voor het cijferspel werd getrok ken .04 63 43. DUITSE LOTTO Voor de Westduitse lotto werden zaterdagavond de volgende getal len getrokken: 2 - 16 - 21 - 27 - 37- 48. Het reservegetal is: 36. SPEL 77 Spel'77 vast vignet BELGISCHE LOTTO SUPERTRIO De winnende getallen uit de Bel sche lotto van zaterdag zijn: 4 -11- I 23 - 36 - 38 - 42. Het bijkomende nummer is: 21. Het supertrio werd zondag l in de NN-Prijs op Duindigt. De uitslag is: 1. nr. 8. Double Payment (L. Charnock), 2. nr. 9. Royal Ballet (K. Hodgson), 3. nr. 11. Maher (T, Cain). De omzet was f. 115.948, de uitbetaling van het supertrio is f. 416,50. heeft de Grote Prijs van In de tweede set won Turnbull trouwens maar zes rallies en daarbij waren de vier inbe grepen, die haar game-winst brachten. In die tweede set verloor Navratilova niet een punt op eigen service. Turnbull zei na afloop: „Ik kon er niets aan en niets tegen doen. Navratilova heeft Wim bledon natuurlijk nog niet ge wonnen, maar zij zal een slechte dag moeten hebben om tegen een nederlaag aan te lo pen". Navratilova voegde aan haar 70.000 gulden voor de winst in het enkelspel ook nog de eerste prijs voor het dub belspel toe. De overwinning met Pam Shriver op de Britse speelsters Jo Durie en Ann Hobbs was even indrukwek kend als die in het enkelspel, 6-1,6-0. De Amerikaanse tennisspe ler Gene Mayer zal wegens een blessure niet deelnemen aan het toernooi van Wimble don, dat vandaag begint. De 27-jarige Mayer, die als zesde was geplaatst, zou in de eerste ronde aantreden tegen zijn landgenoot Victor Amaya. Vorig jaar werd Mayer in de kwartfinale uitgeschakeld door Jimmy Connors, die eni ge dagen later de titel greep. Nationaal kampioen Huub van Boeckel heeft zondag het A-toernooi van Enschede ge wonnen. In de finale versloeg hij Frank Stienen met 6-4,6-0. Bij de dames zegevierde jeugdspeelster Simone Schil der over Nannette Schutte met 6-3,3-6,6-2. Johan Kriek, de in Zuid- Afrika geboren Amerikaan, heeft zondag het toernooi op gras van Bristol gewonnen. In de laatste partij van de gene rale voor Wimbledon versloeg Kriek zijn dubbelpartner Tom Gullikson met 7-5 en 7-6. De beloning voor die eerste plaats in Bristol, voor een be langrijk deel afgedwongen via een trefzekere opslag, bedroeg 50.000 gulden. Uitslagen halve finales: Tom Gullikson (VSt) - Ramesh Krishnan (Ind) 6-4, 7-6, Johan Kriek (VSt) - Lloyd Bourne (VSt) 6-2,1-6,7-5. Ulllllll! lllllllilHIliHIIIIIIIHIIIIIIIIItllllilllllllllilllllltlllllllillllllllllillllllllllllllllllllllll NORRKÖPING - De amateurploeg van Piet Hoekstra heeft zondag in de vijfde etappe van de open Ronde van Zweden zijn derde rit-overwinning behaald. Gert Jakobs was het snelst in de etappe over 145 km van Vastervik naar Norrköping na een eind sprint van een kopgroepje van drie man. Na een lange ontsnap ping versloeg Jakobs Joeri Petrov (Sov) en Bengt Asplund (Zwe). Het drietal, laag geplaatst in het algemeen klassement, had op het peloton met alle promi nenten een winst veroverd XBEITONE - De Zweed Haakan Carlqvist heeft in de ltrijd om het wereldkam pioenschap motocross in de ialve-literklasse zeven pun- n van zijn achterstand op „dre Malherbe weggewerkt linde Grote Prijs van Italië. Op het circuit van Albettone jionnen zowel Carlqvist als Malherbe een manche, maar ije Zweed bleef in het spoor [van Malherbe (tweede), ter wijl de Belg in de rit, die [Carlqvist won, niet verder Lam dan de zesde plaats. lïlslagen: eerste manche: 1. Carlqvist fewel YaJhaha, 2 Thorpe (GBr), Honda. 1 Everts (Bel), Suzuki, 4 Picco (Ita), Bamaha. 5. Noyce (GBr), Honda, 6. Mal- trbe (Bel), Honda; tweede manche: 1. Jalherbe. 2. Carlqvist. 3. Picco. 4. Everts, l Van den Broeck (Bell, Suzuki, 6. De arii (Ita), Yamaha. 1 wereldkampioenbschap: 1. Mal- 130 pnt, 2 Carlqvist 127 pnt, 3. Yoyce 113 pnt, 4. Everts 60 pnt, 5. Sintone in), Yamaha, 51 pnt, 6. Thorpe 48 pnt. [SOEST (ANP) - Jannes van [der Wal heeft de titel snel- lamkampioen van Nederland saterdag te Soest overgeno men van Hans Vermin, die dit [keer als zeventiende eindigde uit een veld van 32 deelne mers. Van der Wal bleef ongesla gen in de finaleronde met acht man en behaalde tien punten [uit de partijtjes, waarin beide lelers de beschikking hebben |over tien minuten bedenktijd. Bij de jeugd werd Gerard [Jansen (Huissen) kampioen met de score van 13 punten uit 7partijen in de finaleronde. Astrid Strauss uitblinkster ROME (RTR) - De aanvoerder van het Braziliaans voetbal elftal, Socrates, ziet af van een overgang naar de Italiaanse landskampioen AS Roma. Socrates, kinderarts, sprak vrijdag in Bazel voor de inter landwedstrijd Zwitserland- Brazilië zes uur met de Roma- bestuurders Ettore en Riccar- do Viola. Het drietal kwam tot de conclusie dat er geen ruim te was ontstaan om verder te onderhandelen. Socrates: „We waren het niet alleen oneens over de fi- J nanciële kant van de zaak, maar ook over mijn andere voorwaarden. Verder praten had geen zin". Socrates, spelend voor Co- rinthians, zette vervolgens een punt achter de onderhandelin gen met Roma, dat deze week al Toninho Cerezo strikte als opvolger van de naar Brazilië teruggekeerde Falcao. Met an dere Italiaanse clubs heeft So crates geen contact. SMMEN - Bij de traditio- ele Zeven Heuvelen-zwem- vedstrijd in Rome is dit week einde de Europese medaille- 'innaar Marcello Guarducci jipde 100 meter vrije slag ver door zijn landgenoot Stefano Corradi. Deze won in pl-87 seconden. Bij de school- ilagnummers waren de Brit Mrian Moorhouse en de Sov- letrussische Olga Zelenkova net snelst. GERA (DPA) - Een hoog opgeschoten, stevig gebouw de tiener, die er met een korte paardestaart uitziet als Pippi Langkous te water, heeft zich met een klap ont popt als de gevaarlijkste rivale van de drie jaar oude re wereldkampioene Annemarie Verstappen op de 200 meter vrije slag en voorts van het hele Australische en Amerikaanse vedettendom op de 400 en 800 meter vrije slag. De 14-jarige, 1.83 meter lan ge, 70 kilo zware Astrid Strauss zwom bij de Oostduit- se zwemkampioenschappen in Gera de beste seizoentijd op de 200 meter vrije slag (1.59.80) en vestigde met 4.08.25 en 8.29.61 Europese records op de 400 en 800 meter vrije slag. Het Oostberlijnse meisje is een nieuw bewijs voor de stel ling dat de Oostduitse zwem- sport nog altijd in staat is wonderkinderen uit de boom te schudden. Vorig jaar was Astrid Strauss nog niet snel genoeg om zich een plaats te veroveren tussen de beste veertig van de wereld op wel ke afstand dan ook. Zelfs voor de insiders was zij een bijna onbeschreven blad. „Bij de Europese kampioenschappen van eind augustus kunnen we nog het een en ander van haar verwachten", profeteerde de onder de indruk gekomen Westduitse waarnemer Man fred Thiesmann. Figuur en inzet zijn nagenoeg ideaal. Een lading gebalde energie. Tegen zoiets heeft niemand een kans". Oost-Duitsland heeft er nimmer een probleem van ge maakt opgroeiende kinderen zwaar te belasten. Men gaat schouderophalend voorbij aan de discussie, die in West-Euro pa wordt gevoerd. „Uit de re sultaten blijkt dat wij onze pe dagogische verantwoordelijk heid in lichamelijke en geeste lijke zin waarmaken", aldus de Oostduitse cheftrainer Wolfgang Richter. „We zien dan ook geen reden leeftijds beperkingen op te leggen aan topsport. Als de prestaties voortkomen uit het gecontro leerde systeem, is het in orde". Die stellingname laat zich KEGEM (ANP) - Zeven maanden na zijn vergeefse aanval op je troon van Europees kampioen Rudi Koopmans heeft de Ne- lerlandse profbokser Alex Blanchard zijn Benelux-titel in het lalfzwaargewicht met succes verdedigd. WIELRENNEN - Ad W>J- nands is als derde geëindigd in een wedstrijd voor beroeps; renners in Anderlecht. De kilometer lange koers werf gewonnen door de Belg Moens, die dertien seconden voorsprong had op zijn lanu- genoot Etienne de Wilde en A Wij nands. WIELRENNEN - De West duitse Sandra Schumacne Oslo rus' noê -ge eede L ;trijd I gewonnen. De zesdaagse etap pekoers leverde voor de N*" derlandse Heieen Hage tiende plaats op, met 3 m® ten en 14 seconden achterstan op Schumacher. HOCKEY - Het Westduitse hockey-elftal, kampioen v Europa, heeft de Sovjet-U met 3-1 verslagen. Bij stonden de herenteams gelijk (1-1). In Moskou z 500 toeschouwers in de tWj helft Fischer en Dopp de si beslissen. BASKETBAL - De eindronde, van de strijd om het Europese basketbal-®! I pioenschap zal in mei 1™5 Stuttgart plaatsvinden. Westduitse basketbalb wees Leverkusen, Ham" en Karlsruhe aan als de w strijdplaatsen voor de v0 I ronden. TENNIS - Arthur Ashe, vn» naar van Wimbledon rj, en aanvoerder van het A111 kaanse Davis-bekerteam. opnieuw aan zijn hart m° I worden geopereerd. Asne derging vier jaar geleden eerste hartoneratie. t In Izegem (België) maakte 1 Luxemburgse scheidsrech- lr Formanty halverwege de lende en laatste ronde een find aan het gevecht, toen de pelgische uitdager Jose Seys fa twee opeenvolgende knock- lowns weerloos in de ring lond. I Ue langdurige ringpauze 'as Blanchard in Izegem goed an te zien. Hij miste ritme en 'aatgevoel, maar was niette- 'n superieur aan zijn ander- |lve kop kleinere tegenstan- i, die het van verrassende «vallen moest hebben, fanchard leek het gevecht le' te beslissen, toen Seys in aarde ronde acht tellen rust ^8 op een rechtse hoek. De 8 bleek echter over meer j-asseringsvermogen te be- ken dan zijn oudere °er Hendrik, van wie Blan- jj in september van het 'g jaar de Benelux-titel nam en met wie hij toen al anderhalve ronde klaar )m^ de 'anSe Amster- mer zaterdag naarmate gevecht vorderde duidelijk .„iWiel, bracht Jose Seys de a zaal (1200) in Izegem tot Al., enthousiasme door nyC„ urd in de ^vende ronde Be to u tellen "aar het can" pije halen. errifa r°nden lang balan- ana titelverdediger op de lldot3" de nederlaag, maar Ll lende ronde bleek Seys tiver We! Sevoeiig voor de terrt-0 reclltsen van de Am- Pdammer. Twee keer ging Icht T'Waarna Formanty te- tibliou13^ woede van het liikenmSreeP- Later zou Liter i i de Luxemburgse 'iefie g op zi:in Punten- Je maar liefst drie punten (89-86) voor had staan. Blan chard ontsnapte derhalve aan de onttroning. vertalen in getallen en tijden.. In 1981 kwamen bij de natio nale kampioenschappen in Oost-Berlijn twee zestienjari gen als winnaar te voorschijn: Birgit Meineke en Dirk Rich ter. Twee jaar later zijn de Oostduitse sterren zelfs nog twee jaar jonger. Aan de start verschenen vier veertienjarige meisjes, bij wie de Europese recordhoudster Astrid Strauss en Sylvia Gerasch, die alles in zich heeft om schoolslagster Ute Geweniger op te volgen. In totaal vielen in Gera vijf Europese records. Een kwam er op het conto van Sven Lod- ziewski met een tijd van 1.49.30 op de 200 meter vrije slag. Jörg Woithe stelde als startman van de estafette zijn eigen Europees record op de 100 me ter vrije slag scherper: van 49.60 naar 49.58 en op de laatste dag ging Ines Geisler sneller dan ooit op de 200 meter vlin derslag: 2.08.3. Als de zwemwedstrijden van dit weekeinde in Mission Viejo een betrouwbare graad meter vormen, heeft het Ame rikaanse zwemmen in dit sta dium van het seizoen een flin ke achterstand ten opzichte van Oost-Duitsland. Tracy Caulkins, die meer nationale titels heeft behaald dan wie ook, was de meest op vallende deelneemster van het 'kampioenenfestival' in de Ca- lifornische badplaats. Ze won vijf onderdalen zonder een maal een werkelijke toppres tatie te leveren. Nadat zij vrijdag reeds de 200 meter rugslag (2.18.42) en de 100 meter schoolslag (1.13.13) had gewonnen, was ze zaterdag onverslaanbaar op de 200 meter vrije slag (2.04.16), de 400 meter wisselslag (4.48.20) en de 100 meter vlin derslag (1.02.46). Op deze af stand werd wereldrecord houdster Mary Meagher met de uiterst magere tijd van 1.02.84 slechts derde. Bij de heren moest de we reldrecordhouder op de 100 meter vrije slag eveneens ge noegen nemen met een derde plaats. Rowdy Gaines, die wel de 200 meter had gewonnen (1.52.63), finishte achter zijn landgenoten Bill Arrett (51.73) en Mark Stockwei (52.03). QUEBEC (ANP) - De Nederlandse waterpoloploeg heeft tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap voor dames in het Canadese Quebec de leiding behouden. Nederland speelde vrij dagavond gelijk (10-10) tegen de Verenigde Staten, achter ge staan. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Sanchez Torres, de vleugelspits van FC Twen te, die onlangs een transfer naar Real Madrid op het laatste mo ment in Amsterdam zag afketsen, staat op het verlanglijstje van Feyenoord. De Rotterdamse club, die afgelopen week de meest sensatio nele transfer van dit seizoen (Cruyf f) wereldkundig maakte, is nog op zoek naar versterking. Trainer Thijs Libregts ziet het liefst een rechterspits naar de 'Kuip' komen. Naast Sanchez Tor res staan ook René van der Gijp en Johnny Rep hoog genoteerd. SALLANCHES - Vier toe schouwers - een man, een vrouw en twee kinderen - hebben zaterdagmiddag de dood gevonden bij de autoral ly van Sallanches. Het ongeval werd veroor zaakt door de Porsche van het Zwitserse duo Menghini/Ber- tholet) die in een harspeld- bocht van de weg raakte door dat het gas bleef hangen. De wagen belandde, enkele secon den na de start van de eerste etappe Sallanches-Morzine, in een groep toeschouwers, die in de berm plaats had genomen. Vier kijkers verloren het le ven. De auto van Menghini kwam tot stilstand in een ra vijn en vatte vlam. De Zwitser en zijn navigatrice bleven on gedeerd. De rally in de Franse Alpen telde mee voor de strijd om het Zwitserse kampioenschap. In Zwitserland zelf mogen geen autosportwedstrijden worden gehouden. August Muller en Cor van der Bijl in actie op het circuit Stevensbeek. Het duo op weg naar winst in de eerste mache. - fotoanp Van onze sportredactie STEVENSBEEK - Zijspancrosser August Muller heeft zich met bakkenist Cor van der Bijl nog steviger op de eerste plaats in het algemeen klassement van het Nederlands kam pioenschap genesteld. Het duo won zondag beide manches van de tweede titel- wedstrijd op het Radiocircuit in Stevensbeek (Noord-Bra bant). De combinatie Jan Bakens/Frits Kiggen werd twee maal tweede. Bij de eerste ontmoeting in Reek verzamelde Muller ook al het mgximale aantal punten. Uitslag: Eerste manche: 1. August Muller/Cor van der Bijl (Holten) Yamaha 2. Jan Bakens/Frits Kiggen (Someren) Yamaha 3. Jack Maessen/Ton Maessen (IJsselstein) Yamaha 4. Hans van Goch/Sies Hurkmans (Schijndel) Weslake 5. Mari Bens/Piet van Deutekom (Langeboom) Yamaha 6. Geert Knuiman/Rini Bijvelds (Wijchen) Yamaha. Tweede manche: 1. Muller/Van der Bijl 2. Bakens/Kiggen 3. Wil van der Laan/Kees Hoogervorst (Ter Aar) Yamaha 4. Maessen/Maessen 5. Van Goch/Hurkmans 6. Bens/Van Deuttekom. Het algemeen klassement na twee crossen: 1. Muller/Van der Bijl 120 punten 2. Bakens/Kiggen 94 3. Maessen/Maessen 90 4. Van der Laan/Hoogervorst 86 5. Bens/Van Deutekom 70 6. Van Goch/Hurk mans 69 HILVERSUM - Friso Nijboer heeft zijn titel van Nederlands jeugdkampioen schaken geprolongeerd. De achttienjarige Nijmegenaar won zaterdag in Hilversum de beslissingstweekamp met Klaas Landsman uit Amsterdam. Nij boer, die vrijdag het eerste duel in de VARA-studio had gewon nen, stelde zaterdag met zwart de titel veilig door deling van het punt. De meisjes Pernette Cameron (Roosendaal) en Heieen de Greef (Amsterdam), die ook gelijk waren geëindigd, speelden zaterdag haar eerste partij. Pernette Cameron won met wit. BUNNIK (ANP) - De dreigende crisis binnen de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB) is voorlopig afgewend. Een deel van het bestuur dreigde op te stappen als het op 28 mei tijdens de vergade ring van de bondsraad geno men besluit om in de afdelin gen te stoppen met de aparte competitie voor dames en he ren, daadwerkelijk zou wor den uitgevoerd. Het hoofdbe stuur besloot daarop het on aangename voorstel van de Amsterdamse afgevaardigde Joop de Ronde naast zich neer te leggen. Als argument werd aangevoerd dat het beleid van de NTTB er op gericht is meer competitiespeelsters te trek ken. Een gemengde competitie zou de ontwikkeling van ta lentvolle meisjes afremmen en de doorstroming naar lande lijk niveau tegenhouden. Tijdens de door de impasse noodzakelijke nieuwe bonds raadvergadering, zaterdag in Bunnik, kreeg het bestuur de steun van de meerderheid van de afgevaardigden. Een aan tal, kennelijk terugschrikkend voor de gevolgen van een be stuurscrisis, veranderde de mening van enkele weken ge leden en steunde een nieuw voorstel van de afdeling Bra bant. Deze groepering eiste van het bondsbestuur dat het eind oktober een wijzigings voorstel voor het competitie reglement in de afdelingsklas se gereed heeft. Daarin moet zijn opgenomen dat de ge scheiden heren- en da mesklasse gehandhaafd blij ven, maar dat het de betref fende districten ook is toege staan zo nodig dispensatie te verlenen. HAWKSTONE PARK (ANP) - Georges Jobe blijft ongenaak baar in de strijd om het wereldkampioenschap motocross in de 250-cc klasse. Na de wedstrijd van zondag om de grote prijs van Engeland in Hawkstone Park is zijn voorsprong op zijn Ameri kaanse concurrent Danny Laporte nog altijd zestig punten. In Engeland is die marge ongewijzigd gebleven. Jobe won de eerste manche, met Laporte op de tweede plaats en in de volgende rit was de volgorde van de top-twee om gekeerd. Nederlands sterkste crosser bij de kwart-liters, Kees van der Ven, eindigde in beide manches op de derde plaats en staat nu zesde in het klassement van de strijd om de wereldtitel. De belangrijkste uitslagen uit Hawksto ne Park zijn: eerste manche: 1. Jobe (Bel), Suzuki, 2. Laporte (VSt), Yamaha, 3. Van der Ven (Ned), KTM, 4. Martens (Lux), Yamaha, 5. Mortensen (Den), Yamaha, 6. Van Doorn (Ned), Suzuki, 7. Watley (GBr), Suzuki, 8. Tarkkonen (Fin), Yamaha, 9. Sundstro:m (Fin), Su zuki. Tweede manche: 1. Laporte, 2. Jobe, 3. Van der Ven, 4. Martens, 5. Laquaye (Bel), Honda. 6. Sundstro:m, 7. Dieffen- bach (WD1), Honda, 8. Tarkkonen, 9. Svendsen (Den), Kramer De stand in het klassement van de strijd om de wereldtitel is: 1. Jobe 164 pnt, 2. Laporte 104 pnt, 3. Martens 84 pnt, 4 La quaye 63 pnt, 5. Drechsel (WD1) 46 pnt, 6. Van der Ven 45 pnt.(RTR) van bijna acht minuten. Zaterdag won Bert Weke ma, die de derde plaats in het algemeen klassement bezet, de vierde rit. Uitslag vierde etappe: 1. Wekema (Ned), 203 km van Jönkoping naar Vastervik in 4 uur 47 minuten en 55 seconden, met tijdsvergoeding 4.47.45, 2. Cassani (Ita) 4.47.55, met tijdsvergoeding 4.47.49, 3. Koelikov (Sov) 4 47.55, met tijdsvergoe ding 4.47.52, 4. Johansson (Zwe) 4.47.55, 5. Wackström (Zwe) 4.48.23, 6. Christiansen (Zwe) zelfde tijd. Uitslag vijfde etappe: 1 Jakobs (Ned), 145 km van Vastervik naar Norrköping in 3 uur 26 minuten en 35 seconden, met tijdsvergoeding 3.26.25, 2 Petrov 3.26.35, met tijdsvergoeding 3 26.29, 3. Asplund (Zwe) 2.26.35, met tijdsvergoeding 3.26.32, 4. Wackström (Fin) 3.34.29, 5 Prim (Zwe), 6. Krasnov (Sov), 7 Wekema (Ned), 16. Bouwman (Ned) zelfde tijd als Wacks tröm. Algemeen klassement: 1. Wreghitt (GBr) 19 uur 20 minuten en 39 seconden, 2. Prim (Zwe) op 24 seconden, 3. Wekema (Ned) op 0.27, 4. Christiansson (Zwe) op 0.40, 5. Pedersen (Zwe) op 0.42, 6. Brykt (Zwe) op 0 44 Marco van der Hulst, een tweedejaars amateur, tekende zaterdag voor het eerste klas sieke succes van 1982 voor de wielerploeg van Herman Krott. Van der Hulst won de Ronde van de Achterhoek, de langste A-klassieker van ons land. De 20-jarige Haarlem mer kwam met 36 seconden voorsprong alleen in start- en finishplaats 's-Heerenberg aan. Vijftien kilometer voor het eind ontsnapte Van der Hulst uit een kopgroep van achttien renners, die dertig kilometer voor 's-Heerenberg was ont staan. De winnende solo van de Krott-pupil werd gedekt door zijn ploeggenoten Theu- nisse en Van Vliet, die bij eindsprint van de groep als tweede en derde over de meet gingen. Uitslag: 1 Marco van der Hulst (Haar lem) de 215 km in 4 uur 48 min en I sec, 2. Gert-Jan Theunisse (Berghem) op 36 se conden, 3. Teun van Vliet (Maasland), 4. Chris Koppert (Poeldijk), 5. Nico Verhoe ven (Berkel-Enschot), 6. Henn Kes (Vo- lendam), 7. Peter de Vos (Doetinchem), 8. Wim Meyer (Musselkanaal), 9. Peter Hofland (Roosendaal), 10. John de Crom (Hoogerheide) allen dezelfde tijd als Theunisse. ATHENE (ANP) - Romeo Kensmili en Pedro van Raamsdonk hebben zaterdag avond voor ongeveer 3000 toe schouwers in Athene hun par tijen voor de voorronde van het internationale Acropolis- bokstoernooi gewonnen. Kensmili zegevierde in het weltergewicht op punten over de Turk Bayraktai en midden gewicht Van Raamsdonk won door interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van de Zweed Inkirine. Elfallah (lichtgewicht), Saro (lichtwelter) en Kortram (zwaarwelter) leden nederla gen op punten. Uitslagen: voorronden: lichtge wicht: Elfallah (Ned) verliest op punten van Kouimoumtzis (Gri); lichtweltergewicht: Saro (Ned) verliest op punten van Demirkapi (Tur): weltergewicht: Kensmili (Ned) wint op punten van Bayrak tai (Tur); zwaarweltergewicht: Kortram (Ned) verliest op punten van Canbakim (Tur); middenge wicht: Van Raamsdonk (Ned) wint door interventie van de scheids rechter in de tweede ronde van In kirine (Zwe) MEXICO STAD (ANP) - Brazilië heeft het voetbaltoernooi om het wereldkampioenschap bij de junioren gewonnen. Het Braziliaanse elftal versloeg zondag te Mexico Stad Ar- gentinie'in de finale met 1-0. Silva maakte het doelpunt, zes mi nuten voor rust, uit een strafschop. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIII MOSKOU (ANP) - De Oost duitse atlete Ramona Neubert heeft het afgelopen weekeinde in Moskou het al in haar bezit zijnde wereldrecord zeven kamp gebracht op 6836 punten. Dat was een verbetering van haar beste prestatie met 64 punten. Het oude record werd op 19 en 20 juni van het vorige jaar in Halle gevestigd. Het is de vierde achtereenvol gende keer dat Neubert het re cord verbetert. Ruim twee jaar geleden ontnam de Oost duitse Nadesja Vinogradova haar eerste positie op de we- reldrecordlijst door in Halle 6621 punten te verzamelen. Neubert leverde haar presta tie in Moskou tijdens de meer kampontmoeting tussen de Sovjet-Unie en Oost-Duits land. Wereldrecordhoudster Tiina Lillak uit Finland houdt haar topvorm vast. Bij de landen- wedstrijd tussen Finland, Groot-Brittannië en Zwitser land in Lappeenranta, won Lillak het speerwerpen met 73 meter 92. Zij bleef daarmee maar 84 centimeter onder het wereldrecord, dat zij afgelo pen maandag op haar naam bracht met 74,78. Steve Ovett heeft zaterdag lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll in Londen een wedstrijd over 1500 meter gewonnen in 3 mi nuten 46,45 seconden. De Olympisch kampioen op deze afstand bewees daarmee op de baan van Barnet dat alle vrees voor een nieuwe dijbeenbles sure ongegrond was. Die gedachte ontstond een paar uur eerder, toen de we reldrecordhouder de strijd staakte op de 800 meter. Ovett stapte echter uit met kramp en niet met de beenblessure, die hem tien maanden van de at letiekbanen weghield. De slechte weersomstandig heden hebben echt uitsprin gende prestaties tijdens de Amerikaanse atletiekkam- pioenschappen in Indianapolis zaterdag in de weg gestaan. De deelnemers werden eerst ge hinderd door een stevige wind en kregen vervolgens nog eens een onweersbui van formaat over zich heen. Met een tegen wind van 2,37 meter per secon de hoefde sprintaas Carl Le wis, die vrijdag tijdens- de kwalificatie voor het ver springen tot 8,73 meter was gekomen met een rugwind van 3,20 meter per seconde, op de 100 meter ook niet te denken aan verbetering van een we reldrecord. Hij was nu niet sneller dan 10,27 seconden te gen 10,15 seconden in de halve finales met een minder krach tige wind in het gezicht (0,91 meter per seconde). Voor Eve lyn Ashford gold op de dames sprint hetzelfde. In de halve finales liet ze met 0,51 meter per seconde tegenwind 11,04 seconden afdrukken, in de fi nale - toen de windmeter 2,72 meter per seconde aangaf - bleef ze op 11,24 seconden ste ken. De beste verrichting van de dag kwam op naam van Sun der Nix, die in de halve finales van de 400 meter met 44,84 se conden grote indruk maakte. Greg Foster won de 110 meter horden in 13,15 seconden, ma rathonspecialist Alberto Sala- zar greep de titel op de tien ki lometer in 28.11,64 en Dave Laut werd eerste op het on derdeel kogelstoten met 21,71 meter. Met Lewis plaatsten Emmit King en Calvin Smith zich voor de wereldtitelstrijd, later dit jaar in Helsinki. Bij de da mes voegden Diane Williams en Chandra Cheeseborough zich bij de selectie voor Fin land. De tweevoudige Olympische kampioen Waldemar Cier- pinski heeft Oost-Duitsland zondag in Laredo naar de triomf tijdens de tweede Euro pese bekerstrijd marathon ge leid. Cierpinski won de 42 kilo meter en 195 meter lange race in 2 uur 12 minuten en 26 se conden. Zijn landgenoot Jür- gen Eberding eindigde in de zelfde tijd als tweede. Op slechts twee seconden werd de Italiaan Giovanni Poli derde. Drie Oostduitse atleten ein digden bij de eerste vijf. In het landenklassement bezette Ita lië de tweede en Spanje de derde plaats. Uitslag: 1. Waldemar Cier- pinkski (OD1) 2.12.26; 2. Ju:rgen Eberding (OD1) 2.12,26; 3. Giovanni Poli (Ita) 2.12,28; 4. Marco Marcher (Ita) 2.12,49; 5. Michael Heilmann (OD1) 2.12,55. Ook op de laatste dag van de Oostduitse atletiekkampioen- schappen in het Ernst Thal- mann-stadion van Karl Marx Stadt was Marita Koch, de twee-voudige wereldrecord- houdster op de sprint, door niets te stuiten. Met tegen standsters, die op de 200 meter meer dan vijf meter moesten toegeven, in een hinderlijke motregen en bij een herfstach tige temperatuur van maar dertien graden kwam de 26- jarige loopster uit Rostock uit op 21.82 seconden. Slechts twee keer werd in de atletiekgeschiedenis door een vrouw sneller gelopen. Beide malen was dat ook Marita Koch, namelijk haar wereld record van 1979 (21,71) en haar toptijd uit het vorige seizoen (21,76). De omstandigheden voor kwamen andere werkelijke topprestaties, al was de over winning van Thomas Schönle- be, pas zeventien jaar, op de 400 meter heren verrassend. Schönlebe versloeg in 45,50 se conden Andreas Knebel (45,53).

de Stem | 1983 | | pagina 9