Veel clubs feliciteren Hoek-team Scheldestroom is te sterk voor Bruinvis I Morres op dreef in bekerduels Spui viert jubileum ei promotie Wielerkoers Nieuwdorp sterk bezet )P PAGIi ie &ütjo< ?ors h< markt i ivpotli Spannende strijd in schaaktoernooi Pladdet in Hoek snelste Cross voor amateurs in Axel Derde klas met twaalf formaties Vereecken zevende }eef eens Iets i ise f een dinerbi Te dikke Amerikaanse soldaten moeten uit dienst fe: Sanering bij akker ij en tost zeker .000 banen Van onze sportmed.ewerk.er HOEK - „Met genoegen ben ik hier naar toe gekomen. Met enige routine zelfs, want ik had niet in de gaten dat het al weer vier jaar ge leden was dat ik hier even eens stond. Het is positief te noemen dat u na de terug slag die u hebt meegemaakt, weer terug omhoog bent ge klommen. Dat bewijst dat er een goede geest heerst in Hoek. Namens de gemeente Terneuzen - we doen altijd te weinig, maar met de be schikbare middelen doen we veel - wens ik u van harte geluk met het behaalde kampioenschap", zei de Ter- neuzense burgemeester Oc- keloen tijdens de receptie die de voetbalvereniging Hoek in de clubkantine hield. Met de Terneuzense eer ste burger waren wethouder Doorduyn en de ambtenaar van sportzaken Van der Ploeg meegekomen om Hoek te huldigen namens de gemeente Terneuzen. De KNVB afdeling Zeeland werd vertegenwoordigd door Dick Mooy: „Jongens het was op het nippertje. En geloof me, er is met jullie meegeleefd in de provincie. Ga er straks na de verdien de zomerstop fris en welge moed tegenaan, maar streef niet onmiddellijk naar het hoogste", zei hij. Met dit laatste was Hoek- voorzitter Ton van Vught het niet helemaal eens. „Het voetbal in Zeeland heeft een terugval gemaakt las ik on langs. Die mening deel ik niet. Naar mijn smaak is er een lichte stijging waar te nemen. Ons streven is er op gericht om hetgeen Arne- muiden niet heeft gehaald (eerste klas KNVB van het zaterdagvoetbal, red.) wel te bewerkstelligen. U ziet mij staan als een trotse voorzit ter en terecht dacht ik. Het samenspel in de vereniging is goed geweest en heeft tot resultaat geleid. Door 5 van de 6 punten die er te verdie nen waren in de treffens met Serooskerke te pakken, zijn we verdiend kampioen geworden", liet hij weten. Loet Havermans, compe titieleider van Zuid 1 en vol gend seizoen eveneens com petitieleider van de tweede klas KNVB, zei: „Her be reikte resultaat was ge stoeld op inzet en werklust. U hebt een grandioos sei zoen gespeeld",,. Kerckaert liet namens de club van tien, een groep die de voetbalvereniging Hoek ondersteunt, weten: „Naast de inzet was er eveneens de aanleg. Wij als groep trach ten de ideale omstandighe den te scheppen. Dit zal vol gend seizoen eveneens hard nodig zijn en daarom probe ren wij de groep met tien le den uit te breiden om dan verder te gaan als de club van 20". Van der Linde, secretaris van de voetbalvereniging Terneuzen, voerde namens de voetbalclubs in Groot- Terneuzen het woord. „Wij weten wat promoveren en degraderen is, zet de schou ders er flink onder", advi seerde hij. Naast voornoem den waren aanwezig De Pooter en Vink namens de Het succesvolle Hoek-team wordt geluk gewenst door de gebroeders Izalc en Jaap de Meyer tijdens de re ceptie die Hoek hield - foto oe stem cor j de boer scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, de oud-KNVB afdeling Zee land-voorzitter Jos Cevaal en gedeputeerde Ron Barbé, Verder gaven bijna alle clubs uit de regio en Hoek- tegenstanders uit de derde klas acte de présence. Afge vaardigden die er voor zorg den dat de Hoek-kantine veranderde in een grote bloemenzee. Het bekende Nederlandse lied over de purperen hei, dat na het of ficiële gedeelte door de kan tine schalde als opening van een gezellig bijeenzijn, was dan ook toepasselijk. Nieuwelink verspeelt topplaats Van onze schaakmedewerker AXEL - In de christelijke mavo De Welle te Axel zijn zaterdag de vierde en vijfde ronde gespeeld van het Raboschaaktoernooi. Kees Nieuwelink heeft zijn eer ste plaats in de vijfde ronde moeten afstaan aan de Rotterdammer Bakker. HWP-speler Nieuwelink stond er aanvankelijk beter voor, maar kon Bakker niet van de zege afhouden. In de B-groep staan Marco Andriessen en De Jonge aan kop met vier punten. Bakker uit Rotterdam lijkt heel rustig op een overwin ning in het Rabo-toernooi af te stevenen. Drie spelers (Kees Nieuwelink, Helmut Cardon en Johan de Wolf) volgen Bakker op een half punt. Adrie den Hamer staat op 3(4 punt, een haast onoverbrug bare achterstand om nog met de eeste prijs te gaan schui ven. Kees Nieuwelink en Ri- nus Verburg stonden bij aan vang van deze wedstrijddag op een eerste plaats met ieder 3 punten. Nieuwelink maakte in het duel met Verburg geen fout en won regelmatig van de Goesenaar. In de vijfde ronde kon de schaker uit Sluiskil zich naar een overtuigende koppositie spelen doch hij verzuimde dit. In een spannend duel met de gevaarlijke Bakker zag het er niet slechts uit voor Nieuwe link. Hij stond enkele stukken voor en eigenlijk lag hem niets in de weg om Bakker terug te wijzen. Onverwacht kwam de Rotterdammer uit zijn minde re stelling en ging in de ana- val. Nieuwelink zag zijn voor sprong toch teniet gaan. Bak ker rukte op en scoorde het volle punt en pakte zodoende met 4(4 punt de leiding in het klassement. Helmut Cardon had het dui delijk moeilijk met Johan de Wolf. Beide schakers zaten na de eerste tijdscontrole al in tijdnood. Geen van beiden wil de kennelijk risico's nemen en besloten met een remise. Hel mut Cardon haalde wel een vol punt binnen tegen teamge noot Cor Jansen, die hij vrij snel terugwees. Johan de Wolf deelde aan Rinus Verburg zijn tweede nederlaag uit. Adrie den Hamer rukte van de twaalfde plaats op naar de vijfde door twee overwinnin gen op rij. Eerst won hij van de talentvolle Masjenka Dub beldam en in de vijfde ronde was het Wilfried Vleeskens die het onderspit moest del ven. Erik Janse van schaak club Terneuzen doet het in dit jubieumtoernooi niet slecht. Zaterdag was hij te sterk voor Adrie Dubbeldam en speelde remise tegen Peter van der Borgt. In de B-groep staan twee schakers aan kop. De uit Sas van Gent afkomstige Marco Andriessen en De Jonge. Het eerste slachtoffer van de en thousiaste Andriessen was Maes. Vervolgens stond een moeilijk duel met Langendoen op het programma. In dit duel haalde Andriessen een remise wat zijn totaal op 4 punten bracht. De concurrent van An driessen, de Jonge, had een vruchtbare dag. Twee over winningen op rijeerste klopte hij Poort en daarna Krijnsen. Uitslagen Vierde ronde: Hoofd groep: Nieuwelink-Verburg 1-0, De Wolf-Cardon (4-(4, Bakker- Van de Vreede 1-0, Jonkheer-Jan- sen 0-1, A. Dubbeldam-Janse 0-1, Vleeskens-Haak 1-0, M. Dubbel dam-Den Hamer 0-1, Snijders-Van der Borgt 0-1, Van eekhout-Wes- terweele 1-0, Bolleman-Van Wa terschoot (4-(4, Sanders-Provoost 0-1, N. Dubbeldam-De Putter 1-0, Van Stel-de Ridder 0-1. B-groep: 1. Andriessen-Maes 1-0, Langen- doen-Krijnsen (4-(4, Poort-De Jonge 0-1, Verdonk-M. Dubbeldam (4-'4, De Waal-Donker (4-\4,Mar- quinie-Riemens 1-0, Dek-Bommel- jé 1-0, Van der Sloot-Janssens 0-1, De Jager-De Best 1-0, De Ridder 1 punt. Vijfde ronde: Hoofdgroep: Bak- ker-Nieuwelink 1-0, Jansen-Car- don 0-1, Verburg-De Wolf 0-1, Den Hamer-Vleeskens 1-0, Janse-Van der Borgt Van de Vreede- Jonkheer 1-0, Provoost-Van Eek hout 1-0, De Ridder-A. Dubbeldam 1-0, N. Dubbeldam-E. Bolleman V2-V2, M. Dubbeldam-Snijders 0-1 Haak-Van Waterschoot 1-0, Wes- terweele-De Putter 1-0, Sanders- Van Stel 1-0. B-groep: Andriessen- Langendoen De Jonge- Krijnsen 1-0, M. Dubbeldam-Maes 1-0, Verdonk-Marquinie 0-1, De Waal-Dek 1-0, Janssens-Donker 1-0, De Jager-Poort 1-0, Riemens- De Ridder 1-0, Bommeljé-Van der Sloot 0-1, De Best 1 punt. Stand: hoofdgroep: Bakker 4te, Nieuwelink, Cardon, De wolf 4 punten; Den Hamer 3Vi\ Verburg, Jansen, Van de Vreede, Van der Borgt, Janse, Provoost 3 punten; Haak, Vleeskens, Snijders, De Rid der 2x/z punt; A. Dubbeldam, Jonk heer, Van Eekhout, Bolleman, Westerweele, N. Dubbeldam 2 punten; M. Dubbeldam, Van Wa terschoot, Sanders \Vz punt, De Putter 1 punt, Van Stel 0 punten. B-groep: Andriessen en Jonge 4; Langendoen, M. Dubbeldam, Mar- quinie 3l/z punt; Krijnsen, De Waal, Janssens, 3 punten; Maes, Verdonk, Rieme, De Jager 2Vz punt; Poort, Donker, Van der Sloot, De Best, Dek en De Ridder 1^ punt; Bommel jé 1 punt. Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - In de zomer competitie waterpolo moesten de heren van Bruinvis het on derspit delven tegen Scheldes troom. Het werd in het Sasse zwembad 2-10 voor de Bres- siaanders, eerder ai winnaar van de wintercompetitie. Het waren overigens de eer ste winstpunten voor Schel destroom dat eerder in de week verloor van Schelde met 6-7. Stormvogel, dat Schelde met 3-13 in eigen huis klopte, kwam op gelijke hoogte met leider Ganze. De Goesenaren kwamen afgelopen week niet in actie. Bij de dames verloor Ganze in eigen huis van Stormvogel met 4-6. In de zomercompettie voor tweede teams won Luctor 2 met maar liefst 20-0 van de Ganze-reserves. De Goesena ren kwamen er een paar da gen later eveneens niet aan te pas tegen Stormvogel 2. De Vlissingers wonnen thuis met 16-1. Standen: Bekercompetitie eerste teams: Heren: Ganze 2-4, Stormvo gel 2-4, Schelde 4-4, Scheldestroom 3-2, Bruinvis 3-0. Dames: Schelde 2-4, Stormvogel 3-4, Ganze 3-0. Re serveteams: Luctor 2 2-4, Stormvo gel 2 3-2, Ganze 2 3-2. Overzicht van het schaaktoernooi in de Axelse christelijke mavo De Welle - foto de stem cor j de boer Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - Zowel het herenteam van Morres als het damesteam heeft zich afgelopen zaterdag ge plaatst voor de volgende be kerronde. Na een grandioos verlopen seizoen kunnen de Hulsterse teams de moed opbrengen om in de beker strijd eveneens hoge ogen te gooien. De Morres-heren wonnen met 3-0 van Bour- gondië, de dames behaalden in Berkel een nipte 2-3-zege op Schippers Berkel. Morres-Bourgondië 3-0 Spelmoment uit de bekerwedstrijd volleybal tussen de herenteams van Morres en Bourgondië. Links van het net het Hulsterse Morres in actie - foto de stem cor j de boer (15-9 15-8 15-11) - De Hul sterse heren speelden niet in eigen huis, maar in de Vlaanderenhal te Sas van Gent. Toch deed dit niets af aan de prestaites van de Morres-equipe. Weliswaar was de motivatie aan beide zijden moeilijk te vinden, toch slaagde Morres er in de eerste set te pakken met 15- 9. De gasten uit Wijk bij Duurstede wilden de bakens verzetten, maar het ontbrak hen gewoon aan kwaliteit. In de tweede set werd er aan Morres-zijde gewisseld en dat leverde in de loop van de wedstrijd leuke speelmo- menten op. Deze set leverde ook geen problemen op. Met 15-8 werd de winst binnen gehaald. De laatste set werd Eric de Guchte erin ge bracht en de debutant deed het niet onverdienstelijk. Bourgondië moest tegen een te grote overmacht opbok sen en nam vrij simpel ge noegen met een 15-11-ne- derlaag in de laatste set. Schippers Berkel-Morres 2-3 (15-10 4-15 10-1516-14 12- 15) - Door diverse omstan digheden stonden de Mor- res-dames niet volledig op scherp. Het ontbreken van enige wedstrijdritme was duidelijk merkbaar. De eer ste set ging daardoor de mist in met 15-10. Daarna bracht coach Jo Everaert zijn sterkste blok in het veld. Het ging daardoor stukken beter en zonder problemen werd gewonnen met 4-15. Dit positief ver loop zette zich ook in de der de set voort en daardoor kreeg de thuisploeg een 10- 15-setstand gepresenteerd. Morres leek op rozen te zit ten. Dat pakte in de vierde set echter totaal anders uit. Na veel wisselende scores won Schippers Berkel met 16-14. Toch lieten de Zeeuwsch-Vlamingen de zege niet uit hun handen glippen. Via 8-7 werd een supersterke eindsprint in gezet en daardoor ging de winst via 12-15 naar Morres. Voldoende voor de volgende ronde. T1 MAANDAG 20 JUNI 1S Van onze sportmedewerker SPUI - „Om al onze leden mee te laten delen in de feest vreugde zijn wij afgestapt van de gebruikelijke recepties na het behalen van een kam pioenschap. Deze maai vieren wij het met een barbecue avond", zei Magda de Feyter, voorzitster van het feestcomi té dat er voor zorgde dat de voetbalvereniging Spui op passende wijze het behaalde kampioenschap van het eerste team en de promotie van zo wel het keurkorps als het tweede team kon vieren. Dat de voorzitster niet tegen dovemansoren had gesproken, werd later op de avond bewe zen tijdens de feestavond waar niet minder dan een tachM leden en genodigden het grilde vlees en de nodige \;l snaperingen door de keel iJ ten glijden. Dit was nada'J tweede Spui-voorzitter AïJ Hamelink - voorzitter Oostdijk kon pas later opJ avond aanwezig zijn Spui-keurkorps had gel teerd. „Jullie zijn de L weg ingeslagen, volg die wij Dat is belangrijk voor deveJ niging", hield hij zijn pupillj voor, waarna de spelers inj bloemetjes werden Naast het vieren van dë b. haalde resutlaten feestte SpJ eveneens voor het 35-jarig te staan. al vanaf Binnekenstraat 85 Breda |0ude Markt 8Tilburg Ltörën te Breda Bergei Van onze correspondent BONN - De Ameri kaanse militairen in Duitsland moeten ver mageren. I Soldaten die te zwaar zijn krijgen zes maan den de tijd om af te slanken. Slaat de weeg- I schaal dan nog te ver I door. dan volgt ontslag uit de actieve dienst. Doel van het venna- I geringsprogramma is het behoud van de ge- vechtskracht van het leger. Volgens de ge- I wichtstabel mag een soldaat van 21 tot 27 jaar die 1.70 meter lang is, maximaal 76 kilo we- I gen. Voor vrouwelijk militair personeel van dezelfde leeftijd en lengte mag de weeg schaalnaald de 65 niet passeren. Van onze sportmedewerker NIEUWDORP De zesde wie lerronde van Nieuwdorp brengt aanstaande zaterdag ruim 190 renners in actie. Zij zijn verdeeld over drie catego rieën. De nieuwelingen openen het programma om één uur. Zij rijden 40 kilometer en er staan maar liefst 65 namen op de deelnemerslijst. Antoine Goense, Peter Mol, Adrie Ver- mue, en Hans Vis vormen een Zeeuws kwartet, dat zeker weer als blikvanger zal funge ren. Evenals trouwens de plaatselijke favoriet Marcel van de Klooster. Van onze sportredactie AXEL - Woensdag 22 juni wordt op het Smitschorre-mo- torcrossterrein in Axel op nieuw een motorcross gehou den voor amateurs. De organi satie is weer in handen van de stichting RES (Recreatieve Exploitatie Smitschorre). Gestart zal worden in de klassen 80, 125 250 en 500 cc. In de 80 cc-klas komen crossers uit die strijden om de RES- trofee, waarvoor reeds vier wedstrijden zijn verreden. Het klassement wordt thans aan gevoerd door Jan Jansen uit Hoek met 388 punten. Tweede is Werner Rammeloo uit Phi lippine (350 punten). De derde, vierde en vijfde plaats worden respectievelijk bezet door de Belgen Jürgen Lippens (268 punten), Jean- Pièrre Gödde (216 punten) en Pascal Bal (200 punten). Voor al bal, die nog slechts aan twee crossen heeft deelgenomen, kan een bedreiging gaan vor men voor Jansen. De cross in Axel begint om 18.00 uur en de toegang is gratis. TERNEUZEN - Evenals tij dens de vorige competitie ko men er in de derde klas B van het KNVB-zaterdagvoetbal weer 12 teams binnen de lij nen. De plaats van het gepro moveerde Hoek wordt ingeno men door Yerseke, dat promo veerde vanuit de vierde klas. De plaats van het gedegra deerde BWR wordt ingenomen door Zwaluwe uit Lage Zwa- luwe. Naast voornoemde teams komen in deze derde klas uit: Dinteloord, Kapelle, Kloetinge, Krabbendijke, NTVV, Serooskerke, Terneu zense Boys, Tholense Boys, Wemeldinge en Zaamslag. Bij de liefhebbers, die s kwart over twee aanzette voor hun 50 kilometer, Sjaak de Kok, Willy de Feta Frans van Osta, Ruben de H Huib Slabbekoorn en Kolt hoek bekenden die hoog nen scoren. Het liefhebben veld telt 58 deelnemers. De junioren tenslotte om half vier op pad omeenil- stand van 60 kilometer ais leggen. Liefst 68 renners ingeschreven. Onder hen i sterke Theo Akkermans si Nieuw-Vossemeer en andffi bekende Brabanders als Luijkx, Ad van de Lindetol Henk Oomen en Bob Rasei- berg. De Zeeuwse inbreng trouwens ook van goed gehal te. Van de partij zijn nameli) Patrick Tolhoek, Mare Gunst, Jos van Baal, Man Rammeloo, Jack Goense, Hoondert, Ronnie de Jonge s Gerard van Antwerpen. D sterke bezetting in alle catego rieën belooft voor de wielt: supporters weer een heerlf middagje te worden. Van onze sportmedewerkf ST.-JANSTEEN - Eric Ver eecken uit St.-Jansteen is zevende geëindigd in een j< niorenkoers in het Belgis'® Waarschoot. Winnaar werd de Johnny Dauwe uti Hoeven# die de 87 kilometer lange W reed in 2 uur en 12 minuten.® kwamen in Waarschoot renners aan het vertrek. HOEK - De ronde van Oek voor trimmers is even1" de vorige editie weer een(' slaagd festijn geworden. renners - de laatste twaalÜ klasseerde ploegen uti de T° de Flic mochten alleen doen - moesten 60 kilo1?1.., onder de wielen door gaan. Dit betekende 40 keer H traject dat de organisatie J Hoek dit had gèzet. Het sn' deed dit Piet Pladdet. plaatselijke favoriet vei iedereen door in de ronde alleen weg te t t, zodoende de algemene wfF' pakken. Voor deze B-tnjJ1 een succes. De zege bij trimmers ging naar saM M mens uit Spui die de sP van het peloton won. °'J dames was Tanneke Het® hals uit Terneuzen de raps Van onze redac EN HAAG - Het aantal woni laanden van dit jaar fors geste Dat blijkt uit cijfers van het entraal Bureau voor de Sta- stiek. ilede door de daling van de -nte zette het herstel van de iarkt. eind vorig jaar ingezet, ïrsterkt voort. In het eerste kwartaal van 183 werden 49.400 hypotheken woonhuizen of combinaties in woonhuizen en bedrijfs- anden afgesloten tegen 31.000 dezelfde periode van vorig lar Hiermee was een bedrag ïmoeid van zes miljard gul- En (vorig jaar vijf miljard). De gemiddelde rente be- roeg de eerste drie maanden an dit jaar 8,19 procent tegen ij na 11 procent in dezelfde eriode van 1982. Het gemid- elde bedrag van de hypothe- Van onze redactie binnenland 'EN HAAG - Binnenkort be- >nt in het bakkersbedrijf een in i P Van bed"jven om een maken aan de overca- aciteit. ,P''or deze sanering komen werknemers op straat te aan. Lr is een afvloeiings-re- |hng voor hen getroffen. veur de sanering is na lang uerhandeien overeenstem- bereikt tussen werkge- •s en bonden. De resterende rs drij ven worden aan - 'ge regels onderworpen oneerlijke concurrentie te- en te gaan. LÏl overcapaciteit van 20 om f 1S ontstaan door de op- i he de warrne bakkers r we ®nd broodverbruik. (inn n in deze sector ruim J.U00 mensen.

de Stem | 1983 | | pagina 14