Bezwaarschriften UlxB jagen Hulst op kosten Demonstratie reddingsbrigade Kloosterzande Schoolzwemmen van de baan choon |f ONINGBOUWVERENIGING KAN OPNIEUW BEGINNEN Schnabbelvrijdag Axel druk bezocht Wethouder P. Apers boos op PvdA Axel Vierdaagse Hulst beëindigd wjercomité Pgericht in kloosterzande ltpRDAG 18 JUN11983 VAN ZEELAND PAPA HANS dministratie- toor dviesbureau want"! Beter een half ei dan een lege dop RAYOZ is positief over verbouwing paviljoen De Sterre Renovatie dak school St. Jansteen Scherpere snelheids controle in De Klinge Eerste exemplaar elpee met orgelmuziek Deelnemers vierdaagse Nieuw-Namen ingehaald Koewacht- Grensrit Vossenrijders Kleuterschool bij lagere school Hulst T20 PAGINA ZEELAND 2 k]e. jubileum, receptie, erloving, overwinning, ar door, mag best eens wel op de pagina silijk is dat niet en duur (b v 6 regels kosten I stelt 'n tekst op, belt 'an onze bi|kantoren of I aan de balie particulieren ,40 Eén grote regel het biiplaatsen van een J 10,- toeslag. Bij niet rdt 2,50 adm kosten ayonkantoren Hulst, tel 01140-13751; iat 9, tel. 01150-17920, .tel 01100-28030 J Vaneen onzer verslaggevers -| 'r| Knrocrendgoed belastingen Kul waar'" voor het eerst de ■nieuwe heffingsgrondslag was I "werkt, heeft de gemeente ■Hulst flink op kosten gejaagd. 1 jn totaal werden er 675 be waarschriften ingediend, die betrekking hadden op 787 pan- L Het bureau KAFI ging de ■panden opnieuw bekijken en 20x Kennedymars! Pro ficiat hoor en tot straks. Van Yvonne, Solveig en Kristian. ZG Kloosterzande 48-2812 RAADSCHAP RABANT DMAKING t hoogheemraadschap West-Bra- nis, dat op 1 juli 1983, om 11.00 g van de algemene vergadering is et hoogheemraadschapshuis Bou- lagelijks bestuur, van der Burgh, dijkgraaf, P.H.M. Burgering, griffier Ov/; niets invullen STR. C Reg. nr. adviseerde in 187 gevallen de brengt KAFI geen kosten in werd geadviseerd de eerder waarde van de panden te ver- rekening. Echter wel voor de getaxeerde waarde te handha- lagen. Voor deze advisering 600 overige panden, waarbij ven. De kosten komen neer op 100 gulden per woning, exclu sief BTW, dus totaal 70.800 gulden. Het aantal beroepsza ken, dat tot nu toe naar aan leiding van de uitspraken op bezwaarschriften bij de belas tingkamer van het Gerechts hof in Den Haag is binnenge komen, bedraagt 34 en B en W verwachten dat er nog een stuk of 6 bijkomen. De kosten per beroepschrift worden geraamd op 1.000 gul den. Met BTW komt dat totaal 47.200 gulden. Alles bij elkaar levert dat een kostenpost op van 128.000 gulden. En daar is in de gemeentebegroting geen geld voor. B en W stellen voor de kosten deels te bestrijden met geld uit de algemene re serve en deels met geld dat be schikbaar is door de voor 1983 berekende eenmalig ruimte van 210.000 gulden. ewoners Nieuw-Hulst tegen renovatieplannen Bij beschikking van de arrondissementsrecht bank te Breda d.d. 3 ju ni 1983 is het faillisse ment van Johannes Egidius Wilhelmus van Gils in gemeenschap van goederen gehuwd met M.C.E. van Ooster hout, zaakdoende onder de naam Autorijschool Dommelbergei:, wonen de te Oosterhout aan de Appelaar 35, opgeheven wegens de toestand van de boedel. Mr. C.M.J. Peeters Heuvel 1 4901 KB Oosterhout Curator Blokker, van: tot en met Toezending van: tot en met B en W hebben geen zin meer om nog voor de kosten van dit waterplezier op te draaien. Daarbij hebben ze overwogen dat de mogelijk heid voor kinderen aanwezig blijft om via het nemen van particuliere lessen te leren zwemmen tegen betaling van een sociaal tarief. Beëindiging van het school zwemmen levert de gemeente een besparing op 38.000 gulden. Aan de andere kant wordt de exploitatie van het overdekt zwembad wel voor 11.000 gul den nadelig beïnvloed, maar het college denkt dat door het stopzetten van het school zwemmen de belangstelling bij de jeugd voor het recreatief zwemmen zal toenemen, wat de exploitatie dan weer ten goede komt. Volgens het college heeft het stopzetten van het school zwemmen slechts beperkte ge- Van een onzer verslagge vers HULST - Beter een half ei dan een lege dop, moe ten B en W van Hulst ge dacht hebben in de al bij na twee jaar slepende kwestie met de Belgische boer Heyndrickx uit Kieldrecht. Die liet nadat hij van zijn akker kwam een dikke laag modder achter in de Woestijnestraat te Nieuw-Namen. Vanwege het verkeersgevaar moest de brandweer uit rukken om de weg schoon te spuiten. Kosten: 2.843,50 gulden. De boer deponeerde de gemeentelijke rekening eenvoudig in de prulle- mand, waarop de ge meente het geld probeer de te innen via een dwangbevel en er ook nog een rechtsgeding aan te pas kwam. Dat bracht de totaal gemaakte kos ten in ieder geval al op 4193 gulden. De recht bank, die de zaak heeft aangehouden, vond het verweer van de boer, dat hij zelf de weg wel had kunnen reinigen, niet sterk. Maar ook vond men het door de gemeente be rekende bedrag nogal aan de hoge kant. Geop perd werd om het tarief van brandweer te halve- ren, waardoor het totale hedrag zou komen om 2000 gulden. Nog veel te hoog meende de boer, die hooguit tot 1.000 gulden wilde gaan. B en W heb ben nu voorgesteld om er ban nog maar eens 250 gulden af te doen en daarmee is de boer ak koord. Om verdere romp slomp en kosten te bespa ren stellen B en W de raad voor om de 1.750 gulden binnen te pikken de kwestie verder maar te vergeten. Van een onzer verslaggevers HULST - De algehele renovatie van de 78 'ge pleisterde' woningen in de wijk Nieuw-Hulst gaat niet door. In een door de Hulster Woningbouwvereniging ge houden enquête bleken slechts 29 bewoners met het plan akkoord te gaan, ofwel 37,2%. En dat is bij lange na niet genoeg, want de Provinciale Directie Volks huisvesting eist dat 70% van de bewoners achter de re novatie staat. Van de 78 bewoners wezen er 22 elke vorm van renovatie resoluut van de hand, terwijl 21 bewoners er voorstander van waren enkel de buitenzij de vap de woningen op te knappen. 1 Bewoner hield het op een gedeeltelijke renovatie en 5 bewoners wisten niet wat ze er van moesten denken. „Ons eerste plan kan dus in de pruilemand", zegt directeur J. van Denderen. „We gaan nu een ander plan onderzoeken, alleen renovatie van de bui tengevels. Wellicht kunnen we dan wel die 70°/o halen". Directeur Van Denderen denkt dat de afwijzing van de huurders vooral te maken heeft met de slechte economi sche tijd waarin we leven. „Als de renovatieplannen zou den doorgaan, dan zou er per maand 104 gulden huishuur bijkomen. En daar is men nog al huiverig voor in deze tijd waarin veel mensen geen ze kerheid hebben dat ze hun werk houden. Daarom denk ik dat men de zaak liever zo laat als die is, want momenteel moet voor die huizen een vrij lage huur betaald worden". Volgens de directeur is het niet zo dat de huizen van bin nen versleten zijn. „Hier en daar moet wel wat gebeuren, gewoon wat kleine dingetjes, zoals verouderde electrici- teitsleidingen. Die huizen da teren uit 1950 dus de leidingen zijn niet berekend op al die moderne keukenapparatuur en zo. Het zijn een beetje hui zen met gebruiksaanwijzing". Door .de afwijzing van het renovatieplan moet de w' - ningbouwvereniging wee* goed als opnieuw beginnen, zodat het weer een flinke tijd zal duren voor het alternatief plan voor renovatie van de buitengevels gereed is. „En dan hopen we maar dat daar meer animo voor is". De betreffende 78 'gepleis terde' woningen zijn gelegen in de Van der Leyenlaan, Waghemakerstraat, Poorters laan, Van Lansbergenlaan, Callandlaan, Tegelberglaan en Keldermansstraat. I au onze correspondent 00STERZANDE - Op ini- I®le' van burgemeester M. P mers van Hontenisse is in r SWeente een anjercomité PWficht. Dit heeft zich ten i:, gesteld om ook de jaar- L. e collecte, die dit jaar van IrH .2# i"n'tot en met za" r aS 2 juli wordt gehouden, Pr6aniseren. I'n dit comité hebben zitting J ,,rouw J. Vosveld, namens e v ns8, oeP Hava Naguila .ogelwaarde, mevrouw T. V °vermeeren namens f band Kloortje te Kloos- f «nde, verder de heren E. liih'T15 namens Hava Na lik u ^®enu van da Konink- K rmonie st- Cecilia te El rzande, P. van Dries- 'M Van ^an^are Vrijheid d/r, 'e Lamswaarde en Deckere namens fanfare >°r te Terhole. nuit genoemde vereni- h Za' ^oor leden actief ae 'e houden huis-aan- colleete worden meege- !dt deze verenigingen In „°Verigens dat 25 procent ieentB „pbrengst in de ge- lonn Hontenisse onder hen ij, Verdeeld. Waarmee het Dik,.. Van Zeeuwse anjer- (tsio Van reehtstreeks be- Voor de Plaatslijke cul- 'e activiteiten. Van een onzer verslaggevers AXEL - VVD-wethouder P. Apers van de gemeente Axel voelt zich danig in zijn wiek geschoten door een artikel in het partij blad van de Axelse PvdA. In het artikel wordt volgens Apers in een brief aan de re dactie van de Axelse Roos een oneerlijk beeld geschetst over hoe bepaalde voorzieningen in de gemeente tot stand zijn ge komen. De VVD wordt in de Roos volgens Apers maar op een lelij ke manier weggezet. Hij verwijt de PvdA dema gogie en volksopruiing als ge steld wordt dat 'als de VVD haar zin zou krijgen een ge zinsabonnement voor het zwembad vijfhonderd gulden zou gaan kosten'. „Hoe krijgt u deze baarlijke onzin bij el kaar", zo vraagt Apers. „Het lijkt mij aanbevelens waardig dat uw redactie, alvo rens tot dergelijke uitspraken als door mij aangehaald te ko men, eerst eens te rade gaat bij de raadsfractie of kennis neemt van de betreffende stukken. Dat kan alleen maar de zorgvuldigheid en de ge loofwaardigheid ten goede ko men", adviseert wethouder Apers, „Bovendien is het erg goedkoop om over de rug van anderen te trachten sympathie te verwerven". Afschriften van de brief zijn verstuurd aan de partijbesturen van PvdA en VVD, de raadsfrac ties en de wethouders. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse Raad voor de Volksgezondheid (RAVOZ) heeft een positief advies gereed liggen over de laatste fase van het omvang rijke aanpassingsproject voor zwakzinnigeninternaat De Sterre te Clinge. Deze laatste fase omvat een verbouwing van het paviljoen Nobelhof, bedoeld voor bedle- gerigen. Doel is een verbete ring van de leefsituatie van de bewoners. Men wil de capaci teit van Nobelhorst terug brengen van 37 naar 27 bed den. Daardoor onstaat meer ruimte voor aanvullende voorzieningen. Voor de overi ge 10 bedden wordt elders in De Sterre ruimte gemaakt. Het eerste deel van het aan passingsproject omvatte de bouw van een fasehuis in het dorp Clinge voor acht bewo ners. Daardoor is in het inter naat zelf meer ruimte onstaan. Die wordt momenteel benut als vervangende huisvesting tijden onderhoudswerkzaam heden die momenteel worden verricht. Het advies over de aanpas sing van Nobelhorst passeert komende donderdag de RA- VOZ-vergadering. Bij de RA VOZ verwacht men niet dat de uitvoering van de werkzaam heden in het internaat ge schaad kan worden door her- overwgingsplannen van staatssecretaris Van der Reij- den. Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - Als de Hulster gemeenteraad het be nodigde geld beschikbaar stelt, wordt het dak van de la gere St. Aloysiusschool in Sint-Jansteen gerenoveerd. In totaal is met het hele kar wei een bedrag van 110.000 gulden gemoeid. De kosten van normaal onderhoud en de isolatie van de spouwmuren (42.000 gulden) zijn voor reke ning van het schoolbestuur, zodat er voor de gemeente 68.000 gulden overblij ft. In Sint-Jansteen klaagt men al lange tijd over lekka ges en de daarmee gepaard gaande ongemakken, maar met de nu aan te brengen dak bedekking zou men voor de komende tien jaar alvast uit de zorgen moeten zijn. Im mers, zolang garandeert de fa briek het dak, op voorwaarde dat het karwei door een er kend aannemer wordt uitge voerd en dat het dak jaarlijks een inspectiebeurt krijgt. Tijdens de Schnabbelvrijdag huppelde er in Axel ook een clown rond. - foto de stem/cor j de boer Van een onzer verslaggevers AXEL - De eerste Schnabbelvrijdag in Axel, in navolging van de Daverende Vrijdag heeft gisteren een grote menig te getrokken. De organisatoren, waaronder het streekcen- trum Axel, kunnen terugkijken op een geslaagde middag maar zeker ook avond, toen fakir Siderama de show stal. „Het is een teken dat er in Axel wel degelijk iets kan en dat hoeft niet altijd veel geld te kosten", aldus Ab de Feij- ter, secretaris van het streekcentrum. De Schnabbelvrij dag, met kraampjes in de Noordstraat, Bastionstraat en Weststraat, is slechts een facet van de vele activiteiten die deze zomer staan te wachten. Het programma gisteren werd aan elkaar gedraaid door diverse demonstraties schapenscheren en de clown Axelito die het publiek vaak wist dte boeien. Het optreden van fa kir Siderama voor Ratjetoe in de Noordstraat was een hoofdstuk apart. Voor een groot aantal aanwezigen sloot hij een jonge deerne in een kist, die hij daarna met degens en dolken doorboorde. Vervolgens wentelde de fakir zich in kapotgeslagen glas, danste op een spijkerbed en spuwde vuur als een draak. Het slot van de schnabbelvrijdag viel kort na de vuurvreter met een rondgang van de drumband Excelsior uit Baarn. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De red dingsbrigade Kloosterzande houdt vanmiddag een demon stratie in zwembad De Honte te Kloosterzande. Tijdens de demonstratie ko men alle verschillende aspec ten van de reddingsbrigade aan bod. Aan de hand van voorbeelden wordt uitleg ge geven over de diverse oplei dingen, de verrichtingen met hulp- en reddingsmiddelen, vervoers- en bevrijdingstèch- nieken en eerste hulp bij echte verdrinkingsongevallen. Daarbij zullen enkele situa ties die zich kunnen voordoen in het zwembad worden nage bootst. Alle belangstellenden zijn welkom om een kijkje te komen nemen. Zij worden uit genodigd bij goed weer hun zwemspullen mee te nemen, zodat men tijdens de demon stratie zelf een handje kan toesteken en een en ander ook een kan proberen. Als extra zal er een snorkel demonstratie worden gegeven en is er een stand ingericht, waar diverse folders verkrijg baar zijn over verschillende situatie die zich te water kun nen voordoen. Voorts worden stickers en balpennen ver kocht. Doel van de manifestatie is een grotere bekendheid te ge ven aan het werk van de red dingsbrigade, meer leden te werven en meer geld in kas te krijgen. Dit om de jeugdin- structeurs verder te kunnen laten studeren voor hun diplo ma's en de leden van de strandwacht naar hun oplei dingen te laten gaan. In de toekomst hoopt men dan de strandwacht te kunnen uit breiden. Dat dit niet voor niets is bleek vorig jaar, toen er drie mensen van de verdrinkings dood gered werden. De de monstratie begint vanmiddag om 14 uur en de toegang is gratis. Van onze correspondent DE KLINGE - De politie in het grensdorp De Klinge gaat scherpere snelheidscontroles houden in het dorp, waardoor ook veel Nederlandse automo bilisten hun weg zoeken. Dit op aandrang van het ge meenteraadslid Jan van Puy- velde, dat de laatste raadsver gadering met klem vroeg om nauwgezettere snelheidscon troles. Volgens het raadslid zijn het vooral de Nederlan ders die met enorm hoge snel heid door de bebouwde kom rijden. Van een onzer verslaggevers HULST - Het zwoolzwemmen voor de leerlingen van het gewoon lager onderwijs in Hulst is voor volgend schooljaar van de baan. volgen voor het zwembadper soneel. Men verwacht name lijk een toenemende belang stelling voor het nemen van zwemlessen, zodat de ruim de helft van de vrijkomende werkuren daarvoor weer kan worden benut. De schoolzwemmaatregel geldt voorlopig niet voor het buitengewoon lager onder wijs, omdat de hiervoor gel dende rijksvergoedingsrege ling niet wordt gewzijzigd. Maar als het rijk ook daar op gaat bezuinigen, dan vinden B en W dat ook op dat punt op nieuw overwogen moet wor den. HULST - De avondvierdaagse van de Hulster buurtvereni ging Den Dullaert werd gis teravond op feestelijke wijze beëindigd. De ongeveer 350 wandelaars werden aan de Statie afgehaald door het Hul ster majorettenpeloton onder leiding van mevrouw Van Hoye-De Bakker en de drum band van de Arno's uit Sas van Gent. Daar wachtten ook een groot aantal supporters die de wandelaars overlaadden met bloemen. Met de drumband en de majoretten voorop trok het grote wandelgezelschap door de Hulster binnenstad naar gemeenschapscentrum Den Duliaert. Dit kleurrijke spek takel vormde het sluitstuk van de avondvierdaagse, die dit jaar voor de vijfde keer werd gehouden. In het gemeen schapscentrum kregen de deelnemers het herinnerings teken uitgereikt. HULST - Manager G. Voskui len van de firma Mirasound heeft gisteravond in Hulst aan locoburgemeester G. van de Voorde het eerste exemplaar uitgereikt van een lp met op namen van het eerste zome- rorgelconcert. Dat gebeurde in de burger zaal van het stadhuis na af loop van een orgelconcert in de basiliek van Hulst. Onder de aanwezigen bevonden zich de pastores, de leden van het kerkbestuur en de leden van de orgelcommissie. Wethouder Van de Voorde was ten zeerste vereerd met het eerste exemplaar van de lp. Andere exemplaren waren voor pastor Verheyden, diri gent Jo Ivens, voorzitter Hol- laardt en de wethouders E. de Rechter en W. Kayser. De nog volgende zomerconcerten zul len plaatshebben op 24 juni, 1 juli, 19 augustus, 2 september en 16 september. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De avond vierdaagse te Nieuw Nmen is goed geslaagd. Er waren onge veer 150 deelnemers. Die kon den kiezen uit de afstanden vijf, tien en vijftien kilometer. De laatste avond werden de deelnemers opgewacht door fanfare De Scheldezonen, die de wandelaars begeleidde naar het lokaal van de heer Tieleman waar de medailles werden uitgereikt door me vrouw Kruk van de bond, de heer Jopse en de heer Van Kat. Van onze correspondent KOEWACHT - De Hulsterse rallyclub De Vossenrijders houdt morgen (zondag) een routebeschrijvingsrit voor automoblisten. Deze Koe- wacht-Grensrit heeft een lengte van circa 40 kilometer voor wat betreft de A- en de B-klasse en wordt verreden onder de bepalingen van het TRR reglement routebeschrij ving. Beide klassen tellen tevens mee voor het eigen- en het clubkampioenschap van de Zeeuws-Vlaamse Automobiel- sport Club (ZEVAC). Verder is er een toerklasse, waarvoor een eenvoudig reglement is samengesteld dat aan de in schrijftafel wordt verstrekt. De inschrijftafel is geopend vanaf 12.30 uur in café Zeelan- dia te Koewacht. Om 13.30 uur gaat de eerste deelnemer in de A-klasse van start. Deelne mers in de A- en de B-klasse kunnen tevens rijden in team verband. Ook hier is een beker beschikbaar gesteld voor het winnende team. Van een onzer verslaggevers HULST - De Stichting Katho liek Onderwijs Hulst wil de huidige kleuterschool De Veu lentjes aan de Paardenmarkt onderbrengen bij de lagere school St. Willibrordus aan het Prince Bolwerk. De Willibrordusschool heeft tien klaslokalen een vaklokaal en een gymnastieklokaal, maar komen schooljaar zullen slechts zes lokalen bezet zijn. Dit vanwege de terugloop van het aantal leerlingen. Bij De Veulentjes is het ai niet beter. Daar zijn vier klassen be schikbaar, maar er zullen er komen schooljaar maar twee bezet zijn. Vandaar dat men alvast op de toekomstige integratie van kleuter- en lager onderwijs wil vooruitlopen en de kleu ters wil onderbrengen in de leegstaande lokalen van ue Willibrordusschool. Men heeft de gemeente medewerking ge vraagd om de vier leegstaande lokalen om te bouwen, zodat er ruimte komt voor een twee- klassige kleuterschool en een gemeenschapsruimte op de koop toe. Volgens B en W moet dat verzoek ingewilligd worden. Ook al, omdat de twee scholen hetzelfde verzorgingsgebied (binnenstad en omgeving) be- strij ken, zodat de meeste kleu ters later toch op de Willibror dusschool terecht komen. Bo vendien zal de samensmelting financieel een stuk voordeli ger zijn.

de Stem | 1983 | | pagina 17