na ^st Opgejutte Hoste wint eerste etappe Chris Guthrie naar Roda JC Verdiensten van Cruyff V anderaerden wint tijdrit in Midi Libre Fravvley mag naar Wimbledon IZOEK Zware Val Van Vliet Veertien ploegen in Tour de France NEC lijft keepers in - Libregts wil Van der Korput en Van der Gijp PSV bereikt finale Seoel Toninho Cerezo naar AS Roma Middelburg en Van Duimen tekenen vrede Bum-Kun Tscha naar Hamburg Brouwer drijft conflict ten top T441 pge mee met de Stem-Tourprijsvraag en rken. In de VereniMJ an is men in dit verbaal l een grootscheeps pr0J| zetten waaraan een fffl al landen zou moefel lemen. Genoemd Worfel herenigde Staten, ChiJj Japan, India, Frankrijk I Ecuador, Coloipbial tralie, Nieuw-ZeeWl I-Afrika en de So\vjet'l Een belangrijke rol zoa l weerkunstmanen hierbil 1 ïen spelen. De Verenigd I en zijn met name in gj inwerking op dit gebied I China geïnteresseerd. Da. bestudeert 'el nifios' ail i dertig jaar om het ver-l 1 ervan met moessons te I Srzoeken. ris", „Pygmeeën" en van Cham", vetenschappelijk on eer financiert zijn ties geheel zelf. Hij kosten door het ge in lezingen en voor- sn en het doen van ities. Een enkele keer ij van de overheid of etenschappelijke in een kleine subsidie ijn onderzoek los te i. Op zijn hoge leeftijd er niet tegen op over ijd opnieuw de rim- te trekken om zijn chappelijke nieuws- ieid te bevredigen, tocht brengt echter ragen op dan het ant- m op allerlei proble- ■eft", zegt de bejaarde oeker, die zijn pio- erk bekroond zag en eervolle vermel- van het Koninklijk h Koloniaal Instituut benoeming tot offi- de orde van Oranje nschap nog steeds voor te vraag geeft. - FOTO ARCHIEF DE STEM fachtig i andere aanwijzing e walvis op land leefde andere fossielen, die pakicetus zijn gevon- afkomstig zijn van ty- landdieren. Opmer- is dat de voorloper de walvis lijkt op de iieren, die in het n, het op een na oudste rk van het tertiair, in en elders leefden. De etus vertoont met na plij kenis met de dissa- ïen wolfachtig dier dat is uitgestorven. paleontologen menen rok dat de voorwereld walvis mogelijk van de zus afstamt. Er zUn r nog geen aanwijzin" vanneer, waar, hoe en om dit wolfachtige dier e is gesprongen en een is werd. Binnenkort de geleerden opnieuw Pakistan om meer res- n te vinden van de pa- as, die twee tot tweeë- ïalve meter lang ëe~ t moet zijn en ongeveer rnd woog. VAN RUIM 15.000 GULDEN DE RTEMJS huinuniiiiiiiii jpiiiiiiiiiiiiiiiiiii I SCHINZNACH BAD - De Belgische kampioen op de weg Frank Hoste, is woens dag winnaar geworden van ge eerste etappe van de Ronde van Zwitserland. Hoste won de sprint van een grote groep renners na een lusteloze eerste rit, waarin I het peloton een achterstand op het tijdschema opliep van drie kwartier. I pe Zwitser Daniel Gisiger I bleef leider in het algemeen I klassement. De renners van i Peter Post, met name Henk Lubberding en Johan Lam- merts, hebben alles gepro- I beerd om een zege te be- I werkstelligen. De pogingen I waren echter tevergeefs. I Jan Raas zat in de massa- I sprint ingesloten en kon zich niet mengen in het gevecht om de eerste plaats. I Dit seizoen maakte Hoste de overstap van de ploeg Post naar de Belgische for matie van Ronald de Witte. Als kopman werd hij inge zet in de voorjaarsklassie kers. De resultaten bleven uit. In de Ronde van Italite kwam pas succes voor de Belgische kampioen, die een etappezege binnenhaalde. Zijn baas Frans Hofman was echter niet tevreden met de prestaties van zijn formatie en kwam persoon lijk naar Zwitserland om de verrichtingen van zijn ploeg gade te slaan. Daar kwam nog bij dat Hofman liet weten dat het uiterst onzeker is of hij vol gend seizoen doorgaat met de geldschieterij. Hij ver klaarde dat een en ander zou afhangen van de resul taten van zijn mannen in de Ronde van Zwiterland en het Belgisch kampioen schap. Hoste heeft zijn woorden ter harte genomen. Het werd hem gedurende de eerste rit ook niet erg moei lijk gemaakt. Het peloton wacht nog een lange en zware „Tour de Suisse" en handelde daar woensdag ook naar. In een gezapig tempo ging het richting Schinznach Bad. Vijfentwintig kilometer voor de eindstreep was het de brigade van Post, die de stilte verbrak. Johan Lam- merts demarreerde. Nadat hij was teruggehaald ont snapte Henk Lubberding. Hij kreeg de Zwitser Thal- mann en de Belg Paul Wel lens mee. Later sloten Loro en Ploncic nog aan. Het vijf tal bouwde een voorsprong op van een kleine minuut, maar samenwerking was ver te zoeken. Lubberding: „Alleen Wel lens wilde rijden. De rest deed geen kopwerk. Toen heb ik het een aantal keren zelf geprobeerd. Toen liepen zij ineens over van daden drang". Uiteindelijk kwam de hoofdgroep na de tweede beklimming van de Staffe- legg weer bij elkaar. Hoste stelde zichzelf en zijn baas tevreden. Van ver ging hij de eindsprint aan. Lemond en Mutter bezetten respec tievelijk de tweede en de derde plaats. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Hoste (Bel), 163,5 km van Seuzach naar Schinznach-Bad in 4 uur 58 mi nuten en 39 seconden (gemiddelde snelheid: 32,774 km/u), 2. Lemond (VSt), 3. Mutter (Zwi), 4. Jacobs (Bel), 5. Freuler (Zwi), 6. Huerzeler (Zwi), 7. Gavazzi (Ita), 8. Russenberger (Zwi), 9. Maier (Oos), 10 Van der Velde (Ned) allen dezelfde tijd als Hoste. 11. Ser geant (Bel), 12. Bruggmann (Zwi), 13. Demierre (Zwi), 14. Kelly (Ier), 15. Vi- tali (Ita), 16. Raas, 20. Jonkers, 23. Lubberding, 27. Winnen, 34. Gisiger (Zwi), 35. Broers, 38. De Rooy, 43. Lammerts, 46. Veldscholten, 59. Oos terbosch, 69. Rooks allen dezelfde tijd als Hoste, 76. Van Meer op 6 minuten en 17 seconden, 84. Kerstens op 10.31, 88. Nieuwdorp op 11.53, 95. Van Hooy- donk, 100. Van Vlimmeren, 101. Van den Hoek, 102. Van Dongen, 104. Kop- pert, 109. Langerijs, 125. Van Vliet, al len dezelfde tijd als Nieuwdorp. Het algemeen klassement na de eerste etappe is: 1. Gisiger (Zwi) 5 uur 10 mi nuten en 27 seconden, 2. Visentini (Ita) op 1 seconde, 3. Kelly (Ier), 4. Ooster bosch (Ned) op 0.04, 5. Lemond (VSt) op 0.08, 6. Leali (Ita) op 0.16, 7 Grezet (Zwi) op 0.18, 8. Demierre (Zwi), 9. Be- rard (Fra) op 0.20,10. Winnen (Ned) op 0.22. 11 Freuler (Zwi) op 0.23, 12. Mut ter (Zwi) op 0.28, 13. Sergeant (Bel) op 0.29, 14. Ma:chler (Zwi) op 0.31, 15. Hoste (Bel) op 0.33, 17. Lubberding op 0.38, 29 De Rooy op 0.47, 37. Lammerts op 0.53, 38. Van der Velde op 0.54, 51. Veldscholten, 52. Rooks op 1.00, 61. Broers op 1.08, 65. Raas op 1.15, 67. Jonkers op 1.18, 82. Van Meer op 7.59, 84. Kerstens op 12.06, 94. Van Dongen op 12.56, 95. Koppert op 12.57, 96. Nieuwdorp op 13.01, 100. Van Vliet op 13.04, 101. Langerijs op 13.06, 120. Van Vlimmeren op 13.28, 127. Van Hooy- donk op 13.49, 128. Van den Hoek op 14.13. Cruyff: revanche bij Feyenoord ROTTERDAM - Thijs Li bregts, de Feyenoord-trainer die zich gelukkig prijsde met de komst van Johan Cruyff, zal zich de komende weken buigen over de rol van de ex- Ajacied. „Natuurlijk heb ik daar mijn gedachten over", liet I Thijs Libregts echter nog niet het achterste van zijn tong zien, „Cruyff is er voorname lijk om het enthousiasme aan te wakkeren. We zochten naar versterking. Dat had iemand anders kunnen zijn dan Cruyff. Maar we wilden iemand die dominant is, iemand die aan spreekt bij het publiek, I iemand die leiding geeft. En dan kom je uit bij Cruyff". Johan Cruyff, die ongetwij- I feld komend seizoen een grote stempel gaat drukken op het Feyenoord-spel zal door Li- I bregts in principe niet als libe ro ingezet worden. Feyenoord is namelijk nog altijd op zoek naar een verdediger en een rechterspits. Voor de positie achteraan komt Michel van de Korput in aanmerking. Cor Coster is inmiddels druk doen de om de vraagprijs van AC Torino (boven het miljoen) te drukken tot een voor Feyen oord aanvaardbaar niveau. Voor de rechterspitspositie gokt Feyenoord op de komst van René van der Gijp, mo menteel ontevreden rond lo pend bij Sporting Lokeren. Op het lijstje staan ook Johnny Kop en René van de Kerkhof, al staat laatstgenoemde wel ver onderaan het verlanglijst je, ROTTERDAM - Zeventien jaar geleden werd Johan Cruyff, negentien jaar toen, voor het eerst benaderd door Feyenoord. De Rotterdamse club, zag wel wat in de frele Amsterdammer en probeerde hem naar de 'Kuip' te lokken. Ajax, waar Cruyff op dat moment reeds twee jaar vertoefde, kreeg echter lucht van die belangstelling en nam razendsnel maatregelen. Maar Feyenoord gaf nog niet op. Bedacht later een truc en schakelde het Belgische Waregem in. Als koper van Cruyff om hem vervolgens door te verkopen aan Feyenoord. Maar ook dat mislukte. Cruyff bleef bij Ajax. door Romain van Damme Nu, zeventien jaar later, ligt Ajax in feite aan de basis van de gisteren afgeronde onder handelingen met Feyenoord. Want de manier waarop Ajax de duur betaalde vedette liet weten dat hij komend seizoen niet meer gewenst was in de 'Meer', deed veel pijn. Johan Cruyff stemde er daarom mee in dat zijn schoonvader Cor Coster na Ajax-Feyenoord contact opnam met de aartsri vaal van de Amsterdamse club. Het vervolg is bekend. „In het begin was het erg moeilijk", gaf Johan Cruyff toe dat er wel degelijk sprake geweest was van wraakgevoe lens, „de achtergronden zijn bekend. Dan moetje uitkijken je niet te laten leiden door die achtergronden. Daarom heb ben we een adempauze inge last. Om alles te laten bezin ken. Nu heb ik zonder wraak gevoelens een beslissing kun nen nemen. Ik draai daar niet om heen, aanvankelijk speel den die gevoelens. Dat is lo gisch. Maar na die adempauze was ik dat kwijt". Dat de beslissing langer dan verwacht op zich liet wachten, SEOEL - PSV heeft woensdag de finale bereikt van het voet baltoernooi om de Presidents- Mker in Zuid-Korea. PSV ontdeed zich in de halve finale Wn het nationale amateurelf- 'yan de Verenigde Staten. De eindstand van 2-1 werd Pas bereikt in de verlenging, "adat de normale speeltijd was geëindigd bij 1-1 door doelpunten van Huub Stevens n Kevin Maher. Jurrie Kool- 01 hielp de Eindhovenaren I wee minuten voor het einde an de verlenging naar de eindstrijd. Daarin krijgt PSV te maken e' het organiserende land ."'d-Korea, dat dankzij een noelpunt van Lee Tae-Ho met '-0 won van Ghana. (ADVERTENTIE) Belo Horizonte - De Italiaanse voetbalkampioen AS Roma heeft woensdag de Braziliaan se international Toninho Ce rezo gecontracteerd. Volgens officiële verklaringen in Belo Horizonte heeft Roma voor de opvolger van Falcao aan Atle- tico Mineiro het bedrag van 4 miljoen dollar (11 miljoen gul den) betaald. van onze sportredactie AMSTERDAM - Samen ronk ten Boet van Duimen en Jack Middelburg op de Suzuki-ra cer gistermiddag een Amster dams hotel binnen, waar een aantal journalisten zich ver zameld had om het laatste nieuws over de Asser TT te vernemen. Op die manier wilden de twee beste Nederlandse mo torcoureurs uit de 500cc-klasse duidelijk maken, dat zij het strijdbijl begraven hebben. De vrede is getekend en daarmee kwam een einde aan een on verkwikkelijke affaire. Oorzaak van alle problemen was de onvrede van Van Dui men over de gang van zaken rond de 'KNMV-Honda's', die bij Middelburg terecht waren gekomen. Onder druk van een nieuw sigarettenmerk, dat een fors bedrag uittrekt om een groep Nederlandse toprijders tijdens de Asser TT te sponsoren, en de KNMV toonden beide cou reurs zich bereid een streep onder het verleden te zetten. had uiteraard nog andere oor zaken. Feyenoord was niet de enige die op Johan Cruyff aas de. Toulouse bood erg veel geld, Luzern volgde op de voet met een voortreffelijk aanbod, FC Antwerp wilde heel ver gaan en Bastia bood onlangs nog 1,8 miljoen gulden. Eerder had Atletico Madrid geïnfor meerd naar de wensen van de 'maestro' die na zijn Ajax-pe- riode mopperend uitweek naar Barcelona, daar veel geld verdiende maar ook weer veel geld verloor waardoor hij noodgedwongen terecht kwam bij Levante. „Een heleboel za ken spelen mee", probeerde Cruyff zijn beslissing enigs zins te verduidelij ken, „op top niveau blijven spelen of wat minder. Op een gegeven mo ment kies je voor die top. Bo vendien werd ik vaak gebeld door mensen die in Nederland gelieerd zijn aan een club. Om te vragen of ik toch in Neder land wilde blijven voetballen". En: „Ik heb lang in het bui tenland gespeeld. Bij Barcelo na, voor 120.000 mensen. Dat maakt indruk. Voor die club brengt dat prestige met zich mee. Als hier die 'Kuip' vol loopt is dat ook zo. Heb je een ontzettend goede ambiance. Dat heeft voor mij een belang rijke rol gespeeld". Voor zijn beslissing had Jo han Cruyff regelmatig contact met de twee 'Willems' bij Feyenoord. Willem Jansen en de gisteren aan zijn oog geope reerde Willem van Hanegem. „Dat is belangrijk geweest voor mij", erkende Cruyff die tijdens de afscheidswedstrijd van Van Hanegem ontdekte dat het Rotterdamse publiek niet vijandig gezind was, „we hebben veel besproken. Dat gaat verder niemand iets aan. Dat is volstrekt privé". Tijdens het afwegen van de diverse aanbiedingen ontdekte Johan Cruyff steeds meer za ken die hij geregeld wilde zien. Zoals een verhuizing naar de omgeving van Rotterdam. „Dat heen en weer reizen zie ik niet zo zitten", aldus de mo menteel in Vinkeveen woon achtige voetballer, „ik heb overal op een kwartiertje rij den van het stadion gewoond. Dat vind ik prettig. Er wordt nu naar een oplossing gezocht. Misschien kom ik binnenkort al in de omgeving van Rotter dam wonen. Zo'n beslissing als deze neem ik natuurlijk niet alleen. Het gezin neemt die be slissing. Mijn kinderen? Hier in Rotterdam is ook een inter nationale school. Overal is aan gedacht. En de sentimenten, van Ajax naar Feyenoord, ach, iets dergelijks heb ik in het verleden al vaak genoeg mee gemaakt". Johan Cruyff zal zich ko mend seizoen in ieder geval alleen met het voetballen be moeien. Niet als bij Ajax heeft Cruyff met Feyenoord afge sproken dat hij later in de technische staf geschoven zou worden. „Daar is niet over ge rept", probeerde Cruyff die geruchten te ontzenuwen, „ik ga bij Feyenoord voetballen. Normaal is dit mijn laatste jaar. Maar ja, bij mij weet je het nooit". Johan Cruyff tekent zijn contract onder het goedkeurend oog van Gerard Kerkum - FOTO ANP Van onze sportredactie ROTTERDAM - Met de komst van Johan Cruyff gokt Feyen oord op een sensationele stij ging van het toeschouwersge middelde. Voorzitter Gerard Kerkum („Het is voor het Ne derlands voetbal een goede zaak dat Johan hier blijft".) onthulde gisteren dat het vori ge seizoen een gemiddelde van onder de 20.000 opleverde. In de begroting was een gemid delde van 25.000 opgenomen. Het is voor Cruyff te hopen dat er in komend seizoen heel wat meer toeschouwers rich ting 'Kuip' trekken. Want evenals bij Ajax komen de verdiensten voor Cruyff ge deeltelijk uit de recettes..In te genstelling tot bij Ajax heeft Cruyff in Rotterdam echter geen garantie bedongen. Desondanks is Cruyff al verzekerd van een aardig in- SCHINZNACH BAD - Voor Leo van Vliet is de Ronde van Zwitserland slecht begonnen. In de eerste etappe van Seu zach naar Schinznach Bad kwam de winnaar van Gent- Wevelgem en de Vierdaagse van Duinkerken na vijf kilo meter ten val. Van Vliet kon eer stoeprand niet ontwijken en smakte te gen het asfalt. Daarbij kwam hij op zijn linkerhand terecht. De Westlander liep grote ach terstand op doordat hij met de gekwetste hand niet kon stu ren. Röntgenfoto's na afloop we zen uit dat Van Vliet bij zijn val in niets heeft gebroken. Van Vliet is woensdagavond behandeld aan zijn blessures en zal vandaag vertrekken in de tweede rit. Hij zal zich echter niet for ceren en wanneer blijkt dat er voor hem te veel problemen zijn, zal hij afstappen. komen, Uit de inkomsten van de eerste Europacupronde en de vriendschappelij ke wed strijden die reeds vast gelegd zijn, is een hoog bedrag voor de Amsterdammer gereser veerd. Bovendien stijgt het percentage van de inkomsten per gehaalde Europacupronde. Daarnaast gaat de kassa voor Cruyff extra rinkelen als er meer dan 22.000 toeschou wers komen. Iedere toeschou wer boven dat getal stopt 4,50 in handen van Cruyff. Voor het begin augustus ge speelde 'Rotterdam-toernooi' (met HSV, Standard Luik en Liverpool) geldt de regeling van de vriendschappelijke wedstrijden overigens nog niet. Gerard Kerkum: „Er wa ren al afspraken gemaakt. Bo vendien is het geen toernooi van Feyenoord. Wij zijn als gast aanwezig op het toernooi dat in de 'Kuip' gespeeld wordt". KERKRADE - De Britse voet baller Chris Guthrie heeft woensdag een tweejarig con tract getekend bij Roda JC. Het transferbedrag voor de aanvaller is niet bekend ge maakt. Guthrie, die in Groot-Brit- tanie voor Millwall en Fulham speelde en daar arbeidsonge schikt werd verklaard, kwam het afgelopen seizoen uit voor Willem II. Door de bezuinigingen was hij voor de Tilburgse club te duur geworden. Bovendien heeft Guthrie er nooit een ge heim van gemaakt gechar meerd te zijn van de trainers kwaliteiten van Jan Brouwer, die door het bestuur van Wil lem II is ontslagen. PARIJS - De organisatoren hebben in het deelnemersveld van de Ronde van Frankrijk ruimte open gelaten voor de ploeg van Hennie Kuiper, Adri van der Poel en Eric Vande- raerden. De door Fred de Bruyne ge leide ploeg is een van de veer tien, die zijn geaccepteerd. Voorwaarde voor deelneming blijft natuurlijk dat het in schrijfgeld van ruim honderd duizend gulden zal zijn vol daan. De sponsor van de Bel gisch/Nederlandse ploeg heeft daarvoor contacten met ver schillende bedrijven, die be langstelling hebben als co- sponsor op te treden voor de Ronde van Frankrijk. De veertien ploegen van tien renners zijn: Danguillaume, Crepel, Berland, Guimard, De Gribaldy en Boishardy (Frankrijk), De Bruyne, De Kimpe en Jossart (Belgie), Post (Nederland), Eche- varri (Spanje), Girard (Zwitserland), Poggiali (Italië) en de amateurselectie van Columbia. Portugal, dat ook met zijn amateurs had willen starten, heeft toch van deelneming afgezien. Van onze sportredactie NIJMEGEN - Peter van Dijk van de Groesbeekse hoofd klasser Achilles'29 en Wim van Kuik van de Udense eer ste klasser UDI 1919 zuilen over een maand gaan strijden over wie zich de opvolger van de naar FC Groningen ver trokken NEC-doeiman Harrie Schellekens mag noemen. van onze sportredactie DECAZEVILLE - De Belg Eric VanderAerden heeft woensdag de proloog van de Midi Libre in Decazeville (Zuid-Frankrijk) gewonnen voor zijn landgenoot Jean-Luc VandenBroucke en de Ier Stephen Roche. De 21-jarige VanderAerden reed de 4000 meter in de stra ten van Decazeville in 4 minu ten 46,8 seconden, een gemid delde van ruim 50,2 km per uur. Zijn ploeggenoot Adri van der Poel was als vierde de beste Nederlander, hij ge bruikte zeven seconden meer dan VanderAerden. De uitslag van de proloog van de Midi Libre is: 1. Eric VanderAerden (Bel), 4000 meter in 4 minuten 46,8 seconden (gemid delde snelheid 50,209 km/uur), 2. Van denBroucke (Bel) 4.50, 3. Roche (Ier) 4.51, 4. Van der Poel (Ned) 4.53, 5. Michaud (Fra), 6. Yates (GBr) 4.54, 7. Zoetemelk (Ned), 8. Criquielion (Bel), 9. Brun (Fra) 4.55, 10. Andersen (Den) 4 56. 14 Kuiper (Ned) 4.59. 30. Schipper 5.05, 79. Manders 5.16, 88. Tak 5.22, 90 Moritz 5.24, 91 Fred van Dongen 5.27, 94. Van den Broek 5.34. Frits Pirard won gisteren in het Belgische Zwijndrecht een koers over 140 kilometer. Peter Heeren uit Sinmt Wil- lebrord eindigde op de derde plaats. De eerste etappe van de Ronde van Noorwegen voor dames is gewonnen door de Westduitse Beate Habetz, die ook eerste in het algemeen klassement werd. Heieen Hage, elfde in de rit, is als negende de beste Neder landse in de rangschikking. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Beate Habetz (WD1), 86,6 km van Hamar naar Eidsvoll in 2 uur 22 minuten, 2. Hel le So:rensen (Den) 2.22.04, 3. Janie Longo (Fra) 2.22.07, 4. Tuulikki Jahre (Zwe) 2.22.10, 10 Mieke Havik (Ned) 2.22.51. 11 Heieen Hage (Ned) 2.22.51. Algemeen klassement na eerste etappe en proloog: 1. Habetz 2.24.51, 2. Soaensen 2.24.51, 3. Sandra Schumacher (WD1) 2.24.57, 4. Longo 2.24.58, 9. Hage 2.25.41, 13. Havik 2.25.46. De Nederlandse wielerama- teur Hans Daams is in het ai- gemeen klassement van de ronde van Baden opgerukt naar de derde plaats. Hij dankte dat aan de tweede plaats in het eerste gedeelte van de vijfde etappe, waarin hij in gezelschap van de Tsjech Vavra met voorsprong aankwam, en aan zijn ver richting woensdagavond in de individuele tijdrit over veer tien kilometer. Daams eindigde ais beste Nederlander op de achtste plaats met een achterstand van 47 seconden op de winnaar Richard Trinkler. De uitslag is: 1. Vladimir Vavra (Tsj) 125 kilometer tussen Emmendingen en Lenzkirch in drie uur en vijf minuten. 2 Hans Daams (Ned) z.t. 3. Peter Vopalka (Tsj) op 1,25 4, Andrezij Pajor (Pol) z.t. 5 Rene Andersen (Den) op 2,16 6. Bernd Ol denburg (WD1) op 4,16 8. Jacques van der Poel (Ned) z.t. 9. Twan Poels (Ned) z.t. 10. Han Vaanhold (Ned) z.t. De uitslag van de individuele tijdrit in Lenzkirch is: 1. Richard Trinkler (Zwi) 20 minuten 8 seconden 2. Axel Schafer (WD1) 20.22 3. Rigobert Matt (WD1) 20.37 4. Daniel Wyder (Zwi) 20.41 5. Stefan Maurer (Zwi) 20 43 6. Peter Ga nsier (WD1) 20.52 7. Andrzej Pajor (Pol) 20.52 8. Hans Daams (Ned) 20.55 9 Martin Pudel- ko (WD1) 20.55 10. Tadeusz Piotrowicz (Pol) 20.57 Het algemeen klassement is na woens dag als volgt: 1. Stefan Maurer (Zwi) 16 uur 20 minuten 2 Daniel Wyder (Zwi) op 20 sec. 3. Hans Daams (Ned) op 23 sec. 4. Mike Kluge (WD1) op 45 sec. 5. Richard Trinkler (Zwi) op 3.22 mm. 6. Johnny Bo- gers (Ned) op 3.39 7 Tadeusz Piotrowicz (Pol) op 4.14 8. Axel Schafer (WD1) op 4.19 9. Peter Gansier (WD1) op 4.24 10. Andr zej Pajor (Pol) op 4.31 HAMBURG - De Westduitse kampioen Hamburger SV is tot overeenstemming gekomen met de Zuidkoreaanse voet baller Bum-Kun Tscha, die het afgelopen seizoen tegen een jaarlijkse vergoeding van 450.000 gulden op de loonlijst stond van Eintracht Frank furt. Van onze sportredactie TILBURG - Jan Brouwer wil deze ochtend horen of Willem 11 aan het wensenpakket dat hij op de bestuurstafel van de Tilburgse club deponeerde. Jan Brouwer wil de zaak pas ais afgedaan beschouwen ais Willem II zijn naam van aile blaam zuivert. "Ik wil dat er eerlijke informatie gegeven wordt", aldus de hevig in zijn wiek geschoten Jan Brouwer. Als Willem II morgen voor 12 uur geen bevredigend ant woord heeft gegeven, zal Jan Brouwer zijn eerder geuit dreigement tot uitvoer bren gen. Brouwer zal Helmond Sport dan laten weten niet in te gaan op het aanbod en als trainer aan te blijven bij Wil lem II. Dat antwoord zal ove rigens overgebracht moeten worden door FBO-secretaris Eugêne Lemmens die een VVON-woordvoerder inlicht. Op zijn beurt praat de WON dan met Brouwer, waarna het antwoord via die weg Willem II weer bereikt. Brouwer en Willem II communiceren na melijk niet meer met elkaar. Willem II is overigens niet onder de indruk geraakt van het dreigement. Het bestuur durft de confrontatie met Jan Brouwer aan en heeft inmid dels met de nieuwe trainer Jan Notermans de zaken op een rijtje gezet. Willem II, dat onlangs bij NAC nog informeerde naar de prijs van Guus van der Borgt maar toen te horen kreeg dat het Bredase talent onder geen beding te koop was, hoopt zo snel mogelijk de groep aan te vullen. Gedacht wordt aan een eventuele ruil tussen spelers van Helmond Sport en Willem II. Notermans is gecharmeerd van de jeugdige Corbijn. Te genover Corbeil kan eventueel Toon Nelemans, zeer gewaar deerd door Brouwer, gezet worden. Jan Brouwer: „Ik ben niet van plan de groep van Willem II te ondermijnen. Beslist niet. Maar als een speler bij Willem II niet kan rond komen en ik zie er veel in kan er natuurlijk gepraat worden. Ik ken Toon goed, hij heeft afgelopen sei zoen goed gepresteerd. Maar nogmaals, het is niet mijn be doeling Willem II te ondermij nen". Van onze sportredactie ROEHAMPTON - Rod Fraw- ley, twee jaar geleden halve finalist op Wimbledon, mag weer meedoen aan het toer nooi van de All England Club- De dertig-jarige Australiër dwong deelneming af via het kwalificatietoernooi van Roe- hampton. Hij versloeg in de laatste kwalificatieronde de Brit Dier met 6-7,6-4,6-4,6-4. „Een hele opluchting voor mij", bekende Frawley. „Eigenlijk had ik verwacht dat ik, met mijn verleden wel een wild card zou hebben ge kregen. Ik wilde dolgraag meedoen en om nog zo veel mogelijk ervaring op gras op te doen had ik ook ingeschre ven voor het toernooi van Bristol, dat samenviel met Roehampton". In Bristol werd Frawley in de eerste ronde uitgeschakeld. Peter Fleming, de maat van John McEnroe in het dubbel spel, kwam ook in het kwalifi catietoernooi bij de laatste acht en dat betekende een plaatsje op Wimbledon. De Amerikaanse Zuidafri kaan Johan Kriek, als elfde geplaatst voor Wimbledon, heeft woensdag de meeste in druk gemaakt op het gras van Bristol. Kriek had precies drie kwartier nodig om ten koste van de 36-jarige Roemeen Ilie Nastase de derde ronde te be reiken. In het damestoernooi van Eastbourne gebruikte Martina Navratilova woensdag slechts 36 minuten om kwart-finaliste te worden. De Zuidafrikaanse Rosalyn Fairbank scoorde geen punt, 6-0,6-0. De uitslagen van de wedstrijden uit de derde ronde van Eastbourne zijn: Betti- na Bunge (WD1) - Paula Smith (VSt) 6-1, 6-0, Beth Herr (VSt) - Alycia Moulton (VSt) 6-3, 2-6, 6-0, Jo Durie (GBr) - Hea ther Ludloff (VSt) 6-3, 6-3, Andrea Jae ger (VSt) - Claudia Kohde (WD1) 7-5, 6-4, Tracy Austin (VSt) - Virginia Wade (GBr) 6-2,6-2, Martina Navratilova (VSt) - Rosalyn Fairbank (ZAf) 6-0, 6-0, Zina Garrison (VSt) - Hana Mandlikova (Tsj) 6-3, 7-5, Wendy Turnbull (Aus) - Rose mary Casals (VSt) 6-2,6-1. Bristol, tweede ronde: Brian Teacher (VSt) - Wally Masur (Aus) 6-7, 6-4, 6-3, Lloyd Bourne (VSt) - Bruce Gitlin (VSt) 6-4,4-6, 6-1, Johan Kriek (VSt) - Ilie Na stase (Rófe) 6-3, 6-1, John Fitzgerald (Aus) - Tiih Wilkison (VSt) 6-4, 7-5, Ra- rheshj Krishnan (Ind) - Rodney Harmon (VSt) 7-5,6- 0.

de Stem | 1983 | | pagina 7