kitiA RBC: Piet Kamps en Martin Clerx Rabobank Q Ik ga nooit op vakantie zonder een goede reis verzekering. WERELDRECORD LILLAK PLAATSINGEN WIMBLEDON PARATEN PARATEN mm Hans Kraay jr: zeer tevreden in Canada WKADO bij Van Baal derdag kado Profbokser overleden Sanchez Torres nog niet rond Bokstitel Roy Somer Willem II praat met Notermans NAC heeft geld voor Van Eenennaam PSY wint in Seoel Blanchard weer in de ring Overwinning Toine Poels hiNSDAG 14 JUN11983 LRATEN ION >-ARTIKELEN! Iraten te gebruiken op [apparatuur Ook Franse interesse voor Van der Poel WK-selectie bekend ina de Tour geld en goede raad MERKEN HUISH. APPARATUUR 7200-94833 door Jean Nelissen DERTEMjS EL. 01150-12028 erneuzen Tel 01150-13397 dienst :hnisch installateur serapparaten o's Cassettes sters iners pldontvangers radio's enz. Van onze sportredactie B0OGERHEIDE - Het is nog teen uitgemaakte zaak, dat Adrie van der Poel het volgen- je seizoen Hennie Kuiper zal volgen naar de nieuwe ploeg vso Jan Gisbers. De profcou reur uit Hoogerheide weet zich ook in de belangstelling van peter Post en Philipe Crepel. Binnen niet al te lange tijd ï0lgt in ieder geval een ge sprek met Post. „Ik moet de taken kunnen afwegen en dan bekijken wat het beste is voor mezelf. Ik wil Hennie graag volgen, maar een wet is het natuurlijk niet. Na de Tour zal ik trouwens pas een definitie ve keuze maken", aldus Adrie van der Poel. Overigens verwacht Van der Poel volgende week de uit- g van de contra-expertise, _j werd aangevraagd nadat iiij positief was bevonden in de Grote Prijs van Frankfurt. „Mijn vitamines en mineralen laren in ieder geval piekfijn in orde. Deze week wordt be keken of de gevonden strych- nine-sporen mogelijk afkom stig kunnen zijn van de na- tuurprodukten, die ik heb ge bruikt". Van onze sport redactie WOERDEN - De commissie beroepsrennen van de KNWU zal direct na afloop van de Ronde van Frankrijk de na men van zestien profcoureurs bekend maken, die de selectie zullen vormen voor het we reldkampioenschap op de weg, dat wordt gehouden op 4 sep tember in Altenrhein (Zwi). Het definitieve besluit over de twaalf deelnemers en de vier reserves zal worden geno men tijdens of direct na de Ronde van Nederland. De wie- Ierunie heeft Gerrie Knete- mann uitgenodigd de mondia le titelstrijd als haar gast bij te wonen. Dat aanbod is door de renner geaccepteerd. MANILLA (AFP) - De prof bokser Rudy Hidalgo van de Philippijnen is zaterdagnacht aan de gevolgen van een her senbloeding overleden aan het einde van een gevecht over vier ronden in het het vliegge- wicht. Hij was 22 jaar. Hidalgo is sinds januari 1982 ie zevende bokser op de Phi lippijnen, die in de ring aan de gevolgen van een gevecht overleed. Van onze sportredactie AMSTERDAM - Manuel Sanchez Torres gaat voorlopig niet naar Real Madrid. Op het laatste moment ketste gisteravond de overgang van Sanchez Torres af, omdat FC Twente plots 100.000 dol lar meer vroeg dan de af gesproken vraagprijs van 450.000 dollar. De Spaanse afvaardiging achtte dat bedrag te gortig en brak het gesprek af. door Romain van Damme ROOSENDAAL - Sinds be kend is dat RBC volgend sei zoen deel uitmaakt van de eer ste divisie heeft de Roosen- daalse club niet te klagen over belangstelling van spelers, die graag het oranje-witte tenue eens zouden willen aantrek ken. Zo werd onlangs de Joego slavische verdediger Nikolai Budisic aangeboden en wordt er in de wandelgangen gespro ken over de ex-NAC-verdedi- ger Tom Dekker. Uit het aan bod heeft RBC voorlopig twee namen bovenaan de lijst gezet. Piet Kamps, de middenvelder van FC Den Bosch, die bij de pas gepromoveerde club uit de boot valt, en Martin Clerx, ooit nog redder bij NAC, toen hij tegen Sparta de Bredase club im voor degradatie behoedde met de gelijkmaker. Clerx speelde het laatst bij het Belgische Wuustwezel. Diny van Vught, de opvol ger van Kees Vermunt, heeft inmiddels al uitvoerig over legd met het bestuur van RBC. „Er zijn genoeg spelers die zich aanbieden", is de in Vught woonachtige trainer al aan het selecteren geweest. „Piet Kamps is bijvoorbeeld ook aangeboden. Dat gebeurde op de receptie van FC Den Bosch. Ik werd benaderd door een vertegenwoordiger van die club. Er werd me gevraagd hoe ik over Piet Kamps dacht. Van zijn kant bleek er interes se te zijn voor een overgang naar RBC. Ik vond het echter niet juist om op die receptie met Kamps te gaan praten. Daarom heb ik wat gegevens op papier gezet en dat heb ik door gespeeld naar het be stuur". Piet Kamps wacht intussen af wat er gaat gebeuren. De 37-jarige routinier, die van FC Den Bosch te horen kreeg dat er voor hem een ontslag-aan vraag ingediend werd, maar dat aangevochten heeft, wil best nog een jaartje doorgaan met betaald voetbal. „Waarom niet", klinkt het zoals altijd enthousiast, „ik weet dat Van Vught mijn adres en telefoon nummer gevraagd heeft. Maar ik heb nog niets gehoord. Ove rigens, van mijn advocaat heb ik begrepen, dat ik niet weg hoef bij FC Den Bosch, omdat ze te laat waren met die ont slag-aanvraag. Maar als ik naar een andere club kan, ga ik niet moeilijk doen. Ik ben tenslotte transfervrij". En al filosoferend over RBC: „Ik zie dat best zitten. Het is amper een uurtje rijden. Ik voel me nog niet versleten. Vanochtend heb ik nog in het bos gelopen. Geen centje pijn. Als ik merk dat ik het niet meer kan opbrengen, kap ik er mee. Bij RBC zullen ze toch wel wat ervaring kunnen ge bruiken. Het lijkt me wel wat om in die ploeg het vuur te doen oplaaien. Dat ligt me wel". Volgens Diny van Vught is er wel al gesproken met Mar tin Clerx. De nieuwe RBC- trainer: „Het zag er naar uit dat het weinig moeilijkheden zou opleveren. Maar Wuust wezel blijkt nu wat moeilijk te gaan doen. Wellicht willen ze nog wat geld vangen voor hem. In ieder geval moeten we niet over een nacht ijs gaan. Alle namen worden serieus bekeken. In iedere linie kun nen we in feite wel iemand ge bruiken. Maar overhaast te werk gaan, heeft geen zin". Illlllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllillllllllllllillillllllllllllillllillillllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllillllllilllllllllllllllllllllllilllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hinault mijdt Zwitserland BREDA/EDMONTON - De aanloop naar de Canadese voetbalcompetitie voor profs verliep moeizaam. Verant woordelijk daarvoor was John Tiemesen, de zaken man in het 'snelle pak', die zichzelf voorbij holde. Hij reisde met een redelijk bud get naar Nederland, maar eenmaal aangekomen in zijn geboorteland verloor hij zo wat alle grenzen uit het oog. John Tiemesen beloofde gouden bergen aan Hugo Hovenkamp, Leo van Veen en Piet Schrijvers en con tracteerde tussen alle be drijven door ook nog Hans Kraay jr. en André Oos- trom. TTiliniT John Tiemesen liep dus iets te hard van stapel. Ter wijl hij in Nederland met fraaie contracten liep te zwaaien, kwamen de eerste verhalen los. Tiemesen viel door de mand. Hij moest uit eindelijk toegeven, dat hij niet zóveel geld had, kreeg in Edmonton bijna slaande ruzie met Hugo Hovenkamp en houdt zich inmiddels angstvallig op de achter grond. Het vervolg is bekend. Hovenkamp hoopt op een contract bij Feyenoord of in Frankrijk, Piet Schrijvers is tevreden met een contract bij PEC Zwolle en Leo van Veen vraagt zich af of hij nog wel aan de bak komt. Alleen Hans Kraay jr. en André Oostrom (onderge bracht bij Toronto) namen het vliegtuig naar Canada. Daar heeft Hans Kraay jr. inmiddels ontdekt, dat het best goed toeven is in de Ca- Hans Kraay jr; topscorer bij de Edmonton Eagles. - FOTODESTEM/JOHANVANGURP nadese oliestad Edmonton, waar hij speelt voor de Eagles. „Het gaat voortref felijk", klinkt het bijna jui chend, „ik ben zelfs topsco rer van de club met vier doelpunten. We staan aan kop in de league. De play offs halen we zeker". Hans Kraay jr., per 1 ok tober weer spelend voor NAC, haalt vervolgens de trainer van Edmonton Eagles meteen op de voor- ADVERTENTIE Als ik op vakantie ga, sluit ik altijd een reisver zekering af. Bij mijn eigen Rabobank. Dan weet ik zeker dat, als ik schade zou krijgen, de afwikkeling in vertrouwde handen is. Trouwens mijn buitenlands geld, reischeques en andere vakantiezaken regel ik er ook. Dat is handig en gemakkelijk. De Rabobank. Altijd in de buurt, snel aan de beurt. grond. Dieter Hochmeier, afkomstig van het West- duitse Osnabrück kan in de ogen van de energieke mid denvelder niet meer kapot. „Pal voor het begin van de competitie kwam de ploeg pas bijeen", prijst hij de Westduitser. „Vier buiten landers zitten er in de ploeg. Twee Joegosiaven, een Chi leense international, Rivas, een geweldige voetballer, maar vreselijk lui, en mijn persoontje dan. De rest zijn Canadezen. De trainer heeft er op zeer korte termijn een eenheid van gemaakt. Een vergelijking met Neder land? Ja, dat wil iedereen graag weten. Nou, top eerste divisie. De trainer vergelijkt het met een goede club uit de tweede bundesliga". De resultaten zijn er naar. Edmonton Eagles gaat fier op kop, met in het kielzog het Toronto van André Oos trom. Overigens, dat Toron to is wél de club die finan cieel gezien het meest in de problemen zit. „Met vijf clubs gaat het goed", laat Hans Kraay jr. weten, „al leen Toronto blijft achter. Die club trekt tot nu toe 3000 toeschouwers gemiddeld. Dat is te weinig. Wij moeten 5500 emensen trekken om quitte te spelen. Dat lukt aardig. Tegen Galgary, een duel dat midden in de week gespeeld werd, zaten er ruim 6000 toeschouwers. Op zon dag komen er meer. Bij Montreal, de club van Bobby Vosmaer, loopt het helemaal fantastisch. Die club speelt voor gemiddeld 14.000 toe schouwers". Minder enthousiast wordt Hans Kraay jr. als John Tie mesen ter sprake komt. „Volstrekt onbetrouwbaar", is hij erg duidelijk, „ik heb gelukkig niets met hem te maken. Hij weet absoluut niets van voetbal. Hij wil veel geld verdienen en dan wegwezen. De club is nu van vier mensen. Van twee Ita lianen, een Chileen en Tie mesen. Naar verluidt heeft Tiemesen nog steeds de meeste aandelen. Maar hij heeft geen geld. Mijn salaris is goed geregeld. Ik heb al leen te maken met de mana ger en de trainer. Met de rest wil ik niets van doen heb ben. En dat bevalt me best". QUESSOY - Sinds gisterochtend 10.00 uur zit Ber nard Hinault in zijn villa La Poterie in Quessoy, het rechterbeen gestrekt voor zich uit liggend op een stoel, de knie in het gips. Het was gisterochtend vroeg een vrij dramatische beslissing, die dokter Jean Maigret moest nemen. Bernard Hinault was voor dag en dauw uit bed opge staan, want hij wilde rond 8.00 uur zijn geplande trainings- tocht beginnen, de laatste test voor de ronde van Zwitser land, maar van een test op de fiets kon geen sprake zijn. Hi nault kon nauwelijkjs nog staan op het rechterbeen, want de pijn in de knie was na een nachtrust nog verergerd. Hij besloot daarom meteen naar de kliniek van dr. Mai gret te rijden, die ongeveer 40 km van Quessoy ligt. Dr. Mai gret: „Wij hebben foto's van de knie genomen en hem vervol gens bestraald. Er zat geen an dere beslissing in, dan vol strekte rust. Hinault mag zijn knie gedurende een week he lemaal niet meer belasten. Za terdag komt hij bij mij terug en dan kijken we of er verbe tering in de situatie is geko men". Hinault start dus vandaag niet in de ronde van Zwitser land, die met een proloog over 9 km. in Seuzach begint. Dr. Maigret: „Zaterdag nemen we de beslissing of Bernard kan starten in de Ronde van de Aude, die van 20 tot 24 juni verreden wordt. Kan hij niet in de Ronde van de Aude star ten, dan is het vrijwel uitge sloten, dat hij op 1 juli in Pa rijs aan de Tour de France be gint. In het geval dat hij de Ronde van de Aude uitrijdt, moeten we na afloop verder zien of hij de Tour de France wel aankan. Het is op dit mo ment onmogelijk om verder dan een week vooruit te kijken en voor de toekomst op wat langere termijn valt helemaal niets te voorspellen". Is de blessure aan de knie dan zo ernstig? „Nee, helemaal niet", antwoordt Jean Maigret, „de knie kan alleen op dit mo ment geen enkele belasting verdragen. Het is een heel pijnlijke geschiedenis". Zijn deze kwetsbare knieën een erfelijke belasting? Lijf arts Jean Maigret: „Bij Ber nard zeker niet, ik ben dat na gegaan. De gevoeligheid wordt veroorzaakt door een complex van faktoren, maar daar wil ik als medicus niet over uit wijden. Belangrijk is dat Ber nard de omstandigheden als een volwassen man aanvaard. Hij heeft er vanmorgen met mij nuchter en zakelijk over gesproken. Hij is wel teleurge steld, maar heus niet ontmoe digd". Van onze sportredactie ROTTERDAM - Roy Somer heeft zijn kwaliteiten als tech nisch bokser gisteravond ein delijk beloond gezien. Na een prestatiepartij over tien ron den tegen de Fransman Domi nique Cesari mocht Somers zich Nederlands profkam pioen in het vedergewicht noemen. Somer veroverde de titel tij dens een programma, dat in de open lucht op Woudenstein, het terrein van de Rotterdam se eredivisieclub Excelsior, voor ruim duizend toeschou wers werd gehouden. Maik Krol, van wie gedacht werd, dat hij de potentie had Europees kampioen in het zwaargewicht te worden, kon opnieuw niet overtuigen. De Brabander ging met de elf ki logram lichtere (97-86) Hel- muth Ulka (WD1) zes ronden moeizaam door de ring. Krol, die conditioneel geen sterke indruk maakte, sleepte zich naar het einde en naar de overwinning op punten. Lahcen Oumghar kon tegen Kamel Kessaci evenmin impo neren. De Fransman, die steeds diep door de knieën ging en dan met wilde linkse zwaaistoten inkwam, ketste Oumghar duidelijk af. De in Amsterdam wonende Marok kaan, technisch duidelijk de betere bokser, liet zich steeds terugdringen en verloor op punten. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll TAMPERE (UPI) - De Finse atlete Tiina Liliak heeft giste ren het wereldrecord speer werpen heroverd. Zij over brugde bij internationale wedstrijden in Tampere (VSt) een afstand van 74.76 meter. Zij verbeterde het oude re cord, dat sinds 26 september 1982 met 74.20 meter op naam stond van de Griekse Sofia Sa- korafa met 56 centimeter. De 22-jarige Liliak, die vo rige week de aandacht al op zich vestigde met afstanden van 72.38 en 72,58 meter, voer de in 1981 ook al eens de we reldranglijst aan met een worp van 72.40 meter. Dat re cord hield toen bijna een jaar stand. Een week voor de Ameri kaanse atletiekkampioen- schappen in San Francisco heeft Edwin Moses bij wed strijden in Villanova (Penn sylvania) de beste wereld-sei- zoentijd gelopen op de 400 me ter horden. In de tijd van 48.43 seconden bleef hij sinds 26 augustus 1977 voor de 75e keer ongeslagen in evenzovele ra ces. Op die dag verloor hij na melijk van de Westduitser Harald Schmid. In de schaduw van Moses zorgde de Keniaan Sammy Kosei voor de tweede beste seizoenprestatie in Villanova. Met 1.44,40 versloeg hij op de 800 meter de Amerikaan Ja mes Robinson (1.45,37) duide lijk. Voor verdere goede resul taten zorgden op de 200 meter bij de heren James Butler (20.44 seconden) en bij de da mes Grace Jackson (22.87 se conden). Bij wedstrijden in Berkeley (Californië) hebben de deelne mers aan de technische num mers voor de opvallendste prestaties gezorgd. In het mid delpunt van de belangstelling stond Ben Plucknett, die met de discus tot 71.14 meter kwam. Daarmee bleef hij slechts 74 centimeter onder het twee weken oude wereldre cord van Joeri Doemtsjev (Sowjet-Unie). Bij het kogelstoten beves tigde Dave Laut zijn goede vorm van de laatste tijd met 21.32 meter. Ook Tom Petra- noff blijft in vorm. Hij wierp zijn speer voor de derde keer dit seizoen over de 90 meter: 90.39. Polsstokhoogspringer Billy Olson lijkt langzaam zijn indoor-vorm te gaan benade ren. Hij zwiepte over 5.55 me ter. Ray Kimble kwam op de hink-stap-sprong op 17.20 me ter uit. Bij de loopnummers zorg den de rivalen Coghlan en Scott op de mijl voor een spec taculaire strijd. Coghlan, die in de hal de beste tijd op deze afstand liep, besliste het duel op de streep pas in zijn voor deel: 3.52,52 tegen 3.52,53 voor Scott. Larry Cowling ging snel over de horden (400 meter): 48.87 seconden. iiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LONDEN (ANP) - De plaatsing voor Wimble don heeft drie verrassingen opgeleverd. Het organisatie-comite gaf bij het bepalen van de lijstaanvoerders de voorkeur aan de titelhou ders Jimmy Connors en Martina Navratilova boven degenen, die op het moment van de no minatie eerste stonden op de wereldranglijst: John McEnroe en Chris Lloyd-Evert. Door in de finale van het toernooi op Queens te winnen van McEnroe heeft Connors inmiddels de lei dende positie heroverd. Veel verrassender was de kwalificatie van Guillermo Vilas als vierde reekshoofd. De Ar gentijn, die vorig jaar als gevolg van de Falk- land-oorlog ontbrak, heeft op Wimbledon nooit veel gepresteerd. Bovendien is hij door de pro-council voor een jaar geschorst wegens het aannemen van startgeld bij het toernooi van Rotterdam. Het veld van Wimbledon is vrijwel het sterkst denkbare. Bij de heren ontbreken al leen Yannick Noah (geschorst), Jose Higueras (geen zin) en Peter McNamara (geblesseerd). Bij de plaatsing is de wereldranglijst gevolgd met uitzondering van de 16e positie. Deze is 'toebedeeld aan Tim Mayotte. Deze staat 24ste op de ranglijst. Hij kreeg bescherming, omdat hij in 1981 de kwartfinales en vorig jaar zelfs de halve finales bereikte. De plaatsing: dames: 1. Martina Navratilova (VSt), 2. Chris Lloyd-Evert (VSt), 3. Andrea Jaeger (VSt), 4. Tracy Austin (VSt), 5. Pam Shriver (VSt), 6. Bettina Bunge (WD1), 7. Wen dy Turnbull (Aus), 8. Hana Mandlikova (TSj), 9. Sylvia Hanika (WD1), 10. Billie-Jean King (VSt), 11. Barbara Potter (VSt), 12. Virginia Ruziei (Roe), 13. Jo Durie (Eng), 14. Andrea Te- mesvari (Hon), 15. Kathy Rinaldi (Vst), 16. Claudia Kohde (WD1). heren: 1. Jimmy Connors (VSt), 2. John McEn roe (Vst), 3. Ivan Lendl (TSj), 4. Guillermo Vi las (Arg), 5. Mats Wilander (Zwe), 6. Gene Mayer (VSt), 7. Jose-Luis Clerc (Arg), 8. Vitas Gerulaitis (VSt), 9. Steve Denton (VSt), 10. Jim my Arias (VSt), 11. Johan Kriek (VSt), 12. Ke vin Curren (ZAf), 13. Brian Gottfried (VSt), 14. Bill Scanion (VSt), 15. Hank Pfister (VSt), 16. Tim Mayotte (VSt). llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII TILBURG - Willem II hoopt deze week nog rond te komen met Jan Notermans, de trainer van Helmond Sport. Zoals be kend is de Tilburgse club op zoek naar een opvolger voor Jan Brouwer, die anderhalve week geleden door het bestuur uit zijn functie ontheven werd. Jan Notermans heeft al een gesprek gevoerd met Willem II. De in Sittard woonachtige trainer heeft echter bedenk tijd gevraagd. Wellicht zal er vandaag verder gesproken worden, waarna Notermans alles op een rijtje gaat zetten en dan een beslissing zal ne men. BREDA - Ton van Eenen naam krijgt een dezer dagen te horen wat NAC met behulp van een sponsor te bieden heeft. Gistermiddag liet Tim Meeus NAC-manager Ton van der Meer weten bereid te zijn geld vrij te maken voor het behoud van de keeper. Voor alle duidelijkheid: met de sponsoring is niet het be drijf Meeus gemoeid. Tim Meeus heeft te kennen gege ven als privé-sponsor te willen optreden, omdat hij van oor deel is dat Van Eenennaam in Breda moet keepen. Ton van Eenennaam, die deze week nog eens met Sint Niklaas gaat praten, wacht het aanbod af. Pas na het gesprek met de Belgische tweedeklas ser en nog een onderhoud met NAC zal er door Van Eenen naam een beslissing genomen worden. SEOEL - PSV heeft gisteren in Seoel ook zijn laatste voorron de-wedstrijd in groep B van het toernooi om de 'Presi dentsbeker' gewonnen. Het sterke Zuidkoreaanse club team Yukong werd met 3-1 opzij gezet. PSV kwam met 0-1 achter door een doelpunt van Lee Kang-Jo in de 23e minuut. Door doelpunten van Willy van de Kerkhof (39e minuut), Jan Poortvliet (49) en Martin van Duuren (51) won de Eind- hovense ploeg uiteindelijk met 3-1. In een andere wedstrijd in groep B won Ghana met 3-1 van Soedan (rust 2-0). PSV, dat na de vijf voorron de-wedstrijden ongeslagen op de eerste plaats eindigde in groep B, komt in de halve fi nales uit tegen de nummer twee van groep A, de Olympi sche ploeg van de Verenigde Staten. De andere halve-fina- lewedstrijd gaat tussen Ghana en Noord-Korea. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Alex Blan chard zal zaterdag (18 juni) in het Belgische Izegem zijn Be- nelux-titel in het halfzwaar- gewicht verdedigen tegen de Belg José Seys. Het is de eerste keer dat Blanchard weer in de ring komt, nadat hij op 15 novem ber 1982 van Rudy Koopmans verloor in de strijd om de Europese titel in het half- zwaargewicht. Blanchard ver overde vorig jaar september het Benelux-kampioenschap in Rotterdam. KARLSRUHE (SID) - De Ne derlandse amateurwielrenner Toine Poels heeft de tweede etappe van de Ronde van Ba den gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint de Pool Piotro- wicz en de Westduitser Gaens- ler. In het algemeen klassement veranderde door de massale aankomst niets. De Zwitser Stefan Maurer behield de eer ste plaats met 52 seconden voorsprong op Kluge (WD1). De uitslag van de tweede etappe is: 1. Toine Poels (Ned) 439,23 uur, 2. Tadeusz Piotrowicz (Pol) z.t., 3. Peter Gaensler (WD1) z.t., 4.' Han Vaanhold (Ned) z.t., 5. Mike Kluge (WD1) z.t. Het algemeen klassement is: 1. Stefan Maurer (Zwi) 8.11,21 uur, 2. Mike Kluge (WD1) op 52 sec., 3. Da niel Wyder (Zwi) op 52 sec., 4. Wim Jennen (Ned) op 2 45 min., 5. John ny Bogers (Ned) op 3.40 min., 10. Hans Daams (Ned) op 5.05 min.

de Stem | 1983 | | pagina 7