Kruis s oaraat 0VIES CDA- WERKGROEP li Kerk moet zich heren tegen prestatieloon Geen controle op aandelen handel in BV's 2/%/È ?1?9 075 Fraude in veehandel PROTESTBALONNEN Veel vragen krijgen geen antwoord MöfWRUS-SlAG Utrecht nodigt paus uit GROENTE TE DUUR? DOEN WE WAT AAN Afschrikking te labiel Tegenstrijdig Gemiddelde controle levert fiscus 21.000 op I )e?e|Ud Kabinet: geen heroïne op doktersrecept Overdracht bedrijf aan werknemers versoepelen BINNENLAND ZEVENBERGSE CONFERENTIE': PAPIER i VOOR UW PEN Kamerwinde 2 Kietelen 2 VLEESGROOTHANDEL TIPT OVERHEID DERTEMCOMMENTA AR |Toch is de Nederlandse bisschoppenbrief niet haltzacht of ladies. Het gebruik van kernwapens wordt in feite nooit te recht- fardigen genoemd, want ze elimineren wat men ermee wil ver ben. Het afschrikkingssysteem, dat berust op het bezit van pnwapens, is een labiel systeem, een balanceren op de rand F de afgrond. De bischoppen noemen het dan ook een ethi- pe plicht het afschrikkingssysteem te vervangen door een sys- F" van wederzijds vertrouwen. IDp kProken we,en- Kon dS brief met Ernst eens z9n' Bissch°P Bar bleek 9is,e" Huiseigenaar steekt huurder neer PERSCONFERENTIE BISSCHOPPEN OVER KERNWAPENS Algemeen Onderwijsbonden wijzen nieuwe salarisopzet af RAAD MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF: Philips en de slager doet ook mee SPINAZIE SPERZIE BONEN kilo SCHOUDER KARBONADE T5 PAGINA 2 mNSPAG14 JUNI 1983 Boycot niet wenselijl zorgen voor eventuele aan vulling. Datzelfde werk doen de provinciale commando' of consulenten in de Posten langs de provinciale- en ge. meentelij ke wegen. Alle beheerders van de hulpposten zijn vrijwilligers die dit er naast hun gewone werk bij doen. Dit omvang, rijke hulpverleningsproject wordt gecoördineerd in het hoofdbureau van het Rode Kruis in Den Haag. De hulp bij verkeersonge lukken is zo verbeterd, dat het geen absolute noodzaak meer is dat hulpposthouders een ehbo-diploma hebben Bij de hulpverlening gaat het niet alleen om om ver keersongevallen. Ook slacht offers van kleinere ongeval len kunnen hier behandeld worden. In 1982 werd 1776 gebruik gemaakt van het Rode Kruis-materiaal langs de Nederlandse wegen. De wegenwachters behandelden dat jaar 825 personen. jUülÈSXiMML T22 PAGINA 3 fan onze redactie binnenland LWERSFOORT - De bis schoppen moeten hun stem erheffen tegen de bezuinigin- en op de uitkeringen en tegen erslechteringen in de werk teer zoals de herinvoering an prestatiebeloning. Dat taat in een oproep van de 'Ze- ctnbergse Conferentie', die maandag, voorzien van 5.800 landtekeningen, in Amers foort aan de Nederlandse rk lisschoppen is overhandigd. De oproep is opgesteld door nim dertig vrouwen en man- len uit de arbeiderswereld, ie in maart van dit jaar in de Jrabantse plaats Zevenbergen ebben vergaderd. Aan de or- ewas toen de houding van de ierk ten opzichte van de ar- eid. 28 December 1982 ging zij ter ziele! Mijn „Suzanne met de mooie ogen" had haar best gedaan. Vijfhonderd en zeven bloemen had zij voortgebracht, plus een zaadknop die nu ook ont kiemd is. Suzanne stond op 'n plekje op de vensterbank op 't westen. Ze bloeide en bloeide, regelmatig haalde ik er de utigebloeide bloe men uit en noteerde het. Vandaar dat ik nu kan vermelden 507. Anders zou ik het zelf niet meer kunnen geloven. 28 December 1982 heb ik de metershoge plant, die aan de voet erg kaal was geworden, opgeruimd. Ik heb haar ogen mogen sluiten. Het was goed' geweest! Nu ben ik be nieuwd wat de kamerwinde gaat doen. Ik hoop er even veel plezier van te mogen hebben als ik aan „Suzanne" beleefd,e en meen met recht te mogen zeggen: bij voor baat dank! Riet van der Meer Oosterhout. In dagblad „De Stem" stond op 6-6-83 pag. 2 een artikel over keitelen. Hierin werd gevraagd waarom je jezelf niet kunt kietelen. De schrijver van dat artikel heeft aan de lezers gevraagd hun idee hierover op te stu ren. Nu heb ik een idee (en misschien ook het juiste) hoe dat in zijn werk gaat. Als je jezelf kietelt dan zal er in het begin een gewaar wording van kietelen zijn. Misschien zelfs onbehagelijk zodat er reflexmatige bewe gingen ontstaan die het be treffende lichaamsdeel pro beren te vrijwaren van ver dere „kwelling". De hande lingen die je doet om te kie telen ontstaan in je hersens. Hersten - ruggemerg - hand. het waarnemen van het kie telen wordt eveneens in de hersen gedaan. Gevoelsze- nuw - ruggemerg - herse nen. Nu licht het voor de hand dat de hersennen (on bewust) het verband tussen beweging - kietelen zien. Eerst zal geprobeerd worden (onbewust door de hersenen) de beweging te staken. Als men meer wilskracht toont dan gebeurd er het volgende. Iedere beweging die tot doel heeft een bepaalde plaats te kietelen zal worden geregi streerd. na iedere golf van signalen afkomstig uit de betreffende zenuwcellen die geprikkeld werden zullen de hersenen deze niet meer be wust maken weten dat de oorzaak ongevaarlijk is. Dat betekend niet dat men over het gehele lichaam ongevoe lig is. Elke keer voor een be paald gebied. De hewrsenen moeten als het ware iedere keer weer opnieuw het ver band vinden tussen eigen beweging en de prikkel. Als iemand anders kieteld zullen de hersenen nooit het verband kunnen vinden om dat dat er helemaal niet is, hieruit zal dan geconclu deerd worden dat er iets rriet in de haak is en dat er ge reageerd moet worden. Zo lang de prikkel gaande is zal gepoogd worden om hieraan te ontkomen. H. Verleg Breda In hun oproep vragen de deelnemers aan de bisschop pen om een zondag van de ar beid (rond 1 mei) in te stellen en de pastoors te stimuleren meer aandacht te geven aan de problemen van de arbeiders in hun parochie. Bisschop Zwartkruis van Haarlem verklaarde niet on welwillend te staan tegenover de gedachte van een zondag van de arbeid. Mgr Simonis van Rotterdam wees erop dat niet alleen de werknemers, maar ook de werkgevers het momenteel moeilijk hebben. Hij verklaarde niet deelgeno men te hebben aan de demon stratie voor behoud van de werkgelegenheid bij RDM in Rotterdam, omdat die te een zijdig de nadruk op de proble men van de arbeiders legde. UTRECHT(ANP) - Pans Jo hannes Paulus II is door de commissaris der Koningin in Utrecht, mr P. van Dijke, uitgenodigd voor een be zoek aan het Utrechtse pro vinciehuis. In een brief aan Kardi naal Willebrands waarin ie uitnodiging aan de paus wordt vermeld, wordt erop gewezen dat Nederland en met name Utrecht in de unieke situatie verkeert „een huis voor de paus" te hebben, namelijk het uit 1517 daterende, aan de Pausdam gelegen Paushui ze waarin zich thans de re presentatieve ontvangs truimten van het provin- ciaal bestuur bevinden. De Paushuize werd ge sticht voor Adriaan Floris- zoon Boeyens, toen die nog kardinaal was en die later in 1522 en 1523 onder de naam Adrianus VI als enige Nederlander in de geschie- denis paus is geweest. Van onze redactie binnenland UTRECHT - Nederlandse boycotmaatregelen met betrekking tot een olie-embargo tegen Zuid-Afrika zijn 'op dit moment niet wense lijk'. Aldus de conclusie van een CDA-werkgroep, die het partijbestuur heeft moeten adviseren over mogelijk te nemen maatregelen om de economische en politieke druk op Zuid-Afrika op te voeren. landse kant meer steun wor den gegeven. De werkgroep bepleit de benoeming van een sociaal attaché en wil dat de regering een continu beleid van hulp aan de zwarte vak beweging gaat voeren. Het rapport pleit ook voor het bin den van alle investeringen van Nederlandse bedrijven in Zuid-Afrika aan meer strin gente voorwaarden, zodanig dat de positie van de zwarte vakbeweging kan worden ver sterkt. Naar het oordeel van de werkgroep ontbreekt voor boycotmaatregelen de beno digde internationale steun. Wel is de werkgroep van oor deel, dat ons land naar boycot- maatregelen moet blijven streven en op termijn des noods 'eenzijdige maatregelen moet treffen. In een vertrouwelijke rap portage aan het CDA-partij- bestuur noemt de werkgroep een desinvesteringspolitiek 'een uiterste middel'. De werk groep wijst het voeren van een dergelijke politiek af, gezien het huidige gebrek aan inter nationale overeenstemming op dit punt en het te verwachten zeer geringe effect hiervan. Desinvestering, zo meent de werkgroep, geeft de instru menten uit handen om via het Nederlandse bedrijfsleven in vloed op verbeteringen in Zuid-Afrika uit te oefenen. De werkgroep zegt in een oproep tot vrijwillige beper king van kolenimporten een mogelijkheid te zien om het streven naar opvoeren van druk op Zuid-Afrika reeds nu inhoud te geven. De werk groep stelt zich achter het re geringsstandpunt om in inter nationaal verband te ijveren voor het opvoeren van de poli tieke en economische druk op Zuid-Afrika. Naast het opvoeren van de politieke en economische druk wordt in het geheime rapport van de CDA-werkgroep in het bijzonder aangedrongen op het verstrekken van (selectie ve) steun aan met name de zwarte vakbeweging in Zuid- Afrika. Aan de ontwikkeling van de zwarte vakbeweging en de daarmee verband hou dende sociaal-economische emancipatie van de zwarte werknemers moet van Neder- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIi AMSTERDAM - De Centrale Organisatie voor de Vleesgroot handel heeft maandag laten weten dat zij zich andermaal tot de overheid zal wenden met een klacht over een BTW-truc die vol gens haar in de veehandel wordt toegepast en waardoor vooral slachterijen worden benadeeld. Volgens de organisatie spreken veehandelaren af om elkaar op papier dieren te verkopen. Dat leidt onder meer tot prijsop drijving voor de slachterijen. Bovendien levert elke schijntrans- actie via de fiscus bijna één procent op van de waarde van een dier. Bonafide veehandelaren worden op den duur gedwongen aan de oplichtingspraktijken mee te doen, willen zij zichzelf niet buiten spel zetten. Ook de slachterijen zullen mee moeten doen om het hoofd nog enigszins boven water te kunnen houden, meent de organisatie. De vleesgroothandelaren hebben de overheid in het verleden al eens gewezen op de BTW-truc die veehandelaren volgens hen toepassen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll |E KERNWAPENBRIEF van de Nederlandse bisschoppen wijkt in lcofdlijnen niet af van die van de Amerikaanse en Westduitse jollega's. Het eerder dit jaar in Rome gevoerde beraad tussen di- pse bisschoppenconferenties onder straffe leiding van het Vati can is dus niet voor niets geweest, want van een eigen Neder- |ndse toonzetting valt niet veel te bespeuren. Zo wordt er geen peet bisschoppelijk weerwoord gegeven op de IKV-campagne Jelp de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Neder- Ind I Makkelijker gezegd dan gedaan, erkennen de bisschoppen die Tlading van hun schrijven direct in het begin al voorzien van de !aS dat een echte christelijke houding ten aanzien van de ge- P^denis hoop en vertrouwen paart aan nuchterheid en realis- De bisschoppen noemen het bezit van kernwapens ten dien- s ran afschrikking dan ook wel aanvaardbaar, maar die aan- pdbaarheid is uitsluitend van tijdelijke aard en geldt maar tot IP zekere hoogte. Het strookt niet met de tijdelijke aanvaarding Meeds maar nieuwe afschrikkingswapens worden ontwikkeld arsenalen worden uitgebreid. Daarom geen neutronenwapens 9een nieuwe Pershing-2- en Kruisraketten in West-Europa, poelijke taal, die de bisschoppen over deze punten trouwens geleden al hebben gesproken. L handelingen zijn de weg naar wapenbeheersing en -ver- Mering waarbij het gaat om evenwichtigheid, gelijktijdigheid f controleerbaarheid. Geen eenzijdige ontwapening dus. Maar ram 9en moeten °P 9an9 gebracht worden en dat L om eerste stapjes teneinde vertrouwen te wekken. Waar- r «ge stapjes en geen slinkse manieren om jezelf te versterken Inh°Sf0 Van de ander- Hier klinkt 'n de bisschoppelijke kernwa- Li 'och en'ge door aan de oprechtheid waarmee de F-e wereldmachten - en in hun voetspoor de beide blokken - de (o^e tapende besprekingen voeren. IlSDr ifch°PPen onthoucien zich bewust van enige inhoudelijke ilt? ij 0ver die eers,e stapjes, maar niet over wie ze behoort te la n kan van cle eer aan c'e ar,der overlaten geen sprake T UP christenen rust de plicht ook in het politieke handelen ienr t'n 'e maken me1 nieuwe verhoudingen. Politieke partijen Bnn eren van christelijke signatuur te zijn, mogen zich dus Ib^emwapenbrief vermijdt allerlei detailvragen. Dat is geen l. ®K- in de hele christenheid groeit trouwens een eensgezinde J n9van de kernwapens en het daarop berustende afschrik- Kart 9etuige ook de voorbereidende hoorzitting voor de Pp van de Wereldraad van Kerken deze zomer in Van- i Oat kan niet zonder gevolgen blijven. V6 9eimProviseerde presentatie van de brief hebben de bis- L Ppen het alsnog gepresteerd elkaar tegen te spreken of in L'e' de Posing van nieuwe middellange kernraketten in fltvaPa nu wel 0< niet wordt afgewezen. Bisschop Ernst |»iau Wel' le99rbisschop Bar ontkent het. Wij moeten het na t,er?r Zlln ontkenning een type casuïstiek nodig te hebben die Lp 'n verleden een stempel van onbetrouwbaarheid heeft ■Kan H ^schoppen hebben indertijd, gaf Bar toe, het ma- ldop nieuwe raketten afgewezen. Maar nu ze er toch |atw"7 ze er het zwijgen. Of wil de legerbisschop een vroege- 1 n9. zonder hem gedaan, alsnog slinks herroepen UTRECHT(ANP) - De 34-jari- ge J.B. Chou uit Utrecht is maandagavond door een steekpartij in Utrecht om het leven gekomen. De waar schijnlijke dader, de 60-jarige S.N., kon kort na zijn daad worden aangehouden. Het slachtoffer woonde met nog twee andere mannen op kamers bij N. Tussen de hoofdbewoner en zijn huur ders waren in het verleden en kele geschillen van mening ontstaan, onder meer over de hoogte van de huur en het ge bruik van voorzieningen. N. zocht en vond voor zijn huur ders andere woonruimte. De drie mannen waren maandagavond bezig hun spulletjes te pakken. Het slachtoffer ging tegen zeven uur naar N. Er ontstond ruzie, waarover weet de politie nog niet. Die ruzie ontaardde in de fatale steekpartij. DEN HAAG - Als de fiscus in de boeken van een „verdachte" duikt, levert dat een extra be lastingaanslag van gemiddeld 21.000 op. Voor meer dan de helft is dat dankzij het ont dekken van fraude. Dat blijkt uit cijfers, die staatssecretaris Koning (Fi nanciën) gisteren in de Twee de Kamer bekend maakte. Dit jaar levert de controle naar verwachting in totaal 580 miljoen op. Het kabinet beloofde de Tweede Kamer een nota over het beleid van het ministerie van Financiën en het open baar ministerie inzake contro le bij banken door de FIOD. Uit de woorden van staatsse cretaris Koning en minister Korthals bleek dat de richtlij nen (naar aanleiding van de Slavenburg-affaire) die mi nister Ruding (Financiën) hierover de deur heeft doen uitgaan, voor een deel zijn te ruggetrokken. Dat deze zaak gevoelig ligt, bleek uit de woorden van minister Kort hals, die zei dat hij zijn collega van Financien „niet zomaar op zijn erf laat." EEN student torst in hartje Amsterdam een vracht balonnen. Aan elke ballon zit een kaartje met het verzoek aan de vinder van een losgelaten ballon om bij onderwijsminis ter Deetman tegen de bezuinigingen te protesteren. - foto anp Van onze correspondent AMERSFOORT - Als de persconferentie - gistermid dag na het voortijdig publi ceren van de bisschoppelijke brief over de kernbewape ning inderhaast belegd - be doeld was om duidelijke antwoorden te verschaffen op duidelijke vragen, dan is de bijeenkomst - vriendelijk gezegd - zijn doei voorbijge schoten. De hamvraag was duide lijk deze: spreken de bis schoppen zich uit tegen het plaatsen van een nieuwe ge neratie kernwapens of doen ze dat niet? De eerste publi- katie en de radionieuws dienst concludeerden een duidelijk 'ja' - duidelijker dan in de brief is terug te vinden. De vraag dus voorgelegd aan kardinaal Willebrands, die samen met bisschop Ernst - tevens voorzitter van Pax Christi - en legerbis schop Bar de eindredactie van de brief verzorgde. „Nee" zei de kardinaal, „zo mag men dat niet stellen. Wij willen slechts de alge mene waarschuwing geven: die weg moeten wij niet op. De zeer concrete maatrege len moeten worden ingevuld door militairen en politici." En even later: „Als u mij vraagt welke stappen ik heb uitgedacht, dan heb ik ze niet uitgedacht." Een journalist wil weten of de radio 'dus' de hele dag ten onrechte verklaart dat de bisschoppen zich hebben uitgesproken tegen plaat sing. De kardinaal beant woordt de vraag niet, maar zegt dat er omstandigheden denkbaar zijn waarin plaat sing in het kader van de af schrikking mogelijk zou zijn. Waarna bisschop Ernst („Ja, ik wil graag iets zeg gen") meedeelt dat de bis schoppen, samen met de an dere kerken, wel degelijk te gen plaatsing van de mid denlange afstandsraketten zijn, zoals ze destijds, in 1978, al in een brief hebben neer gelegd. Hetgeen dan weer door de kardinaal niet wordt weer sproken. Als dan nog blijkt dat in de officiële samenvat ting van de brief over het al dan niet plaatsen van nieu we raketten in het geheel niet wordt gerept, is de ver warring compleet. Met de andere vragen gaat het niet veel helderder. Bisschop Bar, gevraagd of hij niet van mening is dat katholieke militairen zich op grond van de brief gedwon gen kunnen zien bepaalde taken te weigeren: „Dat zie ik nauwelijks. De brief spoort niet aan tot het krij gen van moeilijkheden. Mis schien kan de brief een rol spelen in een gewetenscon flict dat tot een weigering kan leiden. Daar zijn dan te genwoordig wegen voor om dat op te lossen." Een zich freelance journa list noemende aanwezige maakt de sfeer nog wat pijnlijker door de kardinaal - en uitdrukkelijk hém - bij te vallen, waarna een betoog volgt over de derde en vier de generatie gifgassen, die de geallieerden in de Twee de Wereldoorlog 'gelukkig hadden ontwikkeld.'Hetgeen de kardinaal dan weer 'een nogal speculatief verhaal* noemt. DEN HAAG(ANP) - De over koepelende onderwijsorgani saties hebben zich maandag tegen de Nota Herziening On- derwijssalarisstructuur (HOS) verklaard. Minister Deetman wil dit nieuwe systeem invoe ren en dan later kijken of de salariëring in overeenstem ming is met de zwaarte van de baan. De onderwijssalarissen zijn jaren geleden afgestemd op de hoogte van die van bepaalde ambtenaren. De taken en pro blemen in het onderwijs zijn de laatste vijftien jaar even wel veel zwaarder geworden, zodat een functie-analyse op zijn plaats is, aldus de organi- saties.De HOS-nota is bedoeld om op het onderwijs te bezui nigen. Af V? Met-ijn is mooi met vakantie DEN HAAG - Het kabinet blijft er tegen dat verslaafden op doktersrecept heroïne kun nen krijgen. Onder druk van PvdA en VVD is het kabinet wel bereid om met Amster dam aan tafel te gaan zitten om te bespreken hoe de heroï- neproblemen te lijf moeten worden gegaan. Dat bleek gisteren in een overleg tussen de Tweede Ka mer en de staatssecretarissen Van der Reijden (Volksge zondheid) en Korte-Van He mel (Justitie). Als nadelen van heroïne verstrekking noemt Van der Reijden: de junk blijft ver slaafd, de via de arts verstrek te heroïne zal deels op de ille gale markt terecht komen en de gratis verstrekking zal bui tenlandse gebruikers naar ons land trekken. De meerderheid van de Ka mer steunt die visie, maar PvdA en VVD voelen toch wel voor een beperkt experiment, bijvoorbeeld zoals Amsterdam dat wil starten. Daarbij is de heroïneverstrekking vooral bedoeld om de problematische verslaafde ervan te weerhou den financieel „noodzakelijk" criminele handelingen te ver richten. Van der Reijden en Korte- Van Hemel betwijfelen echter of de „heroïnemaffia" op die manier bestreden kan worden. Toch zijn ze bereid met Am sterdam overleg te plegen. Van der Reijden waarschuw de de Kamer echter voor expe rimenten met gratis heroïne. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Kleine onderne mers en boeren moeten hun zaak aan werknemers kunnen overdragen zónder extra aan slag van de fiscus. Dat vindt de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf. Het kabinet wil dat onder nemers hun bedrijf voortaan vanaf 55-jarige leeftijd „fis caal geruisloos" aan hun kin deren en andere familieleden kunnen overdoen. Nu kan dat pas bij 65 jaar en moet de overdracht in één keer gebeu ren. Het kabinet wil het moge lijk maken dat ouders zich vanaf hun 55ste geleidelijk te rugtrekken. De Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf en het Land bouwschap willen nog een stapje verder gaan en deze „fiscaal geruisloze over dracht" al vanaf het 50ste jaar mogelijk maken. Dat geeft de opvolgers meer tijd om zich in te werken in de bedrijfslei ding. Bovendien stelt de Raad voor het Midden- en Kleinbe drijf voor om de belasting- vriendelijke operatie ook mo gelijk te maken voor werkne mers die al meer dan vijf jaar in dienst zijn bij een werkge ver en diens (familie-)bedrijf in de praktijk (mede) drijven. Deze regeling, die vooral van belang is voor winkeliers en boeren, betekent in de pra- kijk een aardig belastingvoor deel voor de opvolgers. Die hoeven immers geen belasting over „good-will", voorraden enzovoorts te betalen. Het ka binetsvoorstel wordt deze week in de Tweede Kamer be handeld en kan op een meer derheid rekenen. Philips had eind vorig jaar voorspeld dat in de loop van 1983 zo'n 2500 arbeidsplaatsen binnen de Nederlandse tak van het concern verloren zou den gaan. Nu raamt Philips het werkgelegenheidsverlies op zo'n 2000 banen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het kabinet wil de aandelenhandel van beslo ten vennootschappen (BV's) niet aan banden leggen. Wei zal de fiscus een oogje in het zeil gaan houden op „oude be kenden". Dat hebben minister Kort hals-Altes (Justitie) en staats secretaris Koning (Financiën) gisteren duidelijk gemaakt in de Tweede Kamer. Korthals vindt niet dat het kopen en verkopen van aande len van besloten vennoot schappen via de notaris gere geld moet worden. Nu gebeurt die aandelenoverdracht „on derhands". Zonder notariële akte en zonder justitiële con trole naar de kopers van aan delen. En ook zondër dat de namen van de aandeelhouders in het (openbare) handelsre gister worden ingeschreven. De Tweede Kamer had aan gedrongen op strakkere regels bij deze aandelenhandel, met name met „lege" BV's. Het ka binet voelt daar niets voor. Ten eerste zou dat het be drijfsleven op kosten jagen en ten tweede zou het de justitie) extra werk bezorgen. En dat is niet de bedoeling in deze tijd van deregulering, aldus mi nister Korthals. Om aan de wensen van de Tweede Kamer tegemoet te komen is het kabinet wel be reid de belastingdienst een oogje in het zeil te laten hou den. Staatssecretaris Koning kondigde aan dat besloten vennootschappen voortaan een extra vraag moeten beant woorden op hun aangiftebiljet. Dan zullen de namen van de aandeelhouders van de BV ge noemd moeten worden. Aan de hand van een nieuw aan te leggen registratie, kan de fis cus dan snel opsporen welke namen eerder betrokken wa ren bij faillissementen of za ken waar een luchtje aan zat. (ADVERTENTIE) 1 diepvries VRIJ PRODUKT 450 gr. voor WVMv geldig t/m 18 juni geldig van 15 t/m 18 juni 24

de Stem | 1983 | | pagina 3