WESTIE AARDENBURGS ICARILLON NAAR CLIMAX me 24 uur van Oostburg nog steeds 'n topper 'Ail nis terzaak is schadelijk voor aannemer ij' KQrt middenzeeuws |^ïïrM°nK - °,p- Adri Jansen en Arnold Huisman 10 jaar bij organisatie trimfestijn Voorzitter NVOB-Zeeland: CITROËN^ XGINA ZEELAND 3 I 14JUN11983 VAN ZEELAND PAGINA STAD EN STREEK 4 T16 bleem kamp ïoen examens hlaone- blussersrit te Schoondijke AARDENBURG/DRACHTEN - De bejaarde Pieter de Boer uit Drachten zal vandaag het kort geding om teruggave van het carillon 'Ons Nationaal Monument' bij de Middelburg se rechtbank aanhangig maken. markten KOV praat over werk gelegenheid l':°rfVlerdaagse - Vanaf Idprs^ tot en met don- I'" a° 23 juni houdt de w ^aartsdijk een avond- liito j gse voor wandelaars afstanden. 5 en 10 kilo- loin start is elke avond Tan uur de kantine |g;ngSenoemde voetbalvereni- Schietingen Plaatselijk nieuws Breskens Hoofdplaat Aardenburg Draaibrug w.DE BLOCK Dagvaarding voor drs. \W. Lockefeer aggevers I MIDDELBURG - Opleidings- l^ool Christelijk Kleuteronder- Sister kleuteronderwijs: A. v.d. Vrede, P Baarends, R. van Goe- Hem A. Zuidhof, Goes; E. de Baar, lA.de'Jonge, Ovezande; E. de Feij- Kr Schoondijke;, L. Vermue, Oost- tg; A. de Vrieze, Aardenburg; A. IvanLiere, Heinkenszand. I Onderwijzer(es): W. Kupfer, Oost burg; J. de Regt, P. v.d. Vrede, Gees; C. de Bue, Borssele; M. Du- sarduijn, Groede; J, Stobbelaar, D. de Jonge, Terneuzen. ImiST - LTS: Metselen B: Wer- |KrCrombeen, Vogelwaarde. Van onze correspondent I SCHOONDIJKE - De West- I imiwschvlaamse Automo- I bielclub (WZA) houdt in sa- I menwerking met de Schoon- Idijkse middenstands vereni jging zaterdag 18 juni een J oriëntatierit voor automobilis- Iten, Deze Maonebiussersrit 1 lelt in de A- en de B-klas mee het clubkampioenschap van de WZA. De lengte hiervan bedraagt |drca 35 kilometer. Verder is er C-klas voor beginnende ■rijders. Inschrijving voor Ideelname is mogelijk vanaf 1 uur in café Wijffels te ISchoondijke, vrije start vanaf 118.30 uur. De rit is uitgezet |èorPiet Huigh uit Schoondij- 'een Jan de Koeyer uit Aar- Idenburg. Na de prijsuitreiking |incafé Wijffels volgt nog een llige avond met muzikale medewerking van een dansor- Van een onzer verslaggevers Burgemeester drs. W. Lockefeer van Aardenburg zal, als ondertekenaar van de overdrachts-akte, wor den gedagvaard. iPELLE, 13 juni 1983 - Aard- [onper doos 11.27-1.41, II 91-1.12, :r kilo II 1.90-7.40. Frambozen per os3.50-3.80. Rode bessen per doos 1. Golden Delicious II80/90 88, II "01.- - 1.02 II 65/70 85, II 60/65 82. Peultjes 9.70-10.30 per kilo, Mappelen grote 1.37. ite Sas van Gent kan een inkoverlast in Philippine het Philippinekanaal. berging van het slib wordt ook voorkomen dat verdere ver vuiling van de Braakman kreek optreedt. Wedstrijd Sluis Jeugdvissers van Platzak Westdorpe Van onze correspondent I TERNEUZEN - De KOV afde- EüL Zeeuwsch-Vlaanderen dt dinsdag 21 juni om 19.30 jur in hotel Rotterdam te Ter- komsf een ^""atiebijeen- °P deze avond wordt het werkgelegenheidsplan, wat Pgesteld is door de drie on- l?^sbonden KOV, PCO en Ir™ V voorgelegd. Het plan Iti» 660 arbeidstijdverkor- E van lo procent voor alle Wkrachten. Hoofdbestuurs- Ip^nt™3 Van Moorse' licht het Als onderdeel van de proce dure gaat vandaag ook een brief uit aan het Aardenburg- se gemeentebestuur, waarin wordt gesommeerd het klok kenspel te retourneren. Dit schrijven kan morgen avond nog door de gemeente raad worden behandeld, die dan in een buitengewone ver gadering bijeenkomt om wet houder J. de Ridder via een motie van wantrouwen de laan uit te sturen. Mocht de raad besluiten de sommatie naast zich neer te leggen, dan wordt burgemeester Locke feer gedagvaard voor de rech ter. „De burgemeester is ten slotte degene geweest die in 1979 namens de gemeente de akte van overdracht heeft ge tekend", aldus Pieter de Boer gisteren in een telefonische re actie. „Het is duidelijk aan toonbaar dat hij zich niet heeft gehouden aan de voorwaar den. Vandaar dat we de rech ter zullen vragen de overeen komst te ontbinden, zodat Aardenburg het carillon weer zal moeten teruggeven". Zoals bekend spitst het ver schil van mening zich toe op de wijze van plaatsing van het klokkenspel. Voor De Boer is het carillon een monument ter nagedachtenis van de mobili satie-slachtoffers uit de Eerste Wereldoorlog en dient dat bij plaatsing ook duidelijk te worden gemaakt. Vandaar dat voor de 88-jarige Fries het vi suele aspect (de beeltenissen op de klokken van koningin Wilhelmina en van diverse so cialistische ministers en ka merleden alsmede de bronzen gedenkplaten) voorop staat. Geen boodschap De meerderheid van B en W en gemeenteraad van Aarden burg hebben echter nauwe lijks een boodschap aan het carillon als monument en be schouwen het klokkenspel en kel als een muziekinstrument dat thuishoort in de toren van de St.-Baafskerk. Dit tot ont steltenis en woede van De Boer, die er al diverse malen op heeft gewezen dat bij op hanging in de toren de beelte nissen niet meer voor het pu bliek zichtbaar zullen zijn. Onder druk van de vele pu bliciteit en het aangekondigde kort geding besloten B en W vorige rpaand het carillon dan maar „vooralsnog" als monu ment op te richten. Toen Pie ter de Boer echter als bijko mende eis stelde dat de ge meenteraad plechtig moest beloven dat de klokken „nooit, ook niet na mijn dood" in de WESTDORPE - Het hengel- sportseizoen is nog maar nau welijks begonnen, of de West- dorpse vereniging plat.z.u! heeft al enkele opmerkelijk successen behaald. Op viswa ter De Damse Vaart te Slut werd het open Zeeuws- Vlaamse jeugdkampioenschap zoetwatervissen 1983 geb°u* den- De ploeg van zak, die werd gevormd o Andy Wauters, Timothy F® pe, Tony van Vooren, K Dierickx en Kurt van Voof behaalde in het totaalklas ment 38 punten en w jeugdkampioen dy Zeeuwsch-Vlaanderen, fy WAuters werd individu kampioen. Hij ving tijdens anderhalf uur durende w strijd 780 gram vis. Uitslagen: 8-11 jaar: 1.Jim0™ „ppe, Westdorpe, 2. Ad^linee Wolf, Axel; 3. S. de Geest, urn'K 12-15 jaar: 1. Andy Wauters. 3 dorpe; 2. Mike Willaert, CamfS Rudy van Damme, Axel. V 1. De Platzak, Westdorpe; 2. u Axel; 3. Clinge. l/ï-h», De carnavals- Iflwfo v T>e Koenkelpot in 's- li'jni h k houdt zondag 19 Iaar derde Opwarmtocht. lover tocht voor fietsers Poert a kilometer |ijrtP7°!)r de mooiste plekjes llw [f311 ,van Zuid-Beveland. tot Um mschrijven van 9.30 l W uur in De Korenbeurs Ljkerneeoek. loÓrt' *®NSZAND - Mensen 5tuUr_ an De Regionale hn. lr°®P Werkeloosheid 'oor \r werkeioosneia Noord- en Zuid-Beve land vergadert donderdag 16 juni oml6 juni om 14.15 uur in De Stenge. Op de agenda staat op.m. de begroting die het pro ject Mensen zonder Baan heeft samengesteld voor de beste ding van de 87.915 die aan de zes Bevelandse gemeenten is toegekend om voor het jaar 1983 sociaal culturele voorzie ningen voor jeugdige werklo zen te treffen. GOES - Schenking - Vandaag om 13.30 uur zal in het kader van de Humanitaire Actie door vertegenwoordigers van het personeel van de Konink lijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen een zestal tafels worden aangeboden aan de stichting Philadelphia te Goes. De tafels zijn bestemd voor het dagverblijf voor ouderen De Rank in de Beukenstraat te Goes. De tafels werden ge maakt dor leerlingen van de bedrijfsschool van de KMS. St.-Baafstoren zouden worden gehangen, gaf Aardenburg plotseling niet meer thuis. Op aangeven van de meerder heidscoalitie werd de rest van de raad simpelweg verboden het voorstel nog te behande len. Pieter de Boer beroept zich er op dat in de akte van over dracht uitdrukkelijk is be paald dat heropbouw en plaatsing van het carillon in Aardenburg in gezamenlijk overleg en met zijn instem ming moet gebeuren. „Ik ben gewoonweg bedrogen en daar om zal ik de zaak nu verder voor de rechter uitvechten", aldus de Fries. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 25 schutters: hoge en tweede zij vo gel: J. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel: J. Vermeersen, St.-Jan- steen; grootte aantal (4): J. Suy, Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van der Steen, 51 schutters: hoge vogel: F. de Visser; eerste zij vogel: R. de Smet, beiden Koewacht; tweede zij vogel: G. de Cauwer, Moerbeke; grootste aantal (3): Henny van der Steen, Koewacht. KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 28 schutters: hoge vogel: E. Baert, Koewacht; eerste zij vogel: H. de Vos, Heikant; tweede zij vogel: Th. van Damme; grootste aantal (4): G. Baert, beiden Koewacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rum- ste, 34 schutters: hoge vogel: H. Geers, Moerbeke; eerste zij vogel: R. de Smet; tweede zij vogel: P. Martens, beiden Koewacht; groot ste aantal (3): L. van Overloop, Nieuwdorp. KOEWACHT - Zaal G. van Rum- ste, 38 schutters: hoge vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; eerste zij vogel: Ch. Ongenae; tweede zij- vogel: E. van Gaver; grootste aan tal (4): A. van Hooije, allen Koe wacht. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 38 schutters: hoge en tweede zij vogel: F. Trappeniers, Moerbeke; eerste zij vogel: R. Herwegh, Hulst; groot ste aantal (5): C. de Block, Zuiddor- pe en mevrouw Koemans, Terneu zen. HULST - Zaal W. Blommaert, 21 schutters: hoge en beide zij vogels: E. de Bakker, St.-Jansteen; groot ste aantal (5)R. Asselman, Hulst. BOSCHKAPELLE - Bejaarden- schieting, zaal J. van Schaick, 33 schutters: hoge vogel: F. Reunis; eerste zij vogel: J. de Beul, beiden St.-Jansteen; tweede zij vogel: A. Burm; grootste aantal (3): P. D'Hondt, beiden Kloosterzande. NIEUW NAMEN - Koningsschie- ting, staande wip, Willem Teil, 13 schutters: koning: R. Tilleman. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 32 schutters: hoge en beide zij vogels: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (4): R. Migom en P. de Munck, Zuiddorpe. BOSCHKAPELLE - Bejaarden- schieting, zaal J. van Schaick, 19 schutters: hoge vogel: A. de Bak ker; eerste zij vogel: L. Heyens; tweede zij vogel: J. van Dijk; groot ste aantal (6): P. vonk, allen Vogel waarde. HULST - Zaal W. Blommaert, 37 schutters: hoge vogel: P. Dierickx, Walsoorden; beide zij vogels: E. de Bakker, St.-Jansteen; grootste aantal (4): P. Crombeen, C. van Gassen en R. Verschuren, Hulst. HULST - Zaal P. Leeraert, 31 schutters: eerste hoge vogel: A. Smet, Zelzate; tweede hoge vogel: T. Crombeen, Graauw; eerste en derde zij vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; tweede zij vogel: P. de Ridder, Roosendaal; grootste aantal (5): P. van de Branden, Hulst. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 25 schutters: hoge vogel: J. de Vos, Heikant; eerste zij vogel: P. Pauwels; tweede zij vogel: J. Verschoten; grootste aantal (4): R. Verschoten, allen Kloosterzande. AXEL - Staande wip, Ons Ver maak, 82 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. van de Stee, Yerse- ke; tweede hoge vogel: G. Suy, Zuiddorpe; eerste zij vogel: N. Goossen, Kloosterzzande; tweede zij vogel: R. van Quatem, Koe wacht; derde zij vogel: A. Hoog- strate, Terneuzen; vierde zij vogel: J. Ferket, Axel. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Vermeulen, Nieuw Na men; tweede hoge vogel: G. Sa- voye, St.-Jansteen; eerste zij vogel; A. Suy, Koewacht; tweede zij vogel: W. Bruggeman, Elversele; derde zij vogel: F. van Steen, Stekene; vierde zij vogel: R. de Vos, Kloos terzande. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 27 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eerste zij vogel: C. Visser, Boschka- pelle; tweede zij vogel: A. Verdur- men, Graauw; grootste aantal (5): A. van Dijk, Boschkapelle. Door Fred Rabaut OOSTBURG - De voorbe reidingen voor de tiende uit gave van de '24 uur van Oostburg', het trimfestijn dat elk jaar tienduizenden naar de Westzeeuwsvlaamse centrumplaats trekt, zijn al in volle gang. Wat in 1974 ais éénmalig gebeuren werd op gezet, is inmiddels uitge groeid tot een niet meer weg te denken happening. Voor Adri Jansen en Ar nold Huisman, al die 10 jaar betrokken bij de organisatie, is het evenement nog immer een uitdaging. „We zijn er best een beetje trots op dat we ons steentje kunnen bij dragen", zegt Huisman. „En ook dat de '24 uur' elk jaar opnieuw zo enorm aan slaat". Volgens de jubilaris sen is het randgebeuren ze ker net zo belangrijk als het sportieve gedeelte. „Het is een evenement waar oude bekenden elkaar elk jaar weer ontmoeten, een reünie. Vooral de nacht is lang en bepaald niet ongezellig". Het idee voor de '24 Uur' werd destijds geopperd door Frans Quadekker, die drie man warm wist te krijgen voor het plan. Dat waren Arnold Huisman, Adri Jan sen en kapper Johan Ver hulst. Quadekker verhuisde naar Breda, maar is telken- jare present om zijn geestes kind te aanschouwen. Kap per Verhulst haakte in de loop der jaren af. Toch heeft het organiserend comité nooit gewankeld in zijn be staan. Steeds opnieuw ble ken nieuwe mensen bereid het 'vuile werk' op te knap pen, want voordat het start schot klinkt zijn er al bergen werk verzet. Ijzersterk De formule die Arnold Huisman bij de openings- uitgave introduceerde was blijkbaar ijzersterk, want deze wordt nog steeds vrij wel ongewijzigd gehanteerd. Het parkoers is ondertussen wel veranderd. Adri Jansen: „Vroeger reden we door de Burchtstraat, maar om ver keerstechnische redenen en door de komst van de brade rie zijn we moeten uitwijken naar het parkoers dat ook dit jaar weer wordt ge bruikt. Met de lus over het marktplein dus. Bepaald geen verbetering, hoewel het aantal valpartijen steeds tot een minimum beperkt is ge bleven. Om deze route opti maal te kunnen benutten hebben we steeds de volle medewerking gehad van Jo han Aers en 'Uw Belang', die tijdens de '24 uur' hun zaken vrijwel plat gooien. En dat moet je toch ook respecte ren". Competitie ARNOLD Huisman (links) en Adri Jansen (rechts) zijn al tien jaar bij de jubilerende '24 Uur van Oostburg'. In het midden de 'Wim Hendriks-wisseltrofee', beschikbaar ge steld door Dagblad De Stem. - foto de stem/cor j de boer Het trimspektakel werd opgezet als een zuiver re creatief gebeuren, maar dat aspect heeft in de loop der jaren plaatsgemaakt voor pure competitie. En daar heeft Arnold Huisman het niet zo op zitten. „Het re creatieve uit de begintijd is jammer genoeg ontaard in een wedstrijd. Elk jaar op nieuw zoeken we naar een formule, waardoor deelne men weer belangrijker wordt dan winnen. Evenals vorige keer werken we ook ditmaal weer met twee pou les. De A-poule met ploegen die op het scherp van de sne de om de zege vechten en de B-poule met de recreanten". De twee oudgedienden zijn het er echter over eens dat een exacte grens tussen de twee categorieën niet te trekken valt. Huisman: „Het is gewoon niet te selecteren. We hebben ook nu weer in schrijvingen uit België, maar niemand van ons weet of daar geen oud-renners bij zitten. Wel willen we deze keer proberen gewone vere nigingen uit de streek aan de start te krijgen om op die manier het recreatieve ele ment te versterken". Adri Jansen is er echter van overtuigd dat het wed strijdelement nooit hele maal uit te bannen zal zijn. „Haal je de snelheid uit de '24 Uur', dan kun je gelijk de rouwadvertentie plaatsen". Wim Hendriks Iemand die bij het evene ment node wordt gemist is de vorig jaar overleden Wim Hendriks. „Aan Wim heb ben we veel te danken ge had", zegt Huisman. „Had je problemen, dan kon je altijd bij hem aankloppen, want hij wist voor alles een oplos sing. Bovendien was hij als speaker gewoon uniek. Daarom ben ik echt blij dat door een wisseltrofee die zijn naam draagt, Wim Hen driks in de '24 uur' blijft voortleven". Coryfeeën van naam kwamen de afgelopen negen jaar naar Oostburg om het startschot te lossen. Oud- Tourwinnaar en voormalig wereldkampioen Jan Jansen opende de rij en voor hem kwamen tienduizenden naar de Markt. Vervolgens kwa men Dave Lloyd (een Engel se prof die destijds zijn do micilie in Hoofdplaat had), Jan Raas, Hennie Kuiper (tweemaal), Johan van de Velde, Theo Koomen (achter op de motor bij Adri Jan sen), Peter Winnen en ten slotte Gerrie Knetemann. En ook de televisie was paraat. Heel Nederland kon in 1976 in het programma 'Van ge west tot gewest' zien hoe de derde editie werd wegge schoten. Yarken En dat deelnemende ploe gen bij thuiskomst graag ge lauwerd willen worden be wees een formatie uit het Limburgse Geleen. Adri Jansen: „Die jongens fiets ten zich uit de naad voor het varken, maar helaas tever geefs. Óp de terugreis koch ten ze toen maar een exem plaar. We hebben ze nooit meer gezien, maar weten nu bij overlevering dat half Limburg er van overtuigd is dat er bij ons aardig wat varkens te verdienen zijn". Een andere anekdote: „Ook was er eens een ploeg die van geen ophouden wist. De vroege zondagmorgen, toen mensen hun honden gingen uitlaten, fietste er doodleuk nog een formatie rond de Markt met een dien blad vol glazen drank". Week vervroegd Uren kunnen de twee mannen praten over hun '24 uur', een spektakel dat dit jaar in vergelijking met de voorgaande edities een week is vervroegd. Stond het ge beuren vroeger altijd de eer ste vrijdag in augustus op de kalender, nu is gekozen voor 29 en 30 juli. „We zaten weer gelijk met de Visserijfeesten in Breskens en twee evene menten op hetzelfde tijdstip is wat te veel van het goede", stelt Huisman. „Daar is nie mand bij gebaat". En terwijl Adri Jansen zijn nieuwste 'witsch' met een hellend vlak van tegen de 90 graden door de zaal laat schallen is het comité van de '24 uur van Oostburg' voltallig geworden. Een nieuwe voorbereidingsver gadering kan beginnen. Ein digen is een ander chapiter. Want ook die bijeenkomsten zijn puur recreatief. Van een onzer verslaggevers SLUIS - Het bedrijfsspiona- geschandaal in de wegen bouw dat in Groningen vori ge week aan het licht is ge komen, heeft het imago van de Nederlandse aannemers wereld een geduchte knauw gegeven. Bovendien is een nog onbekend aantal bedrij ven op een hoogst oneerlijke manier beconcurreerd. Dat stelt voorzitter M. Leenhouts van de Verenigde Zeeuwse Aannemers (VZA) en lid van het hoofdbestuur van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB). Volgens hem is het gebeurde meer dan een incident zoals de aannemerswereld wil doen geloven. door in een slecht daglicht komen te staan. En dat is het laatste wat die bedrijfstak kan gebruiken", oordeelt Verbazing Leenhouts. en Assen, maar dat is offi cieel niet bevestigd. Geroyeerd „Het bedrijf Van N. uit Kockenge, met een filiaal in Axel, is door zijn optreden al eerder geroyeerd door de prijsregelende instanties. Het maakte dan ook van geen enkele groepering meer deel uit. Directeur Van N. heeft voor zijn bedrijf dan wel veel geld verdiend, de aannemerij is er (opnieuw) Aanhoudingen Zoals gemeld heeft de 63- jarige directeur Van N. sa men met de 32-jarige K.T. uit Haren afluisterappara tuur laten plaatsen in het pand van de Vereniging Noordelijk Technisch We genbouw Centrum in Gro ningen. De politie heeft in verband daarmee nog twee andere aanhoudingen ver richt. Naar verluidt zouden de betrokkenen hetzelfde gedaan hebben in Voorburg Leenhouts: „De aanne mers in de weg- en water bouw hebben de laatste ja ren met verbazing geconsta teerd, dat Van N. altijd een fractie lager inschreef dan andere gegadigden. Door af te luisteren wist hij welke opslagen berekend zouden worden. Omdat hij bij geen enkele organisatie aangeslo ten is hoeft hij die opslagen niet te betalen. Bij grotere werken lopen die toch in de tienduizenden guldens. Die bedragen kon hij zodoende als extra-winst opvoeren". Volgens de NVOB-voor- man heeft Van N. niet alleen collega-bedrijven op een zeer laakbare manier bena deeld, maar heeft hij andere bedrijven ook bewust zwart gemaakt bij opdrachtgevers. „De affaire in Sluis (rond het herinrichtingsplan van de binnenstad. Red) is daar een voorbeeld van. Mede-in schrijvers kregen van hem geen vergoeding, zoals het gebruik is en de prijsrege lende instanties, die gecon troleerd worden door het ministerie van Economische Zaken, konden ook naar hun percentages fluiten". Uit de mond De Zeeuwse voorzitter heeft er geen idee van hoe veel brood Van N. andere aannemers uit de mond heeft gestoten. Het gaat in elk geval om diverse mid delgrote en grote opdrach ten. Hij vindt het veel erger, dat andere bedrijven door de handelwijze van de gearres teerde aannemers in een slecht daglicht zijn komen te staan en dat het imago van de aannemerij geschaad is. AXEL Streekmuseum „Het land van Axel"- Expositie van Loek Groot- jans met zeefdrukken. Geop. woe. t/m za. 13.30-17 u. vrij. ook 19-21 u. t/m 2 juli). GOES Grandtheater - 20 u. First blood, 16 j- HULST Koning van Engeland- 20 u. De lift, 16 j. 20 u. Tootsie, a.l. 20 u. First blood, 12 j. 20 u. Liefde zonder schaamte, 18 j. KLOOSTERZANDE Reizende Man- 13.30 u. schieting voor bejaarden. KOEWACHT Oude Molen-13.30 u. schieting voor bejaarden. MIDDELBURG De Vleeshal - Zeeuws Museum - Foto's van Paul Citroen. Geop.: ma. t.m. vrij. 10-17 u. (t.m. 27 juni). Zeeuws Kunstenaarscentrum- Ex- i positie van de werken van ver schillende kunstenaars. Geop. di. en do. 10-17.30 u. woe. en vrij. 13-17.30 en 19-21 u. za. 10-16 u. (t/m 16 juni) OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Society affairs, 18 j. TERNEUZEN Luxor- 20 u. Het kleinste bordeel van Texas, 12 j. 20 u. First blood, 16 j- VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. Fame, a.l. Al- hambra 2 - 20 u. De lift, 16 j IJZENDIJKE Streekmuseum West- -Zeeuwsch-Vlaanderen- Zome- rexpositie van bodebussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.). De Zeekrab - Aan de derde clubwedstrijd van de hengel sportvereniging De Zeekrab werd deelgenomen door 50 vis sers, waaronder zes jeugdle den. De gevangen vis was ma tig. Uitslag: 1. C. de Lijser 349 punten, 2. C. Pielaet 282, 3. J. Tijmstra 262, 4. J. Vonhout 241, 5. M. van Steenbergen 191 pun ten. Junioren: 1. E. de Maillie 1, 2. J. Versprille 0 punten (na loting). De vierde clubwed strijd is zaterdag 25 juni van 13.30 tot 16.30 uur. De Schelde - Aan de vierde clubwedstrijd van de hengel sportvereniging De Schelde werd deelgenomen door 30 vis sers, waaronder zeven junio ren. Slechts zes deelnemers vingen een bovenmaatste vis. Uitslag: 1. I. Simpelaar 863 punten, 2. E. Blaakman 452, 3. E. de Waele 398, 4. P. van Ha- negem 337, 5. M. Verherbrugge 164 punten. De vijfde clubwed strijd is zondag 26 juni van 14.30 tot 17.30 uur. Bejaardenbond - De rk be- jaardenbond afdeling Hoofd plaat maakt morgen om 13.00 uur een uitstapje naar Gent. De 50 deelnemers brengen een bezoekje aan een voorstelling over natuur- en gezondheids artikelen. Verder bezoekt men een cap-orgel en een show met de bekende zanger Eddy Wal- iy. Eierwerpwedstrijd - Tijdens de braderie zal er in Aarden burg een grote eierwerpwed strijd worden gehouden, in feite het kampioenschap eie ren gooien en vangen. Elk deelnemend koppel zal de beschkkking krijgen over tien eieren. Maatgevend bij het be palen van het kampioenschap zijn onder meer de grootste af stand, het verste gooien en wie het grootste aantal eieren heel weet te houden. Alle inwoners van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren kunnen inschrijven bij de Schoelepel, Eedeweg 16 te Aardenburg, telefoon 01177- 1697 na 18.00 uur. Vrouwengilde - Het Vrouwen gilde hield de laatste bijeen komst voor de zomervakantie. F. de Pauw uit Oostburg ver toonde een prachtige diaserie over zijn vele reizen naar Pa rijs. Op een boeiende wijze vertelde hij over het oude en het nieuwe Parijs. Het Vrou wengilde start in september met de nieuwe activiteiten. Biljarten - De biljartclub Draaibrug, die nog pas grote toernooien hield en bekende topspelers naar Draaibrug wist te halen, gaat zich nu ook richten op de jeugd. Jongens en meisjes in de leeftijd van 10 tot 17 jaar kunnen zich aan melden bij de club, die een trainer beschikbaar stelt om op zaterdagmiddag instructies te geven. Het ligt daarnaast in de bedoeling ook in competi tieverband te spelen met de jeugdleden. Opgaven kunnen worden gedaan via telefoon 01177-1385 of 01175-448. Bij voldoende opgaven wordt een bijeenkomst belegd om een aantal praktische zaken te be spreken. (ADVERTENTIE) Tlvoliweg - Hulst Tel. 01140-12058

de Stem | 1983 | | pagina 15