4 je niks naken. Elpee Hulster orgel vrijdag gepresenteerd Begin gemaakt met bouw van nieuw pand De Kring in Goes Anjerfonds gaat in Zeeland geld inzamelen KINDEREN Uit-programma Hulst met voor elk wat wils VELE KADO'S VOOR VADER nlNSDAG 14 JUN11983 VAN ZEELAND topleiding oekhoudenen ratie (CRA). VOOR DE Mn Kloosterzande én van die moeilijke, erpen chuilt een groot gevaar: staat voor rare praatjes, mannen verwachtingen, izekerheid. nde gevolg is dat bijna >e 't nou eigenlijk precies arom is nu een nuchter, 'The Platters9 starten in Hulst hun Nederlandse toernee yeestelijk begin orgelcyclus I Ifm Ivens, is voor eigen risico ge- I'J tire perst door de firma Mira- Hulst KLOOSTERZANDE - Het optreden van de Achter hoekse boerenrockformatie Normaal belooft komend weekeind het hoogtepunt te worden van de jaarlijkse Midzomerfeesten in Kloosterzande. Equipe Korst Herbergrit van ZE VAC Voor eerste keer Hontenisse boerde '82 goed in 'Aanleg van Oosterschelde- dammen niet uitstellen' Axel Plaatselijk nieuws Graauw Clinge College Goes zoekt naar oplossing sporthal Hulst Hengstdijk Koewacht Nieuw-Namen A12 T20 PAGINA ZEELAND 2 >m te zoer* ikje. jubileum, receptie, /erloving, overwinning, lar door, mag best eens wel op de pagina eilijk is dat niet en duur i (b v 6 regels kosten J stelt 'n tekst op, belt van onze bijkantoren ot it aan de balie r particulieren 1,40 Eén grote regel het bijplaatsen van een 10,- toeslag Bij niet urdt f 2,50 adm kosten •ayonkantoren Hulst, tel 01140-13751, aat 9, tel 01150-17920 1tel 01100-28030. JO EN JOSÉ Hartelijk gefeliciteerd van Pa en Ma. Beter laat dan nooit. ?rkt reeds geruime tijd met micro- ïistratieve toepassingen nemen ijker plaats in. srste in Nederland een avond- waarin naast theoretische kennis iden, administratieve organisatie de cursisten zelf computer verken. It gegeven in Amsterdam, jen Haag, Rotterdam, Utrecht ieze bon even op. U krijgt dan vrij- J-studieprogramma 83/84 in huis. de opleiding Computer- I I BST-008I ider postzegel sturen naar: K), 2500 XP 's-GRAVENHAGE JEN RAININGEN ■dale Wetenschappen 39-41 iVENHAGE aag lezen. Stuur't me maar. Plaats: olak 'm op een briefkaart postzegels voor verzend- op naar FZA-bureau D Bilthoven. Geniet van de natuur met jouw prachtige Buddy l„ leep boot met aan- hanger. Met de robuuste jeep kun je ruige tochtjes maken. Van 22.50 voor yaiv een onzer verslaggevers I HULST - De vrijwilligers- IJ rkgroep die de afgelopen -janden druk in de weer is I,«veest om het theaterpro- I .raiiuna voor het volgend sei- Ln Hulst veilig te stellen, jjeft het programma zo goed «(s rond. Uit het programma-over- I acht blijkt dat er voor iedere «[Jiumkunstliefhebber wel Us van zijn of haar gading te .jaden is. Zo zijn zeven kin dervoorstellingen, twee klein- I (unstprogramma's, ballet, wee toneelstukken en voorlo- pig twee koffieconcerten. Naar soort uitgesplitst ziet het Hulster uit-programma er als volgt uit: Kindervoorstel lingen: 10 september 'Een aap om mee te praten', 19 oktober 'Het Stuiterbal', 12 november 'Marilino Clown', 9 december 'Bea kreeg een rode hond', 4 januari 'Een clowntje in het ziekenhuis', 4 februari 'Maak er maar soep van' en 17 maart 'Daantje zou Koffiecon certen: 6 november Baroken- semble Hortus Musarum, 11 december Viool-piano-trio Martinu; Kleinkunst: 25 no vember programma met en rond Martine Bijl, 7 april 'Adèles Keus' met Adèle Bloe- mendaal; Ballet: 20 januari Ballet van Vlaanderen; To neel: 29 september 'Schijn be driegt' met onder andere Pleu- ni Touw en Hugo Metsers, 3 mei 'Hoe versier ik een stuk' door John Lanting Theater van de Lach. De meeste voorstellingen vinden plaats in gemeen schapscentrum Den Dullaert te Hulst. Voor wat betreft de koffieconcerten bekijkt men of die in het gebouw van de mu ziekschool of in de burgerzaal van het stadhuis kunnen wor den gehouden. Normaal' topper Midzomerfeesten THE PLATTERS beginnen hun Nederlandse toernee I op 2 juli in Hulst. - foto archief de stem Van een onzer verslaggevers HULST - Begin juli komen The Platters naar Neder land voor een toernee, die begint met een nachtcon cert van 2 op 3 juli in Zeeuwsch-Vlaanderen in zalencentrum Tiffany te Hulst. Bij deze unieke gelegen heid zullen zij live begeleid worden door het orkest Bluesette, dat ook meerde re optredens zal verzorgen tijdens de toernee. Voor vele muzieklief hebbers zal dit optreden sentimentele herinnerin gen opgeroepen, gezien hun grote successen als de meest populaire zanggroep ter wereld. The Platters zijn begonnen in 1953 en hun eerste grote succes was 'Only you'. Behalve dit nummer brengt de groep in Hulst ook successen als 'The great pretender', 'My prayer', "Twilight time', 'Smoke gets in your eyes' en vele andere. De avond begint om 21.30 uur met Bluesette en de Schelde Di xies. De toegang is 20 gul den, maar donateurs van de Stichting Jazz krijgen een rijksdaalder korting. Van een onzer verslaggevers I HULST - De start van de alweer twaalfde serie zo- I nier-orgelconcerten in Hulst krijgt komende vrijdag l^n extra feestelijk tintje. fa het eerste concert door speelplaat gepresenteerd die Istenaar Jo Ivens wordt in in de basiliek is opgenomen. Hulster stadhuis de lang- Het is de eerste plaat waar- in op het orgel van de Hulster luOïïyVIIf basiliek te horen is. Het vinyl, I dat is volgespeeld door Jo 1T Sound. Loco-burgemeester G. WrtlOle van de Voorde krijgt vrijdag Van onze correspondent I^ST/TERHOLE - In het E? van het tachtigjarig be lui! Vun fanfare Excelsior liiini °'e' wordt zondag 18 V m D?n Dullaert te Hulst dm ï?uz'ehconcours gehou- Sebe«rt In samen- Hpnï8 me' He Westbrabant- H„( uwse muziekbond. kwart €oncours begint om he a ?ver twee 's middags, eelnemende gezelschap- st- Cecilia Eensge- Srth ^t Halsteren, St. Hu- ÉKL "i1 Dongen-Vaart, I Ceoii, Ult Woensdrecht, St. WmUU Stampersgat en fcnri ,r Sae u't Prinsenbeek. L r 17 uur zullen de behaal- |(f]n saltaten bekend worden om 21.15 uur het eerste exem plaar. Dat gebeurt meteen nadat Jo Ivens om 20 uur de spits heeft afgebeten van de serie zomer-orgelconcerten. Tijdens zijn concert zal hij werk spe len dat ook op de langspeel plaat te vinden is. De overige orgelconcerten zijn gepland op de volgende data: 24 juni Bernard Winse- mius uit Amsterdam, 1 juli Peter van Dijk uit Utrecht, 19 augustus Charles de Wolff uit Vierhouten, 2 september Sta nislas Deriemaeker uit Ant werpen en 16 september Luk Bastiaens uit Lokeren. Alle concerten vinden plaats op vrijdagavond in de Hulster basiliek en beginnen om 20 uur. De toegang per concert bedraagt 6 gulden. Een abon nement voor de gehele serie kost 30 gulden. Van een onzer verslaggevers Voor de vijfde keer alweer wordt de grote loods van Bas Rijk aan de Hulsterweg ingeruimd voor dit jaar lijkse evenement, dat op touw is gezet door blaaskapel Windkracht 9, ten bate van de Kon. Harmonie Sint Cecilia. Behalve de topper Normaal zijn er nog heel wat andere evenementen, zoals een blaas- kapellenfestival, het optreden van een jeugdcircus en een fietscrosswedstrijd. Tijdens de feesten wordt een driedaagse reis naar Oostenrijk verloot. Bovendien zijn er nog enkele varkens te winnen. De toegang tot de hal is gratis, behalve tij dens het optreden van nor maal, waarvoor de bezoekers vijftien gulden moeten beta len. De Midzomerfeesten wor den vrijdag 17 juni ingeluid met een muzikale rondwande ling door de muziekvereniging Heikant. Daarna opent voor zitter Jan Menu van de har monie om half acht de fees thal. Die avond beklimmen meteen zo'n tien blaaskapellen het podium om er te strijden om twee wisseltrofeeën. Za terdag begint al om kwart voor tien in de ochtend een op treden van het jeugdcircus Tarantella en vanaf half elf kan de jeugd van vijf tot vijf tien jaar zich laten inschrijven voor een fietscrosswedstrijd. Dit sportieve gebeuren vindt plaats op het nieuwe parkoers achter de feesthal en begint om half twee. 's Avonds is er een bingo. De Midzomerfeesten wor den zondag 19 juni afgesloten met een concert door de groep Normaal. In het voorprogram ma speelt de Engelse rock band Van Stewart Barnes en in de pauze tussen de optre dens van Normaal kan het pu bliek kennis maken met zan geres Mira, die ook wel de Ne derlandstalige Vanessa wordt genoemd. foto willem mieras ALS EEN echte bouwvakker ramde de 5-jarige Jan-Joris de eerste paal in de grond. Van onze correspondente GOES - Als een echte bouwvakker, compleet met veiligheidshelm op zijn hoofd, ramde de 5-jarige Jan-Joris (zoon van schoolhoofd Jooss) de eerste zeventien meter lange paai in de grond aan de Tiendendreef (Klein Frankrijk 2) te Goes voor de bouw van De Kring, school voor slechthorende- en spraak- gebrekkige kinderen. Met De Kring werd van start gegaan in 1977 aan de Westsingel. Na een moeizaam begin, waarbij het voortbestaan weieens in gevaar kwam, is de school nu in een groeistadium ge komen. Vanuit alle delen van Zeeland en West-Brabant komen de honderd leerlingen naar de Goese school tot zelfs vanuit Sas van Gent en Oostburg. De nieuwe school is een ontwerp van architectenbureau Wisse-Tuinhof- Slemmen uit Vlissingen. Rondom een centrale hal, die als ontmoetingsruimte kan fungeren, komen twee kleuterloka len, vier lokalen voor de kernafdeling (basisafdeling), een handenarbeidlokaal en een gymnastieklokaal. Verder ka mers voor de logopediste, administratie en voor de technicus die aan de school verbonden is in verband met reparaties aan de gehoorapparatuur. Tevens komen er spreekkamers voor arts en maatschappelijk werkster. Alle luchtruimten zijn voorzien van een ringleiding, waarop iedere leerling met zijn gehoorapparaat draadloos kan af stemmen. De school wordt van binnen en buiten opgetrokken uit witte beton- steen. Er worden ronde hoeken in ver werkt waarin de kring is terug te vin den. De kleuter- en de kernafdeling krijgen ëlk een aparte speelplaats. In de kleuterafdeling zijn rustige hoekjes gecreëerd, waar de jeugdige leerlingen (zij komen er al op school met 2Va a 3 jaar) hun middagdutje kunnen doen. De bouwkosten bedragen rond de an derhalf miljoen. Aannemer is de Ba taafse Aannemingsmaatschappij. Van onze correspondent ZUIDDORPE - In de strijd om het clubkampioenschap oriën tatie van de ZEVAC heeft in de A-klas bestuurders H. Korst uit Sas van Gent zijn leidende positie versterkt. Hij won de afgelopen zondag ge houden Herbergrit. Ook in de B-klas deed leider J. van de Velde goede zaken door in de ze klas als eerste te eindigen. Voor deze rit gingen 44 equipes van start, waarvan er twee in de toerklas de strijd voortijdig staakten. Uitslagen: A-klas: 1. H. en H. Korst, Sas van Gent 232 strafpun- ten; 2. echtpaar Vink, Axel 270; 3. echtpaar Van de Hagen, Vlissingen 283; 4. echtpaar Allefs, St.-Jan- steen 309; 5. J. Kolijn (solo), Ter- neuzen 311 strafpunten. B-klas: 1. J. van de Velde/F. Wolfert, Axel 347; 2. echtpaar Die- rick, Axel 411; 3. echtpaar Baert, St.-Jansteen 469; 4. echtpaar De Grave, Terneuzen 489; 5. J. Klaas- sen/T. Drabbe, Terneuzen 510 strafpunten. Toerklas: 1. A. Riemens/P. Bouws, Terneuzen 300; 2. M. Gee- rinck/J. van Hoecke, Stekene 331; 3. echtpaar Lucasse 340; 4. echtpaar David, Zuiddorpe 430; 5. G. en P. de Theije, Zuiddorpe 435 strafpunten. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Dit jaar wordt in Zeeland voor het eerst een inzameling gehouden voor het Anjerfonds. De collecte, die plaatsvindt der onderzoek. van 20 juni tot en met 2 juli, moet geld opleveren om cultu rele voorzieningen en activi teiten in Zeeland te subsidie- ren. Het Zeeuwse Anjerfonds trok tot voor kort een deel van de financiën uit de Zeeuwse collecte die jaarlijks door de Zeeuwse vrouwenraad werd georganiseerd. De vrouwen raad besloot in april van dit jaar om met de Zeeuwse col lecte te stoppen. De opbrengst liep de laatste jaren sterk te rug. Reden voor het Anjer fonds om zelf een inzameling op te zetten. Met behulp van de Zeeuwse burgemeesters is in de provin cie een collecte-organisatie opgebouwd. Die bestaat uit plaatselijke comité's, waarbij de plaatselijke culturele vere nigingen zoveel mogelijk zijn betrokken. De verenigingen mogen 25 procent van wat ze ophalen voor eigen activitei ten houden. In 1981 beschikte het Anjer fonds Zeeland over 160.000 gulden. Er werden 78 subsidie verzoeken ingediend, waarvan er 52 met een bijdrage konden worden gehonoreerd. Van de overigen moesten er 22 om verschillende redenen worden afgewezen. Vier verzoeken werden aangehouden voor na- Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De gemeente Hontenisse heeft vorig jaar financieel goed geboerd. Dat blijkt uit de slotwijziging van de ge meentebegroting 1982, die een overschot (post on voorzien) laat zien van ruim 570.000 gulden. Bij het begin van het be grotingsjaar ging men nog voorzichtig uit van een to tale pot onvoorzien van zo'n 165.000 gulden. Het be grotingsoverschot van vo rig jaar wordt gevoegd bij de gemeentelijke saldi-re- serve. De slotwijziging komt morgen (woensdag) aan de orde in de financiële com missie. De commissieleden buigen zich dan ook over een verzoek van de lagere school in Terhole om me dewerking te verlenen aan de aanschaf van een ko pieerapparaat. Ook wordt nog een tweetal voorstellen be sproken om bestemmings plannen te herzien. Eén daarvan heeft betrekking op het mogelijk maken van de bouw van drie win kels/kantoorpanden met bovenwoningen aan het Marijkeplein. De vergade ring van de financiële commissie begint om 15 uur. Een groot deel van het bud get ging in 1981 naar vereni gingen voor amateuristische kunstbeoefening: harmonie- en fanfarekorpsen, drum- en showbands, majorette-pelo tons en zangkoren. Ook werd een toneelgroep en een volks dansgroep gesubsidieerd. Geld werd ook beschikbaar gesteld voor activiteiten van weten schappelijke, heemkundige en literaire aard. Verder werden musea, tentoonstellingen en andere culturele projecten van geld voorzien. Ook gingen subsidies naar diverse vormen van jeugd werk. Tenslotte werd geld be schikbaar gesteld voor diverse initiatieven op cultureel ge bied, zoals een klok in een ca rillon, een verenigingsbiblio theek en een lichtinstallatie voor een wijkcentrum. Statenfracties VVD: Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse en Brabantse statenfracties van de VVD hebben minister Smit-Kroes (VVD) gisteren nog eens onomwonden laten weten dat de aanleg van de compartimenteringsdammen in de Oosterschelde niet uitge steld mag worden. In een telexbericht schaar den beide liberale statenfrac ties zich achter het recente ad vies van de Raad van de Wa terstaat, die vindt dat tempo- risering alleen maar nadelen met zich meebrengt. Beide statenfracties spra ken gisteren ook met elkaar over welzijnsaangelegenheden en over het conflict tussen Brabant en Zeeland over pol ders bij het Schelde-Rij nka- naal. Over het laatste onder werp werden beide fracties het niet eens. Commissievergadering - De commissie voor gemeentefi- nanciën komt woensdag 15 ju ni bijeen in de leeszaal van het stadhuis. Daar wordt naast di verse wijzigingen op de begro ting gepraat over het geven van een garantieverlening aan de stichting Recreatieve Ex ploitatie Smitsschorre. Bridge - Bridgeclub Axel speelde de zesde wedstrijd van de voorjaarscompetitie. Groep A speelde een howell 10. Uitsla gen: Groep A: 1. heren Kock-Pel, 2. heren Pel-Olyslager, 3. heren Moe- liker-Van Bambost. Groep B: 1. heren Scheele-Andriessen, 2. echt paar Kraaienbrink, 3. heren Mat- theeuws-De Vries. hield op viswater De Zestig voet een wedstrijd, waaraan 34 leden meededen. De prijzen, die voor het merendeel be stonden visgerief, gingen naar 1. A. Stevens, Vrasene, 2. R. Ferket, De Klinge, 3. W. Claus, De Klinge, 4. W. Weemaes, Sint-Jansteen en 5. W. Ver meulen, De Klinge. Viswedstrijd - Vissers vereni ging De Clingsae Hengelaars Van onze correspondente GOES-Benff van Goes neb ben zich gistermiddag gebogen over de problemen die zijn ontstaan na het uitbranden van sporthal De Bevelanden. Allereerst zullen de moge lijkheden worden bekeken die er zijn om op 15 augustus, wanneer de scholen weer be ginnen, een noodvoorziening gereed te hebben. Wethouder G. Eshuis van onderwijs, sport en recreatie zal de mogelijk heden bezien die er zijn voor de bouw van een nieuwe sporthal. Ook de bouw van een sport accommodatie door particulie ren wordt bekeken. Wethou der Eshuis zal zo spoedig mo gelijk een overzicht geven van de verschillende mogelijkhe den. (ADVERTENTIE) Volkskoers - Volkskoerscomi- té Graauw houdt zaterdag 18 juni voor de veertiende keer de traditionele fietswedstrij- den ter gelegenheid van de kermis. Er wordt gereden in vijf leeftijdscategorieën. De allerjongsten bekampen el kaar over twee rondjes, ofwel 2 kilometer, de derde- en vier deklassers rijden 3 kilometer, vijfde- en zesdeklassers 5 kilo meter en de 13 tot en met 15- jarigen 8 kilometer. De deel nemers in de leeftijd boven de 15 jaar rijden een tijdrit van 7 kilometer en een rit in lijn van 35 kilometer. De eerste fietsers vertrekken om 13 on uur- Jubilarissen - Bij meubelbe drijf Morres worden binnen kort weer twee jubilea ge vierd. Maandag 20 juni wordt Luc Govaert uit Hulst in het zonnetje gezet. Hij is dan 25 jaar bij het bedrijf in dienst en hem wordt die dag van 19.30 tot 21.30 uur een receptie aan geboden in zaal Tiffany. Een maand later, donderdag 21 ju li, viert Jan Prenen uit Hulst zijn 25-jarig jubileum. Ook hij krijgt die dag een receptie bij Tiffany aangeboden en wel van 19.00 tot 21.00 uur. Hengelen - Door stichting De Zandput werd zaterdag een viswedstrijd gehouden.Uitslag: 1. J. de Cock, kampioen met 2 kar pers, 1 ondermaatse karper, 1 bra sem en 1 voorn; 2. P. Bertram, 3. P. van Poortenm, 4. A. de Schepper, 5. W. van Remortel. Jeugd: 1. P. Taelman, kampioen met 3 karpers; 2. P. Koole, 3. L. Linnebank, 4. M. de Jonge, 5. P. Taelman. Bingo - In zaal Palermo werd een bingo-avond gehouden, waaraan 60 personen deelna men. Uitslag: i. A. Timmer, Ter neuzen; 2. P. Duvivier, Kieldrecht; 3. mevrouw Dankaert, St.-Jan steen; 4. A. Mahu, Lamswaarde; 5. G. Nockemann, Hulst. Bingo - In zaal De Bruyn werd een bingo-avond gehouden, waaraan 44 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Van de Branden-Cambeen, 2. D. Segers, 3. A. de Belie, 4. mevrouw L. de Nijs, 5. mevrouw Haulez-Smet, allen Hulst. Reis Vrouwenbeweging NKV - De Vrouwenbeweging NKV afdeling Hulst houdt dinsdag 14 juni de jaarlijkse reis die ditmaal gaat naar Bergen op Zoom en omgeving. Op het programma staan o.a. een be zoek aan een keramisch ate lier te Halsteren, een huifkar tocht naar het gemeentemu seum Het Markiezenhof te Bergen op Zoom met een be zoekt aan het museum en een bezoek aan de synagoge. Daarnaast krijgen de dames nog gelegenheid een uurtje te winkelen. Het uitstapje wordt besloten met een gezamenlijk diner. Postzegelbeurs - Postzegel vereniging Het Land van Hulst hield in Den Dullaert een postzegelbeurs. Vanwege het zomerse weer was de be langstelling matig. Voorzitter R. Herman spoorde de leden nog maars eens aan om vooral mee te doen aan de tentoon stelling in Hulst tijdens de dag van de postzegel op 8 en 9 ok tober. Zoals gebruikelijk was er weer een gratis en een kwartjesloterij. Bij die laatste won J. Schelfhout uit Sint- Jansteen maar liefst vier prij zen, waaronder de hoofdprijs: een koning Willem III zegel uit 1872 ter waarde van 220 gul den. Tenslotte was er nog een veiling. Kaarting - Op camping De Vogel werd een kaarting ge houden, waaraan 24 personen deelnamen. Uitslag: 1. N. Somers, Hengstdijk; 2. P. Zaagman, Vogel waarde; 3. G. Meeussen, 4. W. van der Hooft, 5. A. van der Hooft, allen Terneuzen. Bingo - Op camping De Vogel werd een bingo-avond gehou den, waaraan 150 personen deelnamen. Uitslag: 1. L. Roos- sens, Merksem; 2 en 3. A. van Bel len, Hengstdijk; 4. J. Hemelaar, Vogelwaarde; 5. mevrouw Gijs- sens, Beveren. Vrouwensoos De dames van de Koewachtse vrouwensoos klimmen morgen (woensdag) op de fiets voor een ontspan nende fietstocht. Er wordt om 19.30 uur gestart bij café Safa ri. Het is meteen de laatste ac tiviteit van dit seizoen, want in de vakantiemaanden juli en augustus gaat de vrouwensoos op non-actief. In september beginnen de bijeenkomsten weer. Avondvierdaagse - Heden avond vindt de eerste wande ling plaats in het kader van de jaarlijkse avondvierdaagse die van 13 t/m 16 juni wordt gehouden. Het evenement werd georganiseerd door het Feest- en Sportcomité Nieuw- Namen in samenwerking met de KNBLO. De starts van de avondvierdaagse zijn steeds om 19.00 uur. Men vertrekt vanaf verenigingsgebouw De Kauter. Kaarting - In zaal Tilleman werd een prijskaarting gehou den, waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: l. Fl. Blom- maert, Nieuw Namen; 2. O. Conse- ree, Ossenisse; 3. C. de Bruyn, Hulst; 4. F. van der Heyden, 5.1. de Winkel, beiden Nieuw Namen.

de Stem | 1983 | | pagina 13