ladies-week' viert eerste lustrum Ponyconcours Terneuzen sterk bezet fOERN OOIZEGE m DE BRUIN STERK DEELNEMERSVELD IN KOERS LAMS WAARDE portiviteitsbeker oor team Riemens 'EXACO ND Toernooi |an az >en door vervaardigd Jo rijders. En |rgen worden, (en met zo'n aan een deel- lerkenbaar u een waar zijn goed een ander /an elk type )t morgen! IETROUWBARI BRON iOM eland D 3.10 ide Visser e snelste St.Aloy |ech voor fiUemsen Uitslagen jeugdkoers DKV-toernooi Fietser oss Breskens Trimkoers in Krabbendijke Record voor jeugdploeg van AY '56 Vijfde plaats Ronald Doens Uitslag. ;en Cor Goossen zegeviert ftje: Voor mix-dranken OENSDAG 8 JUN11983 T14 Von ome sportmedewerker «VVILLEBRORD - De beloftevolle 18-jarige jeugdbil- Vr Jean Paul de Bruin uit Hulst heeft een sterk bezet Ldtoernooi anker kader 38/2 in het Brabantse St.Wille- gewonnen. Hij behaalde een algemeen gemiddelde „30.23 en een hoogste serie van 150 caramboles.Alleen de jjgspartij tegen Kees Wittens en de derde parrij tegen s Hendriks waren van een iets minder gehalte. Voor het mindere spel - rens zijn enige verliespar- jn de eerste ronde had Hulsterse biljarter wel acceptabele verklaring: jet voor de aanvang van t partij had ik van mijn jeder via de telefoon ver men dat ik voor mijn Ha- eindexamen geslaagd Daardoor was ik hele- al niet met mijn gedach- nbij die partij". Die partij trioor De Bruin in negen urten. Hij scoorde 191 ca- imboles. Daarna won hij tweede partij van de smpioen van Nederland in spelsoort, Willy Thans, slechts zes beurten (200 iramboles). Tegen Frans Hendriks ustte het elf beurten om te linnen en in de vierde en jfde ronde maakte hij de artijen vol in respectieve lijk zeven en zes beurten. De sterkste partij scoorde hij in de zesde ronde, toen hij slechts twee beurten nodig had (met een slotserie van 147) om te winnen. Door de laatste partij in vijf beurten te beëindigen was hij zeker van de toernooizege, omdat zijn concurrent Kees Wit tens op basis van algemeen gemiddelde hem niet meer voorbij kon gaan. Eindstand: 1. Jean Paul de Bruin uit Hulst 12-30.23-150, 2. Kees Wittens uit Waal wijk 12-24.10-122, 3. Jacky van Peer uit St.Willebrord 8-18.57-98, 4. Willy Thans uit Maastricht 7-18.75-76,5. Tom Beemsterboer uit Bloemen- daal 6-17.51-120,6. Theo Pee- ters uit Wouw 5-19.30-79, 7. Peter van de Luijtgaarden uit Fijnaart 4-15.62-118, 8. Frans Hendriks uit Breda 2-17.12-108. in..ui".inmimili'"'"»'" Van onze sportmedewerker LAMSWAARDE - Het ac tieve wielercomité van Lams- waarde is er in geslaagd voor zaterdag 11 juni een aantrek kelijk deelnemersveld aan de start te krijgen van de in me- moriam Leon Strobbe-ama- teurkoers. Ruim zestig renners zullen op het parkoers van bij na twee kilometer de strijd aanbinden. De aanvang van deze wedstrijd is om 19.00 uur. Eerder op de middag gaan de trimmers van start. Het is de eerste keer dat de trimmers van de Trimfederatie officieel een koers voor de KNWU-li- centiehouders mogen fietsen. Door deze opstelling van de KNWU kost het voor de orga nisatie veel minder geld. De hoofdmoot vormt na tuurlijk de amateurkoers in Lamswaarde. De in memo- riam Leon Strobbe-koers trekt elk jaar veel deelnemers. Pe ter Wisse heeft 66 inschrij- vingskaarten gekregen. Wim de Waal rijdt in Lamswaarde een van zijn laatste wedstrij den bij de amateurs. Zoals be kend kan De Waal zijn sport niet meer goed combineren met zijn beroep als tegelhan delaar in Axel. De renners van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren komen gerodeerd uit een Spaanse rittenwedstrijd, hoewel de meesten van hen niet alle ritten meer mochten meerijden vanwege de tijdsli miet. Streekfavoriet Joop Brooijmans kan in Lams waarde ongetwijfeld hoge ogen gooien. Datzelfde geldt voor Cor Vervaet uit Walsoor den, die in deze wedstrijd al tijd gebrand is op een knappe prestatie. Van de wielervere niging komen verder onder anderen Ab Verplanke, dit seizoen sterk rijdend, Krijn van de Bent, Hans Moens, winnaar in Terneuzen, Henk Remijnsen en Ad 't Gilde aan het vertrek. Veel wordt in Lamswaarde ook verwacht van Karei van Goethem uit Kloosterzande. Van Goethem rijdt erg sterk. Uit zijn formatie komt Carlo Steel ook aan de start. Verdere kanshebbers zijn Peter Hoon- dert, Kees de Nooyer, Frank en John Pirard, Jan Poley, Martin Stroosnijder, Kees Vleugel en niet te vergeten Werner Wierme. 's Middags rijden de trim mers weer in Lamswaarde. Deze keer de C- en de A-cate gorie. Om 13.30 uur gaan de C-trimmers van start. Onder hen enkele streekfavorieten zoals Jan van Dorselaar, Lu- cien Steyaart en René Seghers. Verder nog tal van bekende namen. In de A-categorie kan het een spannende strijd worden tussen de formaties van Dal- linga, Wiskerke en Walhout/ De Visser. Deze ploegen waren toonaangevend in de Tour du Flic en sommige renners zul len hun gram willen halen, zo als René Heyboer en Jan Moes. De A-trimmers vertrekken om 15.00 uur. De inschrijving is in het sportcafé in Lamswaarde. Het parkoers is hetzelfde als ande re jaren. Het wordt overigens wel oppassen geblazen daar een gedeelte (Hoefkensdijk) net voorzien is van een nieuwe laag grind. De start en de fi nish zijn in de Dreef. ÏEDi VERRASSINGEN IN GOES Van onze correspondent STBURG - Maandagavond heeft het recreatieve zaalvoetbal lostburg (Orevo) zijn competitie 1982-1983 afgesloten. Dat ge- irde met een vriendschappelijk toernooi van de als eerste drie odigde teams in de poules A en B en de prijsuitreiking tijdens deze afsluiting if competitieleider Rinus de Voorde niet gespaard, der afmelding kwam het derde in poule A geëindig- leam van Martens uit Eede opdagen. Het toernooi viel rdoor enigszins in het wa- De trofee kreeg voorlopig plaatsje in de scheidsrech te! ïinus van de Voorde, door irzitter Rein van der Helm lens de bijeenkomst in het inetje gezet voor het vele rk dat hij belangeloos voor recreatieve voetballers ver keek met enig ongenoegen op afgelopen competitie, 'ij hebben een moeilijk jaar lad. Ploegen kwamen soms of onvolledig opdagen, ordat zo onregelmatig ge- itbald moest worden". Rein ider Helm wees erop dat de ik op de sporthal heel erg tot wordt, waardoor dik- genoegen genomen moest |k karakter. r lettertype gezet rd. e op Via de telefoon EZEN dat u moet ent u 3,25 extra aalcheaue of een ving) insturen, irt waarvoor wij u 3229, 4800 MB punt of komma Prijs incl. 4% BTW 4,65 6,20 7,75 9,30 10,85 f 12,40 13,95 ƒ15,50 Van onze atletiekmedewerker IRAAUW - De Graauwse («vereniging St.Aloysius jt afgelopen zondag met ame aan „Dwars door 1" het atletiekseizoen Twintig man van SLAloy actief in deze 20 kilo- lange wegwedstrijd. snelste tijd van deze de- jatie kwam op naam van J de Visser, die een tijd van jtir en 16 seconden voor zich noteren. Twee minuten na kwam André Maas bin- Ruim twintigduizend ekkers waren er in de «ische hoofdstad, waar ook Publieke belangstelling aal was. Van onze sportredactie TRNEUZEN - De Terneu- m zaalvoetbalvereniging oudt zaterdag 11 juni een j ï^'baltoernooi in sport- «waantje te Terneuzen. ""mooi begint om 12.00 6 deelnemende ploegen bij |dames zijn: AZ, de beker- JPioen van het seizoen Bui Terneuzen, Willy iwez, de kampioensploeg uit ■hulsterse HuZaVo, Klaus/ |?o eon uit Hulst, Disco Lo- Kloosterzande en Paul jjuegere uit Hulst. Bij de f® m van de partij HKC likt iJneuzen' Pierrot uit f \Kravo (kampioen derde 'n Terneuzen), Eksakt Pioen tweede klas in de J, eUzense zaalvoetbalcom- C e) en het organiserende worden met „afdankuurtjes". „Op vaste avonden spelen met een strak competitieschema, zoals dat vroeger het geval was, is nagenoeg onmogelijk". Naast de prijzen voor de eerste drie van elke poule werd ook de sportiviteitsbeker uitgereikt. Dit kleinood, vorig jaar geschonken door oud- scheidsrechter De Kunder bij zijn afscheid, werd dit jaar door de scheidsrechters, die als jury optreden, toegekend aan de formatie van Riemens. De uitslagen van het toer nooi: Aers-Administratief Personeel 1-1, Oud Sluis-Tele- post 2 3-0, Aers-Lotus 0-0, Oud Sluis-Administratief Perso neel 0-0, Aers-Telepost 2 1-0, Oud Sluis-Lotus 0-0, Admini stratief Personeel-Telepost 2 1-1, Lotus-Aers 0-1. Maandagavond 13 juni wordt in sporthal De Veer- hoek de jaarvergadering van het recreatief zaalvoetbal ge houden. Op die datum sluit ook de inschrijving voor de nieuwe competitie, waarvoor zich overigens ook nieuwe ge gadigden gemeld hebben. Be gonnen wordt om 20.00 uur. 0Tlze sportredactie KNEUZEN - De Terneu- Miireur Johnny Willem en J.00' de rest van het sei- ram «T?chakeW- Willemsen lie m s e®® iuternatio- 1 Motorrace in Raalte ten ^andenUrde daarbij Z'in r, ^3rri was net hersteld lalfem sl?utelbeenbreuk. In maakte hij zijn rentree. Van onze sportmedewerker GOES - Zondag was de jeugd van Theo Middelkamp te gast bij de wielervereniging Zoetermeer '77. Dertien andere verenigingen deden aan het toernooi mee. De resultaten van de Middel kampers waren: 8 jaar: 6. Mark Martens, 10. Richard van Gils. 11 jaar: 7. Edwin Hillebrand, 9. Ran dy van Gils. 12 jaar: 13. Frank Zoe- tewei, 21. Ewald Provoost, 29. Kees Dalebout. 13 jaar: 7. Frank Hille brand, 9. Henk Tolleman. 14 jaar: 3. Wilfred Geijs, 5. Leo Goeree. Van onze sportmedewerker AXEL - Zondag 12 juni wordt in de Axelse sporthal 't Sportuus voor de tweede keer het zogenaamde DKV-toer- nooi gehouden. Dit zaalvoet baltoernooi, waarvan de orga nisatie in handen is van de zaalvoetbalverenigingen 't Wapen van Axel, Kesbeke en Verpoorte, begint om 13.00 uur en heeft een goede bezetting. In poule A spelen: HKC uit Terneuzen, Michel Angelo uit Antwerpen, 't Wapen van Axel/Kesbeke 2 en Verpoorte. In poule B komen uit: Fabri- com uit Sluiskil, Hollandse Zaadhandel uit Hulst, Speel vogels uit Stekene en 't Wapen van Axel/Kesbeke 1. BRESKENS - Tijdens het komende weekeinde kunnen de fietscrossers hun hart weer ophalen. In Breskens opent de fietscrossvereniging De Forel- lenspringers dan haar terrein in het sportpark Baersande. Een opening, die om 12.30 uur wordt verricht door de Oost- burgse wethouder De Feyter. Een half uur later valt het startschot voor een fietscross- wedstrijd meetellend voor het Zeeuwse kampioenschap. De rennertj es kunnen zich hiervoor ter plaatste laten in- schrijvan van 11.00 tot 12.00 uur. Een dag later opent het inschrijvingsbureau zijn deu ren op dezelfde tijd. De vrije wedstrijd, die dan wordt ver reden, begint eveneens om 13.00 uur. Van onze tennismedewerker GOES - Het zondag gestarte tennistoernooi van TSI uit Goes heeft bepaald niet te kla gen over de weersomstandig heden. Vooral in de D- en E- categorie heeft men al zoveel partijen afgewerkt dat men in de derde ronde is beland op het schema van 64. De B-cate gorie, waaraan nog Jimmy Salawane en Mario Titiheru zijn toegevoegd, treedt pas vrijdag aan, terwijl in de C- categorie al diverse prominen ten binnen de lijnen zijn ver schenen. Zo voldeed Terneuzenaar Tim van Dijk volledig aan de verwachtingen. Als vierde ge plaatste kende hij weinig pro blemen met Souburger Antoi- ne van Bockel (6-1, 6-0). Ook de TSI-favoriet Jaap Moer land, als vijfde ingeschat, maakte in de eerste ronde evenmin een fout tegen Hoog- straate (6-0. 6-4). Outsider in dit gezelschap, Mark Leenk- negt uit Hulst, was goed op dreef tegen de als zesde getipte Ard Breure. Leenknegt trok de eerste set naar zich toe, maar moest daarna in Breure toch zijn meerdere erkennen (6-4, 2-6, 4-6). Breure nam te vens ook de volgende hinder nis tegen Marcel van Sabben (6-1,6-3). Vlissinger Koen Stroo maakte gisteravond duidelijk waarom hij derde was ge plaatst, hoewel hij van Diede- rik van de Heuvel ook niet meer tegenstand mocht ver wachten (6-0, 6-1). Roosen- daal-speler Stefan Bukkens leverde in zijn beide partijen tot nu toe geen game in. Mi- chiel Pieters en Wagenaar wa ren zijn slachtoffers, terwijl ook Cees Hoekman (De Klap pers) in drie sets moest buigen voor Mark Zuidweg (2-6, 6-2, 2-6). Harry Tijssen, de als eer ste geplaatste Vlissinger en te vens titelverdediger in de D- categorie, heeft zonder proble men de kwartfinales bereikt na winst op Arthur Roose (6-1, 6-1). Ook concurrent Jaap Wolfert draait nog volledig mee. Hij schakelde achtereen volgens Jeroen Gelok (6-3,6-3) en Slabbekoorn (6-4, 6-3) uit. Ook Jan Goense en Tom Gun- ter maakten het kwartet vol van de geplaatsten die nog volledig in de race zijn. Ver rassend was overigens wel het verlies van Lou Dominicus te gen de Wagenaar (2-6,4-6). Bij de dames D zijn de derde en vierde geplaatsten Lily Zuidhof en Bep Meerhoff uit het toernooi geslagen. Zuidhof verloor van Connie van de Vloet (3-6, 2-6) en Meerhoff moest het onderspit delven te gen Herma van Houten (2-6, 2-6). Overige uitslagen: beren C: eer ste ronde: Alex Greve - Ronald Vasseur 6-1,6-0, Cas Broerse - An dré Goedegebuure 6-2, 6-4, Stefan Bukkens - Michiel Pieters 6-0, 6-0. Tweede ronde: Koen Stroo - Die- derik van de Heuvel 6-1, 6-0, Tim van Dijk - Antoine van Bockel 6-1, 6-0, Wijnand Nuijts - Alex Greve 6-0, 6-1, Bram van Dijk - Tom Gunter7-6,6-2. Van onze sportmedewerker KRABBENDIJKE - De Wieier, Trim- en Toervereni- ging Krabbendijke houdt za terdag wielerwedstrijden voor de trimmers. Er wordt dit jaar gebruik gemaakt van een al ternatief parkoers vanwege herstelwerkzaamheden. De dames bijten de spits af. Zij vertrekken om 12.30 uur voor een wedstrijd over 30 ki lometer. Om 13.30 gaan de B- trimmers van buiten Reimers- waal met elkaar in de slag over 40 kilometer. De A-trimmers van buiten Reimerswaal mogen elkaar testen om 14.00 uur, terwijl de Reimerswaaltrimmers om 16.30 uur worden weggescho ten voor een rit over 50 kilo meter. De B-trimmers van Reimerswaal rijden 35 kilo meter. De inschrijving is in cafeta ria-bar De Ijsbeer op het Dorpsplein. Voorinschrijving is mogelijk op de teiefoonnu- mers 01134-1393 of 2351. Spae- ker is Jo Bennaars uit Fij naart. Nell Hendrikse (rechts) en Anita Nijsten, die de organisatie in handen van het toernooi voor tennissende huisvrouwen in Ter- - FOTO DE STEM/COR J DE BOER Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - „Eerlijk is eerlijk, het idee voor een huis vrouwentoernooi kwam van mij", lacht Nell Hendrikse, daar tegelijk aan toevoegend dat het idee nu ook weer niet zo origineel was. Feit is toch dat deze week de fraaie gravel- banen (uniek voor Terneuzen) weer geheel in bezit worden genomen door de tennissende huisvrouwen van de tennis club Animo. De „ladies-week", zo werd dit toernooi vijf jaar geleden gedoopt, is een puur gezelligheidstoernooi en vormt een uniek clubgeburen. De zelfgebakken taarten met het kopje koffie vormen de pikante omlijsting ervan en wanneer men ergens in de verte de naam van „taartentoernooi" hoort, neemt men dat graag voor lief. „De achtergrond van de ge hele opzet is het onderlinge contact", aldus Nell Hendrikse. „Toen ik een aantal jaren geleden de opmerkingen hoorde over minder goede onderlinge contacten, maar ook over da mes, die elkaar helemaal niet kenden, ging er bij mij een lichtje branden", legt zii uit. Het ging toen in een snel tempo. Het eerste toernooi, in 1979, was een enorm succes. Het sloeg geweldig aan en het is bij de Terneuzense vereniging dan ook niet meer weg te denken. Samen met Anita Nijsten vormt Nell Hendrikse nu voor de vijfde achtereenvolgende keer de motor achter het geheel. Dat deze motor loopt, blijkt uit de bedrijvigheid op en om de banen, waarbij automatisch de vraag opkomt, waaraan dit succes dan wel te danken is. In de eerste plaats moet een dergelijk toernooi bij een groot aantal leden aanslaan. Men slaagt daar goed in, want men verdeelt het toernooi in gevorderden en beginners, waarbij ieder de keus heeft in welke categorie men speelt. Bovendien wordt er naast enkelspel ook dubbelspel gespeeld en is er een verliezersronde ingesteld voor diegenen, die de eerste ronde niet doorkomen. „Met deze formule stel je enorm veel leden in staat opti maal aan dit toernooi deel te nemen", aldus het duo Hen- drikse/Nijsten, dat met dit toernooi tevens bewijst dat een recreant (wat dat dan ook moge zijn) wel degelijk aan een dergelijk toernooi kan deelnemen. „Het doel van een gezel ligheidstoernooi blijft zonder meer bestaan, hoewel sommi gen bloedfanatiek zijn", zegt Nell Hendrikse. „Presatie en recreatie gaan bij ons hand in hand". Ook dit jaar kan men weer rekenen op een groot aantal inschrijvingen. Een totaal van bijna 50, hetgeen een record betekent, is goed voor zo'n 90 partijen, die vrijdag afgewerkt moeten zijn, want dan zijn de finales gepland. Overigens is het niet uitgesloten dat er in de toekomst iets nieuws uit de bus zal rollen. „Natuurlijk denk je als organi sator wel eens aan wat anders. We zullen hierover deze week zeker een balletje opgooien", legt Nell Hendrikse uit, die samen met Anita Nijsten overigens dit jaar voor het eerst aan dit toernooi actief deelneemt. Wellicht dat dit kan uitmonden in een dubbele hoofdprijs voor het duo, hetgeen bij dit eerste lustrum zeker verdiend zou zijn. Van onze atletiekmedewerker GOES - Tijdens wedstrijden in het kader van de landelijke atletiekcompetitie liep de 4 x 100 meter-jeugdformatie van AV'56 een nieuw Zeeuws re cord. Het kwartet, bestaande uit Theo Dingemanse, Erik Stigter, Bram Hoogesteeger en André Verwey, noteerde een tijd van 44,1 seconde. Het oude jeugdrecord stond met 45.28 sinds agusutus 1981 eveneens op naam van AV '56. De Goese formatie won ove rigens deze tweede comepeti- tiewedstrijd met 13.279 punten. Dit mede door uitstekende prestaties van onder meer An dré Verwey op de 400 meter met een tijd van 51.1, Gert van de Weele op de 800 meter met 1.47.3 (een persoonlijk record), Theo Dingemanse (16.0 op de 110 meter horden) en Gert Zweedijk (12.87 meter bij het hinkstapspringen). Van ome sportredactie TERNEUZEN - Het mooie weer van afgelopen zondag trok veel publiek naar de BLB-motorcross te Sijsele. In deze klassieker werd Ronald Doens uit Biervliet de best ge plaatste Zeeuwsch-Vlaming. Op deze snelle omloop behaal de hij een zesde en een zeven de plaats in de reeksen. Van de MON (Motorcross Organisatie Nederland) waren ook nu weer enkele bekende internationalen aanwezig, die het opnamen tegen hun Belgi sche collega's, met niet onver dienstelijke resultaten. Onder de Zeeuwsch-Vlaamse rijders waren nogal wat uitvallers, zoals Overbeke en Lensen, die met mechanische problemen naar het rennerskwartier moesten. De volgende wedstijd wordt zondag 12 juni te Sint-Lau- reins gehouden. Debutanten: 125 cc: 1. Rik Claus België; 5. Ronald Doens, Biervliet; 25. Mare Tieleman, Kloosterzande; 34. Patrick Sponselee, Kloosterzan de. 250 cc: 1. Kurt Bussens, België; 7. Gino de Jonghe, Axel; 15. Sam Janssen, Sluiskil; 25. Herman van de Bos, Keowacht; 31. Marco van Eetveldt, Terneuzen; 34. Ronnie van Eetveldt, Terneuzen. Junioren: 250 cc: 1. Henk Buys, Middelburg; 3. Peter Nefs, Ossen- drecht; 5. John Feynaut, Oostburg; 8. Martien Janssen, Sluiskil; 9. Er- win Adam, Westdorpe. 500 cc: 1. Peter Hoendervangers, Ossen- drecht; 13. Robbie Antheunis, Axel; 17. Evert Leeraert, Ossenisse. Nationalen: 125 cc: 1. Boudewijn Debeukelaere, België; 6. Leo Stroo, Vlissingen; 10. Johan Schelleman, Axel; 15. Ko Walhout, Sluiskil. 250 cc: 1. Gino Perreman, België; 2. Martien Vink, Nederland. 500 cc: 1. Peter Dhanis, België; 8. Peter van de Ree, Zaamslag. Internationalen: 250 cc: 1. Leo combee, Woudrichem. 500 cc: 1. Er- win Gabriël, België; 5. Van Brus sel, Nederland; 11. Van de Heuvel, Nederland; 13. Eduard van de Klooster, Kapellebrug. Van onze sportredactie AXEL - Op het motorcros sterrein Smitschorre in Axel werd een druk bezochte mo torcross gehouden van de Bel gische MCB, waaraan ook door enkele Zeeuwsch-Vla- mingen werd deelgenomen. In de 250 cc-klas junioren van deze wedstrijd, die zowel open stond voor amateurs als licentiehouders, zegevierde Axelaar Cor Goossens. Ama teur Cees Overdulve, eveneens uit Axel, kwam in dezelfde klas tot een verdienstelijke ze vende plaats. In de 500 cc-klas junioren kwam Hans Kolijn (Axel) tot een vierde plaats. Bij de inter nationalen in de 500 cc-klas werd de Axelse amateur Eddy Leenknecht vijfde. Vandaag (woensdag) wordt op het crossterrein in Axel weer een motorcross voor amateurs gehouden. Voor de RES-trofee komen in actie de 80 cc-ers, voorts wordt er strijd geleverd in de 125,250 en 500 cc-klasse. De wedstrijden beginnen om 18.00 uur. De toe gang is gratis. Van onze paardesportmedewerker TERNEUZEN - Het is een goede gedachte geweest van de Terneuzense middenstand de jaarlijkse braderie dit jaar in het kader van de sport te stel len. De hippische sport is daarbij zaterdag 11 juni niet vergeten. Men heeft gekozen voor een concours hippique voor pony's. De organisatie is in handen van het concoursco mité van De Zwinruiters en De Haringruiters in samen werking met de landelijke rij- vereniging en ponyclub Luctor et Emergo, beide uit Groot- Terneuzen. Alle ponycombinaties uit Zeeland in de klassen B, L, M en Z zijn uitgenodigd voor dit hippische festijn, dat op het Java-terrein in de binnenstad van Terneuzen zal worden af gewerkt. In totaal zullen er zo'n 200 combinaties in actie komen. Zo treden er in de ru briek afdelingsdressuur acht tallen zeven achttallen op, waarvan er maar liefst drie afkomstig zijn van het Axelse Kleppertjes. Favoriet is Luc tor et Emergo uit Zaamslag. Dit achttal zegevierde met grote overmacht in het pink sterconcours in Axel met maar liefst 132 punten. Bij de vier tallen zijn er zes formaties, waarvan die van De Zwinrui ters de beste papieren heeft. In de individuele dres- suurklasse M gaan er maar liefst 26 combinaties van start. Uitgesproken kanshebbers zijn hier Wilfried Steyaert met Ashgrove van Zwinrui ters, Hanny Wieland met Re- nate van De Kleppertjes, Jaco- mijn Janse met Nicolai van De Paardebloem en Veerle Berth met Beauty van De Zwinrui ters. In totaal 150 combinaties staan er ingeschreven in de klassen L en B. De L-klassers gaan 's morgens al om half ne gen aan hun karwei beginnen. In het middagprogramma ko men de B-klassers aan het vertrek. Dat de ponysport in Zeeland een vrij brede top heeft, blijkt wel uit het aantal deelnemers in de Z-dressuurklasse. Zes combinaties hier met als favo rieten Renate Mahu met Sandra van De Honteruiters, Marie Paule Picavet met Peter Pan van Luctor et Emergo, Wilma Beun met Ajax van Oranjezon en Marja Kielman met Bonito van De Klep- perijes. Er zijn een vijftiental kan didaten voor het M-springen, met als belangrijkste troeven Jeroen Goossens met Ramora Kayan van De Haringruiters, Astrid Schipper met Bianca van Jaeoba van Beieren, Peter Kosters met Arrow van Grae- ve Jan en Marian Joziasse met Brendel van De Gouwe Reij- ers. Na de parade en de prijsuit reiking - om half drie - van de af delingsdressuurwedstrij den en de strijd in de individuele dressuurklassen, volgt het topnummer, het springen in de klasse Z. Elf topcombinaties uit Zeeland komen hierbij in actie. Het belooft een interes sant gevecht te worden met als favorieten Marie Paule Pica- vet met Peter Pan en EUen de Bliek met Cobien (beiden van Luctor et Emergo), Peter Klaasse met Sjoerd van Wal cheren en Sandy den Exter met Wowser en Gabi van Noord-Beveland. Het middagprogamma wordt besloten met het jacht- springconcours in de klassen L, M en Z.

de Stem | 1983 | | pagina 11