ZEGE IZAK VAN EYZEREN Niewelink aan kop Drukke receptie bij voetbalclub Clinge GSC WINNAAR VAN SLUISKIL-TOERNOOI BASKETBALBEKERS VERDEELD j.F. Tieleman, Kwak- iZaamslag. Avondmeeting Weinig strijd in Kamperland Eindstanden toernooien krant laat u Zuidwest-Ne. lag bent u op Rooijen, Voor. >ede (Z.VI.) iwvoorlichting 73, Terneuzen /.v. 414,-. ïst, Rozenstraat loerland Verwar- ichelspecialist 30, Breda. Alles- Jin ovaal t.w.v. Ills, Baarleseweg Uitslagen: NAV waarschuwt voor knoeierijen Operatie Pironi A55 DINSDAG 7 JUN11983 T14 PAGINA SPORT 2 Steenbergenlaan, Te- Waardebon t.w.v. (hoorn, herenkleding Straat 23, Terneuzen. febon t.w.v. 100,- >rcus, Hoek en Bosch Hosterzande. en, kledingmagazijn ïraat 17, Breda. Waar- l.w.v. 100,- tjsdijk-v. Hassel, Wil- aat, St. Willebrord. Doe het Zelf een- straat 10, Terneuzen. bbon t.w.v. 100.-. khout, Vassijstraat 17, In Gent. Koperen kolenschop 29.95. van Waes, Graafjans- 10, Westdorpe. Jrk, handenarbeidartl- 19, Terneuzen. Waarde- v.v. 25.-. ansen-Verplanke, Tulp- [34, Kloosterzande. r, schoenwinkel. ïstraat 36, Hulst. Waar- t.w.v. 25.-. tijk-v. Driessche, Pas- Willemsstr. 14, Lams- e. ntzler, schoenen-sport, erstraat 73, Kloosterzan- lardebon t.w.v. 25.-. lobbelaar, Lageweg 15, ilsse. aassen, fietsen, brom- i, speelgoed, sport en ing. reef-passage 18, Axel. ebon t.w.v. 25.-. G. Martens, Korte Ak- Koewacht. haert. raat 3, Axel. Waardebon 25.-. Mey, Hoofdweg-Zuid iddorpe. s, zeil- en tentenma- polderstraat 13, Axel. Ischerm t.w.v. 40.-. jgsman-Havelaar, Han- aat 34, Axel. e Plassche, Juwelier. Erasmusstraat 4, Oost- Waardebon t.w.v. 25.-. nristiaansen, Stuerbout- 112. Waterlandkerkje^ keukens, sanitair c.v. verijstraat 31, Oostburg lebon t.w.v. 25.-. Quaars, Postbus IA ;ens. keukens, sanitair c.v. verijstraat 31, Oostburg. lebon t.w.v. 25.-. s Mabesoone, Oude ]k 1, Zuidzande. loorden, sporthui s. Erasmusstraat 8, Oost- Waardebon t.w.v. 25 -. Milliano, Zuldzandse- 92, Oostburg.- modehuis. itstraat 17, Oostburg debon t.w.v 25.-. Doens, Tivoli 7, IJ*en' Francke, sportshop. straat 3, Oostburg. Tuin- .w.v. 50.-. den Hamer, Lange Hee* r. 60, Schoondijke. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De handbal vereniging Sluiskil heeft een veldhandbaltoernooi «houden ter gelegenheid van bet 20-jarig bestaan. Voorzit ter Tonnie de Brouwer was na afloop een tevreden man. Door de geweldige inzet van vele mensen is ons jubileum met een goed verlopen toer nooi voor jeugd- en senioren- teams getierd. Jammer was dat het berenteam van EMM ronder opgave van redenen niet kwam opdagen, maar door een vlotte ingreep van de organisatie werd er een nieu we indeling gemaakt, zodat al le wedstrijden zonder onder brekingen konden verlopen". Na een sportieve strijd werd /J bij de heren het sterke GSC winnaar van het eerste zeven- handbaltoernooi van Sluiskil. Bij de dames behaalde Sluiskil verrassend de eerste plaats. Om dit eindresultaat te berei ken moesten er eerst poule- wedstrijden en kruisfinales worden gespeeld. Bij de heren bleek GSC uit Goes en Utopia uit Terneuzen over de beste teams te beschikken. In de fi nale liet GSC er geen twijfel over bestaan welk team dit eerste zevenhandbaltoernooi van Sluiskil zou gaan winnen, want met 12-5 trokken de Goese heren de overwinning naar zich toe. Bij de dames was de strijd spannender. De finale ging tussen Sluiskil en Hontenisse. Hontenisse was vooral als fa voriet getipt, maar de dames van trainer John Roelofs dah- ten daar anders over en via treffers van Joan Risseeuw (2x) en Nicole Boussen werd Hontenisse met 3-2 verslagen. Eindstanden: heren: 1. GSC, 2. Utopia 1, 3. Sluiskil, 4. Uto pia 2;dames: 1. Sluiskil, 2. Hontenisse 1, 3. Utopia 2, 4. Hontenisse 2. De toernooicommissie had ook de jeugd niet vergeten. De jeugdteams kwamen zaterdag in actie. In hun leeftijdsgroe pen werden de volgende eind standen bereikt: dames-junlo- ren: 1. Sluiskil, 2. Utopia, 3. Hontenisse, 4. EMM; jongens aspiranten: 1. Olympus, 2. EMM, 3. Sluiskil; meisjes-as piranten: 1. Hontenisse, 2. EMM, 3. Utopia 2, 4. KHV, 5. HVH; meisjes-pupillen: 1. Utopia, 2. Olympus, 3. HVH, 4. EMM, 5. Hontenisse; meisjes pupillen: 1. KHV, 2. Sluiskil, 3. HVH, 4. Olympus, 5. Hontenis se, 6. Olympus 3. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Morgen houdt de Terneuzense atle tiekvereniging Scheldesport een avondmeeting voor de ca tegorieën senioren tot een met D-junioren. Op het programma staat voor iedere categorie een sprintnummer terwijl bij de senioren naast een 400 meter nog een 3000 meter gepland is. De junioren doen naast een sprintonderdeel nog een 600 en 1000 meter. De wedstrijden op het Zuidersportpark beginnen om 19.00 uur. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiitiiiiiiiiiiiiiiitiiiinnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiitiniiHiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiimiiiiinnniiiiiiiiiiiiii Van onze basketbalmedewerker HULST - De Basketbal Vere niging Hulst (BVH) herdacht op feestelijke wijze het feit dat de club officieel 1214 jaar gele den opgericht werd. In het Huis terse kuuroord 't Jagertje stond het traditionele jaar feest van BVH dan ook volle dig in het teken van dit heug lijke gebeuren. De feestelijk heden begonnen met een re ceptie. waar naast het vrijwel voltallige „BVH-personeel" ook vertegenwoordigers van de vier andere Zeeuwsch- Vlaamse basketbalclubs aan wezig waren. De grootste afvaardiging kwam uit Sas van Gent: BC Sas, dat altijd al bijzondere banden met BV Hulst onder houden heeft, was vertegen woordigd door de vrijwel vol tallige herenselectie en een keur van de dames. Aanslui tend volgde een soort café dansant, met muzikale omlijs- uinuiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ting verzorgd door Radio Nightingale. Tussen de bedrij ven door vond echter nog een ander belangwekkende ge beurtenis plaats: de definitie ve uitslag en prijsuitreiking van de Zeeuwsch-Vlaamse be kercompetitie. Voorafgaand aan deze ge beurtenissen waren namelijk de laatste wedstrijden afge handeld. Voorwaarts sloot het toernooi op vernietigende wij ze af door het bezoekende Operatie'71 2 volkomen kapot te spelen. In een huive ringwekkend tempo raasde de Axelse sneltrein over een ver lamd Oostburg heen in een constante pressing. Operatie kreeg geen moment tijd om even op adem te komen en werd zelfs de kans niet gelaten om de middellijn te passeren. Voorwaarts daarentegen leek met tien speelsters op het veld te staan, met in de onbetwiste hoof dril Hella Maliszewska, de Poolse international, die maar liefst 42 punten liet aan tekenen en daarmee ruim een derde van de totaalscore voor haar rekening nam. De eind stand, 120-7, was dan ook vol komen terecht en in feite niet eens geflatteerd. Het eerste team van de Ope ratie-dames moest eveneens op bezoek en wel bij Schelde sport. De Terneuzense dames bewezen eens te meer dat de promotie naar de eerste klas vorig jaar geen vergissing is geweest door via uitgebalan ceerd en regelmatig basketbal de Oostburgse ploeg gedeci deerd terug te wijzen. De eer ste helft eindigde bij een stand van 28-10, een score waarin vooral Liliane Gillissen en Marga van de Vijver hun steentje hadden bijgedragen. De tweede helft gaf een bijna iedentiek beeld te zien, met een regelmatig scorende Ter neuzense ploeg en een Opera tie, waarin slechts Lisa Leunis (8 punten) iets mocht terug doen. Einduitslag: 50-20. De Oostburgse heren waren inmiddels meegereisd om op dezelfde plaats de strijd aan te binden met Scheldesport 2. Deze wedstrijd was in feite veel spannender om te zien en beide ploegen hielden elkaar vrij goed in evenwicht. De eer ste helft bracht een sterk acte rende Oostburgse ploeg naar voren, die terecht de wedstrijd naar zich toe trok: 16-19. Voor al Ruud van de Runstraat en Ronny Vassenhout waren pri ma op dreef. Na rust slaagde Scheldesport er toch in de ba lans naar de andere kant te la ten doorslaan. Vooral de be kende afstandsschoten van Jack Fatehmohammed (18 punten) troffen regelmatig doel. De eindstand was dan wel in het voordeel van de Terneuzenaren (34-27) maar het viel te betwijfelen of de ploeg ook na correctie nog aan de goede kant van de score zou kunnen blijven. Achteraf bleek inderdaad dat dit niet het geval was, want Operatie'71 kwam niet alleen als winnaar tevoor schijn uit deze wedstrijd, maar ook als totaal onver wachte eindoverwinnaar vóór het favoriet geachte BV Hulst 1. Bij de dames was - geheel in de lijn van de verwachting - Scheldesport ook na correctie de sterkste ploeg. VOUEYBALSUCCES ASPIRANTEN Van onze volleybalmedewerker ZAANSTAD - De Zeeuwse jongens-aspiranten hebben afgelopen zaterdag weer een uniek stukje volleybalgeschiedenis geschreven. Zij wisten na melijk op de Nederlandse kampioenschappen, die in Zaanstad werden gehouden, een formidabele eerste plaats te veroveren. Zij bewezen de sterksten te zijn van de 24 volleybaldistricten, verspreid over geheel Nederland. In de emotionele finale tegen Zuid-Holland leek het aanvankelijk fout te lopen, maar toch zegevierden ze uiteindelijk met 2-0. In hun eerste poulewed strijd pakten ze Drente met 2-0 (15-3 15-4) in en dat was een goede opsteker. Tegen Noord-Holland werd gelijk gespeeld: 8-15 15-9 en hiermee leek een goede klassering haalbaar. Veluwe werd vrij simpel opzij geschoven met onder andere Michel van Bre men en Nico van der HeYden (beiden Morres) in de hoofdrol. De uitslag 2-0 met de standen 15-5 en 15-4 sprak voor zich. In de kruisfinale tegen Noord- Limburg gingen de Zeeuwen goed door. De Limburgers kregen een flink pak slaag met 2-0 (15-4 15-12). In de finale tegen Zuid-Hol land, die ze reeds hadden ont moet tijdens de voorronden in Middelburg, leek het even fout te lopen. Zeeland kwam achter met 12-8 en de titel kwam in gevaar. Toch keerde het tij ten gunste van de Zeeuwen en werd gewonnen met 15-13. Ook de spannende laatste set kwam in Zeeuwse handen te recht met 15-9. Een dolgeluk kige aspirantenteam achterla tend, had Zuid-Holland veel moeite om de emoties de baas te kunnen. Coach Ronald Reu nis na afloop: „Dit is gewoon formidabel. De plaatsing was al een verrassing. Dit is uniek voor Zeeland, dat maken we misschien nooit meer mee". Ook de jongens-junioren waren van de partij. De man nen van coach Jan Schut had den blijkbaar een off-day. Te gen Oost-Gelderland speelden ze nog gelijk, maar verder bleef succes uit. Derhalve ein digden zij op een vierde plaats in hun poule. Twente was de tegenstander. De eerste set werd gewonnen met 15-5, maar daarna was het gebeurd. Via tweemaal 15-9 kwam Zee land op de laatste plaats te recht. De jongens-aspiranten die de Nederlandse titel behaal den waren: Art Kramer van Even Kijken, Michel van Bre men, Peter Paul Everaert, Ni co van der Heyden, Peter Burm en Edwin Thijs van Morres, André Wisse van Bok, Werner Lambert van Athana- tos, Arendo Schreurs en Jaap Schuier van EWC. Van onze paardesportmedewerker SEROOSKERKE - Op het door Bram Schilleman uit Biervliet goed uitgezette par koers in Serooskerke greep hak van Eyzeren met Interpol van De Weelruiters gedeci deerd de overwinning in de Z-klasse springen. De knap rijdende - pas haar tweede op treden in de Z-klasse - Lau- ries Boonman met Vident van De Schouwse Ruiters, eindigde op de tweede plaats, in dit door De Burghtruiters perfect ge organiseerde concours hippi- que voor paarden. Secretaris Jan Bode van de organiseren de club toonde zich dan ook te vreden na afloop. Tot de barrage van het M- springen drongen vijf deelne mers door. De enige die fout loos rond kwam was Liesbeth Haerinck met Tamara van Ja cobs van Beieren. Hans Kaas met Little Action van De Zwinruiters werd tweede en ex aequo op de derde plaats fi nishten Linda Goense met Sianetty van De Weelruiters cn Bram Klaasse met Polstar van Walcheren. Uitslagen: L-springen: 1. Kees Stouten met Tornado (Schouwse Rui ters), 2. S. Boonman met Re becca (Vlaandertse Ruiters), 3. Leonard Kuzee met Sonja ®«merswaal); jachtspringen: M-klas: 1. Chris Boone met Kialto (Gouwe Reyers), 2. Bram Klaasse met Polstar Walcheren), 3. Kees de Visser met Thoran (Gouwe Reyers); L-klas: 1. Leonard Kuzee met Sonja (Reimerswaal), 2. Leo nard Kuzee met Lady (Rei merswaal), 3. Gonny de Beule met Goya (Hulst); dressuur achttallen: Z-klas: 1. De Zwinruiters, Nieuwvliet; L- kjas: 1. Haringruiters, Bier set; 2. Zwinruiters, Nieuw snet; Individuele dressuur: B-klas: ring 3: 1. Miriam de Beber met Verano (Hulst), 2. Nathalie van de Wiele met Joscaan (Honteruiters), 3. Jo de Feyter met Ducor (Oranje- ruiters Axel); ring 4: 1. Han wattel met Theresa (Oranje- Z°U), 2. Ad van Diss met Spi- n°la (Walcheren), 3. Ad Baas diHTrekkie (Walcheren); ring w 1 Arjen Overbeeke met Pascal (Oranjezon), 2. Piet Meuienberg met Vitus (Vroon- JJriters), 3. A. Wisse met Rapid Bru); ring 6:1. Helen van Da- Jon met Pauline (Eendrach- uuiters), 2. Frans de Vrieze 'met Mauri ts (Westelijk Schou wen), 3. D. van Lier met Sim- son (Noord-Beveland); ring 7: 1. J. de Kok met Pejo (Jacoba van Beieren), 2. Nicoline Vos met Urita (Oranjezon), 3. Ma- riette van Tol met Dirk (Hon teruiters); Ll-klas: ring 8: 1. Karin Allaard met Pendura (Zwinruiters), 2. Kees Steen- dijk met Boy (Reimerswaal), 3. Adrienne Luteyn met Pasha (Haringruiters); ring 9:1. Ine ke Cijsouw met Ruark (Oran- jeruiters), 2. M. Dieleman met Shic (Luctor), 3. Anja Meer- tens met Ulaan (Haringrui ters); ring 10: 1. Mia Cambier met Ursus (Oranjeruiters Axel), 2. Luc Savat met Uzes (Zwinruiters), 3. Ans Quist met Ronald (Zwinruiters); ring 11: 1. Kees de Ruiter met Tennik (Bru), 2.Ad Millenaar met Scaramouche (Burghtrui ters), 3. Ans Verburg met To- ret (Westelijk Schouwen); L2- klas: ring 12:1. Bram Maljaars met Salerno (Oranjezon), 2. Lieveke Goossens met Silver (Oranjeruiters Axel), 3. Carla Haak met Argos (Haringrui ters); ring 13: 1. Gilles Quist met Ronald (Zwinruiters), 2. Kees de Visser met Thoran (Gouwe reyers), 3.1. de Zeeuw met Mariska (Zwinruiters); Ml-klas: 1. Adri Ruisaard met Paulet (Jacoba van Beieren), 2. Ingrid de Feyter met Udine (Zwinruiters), 3. Marian Kiel- man met Tindar (Oranjerui ters Axel); M2-klas: 1. Centia Krijger met Urgento (Jacoba van Beieren), 2. Jan van de Bijl met Scoobidoo (Westelijk Schouwen), 3. Tanneke Kayser met Second Love (Zwinrui ters); Zl- en Z2-klas: 1. Jori van de Bijl met Rapid (Weste lijk Schouwen), 2. Susan Mal corps met Liberto (Zwinrui ters); mennen: L-klas: 1. Krijn Coppoolse met Udona, 2. Adri Louwerse met Wilbert, 3. Ad Provoost met Abeyo (allen Oranjezon); M-klas: 1. Tom van de Blij met Tom (Oranje- Op de foto het kampioensteam van het Breskense BKC. Staande links trainer Joost van der Lij ke. FOTO WILLEM MIERAS Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - Na enkele kkeren uitgesteld of afgelast te zijn kwam het er dan toch van. De laatste wedstrijd van BKC tegen ONDO 3 in St.-Laurens moest de zo fel begeerde promotie opleveren. Dat lukte voor BKC. Het won met 4-13 en komt daarmee na één jaar terug in de derde klas. Reden om feest te vieren, al vindt men in breskens dat het een - voor het veld - verloren jaar is geweest. Jenny van Haneghem hoopt onder trainer Van der Lijke nu verder te kunnen bouwen. In elk geval komt er het nieu we seizoen meer tegenstand, want bijna elke wedstrijd win nen met groot verschil is niet leuk meer. ONDO 3 - BKC 4-13 - In het begin ging het niet zo hard. ONDO had een aantal junioren ingezet, waarmee de ploeg sterker was geworden. Daarbij kwam dat één vak van de Breskense ploeg moeilijk scoorde. Gewoontegetrouw had BKC toch een flink veldoverwicht en dat werd ook wel dui delijk, al gebeurde dat pas na 2-4. BKC kwam toen op 2-6 en dat was de kloof. Na rust ging het allemaal iets gemakkelij ker. BKC had de winst en de titel al op zak en maakte er een aardig duel van door niet stil te vallen. Doelpunten: Jacco van de Sande (4x), Leo de Koster (3x), Huib van der Lijke (2x), Jenny van Haneghem, Sonja Faro, Ria de Zeeuw en Gert van Kruiningen. Uitslagen: district junioren A: KVS-Albatros 8-10, Snel- KVS 6-5; afdeling vierde klas A: ONDO 3-BKV 4-13; junio ren 1: Tjoba-Zuidwesters 7-5, Blauw Wit-TOGO 4-7, Tjoba- Luctor 9-4, ONDO-Zuidwesters 4-1; junioren 3: TOGO 2- Luctor 2 3-1, KVJ-BKC 0-11. Voor promotie naar het dis trict: Merwede J-Animo J 8-2 (Merwede promoveert). Van onze schaakmedewerker KRUININGEN - In het Dorpshuis te Kruiningen zijn in een voor veel schakers moordend tempo zaterdag de eerste drie ronden van het Ra- bobank-toernooi gespeeld. Slechts twee spelers in de hoofdgroep bleven ongeslagen. Kees Nieuwelink van HWP en Goes-speler Rinus Verburg staan met drie punten aan kop. In de B-groep zijn er vier lijstaanvoerders met 214 punt. Kees Nieuwleenk, de Zeeuwse kampioen, had een goede start in Kruiningen. Na eerst met Henk de Ridder en Harry Provoost te hebben af gerekend, wees hij ook Cor Janse in een moeizame partij terug. Rinus Verburg, die nor maal niet meespeelt in het persoonlijk kampioenschap, vergaarde zijn drie punten door overwinningen op Niek Dubbeldam, Max van Eekhout en Adrie Dubbeldam. Vooral in de laatste partij was het niet gemakkelijk voor de Goe- lilnuIIminimin Van onze sportmedewerker CLINGE - De belangstelling was groot afgelopen weekeinde tijdens de receptie die de voetbalvereniging Clinge hield in ver band met de behaalde titel in de vierde klas H door het eerste team. Tal van verenigingen en vooral uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, waren naar de overvolle kantine van Clinge geko men om felicitaties en geschenken over te brengen, zoals finan ciële bijdragen, bloemstukken en wedstrijdballen. Tal van sprekers, zoals erelid van Clinge Theofiel Goossens, die memoreerde dat Clinge dertig jaar geleden voor de laatste maal in de derde klas gespeeld had. De voorzitter van de kers verse kampioen Robert Willaert, liet in zijn toespraak even naar voren komen dat Clinge er bepaald niet gelukkig mee was dat de KNVB niet vertegenwoordigd was op deze receptie en slechts de felicitaties per brief had overgebracht, dit omdat teveel ver plichtingen een bezoek aan Clinge in de weg stonden. Trouwens, bij Clinge wordt ook niet gewaardeerd dat selectiewedstrijden meestal in de kanaalzone en het westen van Zeeuwsch-Vlaan deren gespeeld worden. Een paar kritische opmerkingen tijdens een receptie waarop voor het overige slechts positieve geluiden ten gehore gebracht werden. Uiteraard ontbrak ook de burgemeester van Hulst P. Molthoff niet op het appèl. De supportersclub van de voetbalvereniging Clinge liet deze middag blijken Clinge alle steun in het komende seizoen in de derde klas te zullen verlenen. Men bracht dat al di rect tot uiting via het schenken van een financiële bijdrage en een wedstrijdbal. Van de sponsor kregen alle spelers een paar voetbalschoenen en een aandenken aan het kampioenschap. Een aandenken aan de onlangs behaalde titel werd ook aangeboden door Camiel Hageman, zowel voor spelers als bestuur van Clin ge. iiHiuiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiuiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiii Overzicht van de receptie van de voetbalvereniging Clinge ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap. - foto de stem/cor. j. de boer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimmiimiiiiiiiiiiumiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiimmiimmiiiiimiiiiiimmmiimmimiiimmiiiiiimiiiiiiimmiii senaar. Met een stuk achter wist hij toch nog een sterke aanval met lopers op te zetten en kon zo de volle winst be houden. Achter het tweetal Nieuwe- link-Verburg staan vier spe lers hun kans af te wachten om door te stoten naar de top posities. Helmut Cardon en Bakker uit Rotterdam staan als de gevaarlijkste concur renten te boek. In de eerste ronde kwamen deze twee schakers elkaar tegen. Bakker als onbekende schaker voor de talentvolle Cardon. Het duel ging volmaakt gelijk op, zodat het wel remise moest worden. Tegen de Terneuzense Mas- jenka Dubbeldam won Cardon de wedstrijd regelmatig, maar in de derde ronde deed Wil- fried Vleeskens er alles aan het Cardon zo moeilijk moge lijk te maken. Wat soms merkwaardig spel van Vlees kens tot gevolg had. Het lukte Vleeskens toch niet van Car don te winnen. Op twee punten staan onder andere Jiam van de Vreede en Adrie Dubbeldam. Dubbeldam van de schaakclub Terneuzen won in de eerste ronde van Robert van Waterschoot, die bekend staat als een taaie re misespeler, In de tweede ronde won hij van Zeeuws jeugd kampioen Eelco Haak, die in tijdnood kwam. In de B-groep is de strijd hevig. Een groep v^n vier schakers staat boven aan de lijst met 2% punt. Langedoen, Joha Maes, Wilco Krijnssen en Marco Andriessen kwamen sterk uit de eerste wedstrijd dag. Een opvallend goede prestatie van Marco Andries sen van HWP en Wilco Krijns sen. Stand na drie ronden: A- groep: Nieuwelink en Verburg 3 punten; Bakker, Cardon en De Wolf 214Van de Vreede, A. Dubbeldam, Jonkheer en Jan sen 2; Den Hamer, Van der Borgt, Janse, M. Dubbeldam, Snijders, Haak en Vleeskens 1%; Van Eekhout, Provoost, Bolleman, Van Waterschoot en Westerweele 1; Sanders, De Putter, Dubbeldam en De Rid der 14Van Stel 0 punten. B- groep: Langedoen, Maes, Krijnssen en Andriessen 214 punt; De Jonge, Poort, M. Dubbeldam en Verdonk 2; Donker, De Ridder, De Waal, Riemens en Marquinie 114; Bommeljé, Janssens, Van der Sloot en De Best 1; De Jager 14 r»tir»+ Van onze sportmedewerker KAMPERLAND - De trim mers die zaterdag in actie kwamen in Kamperland wa ren blijkbaar wat huiverig voor de grote afstanden die deze keer moesten worden af gelegd. Van strijdvuur was geen sprake en in alle catego rieën werden de prijzen be twist via massasprints. Bij de dames zorgde Petra van Stel voor een Zeeuwse overwin ning en Gerrit Lagers deed dit in de D-groep. A-groep: 100 kilometer, 1. T. van der Velde, Rijsbergen; 2. J. van 't Westeinde, 's-Heeren- hoek; 3. J. de Visser, Goes; 4. C. van de Dries, Ovezande; 5. H. Maayen, St.-Willebrord; 6. J. de Rooy, Sprundel; 7. P. Ver meulen, Middelburg; 8. C. van der Corput, Ossendrecht; 9. F. van de Berge, Krabbendijke; 10. J. Kole, Krabbendijke. B-groep: 70 kilometer, 1. P. van As, Roosendaal; 2. W. Pennings, Roosendaal; 3. J. Smeijers, Bergen op Zoom; 4. C. van der Horst, Standaard- buiten; 5. P. Verhage, 's-Gra- venpolder; 6. H. Verzijl, Oudenbosch; 7. A. de Ree, Wil lemstad; 8. C. de Jonge, Goes; 9. H. Boonman, Goes; 10. P. Le- gierse, Achthuizen. C-groep: 60 kilometer, 1. R. Buijs, Achthuizen; 2. E: Nieu- wenhuijze, Oude Tonge; 3. P. Wondergem, Heinkenszand; 4. F. van Nieuwenhuijze, Mid delburg; 5. G. Dekker, Sou burg; 6. L. Boonman, Hein kenszand; 7. L. Hollestelle, Heinkenszand; 8. S. Dalebout, Goes; 9. N. Mathijssen, Wouw; 10. J. Huijsmans, Oude Tonge. D-groep: 50 kilometer, 1. G. Lagers, Souburg; 2. A. Florus- se, Souburg; 3. C. Geijs, Goes; 4. R. Vermue, 's-Gravenpol- der; 5. A. Raas, 's-Heerenhoek. Dames: 40 kilometer, 1. P. van Stel, Wemeldinge; 2.1. van Ot- ze, Oude Tonge; 3. E. Melissen, Bergen op Zoom; 4. J. van Stee, Herkingen; 5. I. van Hoof, Oude Tonge. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het toer- nooivoetbal is inmiddels in de eindfase beland. Zaterdag werden er nog een paar jeugd - toernooien gehouden. De eind standen daarvan zijn samen gevat in het volgende over zicht. SCHOONDIJKE - De voet balvereniging Schoondijke liet de B-junioren in actie komen. Eindstand: 1. Hoek, 2. Knokke, 3. IJzendijke, 4. Oostburg, 5. Breskens, 6. Terneuzense Boys, 7. Axel, 8. Schoondijke. GOES - De voetbalvereni ging Robur hield een toernooi voor A-, B- en C-junioren. Eindstanden: Al-junioren: 1. Bevelanders, 2. Goes, 3. Robur, 4. Zeelandia, 5. Colijnsplaatse Boys. Bl-junioren: 1. Goes, 2. Robur, 3. Volharding, 4. Krab bendijke, 5. Apollo'69. B2-ju nioren: 1. SSV, 2. Goes, 3. Kloe- tinge, 4. Robur, 5. Heinkens zand. Cl-junioren: 1. Robur, 2. Goes, 3. Zeeland Sport, 4. Kwadendamme, 5. Waarde. C2-junioren: 1. Kruiningen, 2. Apollo'69, 3. Heinkenszand, 4. Robur, 5. Zeeland Sport. C3- junioren: 1. RCS, 2. Goes, 3. Kloetinge, 4. Robur, 5. Krui ningen. ZANDVOORT - De Neder landse autorensport vereni ging (NAV) heeft vrijdag de nationale coureurs schriftelijk erstig gewaaarschuwd. De NAV z ai knoeierijen aan de race-auto's vanaf zaterdag bestraffen met schorsingen. Tot nu toe deed het bestuur onregelmatigheden aan de auto's van Van Oostrum, Vos en Van der Beek af met het schrappen van deze rijders uit de officiële uitslag. PARIJS - De Franse formule- 1-coureur Didier Pironi, die in augustus '82 bij een zwaar trainingssongeval op het cir cuit van Hockenheim gecom pliceerde beenbreuken opliep, moet dinsdag weer een opera tie ondergaan. De behandelende artsen in Parijs willen op het rechteron- derbeen van de 30-jarige Fransman bottransplantatie toepassen. De voormalige Fer- rari-kopman zal zeker een maand in het ziekenhuis moe ten blijven.

de Stem | 1983 | | pagina 31