Ria Visser houdt slag om de arm ZANUSSI DURFT. ANUSSI Verrassend verlies van Mexico-jeugd Spanjaard Iligueras naar 'Melkhuisje' Organisatie Spelen houdt rekening met demonstraties ETAPPEWEDSTRIJD ZONDER EREPALM Nederlandse amateurs naar de achtergrond YannickNoah leider in het GP-klassement MAAND I GOEDKOOP HET ZELF'- 1 ET PLAATSEN VAN EEN CEEL ZOUTESTRAAT 59 )E GEBR. V.D. WIELE ïrteren elt een slok ;n borrel, Van Beveren blijft in Florida Saronni verdringt Jan Raas Dode in de autosport Mooi degrootste in Europa. Falcao wil twee miljoen van AS Roma Hans Neeskens definitief naar Eekeren Zege Connors aling liever per maand wij een aantrekkelijk irgel duidelijk as een orgel te kopen, )w. nd koopt u goedkoper hoofdtelefoon cursus n huis. hebben we een uniek ïee iedereen zonder irgelspelen. nerscursus GRATIS bij argel. senwijzers, pedaal louders van de gemeente bare kennis, dat zij voorna an het ter plaatse geldende mei" met toepassing van ip de Ruimtelijke Ordening lenen voor het plaatsen van iel Zoutestraat 59 te Hulst. sectie B, no 1785. eltelijk geplaatst op gK>njj tuin", waarop geen afdai1 ngang van 8 juni 1983 ge- a op de afdeling algemene esecretarie voor een ieae i heeft tegen het bouwplan, tornoemde termijn scbrine- eester en wethouders. P. Molthoff. van Denderen Stem, 076-236911 DE STEM SPO*l£ DjNSDAG7JUNM98^ü^Sim T26 PAGINA SPORT 1 Van ome sportredactie FORT LAUDERDALE - jan van Beveren, de 35-ja rige doelman van Fort Lauderdale Strikers, blijft in de Verenigde Staten. Onlangs probeerde FC Groningen de ex-interna tional terug te halen naar Nederland. Die poging is dus mis lukt Jan van Beveren, die zich in het doel van PSV en Oranje een grote reputatie verwierf, peinst er niet aan Amerika te verlaten. Van Beveren, alweer geruime tijd actief aan de andere kant van de grote plas, staat nog tot 15 november onder contract bij de club die ooit getraind werd door Cor van der Hart Bij die club assiteert Jan van Be veren ook in het manage ment. Alleen als de club verdwijnt uit het Ameri kaans voetbal, overweegt Jan van Beveren terug te1 keren. Maar ook dat is niét zeker. De doelman heeft het dermate goed naar zijn in Florida dat het zelfs niet uitgesloten is dat hij zich voor goed vestigt in de VS. Overigens heeft Fort Lauderdale zich voor deze competitie aanzienlijk ver sterkt In de Argentijn Ri- cardo Villa werd onder an dere een miljoen dollar geïnvesteerd. De club uit Florida lijdt overigens wel aanzienlijk verlies. Maar omdat de vereniging voor al steunt op de inkomsten van het razend populaire American Footballteam wordt dat verlies door de eigenaar niet als rampza lig beschouwt. FC Groningen, dat eer der de transfers van Schrijvers en Schellekens zag mislukken, overweegt nu uit eigen kweek het keeperbestand aan te vul len. Vim ome sportredactie PIERRELATFE - Jan Raas is zijn eerste plaats in het super- prestigekl assement kwijtge raakt Ronde-van-Italië-win- naar Giuseppe Saronni nam de koppositie over met 175 punten. In de Dauphine Libere, die maandag in Pierrelatte afliep, kwam winnaar Pascal Simon tot de eerste (55) punten, ter wijl de Australiër Anderson door de tien punten voor zijn zesde plaats opklom naar de vierde plaats in de stand. Het super-prestige-klasse- ment is als volgt: 1. Saronni (Ita) 175 punten, 2. Raas (Ned) I®, 3. Hinault (Fra) 120,4. An derson (Aus) en Duclos-Las- salle (Fra) 105, 6. Van Vliet (Ned) 100, 7. Visentini (Ita) 95, 8. Kuiper (Ned) 90, 9. Rooks (Ned) 85,10. Peetere (Bel) 80,15. Simon 55. RUGBY - Het Nederlandse damesrugbyteam heeft in een "nendschappelijke wedstrijd m Bordeaux met 0-10 verloren van Frankrijk. Bij rust was net 0-4, Er waren 4500 toe- schouwrs. De Nederlandse uernadette Decker moest met een scheenbeenblessure naar een ziekenhuis worden ver voerd. Zeldzame ervaring ploeg Post iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiii Van ome sportredactie AMERSFOORT - Ria Visser, Thea Limach en Yvonne van Gen- nip houden voorlopig een slag om de arm als deze week de invi tatie van de KNSB binnen komt voor een plaats in de voorlopige dames-kernploeg. De drie dames willen eerst weten wie zich in het Olympisch schaatsjaar '83/'84 bezig gaat houden met de trai ning van de damestop. Zoals bekend benaderde de schaatsbond Tjaart Kloosterboer om Henk Louwmans op te volgen. De ClOS-docent uit Heeren veen heeft echter nog niet definitief positief gereageerd. Eerst wil hij met de directie van het CIOS tot een akkoord komen wat betreft de mogelijkheden om tijdens de wintermaanden de schaats-dames te trainen en te begeleiden tijdens trips naar het buitenland. Tijdens de periode, dat Kloosterboer de Nederlandse heren all-roundere onder zijn hoede had, gaf dat nog al eens problemen. Met als gevolg dat Kloosterboer soms pas een dag voor een internationaal toernooi zich bij de ploeg kon voegen en soms ook het laatste deel van datzelfde toernooi moest missen, omdat hij 's maandags vroeg weer voor de klas moest staan. In de samenstelling van de voorlopige kernploegen zit een aantal verrassingen. Bij de all-roundere viel Egbert Post buiten de boot en werd Harm van der Pal overgeheveld naar de kern ploeg van de sprinters. De goedlachse Fries neemt daar de plaats in van Ron Ket Bij de dames senioren werden Ingrid Haringa en Boukje Keulen 'teruggezet' naar Jong Oranje. De plaatsen van beide meisjes worden ingenomen door Ineke Kooiman en Ingrid Haringa. De samenstelling van de voorlopige kernploegen is als volgt: heren all-round (coach Henk Boer): Hilbert van der Duim, Yep Kramer, Frits Schalij, Robert Vunderink, Rolf Sibrandy en Hein Vergeer; heren sprint (coach Gauke Nijholt): Sies Uilkema, Harm van der Pal, Menno Boelsma, Jan Ykema, Geert Kuiper en Lieuwe de Boer; dames senioren (coach Tjaart Kloosterboer?): Ali Boorema, Ina Steenbruggen, Ineke Kooiman, Marieke Stam, Ria Visser, Thea Limbach en Yvonne van Gennip; Jong Oranje heren (coach Eddy Verheyen): Raymond Brug- mans, Herbert Dijkstra, Henk Groen, Henri Kraayenbos en FredKuypere; Jong Oranje dames (coach Eddy Verheyen): Marja Adema, Jo- landa Grimbergen, Ingrid Haringa, Boukje Keulen, Grietje Mulder en Ingrid Paul. MOSPORT (ANP) - Maandag is de Ameri kaanse autocoureur Mi chael Ailen (41) aan de verwondingen bezweken, die hij 24 uur eerder tij dens een race uit de Ca- nam-serie op het circuit van Mos port bij Toronto had opgelopen. Ailen kwam bij de wedstrijd in Canada met zijn Lola in de hekken te recht De Amerikaanse coureur is de tiende dode dit jaar in de snelheids- sporten. MEXICO STAD (ANP) - In poule A en B van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal voor junioren (UEFA-jeugd), dat op verschillende plaatsen in Mexico wordt gehouden, zijn zondag drie wedstrijden gespeeld. In verreweg de hardste wedstrijd van het toernooi tot nu toe zegevierde de Verenig de Staten met 1-0 over Ivoor kust. Tien minuten voor tijd schoot Gelnovatch zijn ploeg naar winst. Dat werd mede mogelijk gemaakt door het feit, dat Ivoorkust op dat mo ment met nog slechts acht spe lers in het veld stond. Drie man werd door de scheids rechter met een rode kaart vroegtijdig naar de kleedka- Van een speciale verslaggever PIERRELATTE - Het is de laatste acht jaar slechts sporadisch voorgekomen, dat de ploeg van Peter Post een etappewedstrijd beeindigde zonder ook maar één succes te hebben behaald. In de 35ste Dauphine Libere gebeurde het. De wedstrijd in het Franse alpengebied kende tien etappes; korte, lan ge, vlakke, bergachtige, natte en warme, tijdritten en sprints. Het was aan de Nederlan ders niet besteed. De 26-jarige Fransman Pascal Simon was de eerste man in het eindklas sement. Op de laatste dag won de Zwitser Gilbert Glaus, net als vorig jaar in een massa sprint de voorlaatste rit en in de afsluitende tijdrit behaalde de jonge Amerikaan Greg Le- mond zijn derde etappewinst Na afloop zeiden de acht Ne derlanders in koor: „Deze wedstrijd was een goede voor bereiding op de ronde van Frankrijk". „Voor ons komt het er op aan in de Tour te schitteren", zei Johan van de Velde ook mede namens Peter Winnen en Joop Zoetemelk. „Wie spreekt er nog over deze Dau phine Libere als we tijdens de Tour goed rijden? Pascal Si mon heeft grote indruk op mij gemaakt. Een echte klimmer, die vent. Toch geloof ik dat hij de topconditie te vroeg te pak ken heeft Over een maand zullen we het weten". De ka ravaan van de Dauphine Libe re passeerde op een steenworp afstand het appartement van Joop Zoetemelk in Montgene- vre. Daar traint de Nederland se veteraan 's winters altijd op de skilooplatten. Hij had voor deze Dauphine daar een poos kunnen trainen om vervol gens, met zijn klimmerscapa citeiten, hoog in het klasse ment te eindigen. Zoetemelk: „Inderdaad. Maar het seizoen is nog zo lang. De Tour komt nog en daarna al die crite riums. Bovendien, de Dauphi ne is nooit mijn wedstrijd ge weest en dan heb je ook niet veel zin om er voor te trainen. Mijn kinderen, die nu naar school gaan, willen hun vader ook wel eens zien". Peter Winnen raakte ruim een half uur achter bij Pascal Simon, die hij over een maand (ADVERTENTIE) Mocht uw Zanussi diepvriezer binnen 5 jaar na aankoop een mankement krijgen waardoor de levensmiddelen bederven, dan vergoedt Zanussi de schade Deze unieke verzekering durft Zanussi u te geven. Omdat we weten hoe betrouwbaar onze diepvriezers zijn. Uw winkelier kan u er alles oververtellen. IAZ International Nederland BV, Postbus 120, 2400 AC Alphen aan den Rijn,Tel. 01720-45121 toch voor wil blijven. De Noordlimburger liep lachend rond en vertelde. „Vorig jaar om deze tijd trainde ik in de Pyreneeën voor de Tour. Toen reed ik nog veel slechter dan nu". De renners van Post gin gen er in Pierrelatte van uit dat het, na deze 'afgang', vol gende week in de ronde van Zwitersland al heel wat beter zal gaan. In de Dauphine Libere werd Gerard Veldscholten uit Ol- denzaal de beste Nederlander. De uitslag van de zevende etappe van de Dauphine Libere over 93 ki lonieter van Carpentras naar Mon- telimar is als volgt: 1. Gilbert Glaus (Zwi) 1 uur 59 min 43 sec (met bonificatie 1.59,28/ gemiddelde snelheid 46,610 km/uur) 2. Phil An derson (Aus) z.1 (met bonificatie 1.59,35) 3. Johan van de Velde (Ned) z.t (met bonificatie 1.59,40) 4. Leo van Vliet (Ned) 5. Sean Kelly (Ier) 6. Serge Demierre (Zwi) 7. Eric Dali' Armellina (Fra) 8. Didier Vanoverschelde (Bel) 9. Rudy Dae- nens (Bel) 10. William Tackaert (Bel). 11. Thierry Claveyrolat (Fra) 12. Greg Lemond (Vst) 13. Patrick Clerc (Fra) 14. Jacques Hanegraaf (Ned) 15. Dominique Garde (Fra) 16. Dominique Gaigne (Fra) 17. Christian Corre (Fra) 18. Gilles Mas (Fra) 19. Bernard Vallet (Fra) 20. Philippe Dalibard (Fra) 22. Pas cal Simon (Fra) 28. Henk Lubber- ding (Ned) 45. Joop Zoetemelk (Ned) 62. Gerard veldscholten (Ned) 69. Peter Winnen (Ned) 70. Theo de Rooy (Ned) allen dezelfde tijd winnaar Glaus. De uitslag van de achtste en laatste etappe van de Dauphine Libere, een tijdrit over 33 kilometer van Montelimar naar Pierrelatte: 1. Greg Lemond (Vst) 47 minuten en 3 seconden (43.343 km/u) 2. Bernard Vallet (Fra) 47.17,3. Phil Anderson (Aus) 47.19, 4. Regis Clere (Fra) 47.35, 5. Paul Haghedooren (Bel) 47.59,6. Pascal Simon (Fra) 48.12, 7. Claude Criquielion (Bel) 48.43, 8. Robert Millar (Gbr) 48.54,9. Robert Alban (Fra) 48.57,10. Gilbert Glaus (Zwi) 49.00, 11. Jean-Marie Grezet (Zwi) 49.01,12. Frederic Brun (Fra) 49.04, 13. Gerard Veldscholten (Ned)49.08, 14. Peter Winnen (Ned) 49.22, 15. Joop Zoetemelk (Ned) 49.23, 16. Patrick Moerlen (Zwi) 49.30, 17. Eric Salomon (Fra) 49.36, 18. Laurent Biondi (Fra) 49.42, 19. Patrick Clerc (Fra) 49.43,20. Michel Chareard (Fra) 49.44, 24. Henk Lubberding (Ned) 49.53,26. Leo van Vliet (Ned) 50.16, 33. Johan van de Velde (Ned) 51.43, 54. Jacques Ha negraaf (Ned) 53.09, 75. Theo de Rooy (Ned) 58.04. Het eindklassement: 1. Pascal Si mon (Fra) 34 uur 9 min en 48 sec 2. Greg Lemond (Vst) op 2.12, 3. Ro bert Millar (Gbr) op 5.04, 4. Robert Alban (fra) op 8.24,5. Eric Salomon (Fra) op 10.35, 6. Phil Anderson (Aus) op 12.26,7. Gerard Veldschol ten (Ned) op 14.11,8. Laurent Bion di (Fra) op 16.11,9. Gilles Mas (Fra) op 18.06, 10. Alain Vigneron (Fra) op 18.51, 11. Joop Zoetemelk (Ned) op 20.05,12. Antonio Ferretti (Zwi) op 20.48,13. Jacques Michaud (Fra) op 23.01,14. Patrick Perret (Fra) op 25.18,15. Johan van de Velde (Ned) op 25.25, 16. Claude Criquielion (Bel) op 25.32,17. Antonio Coll (Spa) op 25.56, 18. Jean-Marie Grezet (Zwi) op 27.07, 19. Mare Madiot (Fra) op 27.51,20. Johan de Muynck (Bel) op 28.06, 24. Peter Winnen (Ned) op 32.11, 25. Henk Lubber ding (Ned) op 32.31, 32. Leo van Vliet (Ned) op 40.03, 41. Theo de Rooy (Ned) op 57.14, 54. Jacques Hanegraaf (Ned) op 1.17.40. Het bergklassement werd gewon nen door de Fransman Pascal Si mon. De winst in het puntenklas sement ging naar de Australiër Phil Anderson. De Italiaanse zakenman Giovanni Arrigoni die op heterdaad betrapt werd toen hij probeerde Saronni van de overwinning in de Giro af te houden. - foto anp UDINE (ANP) - Italianen kunnen in hun fanatisme erg ver gaan. Zo wilde de 46-jari ge Giovanni Arrigoni, een trouwe supporter van Roberto Visentini, zijn 'afgod' op on geoorloofde wijze helpen aan de eindover winning in de ronde van Italië. De manier waarop hij dat wilde doen, zou zo het sce nario kunnen zijn van een 'detective'. De ploeg van Saronni logeerde voor de afsluitende tijdrit in het hotel Interconti- nentaalte Gorizia, in de buurt van Udine. Arrigoni, autohandelaar en spakenfabri- kant en in die hoedanigheid sponsor van de équipe van Visentini, trachtte twee kelners van het hotel om te kopen voor een bedrag van vijf miljoen lire (9000 gulden). De kel ners moesten het laxeermiddel guttalayx met het eten van de wereldkampioen ver mengen. Op die manier zou het Saronni in elk geval in de tijdrit aan kracht ontbreken om het duel tegen Visentini, die bijna twee minuten moest goedmaken in veertig kilo meter, te winnen. Arrigoni onderschatte bij zijn plannetje de helderheid van geest van de obers. Zij speelden het spelletje mee, maar seinden intussen de politie in. Toen agent Donato Zovar, verkleed als kelner, zich aan het buffet meldde, verscheen Arrigoni ten tone le. Hij kwam zijn afspraak na en stopte het omkopingsgeld in de handen van de politie agent, die hem meteen arresteerde. Later werd hij op borgtocht vrijgelaten. Visentini, die de tijdrit won maar te wei nig seconden inliep op Saronni om Giro- winnaar te worden, distancieerde zich van de actie van zijn trouwe supporter en spon sor. „Ik wil met zulke grappen niets te ma ken hebben. Ik vind het zeer verwerpelijk", verklaarde Visentini toen hij van de 'aan slag op saronni' op de hoogte werd gesteld. ROME (ANP) - De Braziliaan se stervoetballer Paulo Rober to Falcao van AS Roma heeft een nieuw aanbod van ruim U miljoen gulden geweigerd. Falcao heeft voor zijn diensten bij de Italiaanse landskam pioen een jaarsalaris van twee miljoen gulden geëist, hoewel het voorstel van Roma al een verhoging betekende met 45 procent. De Braziliaan vertrok zon dag naar zijn vaderland en liet de onderhandelingen verder over aan zijn vriend en zaak waarnemer Christoforo Co lombo. Falcao staat sinds 1980 bij Roma onder contract en volgens de supporters is de eerste nationale titel in veertig jaar met name aan hem te danken. Juventus, Inter Mi laan en verscheidene Brazi liaanse clubs hebben belang stelling voor hem getoond. mer gezonden. De Amerika nen behielden daarmee in groep B een kleine kans op kwalificatie voor de volgende ronde. In groep A won Zuid-Korea verrassend met 2-1 van gast land Mexico en zegevierde Australië met dezelfde cijfers over Schotland. Australië heeft door dit resultaat de lei ding in groep A met drie pun ten uit twee duels. De uitslagen van de zondag gespeelde wedstrijden zijn: poule A: Zuid-Korea - Mexico 2-1 (1-1), Australië - Schotland 2-1 (0-0). Poule B: Verenigde Staten - Ivoorkust 1-0 (0-0). De standen zijn: poule A: 1. Australië 2-3, 2. Schotland 2-2. 3. Zuid-Korea 2-2, 4. Mexico 2-1. Poule B: 1. Polen 1-2, 2. Uru guay 1-2, 3. Verenigde Staten 2-2,4. Ivoorkust 2-0. Van onze sportredactie HILVERSUM - De Spanjaard José Higueras is dit jaar de topat tractie van het toernooi om de open Nederlandse kampioen schappen, dat van 18 tot 24 juli op de banen van het Melkhuisje in Hilversum wordt gehouden. Higueras, momenteel zevende op de ATP-wereldranglijst en afgelopen vrijdag halve finalist op Roland Garros in Parijs, moet de Hongaar Balazs Taroczy van diens zesde achtereenvol gende titel afhouden. In de Amerikaan Eliot Teltscher krijgt Hi gueras vermoedelijk zijn moeilijkste tegenstander. Voorts meld de organisator Piet van Eysden de deelneming van de Tsjecho- slowaak Tomas Smid, het Zweedse talent Henryk Sundström en de Roemeense 'clown' Ilie Nastase. Het is nog niet bekend welke Nederlandse spelers in aanmer king komen voor een plaats in het toernooi. Zeker is dat Michiel Schapers, op het ogenblik de beste Nederlandse tennisspeler, niet deelneemt. De lange Rotterdammer verkoos een toernooi in Kitzbühel, dat met 100.000 dollar (275.000 gulden) is gedoteerd, boven het Melkhuisje, waar in totaal 75.000 dollar (205.000 gul den) aan prijzengeld wordt verdeeld. ST. JOHANN (ANP) - De zesde etappe van de ronde van Oos tenrijk, van Lienz naar St. Johann over de Grossglockner, heeft de Nederlandse ploeg gehalveerd. Van het Limburgse zestal ga ven Ben Fey, Jo Meulenberg en Peter Schroen de strijd op. Jean Habets kon zich nog redelijk handhaven. Hij ver speelde in de rit over 140 kilo meter tien minuten op win naar Johann Lienhart. Rudie Maas leverde een half uur in en Berrie Thoolen drie kwar tier. De uitslag van de zesde etappe van de ronde van Oostenrijk is: 1. Lienhart (Oos) 140 km van Lienz naar St. Johann in 4 uur 13 minu ten en 38 seconden, 2. Zellhofer (Oos) zelfde tijd, 3. Burda (Tsj) op 2 seconden, 4. Wechselberger (Oos) op 5 minuten en 35 seconden, 5. Jagsch (Oos), 6. Ruttimann (Zwi) zelfde tijd, 21. Habets (Ned) op 10.19, 41. Maas (Ned) op 31.20, 52. Thoolen (Ned) 45.04. PARIJS (ANP) - Na zijn overwinning in de finale van het toer nooi om de open Franse tenniskampioenschappen in Parijs voert de Fransman Yannick Noah de Grand Prix-lijst aan met 1515 punten. Noah nam de leiding over van zijn tegenstander van zondag, de Zweed Mats Wilander. Europa is overigens voor het eerst sinds jaren sterk verte genwoordigd in de top-tien. Behalve Noah en Wilander staan José Higueras (Spanje) en de Tsjechoslowaken Ivan Lendl en Tomas Smid bij de eerste tien. De top-tien ziet er na 'Parijs' als volgt uit: 1. Yannick Noah (Fra) 1515 punten, 2. Mats Wi lander (Zwe) 1324. 3. José Hi gueras (Spa) 1154, 4. Ivan Lendl (Tsj) 899, 5. Jimmy Con nors (Vst) 835, 6. Gene Mayer (Vst) 730, 7. Guillermo Vilas (Arg) 500,8. Jimmy Arias (Vst) 492, 9. eLIOT Teltscher (Vst) 475.10. Tomas Smid (Tsj) 452. luiiiiiiiiiiiiiiiiuniiiiiniiiiuiiiiiiiiuiiniiiiniiui MUNCHEN (ANP) - De Olym pische Spelen van 1984 in Los Angeles zullen, zoals het er nu naar uitziet, worden begeleid door demonstraties. „We heb ben al aanwijzingen dat be paalde groepen de spelen zul len gebruiken om hun ideeën uit te dragen", vertelde Daryl Gates, de commissaris van po litie van Los Angeles, maan dag in München. Gates stelde zich in West- Duitsland in verschillende plaatsen op de hoogte van de veiligheidsvoorschriften van de politie en deed München in het bijzonder aan naar aanlei ding van de getroffen maatre gelen bij de Olympische Spe len van 1972. Daar liet hij zich ook voorlichten over de erva ringen van de speciale een heid, die indertijd werd inge zet naar aanleiding van de overval op de afvaardiging van Israël door een groep ter roristen. „We zullen de de monstraties wel onder contro le krijgen. Protestmarsen ver wachten we met name van de kant van vredes-organisaties en hun acties zijn tot nu toe al- iiiiiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiHimiiiiiiiiiiiiiiiiiNimiimiii tijd vredig verlopen", vertelde Gates zelfverzekerd. Hij voeg de er echter wel aan toe dat Los Angeles zich ook zal wa penen tegen terroristische ac tiviteiten. Zonodig kan het po litiekorps, met 7000 man in verhouding vrij klein, een be roep doen op hulp van de staat Californie en de FBI. Boven dien zijn er een tweetal spe ciaal getrainde eenheden in zetbaar. Gates voorziet wel een pro bleem bij het vervoer van de atleten van de beide Olympi sche dorpen naar de stadions en terug. Het belangrijkste stadion, het Colloseum, ligt bijvoorbeeld bijna twintig ki lometer van de onderkomens van de deelnemers. Voor het transport zullen bussen wor den ingezet, die onder politie bewaking staan. Gates: „Heli copters gebruiken zou natuur lijk het veiligst zijn. Als er vermoedens zijn van dreigend gevaar zullen we dat ook zeker doen". De Olympische dorpen worden afgesloten met een hek en straatversperringen. „Niet zoals de Oostduitsers hun grenzen hebben verze geld. Dat is bij ons niet moge lijk", liet de Amerikaan weten na een bezoek aan de bedoelde zóne in Beieren. Als grootste probleen be schouwt Gates het drukke verkeer in Los Angeles en de daarmee samenhangende ver voersproblemen voor de dui zenden toeschouwers. „We hebben geen openbaar ver voer. Iedereen heeft een auto en wil die ook gebruiken". Van ome sportredactie BREDA - Hans Neeskens, vo rig seizoen nog deel uitma kend van de NAC-selectie, speelt volgend seizoen bij het Belgische Germinal Eekeren. De middenvelder zal een de zer dagen zijn handtekening onder een contract zetten. Eer der hadden Wuustwezel en SW belangstelling getoond voor de Ridderkerker. LONDEN (ANP) - Jimmy Connors, de Wimbledonkam- pioen van 1982, is de generale voor het toernooi van dit jaar goed begonnen. In de eerste ronde van het toernooi op Queens Club behaalde Con nors maandag een gemakke lijke overwinning op zijn landgenoot Lloyd Bourne, 6-3, 6-3.

de Stem | 1983 | | pagina 25