Zeeland heeft weer 18 nieuwe MB V O-leiders GESLAAGD RADIOKAMP YERON 'Oorverdovend' afscheid van controleur Steketee Pakwerker Piet Ferket kreeg de 6rodekaart Francois Blommaert uit Clinge overleden Plaatselijk nieuws Aardenburg Axel Terneuzen Discussie avonden energiebeleid politierapport NEDERLANDSE PROGRAMMA'S NEDERLAND 1 examens Nach tocht Bergen- Vlissingen een succes MAANDAG 6 JUN11983 VAN ZEELAND HERPLAATS!^ 7 JUN11983 Drs. G. Blom op LHNO-school IJzendijke Officiële Volvo-dealer H.F. VAN OOSTERHOUT IVOLVOI De heer en mevrouw Steketee bekijken de luid claxonerende trucks KAPELLE/BORSSELE - De rijkshoofdcontroleur van het verkeer in het district Zuidwest-Nederland, J. Steketee, heeft zaterdag na 45 dienstjaren afscheid genomen. Tevens werd hem het verzetskruis 1940-1945 uitgereikt door de inspecteur generaal van het verkeer, J. de Groot. De onderschei ding werd Steketee toegekend wegens zijn activiteiten als koe rier tijdens de Duitse bezetting. Het afscheid van de mensen tussen wie verkeersman Steketee 38 jaar heeft gewerkt, is een grootse happening geworden. De mannen van de verkeersinspectie hadden hun nestor en zijn vrouw 's morgens opgehaald met een busje, waarna men samen met familie en collega's uit de regio naar het Sloegebied reed. Daar werd de akte van inbewaringstelling voorgelezen, waarbij mevrouw Steketee als curator werd aangesteld. Vervolgens trokken de „ridders van de weg" aan het echtpaar Steketee voorbij. Onder een oorverdovende kakofonie van toe ters en claxons, die menigeen naar de oren deed grijpen, defi leerden de trucks, opleggers, diepladers, aanhangwagens aan hem voorbij. Een onvergetelijk en sfeervol afscheid voor de scheidende hoofdcontroleur. Later trok men in colonne naar Biezelinge. In restaurant „De Caisson" kwamen vele honderden collega's, vrienden, familieleden en relaties de verkeersman de hand drukken. Van onze correspondent GOES - Onlangs werden in Goes de diploma's uitgereikt, aan de geslaagden van de cur sus MBVO-leider gymnastiek en spel (Gymnastiek voor ouderen). De diploma's wer den uitgereikt door mevrouw M. Le Duc-Simpelaar, lid van de Zeeuwse Raad voor Oude ren, en tevens lid van de Pro vinciale Begeleidings Com missie Consulent MBVO. Na mens het ministerie van CRM was rijksgecommiteerde de heer P. van Mourik aanwezig. Mevrouw Le Due sprak in haar gelukwens de hoop uit, dat allen in staat zullen wor den gesteld om in de toekomst daadwerkelijk iets te gaan doen op dit voor oudere zo be langrijke activiteitengebied. Zij deed daarvoor vooral een beroep op alle instanties, die betrokken zijn bij de orga nisatie en financiering van de MBVO-activiteiten om het werk in stand te houden, en waar nodig uit te breiden. In totaal namen deze winter aan de cursus, die georganiseerd werd door de dienst Meer be weging voor ouderen van de Van onze correspondent CLINGE - In de nacht van zaterdag op zondag 5 juni is in zijn woning aan de Gravenstraat, in de leeftijd van 82 jaar Francois Blom- maert overleden. De heer Blommaert, die reeds verscheidene jaren van zijn pensioen genoot, is meer dan 40 jaar werk zaam geweest op de secre tarie van de toenmalige zelfstandige gemeente Clinge. Zijn laatste functie was aldaar gemeenteont vanger. Hij was ook drager van een koninklijke onder scheiding. Tijdens zijn privéleven was de heer Blommaert in het dorp een zeer actief persoon bij vele verenigin gen. Tientallen jaren heeft hij bij de fanfare Weldoen Door Vermaak de functie van voorzitter bekleed; ook was hij voorzitter van het plaatselijke feestcomité. Ook was hij nog een van de mede-oprichters van de huidige plaatselijke voet balvereniging „Clinge". Provinciale vereniging het Zeeuwse Kruis, achttien cur sisten deel. Allen slaagden voor het praktische en theoretische deel. Als cursusleider en prak tij kdocent trad op de consu lent MBVO Jan Eversdijk. De geslaagden: mevrouw A. Moermond-Goes te Vrouwen polder, mevrouw P. van Don- gen-de Ruijter (Burgh-Haam- stede), mevrouw E. Koster-de Koning (Kats), mevrouw C. van Gorp (Goes), mevrouw P. Rommers-Van Weele (Krab- bendijke), de heer A. van Neerrijnen (Vessem), de heer P. van den Heuvel (Terneu- zen), mevrouw J. Thoenes-Ot- tens (Middelburg), de heer H. van Elderen (Zierikzee), me vrouw W. Boon-Ferwerda (middelburg), mevrouw A. Lobbezoo-de Koeijer (Goes), mevrouw L. Bukkens-Batse- laere (Terneuzen), mevrouw M. Eversdijk (Goes), de heer J. van de Genugten (Goes), me vrouw J. Huige-Leek (Goes), mevrouw P. van Duivendijk (Terneuzen), mevrouw J. Gij- zel-van Liere (Kapelle) en me vrouw M. Stroo-Schoonen (Middelburg). Bejaardenmiddag - De ver broederde grensgemeenten Aardenburg, Damme, Malde- gem en Sint-Laureins houden de traditionele bejaardenmdi- dag dit jaar in Aardenburg. Dat gebeurt op zaterdag 18 ju ni ter gelegenheid van de bra derie. De bijeenkomst is in de open lucht op de Markt en be gint om 14.00 uur. Er staan een show met oude klederdrachten en een bezoek aan de braderie op het programma. Er wordt gedanst op de klanken van een bekend Mortierorgel. Kaarten zijn tot 12 juni verkrijgbaar bij E. Rijckaert, telefoon 01177-1834 voor Aardenburg, Draaibrug en Sint-Kruis. In Eede bij J. Rootsaert, telefoon 01177-2053. Zonnebloem - De afdeling Axel van de Zonnebloem houdt op 14 juni een gezellige middag in 't Kaaike in Zuid- dorpe. Aanvang 14.00 uur. Danswedstrijd - Na een spannende danswedstrijd in discotheek „The Clash" is Manfred de Leur uit Hulst als onbetwiste winnaar uit de bus gekomen. Hij voerde met veel vertoon zijn snelle danspasjes uit en werd gevolgd door het koppel Jeaninne Mardenbo- rough - Hensley Rondijk uit Terneuzen. Ze werden als tweede beste gekozen door de jury. De derde plaats in het jaarlijks terugkerend gebeu ren was voor Willeke Broecke uit Sluiskil. TERNEUZEN - de stuurgroep maatschappelijke discussie houdt op dinsdag 7 juni en dinsdag 14 juni een tweetal discussieavonden, betreffende het energiebeleid. Beide avonden worden ge houden in café Porgy and Bess aan de Noordstraat te Terneu zen, aanvang 20.00 uur. Enkele uitgebrachte tussenrapporten van de stuurgoep zijn nog te verkrijgen bij het bureau voorlichting van de gemeente Terneuzen. Kosten 5 gulden. TERNEUZEN - Zondagavond heeft de de bulkcarrier Saoedi Fehad een meerstoel aangeva ren, toen hij de buitenhaven van Terneuzen werd inge- sleept. Het schip is inmiddels doorgevaren naar Gent en er wordt een onderzoek ingesteld door de rijkspolitie te water naar de juiste schade en toe dracht. De Raaijberg vertrokken. Ze kregen om 5.30 uur bij halte plaats Hansweert versterking van nog eens 73 tippelaars, die een tochtje van 45 km verko zen boven een van 75 km. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Na pre cies 12 uur en 50 min. wande len, stapten gistermiddag de eerste deelnemers van de der tiende nachttocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen in het clubhuis van Zeeland Sport in Vlissingen binnen. De heren Van Tathenhoven en De Priester van wandel sportvereniging 't Zand uit Middelburg waren de eersten van de 103 deelnemers die za terdagnacht om 12 uur bij café Vergeleken met vorig jaar was het aantal starters in Ber gen gelijk gebleven, in Hans- weert verschenen 24 liefheb bers meer dan vorig jaar aan de streep. Wandelaars uit West-Bra bant en Zeeland namen aan deze tocht mee, die werd geor ganiseerd door DVT uit Vlis singen. Om 14.15 uur kwam gistermiddag de laatste dap pere stapper in het clubhuis aan. Dat was R. Wermuth van Olympia 69 uit Halsteren. Er waren overigens geen prijzen aan deze tocht verbonden. Van de 176 vertrekkers vie len gaandeweg de loop 12 deel nemers af, onder wie er twee in Hansweert gestart waren. Blaren waren de belangrijkste oorzaak voor de opgave. De tocht voerde het veld over fietspaden naar Krab- bendijke Hansweert 'S Hee- renhoek. Vooral de ochten droute langs het Sloegebied waren zwaar, aldus mevr. Meerman van DVT, omdat de laatste kilometers onder een warm zon moesten worden af gelegd. Mechelse herder Marco kampioen 5 Van onze correspondent CLINGE - De politie- I hondenvereniging Saef- tinghe heeft bij gele- genheid van haar 15-ja- I rig bestaan een natio- 1 nale politiehondenwed- strijd georganiseerd, I waaraan door 8 honden i werd deelgenomen, ko- I mende uit de provincie waar Piet Ferket als pakwerker gewerkt had. Tijdens de oefenin- gen aan de Bisschop- pendreef waren er veel belangstellenden. I Het jurylid J. Brouwers B uit Tilburg, die na een van E de oefeningen met het rij- E wiel aan de pakwerker Piet Ferket uit Clinge de rode kaart gaf, als teken, dat de I leeftijdsgrens van 45 jaar bereikt was. op 45-jarige leeftijd moet de functie van pakwerker worden neerge- i legd. Ten aanschouwe van de vele belangstellenden werd hem een grote krans omgehangen. in Door Tom Smeets TERWIJL momenteel de nieuwste Nederland se film 'De lift' loopt als een trein en overal aan de vierde succesweek is begonnen, wordt er hard gewerkt aan nieu- we Nederlandse speel films, die na de vakan tie-periode op het pu bliek zullen worden los gelaten. Het Produktiefonds heeft medewerking verleend aan drie films, waarvan verder nog niet zoveel bekend is. Dat zijn 'De Cock Moord in extase' van regisseur Hans Scheepmaker; 'De thuiskeer van Marian Winters', een film onder regie van Digna Sinke, onder auspiciën van De Eerste Amsterdamse Filmassociatie van 1980 en 'Een dagje naar het strand', de verfilming van het ver haal van Heere Heeresma. Van drie andere films waaraan momenteel wordt gewerkt, is wel meer be kend. Dat zijn 'De Anna', •An Bloem' en 'Brandende liefde'. Op 11 april gingen de opnamen van 'De Anna' van start, een zwarte komedie onder regie van Erik van Zuylen. De hoofdrollen wor den vervuld door onder meer Henriëtte Tol, Christi ne Cünne, Theu Boermans, Hans Veerman en Jacques Commandeur. van0nze correspondent IJZENDIJKE - Dinsdag 7 juni is drs. G. Blom, secretaris van de onderwijscommissie en directeur van de afdeling on- "derwijs van de NCB, te gast op de LHNO-school te IJzendij ke. Dinsdagmiddag om 14.00 uur vindt namelijk de diplo ma-uitreiking plaats. Het is voor de laatste maal dat er di ploma's worden uitgereikt van de INAS-opleiding, welke res sorteert onder de NCB. In de toekomst valt de INAS-oplei ding onder een andere organi satie. AXEL - Christelijke mavo De Wél le: Miriam Audenaerdt, Jolawl van Bendegem, Bianca van de Buil Jacqueline Boeije, Krijn Dielemi'l Leo Dieleman, René Dielenu'-I Mattie Eckhardt, Lex Gilhuys, An ne-Marie van Goethem, Jo Hamel link, Karin Heijens, Reggie »®l Immerseel, Ronny Inghels, Hanne ke Janssen, Eitje de Klerk, Mi® da Koekkoek, Rudi van Kruysses Jolanda Lensen, Arno Marti® Eric Meerman, Vino Murre, F» ngois Overdulve, Kees de P°<® Nicky Melser, Arnold Rouw, Bj gien Storp, Anita Sturtewaje John Verberkmoes, Jaspert Vel planke, Janneke van Vliet, SiM® de Vliegere, Eddy de Waal, Enge lien Wikkerink, Cor Ypma, van Zuuren, allen Axel; Sylvia vï Beveren, Els de Bruijn, Karin de Graaf, Ilse Perdaan, W~\ Vanouttem, Carla van Wijck, all® Sluiskil; Cora Bouwman, HanM Wieland, beiden Terneuzen; He» van den Abeele, Anton Culled Adri van Kampen, Erik Keüj"| Jurjen Koers, Hans van der Se* Tanja Verhoef, Peter de WinneJ len Westdorpe; Hannet Buyze, A<® Hamelink, Carolien Hamelink, Kusee, Kees de Pooter, Joop Pooter, Maija de Putter, Ma® Verhelst, Carolien Verpoorte a® Zaamslag; Anita Rozendaal enA»| gélique Willems, beiden Zuiddofl* GOES - MBvO leider gymnast^ en spel: C. van Gorp, Goes; P. R* mers-van Weele, Krabbendijke; A Kobbezoo-de Koeijer, Goes; Bukkens-Batselaere, Terneut® M. Eversdijk, Goes; J. Huige-U® Goes; P. van Duivendijk, Tern®' zen; J. Gijzel-van Liere, Kapt® De heren: P. van den Heuvel, T®' neuzen; J. van de Genugten, Go® GOES - School voor verpleegt® digen, A-verpleegkundige: Sir® ziekenhuis De Bevelanden: Jaiml de Jong, Johanna Langer# George van Lieshout, Irene SM Elisabeth Stokvis, Carol van d® Woude, Francina van de Zande. Het geheim van Vredenhol Hulpeloos drijven Heieen, Jelle en Jantje Brands in zee, nadat Jantjes boot over varen is. Uiteraard worden ze gered. De verdenking te gen vogelkenner dr. Brandt wordt steeds groter. Heeft hij de touwtjes in handen? Hij heeft in eik geval de boot van de iwee kinderen losge maakt. Omdat hij dacht dat die van de twee nachtelijke smokkelaars was. Hij kent verder het mysterie van kerkhof Vredenhof. Wie is Brandt? Intussen weten de kinderen niets van het lot van de neergeschoten jacht opziener. Ze weten ook niet wat de kijkers wel weten: dat politieman Knoop sa menwerkt met Smit. Te land, ter zee en In de lucht Met de meest onwaarschijn lijke bouwsels zullen van avond weer knutselaars over een zeephelling naar heneden glijden, geheid een nat pak halen en misschien wel de bel. De zomerspecta- kelserie van de TROS begint het seizoen met een afleve ring van het tobbedansen, •iie in Heusden werd opge nomen. Verder in de tijd gullen de uitzendingen van Biets 'm d'r in', 'Vlieg er eens uit' en het achteruitrij den met auto's te zien zijn. Het tobbedansen wordt ge lardeerd met optredens van de groep First Class en An- dré Hazes. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 Van een onzer verslaggevers AXEL - Het radiokamp, dat de afdeling Zeeuwsch-Vlaande ren van de Vereniging voor Experimenteel Radio-Onder zoek Nederland (Veron) het afgelopen weekeinde heeft ge houden, is qua publieke be langstelling maar ook tech nisch gezien, een groot succes geworden. Er werden niet minder dan 150 verbindingen gemaakt, op de VHF-band en korte golf. Er is contact geweest met stations in Duitsland, Frankrijk, Enge land, Wales, België en Neder land. Op de korte golf kwamen verbindingen tot stand met radio-amateurs in Nigeria, Singapore, Indonesië en Pa kistan. „We hebben ook ontzettend veel Russische en Amerikaan se stations te pakken gekre gen", aldus het enthousiaste bestuurslid C. Vervaart na af loop. Een speciale verbinding werd gemaakt met Utah Be ach in Normandië. Er werd niet alleen geluisterd. Televi siebeelden kwamen binnen vanuit Italië. Radiokampen zoals in Axel, werden dit weekeinde in geheel Europa gehouden. Het is inmiddels al weer de 26-ste keer dat dit gebeurt. Het kanp, op het terrein achter de watertoren van de Zweef- vliegclub Axel, werd vrijdag avond al opgezet. Rond de 30 amateurs sleepten daar vrij- Een van de deelnemers aan het radiokamp stemt af dagavond hun apparatuur naar toe. Opwinding ontstond er gisteren kort na de middag, toen de Amerikaanse Space Shuttle Enterprise op de rug van een Boeing 747 kwam overvliegen. „Dat was voor ons een leuke gebeurtenis. We - FOTO DE STEM COR J. DE BOER hebben meteen aan stations in de buurt in Londen doorge speeld dat de shuttle er aan kwam". - FOTO WILLEM MIERAS De oefeningen van de 8 politiehonden begonnen reeds 's morgens om 9 uur aan de Zandput langs de Opperstraat. Hier werd het zogenaamde kleinwerk en het rivieren beoordeeld door de jury van de Koninklijke Nederlandse Politiehonden vereniging bestaande uit Jantje Brouwers (Tilburg), A. Melsen (Roosendaal) en P. Babijn (Biggekerke). Zij werden bijgestaan door de pakwerker C. Deijkers uit Bosschenhoofd en M. Re- mijn uit 's Herenhoek, en nog gedeeltelijk door Piet Ferket. Ten opzichte van 1983 wordt hierin flink gesnoeid. GOES - Muziekmanifestatie - Op zaterdag 11 juni zal in en achter het muzieksehoolge- bouw van de Zeeuwse Mu ziekschool regio de Bevelan den aan de Zusterstraat 11 te Goes, van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale manifestatie plaatsvinden waaraan zo'n 200 leerlingen deelnemen. In het gebouw zal, naast een kleine In de zaal De Troubadour werd Piet Ferket een wand bord aangeboden door de waarnemend voorzitter Ru- die Pardon, waarop hij zelf als pakwerker stond afge beeld. Voor zijn vrouw wa ren er bloemen. Een en an der ging gepaard met een daverend applaus. De voor zitter van de jury Jantje Brouwers was lof over de organisatie van de wed strijd, waarbij vooral de honden goed hadden ge werkt. Voor alle deelnemc-" Piet Ferket voor het laatst in actie als pakwerker waren er trofeeën. De uitslag was als volgt: 1. Peter de Bakker uit Hulst met Mechelse herder Ringo 432 punten, 2. Gerrit Blaau- wendraat uit Clinge met bouvier Marco 422 punten, 3. J. Konings uit Roosendaal met Mechelse herder Rudy 408 punten, 4. Camiel Fael uit Grauw met Mechelse herder Cindy 388Vs punt, 5. Jo Ferket uit Leiden met Mechelse herder Marco 380 - FOTO DE STEM COR J. DE BOEF punten, 6. P. Mols uit Geleen j met Mechelse herder Robby 371 punten, 7. W. Kooy uit i Almere-stad met bouvier Boris 365 punten, 8. H. Mo- i nen uit Elslo met Duitse j herder Tarzan 353 punten. rilUllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIf BORSELE - Commissiebij eenkomsten - Op dinsdag 4 ju ni worden in de grote commis siekamer in het gemeentehuis te Heinkenszand de gezamen lijke vergaderingen gehouden van de Commissie Algemene en Economische Zaken en van de Commissie Financiën. Deze beginnen om 14.30 uur. GOES - Sportraad - De Sportraad van de gemeente Goes komt op dinsdag 14 juni bijeen in het Stadhuis aan de Grote Markt te Goes om 20 uur. Op de agenda staat onder meer het voorstel om een Goe- se Sportmanifestatie te orga niseren. Tevens zullen de di verse subsidie-aanvragen voor 1984 worden besproken. expositie van diverse instra| menten, door leerlingen „van Vulpen" pijporgel wor-l den bespeeld. Ook zal door er-1 kele gitaristen muziek wordetl gemaakt. In de Manhuistcl zal door diverse ensembles et I enkele klassen algemene vor-l ming, een afwisselend pro-I gramma worden afgewerkt I Bij slecht weer wordt het tuin-l gebeuren verplaatst naar dt| wandelkerk van de Grote t Maria Magdalenakerk. Wat geen oog heeft gezien Presentator Ronald Eyre be zocht voor de tweede afleve ring van de godsdienstense rie 'Wat geen oog heeft ge zien' Zoeloe-land in Zuid- Afrika, waar de meeste van de onafhankelijke kerken zich Sionisten noemen, in welke naam zij hun verbon denheid met de berg Sion uitdrukken. Hun godsdienst >s na de invloed van het blanke zendingswerk een mengsel van eigen traditie en christendom. Anna is de naam van een gesloten mijn. De film ver haalt de strijd tussen een werkloze mijnwerker en de voormalige eigenaar van de mijn. De vrouw van de ar beider verlaat haar man en gaat als huishoudster bij diens rivaal werken. Ze zal de inzet worden van een fel le strijd tussen de twee mannen. „Terwijl de mannen als tragische helden hun vetes uitvechten, maken de vrou wen gebruik van de verwar ring om hun eigen weg te

de Stem | 1983 | | pagina 14