desteiv HOND Eerste paal voor nieuwe kerk in Terneuzen-zuid Cadzand krijgt vereniging van ondernemers Vervuiling kanaal Gent-Terneuzen nog niet opgehelderd de 4in1kri Brillenpater Jos Cramers: I vaderdag kijkerdag CITROËNA DINSDAG 7 JUN11983 VANZEELAND T20 PAGINA ZEELAND IJZENDIJKE - Pater Jos Cramers, 56 jaar, geboren in Kerkrade en al 23 jaar werk zaam in Ghana als missionaris, was afgelo pen weekeinde te gast in IJzendijke. Door zijn tomeloze inzet hebben al duizenden mensen in Keta en omstreken waar hij werkzaam is, opnieuw kunnen zien of na jaren weer kunnen lezen. Hierdoor kreeg hij de bijnaam „de brillenpater". i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 'Brillenpater' wil nu ook gehoorapparaten Welvarend 25.000 Zeeuwsch-Vlaande- 'Niet alleen voor middenstanders' Fractie- beraad PvdA in Sluis FNV per bus naar actie dag in Utrecht politierapport examens Plaatselijk nieuws G roede W. DE BLOCK Dullaert- loop in Hulst markten VOORZITTER ST politierapport Uitgaan in Zeeland 4 Van onze correspondent TERNEUZEN - Gisteravond is aan de Sloelaan te Terneu- zen-zuid de eerste paal gesla gen voor het nieuw te bouwen kerkgebouw van de gerefor meerde kerk (vrijgemaakt) van Terneuzen. Deze officiële plechtigheid werd verricht door de plaatselijke predikant dominee C. Mewe. Het kerkgebouw krijgt een totale oppervlakte van 1000 vierkante meter en de kosten bedragen anderhalf miljoen gulden. Hoofdaannemer is Verenigde bedrijven Van Wij nen-Roos BV. Deze heeft ech ter voor het gebouw enkele plaatselijke en regionale bouwbedrijven ingeschakeld. Een deel van het werk zal ver der door eigen gemeenteleden worden gedaan. Aan het besluit om een nieuw kerkgebouw neer te zetten zijn verschillende jaren vooraf gegaan. Hoofdmotief om te bouwen was wel het feit dat het oude bestaande kerk gebouw, dat in 1962 in gebruik werd genomen, te klein werd. Een deel van de kosten voor het neiuwe kerkgebouw is reeds door de leden van de kerk opgebracht. Daarnaast werden verschillende finan ciële acties gevoerd. Verder kon het huidige kerkgebouw aan de Van Cant- forstraat - waar de diensten nog steeds worden gehouden - worden verkocht aan de evan gelische gemeente van Ter- neuzen. Gehoopt wordt het nieuwe kerkgebouw in fe bruari 1984 in gebruik te kun nen nemen. I""1"11111111Miliumiimiliumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiut is ongekende luxe j I voor mensen in GhanaI Door Willy van Leeuwen 5 Als hij in oktober weer te- E rugkeert naar Ghana zal hij, E dankzij de IJzendijkenaar E Jacques van Voorenberghe, E waarschijnlijk honderddui- zend brillen kunnen laten S verzenden. Het relaas van een zeer levenslustige man, die soms in moeilijke om- E standigheden zijn werk E moet verrichten. E In 1960 toog pater Jos Cra- j= mers als missionaris naar West-Afrika. Na veel om- zwervingen kwam hij enke- le jaren geleden in Keta (Ghana) terecht, waar hij nu een vaste standplaats heeft 5 en waar hij oo zijn „brillen- E instituut" vestigde. Het be- E gon allemaal toen het plaat- E selij k ziekenhuis moest wor- E den gesloten, omdat er geen E doktoren meer beschikbaar E waren. Pater Cramers nam E de nog aanwezige brillen E over om zijn parochianen te E helpen, maar merkte al snel E dat de nood veel groter was. E Van heinde en ver stroom- E den slechtzienden toe om ge- E holpen te worden en nu E heeft de „brillenpater" al E een team van 14 mensen tot zijn beschikking, dat dag in dag uit niets anders doet dan E trachten de patiënten aan IJZENDIJKE - „Brillenpater" Jos Cramers, die afgelopen E week in IJzendijke te gast was bij koster Jacques van E Voorenberghe, is bezig een E nieuwe actie op te zetten. Hoewel de inzameling van S brillen gewoon doorgaat, wil E de missionaris ook gehoor- E apparaten aan zijn pakket E toe gaan voegen. De pater zal de komende E maanden een opleiding gaan volgen om de technische be- E kwaamheid te vergaren. Ge il bruikte gehoorapparaten E kunnen, evenals brillen, wor- E den afgegeven bij Jacques E van Voorenberghe, Oranje- straat 44 te IJzendijke of bij De Stern-kantoren in Hulst, Terneuzen en Goes. een goede bril te helpen. „Maar", zegt pater Cramers, „er heerst in Ghana een schreeuwend gebrek aan brillen, want die zijn voor de mensen onbetaalbaar dus ook een ongekende luxe". Ghana was vroeger wel varend en een van de leiden de landen van Afrika. Na de onafhankelijkheid in 1957 is hierin totaal de klad geko men. Alle economische ont wikkelingen stagneerden en nu verkeert het land in grote moeilijkheden. Een voor beeld: een hoofdonderwijzer verdient nauwelijks één gulden per dag. Cramers: „Niemand kan eten van zijn loon. Er is een tekort aan voedsel. De men sen scharrelen er iets bij, maar dat veroorzaakt enor me toestanden. Het is daar tien keer erger dan hier in de slechtste tijd gedurende de oorlog. Soms is er zelfs geen aspirientje meer in de ziekenhuizen". Hoewel de Nederlandse regering vijf miljoen gulden aan medicijnen heeft ge schonken aan de Westafri- kaanse landen heeft de pater er weinig vertrouwen in dat één en ander ook daar te recht zal komen waar het nodig is. „Want ook de ge zondheidszorg functioneert niet meer". In april van dit jaar had den Cramers en zijn team inmiddels 25.000 mensen ge holpen aan een bril. Ook de brillen van Van Vooren berghe vonden een juiste be stemming. „Ik heb zelf men sen uit de bevolking opge leid om de oogmetingen te verrichten. We geven de mensen brillen die 100 pro cent technisch in orde zijn en ook geschikt voor hen", vervolgt hij „We hebben honderden meters bril lenglas om dit te verzorgen. Alles ligt op de juiste plaats en met een sortering die uniek in de wereld is. Zelfs het vreemdste soort glas hebben we kant en klaar staan". Cramers „brillenwerk" staat overigens volledig los van zijn missionaire taken en daarom komt ook de hulp die hij ontvangt niet louter uit de kerkelijke hoek. Het tegendeel is soms zelfs waar, want terwijl Memisa enige tijd geleden het verzenden van oude brillen stopzette, nam de betrokkenheid van de Nederlandse en de Cana dese ambassade bij het hulpprogramma toe. De prijs die de pater voor een bril berekent varieert, maar bedraagt nooit meer dan drie gulden. „Meer kunnen de mensen simpelweg niet opbrengen, dus moet je ook niet meer rekenen". Omdat het gebied waarin hij werkt net zo groot is als Zeeuwsch-Vlaanderen en evenveel (honderdduizend) inwoners telt, is duidelijk dat er nog veel brillen nodig zijn. Cramers: „Hoe groter de voorraad, hoe beter je de mensen kunt helpen. Jam mer is, dat we de helft van de tijd verdoen met zoeken. Duizenden brillen liggen ge sorteerd in trekladen. We kunnen maar werken tot zes uur, want dan is het elke dag donker". Ook het vervoer is een enorm probleem. Om de mensen de soms vele dagen durende reis naar Keta te besparen, trekken Cramers Pater Jos Cramers (links) bekijkt met een medewerker een bril en zijn team straks zelf het binnenland in. In een land rover, geschonken door mensen uit Nederland en Frankrijk. „We kunnen dan de meest courante brillen meenemen en de mensen het vervoer besparen". In 1980 kwam Cramers in contact met Jacques van Voorenberghe. „Deze man is voor ons van onschatbare waarde. Door heel Neder land hebben we contactper sonen, maar ook daarbuiten hebben we veel vrienden", aldus Cramers. En over de brillenactie: „Een geweldige reactie van de bevolking. Een bril is geweldig voor die mensen, kun je je dat voor stellen? Hier ga je erom bij de opticiën. Daar moeten de mensen dagen reizen en in de rij staan om daarna te ontdekken dat ze toch nog iets van de wereld kunnen zien of kunnen lezen". Naast brillen kan pater Cramers nu ook gehoorap paraten gebruiken. Hij volgt een opleiding om ook op dit terrein technische be kwaamheid te verwerven. Óp 1 oktober reist hij samen met Martin van Ruiven, een contactpersoon uit Den Haag, door de Sahara terug naar Ghana, met als doel: „De mensen te helpen, daar gaat het om. Dat is mijn le ven". ^MIMMMMMMMIIIIIMIIIMMMIIMMMIIMIIIIMMIIMMMMIIMIMMMMMIMMIMIIIMIIMMMMMMMMIMMMMMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Van een onzer verslaggevers CADZAND - De in Cadzand gevestigde ondernemen! gaan een belangenvereniging oprichten. Daarin Zuj.| len alle branches uit het bedrijfsleven te Cadzand Bad en Cadzand-Dorp zijn vertegenwoordigd. Er inmiddels een commissie ingesteld, die de eind sen tember te houden oprichtingsvergadering gaat vootJ bereiden. „Wij hebben gekozen voor een ondernemersvereniging en niet, zoals in vele andere plaatsen vaak het geval is, voor een winkeliers- of mid denstandsvereniging", aldus de voorzitter van de werk groep J. Scheerens. „Wij zijn van mening dat de belangen van alle onderne mers in breder verband ge bundeld moeten kunnen wor den, daar waar deze parallel lopen. Daartoe hebben wij alle 75 bij de Kamer van Koophan del ingeschreven ondernemin gen in Cadzand-Bad en Cad zand-Dorp uitgenodigd voor een oriënterend gesprek. Uit de grote opkomst en de vele schriftelijke toezeggingen lid te willen worden van de op te richten ondernemersvereni ging, blijkt duidelijk de be hoefte aan een dergelijke in stelling in Cadzand". Om de beoogde goede sa menwerking met de plaatse lijke WV nog eens duidelijk te onderstrepen zal in het te vormen bestuurscollege naast de vertegenwoordigingen van de diverse bedrijfsgroepen, een bestuurszetel voor de plaatselijke VVV worden voorzien. Een geste die P. Faas, voorzitter van de VVV Cadzand op prijs kan stellen. SLUIS - De PvdA-fractie in de gemeenteraad van Sluis houdt vandaag een openbaar beraad in café Buitenlust aan de St.Annastraat. Begonnen wordt om 20 uur en aan de orde komen de pun ten voor de donderdag te hou den raadsvergadering. TERNEUZEN Ook vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat er belangstelling voor de na tionale FNV manifestatie die zaterdag 11 juni in Utrecht wordt gehouden. Die dag rijden er voor - de Zeeuwsch-Vlaamse FNV le den twee bussen vanuit ver schillende plaatsen. De mani festatie begint om 10.00 uur. Zoals bekend spreken in Utrecht FNV-kopstukken Wim Kok en Herman Bode hun volgelingen toe. Namens de Europese vakbeweging doet dat George Debunne uit Bel gië. Rond 13.00 uur begint de grote demonstratietocht door Utrecht. Nieuwe banen schep pen, korter werken voor meer banen en geen afbraak van de sociale zekerheid zijn een paar leuzen waar de FNV die dag achter gaat staan. Mensen die mee willen kun nen zich opgeven bij de vak bondsbestuurders. Vertrek punten: 7.45 uur Bolwerk Sas van Gent, 7.55 uur Ir. Lely- plein Sluiskil, 8.00 uur Stad huis Terneuzen, 8.15 uur Sin- gelweg Axel, 8.20 Ziekenhuis Hulst, 8.30 uur Douanekantoor Kapellebrug. ABSDALE - Materiële schade was het gevolg van een aanrij ding tussen twee personenau to's op de kruising Langeweg - Derde Verkorting nabij Abs- dale. Bestuurder R. K. uit Koewacht reed over de Derde Verkorting en wilde de Lan geweg oversteken. Hierbij gaf hij geen voorrang aan H. M. uit Beveren, waarop een aan rijding volgde. HULST - Onbekenden hebben het afgelopen weekeinde inge broken in de St. Willibrordus- school te Hulst. Om binnen te komen werd een ruit ingesla gen. In de school werden di verse lokalen doorzocht en wat vernielingen aangericht. De ongewenste bezoekers gin gen er met een videorecorder en 30 banden vandoor. Een aanwezige TV werd op de grond kapot gegooid. Naar de identiteit van de daders wordt door de recher che van de groep Hulst in sa menwerking met de techni sche recherche Middelburg een onderzoek ingesteld. MIDDELBURG - Op de krui sing Koninginnestraat - Leeu werikstraat verleende een personenauto, bestuurd door de 40-jarige mevrouw M. S. F. geen voorrang aan een PTT- bestelauto, die bestuurd werd door de 33-jarige M. V. S. De bestelauto kantelde door de botsing, terwijl mevrouw F. vrij ernstig knieletsel opliep. Zij is voor behandeling over gebracht naar het Gasthuis ziekenhuis te Middelburg. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. TERNEUZEN - Op de krui sing van de Herbert Dowweg en de weg die leidt naar de hoofdingang van het Dow- concern, kwamen gistermid dag een personenauto be stuurd door W.H. uit Terneu zen en een bestelauto bestuurd door R.C. uit Hulst, met elkaar in botsing. Het ongeval, waar bij beide voertuigen zware schade opliepen, gebeurde doordat H. geen voorrang ver leende. Niemand liep enig let sel op. WESTDORPE - De Westdor- penaar J. van de L. deed bij de rijkspolitie te Sas van Gent aangifte van diefstal van 170 hardgrauwe stenen, waarde honderd gulden. De diefstal moet in de loop van vorige week reeds zijn gepleegd. BORGERHOUT (B) - Muziekaca demie, uitmuntendheid B, 92 pun ten, Liesbeth Niesten. GOES - Apothekersassistente: Crista de Boeij, Kloosterzande en Marlies van Damme, Walsoorden. TERNEUZEN - De Leeuwtjes, LHNO: Ingeborg van Bale, Wendy de Doelder, Marian Hofman, Els Letterman, Lidy Martz, Marian Michielsen, Lilian de Moor, Carin van Pienbroek, Anneke de Putter, Caroline Rouw, Ingrid Rijnders, Marianne Snabel, Sylvia Surowiec, Terry Surowiec, Bart Vos veld, Ka rin Zadelhof, Inge van der Zee, Ina van de Bogaert, Carina den Breker, Patricia Bijsterbosch, Anja Diele- man, Inge van Es, Marian Florus- sen, Saskia van 't Hof, Diana Huis man, Jolanda Koogje, Annelies Ro- meij'n, Jolanda Stokkerman, Antoi nette van de Velde, Annet Ver- straaten, Ada van de Voorde, Nan cy Wage, Erik Stoel, Brigitte Tiele- man. LEAO: Edwin Altenburg, Marie- Joke van de Bekke, Annemarie Boussen, Jeanet Dees, Karin van Duren, Claudia van Dijke, Jolanda Faas, Anneke Harms, Ronald Meyer, Johan Pols, Wim de Visser, Egbert Kruithof, Lucia de Bodt, El len Busropan, Christel Dauwe, Mi randa de Doelder, Ellie van Es, An drea Gort, Adriënne van der Hoek, Gerdie Kip, Martine van de Logt, Tanja van Oosten, Merym Ulve- ling, Jeannet Wisse, Carmen van Leeuwen, Enrico Milazzo. IHNO: Conny Bakker, Marina Boezaard, Marga de Bruyne, Deni- se Maude, Pia Millenaar, Berna- dien van Roosevelt, Jacqueline Til- leman, Linda Sjouw, Tamara van de Velde, Corina Wisse, Yvonne Bos, Bianca Dierickx, Tina van Gend, Diana Jansen van Roosen daal, Florence de Jong, Heieen Schilleman, Bianca Tieleman, Marleen IJsebaert. Fietstocht - De Volleybalclub Groede verzorgt dinsdag 21 juni een fietstocht over 30 ki lometer. Inschrijvers kunnen vanaf 19.00 uur terecht in de gemeentelijke sportzaal aan de Blekestraat, vanwaar ook wordt gestart. Deelname kost leden en donateurs van de VCG een gulden, anderen ƒ2,50. Bij aankomst ontvangt iedere deelnemer een attentie. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Er blijft voorlopig nog enige onzekerheid be staan over de herkomst en de aard van de vervuiling van het kanaal Gent Terneuzen bij de grensovergang Sas van Gent. Rijkswaterstaat houdt op dit moment de monsters die vrij dagavond genomen zijn vast omdat getracht wordt de Belgische rijkswacht bij het onderzoek in te schakelen. „Het heeft geen nut om dure monster te laten onderzoeken zolang je niet weet of in België de daders achterna worden gezeten. De vervuiling komt waarschijnlijk uit Belgie maar hoe het nu precies in el kaar zit weten wij ook net", aldus J. A. Roos hoofd van de dienstkring Terneuzen van rijkswaterstaat. Rijswaterstaat probeert via het ministerie van Openbare Werken de medewerking van de rijkswacht te krijgen om de daders op te sporen. „Wij hebben heel wat manuren gemaakt. Een klein schadepostje als de daders niet gevonden worden", al dus De Roos. Zoals gemeld werd vrijdagavond in het kanaal een stinkende substantie aangetroffen. Het oliebestrijdingsvaartuig Cousant van rijkswaterstaat is tot zaterdagochtend bezig geweest de troep op te ruimen. (ADVERTENTIE) Tlvoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 HULST - Donderdag 9 juni wordt in Hulst de eerste Dul- laertioop gehouden. Het is een initiatief van de atletiekvere niging RKHAV. Er kan gelopen worden over verschillende afstanden. Start en finish zijn op de atletiek baan van het Hulster sport park. De wedstrijd is een voorbe reiding op het Nederlandse kampioenschap over 25 kilo meter op 27 augustus. „Tijdens onze onlangs gehoJ den algemene ledenvergadJ ring is een aantal probleufl naar voren gekomen, dat duj.| delijk niet thuis hoort inhj takenpakket van een VVVeJ waar een ondernemersverenJ ging beter mee uit de voeteJ zal kunnen", aldus Faas. Van de 75 aangeschrevej ondernemers zijn er 32 al t&l getreden tot de vereniging J oprichting. Twintig verklaar- L den zich in principe bereid te I willen toetreden als de oprich-1 ting een feit wordt. De werk l groep, bestaande uit de hererl Scheerens, Flemm, De Mailliè Dees, Allaart en Verstraete I ging daarna over tot de vor- l ming van een voorlopig i> stuur of commissie ad hoe Deze commissie bestaat uit I de initiatiefnemer J. Verstrae-f ten (afgevaardigde namens del plaatselijke VVV) en voortsI De Maillie (verhuurkantoren Toussaint (ambachten), E (campinghouders), Van Luijster (horeca), De Lijser I (winkeliers) en Hidding (vrijs beroepen). GOES 6-06-1983 - Sla natuur k! I 1 0,52-0,63, bloemkool glas st. k! 11 1,40-2,50 kl 2 1,10-1,60, peen kl 2 GT I 0,14, rabarber kl 10,26-0,32, prei kg I kl 2 0,95-1,80, uien kg. kl 2 DR 0,21, uien bos kl 1 0,30, aardbeien glasds x 150 gr. kl 2 2,80, aardbeien glasds I x 200 gr. kl 1 0,81-1,02, frambozen doos x 200 gr. kl 1 4,10, frambozen glas doos x 150 gr. kl 1 4,10, rode bes doos x 150 gr. kl 1 3,20, late aardap pelen GT 0,35. (ADVERTENTIE) HORIZON en PRIM0C prismakijkers in opticiens kwaliteit dagblad voor zujdwest^ederl^ Van onze correspondent haterl and-oude man ijzendijke - Het feest, dat de lokale Radio West uit Waterland-Oude- man afgelopen zaterdag middag en -avond hield werd bezocht door honder den fans van deze radio. Mus nau sam< axel Streekmuseum „Het land van Axel"- Expositie van Loek Groot- jans met zeefdrukken. Geop. woe t/m za. 13.30-17 u. vrij. ook 19-21 u.( t/m 2 juli). GOES Grandtheater - 20 u. Fame, a l, HULST Koning van Engeland- 20 u. Firs: blood, 12 j. 20 u. Tootsie, a.l. 20 u Heerseres der barbaren, 16 j. 20 u Ontembare meisjes, 18 j. MIDDELBURG Zeeuws Kunstenaarscentrum- Ex positie -van de werken van vel schillende kunstenaars. Geop. en do. 10-17.30 u. woe. en vrij 13-17.30 en 19-21 u. za. 10-16 u. (t/m 16 juni). De Vleeshal - Werken van de Oostenrijkse kunstenaar Os wald Oberhuber. Geop.: di. t/mö 13-17 u. zo. 14-17 u. (t/m 12 jum Zeeuws Museum - Foto's van Paf Citroen. Geop. ma. t/m vrij. 10-1'11 (t/m 27 juni). Nieuwe Kerk- 20 u, Orgelconcert door Feike Astma. OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Pussy baby, j. TERNEUZEN Luxor- 20 u. De lift, 16 j, 20 u. First blood. 16 i. vlissiNgen Alhambra I - 20 u. De lift, 16 j. Ah hambra 2 - 20 u. De gendarme in paniek, a.l. IJZENDIJKE Streekmuseum West-Zeeuwsch- laanderen- Zomerexpositie van bo debussen en kantklossen. Go°P werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. e" zond. 14-17 u. (tot 15 aug.), VOGELWAARDE J.v. Schaijk- 13.30 u. schieting voon bejaarden. BIERVLIET - Zaterdagmid dag werd tijdens het overste ken van rijksweg 61, de 16-ja- rige mejuffrouw P. van E. uit het Belgische Merksem aange reden door een personenauto, bestuurd door R. van H. te Terneuzen. Zij werd per am bulance overgebracht naar het Juliana-ziekenhuis te Terneu zen, met verwondingen aan armen en benen. Na behande ling kon ze in de loop van de avond naar huis worden ver voerd. Mejuffrouw S. maakte deel uit van een groep fietsers. Ko mende van de Hoofdplaatse- weg zou de groep in twee ge deelten de rijksweg overste ken. Kennelijk volgde zij de aanwijzingen van een der leidsters niet op, en stak tus sen de twee groepen door de rijksweg over. Zowel fiets als auto werden beschadigd. BRESKENS - Uit een perso nenauto van A.J.K. uit Philip pine werd een radio-cassette- recorder gestolen, toen deze op het Veerplein geparkeerd stond. Door het inslaan van het linkerraam wist men de auto binnen te komen. CADZAND - Op de Cadzadse- weg is R.T.B. uit Aken ernstig gewond geraakt bij een eenzij dig verkeersongeval. Ook de duo-passagiere H.O. uit Aken liep snij - en schaafwonden op. Het eenzijdig ongeval ont stond doordat B. met zijn mo tor rechtuit reed inplaats van de bocht in de weg te nemen. Hierdoor belandde hij in de sloot en werd met een kaak- fractuur en een zware hersen schudding in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. GOES - Op de Westhavendijk kwam zaterdagavond een per sonenauto, bestuurd door G. J L. R. uit Goes, frontaal in bot sing met een bromfietser M. L. A., woonachtig te Lewedorp. De bromfietser werd circa 25 meter meegesleurd en kwam vervolgens in aanraking met een personenauto die bestuurd werd door de vader van de bromfietser. Door deze aanrij - ding werd M. L. A. zeer zwaar gewond, terwijl G. J. L. R. licht gewond werd. Beiden zijn overgebracht naar het Berg hziehtziekenhuis te Goes. De personenauto en de bromfiets werden zwaar beschadigd. IJZENDIJKE - Op de kruising van de Zevenhofstedestraat verleende mevrouw T.v.d.P. uit IJzendijke geen voorrang aan een andere personenauto van C.v.d.V. uit Gent. Beide voertuigen liepen aanzienlijke schade op. OOSTBURG - Door de rijks politie West-Zeeuws-Vlaan- deren zijn twee mannen aan gehouden, die de laatste tijd flink aantal autodiefstal len in West-Zeeuws-Vlaande ren hebben gepleegd. Het gaat hier om J.A.H. uit Eindhoven en E. v.d. H. even eens uit Eindhoven. Door de rijkspolitie wordt verzocht de genen die mogelijk van auto diefstallen nog geen aangifte heeft gedaan, alsnog aangifte te doen bij de rijkspolitie in Oostburg onder nummer 01170-3156. De twee mannen zullen aan de officier van Justitie worden voorgeleid en het onderzoek Wordt voortgezet.

de Stem | 1983 | | pagina 12