Afscheid Willem prachtig voetbalfeest B, CRUYFF VEROVERT DE KUIP Rep blijft wellicht bij St. Etienne RBC HEEFT NOG VEEL WERK TE VERZETTEN Wat A oeltu?' neteen' iumaarwilt Saillant isavond J. Kop iaat nis'. niet'. A 01140 -13268 MAANDAG 6 JUN11983 PAGINA SPORT 1 liet op komfort. trixstraat 13-15 H Schoondijke 173-1321 ROTTERDAM - Opgelucht keerde Johan Cruyff na het laatste fluitsignaal van scheids- I rechter Hennie Weerink in de af scheids wed- Istrijd van Willem van Hanegem terug in de kleedkamer. Opgelucht rerken. Feyenoord wil ook René van de Kerkhof W ereldrecord op tienkamp voor Hingsen Ppl Recette van 1.3 miljoen ZOETEMELK IN RONDE OUD-GASTEL 'ond 6 juni intra, in café De Sport 10 uur. Het spreekuur van maandagavond 6 en I 13 juni van dierenarts te Axel komt te vervallen De overige spreekuren I vinden normaal doorgang Dierenartsen M.p Schaub en J.J.L.M. ftJI in samenwerking met cipr Taal bevorderen öUlfc letrouwbare HLEFFS CARAVAN RIJSCHOOL IAGAGEWAGENS RHUUR - INRUIL aat zelf lub, één aar ik kan con- i doen. »n lebt. uren gevens 'Igen. ïhuis. PTC STEM ^DQ%t door THEO VAESSEN ROTTERDAM - Rond mid dernacht stonden ze samen op het podium in het rokeri ge, bedompte en overvolle restaurant van de Kuip: Willem van Hanegem en André Hazes. De raspende stemmen van deze twee ver bijsterend populaire Neder landers kraakten via tal van versterkers door immens grote luidsprekers. Ze brachten de tientallen sup porters, die zich op de een of andere manier in die beslo ten ruimte hadden binnen gedrongen, in extase. Twee artiesten, de een voetballer, de ander zanger, zochten die zaterdagavond steun bij el kaar. Alsof ze samen het bit ter van Het Grote Afscheid wilden smaken. Na een half uur zingen op een overvol podium, waarop tal van bekende Nederland se artiesten plaats hadden genomen, bewoog de zicht baar vermoeide Van Hane gem, doornat van het zweet, zich na deze zangsessie naar de uitgang van de Kuip, achtervolgd door krijsende, klauwende, plukkende en huilende supporters. Een onwezenlijk beeld van een voor velen onvergetelijke benefietavond. Hij hield zich sterk, Wil lem. Mompelde keer op keer: „Dankjewel, mensen, dank jewel. Ongelooflijk, wat een feest, wat een afscheid. Zoiets kan je nooit meer vergeten." Overtrokken of niet, de 60.000 toeschouwers die de Kuip tot een heksenketel maakten, hebben zich in ieder geval geamuseerd. Terwijl op een gegeven mo ment 17 reclamevliegtuigjes tegelijk boven de Kuip vlo gen, zagen ze een leuke wed strijd, prachtige staaltjes van techniek en opnieuw de grandeur van Johan Cruijff. Onnavolgbare een-tweetjes, die het publiek met staand applaus begeleidde. Oiftelbaar veel spandoe ken „versierden" de hekken van de Kuip. „Bedankt Wil lem", las je wel dertig keer. Of „Willem ever, Cruijff ne ver". Het werd een prachtig voetbalfeest waarvan Johan Cruijff een belangrijk deel voor zich opeiste. Was Wil lem die avond slechts van en voor Het Volk, Cruijff wilde voor de zoveelste maal laten zien dat hij een aanwinst voor de Kuip zou betekenen. De Rotterdamse ploeg vatte deze benefiet serieus op. „We wilden niet afgaan tegen deze vedetten", legde Pierre Vermeulen later uit. De vedetten, onder leiding van Johan Cruijff, boeiden vaak door hun kijk op het voetbalspel. „Als we enkele keren met elkaar trainden", meende Johan Cruijff in de kleedkamer na afloop, „wa ren we ook nu nog niet te verslaan". Hij en Van Hanegem scoorden de beide doelpun ten voor de WK-ploeg en brachten na rust de 2-0 ach terstand terug tot 2-2. Hout man (met een goal van we reldklasse) en Nielsen scoor den de Rotterdamse treffers. Het was vaak oogstrelend hoe gemakkelijk de vroegere Oranje-grootheden Feyen- oord de baas bleven. Na 70 minuten voetbal viel het doek over Willem van Hanegem. Corver gaf hem zaterdag de derde rode kaart uit zijn carrière. Een symbolische kaart, die Wil lem mocht houden. Truus kwam het veld op, overhan digde hem een ruiker en toen ging ze samen op de schouders van Pleun Strik, Wim Rijsbergen en Arie Haan. Ze droegen hen in triomf over het veld om hen vier minuten later onder de grond te zien verdwijnen, begeleid door een horde van fotografen. De voetbalparty was voor bij, een geslaagde benefiet slechts een herinnering. En nooit meer zal het WK-team van 1974, dat nu precies ne gen jaar geleden in West- Duitsland aan zijn triomf tocht begon, samenkomen. Ook dat is nu louter ge- schiedschrij ving. Het was zaterdag een prachtig voetbalfeest in De Kuip, waar weer eens duidelijk bleek dat Willem van Hanegem altijd een voetballer van en voor het gewone suportersvolk is geweest. Velen namen met tranen in de ogen afscheid van de populairste voetballer die Nederland heeft gekend. -fotoanp Overeenkomst zeer nabij Van onze sportredactie ROTTERDAM - Johnny Rep van warm water op elk atuur. In de keuken, n Vaillant geyser uit de en uitgerust met een isgemak zijn als het ware kening natuurli|k. am. Tel 020-935250 >n Cornelissen ém De ex-Ajacied had tijdens het duel met vreugde ge- I constateerd dat het gejoel en gefluit langzaam maar zeker naar de achtergrond gedrongen was. Bang voor een publiek dat I hem weg zou honen, was Jo han Cruyff gespannen aan de I klus in Rotterdam begonnen. I Links en rechts waren er in- I derdaad spandoeken met voor Cruyff minder vleiende tek- I sten te zien, maar de Amster- dammer slaagde er vrij snel in het immer kritische publiek uit de Maasstad aan zijn voe ten te krijgen. Met fraaie ac ties en met een uitstekende I treffer die het Feyenoord-be- stuur deed glimmen van ple- I zier. Het Feyenoord-bestuur re- kent dan ook op de komst van I Johan Cruyff. Weliswaar le- I verde het eerste officiële ge- sprek, afgelopen woensdag, nog geen waterdichte afspra- ken op, maar na de wedstrijd van zaterdagavond is het dui- delijk dat beide partijen dich- I ter bij elkaar gekomen zijn. I Johan Cruyff zag de ere- I wedstrijd van Willem van Ha negem als een soort testcase. Benieuwd naar de reactie van het publiek was de maestro in de beginfase veelvuldig aan de bal. Dat werd aanvankelijk niet zó gewaardeerd. Met na me vak S waar de harde kern van Feyenoord zich voor iedere wedstrijd verzamelt, floot en joelde bij ieder bal contact van Cruyff. Maar erg lang duurde dat niet. Na een aarzelend applaus bij alweer een goede actie smoorde het gefluit steeds vaker in het op- klaterend applaus. 259,1000 AG Amsterdam lekje "Straks met pensioen ad, in samenwerking met Van onze sportredactie Rotterdam - René van de Kerkhof hoopt bnd deze week met een "degatie van Feyenoord rond de onderhande- lingstafel te kunnen Plaats nemen. De vleu gelspits van PSV zal daarom het pas naar de ooogste Spaanse divisie gepromoveerde Mallorca laten weten voorlopig het lemen van een beslissing "•t te stellen. René van de Kerkhof ®oet slechts 50.000 gulden kosten. Vandaar dat %enoord, waar ex- LSV-trainer Thijs Li- "fegts volgend seizoen de scepter zwaait, zeer geïn teresseerd is. Eerder dacht de stadionclub aan René van der Gijp, maar de hoge transfersom en de slechte berichten over det enfant terrible van Lokeren deed de be- "ngstelling verflauwen. feyenoord wil nu eerst fJe zaak Cruyff definitief 'mandelen. Rèné van de Kerkhof: „Daarna zal er contact met mij opgeno men worden. In ieder ge- i, *al heb ik Mallorca even v°or me uitgeschoven". Vandaar dat Johan Cruyff na afloop opgelucht de over volle koffiekamer indook. Om daar een al even opgelucht Feyenoord-bestuur aan te treffen. Enthousiast had dat bestuur de verrichtingen van Cruyff gevolgd. Na het zien van de wedstrijd besloot het bestuur dan ook alles op alles te zetten om Cruyff naar de 'Kuip' te halen. Een dezer da gen zullen beide partijen weer rond de tafel gaan zitten. Met deze keer heel wat betere vooruitzichten. Op het finan ciële vlak zal er ongetwijfeld nog het een en ander geregeld moeten worden, maar na za terdagavond weten beide par tijen dat een overeenkomst zeer nabij is. Cruyff die vooral Paris SG achter de hand ge houden heeft bij een eventuele mislukking in eigen land, liet' in ieder geval duidelijk mer ken gecharmeerd te zijn van een overgang naar Feyenoord dat trainer Thijs Libregts tij dens het denderend slotfeest zelfs hoorde uitroepen: „Johan heeft 'de Kuip' al veroverd". Johan Cruyff wil na zater dagavond niets liever. Want uitgerekend bij de aartsrivaal wil de beste voetballer aller tijden zijn sportieve revanche halen. Ajax kan er voor vol gend seizoen al rekening mee houden. BERNHAUSEN - De West duitser Jürgen Hingsen heeft zondag in Bernhausen bij de Westduitse kwalificatiewed strijd voor de wereldkam pioenschappen atletiek in Hel sinki het wereldrecord op de tienkamp verbeterd en ge bracht op een totaal van 8777 punten. door ROMAIN VAN DAMME ROOSENDAAL - Zaterdag ochtend, enkele uren na de officiële toetreding van RBC in het betaald voetbal, kwam het bestuur van de Roosendaalse vereniging al bijeen om de nodige maatre gelen voor de volgende com petitie te nemen. „Het was geen echte vergadering", omschrijft vice-voorzitter Jan Landa het eerste 'be taalde gesprek', „drie be stuursleden konden niet aanwezig zijn. Het was meer brainstormen. Alles nog eens goed op een rijtje zet ten. Maandagavond zullen de taken verdeeld worden". Duidelijk is in ieder geval dat het RBC-bestuur, bij competitieleider Jan Huy- bregts zal vragen RBC-NAC als eerste wedstrijd op het programma te zetten, nog heel wat werk te verzetten krijgt. „Vooral op organisa torisch gebied", weet Jan Landa, „we hopen op zeer korte termijn een gesprek te hebben met een delegatie uit Zeist. Dan willen we precies horen wat wel en wat niet kan. Op het organisatorisch vlak denk bijvoorbeeld aan de kaartverkoop en het oefenprogramma. Reeds in september vorig jaar hebben we een oefenprogramma sa mengesteld Dat zal nu toch wat aangepast moeten wor den. Het aanvangstijdstip voor de trainingen zal even eens gewijzigd moeten wor den. Inderdaad, er moet nog een heleboel werk verzet worden". Het Roosendaalse bestuur heeft er dat echter graag voor over. Maandenlang verkeerde de Roosendaalse vereniging in onzekerheid. Want bepaald hoffelijk werd RBC door 'Zeist' niet behandeld. Nadat RBC be sloten had de gok te wagen, bleef het lange tijd stil in Zeist. Wel druppelden er re gelmatig signalen binnen dat het niet zo eenvoudig zou zijn om RBc het betaal de voetbal binnen te loodsen. 'Zeist' zweeg echter in alle talen. Nu RBC echter het verlos sende en positieve antwoord vanuit de algemene verga dering betaald voetbal te horen kreeg, zal er in Zeist echter toch een tempover snelling moeten plaats vin den. „Want", realiseert Jan Landa zich, „in diverse za ken moeten we ons nog eens goed verdiepen. Bijvoor beeld in de cao. Die loopt dertig juni af. Ik weet niet wat er moet gebeuren als er geen nieuwe cao is". Voor alle duidelijkheid: de huidi ge cao schrijft voor dat er 15 I" «t *Als om te illustreren hoeveel werk er nog in razendsnel tempo moet worden gedaan, nam het bestuur van RBC zaterdag op de middenstip plaats in een schitterend oud-^model sportwagen. Vandaar uit was het vol gas naar de vele besprekin gen die nog wachten. - foto de stem dick de boer contractspelers voorradig moeten zijn. Aangezien de onderhandelingen voor een nieuwe cao momenteel niet gevoerd worden blijft de oude cao in werking. Jan Landa: „Daar moeten goede afspraken over gemaakt worden. Maandagavond in onze bestuursvergadering zullen we bekijken wie wat gaat doen". In ieder geval zal er op zeer korte termijn nog een gesprek met de gemeente Roosendaal komen. De ge meente heeft al laten weten voorlopig niets te voelen voor rechtstreekse subsidie, maar staat beslist niet afke rig tegenover de terugkeer van RBC in het betaald voetbal Jan Landa: „Aan de accommodatie die van de gemeente is, moet in ieder geval niets veranderd wor den. De lichtinstallatie wordt straks door ons ge huurd. Voor dat gebeurt, zal de gemeente de lichtinstal latie in goede staat opleve ren. Dan is het mogelijk om televisieuitzendingen in zwart-wit te maken. Overi gens zullen we voorlopig op zondagmiddag blijven spe len. We houden wel een en quête. Met de vraag of het publiek liever ziet dat er za terdagavond gespeeld wordt. Daar kunnen we la ter dan rekening meehou- den". Het RBC-bestuur hoopt deze weèk eveneens in de slag te kunnen gaan met kandidaatsponsors. „We hebben wel wat contacten", is Jan Landa vrij optimis tisch, „maar nog niets con creets. De contacten van toen werden op een laag pitje gezet, omdat de spon sors alleen geïnteresseerd waren in televisie. Nu ligt de situatie duidelijker in ons voordeel". Met het invullen van de spelersnamen voor contract spelers is RBC al een eindje gevorderd. Het RBC-be stuur heeft al wat namen in het hoofd. „Ik verwacht dat er met de overschrijvingen die inmiddels gepleegd zijn wel wat gaat veranderen. Ik kan me voorstellen dat de spelers die aangekondigd hebben te vertrekken, nu liever blijven". heeft de erewedstrijd voor Willem van Hanegem als het ware gebruikt als een etalage. De vleugelspits wil het liefst weer terugkeren naar Neder land, weet zich in de belang stelling van AZ'67 en PSV, maar zal vermoedelijk toch in Frankrijk blijven voetballen. De kans dat Rep ook vol gend seizoen bij Saint Etienne blijft spelen is namelijk fors gestegen. Want Saint Etienne is aan het proberen de proble men met de belasting op te lossen. Zoals bekend kwam de eens zo roemruchte club in grote moeilijkheden toen in terne ruzies er toe leidden dat de fiscus op het spoor kwam van een gigantisch 'zwart geld-circuit'. Rep is een van de spelers die een aanslagbiljet met heel veel cijfers door de brievenbus zag glijden. Saint Etienne vreest echter dat vrij wel niemand van de huidige selectie zal blijven als de pro blemen met de belasting niet opgelost worden. Vandaar de verwoede pogingen om de fis cus gunstig te stemmen. Als Saint Etienne in die op zet slaagt ziet het er naar uit dat Rep toch bij 'Les Verts' blijft. Rep heeft inmiddels wel een fraai aanbod van het Cor- sicaanse Bastia op zak, de club die hem al eerder onder con tract had, maar zijn vrouw wil onder geen beding terug naar het zonnige eiland. Voor zijn terugkeer naar Frankrijk, eind deze week, heeft Rep nog een gesprek met AZ'67. De Alkmaarse club wil echter geen transfersom beta len. Saint Etienne vraagt die vergoedingssom wel, al stelt Rep dat de club niet het recht heeft een transfersom te vra gen. Van onze sportredactie ROTTERDAM - De 60.000 toe schouwers, die zaterdag in de Kuip de benefiet van Van Ha negem bijwoonden, zorgden voor een recette van ongeveer 1.3 miljoen gulden. Van Hanegem houdt van dat bedrag, na aftrek van de on kosten en de baten voor een goed doel, ongeveer 9 ton over- .Vijf ton gaat in het spelers fonds van de WCS, waaruit Van Hanegem tien jaar lang ieder jaar 50.000 gulden plus rente kan opnemen. Het reste rende bedrag wordt direct uit gekeerd. Bruto wel te ver staan. Maar gezien de belas tingschuld plus de boete die de officier van justitie heeft geëist, zal van die vier ton niet al te veel meer overblijven. Van onze sportredactie OUD-GASTEL - Joop Zoete melk zal definitief uitkomen in de Ronde van Oud-Gastel, die zaterdag wordt gehouden.

de Stem | 1983 | | pagina 9