EST eeland heeft veer 18 nieuwe HBYO-leiders weken w y kOt GESLAAGD RADIOKAMP YERON Oorverdovend' afscheid, van controleur Steketee I val laagd 1 Pakwerker Piet Ferket kreeg de 'rode' kaart VANZEELAND IGINAZEELAND Nachtocht Bergen- Vlissingen een succes E Stem Francois Blommaert uit Clinge overleden Plaatselijk nieuws Aardenburg Axel Terneuzen Discussie avonden energiebeleid politierapport Drs. G. Blom op LHNO-school Uzendijke Officiële Volvo-dealer H.F. VAN OOSTERHOUT IVOLVOI V*.- u K'- 'r' W- i MIDDENZEEUWS examens MAANDAG iüANDAG 6 JUN11983 6 JUN11983 T6 PAGINA ZEELAND 2 rorberd. Het feest tot in de kleine n stilaan werd dui- >lke betekenis deze dia heeft. Niet al- muzikaal gebied, i op het gebied vari tie zoals sportuitsla- ,e streek. onzer verslaggevers [RGEN OP ZOOM - Na pre- s 12 uur en 50 min. wande- stapten gistermiddag de «te deelnemers van de der ate nachttocht van Bergen Zoom naar Vlissingen in clubhuis van Zeeland wrtin Vlissingen binnen. pc heren Van Tathenhoven pe Priester van wandel- —crivereniging 't Zand uit Iddelburg waren de eersten je 103 deelnemers die za- dagnacht om 12 uur bij café De Raaijberg vertrokken. Ze kregen om 5.30 uur bij halte plaats Hansweert versterking van nog eens 73 tippelaars, die een tochtje van 45 km verko zen boven een van 75 km. Vergeleken met vorig jaar was het aantal starters in Ber gen gelijk gebleven, in Hans- weert verschenen 24 liefheb bers meer dan vorig jaar aan de streep. Wandelaars uit West-Bra bant en Zeeland namen aan deze tocht mee, die werd geor ganiseerd door DVT uit Vlis singen. Om 14.15 uur kwam gistermiddag de laatste dap pere stapper in het clubhuis aan. Dat was R. Wermuth van Olympia 69 uit Halsteren. Er waren overigens geen prijzen aan deze tocht verbonden. Van de 176 vertrekkers vie len gaandeweg de loop 12 deel nemers af, onder wie er twee in Hansweert gestart waren. Blaren waren de belangrijkste oorzaak voor de opgave. De tocht voerde het veld over fietspaden naar Krab- bendijke Hansweert 'S Hee- renhoek. Vooral de ochten droute langs het Sloegebied waren zwaar, aldus mevr. Meerman van DVT, omdat de laatste kilometers onder een warm zon moesten worden af gelegd. Mechelse herder Marco kampioen FOTO DE STEM COR J. DE BOER .aande wip heeft moeten tijd dat de Sasse schut- illeen maar horizontaal :n schieten, is nu van de Zaterdagmiddag was :n drukte van belang tij de eerste schieting. nde, St. Jansteen en Ter- mochten van een niet tal- opgekomen publiek veel aus oogsten. dens een receptie werden istuursleden van de deel- inde verenigingen door ■itter De Koning van de ekvereniging Heikant sproken. Hij dankte hen de moeite om ondanks Te warme weer toch een >ering op het toneel te n geven. Hij zag de toe- it niet zo rooskleurig te- et omdat de dalende eco- e ook van invloed zal zijn e te ontvangen subsidies het gedeeltelijk dicht en van de overheids- n.Wat de muziekvereni- Heikant betrof toonde hij >p alle gebied tevreden. 'ad voor zuowest keoerund Tevens werd hem het verzetskruis 1940-1945 uitgereikt door de specteur generaal van het verkeer, J. de Groot. De onderschei- ngwerd Steketee toegekend wegens zijn activiteiten als koe- tt tijdens de Duitse bezetting. Het afscheid van de mensen tussen wie verkeersman Steketee jaar heeft gewerkt, is een grootse happening geworden. De annen van de verkeersinspectie hadden hun nestor en zijn «uw 's morgens opgehaald met een busje, waarna men samen et familie en collega's uit de regio naar het Sloegebied reed. «werd de akte van inbewaringstelling voorgelezen, waarbij mouw Steketee als curator werd aangesteld. Vervolgens trokken de „ridders van de weg" aan het echtpaar eketee voorbij. Onder een oorverdovende kakofonie van toe rt en claxons, die menigeen naar de oren deed grijpen, defi- irden de trucks, opleggers, diepladers, aanhangwagens aan ra voorbij. Een onvergetelijk en sfeervol afscheid voor de feidende hoofdcontroleur. Later trok men in colonne naar tzelinge. In restaurant „De Caisson" kwamen vele honderden 's, vrienden, familieleden en relaties de verkeersman de md drukken. 35 S JD E V E S E 2 E E "I- ig|s M s a> .O ra n Q ra c c ai ra 5 o iS ai (O O c= 5 ttï o CD _0 o "ra Van onze correspondent MS - Onlangs werden in •es de diploma's uitgereikt, de geslaagden van de cur- MBVO-leider gymnastiek spel (Gymnastiek voor deren). De diploma's wer- uitgereikt door mevrouw hue-Simpelaar, lid van Zeeuwse Raad voor Oude ren tevens lid van de Pro- eciale Begeleidings Corn- tale Consulent MBVO. Na- het ministerie van CRM rijksgecommiteerde de van Mourik aanwezig. Mevrouw Le Due sprak in Jar gelukwens de hoop uit, 5''en in staat zullen wor- 11 gesteld om in de toekomst «werkelijk iets te gaan en op dit voor oudere zo be- Wke activiteitengebied. Zij deed daarvoor voorEil kroep op alle instanties, betrokken zijn bij de orga- ™»e en financiering van de u»0-activiteiten om het in stand te houden, en jar nodig uit te breiden. In Bal namen deze winter aan cursus, die georganiseerd door de dienst Meer be- voor ouderen van de Provinciale vereniging het Zeeuwse Kruis, achttien cur sisten deel. Allen slaagden voor het praktische en theoretische deel. Als cursusleider en prak tij kdocent trad op de consu lent MBVO Jan Eversdijk. De geslaagden: mevrouw A. Moermond-Goes te Vrouwen polder, mevrouw P. van Don- gen-de Ruijter (Burgh-Haam stede), mevrouw E. Koster-de Koning (Kats), mevrouw C. van Gorp (Goes), mevrouw P. Rommers-Van Weele (Krab- bendijke), de heer A. van Neerrijnen (Vessem), de heer P. van den Heuvel (Terneu- zen), mevrouw J. Thoenes-Ot- tens (Middelburg), de heer H. van Elderen (Zierikzee), me vrouw W. Boon-Ferwerda (middelburg), mevrouw A. Lobbezoo-de Koeijer (Goes), mevrouw L. Bukkens-Batse- laere (Terneuzen), mevrouw M. Eversdijk (Goes), de heer J. van de Genugten (Goes), me vrouw J. Huige-Leek (Goes), mevrouw P. van Duivendijk (Terneuzen), mevrouw J. Gij- zel-van Liere (Kapelle) en me vrouw M. Stroo-Schoonen (Middelburg). onze correspondent &INGE - In de nacht van «terdag op zondag 5 juni p ln zijn woning aan de Ravenstraat, in de leeftijd an82jaar Frangois Blom- "aert overleden. be heer Blommaert, die »ds verscheidene jaren an zijn pensioen genoot, is dan 40 jaar werk- 5® geweest op de secre- J'e van de toenmalige TRstandige gemeente Rge. Zijn laatste functie as aldaar gemeenteont- ■tger. Hij was ook drager an een koninklijke onder- leiding. Jijdens zijn privéleven as de heer Blommaert in het dorp een zeer actief persoon bij vele verenigin gen. Tientallen jaren heeft hij bij de fanfare Weldoen Door Vermaak de functie van voorzitter bekleed; ook was- hij voorzitter van het plaatselijke feestcomité. Ook was hij nog een van de mede-oprichters van de huidige plaatselijke voet balvereniging „Clinge". Bejaardenmiddag - De ver broederde grensgemeenten Aardenburg, Damme, Malde- gem en Sint-Laureins houden .de traditionele bejaardenmdi- dag dit jaar in Aardenburg. Dat gebeurt op zaterdag 18 ju ni ter gelegenheid van de bra derie. De bijeenkomst is in de open lucht op de Markt en be gint om 14.00 uur. Er staan een show met oude klederdrachten en een bezoek aan de braderie op het programma. Er wordt gedanst op de klanken van een bekend Mortierorgel. Kaarten zijn tot 12 juni verkrijgbaar bij E. Rijckaert, telefoon 01177-1834 voor Aardenburg, Draaibrug en Sint-Kruis. In Eede bij J. Rootsaert, telefoon 01177-2053. Zonnebloem - De afdeling Axel van de Zonnebloem houdt op 14 juni een gezellige middag in 't Kaaike in Zuid- dorpe. Aanvang 14.00 uur. Danswedstrijd - Na een spannende danswedstrijd in discotheek „The Clash" is Manfred de Leur uit Hulst als onbetwiste winnaar uit de bus gekomen. Hij voerde met veel vertoon zijn snelle danspasjes uit en werd gevolgd door het koppel Jeaninne Mardenbo- rough - Hensley Rondijk uit Terneuzen. Ze werden als tweede beste gekozen door de jury. De derde plaats in het jaarlijks terugkerend gebeu ren was voor Willeke Broecke uit Sluiskil. TERNEUZEN - de stuurgroep maatschappelijke discussie houdt op dinsdag 7 juni en dinsdag 14 juni een tweetal discussieavonden, betreffende het energiebeleid. Beide avonden worden ge houden in café Porgy and Bess aan de Noordstraat te Terneu zen, aanvang 20.00 uur. Enkele uitgebrachte tussenrapporten van de stuurgoep zijn nog te verkrijgen bij het bureau voorlichting van de gemeente Terneuzen. Kosten 5 gulden. TERNEUZEN - Zondagavond heeft de de bulkcarrier Saoedi Fehad een meerstoel aangeva ren, toen hij de buitenhaven van Terneuzen werd inge- sleept Het schip is inmiddels doorgevaren naar Gent en er wordt een onderzoek ingesteld door de rijkspolitie te water naar de juiste schade en toe dracht van onze correspondent IJZENDIJKE - Dinsdag 7 juni is drs. G. Blom, secretaris van de onderwijscommissie en directeur van de afdeling on derwijs van de NCB, te gast op de LHNO-school te Uzendij ke. Dinsdagmiddag om 14.00 uur vindt namelijk de diplo ma-uitreiking plaats. Het is voor de laatste maal dat er di ploma's worden uitgereikt van de INAS-opleiding, welke res sorteert onder de NCB. In de toekomst valt de INAS-oplei ding onder een andere organi satie. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 Van onze correspondent CLINGE - De politie hondenvereniging Saef- tinghe heeft bij gele genheid van haar 15-ja- rig bestaan een natio nale politiehondenwed strijd georganiseerd, waaraan door 8 honden werd deelgenomen, ko mende uit de provincie waar Piet Ferket als pakwerker gewerkt had. Tijdens de oefenin gen aan de Bisschop- pendreef waren er veel belangstellenden. Het jurylid J. Brouwers uit Tilburg, die na een van de oefeningen met het rij wiel aan de pakwerker Piet Ferket uit Clinge de rode kaart gaf, als teken, dat de leeftijdsgrens van 45 jaar bereikt was. op 45-jarige leeftijd moet de functie van pakwerker worden neerge legd. Ten aanschouwe van de vele belangstellenden werd hem een grote krans omgehangen. De oefeningen van de 8 politiehonden begonnen reeds 's morgens om 9 uur aan de Zandput langs de Opperstraat. Hier werd het zogenaamde kleinwerk en het rivieren beoordeeld door de jury van de Koninklijke Nederlandse Politiehonden vereniging bestaande uit Jantje Brouwers (Tilburg), A. Melsen (Roosendaal) en P. Babijn (Biggekerke). Zij werden bijgestaan door de pakwerker C. Deijkers uit Bosschenhoofd en M. Re- mijn uit 's Herenhoek, en nog gedeeltelijk door Piet Ferket. In de zaal De Troubadour werd Piet Ferket een wand bord aangeboden door de waarnemend voorzitter Ru- die Pardon, waarop hij zelf als pakwerker stond afge beeld. Voor zijn vrouw wa ren er bloemen. Een en an der ging gepaard met een daverend applaus. De voor zitter van de jury Jantje Brouwers was lof over de organisatie van de wed strijd, waarbij vooral de honden goed hadden ge werkt. Voor alle deelnemen VtStexA. klill' TTI-VT I IM Piet Ferket voor het laatst in actie als pakwerker waren er trofeeën. De uitslag was als volgt: 1. Peter de Bakker uit Hulst met Mechelse herder Ringo 432 punten, 2. Gerrit Blaau- wendraat uit Clinge met bouvier Marco 422 punten, 3. J. Konings uit Roosendaal met Mechelse herder Rudy 408 punten, 4. Camiel Fael uit Grauw met Mechelse herder Cindy 388(4 punt, 5. Jo Ferket uit Leiden met Mechelse herder Marco 380 - FOTO DE STEM CORJ.DEBOER punten, 6. P. Mols uit Geleen 3 met Mechelse herder Robby 371 punten, 7. W. Kooy uit Almere-stad met bouvier Boris 365 punten, 8. H. Mo- nen uit Elslo met Duitse herder Tarzan 353 punten. BORSELE - Commissiebij eenkomsten - Op dinsdag 4 ju ni worden in de grote commis siekamer in het gemeentehuis te Heinkenszand de gezamen lijke vergaderingen gehouden van de Commissie Algemene en Economische Zaken en van de Commissie Financiën. Deze beginnen om 14.30 uur. GOES - Sportraad - De Sportraad van de gemeente Goes komt op dinsdag 14 juni viiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim bijeen in het Stadhuis aan de Grote Markt te Goes om 20 uur. Op de agenda staat onder meer het voorstel om een Goe- se Sportmanifestatie te orga niseren. Tevens zullen de di verse subsidie-aanvragen voor 1984 worden besproken. Ten opzichte van 1983 wordt hierin flink gesnoeid. GOES - Muziekmanifestatie - Op zaterdag 11 juni zal in en achter het muziekschoolge bouw van de Zeeuwse Mu ziekschool regio de Bevelan- den aan de Zusterstraat 11 te Goes, van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale manifestatie plaatsvinden waaraan zo'n 200 leerlingen deelnemen. In het gebouw zal, naast een kleine expositie van diverse instru- menten, door leerlingen het „van Vulpen" pijporgel wor den bespeeld. Ook zal door en kele gitaristen muziek worden gemaakt. In de Manhuistuin zal door diverse ensembles en enkele klassen algemene vor ming, een afwisselend pro gramma worden afgewerkt. Bij slecht weer wordt het tuin- gebeuren verplaatst naar de wandelkerk van de Grote of Maria Magdalenakerk. Van een onzer verslaggevers AXEL - Het radiokamp, dat de afdeling Zeeuwsch-Vlaande ren van de Vereniging voor Experimenteel Radio-Onder zoek Nederland (Veron) het afgelopen weekeinde heeft ge houden, is qua publieke be langstelling maar ook tech nisch gezien, een groot succes geworden. Er werden niet minder dan 150 verbindingen gemaakt, op de VHF-band en korte golf. Er is contact geweest met stations in Duitsland, Frankrijk, Enge land, Wales, België en Neder land. Op de korte golf kwamen verbindingen tot stand met radio-amateurs in Nigeria, Singapore, Indonesië en Pa kistan. „We hebben ook ontzettend veel Russische en Amerikaan se stations te pakken gekre gen", aldus het enthousiaste bestuurslid C. Vervaart na af loop. Een speciale verbinding werd gemaakt met Utah Be ach in Normandië. Er werd niet alleen geluisterd. Televi siebeelden kwamen binnen vanuit Italië. Radiokampen zoals in Axel, werden dit weekeinde in geheel Europa gehouden. Het is inmiddels al weer de 26-ste keer dat dit gebeurt. Het kanp, op het terrein achter de watertoren van de Zweef- vliegclub Axel, werd vrijdag avond al opgezet. Rond de 30 amateurs sleepten daar vrij- Een van de deelnemers aan het radiokamp stemt af. dagavond hun apparatuur naar toe. Opwinding ontstond er gisteren kort na de middag, toen de Amerikaanse Space Shuttle Enterprise op de rug van een Boeing 747 kwam overvliegen. „Dat was voor ons een leuke gebeurtenis. We - FOTO OE STEM COR J. DE BOER hebben meteen aan stations in de buurt in Londen doorge speeld dat de shuttle er aan kwam". AXEL - Christelijke mavo De Wel le: Miriam Audenaerdt, Jolanda van Bendegem, Bianca van de Bilt, Jacqueline Boeije, Krijn Dieleman, Leo Dieleman, René Dieleman, Mattie Eckhardt, Lex Gilhuys, An- ne-Marie van Goethem, Jo Hame link, Karin Heijens, Reggie van Immerseel, Ronny Inghels, Hanne- ke Janssen, Eitje de Klerk, Miran da Koekkoek, Rudi van Kruyssen, Jolanda Lensen, Arno Martinu, Eric Meerman, Vino Murre, Fra ncois Overdulve, Kees de Pooter, Nicky Melser, Arnold Rouw, Re- gien Storp, Anita Sturtewagen, John Verberkmoes, Jaspert Ver- planke, Janneke van Vliet, Silvana de Vliegere, Eddy de Waal, Enge- lien Wikkerink, Cor Ypma, Eric van Zuuren, allen Axel; Sylvia van Beveren, Els de Bruijn, Karin van de Graaf, Ilse Perdaan, Ingrid Vanouttem, Carla van Wijck, allen Sluiskil; Cora Bouwman, Hannie Wieland, beiden Terneuzen; Henk van den Abeele, Anton Cullens, Adri van Kampen, Erik Keijser, Jurjen Koers, Hans van der See, Tanja Verhoef, Peter de Winne, al len Westdorpe; Hannet Buyze, Adri Hamelink, Carolien Hamelink, Jan Kusee, Kees de Pooter, Joop de Pooter, Marja de Putter, Mattie Verhelst, Carolien Verpoorte allen Zaamslag; Anita Rozendaal en An- gèlique Willems, beiden Zuiddorpe. GOES - MBvO leider gymnastiek en spel: C. van Gorp, Goes; P. Rom- mers-van Weele, Krabbendijke; A. Kobbezoo-de Koeijer, Goes; L. Bukkens-Batselaere, Terneuzen; M. Eversdijk, Goes; J. Huige-Leek, Goes; P. van Duivendijk, Terneu zen; J. Gijzel-van Liere, Kapelle; De heren; P. van den Heuvel, Ter neuzen; J. van de Genugten, Goes. GOES - School voor verpleegkun digen, A-verpleegkundige: Streek ziekenhuis De Bevelanden: Janny fle Jong, Johanna Langeraar, George van Lieshout, Irene Slot, Elisabeth Stokvis, Carol van der Woude, Francina van de Zande.

de Stem | 1983 | | pagina 7