BLOEMEN VOOR DE KOK EN KAMPEN Solo Verplanke in koers V ogelwaarde Frank Geensen is superieur in afvalkoers Kim Reynierse oppermachtig SI De Waal wordt trimmer Rente deze week weer hoger „En in Groede bleek er niets aan de hand te zijn... BEZUINU Fietscross is boeiend Gelijk spel Arnemuiden O Luchtmachj wegens hui Merijntje MAANDAG 6 JUN11983 RELATIE GEVAA1 RUN OP DOLLAR 0>RO 7"£ ;terrasmeubel- sho^ Van onze sportmedeiverker AARDENBURG - De 33e ronde van Aardenburg was wat de winnaars betreft een copie van de voorgaande editie. Sjaak de Rok prolon geerde zijn zege bij de lief hebbers, terwijl Ted Kam pen - vorig jaar winnaar bij de nieuwelingen - het dit keer deed bij de junioren. Was het bij de junioren on danks het geringe deelne mersveld - slechts 19 ver trekkers - een aantrekkelij ke wedstrijd, bij de liefheb bers was het een eentonige vertoning. Al na twee ronden of wel 3 kilometer ging Sjaak de Kok aan de haal. De Lewedorper werd een paar kilometer verder weliswaar terugge pakt, maar koos opnieuw het hazepad. Marius Dijk- wel wipte mee en de goede trein was, zoals later bleek, vertrokken. Even later zou den Wim van Lienden, Hans van de Oever, Ad van Elzak- ker en Ad van der Ploeg nog vooraan komen postvatten en eendrachtig samenwer kend fietste dit zestal vrij vlug een voorsprong van één minuut bij elkaar. De erg actieve Sam Broersma zou even na half koers op zijn eentje vanuit het peloton op zoek gaan naar de vluchters. Ronden lang draafde hij voor het peloton uit, evenwel zonder resultaat. Hij kreeg in een later stadium nog wel versterking van Frans van Osta, Bert Steenbakker en Huib Slabbekoorn, maar ook dit kwartet kreeg geen toe stemming van het peloton, dat hen met nog tien kilome ter te rijden weer in de gele deren opnam. Het was Ad van Elzakker, die van ver de spurt op gang zette. Goed gelanceerd kwam Sjaak de Kok uit diens wiel om zonder pro blemen naar zijn vierde sei zoenzege te spurten. Bert Steenbakker won de spurt bij de achtervolgers. Bij de junioren was Jos van Baal in de beginfase de smaakmaker. Vijf Zonden lang draafde hij alleen voor zijn concurrenten uit. Het was Eric Vereecken, die zich als eerste bij de Schoondij- kenaar meldde. Na een 20- tal kilometer waren beiden er echter aan voor de moeite. Vereecken - erg actief deze middag - sprong opnieuw weg. Reints, Van Oosten en Peter Bouwens wipten mee, terwijl even later Ted Kam pen en Marcel Gunst zich vooraan kwamen melden. Half koers viel de beslissing toen Kampen er alleen tus senuit suisde. Met een in drukwekkende solo reed de eerstejaars junior uit het Brabantse Veldhoven naar zijn eerste seizoenpalm. Bij de achtervolgers zouden Reints en Van Oosten nog moeten afhaken. Eric Ver eecken won de spurt voor de tweede plaats. Conno van de Sande kwam in de slotkilo- meters nog bij de geloste Reints en legde beslag op een eervolle zesde plaats. Uitslagen: Junioren: 1. Ted Kampen (Veld hoven) 60 km in 1.28.39, 2. op 42 sec. Eric Vereecken (St. Jansteen), 3. Peter Bouwens (Steenbergen), 4. Marcel Gunst (Yerseke), 5. op 55 sec. Hans Reints (Blaricum), 6. Conno van de Sande (IJzendijke), 7. op 1 min. Jack Goense (Oudelan- de), 8. Wim van Oosten (Krimpen aan de Lek), 9. Miel de Waal (Mid delburg), 10. Rudy Hoondert (Hein- kenszand), 11. Jos van Baal (Schoondijke), 12. Mario Rammeloo (Philippine), 13. Jan Slabbekoorn (Goes), 14. Ronald Ros (Lekker- kerk), 15. Bernard de Wever (Schoondijke), 16. Wim Oele (Ka- pelle). Liefhebbers: 1. Sjaak de Kok (Lewedorp) 60 km in 1.27.31,2. Wim van Lienden (Berkel), 3. Hans van de Oever (Wassenaar), 4. Ad van Elzakker (Heerle), 5. Marius Dijk- wel (Yerseke), 6. Ad van der Ploeg (Goes), 7. op 1 min. 5 sec. Bert Steenbakker (Heinkenszand), 8. Huib Slabbekoorn (Kapelle), 9. Frans van Osta (Kloetinge), 10. op 1 min. 21 sec. Co Tolhoek (Yerseke), 8. Bob Wheatley (Vlissingen), 12. Daan van Duivendijk (Bruinisse), 13. Jaap Kiela (Hengstdijk), 14. Piet Wisse (Aagtekerke), 15. Sam Broersma (Zoutelande). Diskwalificatie Antoine Goense Door Eddy de Schrijver VOGELWAARDE - Na afloop van de nieuwelin- genklassieker in Vogelwaarde ontstond er grote consternatie toen bij de gebruikelijke verzetten- controle winnaar Antoine Goense in de fout bleek gegaan te zijn. Adrie de Winter zag dat en onder de ogen van Arjaan de Schipper werd de Zeeuw ge- deklasseerd. „Daar kunnen we nog breed over pra ten, maar je zit fout", was het alleszeggend com mentaar van Arjaan de Schipper. Goense stond er beteuterd bij. „Ik wist niet beter of ik had een goed verzet. Ik snap er niets van. Heb met datzelfde wiel ook in Groede gewonnen. Toen was er niets aan de hand", merkte Goense treurig op. De begeleiders van Theo Middelkamp moesten toezien dat hun pu pil ondanks de eerste plaats met lege handen bleef staan. John van Ravenstein uit Drunen werd tot winnaar uitgeroepen. Bij de liefhebbers ging de overwinning naar Vinclair van de Bergklimmers. De liefhebbers kwamen in Vogelwaarde het eerst aan bod. Zij kregen uiteindelijk 60 kilometer voor de wielen in plaats van de 70 die zij eigen lijk dienden af te leggen. De weg was op sommige plaatsen voorzien van een nieuwe grindlaag en daardoor moest naar een gedeeltelijk ander parkoers uitgekeken worden. De organisatie zat even met de handen in het haar, maar zon der al te veel problemen werd de oplossing gevonden. Het peloton werd al in de SAS VAN GENT - Danny de Muynck en Erwin van Dorst gaan uitmaken wie van dat duo de Zeeuwse fietscrosstitel gaat pakken. In de vierde rit om het Zeeuwse kampioen schap, die in Sas van Gent op het terrein van Jumping Bikes werd gehouden, gaven zij el kaar weer bijzonder weinig toe. Daardoor is de strijd in de oudste categorie boeiend te noemen. Boeiend was de strijd in Sas van Gent toch. Het ideale zo merse weer had 193 crossertjes naar de wedstrijd gelokt. En zij kwamen niet alleen, ook het publiek liet zich weer zien zodat er van een geslaagde cross gesproken kan worden. UITSLAGEN: 5 jaar: 1. André de Vin, 2. Michel Deij, 3. Bartje van Schilt. 6 jaar: 1. Barry de Waal, 2. Martijn van Poecke, 3. Maik de Ridder 7 jaar: 1. Michel Schelkens, 2. Cindy Roelandt, 3. Sancho Ler- naut. 8 jaar: 1. Barry de Rijcke, 2. Swen van Kouwenberg, 3. Frank Matthijs. 9 jaar: 1. Walter Finze, 2. Boris van Waterschoot, 3. Alain Lindekeit. 10 jaar: 1. Michel de Ridder, 2. Pascal de Ridder, 3. Rini Datthijn. 11 jaar: 1. Richard Maas, 2. Michel Zaan, 3. Alexander Meyer. 12 jaar: 1. Barry Dallinga, 2. Frank Haerens, 3. Marco Blaak man. 13 jaar: 1. John Pekaar, 2. Er- win de Voogt, 3. Patrick van Oos terbosch. 14 jaar: 1. Alex de Ko ning, 2. Angelo O.'brie, 3. John ADriaansens. 15 jaar: 1. Danny de Muynck, 2. Erwin van Dorst, 3. Henk Gijs. Van onze sportmedewerker ARNEMUIDEN - Arnemui den heeft een 2-2-gelijk spel behaald in de promotieweds- rijd om een plaats in de eerste klas van het KNVB-zaterdag- voetbal tegen Be Fair. Slaagt Arnemuiden er zaterdag in de ontmoeting tussen Valleivo- gels winnend af te sluiten dan zijn de Zeeuwen zeker van promotie. Arnemuiden had voor rust het beste van het spel, maar slaagde er niet in te scoren. De rust kwam met een 0-0-stand. Na de hervatting was Arne muiden iets beter, maar het keek toch vrij snel tegen een 2-0-achterstand aan. Eerste doelpunt van Be Fair ontstond door een blunder van Arne- muiden-doelman Peter Pou- wer. Arnemuiden ging daarna met vier spitsen spelen en dat had resultaat. In de 33e minuut verkleinde Ad Poortvliet de achterstand tot 1-2 en dezelfde speler scoorde twee minuten voor het einde de verdiende gelijkma ker. Jaap Meerman en Ad Poortvliet, die aanvankelijk volgend seizoen voor Vlissin gen zouden gaan spelen, heb ben nu toch besloten voor Ar nemuiden te blijven uitkomen. eerste ronde aan brokken ge reden. Er ontstond een kop groep van dertig renners met daarin enkele Zeeuwen. Bij het ingaan van de tweede doorkomst gingen Ruben de Wit en Hans van de Oever aan de haal. De twee Zeeuwen werkten eendrachtig samen, maar konden het peloton niet op afstand fietsen. De wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren kwam met slechts één ploeg aan het vertrek vanwege blessures van Willy de Feber en De Vos. Een serieuze poging leek die van Beuzekamp (De Mol), De len (De Mol), Kruier (Leiden) en Sjaak de Kok (Theo Mid delkamp). Het viertal boekte een maximale winst van twin tig seconden. De hergroepe ring kwam echter spoedig tot stand. Voor Ruben de Wit weer het sein om er van door te gaan. Nu kreeg hij Frans van Osta met zich mee. De beide koplopers werden echter gegrepen bij het ingaan van de laatste ronde. Op acht kilometer van de eindstreep sprong John Vinclair weg. Hij zat nota bene eerst in de twee de groep, maar kwam knap te rug. Kalkman sprong de vluchter achterna. Odekerken wipte in zijn wiel mee op de vlucht van ploeggenoot Vin- opgaan van de Bossestraat kwam de meute echter opzet ten. Van Ravenstein, Hendriks en Goense streden vooraan. Goense kwam uit het goede wiel en won. Zijn lach was slechts van korte duur. Immers, de renner van Middelkamp trapte niet het toegestane verzet van 50 bij 17, maar achteraan had Goense slechts zestien „tand jes" gemonteerd. Of de pupil van Henk de Jong dit echt niet geweten heeft blijft een open vraag. Wel staat vast dat er fouten zijn gemaakt. Voor Goense betekent dit een more le klap en dat vlak voor het nationaal kampioenschap. John Ravenstein uit Drunen mocht de overwinningsbloe- men nu in ontvangst nemen. Hij boekte zijn tweede zege van het seizoen. Dat zal z'n laatste zijn bij deze categorie, want donderdag stapt hij over naar de junioren. Uitslagen De Limburger Vinclair gaat als winnaar bij de liefhebbers over de streep. - foto de stem/cor j de boes clair te beschermen. Het trio kwam bij elkaar en in de spurt toonde Vinclair zich heer en meester. Kalkman werd twee de en Odekerken derde. Sjaak de Kok spurtte zich naar de vierde plaats. Ook de nieuwelingen kregen een klassieker voorgeschoteld. De Zeeuwse deelnemers weer den zich uitstekend. Allereerst was het Evert Verplanke die als eerste een poging waagde. Dat gebeurde op de brede weg naar Kloosterzande. In de be ginfase toonden zich verder Antoine Goense en Stefan Koole sterk. Johan van Schaick van wielervereniging Zeeland stak ook zijn neus di verse keren aan het venster. Tijdens de eerste ronde van 29 kilometer sprongen in Osse- nisse De Groot, Van de Meu- lenhof (beiden TC Buitenlust), Merks en Koopmans (beiden De Volharding) uit het peloton weg. De koplopers kregen nooit meer dan honderdvijftig meter voorsprong. Direct daarna was het de beurt aan Maniën (Roosendaal) en Egas (Luchtschip). Dit duo kwam ook al niet verder en werd op de Campensedi jk teruggepakt. Tijdens de tweede ronde ge beurde er vrij weinig. Wel en kele speldeprikken, maar het peloton counterde telkens deze pogingen. Op 12 kilometer van de streep probeerde Johan van Schaick een bres te slaan, maar weer was er geen begin nen aan. De poging van Mar cel van de Klooster leek meer kans van slagen te hebben. Hij liep op de Zuyddijk meer dan twintig seconden uit. Bij het Liefhebbers: 1. J. Vinclair, Berg klimmers; 2. B. Kalkman, Spar taan; 3. J. Odekerken, Bergklim mers; 4. S. de Kok, Theo Middel kamp; 5. N. Paas, Geleen; 6. R. Beuzekamp, De Mol; 7. W. van Lienden, Ahoy; 8. J. Tettelaar, de Coureur Vlaardingen; 9. N. Ritzen, Bergklimmers; 10. P. Kralt, Swift Leiden; 11. L. van de Wiel, Breda; 12. L. Meijers, Pijnenburg; 13. T. van Laarhoven, Presto Drunen; 14. T. Aarts, WV Roosendaal; 15. H. van de Oever, WV Zeeuwsch- Vlaanderen; 16. A. Willemsen, de Jonge Renner; 17. R. van Beekho ven, Breda; 18. C. Deelen, De Mol; 19. R. van Voorst, Delft; 20. H. Slabbekoorn, WV Zeeland. Nieuwelingen: 1. J. van Raven stein, Drunen; 2. E. Hendriks, Windmolens; 3. M. Zanoli, Uit hoorn; 4. J. van Detant, Viking; 5. M. Vulders, Windmolens; 6. A. Egas, Luchtschip; 7. A. Merks, Luchtschip; 8. E. Verplanke, Willi- brord Wil Vooruit; 9. P. Bosch, Olympia; 10. L. Groenenboom, Hoekse Renner; 11. R. Hermes, Ahoy; 12. A. polosa, Willibrord Wil Vooruit; 13. H. van Egmond, Swift Leiden; 14. A. Vermue, Theo Mid delkamp; 15. J. Zorfe, Het Zuiden; 16. J. Mobach, Zeeuwsch-Vlaande ren; 17. G. Koop, de Jonge Renner; 18. L. van de Velde, De Spartaan; 19. S. Koole, Theo Middelkamp; 20. M. Jansen, de Coureur Vlaardin gen. Door Eddy de Schrijver VOGELWAARDE - Ab Ver planke uit IJzendijke boekte zaterdagavond zijn tweede overwinning van het sei zoen. Op zes kilometer van de eindstreep plaatste Ver planke zijn demarrage en niemand uit de kopgroep kon het gat dicht rijden. Werner Wieme, pas winnaar in eigen dorp, hield de benen stil en de rest van de groep vond het ook wel welletjes. De voorsprong van Verplan ke bedroeg zelfs op de streep bijna een minuut. Kees de Nooyer verschalkte zijn me devluchters voor de tweede plaats. Lucien Godde werd derde en Wim de Waal klas seerde zich als vierde. Het wielercomité Vogel waarde kreeg niet minder dan een vijfentwintigtal af schrijvingen binnen, al dan niet met een geldige reden. Voor hen die zich bij het co mité niet hebben afgemeld zal er waarschijnlijk nog een staartje komen. Bekende namen als Joop Brooijmans, Cor Vervaet en Hans Moens ontbraken op het appèl. Zij vertoefden op dat moment nog in Spanje. Karei van Goethem kreeg ineens van zijn sponsor te horen een klassieker op zondag te moeten rijden en liet daar door verstek gaan. Ondanks deze wat nega tieve klanken werd er voor een boeiende koers gezorgd. Lucien Gödde, Wim de Waal, Kees de Nooyer en Krijn van de Bent trokken al snel het tempo strak op en verdwenen even uit het zicht van het peloton. Van de Bent kreeg later met pech af te rekenen. Jan Poley ver dween van het parkoers door een lekke band. Dat zelfde lot was weggelegd voor Thijs Fase uit Oud- Vossemeer nadat hij samen met Ab Verplanke de ach tervolging op het drietal in gezet. Na de gedeeltelijke her- groepering was het weer Wim de Waal die het zaakje aan het rollen bracht. De Waal kreeg De Nooyer. Ver planke en Godde - hij stak de leidersprijs op zak in Vo gelwaarde - met zich mee. Een elitegroepje dat kans van slagen leek te hebben. Toch zeker toen in een mum van tijd "de voorsprong zelfs boven de minuut werd. Ab Verplanke uit IJzendijke gaat hier zegevierend over de eindstreep in de amateurkoers van Vogelwaarde. - foto de stem/cor j de boer Maar opeens boterde het in de kopgroep niet meer. De Waal en Verplanke slinger den wat onheuse woorden naar elkaar en zodoende kon een groep met onder andere Spaans, Lambrechts, Van der Horst, Van Schelven, Uil, Wieme en Van der Sloot, terugkeren. Kees de Nooyer, bijzonder bedrijvig, probeerde nog een keer met Werner Wieme aan de haal te gaan. Deze poging mislukte, maar De Nooyer gaf zich niet gewonnen. Hij ging samen met De Waal, Gödde en Verplanke een de finitieve bres te slaan. Jac kie van der Horst en Werner Wieme zagen het gevaar en sprongen naar het viertal toe. De slag leek opnieuw ge vallen te zijn. Weer kwamen de voorspellingen niet uit. Alles liep samen, zodat het er naar uit leek te zien dat deze koers evenals vorig jaar op een spurt zou uit draaien. Ab Verplanke stak er een stokje voor. De renner van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen haal de nog eens alles uit de kast en niemand van de achter volgers wilde het vuile werk opknappen. Verplanke bleef zodoende buiten schot en kon rustig de laatste meters uithollen. Kees de Nooyer klopte op de streep Gödde en De Waal voor de tweede en derde plaats. Uitslag amateurs Vogelwaar de: 1. A. Verplanke, IJzendijke, 90 kilometer in 2 uur 10 minuten en 28 seconden; 2. K de Nooyer, Aagtekerke; 3. L. Gödde, Hen drik Ido Ambacht; 4. W. de Waal, Axel; 5. W. Wieme, IJzen dijke; 6. J. van der Horst, Oost- Souburg; 7. H. Lambrechts, Et- ten-Leur; 8. D. Uil, Poortvliet; 9. C. Spaans, 's-Gravenpolder; 10. H. van der Sloot, Gouda; 11. J. van Hey, Rijswijk; 12. R. Ver boom, Goes; 13. D. Smits, 's-Hee- renhoek; 14. G. van 't Geloof, Oudenbösch; 15. M. van der Jagt, Oud-Vossemeer; 16. W. Jere- miasse, Bergen op Zoom; 17. J. Meijer, Vlaardingen; 18. M. van Schelven, Zierikzee, 19. E. Am- perse, Goes, 20. A. Cloots, Lepel straat. Op de foto van links naar rechts: Hans Vis, Alfons WijdcuJ Marcel Romijn en Robert de Jong van Theo Middelkamp, djei ploegentijdrit over 10 kilometer wonnen en daardoor a/get®! digd zullen worden naar de finale op sportcentrum Papaj volgend jaar mei. - fotomlleh; Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - Terneuzenaar Frank Geensen zegevierde ioèl afvalkoers voor nieuwelingen in Vlissingen. Hij passeerde in èl laatste ronde zijn grootste concurrent Hans Vis (Theo Midddf kamp). Eerder had de Schoondijkenaar Ronnie Hamelink h hoofd moeten buigen, die daardoor de derde klassering kmjl toegewezen. De afvalkoers tussen de nieuwelingen van de u I lervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en ZRTC Theo MMddl kamp was het hogotepunt voor de wielrenners tijdens de Jeui" Olympische Dag die in Vlissingen werd gehouden. waarvan u vindt, dat er een kleil advertentie voor geplaatst moet vl Kleintje" dan Deslist in De Stem. Til advertentie gelezen wordt Imrrl Stem-lezers en lezeressen pluizel nze .Kleintjes"-rubrieken na Dal tienduizenden Kleintjes Kantoren te Breda Bergeij Van onze verslaggever UDEN - De 24-jarige lucht machtkorporaal Angelo Tie- len is door de legerleiding op straat gezet, omdat hij deze week trouwt met de Tsje chisch Lenka Bartonova. Huwen met een meisje uit een Oostblok-land kan de staatsveiligheid in gevaar brengen, oordeelt de lucht- macht. Een majoor van de inlich tingendienst van de vliegba sis Volkel zou hem voor de Fre De strijd in dit treffen was fel, temeer omdat er na elke twee ronden twee renners de verfrissende douche mochten opzoeken. Een „gunst" die de twee laatst doorkomenden kregen toegewezen. Geensen zat vanaf het startschot voorin het peloton. In een zetel reed hij zich bij de laatste vijf, drie man van Zeeuwsch-Vlaande ren en twee van Middelkamp. Peter Mol werd er in de finale als eerste afgereden, waarna Terneuzenaar Johan van de Ameele volgde. Zoals reeds vermeld was Ronnie Hame link de derde die sneuvelde van het vijftal waardoor Vis en Geensen in een sprint moesten gaan uitmaken wie de sterkste was. Geensen won met overmacht. De ploegentijdrit voor nieu welingen werd gewonnen door het kwartet Boudens, Traas, Bronswijk en Mol van Theo Middelkamp in 14.52.4. Tweede werd Theo Middelkamp 2 met het viertal Vis, Remijn, De Jonge en Wijdeveld in 14.55.2. Door dit resultaat mag dit kwartet in mei 1984 deelnemen aan de nationale Olympische Dag op Papendal. Dit omdat zij eerstejaarsnieuwelingen zijn en dié voor de eindstrijd mogen meedingen. Het viertal Kaaysteker, Hamelink, Creel en Hoogesteger werd derde in 15.11.2. Met die tijd was de Middelkamp/WV Zeeuwsch- Vlaanderen-groep sneller dan WV Zeeuwscha-Vlaanderen 1, dat de tien kilometer in 15.14.8 afraasde. In deze groep reden Geensen, Dieleman, Faes en Van de Ameele. Het criterium voor de,14-ja- rigen werd gewonnen door Leo Goeree. Samen met zijn clubmakkers Wilfred Geys en Richard de Vrieze sprong hij in de slotfase weg van zestal dat voorop was men. In die volgorde bolden ij eveneens over de meet. Acte] hen kwamen achtereemoll gens Maarten Goeree en ll| fred de Vrede over de fini Voor deze Middelkamp-i ners betekende dat een plai in de eindstrijd op Papendal Marcel Marijs, die mee vooraf zat, werd zesde. Bij de 13-ja gen won de WV Zeeland-i ner Arjan de Ridder de s. vóór Frank Hillebrand (ihscl Middelkamp) en Haroli) d'Hont, Jacky Fortrei en Mobach (allen ZeeuwschJ Vlaanderen). Van onze sportmedewerker AXEL - Wim de Waal martij in Vogelwaarde bekend datbiil nog slechts enkele koersen zalf rijden bij de amateurs. Zijil drukke werkzaamheden it| zijn tegelhandel maken bill voor De Waal te moeilijk. D<| Axelaar zal nog wel deelne l men aan de koersen waarvoo'l hij zich heeft ingeschreven. Toch kan Wim de Waal het| fietsen niet laten, want Axelaar zal wel gaan deeln men aan wedstrijden van WOAD-trimmers in België in het begin van dit se: was De Waal actief bij „wilde" bond. Hij won zelfs dej Ronde van Vlaanderen. Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - Kim Rey nierse liet er afgelopen zater dag geen twijfel over bestaan wie de beste was in de door Dynamo'70 weer tot in de puntjes georganiseerde tien Engelse Mijlloop. Tot kiiome- terpaai tien mochten Frank Kooman (Dynamo), Peter Ha- meeteman (Zeeland Sport), Eddy van de Put (veteranen Nederland) en good-old Piet van Alphen van AAC hem ge zelschap houden. Toen de blonde Middelbur ger na tien kilometer over schakelde op een hogere ver snelling, moesten zijn gezellen één voor één de rol lossen. Bij de veertien kilometer had hij al 45 seconden op zijn concur renten van wie Frank Kooman een voortreffelijke indruk achterliet. De „lange" zou in de slotfase verdiend naar de tweede plaats lopen voor Eddy van de Put. UITSLAGEN: Senioren-heren: 1. Kim Reynierse, Dynamo 51.45; 2. AV'56 56.15; 5. Toon de Beer, 57.27; 6. Kees Westrate, MaraW»; AMSTERDAM - De Neder- landsche Bank zal waar schijnlijk nog deze week de officiële rente-tarieven verho gen. Dat is nodig, nu diverse financiële instellingen de af- giftekoersen van spaar-, bank- en pandbrieven aan zienlijk hebben verhoogd. Aan een dergelijke verho ging valt niet te ontkomen, nu ook op de geldmarkten de ren te verder stijgt. Daarbij komt dat opmars van de dollar on verminderd voortgaat. Specu lanten gaan er van uit dat de rente in Amerika binnenkort opnieuw zal worden verhoogd. Op alle Westeuropese geld markten deden beleggers een run op dollars. Op de wissel markt in Amsterdam werd rond het middaguur de dollar verhandeld voor 2,885 gulden, tegen 2,835 gulden eind vorige week. Ook hier was de reden voor de waarde-stijging de kans dat de rente in de VS gaat stijgen. De speculatie op hogere ren te-tarieven in de VS vindt zijn oorzaak in de niet overtuigen de resultaten van de, jongste economische top in Williams burg. De rijke industrielan den, die op die conferentie vertegenwoordigd waren, houden dan wel vol dat er toen spijkers met koppen zijn ge slagen, maar in de geldhandel i is men daar geenszins van on- I der de indruk. Het kabinet staat nu voor de keus een nieuwe staatslening aan te gaan tegen een veel ho gere rente (op de Amsterdam se geldmarkt liep de rente gis teren al op tot 9,25 procent) of het tekort monetair te finan cieren. Dat wil zeggen door meer bankbiljetten te druk ken. (ADVERTENTIE) Spin veld 13 Tel. 076-225310 (f.o. Gamma) Frank Kooman, Dynamo 53.41 Eddy van de Put, veteranen derland 52.46; 4. Peter Hamee» man, Zeeland Sport 53.06; 5. Jan® Bart, AV'56 53.52 6. Marrie B;1 merman, Typhoon 54.00; .1 Thierry, AV'34 54.01; 8. Cor VaMJ tijn. Swift Roermond 54.02; 9- Saj: I Polderman, Marathon 55.12; I Henk Stange, Dynamo 55.17; "I Cor Peute, Dynamo 56.21; 12. AMI Joziasse, Dynamo 56.24; 13. FrwJ I Beckers, Olympia Eindhoven %I 14. Tonnie Strijdonck, RKnf I 56.49; 15. Giel Boöne, MaraM 56.59; 16. Marcel Klarenbeek, I phoon 57.09; 17. Albert HullH*! Typhoon 57.09; 18. Kees van SM-1 Marathon 57.23; 19. Kees Rilffil Thor 57.59; 20. Rien de Wilde, AV»I 58.04. Veteranen 1: 1. Jan van "tl ren, Thor 53.40; 2. Wim Roelofs.' I Zaanland 54.24; 3. Ron Abuijs.UÏ"" namo 55.34; 4. Frans Krijn»; Geopend: ma. t/m vrij. 9.00-17.00 u. zaterdag 10.00-15.00 u. IWl 57.32. Veteranen 2: 1. Piet van£t phen, AAC 52.59; 2. Dré Schepel Olympia Halsteren 71.07; 3. Jajjjsl kuur, veteranen Nederland ij» Veteranen 3; 1. Bertus Wa'*,.| Zeeland Sport 81.17. Dames: lJ*j. rie Timmermans, Olympia hoven 64.18; 2. Gorrie Mi» Sparta 66.29; 3. Monique Decojf l AV'56 72.21. Rolstoelers: 1. Jan" gers, NIS 53.43. Op de Tsjechoslowa- keien

de Stem | 1983 | | pagina 14