Goede start Nederlands 9Mexico-team9 FC DEN BOSCH VERLIEST Weinig publiek Overwinning Noordwijk f De nieuwe loten liggen klaar. Kom daar maar's omopMallorca. Saronn BARCELONA WINT BEKER Oostduitse beker voor Magdeburg IJSLANDSE WINST GELDROP VERLIEST De meeste kans in de Staatsloterij. Motoragent verongelukt ijdens wielerkoers )verwinning 3ak/Dikhout MAANDAG 6 JUN11983 T4 PAGINA SPORT 2 Negen spelers afwezig in Rotterdam PSV WINT OEFENDUEL Beveren en Club in bekerfinale Winst voor Estudianstes X X X X X X 2 Supporters bekogelen HSY-trein Ze zijn er weer. Staatsloten, met een kans van één op twee. Gemiddeld natuurlijk. Een prachtkans op een prachtprijs. Van een tientje tot 'thalf miljoen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per giro mee? Dat kan ook. Bel voor inlichtingen de Staatsloterij, 070-47 7484. jflANPAG 6 JUN11983 Gert Jacobs maakt indruk Von een speciale verslaggever GUADALAJARA - Tevreden, maar ook teleurgestelde gezichten na afloop van het eerste duel van het 'Mexico- team'. Hoewel de stemming na het gelijke spel tegen Bra zilië (1-1) er goed inzat, merkte aanvoerder Gerald Van enburg toch op: „We hebben prachtig gespeeld. Vooral verdedigend. Maar als je twaalf minuten voor tijd een penalty tegen krijgt, zak je door de grond. Al met al was het toch verdiend dat die Brazilianen er een gelijkspel uithaalden". Het Nederlands jeugdelftal is in het toernooi om het wereldkampioenschap in Mexico zaterdagavond in ieder geval goed van start gegaan. In een werkelijk zinderend stadion 'Jalisco' in Guadalajara, waar ruim 45.000 toe schouwers aanwezig waren, behaalde de ploeg op voor treffelijke wijze een gelijkspel tegen de torenhoog favo riete Brazilianen. Want Guadalajara is Braziliaans. Im mers, in 1970 speelde het nationale A-elftal van de Zuida merikanen in de hooggelegen Mexicaanse stad (1500 me ter) in de voorronden om het wereldkampioenschap. Het succes daar betekende het begin van de aanloop naar het wereldgoud. Gedurende een volle week was Guadalajara voetbal gek. In de periode dat het 'Mexico-team' op de San Ja- vier-club trainde, maakten de Mexicanen duidelijk dat volgens hen slechts één team in staat is het junioren goud te veroveren: Brazilië, met als eventuele goede tweede Mexico zelf. Die favorietenrol is Brazilië door de zeer gediscipli neerd spelende Nederlandse jeugdploeg enigszins afgeno men. Na een vrijwel gelijkopgaande eerste helft, waarin Teuben (wegens het onderuithalen van een tegenstander) en Bakker (hoewel vooraf gewaarschuwd te weinig af stand nemend bij een vrije schop van Brazilië), een gele kaart kregen, zette bondscoach Kees Rijvers bij het begin van de tweede helft zijn troef in. En dat was Mario Been. In de trainingsweek voorafgaande aan de eerste wed strijd, had rijvers het al vaker gezegd: „Mario is een voortreffelijke spits, maar hier in deze hitte en met die spanning zie ik hem liever als pinch-hitter". De woorden van Rijvers kwamen uit. Edwin bakker, die zich gedu rende de eerste week van de trip steeds meer tot een po tentiële kandidaat van de basisploeg had ontwikkeld, werd door Rijvers in de rust vervangen. „Ik durfde geen risico's meer te nemen. We hadden al twee gele kaarten. Nog een foutje en je bent zo'n jongen kwijt". In de rust, terwijl de anderen zich laafden en een droog shirt aantrokken, kwam Been op het veld. Binnen zes mi nuten had de kleine Feyenoorder succes. Als een wervel wind slalomde hij langs een aantal Braziliaanse verdedi gers. Doelman Duarte kwam te laat uit. Met een uitge kiende lob werkte Been de bal in het doel: 1-0. De vreugde in de kleine Nederlandse kolonie op de tribune was slechts van korte duur, want de Brazilianen begonnen een offensief dat de mexcicanen van hun banken deed opstaan. Nadat Oliviera eerst een kans had gemist (Van enburg had de bal op een knullige manier verspeeld) was het twaalf minuten voor tijd toch raak. Een combinatie op rechts tussen Vanenburg en Van 't Schip mislukte, Duut trok in het strafschopgebied aan de noodrem en Oliviera ging onderuit. De Zweedse scheidsrechter Erics son, die reeds eerder twee doelpunten van Brazilië we gens buitenspel afkeurde, legde de bal op de stip. Silva verzilverde de kans (1-1). „Laten we niet meer praten over dit gelijke spel", zei Rijvers. „Dit is al met al een aardige uitgangspositie. Met de overwinning van Nigeria op de Sowjet-Unie is in onze poule nog van alles mogelijk. Maar na wat ik de afgelo pen dagen op de televisie heb gezien, zijn we wel in een heel sterke groep terecht gekomen. In Monterrey moet het gebeuren. Winst op de Sowjet-Unie en Nigeria bete kent plaatsing". Eerder waren in het jeugdwereldkampioenschap voet bal in Mexico de traditionele voetballanden Polen, Schot land en Uruguay te sterk gebleken voor drie opkomende landen. De Europese kampioen Schotland scoorde na een aar zelende opening twee doelpunten zonder dat de Zuid-Ko- reanen daar iets tegenover konden stellen. Schotland nam daarmee de leiding in groep A vóór Australië en Mexico, die in de openingswedstrijd gelijk speelden: 1-1. Jim Dobbin maakte na rust beide doelpunten in het op 60 kilometer van Mexico Stad gelegen Toluca. Tegelijkertijd kraakten in Puebla, ten oosten van Me xico Stad, de Polen het arme Ivoorkust met 7-2. De speel se op effect gerichte individuele voetbalstaaltjes van de Afrikanen contrasteerde sterk met het doelgerichte voet bal van de Oost-Europeanen. Joachim Klemenz scoorde de eerste hattrick van het toernooi. De beste wedstrijd was waarschijnlijk die bassen Uru guay en de Verenigde Staten in het noordwestelijk gele gen Guadalajara. Uruguay verdiende de overwinning met 3-2, al dient gezegd dat de atletisch ogende Amerika nen sterk terugkwamen. 4 Bij de onder-twintigers hebben zich al enkele spelers onderscheiden. Allereerst de Mexicaan Paul Moreno. De fragiel ogende aanvaller beschikt over het inzicht en de traptechniek om elke verdediging open te breken. Bij Uruguay vormen Ruben Sosa en Carlos Aguilera een 'do delijke' tweeling en Schotland beschikt met Paul McStay over een middenvelder met het koele overzicht van een veteraan. De karakteristiek is: Groep D: Nederland - Brazilië 1-1 (0-0). 49. Been 1-0, 77. Silva (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Ericsson (Zwe). Toeschouwers: 45.000. Opstelling Nederland: Laurs (Eindhoven); Silooy (Ajax), Duut (Feyenoord), Koot (PSV) en Snoei (Excelsior); Van 't Schip (Ajax), Vanenburg (Ajax), Teuben (Club Brugge) en Roord (FC Twente); Bakker (Ajax, vervangen door Been, Feyenoord) en Van Basten (Ajax). In dezelfde groep leverde Nigeria in Monterrey een verrassen de prestatie door de Sowjet-Unie met 1-0 te verslaan. Nigeria - Sowjet-Unie 1-0 (0-0). 79. Okoronwanta 1-0. Toeschou wers: 30.000. De stand in groep D is: 1. Nigeria 1-1-0-0-21-0.2. Brazilië 1-0-1-0- 11-1 en Nederland 1-0-1-0-11-1,4. Sowjet-Unie 1-0-0-1-00-1. In groep C werden de volgende wedstrijden gespeeld: Tsjecho- slowakije - Oostenrijk 4-0 (1-0). 9. Kula (str.) 1-0, 47. Xaroch 2-0, 60. Kula 3-0,89. Hirko (str.) 4-0. Toeschouwers: 50.000. Argentinië - China 5-0 (1-0). 17. Gabrich 1-0,55. Garcia 2-0,60. Dertycia 3-0,82. Zarate 4-0,90. Acosta 5-0. Toeschouwers: 25.000. Stand in groep C: 1. Argentinië 1-1-1-0-2 5-0,2. Tsjechoslowakije 1-1-0-0-24-0,3. Oostenrijk 1-0-0-1-00-44. China 1-0-0-1-00-5. OOST-BERLIJN (ANP) - Na een pauze van drie jaar zal 1. FC Magdeburg het volgend seizoen weer een optreden op het Europese voetbalpodium ver zorgen. 1. FC Magdeburg won zaterdag de Oostduitse be ker door voor 30.000 toeschouwers in Oost-Berlijn met 4-0 te winnen van 1. FC Karl-Marx-Stadt. De favoriete Maagdenburgers beslisten het duel al na ruim een half uur toen binnen honderd seconden twee keer werd gescoord. Eerst raakte internatio nal Joachim Streich de roos en mikte Axel Wittke goed. Na rust bracht de uitblinkende Streich Mag deburg op 3-0. Drie minuten voor tijd zorgde Pom- merenke voor 4-0. Het is de zevende keer dat 1. FC Magdeburg de DDR-beker in de wacht sleept. Van onze sportredactie DEN BOSCH - De kleine 10.000 toeschouwers die zaterdagavond naar stadion De Vliert waren ge togen voor de laatste wedstrijd van het reeds gepromoveerde FC Den Bosch in de nacompetitie, keerden ontgoocheld huiswaarts. Hun favorieten lieten het tegen de gelegenheidsformatie van FC VW, dat met drie debutanten aantrad, lelijk afweten: 1-2. I Slechts in de beginfase toonde FC Den Bosch wat van zijn klasse uit de eerste vier wedstrijden en nam na een kwartier een voorsprong toen Schouwenaar een voorzet van de oprukkende Salm inkopte. De Bossche ploeg drong daar na nog wel aan tegen VW, dat de debuterende Piet van de Bergh eenzaam in de spits liet lopen, maar slechts eenmaal kon een fraaie 1-2-combinatie van Van de Dungen en Van der Horst (morgen praten Den Bosch en Cambuur over zijn overgang naar Leeuwarden) de handen op elkaar krijgen. Het werd halverwege de eerste helft dan ook 1-1 op het moment dat Verlijsdonk van uit het middenveld opkomend, nadat in eerste instantie Van de Bergh had ingeschoten, zui ver aanlegde. Drie minuten voor de wisseling was het Tai- huttu, die op rechts solerend VW volkomen onverwachts naar 1-2 schoot. In die stand is geen veran dering meer gekomen. Fc den bosch miste eenvoudig de in stelling en de supporters maakten vier minuten voor tijd een voortijdig einde aan de wanvertoning door massaal het veld op te stormen, zodat verder spelen onmogelijk werd. Uitspelen had eigenlijk ook geen zin meer. Van onze sportredactie MAASTRICHT - De penningmeester van MVV was zaterdag avond wellicht de enige tevreden Maastrichtse voetballiefheb ber na de laatste ronde van de nacompetitie in de eerste divisie. Uit sportief oogpunt zou hij dan wel graag gezien hebben dat zijn ploeg had gewonnen, financieel zou dat zeker geen aantrek kelijke zaak zijn geweest. Aangezien de nacompetitie al op de voorlaatste dag ten gunste van FC Den Bosch beslist was, was deze laatste confrontatie tussen MW en SC Cambuur alleen nog maar van belang voor de statistieken. Slechts een handjevol, zo'n 250, mensen vonden het duel nog de moeite waard om naar de Geusselt te reizen, waar MW de nasleep van de competitie afsloot met een nederlaag van 0-3. Halverwege de eerste helft had Veldmate de Friezen via een strafschop aan een 1-0 voorsprong geholpen en die hield Cam buur gemakkelijk vast. Toen MW in de eindfase op jacht ging naar de gelijkmaker en achterin meer risico's nam, strafte Cam buur die instelling af. Schouwenaar (79ste) en Booy (89ste) zorg den voor de overige twee Friese treffers. HSV PAKT OPNIEUW TITEL Van onze sportredactie GELSENK1RCHEN - Hamburger SV is de oude en de nieuwe voetbalkampioen van west-duitsland. Tien dagen na het veroveren van de hoogst ge waardeerde Europese beker, verzekerde de ploeg van trainer Ernst Happel zich van de landstitel. Een overwinnning van 2-1 bij Schalke'04 bleek vol doende om het succesvolste seizoen uit het bestaan van de vereniging op passende wijze te bekronen. Het verschil met naaste belager, Werder Bremen, dat op de slotdag van de Bundesligacompetitie me' 3-2 VFL Boehum terugwees, was niet in punten ui te drukken. Op doelsaldo (79-33 tegen 76-38) prolon geerden de voetballers uit Hamburg het landskam pioenschap. De competitieleider van de Bundesliga moet een aardige kans maken binnenkort een invitatie te ontvangen om in Hollywood een thriller te re gisseren. De Westduitse voet balliefhebbers hebben tot de laatste minuut van de 34e competitieronde moeten wachten, voordat de winnaar tevoorschijn kwam. Lang hield Schalke gelijke tred met HSV, terwijl Werder Bremen in de thuiswedstrijd tegen Bo- chum op winst stond. De ver trekkende Hrubesch zette HSV op het goede spoor, kort voor rust maakte Wuttke ge lijk. In de tweede helft besliste de jonge internationale Rolff het duel en de competitie in Hamburgs voordeel. HSV greep in Gelsenkirchen de titel voor de zesde keer. Eerder werden de Hamburgers in 1923, 1928, 1960, 1979 en 1982 landskampioen. Ook onderin het klassement vielen de be slissingen pas op de laatste speeldag. Naast Karlsruher SC is Hertha BSC gedoemd het volgend seizoen in de tweede Bundesliga te voetballen. Na de nederlaag van 2-3 bij 1. FC Köln viel het doek voor de Berlijnse formatie. Schalke moet voor het behoud van een plaats in de hoogste Bundesli ga spelen tegen de nummer drie van de tweede afdeling. Tegen het ruimschoots in de onderste helft van de ranglijst verkerende Schalke is HSV nooit echt in gevaar geweest. Negentig minuten lang hiel den de Hamburgers bij tropi sche temperaturen het hoofd koel. De zekerheid in het spel ontbrak echter totdat Rolff in de 52e minuut uit een pass van Magath voor de winnende treffer zorgde. Met de titelpro- longatie incasseren de Ham burgers een bedrag van 30.000 mark (34.000 gulden) de man. Ook de penningmeester van Schalke had met een bruto re cette van een miljoen mark een uitstekende dag. Alleen een zeer ruime overwinning had Werder Bremen, dat vorig jaar naar de hoogste West duitse voetbalafdeling promo veerde, kunnen redden. Vóller, met 23 doelpunten topscorer van het seizoen, Reinders en Siegmann deden in het met 40.000 kijkers uitverkochte Weserstadion wat van hen verlangd werd. Verder reikte Werder niet. Vergeefs hoopte de ploeg uit Bremen op assis tentie van Schalke. 'Gelsen kirchen' was echter een prooi van HSV, dat uitbundig zijn tweede triomf van het seizoen Horst Hrubesch (midden) scoort voor HSV. FOTO AP vierde. Tenminste zeventien supporters van HSV konden niet mee feesten. Zij waren al voor aanvang van de wed strijd in het Parkstadion we gens vandalisme door de poli tie in de kraag gevat. De uitslagen zijn: Eintracht Braunschweig - Bayer Leverkusen 1-3, 1. FC Kaiserslautern - VFB Stuttgart 2-3, 1. FC Nürnberg - Bayern München 2-3, Borussia Dortmund - Borussia Mön- chengladbach 4-6, Schalke'04 - Hamburger SV 1-2, Werder Bre men - VFL Bochum 3-2, Fortuna Düsseldorf - Eintracht Frankfurt 5-1, Karlsruher SC - Arminia Bie lefeld 1-1,1. FC Köln - Hertha BSC 3-2. De eindstand is: 1. Hamburger SV 34-52 (79-33) 2. Werder Bremen 34- 52 (76-38) 3. VFB Stuttgart 34-48, 4. Bayern Muiichen 34-44, 5. 1. FC Köln 34-43, 6. 1. FC Kaiserlautern 34-41, 7. Borussia Dortmund 34-39, 8. Arminia Bielefeld 34-31, 9. For tuna Düsseldorf 34-30, lO.Eintracht Frankfurt 34-29 (48-57) 11. Bayer Leverkusen 34-29 (43-66) 12. Borus sia MG 34-28 (64-63) 13. VFL Bo chum 34-28 (43-49) 14. 1. FC Nürn berg 34-28 (44-70) 15. Eintracht Braunsweig 34-27, 16. Schalke'04 34-22, 17. Karlsruher SC 34-21, 18. Hertha BSC 34-20. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Het erécomi- te van Van Hanegems benefiet had alle 22 selectie-spelers van het WK-team van 1974 uitge nodigd. Van hen verschenen er negen niet. Met of zonder be richt van verhindering. Het wegblijven van Johan Neeskens, waar men zater dagochtend bij het arriveren van Rijsbergen uit New York, pas achterkwam, wekte de meeste bevreemding. „Hij is geblesseerd", meldde Wim Rijsbergen slechts. Geblesseerd thuis in Napels bleef ook Ruud Krol, pas aan een meniscus geopereerd. Ver hinderd waren verder Willy van de Kerkhof (met PSV naar Korea), Theo de Jong (nog actief in Hong Kong), Ruud Geels (familie-omstan digheden), Jan Jongbloed (geen zin), Piet Keizer, Cees van Ierssel en Harry Vos. Sport in t kort VOETBAL - Didier Six speelt het volgend voetbaljaar voor FC Mulhouse. De Franse aan valler stond twee seizoenen onder contract bij VfB Stutt gart. VOETBAL - Het Oostenrijkse voetbalelftal speelt woensdag in Albanië zonder drie vaste krachten. Krankl en Pezzey zijn gebesleseerd, Weber is ge schorst. Het duel in Tirana geldt voor de kwalificatie voor het toernooi om het Europees kampioenschap. PAARDESPORT - De Neder lander Tjeerd Velstra heeft tijdens de wedstrijden om de Duitse derby in Hamburg het onderdeel vierspannen ge wonnen. De wereldkampioen liep 278 straf punten op. VOETBAL - De voetbalelftal len van Soedan en Egypte heb ben in Kartoem gelijkge speeld: 0-0. Het resultaat van de wedstrijd geldt voor de kwalificatie van het Olym pisch toernooi. Er waren 45.000 toeschouwers. De return wordt op 29 juli in Cairo ge speeld. Van onze sportredactie ZARAGOZA - Barcelona is er zaterdagavond vóór 45.000 toeschouwers in geslaagd de Spaanse bekerwinnaar te worden van het sei zoen 1982-83. Tegenstander Real Madrid, die met 1-2 zijn meerdere in de Catalaanse club moest erkennen, greep voor de derde keer mis bij de kans op een belangrijke titel. De club van Johnny Metgod bleef dit seizoen met lege handen. Geen nationale titel, geen Europees kampioenschap, geen nationale beker. CF de Barcelona toonde zich in het gehele duel slagvaardiger dan de 'koninklijke', die hard vocht maar weinig loon naar werken kreeg. Het niveau van de wedstrijd stond niet op een hoog peil. Daarvoor waren de belangen voor beide clubs te groot; Real zocht naar een laatst echt groot succes, Barcelona moest zich verzekeren van Europees bekervoetbal. In de 32e minuut scoorde Victor Munoz voor Barcelona. Na een grove fout van Barcelona's libero Gerrado maakte Santillana in de 50e minuut gelijk. De beslissing viel in de laatste minuut, toen De Marcos Alonso de bal hard langs doelman Miguel Angel schoot en Barce lona de beker bezorgde. Het was de 20e keer dat de Catalanen de beker veroverden. Van onze sportredactie NOORDWIJK - De voorlopige schorsing van Maarten de Harder kan voor IJsselmeervogels wel eens verstrekkende gevolgen krijgen. Zaterdag in de tweede wedstrijd voor het landskampioenschap zaterdagvoetbal tegen Noord wijk was diens vervanger Jan Ruisendaal niet alleen verantwoordelijk voor de eerste treffer van de ploeg uit Noordwijk, de onzekere houding van de in valler-doelman maakte dat IJsselmeervogels na een openingsoffensief het initiatief aan de thuisclub moest laten. IJsselmeervogels kreeg vrijdagmorgen telegrafisch te horen dat De Harder alsnog voor onbepaalde tijd was ge schorst. Dit in verband met een aanval op de scheidsrech ter in de bekerwedstrijd tus sen zijn club en GVW. Noordwijk won het grimmi ge duel met 3-1 en dwong Ijs- selmeervogels, dat een week eerder in Spakenburg met de zelfde cijfers won, een beslis singswedstrijd af. Die wordt komende zaterdag op het veld van WOG in Harderwijk ge speeld. In deze tweekamp was overigens het doelsaldo niet van belang, aangezien slechts de vergaarde winstpunten tel den. SEOEL (ANP) - PSV heeft zijn eerste wedstrijd in het toer nooi om de 'Presidents-beker* in Zuid-Korea gewonnen. In Seoel versloeg PSV het natio nale elftal van Ghana met 1-0. Het doelpunt werd twintig mi nuten voor tijd gemaakt door Jurrie Koolhof. Yukong (ZKO) won de an dere wedstrijd uit groep B met 2-0 van het nationale elftal van Nieuw-Zeeland na een ruststand van 1-0. Van onze sportredactie REYKJAVIK - Ijsland heeft zijn eerste wedstrijd gewonnen in groep zeven van de voorronden voor het Europese kampioen schap 1984. Ijsland won zondag in Reykjavik voor 7500 toeschou wers met 1-0 van Malta. Atli Edvaldsson maakte een minuut voor rust het doelpunt voor de ijslanders, die op 7 september te gen Nederland spelen. Edvaldsson leverde daarmee een unieke prestatie. Op twee achtereenvolgende dagen won hij twee wedstrijden en daarbij maakte hij alle doelpunten voor de winnaars. Zaterdag nog speelde hij met zijn Westduitse club Fortuna Düsseldorf de laat ste wedstrijd in het seizoen voor de Bundesliga tegen Eintracht Frankfurt. Fortuna won, door vijf doelpunten van Edvaldsson, met 5-l.In groep zeven leidt Spanje voor Nederland. Van onze sportredactie BRUSSEL - Beveren en Club Brugge, die in de Belgische competitie via de ranglijst net buiten het Europese voetbal vielen, spelen op 11 juni in Brussel de finale van het toer nooi om de Belgische voetbal beker. Beveren won dit weekeinde ook de tweede wedstrijd van Lokeren, 2-1 op eigen veld, na dat in Lokeren al met 3-1 was gewonnen. Club Brugge, dat thuis begonnen was met winst op Lierse (3-0), verloor de tweede wedstrijd, in Lier, met 1-2, maar werd finalist op ba sis van het doelsaldo. BUENOS AIRES (ANP) - Es- tudiantes de La Plata heeft in de eerste wedstrijd om het Ar- getijns voetbalkampioenschap met 2-0 gewonnen van Inde- pendiente. Bij rust was het 1-0 door een doelpunt van Gottardi in de 35e minuut. De tweede treffer kwam in de 70e minuut van de voet van Trama. De tweede wedstrijd wordt komende vrijdag 10 juni gespeeld. Braunschw.-Leverkusen Kaiserslautern-Stuttgart Nürnberg-B. München Dortmund-Borussia MG Schatke-Hamburger SV Werder Bremen-Bochum Dusseldorf-E. Frankfurt Karlsruher SC-Bielefeld FC Köln-Hertha BSC Freiburg-Fortuna Köln Stuttgarter K.-Hessen K. B. Urdingen-Darmstadt Er is voor de prijzen bijna l gulden beschikbaar. De winnende getallen in lotto 22 zijn: 19 - 22 - 31 -34 - 35 - 41. Reser- vegetal 21. De inleg bedroeg, door 572.000 deelnemers, ruim drie mil joen gulden. Voor de prijzen is een bedrag beschikbaar van 1,55 mü- joen gulden, daarbij inbegrepen een jackpot van bijna 111.000 gul- den. Cljlirtpil Voor het cijfer spel werd getrok ken: 86 52 44. SUPERTRIO Het Supertrio werd gelopen in de Ovatio-prijs op Duindigt. De uit slag is: 1. Nr 11. Valentin Melodie (J. van Dooyeweerd), 2. Nr 15. Udet Westlandia (G.W. van Eykelen- borg), 3. Nr 3. Tresor Kandia (C.J. de Leeuw). De omzet was I. 121.272,-, de uitkering bedraagt f 1054,50. BELGISCHE LOTTO Voor de belgische lotto werden za terdagavond de volgende getallen getrokken: 1-3-9-28- 32 -34. Het bijkomende nummer is 17. DUITSE LOTTO De winnende getallen in de West duitse lotto zijn: 1 - 9- 15 -35-38- 44. Het reservegetal is 18. SPEL 77 Winnend in Spiel '77 is: 1 10 4 7 2 2. BREMEN (ANP) - Uit teleur stelling over het gemiste kam pioenschap in de Bundesliga van hun club Werder Bremen, hebben ruim twintig suppor ters van die vereniging de ex tra trein, waarin de HSV-aan- hangers naar Bremen waren gekomen, met stenen beko geld. De politie greep op het sta tion van Bremen hardhandig in en voerde de stenengooiers snel af. Veel ramen van de trein gingen aan diggelen, er werden echter geen ernstige verwondingen bij HSV-fans gemeld. GELDROP (ANP) - DHC heeft zondagmiddag zijn favorietenrol voor het Nederlands kampioenschap bij de zondagamateurs waar gemaakt. De Delftse club won in en van Geldrop, met 3-1. De competitie van de drie kampioenen uit de hoofdklasse van de zondagamateurs kan woensdag, bij de vierde van de zes vastge stelde wedstrijden, al beslist zijn. Winst van DHC in de thuis wedstrijd tegen Geldrop maakt de ploeg zowel voor geldrop als achilles 28 onbereikbaar. DHC was de betere ploeg en nam na een half uur een voor sprong door Sjef de Poorter, die van de strafschopstip raak schoot. Na de pauze liepen de DHC'ers uit naar 2-0 toen Wolf, De Haas en Der Kinderen uitspeelde en doelman Willemse met een strak schot versloeg. Geldrop kwam nog even in de wedstrijd nadat Brouns op een voorzet van de kleine scoorde, maar kort daarna maakte Wolf met een fraaie kopbal zijn tweede doel punt. (ADVERTENTIE) V vFITEVEEN (ANP) - Tijdens „1 begeleiden van de wiele- ^loopvan 't Olieveld is za- dagmorgen aan de Boeve- fenweg in Weiteveen m de ge ënte Schoonebeek een on- «■luk gebeurd, dat aan een 26- £rige politieman het leven weft gekost. P Wachtmeester A. Warman, turveillant van de verkeers- j"' p van de rijkspolitie As- wilde op zijn motor een «rsonenauto inhalen die op tat moment linksaf sloeg. De notor raakte de linkerkant ,,n de auto en de bestuurder wam in de sloot terecht. Bel le voertuigen vlogen in brand. 3e politieman overleed ter ,lekke de bestuurder van de luto is'met letsel overgebracht laar een ziekenhuis in Coe- orden. Zijn zoontje, die naast iem zat, raakte licht gewond. 3e wielerronde is onmiddel- ijk na het ongeluk stopgezet. stein (ANP) - Eerste-jaars amateur Gert Jacobs heeft een indrukwekkende overwinning ,ehaa!d in de ronde van Lim- )urg. In de door de warmte extra zware Limburgse ronde vond al snel een beslissende af scheiding plaats. Na 30 van de 190 te rijden kilometers ont stond een kopgroep van twin tig renners. De groep bleef bij elkaar tot Stein weer in zicht kwam. Met nog vijftien kilo meter te rijden, brak de eerste groep in twee gelijke delen. Het voorste tiental kreeg ech ter geen rust, want door een nieuwe tempoverhoging van Jacobs werd de eerste groep uit elkaar gerafeld. Jacobs iwarn alleen aan, met een winst van 21 seconden op het eerste volggroepje. Jean-Paul van Poppel, de snelste man van het tweede tiental, moest meer dan een minuut inleve ren. De uitslag: 1. Gert Jacobs (Em- men) 190 km. in 4 uur 43 minuten en 27 seconden, 2. Peter Hofland (Roosendaal) op 21 seconden, 3. Toon van der Steen (Bruinisse), 4. Wim Jennen (Grevenbicht), 5. Er- win Nijboer (Denekamp), 6. Peter van der Knoop (Haarlem) op 0.27,7. Hans Daams (Valkenswaard), 8. Hans Penson (Bladel) op 0.35, 9. Ron Snijders (Zwanenburg), 10. Barry Zoonfjens (Tilburg). EINDHOVEN (ANP) - De ELE-rally, tellend voor het Nederlands rallykampioen schap, is in een zege geëindigd voor de Rijssens/Amsterdam- equipe Jan Bak/Bob Dik hout in een Porsche. Uitslag: 1. Jan Bak/Bob Dik hout (Rij ssen/Amsterdam) Por sche 7385 seconden, 2. Stig Ander- vang/Ove Lindell (Zwe) Ford Es cort 7466, 3. Wim Luijbregts/Ab Molkenboer (Valkenswaard/ Noordwijkerhout) 7478, 4. Johnny Hoes jr./Theo Badenberg (Weert/ Eindhoven) Mitsubishi Lancer 7522, 5. Paul Maaskant/Ruud Oos- terbaan (Soest/Bilthoven) Citroën Visa 7562,6. Henk Vossen/Pi Theu- nissen (Tegelen/Maastricht) Ford Escort 7643; nationaal: 1. Doosje/ Poel, Mitsubishi 8264 sec. (13de to- raaluitslag), 2. Gadellaa/Van Haatten Volkswagen Golf GTI 8313 (15de), 3. Fikse/Eikema Tal bot-Lotus 8330 iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze speciale verslaggever UDINE - Giuseppe Saronni heeft, zoals verwacht door het ontbreken van Bernard Hi- nault, vrij gemakkelijk de 66e editie van de Ronde van Italië gewonnen. De 26-jarige we reldkampioen van Goodwood, hwam gisteren in Udine na 22 etappes en in totaal 3.918 kilo- ®eter. over de eindstreep met 1.07 minuut voorsprong in het .uv,öFivu6 "gemeen klassement op zijn landgenoot Visentini, die de atsluitende tijdrit over 40 kilo meter won. Derde werd de sPanjaard Alberto Fernandez. Saronni door heeft, gesteund zijn ploeggenoten, de Gi- beheerst op een manier die "tbault eigen is. Na de zeven- etappe hulde hij zich in het j hrstricot en droeg het shirt be laatste eindstreep uit de hde Na de zware etappe van li» in de Dolomieten ver- l zaterdag de voorlaatste Ar k over 228 kilometer van tie r?a naar G°rizia org rus- J* Pe Italiaan Moreno Ar- 1 'in, die anderhalve kilome- voor de finish in zijn °onp)aats was ontsnapt uit n Proton, bleef voor eigen Pdbhek de Belg Frank Hoste „Ae tellen voor. In het laatste ""Oerdeel, de individuele tijd- "'«■■Hiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

de Stem | 1983 | | pagina 10