MINISTERS HAPPEN TOE 'De Wereld' melkkoe van speculanten Dijkman wil in fractie CDA blijven RPD: Rijk moet nieuw mammoet project starten De Ruiter wil groei wapenexport naar VS Breda grijpt naast Open Universiteit „STANDPUNTEN ZAL IK NIET ONTWERP EMANCIPATIEPLAN RIETKERK Merkwaardig Oppassen Hormonen in vlees onderzocht PAGINA2 I 7&tërDAG 4 JUN11983^ >SSE OPPERS itoriteit •BINNENLAND DEN HAAG - Er moeten meer vrouwen een baan bij de overheid of een functie in de poli tiek krijgen. Auto geveild wegens weigering defensiebelasting NA OOS TERSCHELDESL UITING DE STEM COMMENTAAR Kabinet aarzelt nog over aftrek schilderwerk Vluchteling Vernielingen in kantoren makelaars Boycot Outspan krijgt toch subsidie ROL VAN NOTARIS, ACCOUNTANTS EN BANKEN IN STUDIE T5 T22 PAGINA 3 e Kreuz' (1942), Die i bleiben jung' (1949), Bienenstock' (1953), und Salz' (1958) en kraft der Schwachen ii groot en dooierrijk; en kent - eenmaal ont- - maar een enkel le- doel: copuleren en on- lellijk. i in feite één grote sper- container en beschikt een buitenmodel for- penis. Met behulp van nicroscoop kunt u het ■na heen en weer zien ?n in harmonie met zijn lallen. Zo groot is zijn 5 dat die vaak z'n ze- streng uit het lood .t. Van het vrouwtje van seus vindt hij alleen het ïreind; de rest van haar igebed in het muizenoor, kan haar niet maal innige blik toewerpen of diep in de ogen lijken, triest, aan banden ge leven! Aldus Dr. Mi- Rothschild wier ver onthullingen over het i der vlooien staan op- cend in een achtdelig getiteld: „On the cture and Habits of s". O.U.P. ne J2is.cUi :rawling ir. scrawling ughfare!" •s 11 )thschild en larkt en de structurele s is volop aanwezig. Bij iemde oorzaken speelt zwarte-geldcircuit een oeilijke rol, met alle ge en vandien ter grootte 18 a 25 miljard gulden aar. Hierbij komen ook de vele miljarden, die bracht moeten worden de vele gifstortingen op iten ruimen om het mi- leefbaar te maken en te den! e kosten van de structu- crisis moeten worden bracht door het hele erlandse volk! Ook door hogere inkomens. Men ekt bij hoge inkomens stal van viermaal mo maar dat zijn de topin- ïens van de middenklas- De topinkomens van de inkomens liggen op 8 a piaal modaal en meer! is in de statistieken van Centraal Bureau voor de ;istiek te lezen, erlaging van het finan- ingstekort is een goede Maar als het een door- nde razzia wordt en zijdig gericht is op de itenaren, de pensioen- en eringsgerechtigden, dan iet onhumaan en onbe- aafd. Tevens is het een elijke rechtsbedeling, die en rechtvaardige demo te niet thuishoort en rdoor worden de mensen verwarring gebracht. De dariteit wordt hierdoor lar aangetast, de demo- de komt in gevaar en de comst van honderddui- den jeugdigen wordt nietigd. De daartoe geno- ad hoe besluiten dragen ele gevallen een onrecht- tig karakter, alwijk Zeeuwen vr. T.G.I. Andree schreef boek: „Autoritaire kerk- ïctuur hindert godsdien- opvoeding". Daarin ijnt zij voorbij te gaan het belangrijke feit dat cerk de door God gegeven oriteit is in zaken van ge en zeden. Dat betekent die Kerk om haar eigen ping niet beschuldigd worden; dat er geen be id is zonder de bekoring God via „Zijn" kerk agt; dat wie niet naar ir luistert, zich ook tegen J keert. Het hele Oude en uwe Testament is er vol Het is de gevallen men- jke natuur, die zich altijd zet. Haag tutges Van onze parlementaire redactie PEN HAAG - Stef Dijkman is bereid in de CDA-fractie te blij- ven, maar hij is niet van plan afstand te nemen van de politieke standpunten die hij in het recente verleden heeft ingenomen en uitgedragen. Het CDA-kamerlid heeft dit gisteravond laten weten. Hij wil de echter nog niet de brief publiceren die hij aan het fractiebe stuur heeft geschreven. Dijkman werd woendag in een fractie verklaring met naam en toenaam gekapitteld vanwege zijn pu blicitair optreden, waardoor hij schade aan fractie en partij zou hebben toegebracht. In een door hem uitgegeven persverklaring constateert Dijk man nu dat er twee kanten zitten aan de publieke en interne re acties van zijn partijgenoten. „Enerzijds wordt de handschoen van de kritiek in de ring geworpen; anderzijds wordt blijkens kranteberichten de verzoenende hand toegestoken" Dijkman neemt de handschoen op zonder zijn gewraakte uit latingen terug te willen nemen. „De toegestoken hand wijst hij niet af. Velen dringen er bij hem juist op aan om vanuit een op programma en uitgangspunten gebaseerde duidelijke politieke stellingname door te gaan. Hij wil hier positief op reageren. Dijkman voelt zich uitzonderlijk persoonlijk toegesproken", al dus het persbericht. In de verklaring zegt Dijkman dat hij daarom, na de gebeur tenissen van de afgelopen dagen goed te hebben overwogen, zo snel mogelijk persoonlijk wilde reageren. Maar het overleg met politieke vrienden en geestverwanten vindt onverminderd voortgang. Meer vrouwen bij overheid Ruimteveer zondag boven Nederland SCHIPHOL - Hoewel gister avond nog steeds niets zeker was gaat de voorlichtings dienst van Schiphol ervan uit dat de Boeing 747 met op z'n rug het ruimteveer Enterprise zondagmiddag een show- vlucht boven Nederland zal maken. Het vliegtuig komt ter hoog te van Bergen op Zoom het Nederlands luchtruim binnen, maar zal pas bij Hoek van I Holland duiken naar een hoogte van ruim 600 meter. Het toestel wordt om kwart over een bij Hoek van Holland verwacht en van daar door vliegen naar IJmuiden. Daar na koerst het weer op grotere hoogte richting Engeland. De onzekerheid rond de vlucht heeft volgens de Rijks luchtvaartdienst te maken met veiligheidsaspecten. Van onze parlementaire redacteur Daarvoor zijn extra inspanningen nodig, zoals voor al het opheffen van belemmeringen en het scheppen van meer kansen voor vrouwen. commerciële dienstensector zullen zo veel mogelijk in 36- of 32-uursbanen worden om gezet. Wettelijke pensioenre gelingen moeten daartoe wor den gewijzigd, omdat hier nog onderscheid wordt gemaakt tussen mannen en vrouwen. De bewindsman wil op zijn eigen ministerie meer vrou wen in hogere functies aan stellen. Per diensteenheid, functieniveau en geslacht denkt hij het aantal deeltijd banen op tenminste 15 procent van de bezetting brengen. Rietkerk' en Kappeyne stel len dat er meer vrouwen voor het burgemeesterschap in aanmerking moeten komen. Onder de 700 burgemeesters zijn momenteel 25 vrouwen. Ook willen zij dat meer vrouwen gaan deelnemen aan politieke en bestuurlijke func ties. Daar waar huishoudelij ke en gezinstaken een belem mering vormen kunnen wet houders en gedeputeerden in deeltijdfuncties aan de slag. Maar daartoe moeten eerst de gemeentewet en de provincie wet worden gewijzigd, zo me nen de bewindslieden. Bij de politiekorpsen moe ten meer vrouwen voor mid delbare en hoge functies ko men. Minister Rietkerk is be reid voor de hogere functies meer vrouwen te benoemen. HAARLEM - Omdat Wim Leenman (55) een gedeelte van de motorrij- tijgenbelasting weigert te betalen is gisteren zijn auto in het openbaar door de deurwaarder geveild. Het bedrag dat Leen man van de belasting aanslag had afgetrokken, heeft hij gestort in het door de Beweging Weige ring Defensiebelasting in het leven geroepen vre- desfonds. De BWD heeft bere kend dat zes procent van de motorrijtuigenbelas ting naar defensie gaat. Dit was voor Haarlem mer Leenman aanleiding dit percentage niet aan de belasting af te dragen. Het verschuldigde be drag van zestig gulden was, na vijftien maan den, opgelopen tot 226. Leenman is oud-predi kant van de stichting Evangelie en Industrie in IJmond. De veiling had een feestelijk verloop. Onge veer honderd sympathi santen woonden het ge beuren bij en zagen hoe de dochter van Leenman de auto voor 272,50 in haar bezit kreeg. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Nu de afsluiting van de Oosterschelde goeddeels is voltooid, moet de rijksoverheid denken aan nieuwe mam moetprojecten. Dat zegt de Rijksplanologi sche Dienst in haar gisteren verschenen jaarverslag over '82. Volgens de RPD is er ma cro-economisch ruimte voor dit soort werk, als het maar een redelijk sociaalecono- misch rendement heeft en aansluit op het investerings beleid van het bedrijfsleven. De RPD zelf denkt bijvoor beeld aan stadsvernieuwing, energieprojecten, afvalber- ging en -verwerking, kustpro- jecten en activiteiten in de sfeer van communicatie en toerisme. Het financieringstekort van de overheid zou tijdelijk door deze projecten wel worden op gevoerd, maar niet sterk om dat er een flink inverdien-ef- fect is: de loonkosten worden namelijk gedrukt door ver minderde aanspraak op de WW. In het jaarverslag spreekt de RPD de verwachting uit dat de Randstad voorlopig nog wel de motor van de Neder landse economie zal blijven. Die ontwikkeling moet niet verstoord worden door kunst matig op spreiding aan te stu ren. Veel meer voor de hand ligt een politiek waardoor de druk deels wordt afgeleid naar ruimtelijk aanvaardbare gebieden, die ook voor onder nemers aantrekkelijk zijn. Daartoe behoren bijvoorbeeld de belangrijke verkeersassen Utrecht/Arnhem/Duitse ach terland en Rotterdam/Dor drecht/Breda. Over gelegenheid voor be drijven om te verhuizen of zich nieuw te vestigen is voor lopig nog geen klagen. Per 1 januari van dit jaar lag 8300 hectare industrieterrein klaar voor uitgifte, dat is naar de huidige inzichten genoeg voor de rest van deze eeuw. Minister Rietkerk (binnen landse zaken) en staatssecre taris Kappeyne van de Cop- pello (sociale zaken en werk gelegenheid) zeggen dit in een adviesaanvraag aan de Eman- cipatieraad en het ontwerp- emancipatieplan van het mi nisterie van binnenlandse za ken. De bewindslieden menen dat de overheid als grootste werkgeefster een voorbeeld functie moet hebben bij de verwezenlijking van emanci patie in het overheidsperso neelsbeleid. De aandacht voor deeltijdbanen zal onvermin derd worden voortgezet. Vrij komende banen in de niet- MINISTER Ruding wil de banken extra beschermen als het gaat om het bestrijden van fraude. Hij heeft een richtlijn uitgevaardigd die ambtenaren van de belastingen en de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) verplicht om het voornemen tot een on derzoek bij banken vooraf te melden aan een werkgroep van top ambtenaren van zijn ministerie. De minister vindt dat de specifie ke vertrouwensfunctie van het bankwezen tot voorzichtigheid noopt. Nog los van de regiefout, die hij maakte doordat hij zijn collega van Justitie vergat in te seinen over de richtlijn, is dit om een aan tal redenen een merkwaardig besluit van de minister. In de eerste plaats legt de minister de motie naast zich neer die de Kamer twee maanden geleden aannam. Daarin werd de rege ring gevraagd de mogelijkheden van de belastingdienst uit te breiden als het gaat om het inwinnen van inlichtingen over parti culieren, waarvan wordt vermoed dat ze frauduleuze handelingen Plegen. De minister beperkt met zijn richtlijn nu juist die mogelijk heden. In de tweede plaats stelt de minister ten onrechte dat de onder zoeken de banken een slechte naam bezorgen. Hij doelt dan met name op de effecten van de invallen zoals bij Slavenburg. Een vreemd argument want het is toch niet het onderzoek, maar de 'raude zelf die een bank een slechte naam bezorgt. Zeker als baar ook nog de banktop zelf bij betrokken blijkt te zijn. Slaven burg is bovendien een slecht voorbeeld, want het onderzoek daar valt niet onder zijn verantwoordelijkheid maar onder dat van zijn collega van Justitie. Tenslotte gaat minister Ruding te gemakkelijk voorbij aan de rol van de Nederlandsche Bank in het geld- en kredietwezen. De ze bank die rechtstreeks onder zijn verantwoordelijkheid valt be hoort zodanig toezicht te houden op de banken dat uitglijers als 3ll Slavenburg óf vroeg worden gesignaleerd óf worden voorko- j [hen. Daar zou de minister meer aandacht aan moeten besteden. Jat ligt meer voor de hand dan de banken via zo'n richtlijn in een uitzonderingspositie te plaatsen. Bij voldoende toezicht zullen on derzoeken niet of nauwelijks nodig zijn. Tenzij de minister in de oekomst bewust het risico wil lopen dat op zichzelf gerechtvaar- -9de onderzoeken alleen omwille van 'de goede naam van een op zijn ministerie worden afgestopt. Klinkt aantrekkelijk: het bedrijfsleven moet meer armslag krij- p zijn teveel regels en regeltjes, die ondernemers verhinde- en slagvaardig te werk te gaan. Zeker in tijden van economische no H9an9 werkt een te ver doorgevoerde regulering extra vertra gend. Ondernemers, die jaren moeten wachten op de een of an- I -ere vergunning houden het dan vaak voor gezien, i vn Vdlt kabinet zweert bij deregulering is dus een meevaller 00' het bedrijfsleven. Een ambtelijke commissie, bijgestaand oor drie vertegenwoordigers van grote werkgevers, is er in een cord-tijd in geslaagd de milieu-wetgeving, in vele jaren opge duwd, te kortwieken. Overbodig geachte regels worden opzij s«et, hele vergunningenstelsels worden vervangen door alge- Tn® regels, zonder dat op details wordt ingegaan. Jzover kan men instemmen met die plannen. Anders wordt als voorgesteld wordt ondernemers in het vervolg al aan de "n te laten gaan, zonder dat de vereiste milieu-vergunningen nnen Zjjn Qat maak( v00r (je overheden, die alsnog zo'n j-punning moeten afgeven, haast onmogelijk die nog te weige- I ton°ïine' bePerken van de beroepsmogelijkheden bij de rechter fenu 9nffierechten te verdrievoudigen kan problemen opleve- IHet ware beter de gerechtelijke procedures te vereenvoudi- 1 en de rechterlijke macht zoveel extra-faciliteiten te verschaf- öat de gang naar de rechter - het recht van iedere burger - wordt belemmerd, maar de procedure wel sneller verloopt. "r 'schaffing van overbodige regels is toe te juichen. Maar we ■nat ,n uitki)ken over 20 jaar weer niet geconfronteerd te worden 9ifschandalen. Niet dat een vergunningen-stelsel een garan- l®9en milieu-verontreiniging is. Maar waar het ontbreken van p s '°e kan leiden hebben ze onder meer in Lekkerkerk gewe- DEN HAAG - Het kabinet heeft nog geen beslissing ge nomen over het voorstel van de coalitiepartners CDA en VVD om schilderwerk dat meer dan 1000 kost fiscaal aftrekbaar te maken. De vraag hoe te reageren op dit voorstel - dat 20 miljoen duurder uitkomt dan het voorstel van het kabinet - is gedelegeerd aan de minister president, de vice-minister president Van Aardenne en minister Ruding (financiën). Deze laatste wees vorige week het voorstel op financiële gronden af. Minister-president Lubbers sloot gisteravond niet uit dat het kabinet, indien het voor stel van CDA en WD wordt aanvaard, het hele wetsont werp zal intrekken. De WD is daar fel tegen gekant. TERWIJL het bijna voltallige kabinet gisteren tijdens de lunchpauze de Hollandse nieuwe reeds boven de openstaande mond had hangen, moest minister Ruding nog een poging in het werk stellen de lekkernij te bemachtigen die 's lands be stuur werd aangeboden door een aantal Katwijkse dames. - FOTO ANP Van onze parlementaire redac tie DEN HAAG - De Nederlandse regering gaat zich sterk ma ken voor een grotere export van wapens naar Amerika. De Amerikanen moeten meer wa pens in Europa kopen, vindt de regering. Dat blijkt uit een notitie van minister De Ruiter over de aanschaf van defensiemate rieel. Daarin staat dat de wa penhandel tussen Amerika en Europa vooral de Amerikanen ten goede komt. De VS kopen, gesteund door importbelem- merende maatregelen, weinig in Europa, terwijl de prijs van Europese wapens te hoog is om te kunnen concurreren met de Amerikaanse. De Amerikaan se wapenindustrie wordt zwaarder gesubsidieerd dan in de meeste Europese landen. Aan deze klachten, die al vele jaren binnen de Navo ge hoord worden, wil Nederland eind dit jaar iets gaan doen. Dan komt het voorzitterschap van de zogenaamde Indepen dent European Programma Group in Nederlandse handen. Deze politieke en militaire commissie probeert een geza menlijk Europees wapenaan- koopbeleid te ontwikkelen en de wapensystemen die bij de diverse lidstaten in gebruik zijn te standaardiseren. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Niet Breda, maar Tilburg krijgt een vesti ging van de Open Universiteit. Dat heeft minister Deetman (onderwijs) gisteren bepaald. Breda had op een studiecen trum van de open universiteit ingeschreven, maar de minis ter kiest voor Tilburg omdat daar betere voorzieningen zijn. Deetman noemt de aan wezigheid van voldoende be geleiders en de mogelijkheid om gebruik te maken van fa ciliteiten van instellingen van hoger onderwijs. De Open Universiteit (hoofdvestiging Heerlen) gaat volgend jaar van start. De in stelling verzorgt schriftelijk onderwijs op universitair ni veau voor mensen die geen dagonderwijs kunnen volgen. Men kan er doctoraaldiplo ma's halen en het studietempo zelf bepalen. In het land ko men achttien zogenaamde stu diecentra, die bedoeld zijn als ondersteuning bij het voorbe reiden op tentamens en exa mens en waar de docenten re gelmatig verschijnen om stu dieproblemen te bespreken. In Brabant komen behalve in Tilburg ook in Den Bosch en Eindhoven studiecentra. In Zeeland is Middelburg geko zen. De Tweede Kamer moet het spreidingsplan nog goedkeu ren. MINISTER Korthals Altes (justitie) heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp inge diend over de toelating van politieke vluchtelingen die eerst in een ander Europees land zijn toegelaten, maar zich bij nader inzien toch in Neder land willen vestigen. (ADVERTENTIE) Start uw vliegvakantie goed en ga per trein via de Schiphollijn naar Schiphol. Géén file- vertragingen, géén parkeer-perikelen, maar wél kans op een hoofdprijs van f2.500,- of een van deanderevelegeldprijzeninde Vlieg-Trein-Kwis. Vraag uw reisbureau of een NS-Reis- en inlichtingen bureau om het wedstrijd- formulier. De S<hiphohrein,uwvakantietrein. Merijn is op vakantie AMSTERDAM - Ongeveer vijftig personen hebben vrij dag vernielingen aangericht in vier kantoren van makelaars in Amsterdam en documenten en geld gestolen. In een kantoor op de Kei zersgracht werd een man in elkaar geslagen. Dit heeft de politie meegedeeld. Volgens de politie trekt de groep op fietsen door de stad. Een deel van de mensen heeft bivakmutsen op en is gewa pend met ijzeren gaspijpen, waarmee in de kantoren aan wezig personeel wordt be dreigd. De „gezamenlijke kraak- groepen" in Amsterdam heb ben in een verklaring de ver antwoordelijkheid opgeëist. De actie was volgens hen ge richt tegen het toenemend ge bruik van 'kraakwachten' door speculanten en make laars. „We hebben niemand bedreigd of mishandeld", al dus een woordvoerder van de krakers. DEN HAAG - De Nationale Commissie voorlichting en be wustwording Ontwikkelings samenwerking NCO moet als nog over de brug komen met aanvullende subsidie aan de stichting Boycot Outspan Ac tie BOA. De voorzitter van de afde ling rechtspraak van de Raad van State heeft dit vrijdag be paald als voorlopige voorzie ning. De BOA was in beroep ge gaan tegen het besluit van de NCO de subsidie aan de actie groep voor dit jaar te halve ren. Door dat besluit dreigde een einde te komen aan de ac tiviteiten van de actiegroep. Tijdens de behandeling don derdag voor de Raad van State liet de BOA weten dat door de subsidiehalvering de twee part-time krachten op straat komen te staan. HEERLEN - Binnenkort be gint de overheid aan een on derzoek naar de aanwezigheid van verboden hormonen bij runderen en varkens. De vleeskeuring heeft met recente proeven bij een kleine tweeduizend dieren ontdekt dat 82 stuks met het DES-hor- moon ingespoten waren. Staatssecretaris Van der Reij- den van volksgezondheid heeft dit vrijdag bekendgemaakt op een congres van veehandela ren in Heerlen. De staatssecretaris noemde het aantal van 82 (bijna vijf procent van de onderzochte dieren) „echt te veel". Hormoonpreparaten ver snellen de groei van de dieren, zodat ze eerder slachtrijp zijn. Door Louis van de Geijn APELDOORN - De Verzekeringskamer onderzoekt of een notaris, enkele ac countants en een beëdigd taxateur aan sprakelijk gesteld kunnen worden voor de gevolgen van het faillissement van de verzekeringsmaatschappij 'De We reld' in Rotterdam. Ook de rol van de betrokken banken is in studie. Uit het officiële verslag van de Ka mer blijkt dat de ongeveer 6500 polis houders de dupe zijn geworden van een lange reeks van dubieuze transacties met onroerend goed en aandelen. Mil joenen aan verzekeringspremies wer den overgeheveld naar de rekeningen van enkele onroerend goed-speculan- ten. De Verzekeringskamer, een over heidsinstelling die toezicht houdt op het verzekeringswezen, heeft zich sinds be gin 1979 intensief met 'De Wereld' be moeid, maar is door de eigenaren voort durend om de tuin geleid. De maat schappij werd 17 mei failliet verklaard. Uit de balans per 31 december 1982 blijkt dat er een vermogenstekort is van 10,3 miljoen. Het verzekerde kapitaal bedroeg 233 miljoen en er kwam jaar lijks/ 2,6 miljoen aan premies binnen. De vrij kleine maatschappij 'De We reld' werd in november 1978 eigendom van de Rododendronkorf BV, dochter van de Rotterdamse Drimmo Holding. Deze groep ondernemingen speculeerde in onroerend goed en heeft kans gezien om de verzekeringsmaatschappij op te zadelen met te hoog gewaardeerd on roerend goed, dat in enkele gevallen achteraf ook nog met zware hypotheken belast bleek te zijn. De leiding van de Drimmo Groep blijkt de Verzekeringskamer lange tijd aan het lijntje te hebben gehouden. De Kamer drong er vanaf 1979 op aan min der in onroerend goed te beleggen. De directie van 'De Wereld' zegde dat ook toe, maar deed intussen het omgekeer de. Bovendien werd de verzekerings maatschappij voor ettelijke miljoenen uitgemolken door banktegoeden om te zetten in vorderingen op de Drimmo Holding (die eind vorig jaar failliet ging). Toen de Verzekeringskamer dat in september 1981 hoorde, eiste men cor rectie. De Drimmo-directie zei dat er geen geld was, maar toonde zich bereid om een kantoorpand en de aandelen van twee verzekeringsmaatschappijtjes in te brengen. Op papier was dat alles goed voor 3,2 miljoen, maar later (toen het te laat was) kwam de Verzekerings kamer er achter dat de executiewaarde van het voor 1,4 miljoen ingebrachte kantoor maar 285.000 bedroeg terwijl de aandelen van de beide verzekerings maatschappijen nul-komma-nul waard waren. Op de ene bleek een schuld te rusten aan de NMB, en de ander had een negatief vermogen en stond boven dien ver in het krijt bij de Bank Mees Hope en opnieuw de NMB. Zo ver dat beide banken de rekeningen hadden ge blokkeerd. Toen de Verzekeringskamer zich ten slotte in oktober 1982 ontfermde over 'De Wereld' bleek al het onroerend goed, dat voor 12,2 miljoen in de broken stond, een executiewaarde te hebben van ca. 4,7 miljoen. Bij onderhandse verkoop zou het nog ca. 6,2 miljoen kunnen opbrengen, de helft van de boekwaarde. De Verzekeringskamer is er niet in geslaagd om de verplichtingen van 'De Wereld' over te doen aan een groep van grote verzekeraars. De Nederlandse Vereniging van Levensverzekerings maatschappijen gaf vorige week te ken nen dat men er niet voor voelde op te draaien voor de gevolgen van het wan beleid van een firma die geen lid was van deze club.

de Stem | 1983 | | pagina 3