THATCHERS HUISVLIJT NOOIT DUIKEN DE STEM even..^ UITBLAZEN DE STEMCOI Oppassen STANDPUI Dijkman ONTWERP Merkwaardig ZATERDAG 4 JUN11983 :PAGINA TWEE PAGINA J SATERDAG 4 JUN111 WIMKOCK Misdaad Concurrentie U^oatoi cz/^ot(i±cfiL[cl £/2 cU 0/[oOLZ)2 (D 'ezA^ilT papier) voor uw pen Kosten - Crisis Autoriteit Ruimteveer zondag boven Nederland T5 DAGBLAD VOOR ZUOWEST-NEDERLAND Jaargang 123 Nr. 20.144 Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie Drs. J.H.M. Brader Hoofdredactie L. Leijendekker H. Coumans Breda - Hoofdkantoor Spinveld 55 Postadres: Postbus 3229 4800 MB Breda Telefoon: voor directe verbinding zie onder betreffende afdeling Algemeen nr. 076-236911 Telex: 54176 Kantooruren ma. t.m. vr. van 8.15-17.00 uur Bankrelaties Postgiro 1114111 ABN rek. 520538447 NCBrek. 230301584 Raborek. 101053738 Handelsregister 27420 Centrale redactie Breda Nieuwsdienst 076-236883 Stadsredactie 076-236880 Sportredactie 076-236884 Lezersservice Inlichtingen over Stemreizen en promotie: 076-236911 Fotoservice: 076-236573 Abonnementen Betaling 076-236347 f 20,49 per maand J 61,15 per kwartaal 238,00 perjaar Postabonnementen met toeslag Nieuwe abonnees: opgave bij elk rayonkantoor en servicepunt. Ook telefonisch of d.m.v. bon in de krant. Bezorgklachten Voor telefonische meldingen zie onder betreffend rayonkantoor. Rubriek 't Kleintje Opgave 076-236538, 236381 236244 tot 17.00 uur 2 dagen voor plaatsing Grote advertenties Algemene informatie over mogelijkheden en tarieven: 076-236881 Regionale informatie: alle kantoren Postadres: postbus 3229, 4800 MB Breda Afsluittijd adv.: 09.00 uur één dag voor plaatsing; maandagkrant vrijdag 12.00 uur in Breda Overlijdensberichten 076-236442. Buiten kantooruren ma. t/m vr. van 19.00-20.30 uur en zo. van 18.30-21.30 uur 076-236394/236911 Debiteurenadministratie Advertenties 076-236227 Rayonkantoren Bergen op Zoom Zuivelstraat 26. 4611 PJ Tel. (alle afd.) 01640-36850 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Breda - Stadskantoor Nwe. Ginnekenstraat 414811 NN. Abonnementen 076- 236322. Overige afd. 236326. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Bezorgklachten 076-236888 ma. t/m vr. 8.15- 18.00 uur, za. 8.15-17.00 uur Etten-Leur Markt 28, 4875 CE Tel. (alle afd.) 01608-21550 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur Goes Klokstraat 14461 JK Tel. (alle afd.) 01100-28030 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Hulst Steenstraat 14, 4561 AS Tel. (alle afd.) 01140-13751 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Oosterhout Arendstraat 14, 4901 JK Tel. abonn. en adv. 01620-54957 Tel. redactie 01620-51800 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Roosendaal Molenstraat 45, 4701 JN Tel. (alle afd.) 01650-37150 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Terneuzen Nieuwstraat 9, 4531 CV Tel. (alle afd.) 01150-17920 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Vlissingen Torenstraat 4381 ET Tel. (alle afd.) 01184-19910 Kantooruren ma t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur De nieuwste best-seller in de Parijse boekenstalletjes is een kleine plattegrond van het Bois de Boulogne. De plattegrond is geschreven in twee talen, kost vijftien gul- den en is zo populair omdat het de eerste sexuele platte- grond is van dit grote park in Parijs. Van oudsher jaagpark van de 1 Franse koningen heeft het Bois de Boulogne al minstens vier eeuwen 1 een romantische reputatie. Maar de laatste tijd beginnen de zaken E uit de hand te lopen. Russische di- plomaten voelen zich in verlegen- Ei heid gebracht. Hun voornaamste dépendance is gelegen aan een straat die uitkijkt op het beroemde park en die toevallig ook het werk- terrein is van travestiete prosti- H tuees. Volgens het Franse och- tendblad Le Matin was de Franse inlichtingendienst zelfs erg ingeno- men met de praktijken voor de Russische voordeur omdat het E daardoor voor hen niet moeilijk was een vermomming te bedenken E toen ze de 47 diplomaten wilden schaduwen die vorige maand we ll gens spionage werden uitgewezen. E Maar lang niet alle travestieten i verzamelen zich voor het bijkan- toor van de Russische ambassade. De Brazilianen, die zich naar men zegt specialiseren in deze vorm 3 van prostitutie, opereren weer iets E verder naar het noorden. Het zijn dit soort geografische nuances die e de behoefte aan een plattegrond 5 hebben gecreëerd. Mark Turlock, j§ een van de twee samenstellers, I zegt dat hij alle attracties in de praktijk heeft uitgeprobeerd behal- ve de homosexuelen. Hij heeft daar bij elkaar tien jaar over gedaan, maar nu weet hij dan ook precies wie wat waar doet, hoe laat en voor E hoeveel geld. „Het Bois is een plaats waar de sexuele mogelijkhe- e den schier oneindig zijn. Op de plattegrond kun je zien waar je 3 voor avontuur moet zijn, maar ook wat de gevaarlijke plaatsen zijn die 3 je beter uit de weg kunt gaan. 1 Gevaar hoort sowieso bij het Bois de Boulogne. Trimmers en joggers worden er op klaarlichte 3 dag beroofd. (Trouwens in heel Pa- rijs zijn de misdaadcijfers de afge- 3 lopen vijf jaar gestegen tot het ni- s veau van New York; Londen is 3 daarbij vergeleken een onschuldig plattelandsstadje.) Maar gevaar of E geen gevaar, als de duisternis s 's avonds inzet, begint de rij auto's met geïnteresseerden bij de Are de Triomphe en de A venue Foch lang- zaam aan te zwellen. Via de Ave- E nue Foch trekken ze op in de rich- 1 ting van de campus van de Univer- sité Dauphine, het werkterrein van i de mannelijke prostituees. 3 In de straten rond de Are de 3 Triomphe opereren de Amazones, gewoonlijk uiterst aantrekkelijke dames die in comfortabele auto's DE Engelse verkiezingsstrijd is in volle gang. De lijsttrekkers zoeken de kiezers weer eens op, en niet an dersom, zoals dat normaal gaat. Ook Margaret Thatcher, de gedood verfde winnaar van de komende gang naar de stembus, moet van haar meer menselijke deugden ge tuigen. Dat deed ze gisteren in een naai-atelier in Leicester, waar ze even liet zien dat de politica het een voudige handwerk nog niet is ver leerd. FOTO AP op zoek zijn naar een vrachtje. In deze buurt ziet men waarschijnljk meer oude Jaguars E-type dan waar ook ter wereld. Het is dan ook het duurste deel van de markt waar de prijzen tweehonderd guicjen of meer bedragen. Als men dichter in de buurt van het Bois komt waar de travestieten voor concurrentie be ginnen te zorgen, doen de dames bordjes onder hun ruitenwissers waarop staat: „Echte vrouw, gega randeerd. Volgens de plattegrond variëren de prijzen van ongeveer twintig gulden voor de noodzakelijke ser vice tot ruim 120 gulden voor de echte vrouwen. De travestieten zijn goedkoper. Zij verlenen hun dien sten al voor twintig gulden en zijn zelden duurder dan veertig gulden. Dat ze zo goedkoop zijn, komt ge deeltelijk doordat ze hun werk met plezier doen en gedeeltelijk door dat er zoveel concurrentie is. De Brazilianen hadden tot voor kort het monopolie op het exotische deel van de markt, maar zij hebben sinds kort te kampen met concur rentie van Indonesiërs. De gluurders verzamelen zich net ten zuiden van het bijgebouw van de Russische ambassade. Hier vindt men ook de exhibitionisten die een vertoning weggeven in hun auto. De favorieten zijn een traves tiete chauffeur met een Dolly Par- ton-pruik en een zonnebril en een kerel in een Renault 5 die samen met twee herdershonden regelma tig optreedt op de Place Tolstoy. De buurt rond Port Dauphine, de voornaamste ingang van het Bois de Boulogne met lange rijen bo- men en uitgestrekte grasvelden, is het gebied waar partners worden uitgewisseld. Hier zie je de glan- zende limousines van de rijken s broederlijk oprijden naast de dege- lijke middenklasse auto's van Jan Modaal. Ze knipperen met hun autolichten als ze partners willen s uitwiss'elen. Voor de Russen is het Bois de Boulogne het levende bewijs van de verderfelijkheden van de wes- terse beschaving en de decadente uitwassen van het late kapitalisme. 3 Voor de Parijzenaars is het de se- xuele revolutie voor hun voordeur. 3 Voor de toerist is het een zeer on- 3 geloofwaardig spektakel, maar al- leen als je veilig in je auto zit met de deuren goed op slot. Voor de 3 meeste klanten is het een relatief goedkope kick - een avondje naar 3 het cabaret in de Moulin Rouge 3 kost minstens vier keer zoveel - en voor de rest is het gewoon een manier om aan de kost te komen. (Copyright De Stem/The Guardian). 3 riiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimr: Schel Horizontaal en verticaal die nen dezelfde woorden te worden ingevuld. 2 (4) eerste vrouw, 4 (2) larve van de langpootmug, 6 (1) ekwator, 7 (3) opschudding, 8 (5) mak, 10 (12) toiletgerei, 12 (10) Mohammedaanse bijbel, 14 (9) onzin, 15 (11) maand, 16 (13) vochtig, 18 (20) stroke (afk.), 20 (18) dop op zuigfles, 22 (17) aanlegplaats, 23 (19) schrijflijn, 24 (21) troefkaart, 26 (28) schel, 28 (26) vloer, 30 (25) deemoedig, 31 (27) stude ren, 32 (29) gemeen. utui Z2 'U3J, -3] 'i£ 'öuapsu oï 'ruapoq sz jaq gz 'l3u fz 'jafiar zz 'laBxays ZZ 'uaads 0Z 'ujs 81 '}vu gj jivmu gj 'pmiivon fi •union 'Zl 'wmt oi 'uivj -g kudjo 1 'mmuaaa 9 'jjatua f 'oajj z :6uisso]do Door Aad Jongbloed De taalstrijd in België is een serieuze zaak, waar de buiten lander - en zeker de Nederlan der - zich beter buiten kan houden. De strijd heeft al te vaak geleid tot handgemeen en is er, economisch en organisa torisch, zeker schuld aan, dat alles binnen het koninkrijk der Belgen niet zo reilt en zeilt als de Vlamingen en Walen zelf zouden willen. Handen er van af dus en van de ene verbazing in de andere vallen als die taalstrijd ons voert tot lachwekkende dage lijkse situaties. Zo een alledaagse gebeurte nis deed zich voor in de ge meente Hove. Hoog op een lad der stond daar een man de ko zijnen te schilderen van een derde verdieping. Het had kort tevoren uitbundig gehageld en jawel, de ladder gleed weg en de schilder smakte ter aarde. Een Vlaamse buur had het gezien en belde om een ambu lance. Maar ook een Waals- sprekende buurman was oog getuige en ook bij belde om hulp. Het duurde enkele minuten, maar toen kwamen er, van twee kanten, met gillende sire nes, twee ambulances aange- gierd. Nog voor de wagens tot stilstand waren gebracht, sprongen de broeders (hier am bulanciers geheten) eruit, nik ten de draagbaar (hier draag berrie) uit de auto en stortten zich op het slachtoffer. Er ont stond een gevecht van twee Walen tegen twee Vlamingen met als inzet een gewonde schilder. Terwijl het slachtoffer van het arbeidsongeval krijsend van de pijn op de grond lag, ging men elkaar twee tegen twee te lijf, want beide partij en meenden het recht te heb ben de gewonde over te bren gen naar een ziekenhuis van hun keuze. De strijd werd be slist in het voordeel van de be manning van de Vlaamse am bulance om twee redenen: een van de Waalse broeders werd dusdanig toegetakeld dat hij zich onder behandeling van een arts moest stellen, en het tweede voordeeltje voor de Vlamingen was gelegen in het feit dat het slachtoffer Vlaams bleek te spreken en dus liever met een Vlaamse ambulance vervoerd wilde worden. Wat ik u ook niet mag ont houden is het verhaal van de vleeskeurder Brusselmans. Hij had gesolliciteerd naar de aan lokkelijke functie van vlees keurder in het slachthuis van Zele. Om helemaal op zeker te spelen had hij zijn sollicitatie brief, oorspronkelijk in het Vlaams gesteld, door een twee talige buurman in het Frans laten vertalen, waardoor er op het gemeentehuis twee brieven van de aspirant-vleeskeurder arriveerden. Beide brieven gingen hun weg via het kron kelige pad van de taalstrijd. Vandaar dat er op een dag in het Staatsblad een ministerieel besluit gepubliceerd werd, waarin de benoeming van de vleeskeurder een feit werd. Vandaar ook, dat er veertien dagen later in het Staatsblad opnieuw een ministerieel be sluit, nu tot stand gekomen via de Franstalige lijn, gepubli ceerd werd, waaruit bleek dat Zele een nieuwe vleeskeurder had: dezelfde Brusselmans. Brusselmans sprak in het café de hoop uit dat hij ook twee maal betaald zou worden, maar omdat cijfers geen onderscheid maken tussen Vlaams en Waals werd hem die rijkdom be spaard. In het ondanks de slagregens voor dit zomerseizoen geopen de openluchtbad in een\ Vlaamse gemeente hing bij het diepe, dat niet dieper ging dan 1.75 meter, een bordje met daarop de waarschuwing: „duiken is zeer gevaarlijk." Een muurschilder spoot met de verfbus daaronder: „behalve aan Walen". Hoewel hij in de beste Belgische tradities het verkeerde voorzetsel gebruikte, was de boodschap duidelijk ge noeg voor de geadresseerden. Ik zei het al, wij Nederlan ders kunnen ons beter niet in de taalstrijd mengen. Wij moe ten doen, zoals Nederlanders al eeuwen doen, Frans in België spreken als we daar voordeel uit halen en Nederlands als wij er beter van worden. Maar we moeten bovenal in Belgische zwembaden nooit duiken. ANNA SEGHERS, Duits roman schrijfster, is na een lang durige ziekte op 82-jarige leeftijd in Oost-Berlijn overleden. De schrijfster, die eigenlijk NETTY RADVANYI RELING heette, werd geboren in Mainz. Nadat Hitier aan de macht was gekomen week zij uit naar Mexico. Na de oorlog vestigde zij zich in de DDR. In 1952 werd zij voorzitter van de Oostduitse schrijversbond. Werken van haar zijn 'Der Aufstand der Fischer von Sankt Barbara' (1928), 'Die Gefahrten' (1932), 'Das Siebte Kreuz' (1942), 'Die Toten bleiben jung' (1949), 'Der Bienenstock' (1953), 'Brot und Salz' (1958) en 'Der kraft der Schwachen' (1965). In de serie: David Dimbleby in Conversation zond de B.B.C. Vrijdag 3-12-'82 een vraaggesprek uit tussen Dimbleby en Dr. Miriam Rothschild over haar pote hartstocht: vlooien. Vijf en dertig van haar 74 levensja ren heeft ze besteed aan het ontleden en bestuderen on der de microscoop van het leven en sterven van vlooi en. Op Dimblebys vraag of haar dat op den duur niet was gaan vervelen antwoordde Dr. Rothschild met een glimlach in haar stem: Die vraag zou u niet gesteld hebben als u ooit een blik had mogen werpen op het liefdeleven van vlooien in het algemeen en dat van de muisoar vlo in het biezon- der. Deze laatste dankt zijn naam aan zijn habitat. Men treft deze vlo vrijwel uit sluitend aan in het oor van een muis, in de kromming van de oorschelp. Het man netje van de muisoorvlo neemt geen voedsel tot zich in geen enkel stadium van zijn leven. Hij komt als larf met onvolgroeide mondde- len te voorschijn uit een enorm groot en dooierrijk eitje en kent - eenmaal ont popt - maar een enkel le vensdoel: copuleren en on middellijk. Hij is in feite één grote sper ma container en beschikt over een buitenmodel for maat penis. Met behulp van de microscoop kunt u het sperma heen en weer zien deinen in harmonie met zijn teelballen. Zo groot is zijn penis dat die vaak z'n ze- nuwstreng uit het lood drukt. Van het vrouwtje van zijn keus vindt hij alleen het achtereind; de rest van haar zit ingebed in het muizenoor. Hij kan haar niet maal een innige blik toewerpen oi even diep in de ogen lijken. Een triest, aan banden ge legd leven! Aldus Dr. Mi riam Rothschild wier ver dere onthullingen over het leven der vlooien staan op getekend in een achtdelig werk, getiteld: „On the Structure and Habits of Fleas". O.U.P. JIELAE ftizfiEn mzLne J2LEJEI Lice and fleas are fond of crawling trhough pauper's pubic hair. That's why bums are busy scrawling on their thighs: „No Thoroughfare!" Geroutineerde flodderlezers hebben al lang begrepen dat alleen het proza van deze Flodder van Dr. Miriam Rothschild is. Het gerijmsel schuive men rustig in de schoenen van Het is onrechtvaardig en mensonwaardig, dat de kos ten van de structurele crisis, die ons land en volk in haar wurgende greep houdt, voornamelijk op de ambte naren, pensioen- en uitke ringsgerechtigden worden verhaald. Wanneer men naar de t.v. kijkt, luistert naar de radio, de kranten en weekbladen leest, dan hebben degenen, die commentaar geven en vele belangengroepen alle maal een of ander- niet hel pend - heilmiddel bij de hand om de structurele cri sis op te lossen, terug te dringen of gunstig te beïn vloeden. Maar de regering, ge steund door de twee rege ringspartijen CDA en WD, is onze geroemde sociale ze kerheid tot op het bot aan het afbreken ten koste van ambtenaren en degenen, de zgn. uitkeringsgerechtigden, wier rechten in de sociale wetten en de ABW zijn en waren vastgelegd. Argu menten van „ons sociaal ze kerheidsstelsel is te duur en het financieringstekort wordt daardoor te hoog" zijn wel steekhoudende argu menten, maar om dat op een deel van het Nederlandse volk te verhalen, dat aan de structurele crisis part noch deel heeft, dat is nu juist het onrechtvaardige en onmens waardige ervan. Praktisch iedereen weet, dat op het einde der zestiger jaren de afzet op de goede renmarkten vast liep en de recessie begon. Daarop volg de de oliecrisis in 1973, waarna de structurele crisis inzette, doordat de winsten van het risicodragend kapi taal daalde en de rente, die gemaakt kon worden op het niet-risicodragend kapitaal o.a. op bank- en depositore keningen, hypotheken, obli gaties, ^alsmede de beleggin gen in' het buitenland, de V.S. Voeg daarbij de snelle prijsstijgingen op de ener- Van onze parlen DEN HAAG - Stef Dijkman is I ven, maar hij is niet van plan af standpunten die hij in het recen" uitgedragen. Het CDA-kamerlid heeft dit g: de echter nog niet de brief publi stuur heeft geschreven. Dijkmal verklaring met naam en toenaa| blicitair optreden, waardoor hij hebben toegebracht. In een door hem uitgegeven 1 man nu dat er twee kanten zittel acties van zijn partijgenoten. giemarkt en de structurele crisis is volop aanwezig. Bij genoemde oorzaken speelt het zwarte-geldcircuit een verfoeilijke rol, met alle ge volgen vandien ter grootte van 18 a 25 miljard gulden per jaar. Hierbij komen ook j nog de vele miljarden, die opgebracht moeten worden om de vele gifstortingen op te laten ruimen om het mi- I lieu leefbaar te maken en te houden! De kosten van de structu rele crisis moeten worden opgebracht door het hele Nederlandse volk! Ook door de hogere inkomens. Men spreekt bij hoge inkomens meestal van viermaal mo daal, maar dat zijn de topin komens van de middenklas se. De topinkomens van 1 hoge inkomens liggen op 8 a 10 maal modaal en meer! Dat is in de statistieken van het Centraal Bureau voor de Statistiek te lezen. Verlaging van het finan cieringstekort is een goede zaak. Maar als het een door lopende razzia wordt en I éénzijdig gericht is op de ambtenaren, de pensioen- en uitkeringsgerechtigden, dan is het onhumaan en onbe schaafd. Tevens is het een ongelijke rechtsbedeling, die in een rechtvaardige demo- I cratie niet thuishoort en daardoor worden de mensen in verwarring gebracht. De solidariteit wordt hierdoor zwaar aangetast, de demo cratie komt in gevaar en de toekomst van honderddui zenden jeugdigen wordt vernietigd. De daartoe geno men ad hoe besluiten dragen j in vele gevallen een onrecht matig karakter. Waalwijk W.J. Zeeuwen Mevr. T.G.I. Andree schreef een boek: „Autoritaire kerk structuur hindert godsdien stige opvoeding". Daarin schijnt zij voorbij te gaan aan het belangrijke feit dat de kerk de door God gegeven autoriteit is in zaken van ge loof en zeden. Dat betekent dat die Kerk om haar eigen roeping niet beschuldigd kan worden; dat er geen be houd is zonder de bekoring die God via „Zijn" kerk vraagt; dat wie niet naar haar luistert, zich ook tegen God keert. Het hele Oude en Nieuwe Testament is er vol van. Het is de gevallen men selijke natuur, die zich altiju verzet. Den Haag H. Rutges Me SCHIPHOL - Hoewel gister avond nog steeds niets zeker was gaat de voorlichtings dienst van Schiphol ervan uit dat de Boeing 747 met op z'n rug het ruimteveer Enterprise zondagmiddag een show- vlucht boven Nederland zal maken. Het vliegtuig komt ter hoog te van Bergen op Zoom het Nederlands luchtruim binnen, maar zal pas bij Hoek van Holland duiken naar een hoogte van ruim 600 meter. Het toestel wordt om kwart over een bij Hoek van Holland verwacht en van daar door vliegen naar IJmuiden. Daar na koerst het weer op grotere hoogte richting Engeland. De onzekerheid rond de vlucht heeft volgens de Rijks luchtvaartdienst te maken met veiligheidsaspecten. MINISTER Ruding wil de banken om het bestrijden van fraude. Hij die ambtenaren van de belastinge Opsporingsdienst (FIOD) verplicht derzoek bij banken vooraf te meld ambtenaren van zijn ministerie. D ke vertrouwensfunctie van het noopt. Nog los van de regiefout, die hij van Justitie vergat in te seinen ove tal redenen een merkwaardig besl In de eerste plaats legt de minis de Kamer twee maanden geleden ring gevraagd de mogelijkheden breiden als het gaat om het inwin culieren, waarvan wordt vermoed plegen. De minister beperkt met zij heden. In de tweede plaats stelt de mini zoeken de banken een slechte na name op de effecten van de inv; vreemd argument want het is toe fraude zelf die een bank een sis daar ook nog de banktop zelf bij burg is bovendien een slecht voor valt niet onder zijn verantwoordel collega van Justitie. Tenslotte gaat minister Ruding rol van de Nederlandsche Bank in ze bank die rechtstreeks onder zi hoort zodanig toezicht te houden bij Slavenburg óf vroeg worden g [hen. Daar zou de minister meer a Dat ligt meer voor de hand dan de uitzonderingspositie te plaatsen. E derzoeken niet of nauwelijks nodi toekomst bewust het risico wil lop bigde onderzoeken alleen omwille bank' op zijn ministerie worden afc HET klinkt aantrekkelijk: het bedri 9en. Er zijn teveel regels en regel [en slagvaardig te werk te gaan. Z neergang werkt een te ver doorge Send. Ondernemers, die jaren mc uere vergunning houden het dan Dat dit kabinet zweert bij dere ™or het bedrijfsleven. Een amt aoor drie vertegenwoordigers var ecord-tijd in geslaagd de milieu- oouwd, te kortwieken. Overbodig gezet, hele vergunningenstelsels" mene regels, zonder dat op details tot zover kan men instemmen et als voorgesteld wordt ondern ag te laten gaan, zonder dat innen zijn. Dat maakt het voor ergunning moeten afgeven, haas j '6H. Ook het beperken van de beroe °Gr griffierechten te verdrievo en. Het ware beter de gerechtelijl ter? Ün de rechterlijke macht zove iw de 9an9 naar da rechter - =t wordt belemmerd, maar de pre «schatting van overbodige reg oeten uitkijken over 20 jaar weer et gifschendalen. Niet dat een v< ror, ,9en milieu-verontreiniging is. ten t0e kan 'eiden hebben ze 01 di

de Stem | 1983 | | pagina 2