STIJGENDE LIJN WORDT VOORTGEZET }vdA O* wil 1,2 t< ininder PLAATSELIJK NIEUWS Commissaris opende nieuw gemeentehuis van Borsele dA wil maa\ ZATERDAG 4 JUN11983 DlgflM VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND J aTFRPAG 4 JUN11983 Sasse CDA- vrouwen gaan zich organiseren Commissie Sas bespreekt 'Poelpolder6 TERNEUZEN - Het havenschap Terneu zen heeft in 1982 goed geboerd. Het schap komt uit op een batig saldo van bijna ze venhonderdduizend gulden, een bedrag dat als het aan het da gelijks bestuur ligt in de algemene reserve wordt gestort. Kolenoverslag Sas van Gent Hoek Zaamslag Bejaardenbond Sas bereidt jubileum voor examens Terneuzen Axel Brinkman spreekt in Terneuzen Voorbereiding speelweek Hoek iberale oormannen iaar W.Z. Vlaanderen Op gemeentelijke ui MET WERKTIJD VERKORTING Nieuwe CAO bij CPC Sas lindtoemooi van OREVO erstraeten doet niet ^eer mee aan overslag- station T16 Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Op maan dag 6 juni wordt de oprich tingsvergadering gehouden van het CDA-vrouwenberaad in Sas van Gent. Dat gebeurt om 14.00 uur in hotel De la Bourse. Mevrouw J. Doppegieter- Thiel, wethouder van Terneu- zen, zal dan een inleiding hou den over het reilen en zeilen van de gemeentelijke politieke bestuursorganen. Vervolgens komen de statuten aan de orde en moet een bestuur worden gekozen. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De Sasse raadscommissie Ruimtelijke Ordening bespreekt in haar vergadering van maandag 13 juni het bestemmingsplan voor de Poelpolder in Sas van Gent. Zoals bekend wil de ge meente dat gebied vrijwaren van gipsstortingen (door Zuid- Chemie) en de zogenaamde Hoge Berg aanwijzen als na tuurgebied. Vooral de in de Poelpolder gelegen bedrijven hebben daar bezwaar tegen gemaakt omdat ze een beperking van hun armslag vrezen. De ge bruikelijke inspraakronde over het plan heeft echter niet geleid tot ingrijpende veran deringen. Volgens een ge meentelijk woordvoerder zal het bestemmingsplan de be trokken bedrijven nauwelijks belemmeren in hun activitei ten. De commissie, die om 19.30 vergadert in het gemeentehuis aan de Westkade, behandelt dan ook een notitie over het kamperen in Sas van Gent. Dit in verband met binnenkort van kracht worden van de nieuwe kampeerwet. Aange zien Sas geen enkele camping telt, gaat het in die gemeente enkel om de vraag of kampe ren bij de boer al dan niet moet worden toegestaan. B en W gunnen eerst de commissie en vervolgens de gemeente raad daarover het laatste woord. Haven Terneuzen maakt meer winst Van een onzer verslaggevers Daarmee is de stijgende lijn van het jaar daarvoor -batig saldo 650.400 gulden- voortge zet. Uit het jaarverslag over 1982 blijkt dat het havenschap de gunstige ontwikkelingen deels toe schrijft aan een stij ging van de huur- en erf pachtopbrengsten. De totale goederenomzet steeg in het verslagjaar tot 7.770.062 ton, ruim 96.000 ton meer dan in 1981. De Braak manhaven verwerkte meer zeeschepen, 871 tegen 717 in 1981 en ook de omzet van de haven steeg met 463.000 ton tot 3,34 miljoen. In 1982 deden ook meer zeeschepen de havens aan om te lossen of te laden. Dit liep met 274 op tot 2059. Niet genoeg echter om het re cord van 1979 -2144 zeesche pen- te breken. Het is echter niet allemaal rozegeur en maneschijn. De kolenomzet in de Terneuzense havengebieden geeft een da ling te zien van 370.000 ton. De binnenschippers hadden het in 1982 minder druk. De omzet daalde met 3,8 procent tot 6.572.609 ton. „Dit is in hoofd- Met de overslag van kolen betreft gaat het bergafwaarts in de haven van Temevzen. zaak veroorzaakt door een vermindering van kolen-en meststoffenlading", zo staat te lezen. Het aantal arbeids plaatsen zakte van 6555 tot 6423 werknemers. Het algemeen bestuur van het havenschap Terneuzen buigt zich woensdag 15 juni over het jaarverslag en de jaarrekening. Het dagelijks bestuur wil tevens een nieuwe printer (10.500 gulden) aan schaffen voor de spoorweg weegbrug. Het havenschap Terneuzen vergadert om 10.15 uur op het kantoor van het ha venschap. Een uur later komt daar ook het algemeen bestuur van het havenschap Vlissin- gen bijeen. Deze club praat over een wijziging in de on- derhoudsbelasting. Goedkeu ring wordt gevraagd voor het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag op de Engelandweg. Deze klus gaat 160.000 gulden kosten. Soos Altern - Zaterdag 4 juni is er weer een gezellige avond voor alle alleenstaanden. De avond begint om acht uur en wordt gehouden in De Speye te Sas van Gent. Er wordt bin go gespeeld en er is een verlo ting. De muziek wordt ver zorgd door het orkest Johnny Contra. Jeugdruilbeurs - Zaterdag 4 juni houden zes jeugdige me dewerkers van het buurthuis De Hoekse Rakkers weer een jeugdruilbeurs. Er is ook weer een verloting. De ruilbeurs duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Dansoefenavond - Zaterdag 4 juni houdt gymnastiekvereni ging V&K in samenwerking met buurthuis De Hoekse Rakkers de derde dansoefen avond in het buurthuis, aan vang 20.00 uur. Ook niet-cur- sisten zijn van harte welkom. Wandelen - De werkgroep Zaamslag van de sportieve re creatie houdt van maandag 6 tot donderdag 9 juni een SAS VAN GENT - De rk bond voor ouderen in Sas van Gent is nu al begonnen met de voor bereiding van de jubileumvie ring in september. De afdeling bestaat dan 25 jaar, een mijl paal, die het bestuur niet on opgemerkt voorbij wil laten gaan. De datum voor bet feest is nog niet bekend, evenmin als het jubileumprogramma. „Maar we gaan er iets moois van maken", kondigt het be stuur aan. De gewone activiteiten gaan inmiddels door. Zo is reizen een favoriete bezigheid van de Sasse bejaarden. In mei be zochten maar liefst 108 reis- lustigen Rotterdam. Op 6 juli staat een trip naar de Vlaamse Ardennen op het programma, op 24 augustus naar de omge ving van Oudenaerde en Be- leuil en op 31 augustus tenslot te een bedevaart naar Oostak ker. De bingo-middagen, iedere laatste vrijdag van de maand in de eigen soos de Roselaer worden alleen onderbroken in de periode van 15 juli tot 14 augustus. NIJMEGEN - Katholieke Univer siteit, doctoraal Nederlands recht: Ingrid Markusse, Westdorpe. OOSTBURG - Rijksscholenge meenschap KWL, geslaagd: VWO: Oostburg: Connij Baarends, Christianne de Bakker, Sandra Fonteijne, Robert Fourdraine, Ad Meesen, Herman Pont, Sjaak Ver sprille, Joli Weber; Breskens: Adré Bodin, Charl Kornelis, Rob Maas, Sascha Vroon, Schondijke: Gerry Dieleman, Karin de Jonge; Aar denburg: Zjaak Risseeuw, Rob van Westrienen; Groede: Jacky Snoep; Retranchement: John Visser; Cad- zand: Rob Siegersma. Havo: Oostburg: Monique Barra, Wijnand Bun, Alexandra ten Ho ve, Evelien Lub, Bart Mornout, Dirk de Ruiter, Marcel Verbrugge, Martin Verbrugge, Yolanda Ver- planke, Liesbeth Zonnevylle; Bres kens: Jacqueline de Bliek, Willie Boekhout, Jaap Isaacs, Jacolien Provoost, Ingrid Pijcke, Eric Sta bij; Groede: Frank Boogaard, John van Driel, Petra van der Hooft; Sluis :Marc Calus, Jong Hoe Kwok, Mare Pallada; Aardenburg: Susan Hoste, Mattij de Meij, Astrid Schij ven; Nieuwvliet: Roy Jaharia, Soucil Jaharia; Retranchement: Elly Leenhouts; Zuidzande: John ny Luteijn; Waterlandkerkje: Sop hie Oosterlee; Cadzand: Jacqueline Risseeuw; Schoondijke: Bram Verkruysse. HULST - Sint-Joseph-mavo, ge slaagd: Clinge: Daniëla Bracke, Pascal Delforge, Claudia Merckx, Petra Pardon, Linda Pilaet, Elly van Putte, Ivo de Wilde, Azime Yuruk; Heikant: Petra Grandsard, Angelo van Rattingen; Hengstdijk: Jolan- da Hofman, Irma Martens, Nadja Vinke; Sint-Jansteen: Ronnie van Beek, Ilse van Deursen, Pascale Inghels, Jolanda Pardon, Ellen Pollet, Antoinet Versprille; Kloos- terzasnde: Freddy Andriessen, Eric de Clippelaar, Arnold van Goethem, Eric de Koek, Pascal Ne ve, Patsy Roctus, Jolanda Scheer ders, André Verdurmen, Jolanda van Vliembergen; Vogelwaarde: Miranda de Bakker, Diana de Bou- vré, Chantal de Dijcker, Anja van Dorst, Jeanique Everaert, Sabine Kerckaert, Barbara Lambert, Vi vian Lambert, Alex van der Vee ken; Hulst: Diana van Acker, An- nemieke Adam, Carl de Booij, Marc Hollaardt, Nicole van Itegem, Marie-Louise Ivens, Brigit Lampo, Renata de Marco, Vernoique Meijs, Dolores Oudshoorn, Sandra Pica- vet, Nadine Roelands, Iness Ross- madl, Walter Schillemans, Nicole Strobbe, Ilse Wauters; Koewacht: Ingeborg Bruggeman, Petra Her mans, Chantal de Schepper; Nieuw-Namen: Chantal van Lae- re, Arianda Kerckhaert, Claudia de Winkel; Walsoorden: Frank Bun, Heidi Burm, Monique Goos- sen, Bernadette Neve, Miriam van Sikkelerus. TERNEUZEN - Rijksscholenge meenschap Petrus Hondius. Ge slaagd: VWO: Terneuzen: Juliët Berming- ham, Chi Leung Cheung, Josefien Dijkstra, René van Gelder, Benny van Hoeve, Christine Hogendoorn, Karin Janse, Monique Kavelaars, Eric Klaaijsen, Hanz-Peter van Laere, Ronny Lensen, Hans Menu, Lucas de Meijer, Frank van Pame- len, Govert v.d. Peijl, Fonnie van Pienbroek, André Rekveld, Rolf Remorie, Leon Slabber, Lorenz van der Stam, Edwin Verdurmen, Marc Verstraeten, Philip Ver- straeten, Anita Vissers, Robert v.d. Vlugt, Monique Willems, Herman Witmans; Axel: Krisja Corstens, Ronny Hamelink, Frank Renout, Lidy Renout; Hoek: Eelko Del- cours, Ronnie de Groote, Ad de Rijke; Zaamslag: Petro van Doom; Vogelwaarde: Jeanne de Visser- Klap, Sas van Gent: Hans Spoor, Hans Tollenaar, Marnix v.d. Zalm. Havo: Terneuzen: Peter Bakker, Frangois v.d. Bergen, Piet de Blaeij, Anja van Broekhoven, Fred Cadee, Erwin Dirven, Marnie v.d. Dussen, Marielle Elenbaas, Man fred Freijser, Eddy van Genderen, Jolanda Geuze, Miriam Geysels, Marlee Guequierre, Jaap Hoek- stein, Janette Huisman, Marco Ja cobs, Phoela Kalloe, Marie-José Kint, Henk de Koeyer, Michel Kooy, Gideon Krols, Marcel v.d. Lugt, Joris van Maele, Sandra Meeusen, Inge v.d. Meij den, John ny Meijer, Petra Meijer, Peter v.d. Neste, Sandra van Oosten, Marleen Paulusse, Erik v.d. Peijl, Robert v.d. Peijl, Willy Pladdet, Jean Trippert, Johnny v.d. Velde, Rob Verheem, Marie-Christine de Vet ter, Karin Voorhans, Ron Wevers; Hoek: Karen de Bel, Wilco Braaf- hart, Carla Dees; Sas van Gent: Karin Bertram, Jannine Goethals, Marjo Platschorre; Philippine: Sandra v.d. Bossche, Henk Kerpel, Sandra Mooijer, Patricia Zeger; Sluiskil: Willeke Bracke, Karin Lindenberg, Koewacht: Pierre van Damme; Westdorpe: Sandra van Geetsum; Hulst: Pia Smet. Mavo: Axel: Sandra Baeijens, Gui- do Engelsma, Sandra Goedgezel schap, Esther van Hoorn; Terneu zen: Jacky Bareman, Rob Bare- man, Belinda Bruel, Petra Dinge- manse, Brenda van Dijk, Ingrid Fassaert, Koert Groen, Pieter Hartman, Machteld v.d. Hemel, Esseline Jahangier, Corina Janse, Peter Jansen, Huib van Keulen, Corina v.d. Klooster, Jean-Paul Korstanje, Marion Kroes, Peter Krijger, Evert Kuyk, Paola v.d. Linden Vooren, Yolanda Maas, Liesbeth Nanninga, Bianca van Oostende, Peter Paulusse, Wouter Pleket, Miranda van de Poel, Sonja de Regt, Anneke Remmers waal, tania Risseeuw, Huub Verstraeten, Aliki Visser, Peter Voorhans, Arja v.d. Weele, Thonie Weststrate, Henk Wiegman, Jan Willemsen; Sas van Gent: Liselot Bertram, Sandra Cornelissen; Hoek: Esther Boomsluiter, Colinda Casteleijn; Hengstdijk: Mireille v.d. Bulck; Zaamslag: Francis van Eijk; Phi lippine: Corrie Vermeire; Bier vliet: Petra Vervaet; Sluiskil: Hans de Witte. TERNEUZEN Zeldenrustcollege. .Geslaagd: Atheneum: Robbie Aarsen, Caroli ne Adriaanse, Ingrid de Bakker, Patrick de Boevere, Marianne Boussen, Bert Bramer, Anja Buize, Paul Dees, Caro Dehulsters, Leen de Feyter, Stanny Francke, Henk van Gelderen, Guido Goethals, Honny de Gucht, Jan-Joost Hame link, Wim Hamelink, Jaap Hane- kamp, Marion Horstra, Leendert Hubregtse, Petra Jansens, Jan Kaptijn, Nils Karmelk, Wilko Kar melk, Arjen Ketelaar, Petra Kiel, Renato Kindt, Lydie van Klinken, Annie de Koeijer, Johan de Koeij- er, John Koster, Linda Kox, Joop de Kraker, Peter Lindenbergh, Hans Roegiers, Lia Roose, Peter de Rooij, Rien Rouw, Tanja de Rijk, Elly Sonke, Robert Stompff, René van Tatenhove, Monique Verbeke, Kees Verplanke, Colinda Vervaet, Marijke van Vliet, Edwin van der Voort, Jos de Vos, Roland van de Vijver, Hanneke Wieles, Arjen Wilting, Rien Wisse, Fransisco Yastrenibiec y Bos. Havo: Shelley Baert, Els Bakker, Peter Bakker, Carola van Bellen, Bert Binnenmarsch, Ronald Bleyenberg, Petra Boeije, Ad Bol- leman, Wim van Broekhoven, Co rina de Bruijne, Kobi Buijze, Ju dith de Cock, Willemien Dees, Ka rin van Deursen, Hans Dhondt, Anita Dieleman, Ada Dieleman, Miranda Dieleman, Jan van Dix- hoorn, Jan van Drongelen, Jan Folkersma, Arjan Geel, Els Goos- sen, Alex den Hamer, Paulina Harms, Robina Harms, Alain Hau- lez, Monica Hollemans, Jan van Houdt, Erwin van Immerseel, Ka ren Ivens, Jacqueline de Jonge, Ko de Jonge, Nico van Keulen, Finie Kiel, Tanja Kiel, Frank Knöpker, Ineke de Koeijer, Sandra de Koeij er, Theo Kriebel, Eric Kroon, Erna van Langevelde, Alex Lentze, Jaap van Liere, Marijke Maas, Liora Minderhoud, Maud de Moor, Jean- Pierre Nolet, Jan de Nood, Marie- Paule Picavet, Stanley de Poorter, Marlies Poot, Anita de Putter, Elly de Putter, Mark Remorie, Ronald Smolenaers, Tijs van Stekenburg, Willeke van Toorn, Yvonne van Unen, Gert-Jan de Vaan, Dieter van de Velde, Kees Verboom, Lies beth Verbunt, Jos Verhulst, Arian- ne Verpoorte, Frank Verstraeten, Diana van de Vijver, Sonja de Waal, Johan Walhout, Rard Wid- dershoven, Geleijn Wieles, Rolf Wolfensberger, Fernando Yastre nibiec Y Bos, Loek Zegers, Arno Zegers. 4 MAVO: Peter Aarsen, Carine van Acker, Guido van Acker, Magda Arenthals, Paul Atwell, Jan van Baal, Francois Baert, Eline Bak ker, Ingrid van Beek, Hans de Best, Ingeborg Bleyenberg, Marcel den Boer, Jan de Bokx, Nicole Boussen, Wilko Braai, Aldo van Broekho ven, Erwin de Bruijn, Carla de Bruijne, Ina de Bruijne, Ronald van de Bulck, Angelo Camonier, Jacqueline de Cooker, Norbert Das, Mike Diakakis, Ab Dieleman, Patrick Dieleman, Alexia Dophe- mont, Ronny Duerinck, Rene van de Eeckhout, Marjolein van End hoven, Erwin Femont, Silvie Fer- mont, Deborah de Fouw, Heidi Frankevijle, Max Geerlings, Her- wald Gelderland, Marco Gelder land, Jan-Dirk Geschiere, Erica van Gilst, Andrew de Groen, Petra de Guchteneire, Manja de Gijsel, Dormy Haak, Rene Haaksman, El- les Hamelink, Hessel Hamelink, Sylvia Hartman, Nicole Hendriks, Germa Heykoop, Annemieke Hof man, Els van der Hooft, Jolanda van der Hooft, Marleen van der Hooft, Hanneke Hoogendoorn, Ma rina Jansen, Lydia de Jonge, Peter de Jonge, Etienne Kamperman, Mia Keyser, Diereric van Keulen, Fanina de Koeyer, Petra Kolijn, Diana de Koning, Jayne Lauret, Saskia Lockefeer, Jan van der Maale, Matty Maas, Dennis Mar- garoli, Ron Martz, Ronald Mat- thijs, Jan Mobach, Meriam Nouali, Gina Noz, Astrid Nijskens, Rober- tino Ooms, Corrie Oppeneer, Mar tin van Overdulve, Karei, Pallen- caoe, Erwin Pielaet, Lianne de Putter, Els Pijpelink, Frank Rade makers, Erik Ranschaert, Maddy Ranschaert, Maaike Remery, Ilona de Reu, Rudie de Rocker, Frank de Rooy, Francoise van Rijn, Pieter Schram, Jolanda Schutte, Ingeborg Sinke, Karin Smink, Lilian Smole naers, Elfriede Snoodijk, Jolanda Staal, Lian Steyaert, Corina Stof fels, Mattanja Stoffijn, Chantal Strijdonck, Arno Sijnesael, Moni que Vanhij fte, Jolanda Vercoute- ren, Jan Vergouwe, Willemieke, Verhoog, Annemarie Vermeersen, Rick-Jon van Vliet, Bep van de Wege, Jacky de Weirdt, Frederi- que Widdershoven, Robbie Winne, Marinka Wouters. HULST - Jansenius scholenge meenschap. Geslaagd: Gymnasium A: Hulst: Maaike Bijnsdorp, Janneke Geene, Chris tianne Niesten, Ingrid Schwegler, Jean-Pierre van de Walle; Vogel waarde: Monique van Deursen; Sint-Jansteen: Trees de Kind, Ca roline de Maat; Graauw: Anne mieke Willems. Gymnastium B: Hulst: Paul Kant, Mare Leenknegt, Inge Wauters; Kloosterzande: Anne Kuijpers, Sint-Jansteen: Pascal Mel, Joan Verweij; Vogelwaarde: Martin Vink. Atheneum A6: Hulst: Nancy Aars- sen, Mark Broekmans, Mariska Hemelaar, Peter van Langeveld, Micheline Nijskens, Juultje de Rechter, Giovanni van Rie, Ronald van Rooij, Petra Smulders, Corina Snuverink, Liesbeth van de Voor de, Petra van Waterschoot; West dorpe: Peggy Allonsius, Carolina Sijnesael; Nieuw-Namen: Hans Blommaert; Clinge: Nancy v.d. Brande, Astrid Dobbelaar, Werner Koemans, Monique Schalkens; Koewacht: Etien de Brouwer, An- nemiek van Denderen; Hengstdijk: Marlies Bun, Ossenisse: Marian Hiel, Peter Hiel; Kloosterzande: Johan 't Hooft, Peter Roctus; Sas van Gent: Peter Janse; Graauw: Nancy Verbeek; Absdale: Peter de Vliegere; Heikant: Lindy Ward. Atheneum B6: Hulst: Paul Aarts, Jeroen van Eeden, Albert Egger- ïfiont, Pascal Fassaert, Mario de Gucht, Evert Ivens, Marijke Jan sen, Peter de Koek, Jackie Serra- rens, Paulien Tolsma, Monique Vael, Reggy v.d. Vijver; Terhole: Patrick Aerts; Kloosterzande: Ja- cinta Baart, Flip ter Burg; Sluiskil: Ireen de Brouwer; Sint-Jansteen: Nancy van Deursen, Robbert Eeman, Ronald van Itegem, Peter Ras; Sas van Gent: Dominique Elegeert, Pascal Elegeert, Edwin van Kwikkelberghe, Ingrid Luijcks, Marina de la Ruelle, Willy Thans, Nicole Vervaet; Zuiddorpe: Anne-Marie van Haelst, Edwin Thiron; Vogelwaarde: Rudi Her man, Peter Lauwers, Paul Naes- sens, Eddie v.d. Vijver; Ossenisse: Ronald Hiel; Hengstdijk: Guido van Leemput; Graauw: Willem van Passel; Clinge: Gino van Roeijen, Patrick Willaert; Koe wacht: Patricia de Theije. Havo: Hulst: Daniella Arens, Wal- ther de Block, Marc Boussen, Jac queline de Bruijn, Jean Paul de Bruijn, Evert Burggrave, Luc Cleijman, Carla Dhondt, Ronald van Giesen, Ilonka van Hauten, Arnold Hendrikse, Jack de Koning, Saskia Mattens, Monique Picavet, Maddie Pollet, Brigitte Raas, Ag nes van der Waal, Peter Warnier; Sint-Jansteen: Marie- Claire Bakx, Dannie Mortier, Linda Roels, Werner Verdurmen, Daniël- la Verstraeten, Johnny Weemaes; Terhole: Jolanda Beck, Patrick Dobbelaar, Ronald van Haren; Heikant: Danny de Belie, Tamara Prenen. Zaamslag: Charlotte van de Bergen; Clinge: Stefan Ber tram, Marc van Boven, Camiel de Moor, Harry van Putte, Marianne Rijk, Wim Wullaert; Hengstdijk: Wouter van de Bulck; Vogelwaar de: Marcel de Cock, Miriam Hiel, Ronald van Hoove, Ivanna van Jo- le, Jolanda Lambert, Werner Sponselee, Lilian de Valck; Kloos terzande: Rudi Crombeen, Eric de Frel, Nicole Jonkheijm, Pieter van Kerckhoven, Jolanda van Sikkele rus, Nancy de Vree; Zuiddorpe: Martin van Damme; Nieuw-Na men: Carla van Denderen, Anja Mangnus, Anja Pollet, Christianne Vercauteren, Albert de Winkel; Overslag: Agnes d'Hondt; Lams- waarde: Carolien Lauwers,, Lydi Meesen; Graauw: Marcel Taal man, Sylvia Totté; Koewacht: Lin da Thoen. COMMISSARIS Boertien onthult in de ontmoetingsruimte van het nieuwe gemeentehuis een kunstwerk. - fotovuiuem mieras Van onze correspondente BORSELE - De commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien heeft gisteren het nieuwe gemeentehuis van Borsele officieel ge opend. Dit gebeurde in de ontmoetingsruimte van het nieuwe gebouw waar een stukje symboliek van Borse le werd onthuld. Dit was een kunstwerk van de Brabant se kunstenaar Henk Potters waarin de zeven wapens van de in 1970 opgeheven dorpen, die samen Borsele vormen zijn verwerkt. Groot was de hilariteit toen de techniek het liet af weten en in plaats van met een druk op de knop de com missaris tenslotte met hand kracht het gordijn opzij moest schuiven. Bij de in gang werden mevrouw Boertien bloemen aangebo den door een jongen en meisje in Zeeuwse kleder dracht. In een buitengewone raadsvergadering liet bur gemeester drs. G. van den Heuvel de bouwperiode nog eens de revu passeren. „Dit gemeentehuis staat er nu voor generaties. Zolang de gemeente Borsele een zelf standige bestuursvorm is", aldus de burgemeester, „heeft de gemeente een goed en gerieflijk onderdak". Mevrouw Boertien ont hulde in de raadszaal even eens een kunstwerk van Henk Potters. Druivendra- gers symboliseren de sa- menwerkingsgedachte met daarnaast de drie economi sche pijlers van de gemeen te, de industrie, de tuinbouw en de landbouw, respectie velijk voorgesteld door een wiel, fruit en korenaren. Doelend op de stagnerende openingshandeling noemde commissaris Boertien het opmerkelijk dat juist in een gemeente waar een nucleai re centrale staat de electro- techniek het laat afweten. Vol lof was hij over de raadszaal. „Ik heb zo eens rondgekeken en opgemerkt dat dit een raadszaal is waar ieder raadslid zonder naar links of rechts te draaien eenieder recht in de ogen kan zien", aldus dr. Boer tien. Namens de raadsleden bood G. de Lange een klok aan voor de raadszaal, ge meentesecretaris J. L. M. van de Put schonk namens het gemeentepersoneel een zonnewijzer voor op het ter ras. Drs. W. H. Groskamp, di recteur van de Totalraffina- derij bood namens de cen trale ondernemers Borsele en de industriegroep Mid den-Zeeland een carillon bestaande uit twaalf bron zen klokken aan, dat een plaats krijgt op het plein voor het gemeenteheuis. Verder werd het woord ge voerd door mr. W. Blanken namens de gemeenten op Tholen en Noord- en Zuid- Beveland en door de archi tect van het nieuwe gebouw, de heer De Jonge uit 's-Gra- venpolder. De commissaris en me vrouw Boertien ontvingen een mand met produkten uit Borsele met onder meer klompen, aardappelen, uien, boerenjongens, olie uit het Sloegebied. Morgen, zater dag 4 juni is het gemeente huis open voor belangstel lenden van 10.00-16.00 uur. avondwandelvierdaagse, start is elke avond gelegen jjl de kantine van voetbalver^! ging Zaamslag aan de Sport|| laan. Inschrijven voor deeln,T me is mogelijk vanaf 18.15^1 aan de start. Voorinschrijvit-I vanavond tussen 18.00 en 20jï I uur, Reuzenhoek 40, telefo.f 01153-1528. Hengelen - De hengelaarsve;. eniging ONI (Ontspanning Inspanning) houdt van©;, een clubwedstrijd in her - zoetwater. Gevist wordt op 4 uitwatering van de Othee®, kreek. De wedstrijd telt voor het clubkampioenschap GOA - De hengelaars vertr, ging Geduld Overwint Afc (GOA) houdt vandaag op'4 Kleine kreek een clubwep strijd hengelen. Dit is de eerst kampioenswedstrijd tervissen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - WVC-imnfc, ter L. Brinkman komt maan. dag 20 juni naar Terneuzen. Hij doet dit op uitnodiging van het CDA-Terneuzen dat Brinkman al eerder in Ter neuzen wilde. Een gekneusde rib stond zijn komst toen inde weg. De bewindsman in het Zuidlandtheater over actuele zaken. Aanvang 20.0 uur. Van onze correspondente HOEK - Buurthuis De Hoekse Rakkers in hoek is al weer druk bezig met de voorberei- dingen voor de speelweek, die dit jaar van 9 tot en met 1! augustus gehouden wordt Deelname staat open voor kin. deren van vier tot twaalf jaar. Het thema dit jaar is Ons Dorp en evenals voorgaande jaren kunnen de kindero weer hutten bouwen en mee doen aan andere activiteiten. Iedereen boven de achttien jaar die wil meehelpen, kan zich in het buurthuis opgeven Voor de jeugd vanaf jaar wordt er waarschijnlijk weer een disco-avond niseerd. nr in O Van onze correspondent OSTBURG - Begin volgend wr, waarschijnlijk eind fe- ruari, zullen de lijsttrekkers an de WD en PW (België) gast zijn bij de WD afde- ng West-Zeeuwsch-Vlaan- eren. Zij houden dan beiden en spreekbeurt in het kader an de verkiezingen voor het uropees parlement, die in pril worden gehouden. Enkele jaren geleden haalde eze partij Ed Nijpels en de eer De Clerck naar Schoon- ijke. Inmiddels zijn er tussen e VVD en de Belgische colle- a's al nauwe contacten ge- reest. Van een onzer verslag DOSTBURG - De PvdA-fractj vindt dat de gemeente volge ;ulden moet bezuinigen, in pla K noodzakelijke 3,5 ton. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Als eerste bedrijf in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone is de CPC in Sas van Gent het met de bon den eens geworden over een nieuwe CAO. Niet al leen die 'primeur' is op vallend, maar ook het feit dat werktijdverkorting centraal staat in de over eenkomst. Het CPC-per- soneel zal de prijscom pensatie van juli dit jaar en van januari en juli 1984 inleveren om korter werken mogelijk te ma ken. Over de manier waar op dat moet gebeuren werden directie en bon den het deze week ook eens. Gedurende de loop tijd van de nieuwe CAO (tot I januari 1985) krijgt iedereen vier roostervrije dagen. Het volcontinu- personeel behoudt de twee extra dagen waarop men al recht had en komt dus uit op zes dagen. Overeengekomen Is ook dat per 1 januari 19M een loonsverhoging van 0,5 procent wordt uitbe taald. Tenslotte verleng den de onderhandelaars de bestaande VUT-rege- ling tot 1 oktober 1985. Die regeling houdt in dat werknemers er op hun 63-e mee op mogen hou den. Onderhandelaar Bram Oudenaarden van de in dustriebond FNV toonde zich gisteren zeer ingeno men met de nieuwe CAO In januari wist hij de CPC-directie niet te be* wegen om de prijscom pensatie te gebruiker voor werktijdverkorting Het extraatje werd toen gewoon uitbetaald. Dat het Sasse bedrijf nu als eerste in de ka naalzone en als een van de weinige in Zeeland toch over de brug is geko men, beschouwt Oude naarden als een succes en een prima voorbeeld voor anderen. „Arbeidstijd verkorting blijft bij ons hoog genoteerd", aldus de bondsbestuurder. „Als je 1,2 ton minder kort lan nu wordt voorgesteld kan log steeds een gezond finan- Van onze correspondent JOSTBURG - Maandag 6 juni vordt traditioneel de eindron- le gehouden van het Oost- lurgse recreatieve zaalvoet bal. De eerste drie teams uit de -en B-poule zullen elkaar lekampen. De aanvang van iet toernooi is 19.00 uur en het vordt gehouden in sporthal Je Veerhoek te Oostburg. Het programma ziet er als 'olgt uit: Martens-Adm. Per- ioneel, Aers olie-Telepost 11, Jud Sluis-Lotus, Martens-Te- epost 11, Aers olie-Lotus, Oud >luis-Adm. Personeel, Mar- ens-Lotus, Aers olie-Adm. 'ersoneel, Oud Sluis-Telepost 1- De wedstrijdduur is vijf- ien minuten. Maandag 13 juni houdt JREVO de jaarlijkse algeme ne vergadering. Plaats van nandeling sporthal De Veer hoek te Oostburg. Aanvang 20.00 uur, Van een onzer verslaggevers ^OSTBURG - Het Terneu- ■fnse containerbedrijf Ver beten Verbrugge is niet n?Cu *n markt voor het Pncbten van een overslag- ation voor bedrijfsvuil op rein 0ostlmrgse industrieter- brief aan het ge- soSfntekestuur van Oostburg dP ,^e directie van ver- initiatieven af te zien, gemeentelijk huis- ïpt et op korte termijn aan len k°uwen station zal wor- n aangeboden. „Een over- alwtation voor bedrijfsvuil Üp uen 8ebaseerd op de hui- liff aoeveelheid is financieel ihl ^erantwoord", aldus Ver aten en Verbrugge. f °°r het afhqken van het tra**euzense bedrijf blijft het aasportbedrij f Bron BV te onh i kerkj e, dat ook het alen van het huisvuil in ver ^eeuwscb-Vlaanderen Drr~Zo„r§t> de enig overgebleven voor het station. cie alc Vr ga rai cië div on nij ho he ho aat coi be bei ni| gb de: wc nii do va tri m( eei zij bei ve he no tw Df ge hi; mi va vl( gil on tel zu w< ge< sei da de de ov aa W( de ce< zu bo Rc oo ci i "bu A, ha di st te le zo te

de Stem | 1983 | | pagina 18