:oEntiEiD 'Geen uitstel compartimen teringsdammen' Braks: inbreng in besluit over Oesterdam 'Hondwaardigeloopplank Seizoenstart jonge duiven uit Doornik GESCHENKEN- 'N GOED IDEE Kunstzinnige vorming in NlSUWO School HGlhciTlt offlClGcl lil gsbvillk Hulst toont werkstukken BIBTIM VAN ZEELAND VVV Oostburg Burchtstraat 18 KARIS (M/V) 1Va mogelijke instelling lijn Hulst-StNiclaas Vierdaagse Hontenisse afgesloten in Hengstdijk Bijeenkomst Zeeuwse raad voor ouderen Expositie zeefdrukker Erootjans in Axel HULST - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de ZWN informatie gevraagd over rei zigerstellingen op de buslijn Hulst-Breda, als de lijn Hulst-St. Niclaas wordt ingesteld. Raad Waterstaat St.-Jansteen Antwoord op Kamervragen: Uitslagen wedvluchten Moulins en Dourdan A12 ZATERDAG 4 JUN11983 T20 PAGINA ZEELAND 2 ruëzöënën je. lubileum, receptie, irloving, overwinning, r door, mag best eens el op de pagina lijk is dat niet en duur (b v 6 regels kosten stelt 'n tekst op, belt in onze bi|kantoren of aan de balie larticulieren 40 Eén grote regel iet bijplaatsen van een 10,- toeslag. Bij niet dt 2,50 adm kosten /onkantoren Hulst, ;l 01140-13751; it 9, tel 01150-17920; tel 01100-28030 TYA SIMHOUT Deux mains sait on anis vers cerf eet que roide tape rince est ce. ndingsvergunning an Ravels te Hulst iders van Hulst maken be- aan het bepaalde in artikel dingsverordening Zeeland, 83 ter gemeentesecretarie igt een verzoek van de heer vergunning tot het gedeel- perceel, kadastraal bekend lelegen aan de Waterstraat. tekening van deze bekend- iriftelijk bezwaren tegen de rage bij Gedeputeerde Sta- Iburg indienen. wethouders van Hulst, Molthoff. van Denderen. ng Federatieve e Bibliotheekcentrale itie waarbij ca. 190 mensen 7 openbare bibliotheken en 8 tcie en deels op de centrale te behoeve van de dienstverle- aatselijke openbare bibliothe- bibliotheekwerk voor bejaar- en een burg. rsteunende aktiviteiten naar (werk voor bejaarden, zieken ontsluiten van de centraal ties voor tehuizen voorzover k daarin niet kan voorzien; openbare bibliotheken; rkeur in de gevraagde werk en; P- aan het hoofd centrale opleiding, leeftijd en ervaring (schaal 57) bruto per maand (schaal 71) per maand. telefoon 01180-37160, tst. e funktie worden uitgenodigd i binnen veertien dagen na het richten aan de direktie van de 131 BK Middelburg, onder ver ier: 83/05/1. Van ome correspondent HULST - Het Instituut voor Kunstzinnige Vorming van de afdeling Hulst geeft op woens dag g juni in cultureel cen- trum Den Dullaert een pre sentatie van alles wat de leer lingen tijdens de afgelopen maanden gemaakt hebben. Van de ongeveer tachtig cur sisten zullen er ongeveer der tig meewerken aan de musical en aan een project, terwijl de overigen op het kinderatelier werken. De toegang is geheel gratis. Allereerst is er in Den Dul laert een tentoonstelling van tekeningen en schilderijen van de cursisten. De tentoonstel- ling wordt gehouden van 8 tot 15 juni en is iedere dag vanaf 's morgens 10.00 uur te bezich tigen. Op de tentoonstelling zijn ook werken van papier- maché enruimtelijk werk te zien. De presentatie wordt Om 15.30 uur officieel geopend, waarna men direct begint met een project. Hierbij neemt do cente A. Brouwer het creatie ve spel voor haar rekening, terwijl docente L. Smulders voor het maken van verschil lende attributen zorgt. De kin deren improviseren alles zelf. 's Avonds om 19.00 uur is er een musical, waarvan de lei ding in handen is van docente J. Vergouwen. De musical wordt uitgevoerd door twaalf kinderen en draagt de naam: „Land van andersom". De mu sical duurt ongeveer ander half uur duren. GS willen telling op Bredabus Van ome correspondent HONTENISSE - De avond vierdaagse van Hontenisse is erg succesvol verlopen en vrij dagavond in Hengstdijk feestelijk afgesloten met een grote bloemenhulde en een muzikale ontvangst door fan- tare Excelsior uit Terhole. Er waren bijna honderd deelne mers meer dan vorig jaar. Behalve de 534 vierdaagse- wandelaars liepen nog eens 72 mensen mee als zomeravond wandelaars. Onderweg kregen de deelnemers een aantal ver snaperingen. In de kantine van recreatieterrein De Vogel werden de medailles uitge reikt, waarna voorzitter Jos Tieleman van WSV Hontenis se door zijn medebestuursle- I den flink in de bloemetjes werd gezet als beloning voor twintig jaar hard werken voor de wandelsport. De avond werd voortgezet I met een blarenbal in de kanti ne van De Vogel met mede werking van Trio Amber. Na afloop werden enkele medail les gevonden die afgehaald kunnen worden bij de heer Tieleman, 01148-1322. Van onze correspondente 60ES - De Zeeuwse raad voor '"•deren komt op woensdag 15 juni om 14.15 uur bijeen op het bureau van de Stichting Zee land, Dam 31, te Middelburg. Er worden mededelingen sndaan over een procedure te- gen B en W van Reimerswaal, ®et betrekking tot het weren van personen ouder dan 65 Jaar uit het bestuur van be jaardenoorden. Verder geeft de werkgroep Maris, die ondermeer als op bracht heeft te bezien welke ™°geüjkheden er zijn voor een •areenvoudigde structuur j 7oor de welzijnsplanning, ver- K't over de stand van zaken. Van een onzer verslaggevers «EL - Van 8 juni tot en met 2 I {"o exposeert zeefdrukker J4ek Grootjans uit Breda in "et streekmuseum Het Land "an Axel. Ta zien zijn twintig zeef- ?okken waaronder de serie Arbeiders'. Het museum is ge pend van woensdag tot en zaterdag van 13.30 tot 17.00 r' Vrijdag van 19.00 tot 21.00 Van onze correspondente GS willen deze informatie naar aanleiding van een verzoek van de Stichting Gemeenschapswerk in Hulst. Die stichting wil dat de ZWN het voornemen herziet om de busverbinding Hulst- Breda op te heffen als het aan tal reizigers zou zdjn gedaald tot onder het minimum NVS, ten gevolge van het instellen van de nieuwe buslijn. Gedeputeerde Staten stellen echter dat zij ervan uitgaan dat de zogenaamde Bredabus gehandhaafd blijft. Zouden de tellingen leiden tot opheffing dan willen zij tijdig overleg voeren met de ZWM over mo gelijke opvang door alterna tieve vormen van openbaar vervoer. Dit des te meer omdat met de opheffing ook de extra ritten tussen Hulst en Clinge en Nieuw Namen komen te vervallen. In een brief aan de Stichting Gemeenschapswerk van Huslt stellen Gedeputeerde Staten dat zij twijfelen aan de ophef fing van de Bredabus. Reizi gers die daarvan gebruikma ken hoeven niet te beschikken over grensdocumenten, de ba gage is niet onderhevig aan douanebepalingen en er hoeft niet in vreemd geld te worden betaald. De reis met de bus is goedkoper en een betere direc te verbinding met Breda dan een verbinding via St. Niclaas. Men verwacht dus geen groot reizigersaanbod op de nieuwe lijn. Als enige omstan digheid om de buslijn op te heffen zien Gedeputeerde Sta ten veranderingen in de be stemmingen van de reizgers en in tariefsverhoudingen. DEN HAAG (ANP) - De Raad van de Waterstaat heeft minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat laten weten dat de raad tegen uitstel is van de uitvoe ring van de compartimenteringsdammen in het Oos- terscheldegebied. De minister had in maart meegedeeld dat zij overwoog de uitvoering van die dammen te vertragen om de financie ringsproblemen te verlichten. De dammen zouden dan niet in dezelfde periode klaar zijn als de stormvloedkering in de monding van de oosterschelde maar later, na 1986. De minis ter heeft daarom het advies gevraagd aan de raad overde voor- en nadelen van uitstel. De compartimenterings dammen spelen een belangrij ke rol bij de beheersing van het milieu in de Oosterschelde, hetgeen één van de hoofddoel stellingen van het hele project is. De raad vindt dat uitstel, gelet op de buitengewoon hoge bedragen die worden geïnves teerd om het Oosterscheldemi- lieu te handhaven, het vrijwel niet aanvaardbaar is risico's ten aanzien van het milieu te accepteren. De raad acht het bovendien zeer bezwaarlijk in de slotfase van de werken aarzeling te to nen bij het volgens schema uitvoeren van de werken in verband met de grote interna tionale belangstelling. Ook zouden de totale kosten er aanzienlijk door kunnen stij gen. Uitstel staat bovendien op gespannen voet met het schel- de-rijnverdrag, dat van groot belang is voor onze relatie met Belgie. Bij uitstel van de comparti menteringsdammen wordt na melijk ook het Schelde-Rijn- kanaal getij devrij en zal de scheepvaart op dit voorname lijk voor Belgische belangen aangelegde kanaal langer aan beperkingen onderhevig zijn, aldus de Raad van de Water staat. VOOR de leerlingen van de Heidepoort was er limonade. Van onze correspondent HEIKANT - De nieuwe school in Heikant is gisteren officieel in gebruik genomen. Het ge bouw was al enige tijd in ge bruik, maar deze week is het meubilair aangekomen en daarom kan nu met recht wor den gezegd dat de school klaar is. Door de feestcommissie werd een uitgebreid program ma afgewerkt. In de morgenu ren van 09.00 tot 10.00 uur werd iedereen in de gelegen heid gesteld de school te bekij - ken. Voor de kinderen van de kleuter- en lagere school wer den er drie films vertoond. In de pauze kregen zij een tracta- tie. In de namiddag van 13.00 tot 15.00 uur bood de ouderver eniging de jeugd een optreden van de bekende goochelaar professor Sarkos uit Gent aan, die onder grote hilariteit zijn programma afwerkte. Het min of meer officiële gedeelte begon in de voor avond en werd begeleid door muziekvereniging Heikant. De onthulling van de naam van - foto de stem/cor j. de boer de nieuwe school Heidepoort geschiedde door de jongste en oudste leerling van de kleuter en basisschool. Na de onthul ling was er voor de leerlingen een ballon wedstrijd. In de loop van de avond zon gen de leerlingen van de zesde klas een aantal liedjes, die te maken hadden met de oude school en de bouw van de nieuwe school. Er werd ook een film vertoond van de bouw van de nieuwe school. Tevens was er een film te zien met leuke gebeurtenissen uit het schooljaar 1981-1982. Collecte - De collecte ten bate van het nationaal Epilepsie- fonds bracht 1053,35 op. De collecte werd gehouden in St.- Jansteen, Heikant en Kapelle- brug. WATERSPORT en dierenleed gaan niet samen, vindt scheepsbouwer R. Veras uit Walsoorden. Aan de mast van zijn stalen hoogaars „Moed en Trouw" construeerde hij een hondenloopplank. Zijn hond Barry, een mengsel van een herder en een bouvier, deed altijd wat paniekerig als zijn baas hem aan boord droeg. Een nor male loopplank deed het beest verstijven van angst. De nieuwe 'hondwaardige' loopplank is voorzien van zijschotten en kleine treedjes. - foto de stem/cor j. de boer Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG - Minister Braks (Landbouw en Visserij) zal niet toestaan dat zijn collega Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) in haar eentje een beslissing neemt over het tijdstip waarop de Oesterdam in de Ooster schelde moet worden aangelegd. Braks laat dat blijken in antwoord op schriftelijke vra gen van de PvdA-Kamerleden Van der Doef, Veldhoen, Zijl stra en Castricum. Zij vroegen Braks of hij bij de besluitvor ming over de Oesterdam tot nu toe betrokken is en of hij er ook van op de hoogte was dat Smit-Kroes de Raad voor de Waterstaat advies had ge vraagd over mogelijk uitstel van aanleg van de Oesterdam. Braks is daar allemaal niet bij betrokken, zo antwoordt hij, en dat moet binnenkort veranderen. Want hij voelt er niets voor ten behoeve van een kleine korte termijn-bespa ring voor Smit-Kroes de visse rij- en natuurbelangen in de Oosterschelde op de tocht te zetten. Door vertraagde aan leg van de Oesterdam zou er teveel zoet water in de Ooster schelde komen (slecht voor het milieu) en zou er in het achter ste deel van de zeearm door de lagere stroomsnelheden teveel zand bezinken (slecht voor de schelpdieren). De vier PvdA-Kamerleden hadden Braks ook gevraagd of het hem bekend was dat Smit- Kroes in het bestuurlijk over leg met de gemeente Bergen op Zoom heeft gesuggereerd de Oesterdam maar helemaal niet aan te leggen en of hij voor die houding een verkla ring heeft. Het duidelijke ant woord van de tamelijk ont stemde bewindsman op die vraag is: „Neen". Braks en Smit-Kroes kun nen nu overigens formeel in de slag over de Oesterdam, want tegelijk met de antwoorden arriveerde gisteren bij de Ka mer het (in deze krant al ge publiceerde) advies van de Raad voor de Waterstaat. Dit adviesorgaan wijst mét Braks uitstel van de aanleg van de dam af, niet alleen op finan ciële en milieugronden, maar ook met het oog op het met de Belgen gesloten Schelde-Rijn- verdrag en de bezwaren van aarzeling bij de uitvoering van het internationaal in de be langstelling staande sluitstuk van de Deltawerken. Smit-Kroes (al dan niet met Braks) maakt pas later deze maand haar definitieve be sluit bekend. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Zeker niet overal werd de geplande sei zoenstart voor de jonge duiven (zondag 29 mei) aangegrepen om massaal aan de wedvluch ten deel te nemen. Enkele daarvoor gehouden opleer- vluchten onder slechte weers omstandigheden waren daar debet aan. Enkele uitzonderin gen daar gelaten waren er in de wedvluchten vanuit Door nik weinig jonge duiven. Uitslagen Doornik: VZV te Hoofdplaat met 630 jonge duiven (1174,77 mpm). 1 en 7. C. Temmer man, 2. E. Temmerman (Haven), 3. Ch. en H. de Poorter, 4. H. Calon, 5 en 10. Gebr. van Grol, 6. A Tem merman, 8. J. Waebeke, 9. A. de Poorter en zoon. De Eendracht te Terneuzen met 326 jonge duiven (1316,64 mpm). 1 en 9. A. Arens, 2. Jac. Harte, 3,5 en 6. F. Temmerman, 4. R. School meester, 7. F. Mollet, 8. Joh. Zegers, 10. F. van Cleemputte. Verwachting te Axel met 144 jonge duiven (1417,7 mpm). 1. J. Nolet, 2. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De Concours- bond Zuidbeveland hield met 802 duiven een kringvlucht uit Moulins. Steketee te Yerseke (1238,49 mpm). 2. C. van de Velde, Goes, 3. Joh. Meyer, Kruiningen, 4. J. van Schilt, Waard, 5. Joh. van de Velde, 's-Heer Arendskerke, 6. W. Muller, Wolfaartsdijk, 7. J. Claessens en zoon, Hoedekenskerke, 8. J. de Wit te, 9, D. Brouwer, beiden Goes, 10. M. Jeremiasse, Wemeldinge. Concours Combinatie West Zuid- Beveland met 179 duiven. Joh. van de Velde, 's-Heer Arendskerke, 3. G. Steenbakker, Lewedorp, 4. D. Rijk, Heinkenszand, 5 en 8. C. Her mes, Lewedorp, 6. A. Moison, 's- Heerenhoek, 7. Joh. Poelman, 's- Heer Arendskerke, 9. J. Geluk, 10. H. Tijdens beiden te Heinkens zand. De Zeeuw te Goes met 212 duiven (1233 mpm). 1. C. van de Velde, 2 en 5 en 8. W. Muller, 3. J. de Witte, 4. D. Brouwer en dochter, 6. J. Ver- haagen, 7. P. Schrijver, 9. A. van Leeuwen, 10. R. van de Pijl. Nog Sneller te Breskens met 100 duiven (1205,57 mpm). 1. A. Merre- laar, 2. H. Mookhoek en zoon, 3. W. Daansen, 4 en 10. J. van Oosten- brugge, 5. gebr. Van Grol, 6. M. Versprille, 7. G. Dusarduijn, 8. J. Vermeulen, 9. J. Reynvoet. Dourdan: Hoop te Biervliet met 145 duiven (1218 mpm). 1 en 4. J. Lecluyze, 2.1. Versluijs, 3. R. Blomme, 5,6 en 8, A. du Puy en zoon, 7. C. van Belois, 9. W. de Jonge, 10. A. Provoost. Nog Sneller te Breskens met 256 duiven (1189 mpm). 1 en 9. J. van Oostenbrugge, 2. J. Quaars, 3. J. van Gijs, 4. A. Cornelis en zoon, 5. D. Mookhoek, 6. en 7. H. Mookhoek en zoon, 8. W. Daansen, 10. A. van de Wege. Vriendenkring te 's-Heerenhoek met 176 duiven (1185 mpm). 1. D. van de Dries, 2,3 en 10. Jac. Geys, 4 en 5. G. Verbart, 6. A. Westdorp, 7. C. Rentmeester, 8. Combinatie C. en A., 9. J. van Eykeren. Concours bond Zuid Beveland met 2066 duiven (1271,86 mpm). 1. P. Oele te Oudelande, 2. J. Franse, Kwadendamme, 3. M. van Hekken, Kloetinge, 4, Wagenaar-Toonder, Kloetinge, 5. P. Schrijver, 's-Heer Hendrikskinderen, 6. W. de Witte, Goes, 7J P. Rentmeester, Ovezande, 8. J. Blom, Schore, 9. M. Boudens, Kwadendamme, 10. P. Poortvliet, Baarland, 11. C. Hermes, Lewe dorp, 12. H. Remijn, Goes, 13. D. van de Dries, 's-Heerenhoek, 14. De Keyzer en zoon, Hansweert, 15. Jac. Geys, 's-Heerenhoek. De Zeeuw te Goes met 475 duiven (1228,36 mpm). 1. M. van Hekken, 2. Wagenaar-Toonder, 3 en 10. W. de Witte, 4. H. Remijn, 5. P. Schrijver, 6. A. van Leeuwen, 7. R. Krijger, 8. R, van de Pijl, 9. L. Schmid. De Reisduif te Philippine met 217 duiven (1280,54 mpm). 1 en 2. Com binatie Wolfert, 3. G. Onderdonck, 4. O. Haers, 5. T. de Bruijn en zoon, 6 en 8. C. de Mul, 7. S. Jansen, 9. S. de Mul, 10. E. en L. Breepoel. Kringvlucht kring Centrum Zeeuwsch-Vlaanderen met 1295 duiven (1210,98 mpm). 1 en 5. J.A. de Smidt, Terneuzen, 2. F. de Beule, Sluiskil, 3. J. du Puy, Sas van Gent, 4 en 12. F. Mollet, 6. A. Arens, bei den Terneuzen, 7 en 9. Combinatie Wolfert, Philippine, 8. E. Maen- hout, Sas van Gent, 10. Th. Lam bert, 11. J. Wouters, beiden Bosch- kapelle, 13. J. Geelhoedt, Terneu zen, 14. G. Onderdonck, Philippine, 15. Du Puy-Van Biezen, Sluiskil. B. Herman, 3. J. Giele, 4. J. Vereec- ken, 5 en 7. J. Verstraeten, 6. P. Ivens, 8. A. de Waal, 9. Combinatie Vorstenbosch, 10. M. Dieleman. De Reisduif te Philippine met 215 jonge duiven (1277,25 mpm). 1,2 en 4. A. Buysse, 3. M. Hendrikse, 5. O. Haers, 6,7 en 10. Wiskerke-De Put ter, 9. F. Roegiest. De Vrede te Sas van Gent met 88 jonge duiven (1309,98 mmpm). 1 en 10.0. Obrie, 2. G. Dellaert, 3 en 4. S. de Bruijne,'5 en 6. R. van de Berg- he, 7 en 9. Gebr. Martens, 8. E. Maenhout, - Volharding,te Westdorpe met 114 jonge duiven (1355,46 mpm). 1,2,5 en 7. P. Baecke, 3 en 4. H. van de Vee- ke, 6 en 9. G. Gijsel, 8. Alf. Verhaa- gen, 10.' P. van Acker. De Bonte Duif te Aardenburg in samenspel met De Grensvliegers te Eede met 193 jonge duiven (1105,9 mpm). 1,2 en 5. A. de Baerdemaker, 3,4 en 7. R. Braat, 6. J, de Koek, 8 en 9. E. de Vreeze, 10. Ph. van Ram- melaere. Steeds Sneller te IJzendijke met 227 jonge duiven (1084 mpm). 1 en 7. J. den Hamer, 2,9 en 10. M. Not- schaele, 3. H. Dellaert, 4. E. van de Vlies, 5. X. de Cocq, 6. G. de Boevere, 8. J.L. Groosman. Hoop te Biervliet met 217 jonge duiven (1189 mpm). 1 en 3. Van de Linde-De Regt, 2,4,8 en 9. P. Weeda, 5 en 7. A. de Groote, 6. J. Lecluyze, 10. W. de Jonge. Nog Sneller te Breskens met 492 jonge duiven (1186,88 mpm). 1. J. van de Broecke, 2. J. van de Velde, 3,4 en 7. P. Gernaert, 5. M, Verspril le, 6. gebr. Van Grol, 8. J. Faas-De Ruijscher, 9 en 10. J. Quaars. Strijd in Vrede te Groede met 281 jonge duiven (1180,43 mpm). 1. Ch. Ras, 2 en 10. G. Schautteet, 3. A. Hendriks, 4. A. Wille en Co., 5 en 6. Zutter en zoon, 7,8 en 9. M. Elfrink. De Getrouwe Duif te Cadzand met 447 jonge duiven (1103,91 mpm). 1. J. Kools, 2 en 5. W. Goossen, 1,3 en 6. W. van Akker, 4. A. Duininck en zoon, 7. A. van Houte, 8.1. de Groo te, 9. Sj. Visser, 10. A. de Putter. Recht voor Allen te Sluis met 224 jonge duiven (1156 mpm). 1. J. de Meijer, 2 en 10. M. Baart, 3 en 7. P. Groosman, 4, F. Baas en zoon, 5. J. Coppens-Focke, 6. E. Baert, 8. P. Pielaet, 9. A. Crooiimans.

de Stem | 1983 | | pagina 17