prsra? GROTE VERSTERKIK VOOR CUNGE EN VAN DER KLOOSTER STERKSTE IN AXEL Jeugd Olympische Dag in Vlissingen Simpele winst van hockeyteam Oranje DEMONSTRATIES ksakt winnaar van aalvoetbaltoernooi en vork. a veiligheidsslot, ch volledig liteit tein, Van ren, frame en gen. e voor je geld! oi.lPAG 3 JUN11983 Groot-Hulst verslaat Beveren C Ponyruiters Brugse Vaart succesvol Organisatie Programma Spelddragers KNVB op stap "iballers is afgelopen, kan balans opgemaakt worden. Mials voorgaande jaren zijn ffeer een kleine 600 spelers, van club veranderen. Veel langstelling was er voor (jet en Clinge. I 3t. ers T14 PAGINA SPORT 2 Von onze sportmedewerker v.. rlo avppgpH r ian de Visser en Siegfried de Berg ruilen het vv'24-shirt voor een Clinge- „i Freddy Dekker gaat van oek naar Clinge. Van Meer tje komt Marcel de Kimpe ,ar Clinge. Jo de Block (Koe- acht), Gerry Smet en Guil- ume Drumont, beiden Hul- erloo, keren terug op het udeClinge-nest. Hoek mag zeven man bij wijven in het ledenbestand. Van Terneuzen gaan bij de wit-blauwen spelen Peter de Bak, Robert Huisman en Jan Willem Leunis. Ko Neels, pas doorgedrongen in de Terneu- zense Boys-selectie, speelt vol gend seizoen eveneens voor Hoek. Van Waarde (Philippi ne), Jan de Block (Sluiskil) en Leo van Driel (RIA) sloten zich ook aan bij Hoek. Aardenburg krijgt verster king van doelman Alfred de Krijger van Breskens, David Almekinders van Sluis en Jo- han Boekhout van Oostburg. Bij Axel meldde Robert de Meyer van Hoek zich aan. Paul Timmers vertrok van de ze vereniging naar AZW en Boudewijn Corijn naar Ter- neuzen. Eveneens bij AZW speelt volgend seizoen de Ter- neuzen-spits Gerard Maas, die zijn kunnen in de tweede klas wil laten zien. Biervliet rekent op de komst van Thomas Sinack en Eric Vermeire van Hoofdplaat. Al- bert Ingels verlaat Biervliet en komt volgend seizoen uit voor IJzendijke. Breskens krijgt naast de van Knokke via Aardenburg overgekomen Rudy Snauwaert uitbreiding met de komst van Van Leeu wen (Vlissingen) en Cor van de Velde van Hoofdplaat. Hontenisse krijgt de be schikking over doelman Theo Kayser, die Axel verlaat en bij trainer Neefs onder de laat gaat. Vervaet en Strobbe ko men eveneens de blauw-witte Hontenisse-formatie verster ken. Vervaet verlaat Graauw en Strobbe SDO. Edy de Witte traint volgend seizoen Hul- sterloo en vroeg van Axel daarom overschrijving naar deze club aan. Met hem gaat Vercruysse van Oostburg naar Hulsterloo. Karei Klaassen vertrekt van Hontenisse en vroeg een transfer aan naar Koewacht. RIA kan vier nieuwe spelers bijschrijven. Danny Boerman en Mark Eggermont verlaten Corn Boys, Ko Dieleman ver laat Sluiskil en Alex de Feyter komt van Hoek naar de West- dorpse ploeg. Hier vertrok echter wel Paul van Bambost, die zijn geluk bij Terneuzen wil gaan beproeven. Eveneens naar Terneuzen gaat Rini Adriaansen. Hij speelde voor Vogelwaarde. Frank Deij en Piet van Drongelen verhuizen van AZW naar Zaamslag. Hierbij dient aangetekend te worden dat Deij een jaar niet actief was op het veld. Andere interessante trans fers zijn die van het Arnemui- den-duo Jaap Meerman en Ad Poorvliet naar Vlissingen. De ze club kan eveneens rekenen op een Middelburg-tweetal. Gerrie Eijkenhout en Taco van de Velde vroegen over schrijving aan naar Vlissin gen. Middelburg rekent op de komst van Johan Dijkhuizen van RCS en al jarenlang kee per in de Zeeuwse selectie, Ri- nus Davidse van Kloetinge, Chris Bal van Heinkenszand en speler in het afdelingsteam, Ronald Jongelings, die bij PSV bij de jeugd speelde, en Koos Kempe, die Goes verlaat. Mi chel Dek, spits in de hoofd macht van Middelburg, ver huist naar VCK, een team, waar hij eerder voor speelde. Mg verrassend winnaar jMSTERDAM - De wolkbreuk die zich gistermiddag ontlaadde boven het Indpunt Amsterdam vormde toevalligerwijs een ijzersterk symbool voor de jjze, waarop de 32e Olympia's Ronde van Nederland de afgelopen negen da tnis verlopen. Tl ens n. is. >9,1000 AG Amsterdam je "Straks met pensioen rken. in samenwerking met Als was het opgenomen in draaiboek, zo pasten de jvige windstoten exact bij de irmachtige dagen, die toch Oost-Duitser Mario Hernig winnaar in de hoofdstad achten. Na de individuele drit in Bladel bleek niets eerste DDR-overwinning Nederlands belangrijkste eerdaagse amateurwedstrijd g in de weg te kunnen staan, tn coup van de Russische rmatie op de voorlaatste dag alle prognoses ver- hrompelen tot kinderpraat, igei Navolokin kwam uit t niets, maar werd de te ippen man. Op weg naar msterdam, na een hectische ening niet ver van start aats Dongen, was hij de ge- man. Een valpartij in het peloton bij Dussen met een vies thtje, dat echter nergens uisgebracht kon worden, ploegleider Sokolov's rste renner duur te staan, aar ook Loupalenko, derde het klassement en dragen de witte trui. Samen met m Meyer uit de Batavus- oeg, die alle belang had bij n slag tegen de Russen, ikten zij verzeild in een rde groep, op forse achter- nd van hun meest gevaar- ke tegenstander Mario Her- I, die zich in het voorste ge- (25 coureurs) omringd wist vier van zijn vijf ploeg- akkers. Alleen Winkler ont- ak door een eerdere kennis- aking met het wegdek. Geheel volgens de medogen- te wetten van de wielersport tketenden de in somber is gestoken Oost-Duitsers waan een uiterst strak tem- Het verschil groeide ra- tdsnel tot bijna 1,5 minuut, ar de Russen hadden in- <fcls de rijen gesloten. Een 'loten overweg in Schellui- deed evenwel alle red- igspogingen teniet. De ach- volgers, waarbij drie Ne- rlanders zich hadden aan boten, verloren nog eens 40 'en on die marge werd in de 'terende kilometers lang- vergroot tot ruim 3,5 mi- lut aan de meet. Meer dan noeg. De wolkbreuk boven het «punt symboliseerde te- de vaststelling, dat ympia's Ronde voor de Ne- dandse ploegen op schrik- '®de manier in het water is 'allen. Slechts de formaties 1 Piet Hoekstra, Henk Stee- is en Janvan Katwij k kun- terugzien op een nog {szins geslaagde wedstrijd, «stra herbergde in de per- van Geert Schipper de jjje nummer twee in het "klassement binnen zijn "8 De équipe van Steevens Wiikte zich, achter de Iet-Unie en de DDR, keu- °P een derde plaats in het ™een ploegenklassement. plotte pakte Peter Pieters, "tassende pion uit de ge- en van Jan van Katwijk, op het bergklassement en het eindklassement na, alle overi ge individuele klassementen mee. Voor de rest waren er slechts kruimels weggelegd, met de brigade van Jan Gis- bers als het meest schrijnende voorbeeld van de misslagen door het vaderlandse peloton. Met Gerrit Solleveld vorig jaar nog op de hoogste treden van het platform, moest hij nu ver in de rangschikking dui ken om zijn beste man, en dat is opnieuw Solleveld, te ont dekken. De Lierse coureur zal daardoor voor eens en altijd Gisbers beste Olympia's Ron de-renner blijven. De uitslag van de negende en laat ste etappe van Olympia's Ronde door Nederland, van Dongen naar Amsterdam over 148 kilometer, is: 1. Henk van Weers (Mar) 2 uur 59 min en 42 sec (2.59,27 incl. tijdsverg) 2. Nico Verhoeven (Gaz) z.t. (2.59,32) 3. Bert Wekema (Bat) z.t. (2.59,37) 4. Bernd Dittert (Odl) 5. Jos Alberts (Ams) 6. Peter Pieters (Rnb) 7. Marco van der Hulst (Amsj 8. Gert-Jan Teunisse (Ams) 9. Henri Nijboer (Rnb) 10. Gerrie Takens (Uni) allen dezelfde tijd als Van Weers 11. Mario Hernig (Odl) op 6 seconden 12. Dick van Oorschot (Dri) 13. Harald Wolf (Odl) 14. Er- win Nijboer (Ams) 15. Gerard Schipper (Bat) 16. Frits Schür (Mar) 17. Jannes Slendebroek (Erp) 18. Maarten Ducrot (Dri) 19. Arie Hassink (Ams) 20. Peter Hofland (Dri) allen dezelfde tijd als Hernig 27. Serge Navolokin (Sov) op 3.42. 50. Tiny van Rijsbergen 3.13.27, 55. Comé Heeren z.t. 56. Toon van der Steen z.t 63. John de Crom z.t. De uitvallers in de laatste etappe waren: Jopak (Pol), Junec (Tsj), Damen (Dri), Van der Meulen (Uni) en Schmidt (Aar) Uit de strijd genomen wegens vechten: Dompeling (Oly) en Man- ders (Rnb) Het eindklassement: 1. Mario Her nig (Odl) 28 uur 45 min en 32 sec. 2. Gerard Schipper (Bat) op 39 sec. 3. Harald Wolf (Odl) op 2.14, 4. Nico Verhoeven (Gaz) op 2.26, 5. Serge Navolokin (Sov) op 2.41, 6. Bert Wekema (Bat) op 5.12,7. Serge Vo- ronin (Sov) op 5.24, 8. Peter Pieters (Rnb) op 5.50,9. Gert-Jan Teunisse (Ams) op 5.51, 10. Detlef Macha (Odl) op 5.55,11. Dick van Oorschot (Dri) op 7.13,12. Frits Schür (Mar) op 6.47, 13. Peter Hofland (Dri) op 8.43,14. Arie Hassink (Ams) op 8.28, 15. Maarten Ducrot (Dri) op 8.43,16. Bernd Dittert (Odl) op 9.51, 17. Frank Kuhn (Odl) op 9.59, 18. Er- win Nijboer (Ams) op 11.08,19. Joe- ri Loepalenko (Sov) op 11.50, 20. Alexander Zinovjev (Sov) op 12.10, 31. Toon van der Steen op 28.28, 50. John de Crom op 48.36, 54. Comé Heeren op 52.18, 59. Tiny van Rijs bergen op 56.52. 68. en laatste Jan van Rossum (Oly) op 1.41,57. Elndploegenklassement: 1. Sovjet- Unie 85 uur 22 min en 47 sec 2. Oost-Duitsland op 0.24, 3. Driessen op 4.24. De Nederlander Peter Pieters (Rnb) heeft het puntenklassement, het combinatieklassement en het premiesprintklassement gewon nen. BREDA - Het Nederlands hockey-team heeft de oefen-interland tegen Canada met 4-1 gewonnen, maar veel meer dan de zege was er niet om tevre den over te zijn. Het verschil in instelling tussen beide ploegen, was vanaf de aanvang duidelijk. Aan de ene kant een Nederlands team dat in ge dachten reeds bij de vandaag beginnende vakan ties verkeerde, aan de andere kant het Canadese elftal dat er van alles aandeed om de Europese trip tot een sportief succes te maken. door HARRY VERMEULEN Immers, de Pan-Ameri- kaanse Spelen staan voor de deur en tijdens dat in Vene zuela te houden evenement, kan er een plaats voor de Olympische Spelen in Los An geles worden verdiend. En daar willen de Canadezen be slist niet ontbreken. Dat mag gerust de nodige dollars kos ten, vandaar dat de geldver- slinde Europese oefencampag ne geen enkel bezwaar ople verde. Nederland pakte het in de 0,üe sportmedewerker GEUZEN - Eksakt, ver- 'l met Beerschot-speler i»ï^an poucke, heeft het ®lveren Bierpul-zaal- "toernooi gewonnen, scannende finale tegen Breda werd met een 3-3- «gesloten. Ondanks het «het toernooi reglement Je yoorzag, werd door 'malisten besloten om de f*edstrijd met vijf mi- "7* verlengen. Bliek Bre- «wal bestaande uit wat J? spelers, kwam condi- üv 10 4e problemen en dat gemak waarmee - ujucj Jfttt het «aki "og naar een riante ^8e uit kon lopen. winnaar van poule re'kte de finale door El Sombrero, tweede in poule B, met 1-0 te verslaan. Bliek, tweede in poule A, kwam in de eindstrijd door de nummer een uit groep B, Terneuzen vetera nen, na een 2-2-eindstand via strafschoppen uit te schake len. In de kleine finale, met als inzet de derde plaats, won El Sombrero met 2-1 van Ter neuzen veteranen. De sporti- viteitsprijs ging naar het team van Bliek uit Breda. Eric van Poucke werd gehuldigd als sportiefste speler. Eindstand: 1. Eksakt, 2. Bliek Breda, 3. El Sombrero Axel; 4. Terneuzen veteranen, 5. Bliek Terneuzen; 6. Buiten- lust Cadzand, 7. Van Looy/ Groosman Oostburg, 8. Wim de Waal Axel. eerste periode volkomen ver keerd aan. Via lange passes werd getracht de voorhoede aan het werk te zetten. Een verkeerde tactiek tegen de keiharde Canadezen die bij zonder agressief de mandek- kingstactiek hanteerden. Oranje kon niet de kracht op brengen om tot tactische wij zingen over te gaan. De meest aangewezen man daarvoor was Ties Kruize, maar hij was er niet toe in staat. Hij faalde compleet. Door het zwakke spel van het Nederlands team, waarin Tim Steens, Roderick Bouwman en Van 't Heek ont braken, vielen er in de eerste helft geen doelpunten, tot gro te teleurstelling van de ruim 3.000 toeschouwers. Overigens, een opmerkelijk aantal, waar mee maar weer opnieuw is be wezen dat het van de hockey- bond een gouden greep is ge weest om met het Nederlands elftal de provincie in te gaan. In de pauze bracht Van Heumen Jan-Karei Jennis- kens in de ploeg, met hem kwam er meer overleg in een team, dat nu meer en meer de korte combinaties op zocht. Een juiste tactiek, zo bleek al spoedig. Vooral de sterk ope rerende Theodor Doyer kwam nu tot zijn recht. Hij was het die Oranje met een magnifie ke treffer over de score-vrees heentilde. Jan-Karei Jennis- kens, weer Doyer en Van Grimbergen (uit een strafbal), zetten het Nederlands team definitief op winst. Rutledge scoorde de Canadese tegen treffer. De Oostduitser Hernig dolgelukkig met zijn onverwachte triomf. AXEL - Edward van der Klooster uit Kapellebrug toonae zien op zijn Honda de snelste in de der de wedstrijd in het kader van de strijd om de RES-trofee. Op het fraaie motorcrosscircuit in Axel bleek Van der Klooster opnieuw niet te genaken. Meeste tegenstand ondervond hij nog van de Belg Peter d'Hanis uit Stekene. Echt bedreigen kon d'Hanis de Zeeuwsch-Vlaming echter niet. Opvallend was het optreden klas in de eerste manche voor Gerry Franken, Zegge; 5. Frank de Axelse vedette Pascal van in zowel de 125, 250 als 500 cc- klas van de 21-jarige Jan Blanckaert uit Wetteren. Blanckaert, die momenteel strijd levert in het wereld kampioenschap in de 125 cc- klas en zondag in de Grote Prijs van West-Duitsland nog achtste en elfde werd in de reeksen, onderstreepte zijn su prematie in Axel. De man uit Wetteren reed in alle reeksen mee op zijn 125 cc-motor en eindgde steeds vooraan. Hij won - buiten mededinging - de 125 cc-klas, de categorie waar in hij wel uitkomt voor de RES-trofee. Pech was er in de 250 cc- Van onze sportmedewerker ST.JANSTEEN - De voetbal selectie van de gemeente Groot-Hulst heeft een knappe 2-1-zege geboekt op het C- team van de Belgische eer steklasser Beveren. Vooral in de eerste helft overrompelde de Hulsterse se lectie de Belgische gasten met goed voetbal. Al na twintig minuten was het 2-0 voor Groot-Hulst. De frontlinie van Clinge tekende voor die goals. Eerst was het Boudewijn van Craenenbroeck, die zijn naam als topschutter eer aandeed, en even later liet zijn teamgenoot Fred van Cauteren 2-0 note ren. Na rüst zag het flinke aan tal toeschouwers een sterk openend Beveren, dat Groot- Hulst onder druk zette. Aan de tactische tip van trainer Wal ter van Duyse, die als coach optrad voor de Hulsterse se lectie, om vooral de korte com binaties van Beveren zoveel mogelijk te verhinderen, werd goed gehoor gegeven en daar mee werd veel gevaar inge damd. Toch kwam Beveren in die periode terug tot 2-1 en moest Jos van de Kinderen twee keer fraaie reddingen verichten. Groot-Hulst kreeg achter weer meer greep op de wed strijd en kreeg zelfs nog enke le fraaie scoringskansen. De mooiste kans kreeg Peter van Eekelen, die echter faalde in de afwerking. Het was de derde maal dat Groot-Hulst tegen deze tegen stander speelde. De twee voor gaande duels leverden verlies op. der Kelen, die lange tijd in derde positie lag achter Blanc kaert en Lieven de Vilder, maar later de strijd moest sta ken. Kapotte vering en koppe ling waren daarvan de oor zaak. Van der Kelen herstelde zich goed in de tweede man che, waarin hij na een fel ge vecht om de overwinning als tweede eindigde achter Blanc kaert. Van der Kelen werd in het eindklassement echter slechts zesde door de tegenslag in de eerste reeks. Tweede werd De Vilder en Axelaar Gino de Jonge en Martin Jan sen uit Sluiskil legden beslag op respectievelijk de derde en vierde plaats. In de 125 cc-klas ging de eindoverwinning met slechts een seconde verschil naar Alain Roels, die er de grootste moeite mee had zijn directe opponent Givan Franckaert van zich af te houden. Ronnie Walhout uit Terneuzen werd knap derde en Jackie de Paepe vierde. Fraai was de vijfde plaats van „amateur" Marlon Hemelsoet uit Westdorpe, die steeds beter gaat rijden, tus sen de licentiehouders. Uitslagen: 125 cc: 1. Alain Roels, België; 2. Givan Franckaert, Bel gië; 3. Ronnie Walhout, Terneuzen; 4. Jacky de Paepe, Schoondijke; 5. Marion Hemelsoet, Westdorpe; 250 cc: 1. Jan Blanckaert, België; 2. Lieven de Vilder, België; 3. Gino de Jonge, Axel; 4. Martin Jansen, Sluiskil; 5. Daniël Paelman België; 500 cc: 1. Edward van der Klooster, Kapellebrug; 2. Peter d'Hanis, Bel gië; 3. Luc Dhaemers, België; 4. van Eecke, België. Woensdag 8 juni wordt er op het Axelse motorcrossterrein Smit- schorre opnieuw een motorcross verreden voor de amateurs. De wedstrijden beginnen om 18.00 uur en de toegang is gratis. Van onze sportredactie OOSTBURG - Tijdens rayon wedstrijden in het Brabantse Riel hebben ponyruiters van de ponyclub Brugse Vaart uit Oostburg voor voortreffelijke resultaten gezorgd. Er werden zes eerste plaatsen behaald. De wedstrijden, waarvan de organisatie in handen was van de ponyclub 't Zandeind, tel den mee voor de selectie van de Zuidnederlandse kam pioenschappen, die in septem ber worden gehouden. De resultaten die de ruiters en amazones van de Brugse Vaart boekten: Bl-dressuur: ring 2: 1. Cynthia Toesseint met Moonlight, 3. Adriën Brakman met Midnight; B2-dressuur: ring 3: 1. Adrie van Hanegem met Emmy, 3. Anousch- ka Bevin met Lightfeet; ring 4: 3. Daniëlle Kuiper met Street Arab; ring 6: 2. nancy Fremouw met Sunshine; ring 8: 1. Pascale van Rompaey met Beauty. L-dressuur: ring 2: 1. Ingeborg Stijdonk met Lightfeet; M-dressuur: ring 7: 2. Marleen de Jonge met Mister Mon day. Springen: B-klas: 1. Katrien Debusschere met Pinkie; L-klas: 1. Adrie van Hanegem met Ookey Maid. Van onze sportredactie VLISSINGEN - Enkele sportbonden hebben in hun wedstrijd- programma voor de Jeugd Olympische Dag, die zaterdag 4 juni in Vlissingen wordt gehouden, een attractie of demonstatie in gebouwd. Zo verzorgt de KNWU een demonstatie fietscrossen, waar voor de bekende Brabantse fietscrossclub The Flying Eagles, een stuntteam onder leiding van Crazy old daddy Jan Dingen uit Veldhoven, is aangetrokken. Deze demonstratie van het vijf man tellende stuntteam is van 12.15 tot 13.15 uur op het parkoers aan de Irislaan. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) verzorgt in sporthal Baskensburg een demonstratie trampoline springen, die om 15.00 uur begint. Hiervoor is de turnvereniging Volharding uit Goes uitgenodigd. De vereniging Olympic uit Kapelle zal een demonstratie jazz- gymnastiek geven, die om 15.40 uur begint. De Judo Bond ver zorgt een judodemonstatie, aanvang 15.20 uur ïn sporthal Bas kensburg. De liefhebbers van handbal kunnen terecht op het veld bij het clubhuis van Olympia aan de Irislaan. Daar kan iedereen die dat wil om 12.30 uur penalty's nemen op de bekende keeper van het Nederlands handbalteam, Ron de Jonge. In het Sportfondsenbad houdt het district Zeeland van de Ko ninklijke Nederlands Zwem Bond plaatsingswedstrijden voor de Nederlandse kampioenschappen. De top van Zeeland zal hier vertegenwoordigd zijn. Van onze sportredactie VLISSINGEN - In Vlissingen zal zaterdag 4 juni de Zeeuwse Jeugd Olympische Dag worden gehouden. Zo'n 600 jonge sport mensen uit geheel Zeeland zullen present zijn in Vlissingen, waar op en rond sportpark Baskensburg strijd wordt geleverd. Deze dag is een van de op de finale in mei volgend is een van twaalf Jeugd Olympische Da gen, die in alle provincies in Nederland (inclusief de Flevo- polder) gehouden zullen wor den. Jonge sportlieden van 14 tot 17 jaar gaan in negen tak ken van sport - in Zeeland acht, want de hippische sport bond kan geen ploeg op de been brengen - hun prestaties met elkaar meten. „We willen hiermee de dis cussie op gang brengen over „fair play" in de sport", meld de jhr. R.C.W. von Bose, direc teur van het Nederlands Olympische Comité, de organ- siatie, die deze dagen op poten heeft gezet in nauwe samen werking met de NCRV. Deze omroepvereniging verzorgt namelijk van elke Olympische Dag een televisieprogramma. Von Bose: „Via de jeugd kunnen we het gemakkelijkst een link leggen met de oude ren. De NCRV was meteen ra zend enthousiast voor dit idee. We hebben het in 1982 gepro beerd via de scholen, maar dat werd een mislukking. Nu pro beren we het groots opgezet met de sportjeugd. We begin nen op provinciaal niveau in Vlissingen. De beste ploeg op elk onderdeel zal Zeeland ver tegenwoordigen in de nationa le finale, die volgend jaar 26 mei op sportcentrum Papen dal wordt gehouden". Het gehele project bestaat niet alleen uit deze provinciale sportwedstrijden. Von Bose: „Om een combinatie tussen theorie en praktijk te ber- werkstelligen, hebben we ge kozen voor een fundament, rustend op drie steunpilaren. Dat is ten eerste een reeks grootscheepse opgezette sport evenementen - de provinciale Jeugd Olympische Dagen - met als hoogtepunt de natio nale finale op Papendal. Ten tweede een landelijke theorie- test via de NCRV-televisie, waaraan alle Nederlandse sportverenigingen, die bij de Nederlandse Sport Federatie zijn aangesloten, met eén team mee kunnen doen. Ten derde is er de uitgifte van een boekje, dat de historie van de Olympi sche Spelen beschrijft met daarin vooral de Nederlandse resultaten, geschreven door Jan Cottaar. Daarnaast komt een brochure „Hoe sportief is sportief" uit, waarin we ver schillende kanten aan die vraag naar „fair Play" laten zien, zodat de verenigings mensen zich een oordeel kun nen vormen over de dingen, waar men zelf in zijn sport mee te maken heeft". Het pro ject kost in totaal maar liefst ruim een miljoen gulden. Men heeft in Zeeland spe ciaal voor Vlissingen gekozen, omdat de accommodaties voor de verschillende sporten zo dicht bij elkaar liggen. Van de negen sporten, die landelijk beoefend worden - voetbal, wielrennen, hockey, handbal, judo, turnen, zwemmen, atle tiek en paardesport - ont breekt het hippische gebeuren in Zeeland. Als voorwaarde was namelijk gesteld dat er door de 15-jarige ruiters en amazones in de klasse L-paar- den moest worden deelgeno men en dat is in Zeeland geen haalbare kaart. Immers, op die leeftijd wordt vrijwel uitslui tend pony gereden. Wel zal het gewest Zeeland van de Ko ninklijke Federatie van Lan delijke Rij verenigingen trach ten een ploeg te formeren, die Van onze sportredactie VLISSINGEN - Voor de orga- nisatie van de Jeugd Olympi sche Dag in Vlissingen werd een comité geformeerd, be staande uit de heren H. Braker (voorzitter commissie sportie ve recreatie van de Zeeuwse Sportraad), A. Doorenbos (stafmedewerker sportont wikkeling Zeeuwse Sport raad), M.Stoffer en R. van Eijk. Aan deze commissie, die de algehele organisatie voor haar rekening heeft genomen, zijn acht personen toegevoegd van de deelnemende bonden. De bonden zijn namelijk verant woordelijk voor de organisatie van de desbetreffende tak van sport. Tevens worden nauwe con tacten onderhouden met de heer A. Vael van de Stichting Sportbelangen Vlissingen. De ze stichting verhuurt de beno digde accommodaties en zorgt voor het speelklaar zijn van de diverse velden. Aan de Jeugd Olympische Dag wordt deelgenomen door 580 jongens en meisjes, terwijl er zaterdag 4 juni eveneens nog 320 officials, scheidsrech ters en begeleiders in touw zullen zijn. jaar op Papendal in actie zal komen. VLISSINGEN - Voor de Jeugd Olympische Dag in Vlissingen is zaterdag 4 juni een wat minder gebruikelijke ope ningsactiviteit gekozen. Zes estafetteploegen van elk acht lopers (loopsters), overbrug gen de afstand van de Boule vard naar sporthal Baskens burg. De lopers dragen fakkels mee, die op de Boulevard wor den aangestoken door „Mi- chiel de Ruyter", die met een snelle boot de Schelde is ko men opvaren. De estafette start om vijf voor tien 's mor gens. De laatste ploeg van acht lo pers komt de sporthal binnen, waarna de officiële opening zal plaatsvinden door me vrouw E. Maris-Koster, lid van het college van Gedepu teerde Staten van de provincie Zeeland. Dit gebeurt om 10.15 uur. Van 10.30 tot 15.15 uur wordt er gevoetbald op de velden aan de Irislaan. De deelnemende ploegen zijn: Zeeland B, Zee land C, Limburg B, Limburg C, Noord-Brabant B en Noord-Branant C. De wielrenners van de wie lerverenigingen Zeeland, Zeeuwsch-Vlaanderen en Theo Middelkamp komen van 10.30 tot 15.15 uur in actie op een parkoers met start en fi nish in de Irislaan. Er wordt een tijdrit over 10 kilometer afgewerkt, een criterium voor 13-jarigen en voor 14-jarigen en voorts een afvalkoers voor nieuwelingen. Van 11.00 tot 15.30 uur wordt er hockey gespeeld op sport park Bonedijke. De deelne mende verenigingen zijn: HSD, Zierikzee; MHC, Goes; Olympia, Terneuzen; MHC, Vlissingen; MHC Middelburg en Rapide uit Hulst. Het handbalprogramma wordt afgewerkt van 11.00 tot 15.30 uur op de sportvelden aan de Irislaan. De deelne mende handbalverenigingen zijn: Walcheren, Vlissingen; Utopia, Terneuzen; Opera- •tie'71, Oostburg; Atlas, Hein kenszand; Delta Sport, Zierik zee en GSC, Goes. In de VTV-sportzaal zullen van 11.30 tot 14.30 uur de judo verenigingen sportschool Del ta (Axel), sportschool Geel hoed (Schore), sportschool Ha- ra (Heinkenszand), sportstich ting Felix Janssens (Roosen daal), judovereniging Kiai (Oost-Souburg) en sportschool Henk de Wee (Axel) strijd le veren. De turners en turnsters ko men in actie in sporthal Bas kensburg van 12.00 tot 15.00 uur. Deelnemende verenigin gen zijn Delta Sport uit Zie rikzee, MTV'69 uit Middelburg en Volharding uit Goes. De zwemverenigingen van De Ganze, Goes; De Braak man, Hoek; ZCK Koewacht; Luctor et Emergo, Middel burg; Zuidwester, Middel burg; De Bruinvis, Sas van Gent; De Schelde, Terneuzen en De Stormvogel uit Vlissin gen leveren strijd in sport fondsenbad Baskensburg van 12.00 tot 14.00 uur. Van 12.00 tot 15.00 uur ten slotte worden er op het Bas- kensburgplein atletiekwed strijden afgewerkt. Deelne mende verenigingen zijn: Dy- namo'70, Middelburg; Delta Sport, Zierikzee; RKHAV, Hulst; AV'56, Goes; Marathon, Vlissingen en Scheldesport, Terneuzen. De prijsuitreiking aan de winnende teams, die Zeeland zullen vertegenwoordigen in de landelijke finale op 26 mei 1984, vindt om 15.50 uur plaats in sporthal Baskensburg door de heer Bruinooge, wethouder van de gemeente Vlissingen. MIDDELBURG - Zaterdag hebben de zogenaamde speld dragers van de KNVB-afde- ling Zeeland hun jaarlijks uit je. Organisator Cees Steen bakker heeft (samen met Jo Platteeuw en Dick Mooij) weer een programma samen gesteld om de verdienstelijke leden van de voetbalbond een leuke dag te bezorgen. Die dag begint zaterdag om half twee in hotel Willebrord in Zoutelande met koffie en gebak. Na een borreluurtje volgt er 's middags een uitge breide koffietafel en zaterdag avond wordt er gezamenlijk een bezoek gebracht aan de voetbalwedstrijd van de Zeeuwse profs tegen het Zeeuws elftal in Vlissingen. I

de Stem | 1983 | | pagina 9