h» saaie dag in toernooi parijs Selectie EK-hockey 'TLUKT GESCHILDERD, 'TIS GEROLD! T505 Oranje mist finale ZAAK FC UTRECHT VOOR RECHTER NOG SNELLER EER VAN JE WERK. ONDERWIJS 1 Schrijvers naar PEC Hinault De Leeuw naar Cambuur Zoff stopt Udinese wil Zico Giro Saronni Dauphiné A63 eda. derwijs zoveel mogelijk >1 te Breda met ingang e (5) algemene chemie ie (6), toegepaste ana- sche scheidingsmetho- praktikum chemie (2), /3e graad) voor prakti- voegd voor 1 uur. lische redenen zo goed 5 bevoegdheid alsmede en normbetrekking zijn het bedrijfsleven wor- t verschijnen van deze ng Instituut voor Hoger 4800 RA Breda. Telefo- rden verkregen bij drs. In september begint de nieuwe éénjarige dagopleiding tot SECRETARIAATS- ASSISTENT(E) Bestemd voor leerlingen met de vooropleiding: MAVO C-niveau LEAO C-niveau LHNO C-niveau Inlichtingen en inschrijving ma. t/m do van 10-12, 2-4 en 7-9 uur en vrij. 10-12 en 2-4 uur. 5083 EC TILBURG Stationsstraat 39 Tel. 013-42 41 28' 013-43 42 32 In het huwelijksgoede renregister ter Griffie van de Arrondisse mentsrechtbank te Bre da zijn op 25 mei 1983 onder nummer 10688 in geschreven de tijdens huwelijk gemaakte hu- welij ksvoorwaarden van de heer J.P. Wil- mont en mevrouw L.H. Kho, wonende te Breda. is familiale, benzine, ornaat Er zijn 42 if f24.795,-. 0,-. Wijzigingen voorbehouden. antie op de carrosserie tegen ;r de voorwaarden. Vraagt u ng of LPG-ombouw, VRiJDAG 3 JUN11983 de stems; PAKIJS - De tweede donder dag van een Grand Slam-toer- nooi is traditioneel ook altijd dc saaiste dag van het hele toernooi. Het klinkt wellicht niet erg 'vrouw-vriendelijk' maar op die zogenaamde 'La- dies' Day', wanneer als hoofd schotel de halve finales van het damestoernooi worden af gewerkt, valt er nu eenmaal „iet veel te beleven. Dat viel gisteren op Roland Garros ook duidelijk af te me ten aan de publieke belang stelling. Weliswaar kwam de 200.000ste bezoeker in tien da gen gistermorgen door de poort aan de Porte d'Auteuil, maar voor het eerst was het centre-court slechts half ge vuld. De liefhebbers hadden in ieder geval nog een mazzeltje. Zich koesterend in het zonne- tje dat zo nu en dan doorbrak, konden ze de laatste stuip trekkingen van Guillermo Vi las tegen José Higueras gade slaan. Het vervolg van die kwart finale, die woensdagavond bij het vallen van de avond van wege de stromende regen was afgebroken, nam slechts een kwartier in beslag. De nog steeds aan zijn arm geblesseerde Higueras bouwde zijn woensdagavond verkre gen 2-1 voorsprong in de vijfde set uit tot 6-1 en dat was dat. Vilas, 'de stier van de pam pa's', verscheen in zijn wan hoop zelfs enkele malen aan het net, maar dat was niet vol doende om het tij te doen ke ren. Zodat Higueras in de hal ve finale de Zweed Mats Wi- lander ontmoet, een partij die nog langer kan gaan duren dan de in totaal 4,5 uur zuivere speeltijd die Higueras tegen Vilas nodig had. Higueras verscheen na af loop van het kortstondige op treden met een grote ijszak om zijn al jaren geblesseerde elle boog in de Interviewzaal. De 30-jarige Spanjaard begint nu echt rekening te houden met het feit dat hij binnenkort een lamme arm heeft. „Vanmorgen tijdens het in slaan kon ik niet eens serve ren", aldus Higueras. „Ik was echt bang. Ik denk dat ik van daag of morgen wakker word en dat ik nooit meer kan ten nissen. Het wordt langzaam maar zeker steeds erger. Het heeft geen zin om een paar weken rust te houden. Ik ga net zolang door tot het niet meer gaat". Chris Evert-Lloyd stevent zonder problemen op haar derde titel in Parijs af. De kit tige Amerikaanse had geen kind aan Andrea Jaeger: 6-3, 6-2. Een herhaling van de hal ve finale van vorig jaar, zij het dat toen Jaeger aan het lang ste eind trok. Jo Durie, de hoop van de Britse kolonie op Roland Gar ros viel uiteindelijk door de mand. De lange en magere En gelse, die een plaatje over de geneugten van Wimbledon heeft volgezongen, kwam con ditie tekort tegen de nauwe lijks twee turven hoge Mima Jausovec uit Joegoslavië. Du rie won de eerste set, maar stond in de tweede en derde set naar adem te happen, van links naar rechts gestuurd door het Joegoslavische ka boutertje. Jausovec, bijna 27 jaar, heeft tot nu toe een wisselval lige carrière achter de rug. Eenmaal, in 1977, won ze op Roland Garros, terwijl ze in 1978 in de finale verloor van Virginia Ruzici. Jausovec stuitert als een jo jo op en neer in de wereld ranglijst. Dat komt omdat ze regelmatig tegen allerlei ver velende blessures oploopt. Op dit moment gevrijwaard van lichamelijk mankementen, kan ze het Evert-Lloyd het za terdag knap moeilijk maken. In Europa heeft Jausovec im mers bijna alle belangrijke gravel-toernooien al minstens eenmaal op haar naam ge bracht. Uitslagen: Damesenkelspel, halve finales: Mima Jausovec (Joe) - Jo Durie (Gbr) 3-6,7-5,6-2. Chris Lloyd- Evert (Vst) - Andrea Jaeger (Vst) 6-3,6-1. Heren enkelspel: kwartfinales: Jo se Higueras (Spa) - Guillermo Vi las (Arg) 6-2,6-7(7-1), 6-1,4-6,6-1. T26 PAGINA SPORT 1 Gemengd dubbelspel: kwartfina les: Allen/Strode (Vst) - Bassett/ Arias (Can/Vst) 5-7, 6-4, 2-3 Allen opgegeven. Jordan/Teltscher (Vst) - Garrison/Fillol (Vst/Chi) 7-6, 6- l.Turnbull/Lloyd (Aus/Gbr) Bonder/Brown (Vst) 6-1,3-6,6-3 Halve finales: Allen/Strode (Vst) - Smith/Estep (Vst) 6-2,6-3. Damesdubbelspel, kwartfinales: Madruga/Tanvier (Arg/Fra) Casals/Turnbull (Vst/Aus) 6-1,6-1. Jordan/Smith (Vst) - Mandliko- va/Ruzici (Tsj/Roe) 6-2,3-6,6-2. Herendubbelspel, halve finales: Jarryd/Simonsson (Zwe) - Slozil/ Smid (Tsj) 6-2 6-4 6-4. Edmond- son/Stewart (Aus/Vst) - Dyke/ Prajoux (Aus/Chi) 6-4,7-5,6-3. Meisjes enkelspel: achtste finales: Paradis (Fra) - Judith Warringa (Ned) 6-4,6-1. Spence (Vst) - Hellas te Riet (Ned) 6-1,6-4. Torres (Vst) - Yvette Flu (Ned) 6-3.6-0. De Fransman Bernard Hinault zal deelnemen aan de ronde van Zwitserland, die van 14 tot 24 juni wordt gehouden. De or ganisatie heeft Uiten weten de definitieve toezegging van de viervoudige Tourwinnaar bin nen te hebben. Hinault sukkelt de laatste weken opnieuw met een knie blessure en moest daarom de Dauphine Libere, die momen teel aan de gang is, laten schie ten. De Breton, winnaar van de Vuelta, heeft in overleg met zijn ploegleider Cyrille Gui- mard gekozen voor de 'Tour de Suisse' als laatste voorberei ding op de ronde van Frank rijk. Hinault rijdt niet in de ronde van de Aude, zoals aan vankelijk in de bedoeling lag. Van onze sportredactie LEEUWARDEN - De eerste divisieclub SC Cambuur, die woensdag de laatste kans om de eredivisie via de na-compe- titie te bereiken miste, heeft zich versterkt met twee spe lers. Carlo de Leeuw, die het af gelopen seizoen door Feyen- oord aan stadgenoot Excelsior was uitgeleend, tekende een tweejarig contract bij de Frie se club. Van FC Den Bosch kwam Wim van der Horst voor drie jaar over. SC Cambuur moet ten aan zien van De Leeuw echter nog met Feyenoord onderhandelen over de transferssom. De over gang van Van der Horst wordt met Den Bosch waarschijnlijk via een spelersruil geregeld. De Bossche club, die woensdag de promotie naar de eredivisie realiseerde, heeft belangstel ling voor Gerrie Schouwenaar en Jos Peltzer van SC Cam buur. TURIJN (ANP) - Dino Zoff, de doelman van Juventus en het Italiaanse voetbalelftal, heeft donderdag het einde van zijn professionele voetbal-loop baan aangekondigd. De 41-jarige Zoff liet in Tu rijn weten, dat hij na 30 juni, wanneer zijn contract met Ju ventus afloopt, niet meer op bet voetbalveld te zien zal zijn. Woensdag won Zoff, die 112 interlandwedstrijden achter zijn naam heeft, met Juventus nog de Italiaanse beker. Anderson In FIRMINY (ANP) - In het voorjaar wonnen de Ne derlandse wielrenners net zo veel klassiekers als de rest van de wereld: vijf. Die heerschappij werd niet doorgetrokken naar de Dauphine Libere. Bij vijf gelegenheden grepen de Nederlanders alle keren naast de dagsuccessen in deze eerste repetitie voor de ronde van Frankrijk. In Firminy bij Saint- Etienne was Goldrace-winnaar Phil Anderson uit Australië al aan zijn tweede etappezege toe. Hij versloeg het peloton in een massasprint. Leo van Vliet en Johan van de Velde stribbelden tegen, maar waren kansloos tegen het geweld, dat de Australiër met zijn zwaarste versnelling ontketen de. ROME (ANP) - Bij de meest spectaculaire transfer van het har ontbreekt alleen de hand tekening. Volgens manager Francesco Dal Cin van Udine se wordt de club uit het Ita liaanse voetbal binnenkort versterkt door de komst van de 30-jarige Braziliaan Zico. Met de overgang van de Braziliaanse club Flamengo naar Udinese voor een periode van drie jaar zou een bedrag z'jn gemoeid van elf miljoen Stilden. Anderson had nog meer be wezen. Bij de eerste tussen- sprint, waar een handvol se conden tijdvergoeding te ver dienen was,toonde hij zich al de snelste. Van de Velde werd tweede en de Amerikaan Le- mond derde. Anderson bewees naar een grote vorm toe te groeien. Hij is dit jaar sterker dan ooit. „De Goldrace was nog maar het begin", zei hij in Meerssen. Anderson werd kort geleden tweede in de ronde van Romandië. De Dauphine Libere wil hij graag winnen om de geblesseerde Bernard Hinault schrik aan te jagen. Zijn overwinningen in de pro loog-tijdrit en de massasprint in Firminy stellen niets voor vergeleken met de eindzege, die hij in het weekeinde in het hooggebergte moet bewerk stelligen. De zon scheen gisteren over het peloton. De renners rea geerden uitbundig door de lange rit met een snelheid van 42 kilometer per uur af te leg gen. In Paray-le-Monial na 75 kilometer kwam een ontsnap ping op gang, die tot 1500 me ter voor de eindstreep zou du ren. De Fransen Perret, Vi- chot, Van Overschelde en Vig- neron en de Pool Cherucki na men negen minuten voor sprong. Dat was net niet ge noeg. De Franse ploegleider Danguillaume was daar schuldig aan. Hij verbood Vi- chot om de voorsprong uit te bouwen. Vichot had nota bene de vlucht op gang gebracht, terwijl zijn ploeggenoot Mi- chaud de leider in het klasse ment was. In Firminy kreeg Vichot de uitbrander van zijn leven. Immers, alle ploegen hadden het aan Michaud, Zoe temelk c.s. overgelaten de kop groep terug te halen. Toen het verschil een minuut was, hiel pen de andere ploegen -met het oog op de dagprijzen- mee. De renners van Post bereidden de sprint voor Van Vliet en Van de Velde voor. Het was vergeefse moeite. Nederland moest opnieuw op de eerste overwinning wachten. Een politieagent is donderdag tijdens de derde etappe van de Dauphine Libere om het leven gekomen. De motoragent wil de bij een kruispunt op de rou te het verkeer stilleggen om het peloton ongestoord te laten passeren. Daarbij kwam hij met een auto in botsing en overleed ter plaatse. Lejarreta pakten enkele se conden op Saronni, die echter zijn voornaamste concurren ten geen winst toestond en Van Impe zelfs op achterstand zette. In de 'koninginne-etappe', die vrijdag over vijf alpentop pen gaat, krijgen de klimmers een herkansing. Saronni maakte in de negentiende rit evenwel een uitstekende in druk en heeft ook nog een in dividuele tijdrit in het voor uitzicht. Roberto Visentini neemt de tweede plaats in met een achterstand van 2 minuten en 25 seconden. Alberto Fer nandez is derde op 3.34. Saron ni heeft tot nu toe een grote steun gehad aan Dietrich Thu- rau. Ook in de" negentiende etappe deed Thurau het beuls werk voor zijn kopman. Frits Pirard, de enige Ne derlandse coureur die nog meefietst in de ronde van Ita lië, bezette in de negentiende etappe de 68e plaats op 10 mi nuten en 36 seconden van win naar Beccia. In het algemeen klassement staat de Braban der 42e op 36.58. Phil Anderson geniet van zijn overwinning. De Australiër hoopt met een eindzege in de Dauphi ne Libere Bernard Hinault de nodige schrik aan te jagen. - FOTO ANP. Sean Kelly (Ier); 9. William Tac- kaert (Bel); 10. Julius Thalmann (Zwi); 13. Peter Winnen (Ned) Algemeen klassement: 1. Michaud (Fra) 14.08.17; 2. P. Simon (Fra) op 6 sec; 3. Van der Velde (Ned) op 9; 4. Grezet (Zwi) op 10; 5. Lemond (VSt) op 16; 6. Chappuis (Fra) z.t; 7. Anderson (Aus) op 18; 8. Clerc (Fra) op 20; 9. De Muynck (Bel) op 22; 10. Madiot (Fra) op Z4; 1.1. z.oeiemeiK (Ned) op 48; 18. Winnen (Ned) op 54; 22. Veldscholten (Ned) op 57; 47. De Rooy (Ned) op 5.23; 48. Lubberding (Ned) op 5.24; 68. Van Vliet (Ned) op 12.01; 70. Hanegraaf (Ned) op 12.03 Het scenario van de negen tiende etappe in de Ronde van Italië leek geschreven voor de Belgische klimmer Lucien van Impe en de Spanjaard Alberto Fernandez. In de steile, acht tien kilometer lange klim naar Selva di val Gardena, waar de eindstreep lag op een hoogte van 1563 meter, moest de aan val op de leiderspositie van Giuseppe Saronni komen. De wereldkampioen weerde zich met verve. Slechts Mario Bec cia, de dolgelukkige ritwin naar, en de Spanjaard Marino Uitslag: 1. Mario Beccia (Ita) 224 km in 5 uur 57 min 7 sec (gemiddel de snelheid 37,634 km per uur/tijd- vergoeding 30 sec); 2. Marino Le jarreta (Spa) z.t. (20 sec); 3. Ema- nuele Bombini (Ita) op 29 sec (10 sec); 4. Eduardo Chozas (Spa) z.t. (5 sec); 5. Eddy Schepers (Bel) z.t.; 6. Alberto Fernandez (Spa) z.t.; 7. Jean-Rene Bernaudeau (Fra) z.t.; 8. Giuseppe Saronni (Ita) z.t.; 9. Wladimiro Panizza (Ita) z.t.; 10. Roberto Visentini (Ita) z.t.. Algemeen klassement: 1. Giuseppe Saronni (Ita) 89 uur 27 min 28 sec; 2. Roberto Visentini (Ita) op 2.25; 3. Alberto Fernandez (Spa) op 3.34; 4. Lucien van Impe (Bel) op 5.08; 5. Mario Beccia (Ita) op 5.13; 6. Mari no Lejarreta (Spa) op 5.38; 7. Wla dimiro Panizza (Ita) op 6.21; 8. Die trich Thurau (Wdl) op 6.53; 9. Eduardo Chozas (Spa) op 7.28; 10. Faustino Ruperez (Spa) op 7.52. Uitslag: 1. Phil Anderson (Aus) 240 km in 5 uur 40 min 20 sec (gemid delde snelheid 42,311 km per uur/ tijdvergoeding 15 sec); 2. Benny van Brabant (Bel) (8 sec); 3. Leo van Vliet (Ned) (3 sec); 4. Gilbert Glaus (Zwi); 5. Johan van der Vel de (Ned); 6. Philippe Martinez (Fra); 7. Luc Meersman (Bel); 8. Van onze sportredactie BREDA - Bondscoach Wim van Heumen heeft donderdag in Breda de selectie be kendgemaakt voor het toernooi om het Europees hockeykampioenschap, dat don derdag 18 augustus in Amstelveen begint. De groep bestaat uit zeventien spelers. Landskampioen HCKZ uit Den Haag is met vijf spelers de grootste leverancier. De namen van de geselecteerde spelers zijn; Pierre Hermans (Amsterdam), Lex Bos (Oranje Zwart), Job van der Have (Amsterdam), Ewout van Asbeck (Am sterdam), Arno den Hartog (Amsterdam), Tom van 't Hek (Kampong), Tim Steens (HCKZ), Roderik Bouwman (HGC), Maar ten van Grimbergen (HCKZ), Hidde Krui- ze (HCKZ), Ties Kruize (HCKZ), Hans Kruize (HCKZ), Cees-Jan Diepeveen (Bloemendaal), Theodoor Doyer (Bloe- mendaal), Jan-Karei Jenniskens (Til burg), Erik Pierik (Hattem) en Mare Schaeffers (Oranje Zwart). illllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllUlllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllffi Van onze sportredactie ZWOLLE - Piet Schrijvers zal zijn loopbaan niet in Gro- EE ningen bij de plaatselijke FC afsluiten. Gisteren tekende e s de ex-Ajacied verrassend een driejarig contract bij pec e s Zwolle. Het is de bedoeling dat de 36-jarige doelman later e in de technische staf van de Zwolse club ingepast wordt. e Het zag er lange tijd naar uit dat Piet Schrijvers die te- E vergeefs uitkeek naar een avontuur in Canada, zou teke- e e nen bij FC Groningen. De noordelijke club kon aan vrij- b E wel alle voorwaarden voldoen. Piet Schrijvers wilde ech- E E ter ook dat zijn kapitale villa in Vinkeveen door FC Gro- e ningen overgenomen zou worden. En dat ging voorzitter e e Renze de Vries net iets te ver. e e Martin Eibrink, Zwols projectontwikkelaar die PEC B van een gewisse dood redde en bekend in het onroerend e H goed wereldje, reageerde vervolgens snel. Zegde Piet e Schrijvers toe dat het huis verkocht zou worden en regel- de eveneens dat er een saneringsplan voor een 'fikse e schuld' van Schrijvers opgesteld werd. Schrijvers hapte e e daarna meteen toe. B Verder is het vrijwel zeker dat trainer Cor Brom als- nog bijtekent en verdediger John Scheve, gehuurd van E e FC Twente, terugkeert naar FC twente. e FC Groningen zal nu naar alle waarschijnlijkheid e weer aankloppen bij NEC'er Harry Schellekens. NEC zal e e op zijn beurt dan proberen Harry Suvee bij Wageningen e weg te halen. Bovendien wil de gedegradeerde club uit e e Nijmegen Kees van de Berg bij de eerste divisieclub weg- s H halen. iimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze sportredactie NANTES - Het Nederlands basketbalteam heeft de finale van de Europese titelstrijd niet gehaald. In Nantes verloor Neder land donderdagavond met 69-88 van Italië. Bij de rust leidden de Italianen reeds met 46-38. Vrijdagavond speelt Nederland om de derde en vierde plaats tegen de Sowjet-Unie. De finale gaat zaterdag tussen Spanje en Italië. Nederland, dat verrassend de halve finale gehaald had, werd door het proffesionel Italië weer met beide benen op de grond gezet. De gehele wedstrijd was Italië superieur aan Nederland dat ondanks een portie goede wil geen moment aan de finale kon ruiken. UTRECHT (ANP) - De raads lieden van de veertien ver dachten, die terecht moeten staan in verband met de frau de-affaire rond de voetbalclub FC Utrecht, zullen gerechtelij ke stappen ondernemen tegen elke openbaarmaking van fo to's en filmbeelden uit de rechtszaal. Zij hebben dit aan gekondigd bij de opening van het proces, donderdagmorgen in Utrecht. Rechtbank-president mr. P. van Schendel nam de medede ling voor kennisgeving aan: „De rechtspraak is openbaar en het is niet aan ons om a priori te zeggen dat de foto graferende pers hier niet mag zijn, althans zolang de behan deling van de zaak nog niet is begonnen". De veertien, spelers, oud spelers en trainer van FC Utrecht, worden ervan ver dacht 'zwart' hand- en teken- geld te hebben ontvangen. Bij de 'zwart-geld-affaire' gaat het in totaal om vijftien ver dachten. Van hen heeft oud manager Hesselberth een be zwaarschrift tegen de dag vaarding ingediend. Zijn zaak wordt later behandeld. Twee anderen, de voetballers Wild- bret" en Van Hanegem), zijn niet verschenen. Hun zaak wordt daarom bij verstek be handeld. De vijftien worden ervan verdacht een aandeel te heb ben gehad in de fraude-affaire rond FC Utrecht, die begin vo rig jaar aan het rollen kwam na publikaties in plaatselijke kranten en in het tijdschrift Voetbal International. Het gaat om negen bestuursleden, onder wie de voorzitter, de vi- ce-voorzitter en de manager, vijf spelers en de clubtrainer. In januari vorig jaar werd op last van de officier van jus titie de boekhouding van de club in beslag genomen. Een diepgaand onderzoek, dat daarna door de gemeentepoli tie in samenwerking met de FIOD werd ingesteld, heeft een waslijst van onregelma tigheden opgeleverd, waar over de rechtbank een oordeel zal moeten vellen. Zo kwam onder meer aan het licht dat er eind vorig jaar is gefraudeerd met de recettes van een viertal wedstrijden, waaronder die tegen de West- duitse club HSV. De opbrengst werd -neerwaarts- vervalst, waardoor de gemeente Utrecht, de KNVB en de om zetbelasting aanzienlijk min der incasseerden dan waarop zij recht hadden. De zwart- geld-pot (met circa 32.000 gul den) die zo ontstond, werd ge bruikt voor het uitkeren van forse sommen geld aan spe lers, bedragen die niet in hun contract vermeld stonden en die zij ook niet aan de fiscus opgaven. Tegen de term 'zwart geld' maakte overigens de inmid dels afgetreden voorzitter van FC Utrecht, Cees W. (Werkho ven), op de zitting nadrukke lijk bezwaar. „Dat woord is bij ons nooit en te nimmer geval len", verzekerde hij de presi dent. „Wij spraken van 'netto- gelden' of 'handgelden', die aan de spelers werden uitbe taald via de donateursvereni ging, de zogenoemde club van honderd. Die betalingen wer den dus niet door FC Utrecht geboekt", aldus Cees W.erkho- ven. Hoe het ook zij, tussen 1979 en 1981 kregen keeper Hans van Breukelen en de spelers Leo van Veen, Gerard van der Lem, Joop Wildbret en Wim van Hanegem na afloop van elke gespeelde wedstrijd een enveloppe in hun handen ge drukt, met de raadgeving 'het geld voorzichtig uit te geven'. De bedragen die jaarlijks op die manier werden geïncas seerd, varieerden van 21.000 tot (in het geval van Van Han- gem) ongeveer 80.000 gulden per speler. De overeenkomst werd als regel vastgelegd in een schaduwcontract, dat wel naar de speler, maar niet naar de KNVB ging. De extra in komsten werden door de spe lers voor de fiscus verzwegen. In augustus 1981 had de club zich zo in de nesten gedraaid, dat men geen kans meer zag nog langer aan de 'zwarte' verplichtingen te voldoen. Het bestuur besloot toen de recet tes van een aantal wedstrijden voor een lager bedrag in te boeken, en het verschil te ge bruiken om de gaten te dich ten. Alleen penningmeester Maarschalkerweerd weigerde zijn medewerking, maar hij trad - 'uit loyaliteit' - niet af. Zo werd bij vier wedstrijden (tegen AZ, MW, Go Ahead en het Westduitse HSV) door middel van kaartjesfraude in totaal 32.800 gulden verdonke remaand. De bestuursleden Bartelds en Hesselberth ver valsten samen de recette overzichten. „We zagen geen andere uit weg", legde ex-voorzitter W.erkhoven aan mr. Van Schendel uit. „We hebben alle maal ontzettend veel moeite gehad met die beslissing, maar we dachten: als de club zo uit de problemen kan komen ,in godsnaam dan maar. En er lag een plan klaar om later de zaak weer recht te trekken, als er weer baten zouden zijn". Zover is het niet gekomen. Het bestuur viel door de mand, en de club ontsnapte maar ter nauwernood aan een faillisse ment, voornamelijk dankzij het feit dat enkele grote schuldeiders bereid bleken met tien procent van hun vor dering genoegen te nemen. De verkoop van Hans van Breu kelen aan de Britse club Not tingham Forest bracht ook on geveer een miljoen gulden in het laatje, zodat enige tijd ge leden de surseance van van betaling kon worden opgehe ven. Tegenwoordig heeft de club zelfs weer enige reserves in kas dankzij de verkoop van Willy Carbo, die vorige week voor ongeveer een half mil joen gulden aan Club Brugge is overgedaan. Vandaag wordt de zaak voortgezet met requisitoir en pleidooien. (ADVERTENTIE) Met nieuwe HistorRollak brengt u in minuten een mooi egale, sterk hechtende, zijdematte laag aan,op elk houten oppervlak. Grondverf is overbodig. Een gemorst spatje neemt u gewoon met water op.En't is in een half uurtje droog. Histor Rollak is een klein wonder. Ga 't bekijken bij de Histor-vakman.

de Stem | 1983 | | pagina 7