Ceriel Hoefnagels opnieuw winnaar Problemen bij Radio Nightingale uit Hulst Vat >elt u?' gdat tieteen' MIDDEIT iEEUWS CDA wil studie naar fosfaatproblemen DAIHATSU I HOOFT Ui ruim honderd handtekeningen wjjjjjljjj Medewerkers beschuldigen elkaar van verduistering Afscheid Clinger pakwerker Piet Ferket [ROOS .OK IS Inderneming us'. rken. MOm VAN ZEELAND Stille tocht voor De Dwaze Moeders I GOES - Voor de vierde keer I wordt in Zeeland deze maand I een stille tocht gehouden. I Vrouwen (en mannen) lopen in I volkomen stilte, de naam van een in Zuid-Amerika vermiste man of vrouw bij zich dra gend, door Middelburg. HULST - In Hulst is een handtekeningenactie gestart voor het behoud van de kunstzinnige vorming in z'n huidige opzet. GARAGE DU PONT TERNEUZEN BV Zeskamp van Ter Schorre in Terneuzen FRANS EN JAN DUBBELDAM EINDWINNAARS TOUR DU FLIC Derde lustrum politiehonden vereniging in Clinge Weekend- beurs in Breskens A121 VRIJDAG 3 JUN11983 i te zoenen I Ie. lubileum, receptie. Vloving, overwinning, t door, mag best eens fel op de pagina |ijk is dat niet en duur >.v 6 regels kosten Jtelt 'n tekst op. belt i onze bi|kantoren ot pan de balie articulieren 10- Eén grote regel fet bi|plaatsen van een 110,-toeslag Bij niet Jlt 2,50 adm kosten ■onkantoren Hulst 1 01140-13751. Jt 9, teJ 01150-17920 lel 01100-28030 fcefeliciteerd 12'/2-jarig hen willen gunnen dit lenavond 19 1 Adres: Jt door Loek Kees en |iploma VWO I Ma, pa en Karei Menu 3-1517, b.g.g. 1327 TRAAT25 WENPOLDER El samenwerking met Qfpr bevorderen OUML )en. t. n ens n. iis. 9,1000 AG Amsterdam- e "Straks met pensioen". Actie behoud kunstzinnige vorming Hulst T27 PAGINA ZEELAND 21 Van ome correspondent De stille tochten worden ge- i houden uit steun aan De Dwa- ze Moeders, die iedere donder- j op de Plaza de Mayo in i Argentinië bij elkaar komen lom duidelijkheid te krijgen lover hun vermiste familiele- den. Op 16 juni wordt niet alleen i een stille tocht in Middelburg gehouden, maar ook op 25 an dere plaatsen in Nederland. I De tocht begint om 10.15 uur. Vanaf de Loskade, dichtbij het |NS-station, loopt men via de [binnenstad naar het Abdij- plein. Om 11.00 uur neemt me- vrouw Maris-Coster, lid van Gedeputeerde Staten, een pe- I title in ontvangst. Het houden van stille toch- I ten is voortgekomen uit een initiatief van de organisatie „Vrouw, kerk, 2/3 wereld". Een woordvoerster van het Zeeuws comité stille tochten geeft echter aan dat de tochten met gebonden zijn aan een kerkelijke of politieke gezind- I ten. „Wij gaan door met onze actie totdat zekerheid is ver- I schaft over het lot van alle vermisten", aldus het Zeeuws comité Stille Tochten. Van een onzer verslaggevers De actie is vooral gericht tegen plannen om cursus- bijdragen met tien procent te verhogen. Een dergelijke verhoging zou nodig zijn om het budget van de Zeeuwse Stichting voor Kunstzinnige Vorming wat gemakkelijker rond te krijgen. De actie in Hulst, die inmid dels al ruim honderd handte keningen heeft opgeleverd, is op touw gezet door mevrouw R. Bauwens-Hermans. Verge zeld van een petitie zullen de handtekeningen maandag morgen om 10 uur worden aangeboden aan wethouder E. de Rechter van Hulst. „Vooral voor bejaarden en kinderen is het fijn de moge lijkheden voor kunstzinnige vorming zo dicht bij huis te hebben. Culturele vorming is bovendien van essentieel be lang bij de opvoeding", aldus een schriftelijke toelichting van de initiatiefnemers voor de actie. Ze wijzen erop dat voor veel deelnemers aan de curssussen de huidige bijdra gen al vrij hoog zijn. Men vreest dat met een ver- ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 kOrt in samenwerking met GOES - Schoolzwemmen - Na t een onderbreking van enkele jaren worden er op zaterdag 4 juni weer schoolzwemwed- strijden gehouden in het Goese Ganzebad. De wedstrijden be ginnen om 13.30 uur 's-mid- gs. De 240 deelnemers die staan ingeschreven, zijn leer lingen van de derde, vierde, J vijfde en zesde klassen van de Goesse basisscholen. RILLAND - Braderie - De winkeliersvereniging Rilland houdt op zaterdag 11 juni een grote braderie met diverse at tracties, zoals ondermeer een hondenshow. Enkele muziek- I corpsen zorgen voor de muzi kale omlijsting en ook het mar jorettenpeloton Scaldis Girls uit Hansweert werkt mee. KAPELLE - Revalidatie - Het provinciaal overleg voor reva lidatie komt donderdag 9 juni vooreen vergadering bijeen in ;ie Vroone te Kapelle om 16.15 uur. De heer Poll zal tijdens deze vergadering een toelich- geven op de taak van de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD). GOES - Jaarvergadering CNV - De CNV-districtsraad Zee land houdt haar jaarvergade ring op donderdag 16 juni om 19.30 uur in de Prins van Oranje te Goes. "0ES - Sponsorloop - Op don derdag 16 juni wordt op de smtelbaan van het sportpark "et Schenge in Goes een spon sorloop gehouden over 30 of 60 Jiinuten. Dit programma duurt vanaf 18.30 uur tot 20.15 uur. De deelnemers leggen zo veel mogelijk ronden af op de haan en incasseren daarvoor Van hun sponsor een bedrag 3an geld. De opbrengst is be stemd voor het nieuwe clubge bouw van A '56 dat zojuist is greed gekomen. NISSEN - Wandeltochten - De sportvereniging TON uit Nis- sen houdt op zaterdag 11 juni wandeltochten over 5,10 en 15 km. Dit is de elfde poeletocht. kan gestart worden vanaf '3-30 tot 14 uur bij het Dorps huis in Nissen. Het inschrijf- Md bedraagt 3,50 met herin lering en 2,- zonder herinne- JJng. Leden van erkende wan- jklsportverenigingen krijgen jjoent reductie. UIDDELBURG - Voedingsge woonten alleenstaanden - De groep weduwen en weduw naars in Zeeland houdt in sa menwerking met FIOM-Zee- land een avond over voedings gewoonten bij alleenstaanden. Mevrouw Van der Hoop, dië tiste, zal vertellen aan welke voorwaarden een gezonde maaltijd moet voldoen. Een oudergezinnen en alleenstaan den zijn welkom op deze avond, die wordt gehouden op dinsdag 14 juni in het gebouw Jeugd en Gezin, Londense Kaai 39 te Middelburg. GOES - Zomertentoonstelling - In de Grote of Maria Magda- lenakerk te Goes wordt van 18, juni tot en met 9 juli weer de traditionele zomertentoonstel ling gehouden. De expositie „Rond een veelluik" van de kunstenaar Evert Thielen, zal worden geétalleerd. Door mid del van kleurenfoto's, tekst borden en realia uit het atelier van de kunstenaar wordt ge toond hoe het betreffende „veelluik" tot stand is geko men. De tentoonstelling is da gelijks te bezichtigen van 10 tot 17 uur. Op zondag is de ex positie gesloten, evenals op woensdag 22 juni. GOES - Energie-arme wonin gen - Op 9 juni wordt door de directie van de Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening de eerste paal geslagen als startsein voor de bouw van 22 premiewoningen in het uit breidingsplan Noordhoek te Goes. Het betreft de bouw van energie-arme woningen, prac- tisch onderhoudsvrij en goed geïsoleerd. KAPELLE - Fokveedag - De jaarlijkse Bevelandse fokvee dag zal worden gehouden op zaterdag 18 juni tijdens het schaapsscheerdersfeest in Nis- se. De keuringen en demon straties van de diverse land bouwhuisdieren zullen wor den gehouden op het terrein bij de Stenen Poort te Nisse. HEINKENSZAND - Volks dansen - De volksdansvereni ging De Babbelaars uit Hein- kenszand gaat zich presente ren op zaterdag 11 juni in ont moetingscentrum De Stenge te Heinkenszand. Om 19.30 uur. De volksdansers zullen de nieuwe klederdrachten tonen en de groep van 4- en 5-jari- gen zal zijn debuut maken. De toegang is gratis. hoging van tien procent het aantal deelnemers sterk zal teruglopen waardoor mogelijk het voortbestaan van een aan tal activiteiten in Hulst gevaar loopt. De toelichting: „Bij een grote daling bestaat de kans dat de kunstzinnige vorming ophoudt te bestaan en het zul len vooral kinderen en oude ren zijn die hiervan de dupe dreigen te worden". Volgens de Zeeuwse Stich ting Kunstzinnige Vorming in Middelburg is de 10-procents- maatregel niet opgelegd uit het oogpunt van bezuiniging. „Het gaat er meer om dat we materialen en gereedschappen die voor cursussen gebruikt worden, wat makkelijker kunnen betalen", aldus een woordvoerster van de stich ting. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen houdt zaterdag 4 juni in het kader van de tweede lustrum viering een zeskamp. Het gebeuren speelt zich af op de zeedijk voor het ver pleeghuis. Deelnemende ploe gen naast de organisatoren: St. Liduina ziekenhuis Hulst, bejaardencentrum Bachten Dieke Terneuzen, verpleeg huis De Stelle Oostburg, zwakzinnigeninrichting De Sterre Clinge en bejaardente huis Ter Schelde Terneuzen. Verslag over de wedstrijden wordt ter plekke gegeven door Ferry Westphaal. De heren Leenknecht en Herrebout tre den op als scheidsrechter. Aanvang 13.00 uur, de prijsuit reiking volgt om 17.00 uur. Zet 'ra op, pappie foto de stem/cor j de boer Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Ceriel Hoefnagels reed gisteravond opnieuw als etap pewinnaar over de kalkstreep in Terneuzen. Vlak voor de Terneuzen- se sluizen plaatste de renner uit Clinge zijn vlijmscherpe demarage en daarna reed hij op het grote mes naar zijn tweede achtereenvolgende overwinning. Toch vroegen de meeste wieier- kenners zich af waarom bij het weg rijden van René Heijboer bijna de gehele formatie van Wiskerke in de remmen kneep en daardoor bijna al le ereplaatsen aan duigen zag vallen. Toen echter René Heijboer lek reed werd echter het sein 'rijden' gegeven en de Wiskerkemannen konden niet terugkeren. De eindoverwinning ging naar Frans Dubbeldam bij de A-trimmers. Meerten Dallinga bleef tweede en Ceriel Hoefnagels en Henk de Bruijne namen respectieve lijk de derde en vierde plaats in be slag. Bij de B-trimmers ging de uit eindelijke overwinning naar Jan Dubbeldam. De Tour du Flic kenden een bij zonder spannend verloop. Gisteren werd de etappe tussen Terneuzen en Biervliet afgewerkt. Tot aan Bier vliet bleef een grote groep bij elkaar. Toen vonden Jophan Krap, Henk Peters en Piet van Bendegem het welletjes en trokken op avontuur. Het trio werkte eendrachtig samen en leek een gooi te doen naar de etappezege, maar zover kwam het niet. René Heijboer reed namelijk lek en dat was voor de concurrentie het sein een tandje bij te geven. Het peloton werd an flarden gereden. Zo stond Jan Moes (hij rijdt overi gens voor de ploeg van Snugly) als eerste zijn fiets af aan Heijboer. Even later zagen de kannonnen uit de rangschikking tot hun verbazing bijna de gehele Wiskerkeploeg naar de achterhoede verdwijnen om ver loren zoon Heijboer terug te halen. Deze tactiek viel falikant verkeerd uit en dat kostte Heijboer niet alleen de eindoverwinning maar ook een paar ploeggenoten verspeelden hun goede klassering. Vooraan werd het tempo geregeld door de ploegen van Dallinga en Walhout-De Visser. Zij zagen hun kans schoon natuurlijk. Er kwamen een twintigtal renners voorop met daarbij alle grote namen, behalve de pechvogels van Wiskerke. Ceriel Hoefnagels plaatste evenals maan dag een demarage op de heuvel vlak voor de sluizen van Terneuzen. Hoefnagels dreigde eerst nog De Cock in zijn wiel mee te krijgen, maar hij bleef hangen. Hoefnagels zette alles op alles en bleef wonder wel voor, al scheelde het op de streep slechts een fietslengte. Tonnie Her mans strooide bijna nog roet in het eten van Hoefnagels, maar Wieles bekeek dit spel erg slim. De ploeg van Walhout-De Visser boekte daardoor zijn tweede overwinning in de Tour du Flic. Jan Dubbeldam streek de overwinning op bij de B- trimmers in deze Tour du Flic en Frans Dubbeldam bij de A-trim mers. Uitslag van de laatste etappe: A-trimmers: 1. Ceriel Hoefnagels (Walhout), 2. Frans Dubbeldam (Wisker ke), 3. Meerten Dallinga, (Dallinga), 4. Paul Hiel (NSM), 5. Nario Willems (Snugly), 6. Henk de Bruin (Walhout), 7. Sjaak Lijbaart (Piet Friet), 8. Kees Faas (Piet Friet), 9. Gerard de Schepper (NSM), Jan de Pooter (Aardewerk), Mark Diele- man (Aardewerk), Patrick van Hulle (Van Kouteren), Bob Hamelink (Binnen vaart), Ronald de Cock (NSM), Rudie Bakker (Op den Dam). B-trimmers: 1. Jan Dubbeldam (Dal linga), 2. Piet van Bendegem (Piet Friet), 3. Bertus Wieles (Walhout), 4. Sjaak Bos nia (Wiskerke), Kees van Wijck (Piet Friet), Tonnie Hermans (Witte-Boussen), Jo de Bakker (Witte- Boussen), Bertus Dees (Aardewerk), Harold Lippens (Op den Dam) en René Heijboer (Wiskerke). Eindklassement: A-trimmers: 1. Frans Dubbeldam, 2. Meerten Dallinga, 3. Ceriel Hoefnagels, 4. Henk de Bruin. 5. Paul Hiel, 6. Patrick van Hulle, 7. Mark Dieleman, 8. Theo Wullems, 9. Kees Faas, 10. Gerard de Schepper. B-categorie: 1. Jan Dubbeldam, 2. Pie- ter Harms, 3. René Heijboer, 4. Bertus Wieles, 5. Jo de Bakker, 6. Sjaak Bosma, 7. Tonnie Hermans, 8. Piet van Bendegem, 9. William Otjes, 10. Henk Peters. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster zieken omroep Radio Nightingale brengt momenteel alles behal ve harmonieuze klanken voort. Medewerkers beschul digen elkaar van verduiste ring van donateursgelden. Ru dolph van den Hoven, pro grammaleider bij de zieken omroep zegt zich in een giste ren gepubliceerde reactie 'be lazerd en bedrogen' te voelen door de inmiddels opgestapte voorzitter van het werkbe- stuur van Nightingale, R. Troch. Van den Hoven verdenkt Troch van verduistering en zegt in ieder geval te kunnen aantonen dat de voormalige voorzitter aan de ziekenom roep geld verschuldigd is. Andere aantijgingen aan het adres van Troch wegen volgens Van den Hoven niet op tegen de financiële problema tiek rond diens persoon. Van den Hoven verwijt Troch ondermeer dat hij zon der toestemming of medewe ten van de medewerkers een particuliere lening met Radio Nightingale heeft afgesloten. In verband hiermee pleit hij ervoor dat een volledig onaf hankelijke commissie de boekhouding van Radio Nigh tingale gaat controleren. Volgens Van den Hoven heeft het 'accurate' optreden van de nieuwe Nightingale- boekhouder Franklin de Maat ertoe geleid dat het vermeende merkwaardige financiële han delen van Troch aan het dag licht is gekomen. Van den Ho ven zegt het te betreuren dat de hele affaire via de pers wordt 'uitgevochten': „Dit on danks het feit, dat ik me er nu zelf schuldig aan maak". De valse tonen uit mede werkerskringen van de Hul ster ziekenomroep worden overigens door het stichtings bestuur van Nightingale met enige afstandelijkheid aange hoord. Het stichtingsbestuur verleende gisteravond offi cieel ontslag aan Troch. „On der dankzegging voor het vele goede werk dat hij voor de omroep heeft gedaan". Volgens voorzitter Majoor van de stichting beperken de financiële perikelen rond Troch zich tot het terugbeta len van een grammofoonplaat en enkele honderden guldens voor een telefoonrekening die half voor rekening komt voor de ziekenomroep en half voor Troch privé. Majoor zei na afloop van een vergadering over de Nigh- tingale-zaak: „Door de groei van de ziekenomroep zijn er wat dingen scheef gegroeid. Administratief ontstonden er bepaalde gewoonterechten. Dat er geen vaste regels waren was onjuist. We zullen als be stuur wat dat betreft in de toekomst meer de vinger aan de pols moeten houden". Woorden als fraude of mal versatie wilde hij ten aanzien van Troch in het geheel niet in de mond nemen. Troch zelf wilde gisteren niet ingaan op de brief van zijn voormalige programma-, leider. Zijn reactie: „Mijn ont slag is geaccepteerd. Ik heb al leen met het bestuur te maken en verder niet. Voor mij is het hiermee afgelopen en ik stel geen enkel belang in wat me dewerkers verder nog over me zeggen". Van onze correspondent CLINGE - Politiehondenvere niging Saeftinghe houdt zon dag 5 juni een nationale hon denwedstrijd ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de vereniging, 's Morgens om negen uur wordt al begonnen met het kleine werk. 's Mid dags om twee uur is het ver nuftige stelwerk. In totaal zul len acht honden aan deze wed strijd deelnemen. Politiehondenvereniging Saeftinghe is opgericht in maart 1968 en aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Politiehonden Vereniging, die zetelt in Scherpenzeel. Saef tinghe telt momenteel 13 leden en heeft in totaal al 33 certifi caten behaald, waarvan 14 met lof. Regelmatig wordt er op het oefenterrein langs de Bisschoppendreef tweemaal per week geoefend. Voor deze nationale wed strijd zullen als keurmeesters fungeren A. Melsen uit Roo sendaal, J. Brouwers uit Til burg en P. Babijn uit Bigge- kerke. Zij worden bijgestaan door de helpers C. Deijkers uit Bosschenhoofd en M. Remijn uit 's-Heerenhoek. Van onze correspondent CLINGE - Piet Ferket uit Clinge, heiper bij het africhten van de politiehonden, neemt zon dag 5 juni afscheid. Door de Koninklijke Ne derlandse Politiehonden Vereniging is als grens gesteld de leeftijd van 45 jaar, die door Piet Ferket is bereikt. Ferket is sinds de oprichting van vereniging Saeftinghe in Clinge altijd lid geweest en ver scheidene jaren is hij behulpzaam geweest bij het africhten van honden. Hij was een buiten gewoon goed pakwerker, die als helper werd gevraagd bij de jaarlijkse Nederlandse kam pioenschappen van de Koninklijke Nederland se Politiehonden Vereniging. Op het oefenterrein aan de Bisschoppen- dreef zal Ferket door zijn clubgenoten zondag in de bloemetjes worden gezet. Ook veel lief hebbers uit andere plaatsen zullen van de par tij zijn. VLISSINGEN (ANP) - De Tweede-Kamerfractie van het CDA zal er bij de Tweede Kamer op aandringen medewerking te verlenen aan het beginnen van een studie naar de mogelijk- en onmogelijkheden van fos faten, een grondstof voor de wasmiddelenindustrie. Dit heeft het CDA-Tweede- Kamerlid Lansink, voorzitter van de vaste kamercommissie voor milieu, gisteren aan de directie van het chemisch con cern Hoechst Holland in Vlis- singen, producent van fosfaat, meegedeeld. Met die studie zou volgens Lansink na het zo merreces aangevangen moe ten worden. De CDA-milieuspecialisten brachten donderdag een werkbezoek aan twee Zeeuw se bedrijven, het chemische concern Hoechst en het LPG- op- en overslagbedrijf Euro- gas, beide in Vlissingen-Oost. Zoals bekend streeft men er naar om in 1985 alle fosfaten wettelijk uit de wasmiddelen te weren. Voor Hoechst zou dat een ernstige daling in de afzet van fosfaaterts in Nederland bete kenen. Lansink vindt, dat de studie zich op twee vragen moet concentreren. Namelijk: is er een goede en goedkope vervanging voor fosfaten of is het mogelijk en goedkoper door zuivering van het opper vlaktewater fosfaten te ver wijderen of zelfs terug te win nen? Van onze correspondent BRESKENS - Evenals vo rig jaar organiseert de Breskense Winkeliersver eniging Ons Belang een beurs. Dit evenement wordt onder de naam „Weekendbeurs '83" op 10, 11 en 12 juni gehouden in de loods van Standfast 1. De zaai boven de Vismijn, waar de Weekendbeurs '82 werd gehouden, bleek te klein, nu er in plaats van 14 standhouders 23 deelne mende winkeliers zijn. Vorig jaar kwamen meer dan 3500 mensen een kijkje nemen op de beurs. De heer Minderhoud, voor zitter van de winkeliers vereniging: „Dat was voor zo'n eerste beurs geen gek resultaat. We hopen dat dit jaar nog meer mensen de weg naar onze beurs vin den. De standhouders doen er tenminste hun best voor. We proberen te laten zien wat de Breskense Midden stand aan het winkelend publiek kan bieden". De beurs wordt weer ge opend door wethouder J. Thomaes. De openingstij den zijn: vrijdag 9 juni van 19-22 uur, zaterdag 10 juni van 11-21 uur en zondag 11 juni van 11-19 uur.

de Stem | 1983 | | pagina 13