RIE \od WINNEN EN VAN DE VELDE STERK OOSTDUITSERS GRIJPEN MACHT B.V. aaien, Avondje uit kost Koppert zijn baan Bruinenberg wint topduel Lotte Roland Garros TENTEN ZONDAGS GEOPEND WOENSDAG 1 JUN11983 derde zege rOSOLA VAN DE VELDE BESLIST PAS NA DE TOUR o en toto UITSLAGEN OLYMPIA'S RONDE door Nederland René van de Kerkhof naar Mallorca Bezem naar NAC Han Grij zenhout naar Waterschei Bearzot houdt grote schoonmaak LEMS NAAR IPSWICH TOWN 1 A64 Clarins I Pier Augé Orlane Biotherm Clinique E. Arden Lancöme Sans Soucis 1 Rubinstein m2 showruimte Opblaasbare badies Barbecues Slaapzakken Strandartikelen Tuinschommels Droogmolens Kampeeraccessoires Reparatie aan tenten ig Tententabriek P1172-1 665 Vanuit België 00/31.11.72.16.65 llCENZA - Na zijn overwin- jjgen in de derde en vijftien- i( etappe van de 66e editie van je ronde van Italië heeft de ,ppe Italiaan Paolo Rosola liasdag opnieuw een ritzege tobaald. Rosola bewees na de ,;g kilometer van Sarnico ■aar Vicenza opnieuw zijn su prematie in de eindsprint door rijn landgenoten Bincoletto en gicco ver achter zich te laten. Giuseppe Saronni, met een voorsprong van 2.25 op Rober- (o visentini en 3.09 op de Bel gische klimmer Lucien van |npe nog altijd vast in het ro ve leiderstricot, meed het ge woel bij de aankomst nadruk kelijk. De wereldkampioen hield zich van begin af aan net als de andere favorieten koest ia het peloton en vertrouwde op zijn ploegmaten. Eigenlijk bad de gehele rennerskara vaan in de bloedhitte besloten ut een rustdag, want het tem po kwam in deze vlakke etap pe niet boven de 40 kilometer per uur. De uitslag van de achttiende lUppe is: 1. Paolo Rosola (Ita) 112,54,Pierangelo Bincoletti (Ita) 13255, Silvano Rico (Ita) z.t., [tank Hoste (Bel) z.t., Giulano Pavanello (Ita) z.t„ 6 Pierino Ga- vaza (Ita) z.t., 7 Stefan Mutter iZwi) z.t., Luigi Trevellin (Ita) z.t., 9 Frits Pirard (Ned) z.t. Het algemeen klassement in de 66e ronde van Italië ziet er na de acht- tiende etappe als volgt uit: 1. Giu seppe Saronni (Ita) 83.30.02 uur, 2. Soberto Visentini (Ita) op 2.25 min,, J Lucien van Impe (Bel) 3.09, 4 Al berto Fernandez (Spa) 3.35,5 Silva- 110 Contini (Ita) 4.10, 6. Dietrich Ttiurau (WDL) 5.04, 7. Tommy Prim (Zwe) 5.55, 8. Mario Beccia jita) 6.02, 9. Gianbattista Baron- chelli (Ita) 6.13,10. Marino Lejarre- ta (Spa) 6.17,42 Pirard op 26.41 0YANNAX - Johan van de Velde beslist pas na de ronde van Frankrijk over de ver schillende aanbiedingen voor volgend seizoen. De Nederlandse kampioen wil eerst de resultaten in de Tour afwachten voor hij met nieuwe werkgevers gaat on derhandelen. Voor de eerste etappe van de Dauphine Libe- re, waarin hij als vijfde ein digde, zei de Brabander: Misschien rijd ik volgend jaar wel weer voor Post. Ik heb aanbiedingen uit Italië en het Italiaanse wielrennen spreekt me erg aan, maar misschien wil ik na de Tour wel hele maal niet veranderen. POELDIJK - De toekomst van Rene Koppert bij zijn Ita liaanse sponsor is onzeker. De wielrenner uit Poeldijk is na een avondje uit in de ronde van Italië naar huis gestuurd. Thuisgekomen liet Koppert dinsdag weten dat ploegleider Reverberi had toegezegd con tact te zullen opnemen over de weieragenda van de komende maaanden. Volgens publica ties in Franse kranten is de voormalige Nederlandse kam- pioen bij de amateurs echter opstaande voet ontslagen. MIJDRECHT - In de elfde ronde van het damesschaak- kampioenschap van Neder land vond een uiterst belang- njk treffen plaats tussen de ti- Mpretendenten Bruinenberg oa Van der Mije. Bruinenberg won dit belangrijke duel. De uitslagen van de elfde ronde "In: Belle - Pluymert 1/2-1/2 sta- drewes afg. A.cameron - vogel De kleuver - nagel afg., De Weef - v.d. Giessen 1/2-1/2, Brui nenberg - v.d. Mije 1-0, Harmsen - r Cameron 1-0. Na elf ronden is de stand: 1. rennenberg 8 punten, 2. V.d. Gies- *n 71/2, 3. De Greef, v.d. Mije en «uymert 61/2,6. Belle 6 7. Drewes o"? 1 afg., 8. P. Cameron 5 1/2, 9. Sada 51 afg., 10. Nagel 4 1/2 1 afg., Harmsen 4 1/2,12. A.cameron 3 13 De Kleuver en Vogel 21/2 ut'N HAAG - In de lotto 21 ®an het afgelopen weekeinde waren geen winnaars van de Boofdprijs en de tweede prijs. ye resultaten van de sport- Phjsvragen zijn: lotto 21: eer- •te prijs: geen winnaar tweede Phjs: geen winnaar derde Jfgs: 110 winnaars, bruto f. '«29,80 vierde prijs: 5.646 win- Jaars. f. 94,vijfde prijs: 75.866 winnaars, f. 5, toto 21: eerste H' 3 winnaars, bruto f. '927,10 tweede prijs: 269 win- .'aars, f. 58,90 derde prijs: 3.136 winnaars, f. 12,60 Toto-gelijk 21: eerste prijs: winnaar tweede prijs: rai winnaar derde prijs: 19 winnaars, f. 243, vierde prijs: ,s9 winnaars, f. 13, Van onze speciale verslaggever OYONNAX - De slotfase van het vorige wielerjaar stond in het teken van twee renners. De Italiaanse ve dette Giuseppe Saronni brak internationaal door met de wereldtitel, die hij nog op luisterde met de ronde van Lombardije. Haast nog meer aandacht ging uit naar Greg Lemond, 21 jaar uit de ber gen van de woestijnstaat Nevada. Het hondsbrutale Amerikaantje sprintte in Goodwood naast Saronni naar het zilver in het we reldkampioenschap. Veertien dagen later werd hij gehuldigd als winnaar van de ronde van de Toe komst. Hij won drie etappes en had in het eindklasse ment liefst tien minuten voorsprong op de Schot Mil lar. De kleine top van de wie- Ierwereld had er een nieuw gezicht bij gekregen, zelfs Bernard Hinault was vol lof: „Lemond wordt mijn opvol ger", zei de Breton. Dit jaar moest de Amerikaan zijn klasse bewijzen. Hij bleef weliswaar bescheiden, maar in het beschermde milieu van Hinaults ploeg, moest hij toch een grote prestatie Lemond slaat toe kunnen leveren. Dat had hij voor zichzelf uitgemaakt, te meer omdat Hinault het niet zo voorzien had op de voor jaarsklassiekers. Lemond weigerde zelfs in de nieuwe ronde in zijn eigen Amerika te starten, omdat hij kansen meende te hebben in Parijs- Roubaix. Het werd helemaal niets. Lemond was een van de velen, hij won alleen een etappetje in de ronde van de Middellandse Zee. Verder bleef het bij de twaalfde plaats in Gent-Wevelgem en de tiende positie in de Waal se Pijl. Bepaald geen kam pioen waardige resultaten. „Ik snap er ook niets van", vertelde Lemond dinsdag in sAllanches voor de start van de eerste etappe van de Dauphine Libere. „De laat ste weken kon ik niet eens een kermiskoers uitrijden. Ik ben een paar keer ver kouden geworden in de loop van het seizoen, maar ik was toch de enige niet? Ik geloof niet, dat het nog wat wordt dit jaar". Nog geen vijf uur later was Greg Lemond winnaar van de eerste Dauphine etappe in Oyonnax en werd hij bovendien gehuldigd als nieuwe truidrager. Johan van de Velde had tijdens de afdaling van de cote Mon- tanges de aanval van de Amerikaan gezien. „Het zal heel moeilijk worden om dat ventje de komende dagen uit die trui te krijgen", zei de winnaar van 1980. De Ne derlandse kampioen baseer de die uitspraak niet op het halve minuutje tijdwinst, als wei op Lemonds uitzon derlijke kwaliteiten. Hij kan immers naast tijdrijden ook sprinten en klimmen. Van de Velde was zelf vijfde geworden in de eerste etappe, waarin de ware klimmers zich op het geacci denteerde terrein van de Chartreuse afzonderden van de „plattelandsrijders". De Poolse amateurs werden in de eerste rit, die over bijna 200 kilometer en vele heu vels voerde, maar nog niets was hetgeen in het weekein de wacht, zelfs op een half uur gereden. De groep kans hebbers omvatte in Oyon nax nog slechts veertig ren ners. Van de Nederlanders hadden naast Van de Velde, Veldscholten, Zoetemelk en Winnen zich gehandhaafd. Van de Velde en Winnen hadden nog in een ontsnap ping gezeten met nog tien anderen. „De groep hield ons steeds in het zicht", ver klaarde Van de Velde. „Dat was jammer anders waren we waarschijnlijk wegge bleven". Met het oog op de ronde van Frankrijk delen de bei de kopmannen van Peter Post de hotelkamers in de Dauphine Libere. Ze blijken het goed met elkaar te kun nen vinden. In de Dauphine wordt de eerste stap naar de ronde van frankrijk gezet. „Winnen is er hier nog niet bij", zei Peter Winnen. „Ik heb wel gezien dat die Fran sen al veel verder zijn dan wij. Zij rijden door de bank genomen veel meer bergop. Wij moeten elke keer weer wennen". Winnen was mis schien al te bescheiden. Of hij wilde zich niet te buiten gaan aan overmoedige uit spraken. Hij fietste de hele dag met soepele tred. Ook bergop. Anders had hij in de slotfase van de rit ook nooit meegedaan aan de ontsnap ping. De uitslag van de eerste etap pe, Sallanches - Oyonnax over 191 kilometer, is: 1. Lemond (VST) 5.00.28 (incl. 15 sec. bonifi catie), 2. Kelly (Ier) 5.00.53 (incl. 8 sec. bonificatie), 3. Anderson (Aus) 5.00.58 (incl. 3 sec. bonifica tie), 4. Clerc (Fra) 5.01.01 5. Van de Velde (Ned) z.t, 6. Alban (Fra) z.t, 7. Bittinger (Fra) z.t, 8. De- mierre (Zwi) z.t, 9. Zoetemelk (Ned) z,t, 10. Winnen (Ned) z.t 11. Chevallier (Fra) z.t, 12. Feretti (Zwi) z.t, 13. Biondi (Fra) z.t, 14. Simon (Fra) z.t, 15. Laurent (fra) z.t,30. Veldscholten 5.01.01, 47. De Rooy 5.05.25, 48. Lubberding z.t, 69. Hanegraaf 5.12.00, 74. Van Vliet z.t Na de eerste etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Lemond 5.06.39, 2. Anderson op 24 sec, 3. Michaud (Fra) z.t, 4. Salomon (Fra) op 28 sec, 5. Laurent op 29 sec, 6. P. Si mon op 30 sec7. Zoetemelk op 31 sec, 8. Biondi op 33 sec, 9. Kelly z.t, 10. Grezet (Zwi) op 34 sec 11. Demierre op 36, 12. Criquielon (Bel) z.t, 13. Winnen op 37 sec, 14. Chevallier op 38 sec, 15. J. Simon (Fra) z.t, 18. Veldscholten op 40 sec, 22. V.d. Velde op 44 sec 47. De Rooy op 5.06, 48. Lubberding op 5.07,73. Hanegraaf op 11.46,74. Van Vliet op 11.47 CONNORS EN LENDL GEWIPT PARIJS - De argeloze toeristen die gisteren in de buurt van Roland Garros vertoefden moeten wel gedacht hebben dat het al 14 juli was, Frankrijks na tionale feestdag, in plaats van 31 mei. Bijna 20.000 Franse hanen kukelden gis teravond bij het vallen van de duisternis hun kelen schor, terwijl in de buurt van het stadion de vlaggen werden uitgestoken. Nog voordat de halve fina les zijn begonnen, staat het al vast dat er zondag voor het eerst sinds elf jaar weer een Fransman in de finale op Ro land Garros staat. Yannick Noah, Frankrijks hoop in bange dagen, verpul verde de hoop van Ivan Lendl op zijn eerste grand slam-titel in een wedstrijd die veel Fran sen niet eens meer durfden te volgen (7-6, 6-2, 5-7, 6-0). Noah ontmoet in de halve finale de verrassing van het toernooi, de ongeplaatste Christophe Ro- ger-Vasselin. De enige joker in het pak van de acht overgeble ven koningen, stootte de als nummer één geplaatste Jim my Connors keihard uit het toernooi. Met 6-4, 6-4 en 7-6 moest de heersende wereld kampioen voor de zoveelste maal in zijn carrière diep bui gen op het rode Parijse gravel. De partij die een opwar mertje had moeten worden voor het hoofdmaal Noah- Lendl zorgde voor de eerste uitbarsting van het fanatiek Franse chauvinisme. Terwijl de zon onderging zou het alle maal nog veel mooier worden voor het Franse legioen. Noah leek aanvankelijk op een gemakkelijke overwin ning af te stevenen, ondermeer omdat de gevreesde forehand van Ivan Lendl ditmaal de no dige snelheid ontbeerde. Bij de stand 7-6, 6-2, 5-2 en 40-15 be zorgde hij echter het grootste gedeelte van de rood-wit- blauwe brigade een partij hartkloppingen door de twee matchpoints niet te verzilve ren. Nog erger, Lendl kwam terug in de wedstrijd en maakte vijf games op rij om daarmee de derde set en de verlenging naar zich toe te trekken. Noah stond te trillen op zijn lange benen en geheel Frankrijkk hield de adem in. Op tijd hervond de in Kame roen geboren Franse aas zich om in de vierde set Lendl hele maal geen kans meer te geven: 6-0. Het zingen van de Mar seillaise kon beginnen. In de eerste partij van de middag ging de Franse verrassing Ro ger Vasselin zo geconcen treerd te werk tegen Connors dat hij pas na twee gewonnen sets in de gaten begon te krij gen dat hij een kansje had om van Connors te winnen. Prompt sloegen de zenuwen en de vermoeidheid toe en hij raakte voor het eerst in de partij meer dan een game ach ter op Connors. Bij een 4-1 achterstand in die set had hij echter over de nodige mazzel niet te klagen toen een aantal uit nood geboren lobs via de lijnen buiten het bereik van Connors stuiterden. Het werd 5-4 voor Connors, waarna Ro ger Vasselin zich alleen maar beperkte tot het bestoken van de forehand van Connors. Die had in de eerste twee sets vol ledig gefaald en ook nu werkte de taktiek van de 26-jarige Fransman. Connors maakte een berg 'ongeforceerde fou ten', liep tegen een tie-break op waarin hij nog twee match points overleefde en ging ver volgens op het derde match point dan toch ten onder. Connors toonde zich na af loop van zijn zoveelste uit schakeling op Roland Garros de vrolijkheid zelve. Op de vraag wat is er aan de hand met je forehand? stak hij met een brede grijns twee armen breeduit in de lucht. Intussen grinnikend: „Ik zou het echt niet weten. Aan de ballen lag het in ieder geval niet, want daar heb ik ook niet over ge klaagd zolang ik gewonnen heb, dat doe ik dus nu ook niet." Connors' zelfvertrouwen was in ieder geval niet ge schokt. „Ik dacht dat ik dit jaar het tournooi echt zou kunnen winnen", aldus de Wimbledon-winnaar van vo rig jaar. Ik had waarschijnlijk gewoon een maand of wat op gravel moeten oefenen, maar daar heb ik nu niets aan. Daar ben ik trouwens ook te lui voor." Connors vond verder dat het tournooi een prima voorberei ding voor Wimbledon was ge weest: „Natuurlijk, ik heb vijf wedstrijden onder moeilijke omstandigheden gespeeld. Ik heb een hele hoop ballen ge slagen en ik ben nu prima in vorm. Ik heb hier tien dagen aanvallend tennis gespeeld, maar dat heeft niet gewerkt. Op Wimbledon is dat allemaal anders, daar kan ik gewoon mijn eigen spel spelen. Mis schien kom ik die Fransman daar nog wel een keer tegen." De nummers twee en drie bij de dames, Andrea Jaeger en Chris Evert-Lloyd zijn keurig volgens schema in de halve finales terecht gekomen. Andrea Jaeger had geen kind aan de wereldkampioene bij de junioren, de Amerikaanse Gretchen Rush (6-2, 6-2). Rush is overigens de enige speelster in het hoofdtournooi die nog geen prof is. Chris Evert-Lloyd lijkt nu de beste kansen op de titel te hebben. De kampioene van 1980 zocht in de eerste set nog naar haar vorm, en verloor die dan ook met 4-6 tegen Hana Mandlikova. Daarna kreeg 1 Jimmy Connors met een verbeten trek op zijn gezicht. Het zou hem niet baten. Mandlikova weer eens de kriebels in de benen om geen bal meer fatsoenlijk te raken: 6-3,6-2 voor Evert, die donder dag in de halve finale Andrea Jaeger ontmoet. DAMES Enkelspel, kwartfinales: Andrea Jager (VSt)-Gretchen Rush (Vst) 6-2, 6-2, Chris Ever- t-Hana MandliKova 4-6,6-3,6-2 HEREN Enkelspel kwartfinales: Christophe Roger-Vasselin (Fra)- Jimmy Connors (VSt) 6-4, 6-4, 7-6, Yannick Noah- Ivan Lendl 7-6,6-2, 5-7 en 6-0 JUNIOREN Eerste ronde enkelspel (dames): Judith Warringa (Ned)-Qua Luo (Chi) 6-2, 6-1; Digna Ketelaar (Ned)-Mary Werdel (VSt) 6-1, 7-5; Yvette Flu (Ned)-Mahmoudi (Alg) 6-1, 6-2; Hellas ter Riet (Ned)-Kle- pac (Can) 6-1,6-4 Damesdubbel, achtste fina- le.Fairbank/Reynolds (ZAF/Aus) - Antonoplis/Jordan (VST) 6-4, 6-1. Herendubbel, kwartfinales :Dy- ke/Prajoux (Aus/Chi) - Gonza lez/Pecci (Pri/Par) 6-4, 1-6, 6-3. Edmondson/Stewart (Aus/VST) - Fromm/Glickstein (VST/Isr) 6-4, 6-1. Jarryd/Simonsson (Zwe) - Gottfried/ Gunthardt (VST/ Zwi) 6-3,6-7,6-2. Gemengd dubbel, achtste fina les :Turnbull/Lloyd (Aus/GBR) - Minter/Wardel (Aus) 2-6, 6-4, 6-3. Bonder/Brown (VST) - Reggi/A. fillol (Ita/Chi) 6-1, 7-6. garrison/J. Fillol (VST/Chi) - P. arraya/L. ar ray a (Per) 4-6, 6-2, 6-4. Allen/Stro de (VST) - Romanov/Segarceanu (Roe) 6-3, 3-6, 6-1. Bassett/aRias (Can/VST) - Collins/Strode (VST) 2-6, 6-1, 6-3. Smith/Estep (VST) - Russell/Stewart (VST) 2-6,7-6,6-4. 'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHimimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii BLADEL - Waar de Koninginnerit door zuid Lim burg dit jaar niet toe kon dienen, is in de zevende etappe van Olympia's Ronde van Nederland dan toch eindelijk gebeurd. De rangschikking werd op zijn kop gezet en een Oost-Duitser, Mario Hernig, nam op imponerende wijze de macht over om die zeer waarschijnlijk tot aan het eindpunt in Am sterdam te behouden. Door een moment van on achtzaamheid raakte Henk Bouwman al in de ochtendrit, die voerde over 146 km. van Geleen naar Bladel, zijn lei derstrui kwijt. In Valkens- waard, op een steenworp af stand van de eerste doorkomst in de Brabantse etappe-plaats, miste hij de ontsnapping, die het klassement volledig om zou gooien. Na enkele schermutselingen op de provinciegrens tussen Limburg en Noord-Brabant, waar de leider - ondanks een haast slapeloze nacht door een plotselinge aanval van buik loop - nog attent in de voorste linie koerste, reed op iets min der dan 60 km. voor de finish een groep van 13 renners weg uit het peloton. Bouwman, maar ook de nummer twee, Hans Boom, konden geen con tact krijgen met de vluchters, die in een ommezien een riante voorsprong opbouwden. Het verschil groeide uiteindelijk tot ruim vier minuten op de meet, waar Bert Wekema voor John de Crom naar de ritzege spurtte, en daarmee was de grootste slag van deze 22-ste Olympia's Ronde van Neder land geboren. Met de indivi duele tijdrit over 26,5 km. nog voor de boeg was de algemene rangschikking bovendien de finitief in de plooi gebracht, met Mario Hernig opnieuw in het oranje. doorJac. Eestermans Waar Bouwman en Boom hopeloos verlies leden in een rit, waarvan men vooraf geen hoge pet op had, bleven en 's morgens in Bladel nog slechts vijf serieuze gegadigden over voor de eindoverwinning in Amsterdam. Geert Schipper, die de ronde in 1981 al een keer heeft gewonnen, en Gert-Jan Theunissen vormden de enig overgebleven nationale kans hebbers temidden van drie Oost-Europeanen, de Oost- Duitsers Hernig en Wolf en de Rus Woronin, allen puur sang baanrenners en bijgevolg spe cialisten als het aankomt op races tegen de klok. Wolf be nadrukte dat in de zeer korte proloog, die hij in Hillegom winnend afsloot, Hernig hield nog onlangs huis in de Franse wedstrijd Loire et Cher, waar in hij zijn kwaliteiten als tijd- rijder tweemaal omzette in winst. Gisteravond in de druk be volkte straten van Bladel be wees hij andermaal zijn spe cialiteit in deze discipline. Met een fabuleuze tijd van 33.59 min. hield hij iedereen achter zich. Een prestatie, die hem wel eens tot de eerste Oost- Duitse winnaar zou kunnen maken in Nederlands meest belangrijke meerdaagse wed strijd. In het kielzog van Hernig haalde echter ook Geert Schipper ook enorm uit met zijn tijd van 34.04 min. Uitslag zevende etappe: 1. Bert Wekema (Bat) 3 uur 2 min en 58 sec (3.02,43 incl. Tijdsverg.), 2. John de Crom (Dri) z.t. (3.02,48 incl. Tijds verg.), 3. Mario Hernig (ODL) z.t. (3.02,53 incl. Tijdsverg.), 4. Serge Navolokin (Sov) z.t. 5. John van Asten (Aar) 3.03,01, 6. Serge Voro- nin (Sov), 7. Haraid Wolf (ODL), 8. Nico Verhoeven (Gaz), 9. Zbigniew Piëta (Pol), 10. Gert-Jan Teunisse (Ams), 11. Gerard Schipper (Bat) allen dezelfde tijd als Van Asten, 12. Peter Hofland (Dri) 3.03,04, 13. Jannes Slendebroek (Erp) z.t., 14. Harold Penson (Aar) 3.06,54, 15. Jean-Paul van Poppel (Gaz) 3.07,15, 16. Peter Pieters (RNB), 17. Johan van der Weide (Oly), 18. Rei- nier Hassink (Uni), 19. Zygmund molik (Pol), 20. Ron Mackay (Gaz), Comé Heeren 3.08.07, 68 Toon van der Steen 3.08.07, 74 Tini van Rijs- bergen 3.10.07. De uitslag van het tweede ge deelte van de zevende etappe is: 1. Mario Hernig (ODL) 33.59 met bo nificatie 33.44, 2. Geert Schipper (Bat) 34.04 met bonificatie 33.54, 3 Bernd Dittert (ODL) 34.13 met bo nificatie 34.08, 4. Nico Verhoeven (Gaz) 34.33, 5. Volker Winkler (ODL) 34.55, 6. Jean-Paul v. Poppel (Gaz) 35.01, 7. Detlef Macha (ODL) 35.05, 8. Danis Liepinsj (Sow) 35.07, 9. Joeri Loepalenko (Sow) 35.09, 10 Haraid Wolf (ODL) 35.12, 11. Peter Pieters (RNB) 35.22,12. Oleg Jaras- jenko (Sow) 35.25,13. Sergei Woro nin (Sow) z.t, 14. Frank Kuhn (ODL) 35.34, 15. Dick van Oorschot (Dri) 35.38,16. Gert Jacobs (Bat) z.t, 17. Peter Schumans (RNB) 35.45,18. Maarten Ducrot (Dri) 35.46,19. Arie Hassink (Ams) 35.49, 20. Miroslaw Junec (TSJ) 35.50,27 Peter Hofland 36.08, Toon van der Steen 36.29, 58 John de Crom 37.53, 75 Comé Hee ren 40.06, 79 Tini van RIjsbergen 40.57 Het algemeen klassement ziet er na de zevende etappe ais volgt uit: 1. Hernig (OLD) 22.42.10, 2. Schip pers (Bat) op 41, 3. Woronin (Sow) op 1.48 4. Wolf (ODL) op 2.17, 5. Verhoeven (Gaz) op 2.44,6. Teunis se (AMS) op 3.06, 7. Hofland (Dri) op 4.22, 8. Navolakin (Sow) op 4.27 9. Wekema (Bat) op 5.23,10. Macha (ODL) op 5.56,11. Loepalenko (Sow) op 6.06, 12. Pieters (RNB) op 6.08 13. Bouwman (Bat) op 6.10 14., V.Oorschot (Dri) op 6.39,15. Boom (Erp) op 6.46, 16. Schu:r (Mar) op 6.50, 17. Kuhn (ODL) op 7.03, 18. Van Poppel (Gaz) op 7.04 19. Dittert (ODL) op 7.16,20. Solleveld (Erp) op 7.59,31 Toon van der Steen op 11.53, 45 John de Crom op 25.33,66 Comé Heeren op 35.48, 72 Tini van Rijs- bergen op 40.17 Algemeen ploegen klasse ment: 1. Sowjet-Unie 67.11.51 2. Batavus op 1.20 3. Oost-Duitsland op 1.20. Van onze sportredactie EINDHOVEN - René van de Kerkhof kiest begin volgende week wellicht voor een con tract bij de Spaanse club Mal lorca. De pas naar de eerste di visie gepromoveerde club staat momenteel nummer een bij René van de Kerkhof die voor 50.000 gulden bij PSV mag vertrekken. René van de Kerkhof: „Ik heb ook nog contacten in Zuid-Franrkijk. Maar dat is in een beginstadium. Qua ver diensten overigens beter dan bij Mallorca. Maar de hele en tourage daar spreekt me wel. Het gaat om een contract voor twee jaar en een optie voor nog een jaar". Van onze sportredactie BREDA - NAC heeft de selec tie voor volgend seizoen uitge breid met Jan-Dieter Bezem, een 24-jarige Friese verdedi ger. Jan-Dieter Bezem is afkom stig van de amateurclub Sneek en bekend bij Henk de Jonge die als trainer van SC Cam- buur de Friese velden af stroopte. Bezem komt als amateur naar NAC. De Bredase vereniging hoopt deze week weer een stapje verder te komen met de spelers die het hun aangebo den contract nog niet getekend hebben. Dat zijn: Edie de Schepper, Ton van Eenen- naam, Mathé van Kelle, Frits von Seydlitz, Hans Heeren, Anton Joore en Ton Cornelis- Van onze sportredactie GENK - Thor Waterschei hoopt een dezer dagen Han Grijzenhout als trainer aan te kunnen stellen. Gisteren had Waterschei, de club van Adri van Kraay een gesprek met de Nederlander die aanvankelijk trainer zou worden van KV Kort rijk. Kortrijk koos uiteindelijk echter voor Reijnders waar door Grijzenhout plotseling zonder club zat. Grijzenhout had Cercle Brugg eals laatste club. Daar wordt hij opge volgd door Henk Houwaart. ROME - Na de definitieve uit schakeling van het Italiaanse voetbalelftal voor de Europese titelstrijd van 1984 heefi bondscoach Enzo Bearzot een radikale heropbouw van zijn team aangekondigd. In de grote „schoonmaak" na de 0-2 nederlaag in Zweden sneuvelden acht van de der tien spelers, die vorig jaar in Spanje meehielpen bij het ver overen van het wereldkam pioenschap. Bearzot heeft de 41-jarige doelman Dino Zoff en de veldspelers Gentile, Oriali, Cabrini, Graziani, Al- tobelli, Causio en Antognoni uit zijn selectie verwijderd. Zoff heeft 112 interland wedstrijden gespeeld voor Ita lië en zal in het nationale elf tal worden vervangen door Ivano Bordon van Inter Milan. Nieuwe basis-spelers voor het elftal, dat in 1986 in Mexico de wereldtitel moet verdedigen, zijn Bergomi (Inter), Baresi, Battistini (beiden AC Milan), Vierchowod, Ancelotti (beide AS Roma), Dossena (Torino) en Giordano (Lazio). DORDRECHt - Cor Lenn speelt tot het eind van het jaai in Engeland. De middenveldei van het naar de eredivisie ge promoveerde DS'79 is ver huurd aan Ipswich Town. Na het halve seizoen op proef zal door de Engelse club leiding besloten moeten wor den tot de eventuele aankoop van lems. De 24-jarige voet baller, die in Nederland veel vuldig met schorsingen te ma ken had, moet 400.000 gulder kosten, aldus de secretaris van de eerste-divisiekampioen Gerard Bouwer. De verhuur van Lems wordl met gesloten beurzen afge werkt. De Dordtse club krijgl van Ipswich John Lingsford over. Deze 24-jarige centrum spits zal zeker een seizoen bij DS'79 spelen. ii;! I

de Stem | 1983 | | pagina 9