Drum Corps Concours Axel Ihowband Juliana Middelburg een topper Jos Tolhoek timmert aan de weg Speelweek Axel wordt weer groots V erbouwing stadhuis Agenda HATÉKA oed heeft een merk: Burchtstr. 3 OOSTBURG urantie- en kelaarskantoor Zitplaatsen I ISLAG, Plein 31, 153-1380 Julianastraat 3 3e woning met garage en der. at 41 afgew. woning met berging erging en tuin. iat 3 ling (halfvrijst.) met carport n haard etc imstraat 16 e. aangeb keuken, gunstige Haarmanweg met erf en verharde oprit, geschikt en mede door lig- object. INFO-AXEL IqÏNSPAG 31 ME11983 UITGAVE: DE STEM/ZEEUWS VLAAMSE KOERIER - REDAKTIE: TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER ■IEL - °P de sportvelden .j de voetbalvereniging _jVV aan de Sportlaan in l(tl wordt zaterdag 18 juni I, tweede Drum Corps [„cours Axel gehouden. De Tanisators van dit evene- Lt, de Stichting Drum |jrps Holland in samen- Xtrbing met Frans Wieland L de Showband Axel, zijn I opnieuw in geslaagd een Lot deelnemersveld met K.howkorpsen aan de Ert te krijgen. Maar liefst Ljalf korpsen zullen strij- Lom de grote prijs van de lid Axel. Dat de strijd dit laar zeer spannend zal zijn, Xwijst wel een blik op het Lnemersveld. J deelgenomen wordt door E; Europese showkampioen Katrix drum- en bugle- corps uit Hilversum, Show band Excelsior uit Goes, de Excelsiorband uit Baarn, Drum- en buglecorps In Aethere Musica uit Eemnes, Bazuinkorps Jong Leven uit Brunssum, Showband „Ju liana Middelburg" uit Mid delburg, Drumcorps ODILO uit Hilversum, Showband Oosterkwartier uit Baarn, Drumcorps Oranje uit Hui zen, Showkorps Oranje- Nassau uit Vlissingen, Drum- en buglecorps Weso- pa uit Weesp en de winnaar van vorig jaar, de Showband Axel. Gezien het grote suc ces van 1982 nu dus nog meer korpsen aan de start. In totaal maar liefst zo'n 900 muzikanten. Vanwege de grote publie ke belangstelling in 1982 zal het sportcomplex aan de Sportlaan dit jaar een nog grootsere aanblik opleveren. Ongeveer 2000 tribunezit plaatsen zullen langs de lan ge zijde van het veld worden opgebouwd, zodat het pu bliek de deelnemers goed kan bekijken vanaf de voor zijde, hetgeen het kijk- en luistergenot zeker vergroot. Gezien de ervaring bij eerdere concoursen ver wacht de organisatie een grote toeloop van publiek, waaronder natuurlijk al ge rekend kan worden op de supporters van de deelne mende korpsen. Mede hierdoor wordt er ook dit jaar een voorverkoop van entreebewijzen gehou den en wel vanaf 30 mei bij de ABN-bank en de Passa ge-boekhandel te Axel; bij de Showband Excelsior in Goes; de ABN-bank te Hulst; bakkerij H. Otto te Koewacht; J. van Gemert, Prinsenlaan 66 te Middel burg; ABN-bank te Oost burg, Sas van Gent en Ter- neuzen; bij Showkorps Oranje-Nassau te Vlissin gen en in het Belgische Wachtbeke bij Galerij Codi. Vooral de beste zitplaatsen op de hoofdtribune en de in de voorverkoop goedkopere passe-partoutkaarten ver wacht men vlot te kunnen verkopen. De entreeprijzen bedragen: voorronden 's middags tribunezitplaats ƒ6.-; 's avonds finale hoofd tribune zitplaats 9 - en zij- tribune ƒ7.-. De passe-par- toutkaarten zullen in de voorverkoop verkrijgbaar zijn tegen de prijs van 12.-. Het concours begint 's middags om 13.00 uur tot on geveer 17.00 uur en de finale 's avonds is van acht tot on geveer halfelf. Een ieder die van topshowamusement houdt kan dus in Axel te recht tijdens het tweede Drum Corps Concours Axel. eatrix grote favoriet in Axel i£L - Het Beatrix drum- en buglekorps uit Hil- |sum zal Zeeuwsch-Vlaanderen een grandioze mière laten beleven van de band. Het ongeveer [lieden tellende korps treedt op in een geheel luw Amerikaans getint uniform, heeft tevens een jcuw blaasinstrumentarium aangeschaft en een :el nieuwe show ingestudeerd. Nummers zoals Busic was my first love" en „Summertime" zullen ipubliek in Axel ongetwijfeld in extase brengen [erdag 18 juni tijdens het tweede Drum Corps :ours Axel. Showband Juliana Middel burg - De Showband Juliana Middelburg behoort tot één van de favorieten voor de gro te prijs van de stad Axel. Het korps telt circa 87 leden en brengt een bijzonder geva rieerd programma. Onder steund door een zwierig spel van vlaggen en uitgevoerd tij dens vaak ingewikkelde figu ren, brengt deze Zeeuwse band een show die varieert van klassiek tot popualir werk. Opgericht in 1933 als pijper corps is de Showband Juliana Middelburg overgeschakeld op de huidige drieventielbezet- ting en is de stijl van optreden naar Amerikaanse motieven overgebracht. Juliana bestaat uit louter amateurmusici, die van hun hobby een perfecte voorstelling hebben gemaakt. De band behoort tot de beste korpsen van Nederland, treedt veelvuldig op tijdens interna tionale taptoe's en is bijvoor beeld een graag geziene gast in de mini-voetbalshow. De band staat onder leiding van Frans van der Paal en Pauline Bo- drij. DRUMCORPS ODILO HILVERSUM - Drumcorps ODILO bestaat uit ongeveer 60 leden. De band presenteert een wervelende show met mu ziek uit bekende film- en tele visieseries onder de naam „Broadcasting cocktail 1983". Het corps heeft dit jaar voor het eerst een volledige color- guard en de pom-pomgirls zullen een oogstrelende show presenteren. Tijdens het eerste concours in Hilversum in mei scoorde de band verrassend sterk met een derde plaats achter befaamde korpsen als Jubal en Beatrix. De leiding is in handen van drum-major Frank van Eijk. Showband Oosterkwartier Baarn - De Showband Ooster kwartier Baarn telt circa vijf tig leden. In de loop der jaren zijn de stijl en muziek van de band totaal veranderd. De band heeft zich toegelegd op de Amerikaanse „drumcorps- style" en hoopt het publiek hiermee te kunnen vermaken. De show kent vele bekende nummers, waaronder „The Entertainer" en „Moonlight Serenade". De leiding is in handen van drum-major Mo nique Dalloyaux. DRUMCORPS ORANJE HUIZEN - Drumcorps Oranje bestaat uit circa 80 leden en is gespecialiseerd in grote muzi kale shows. De band bestaat uit een drumsectie, blaassectie en een color-guard en zal in dit voor Oranje tweede drum corps-seizoen proberen een uitstekende klassering te be halen. Een zeer geroutineerd instructieteam heeft getracht de band optimaal aan de start te brengen in Axcel. DRUMCORPS ORANJE- NASSAU VLISSINGEN - Voor de derde keer in zijn loopbaan staat Oranje-Nassau aan het begin van een nieuwe evolutie. Het korps telt circa 45 leden en brengt show met zeer bekende nummers zoals Dal las, Falcon Crest, David Song en Dynasty. Een repertoire dat het publiek goed in de oren zal ïhowband excelsior De Showband Excel- [rGoes, die in 1982 eveneens 1 was in Axel presen- l ook dit jaar een geheel roe show. De uit zestig le- tellende showband zal teren het resultaat van S ruimschoots te verbete- |i De band heeft in het voor- aen al grote successen be laid in Zwitserland, Frank- pn België en is een van de sst gevraagde Nederlandse (mbles in het buitenland, «band die zeker voor een passing kan zorgen. De lei- 8 is in handen van drum- liors Jan-Kees Dekker en InsWillemstein en silk cap- tiMie de Graaf pxcelsiorband ÜN - De Excelsiorband firn telt ongeveer 62 leden (sreeds vanaf de oprichting I van de Stichting Drum p Holland. Excelsior heeft Ijook een stormachtige ont- Iteling meegemaakt. Muzi- F en showtechnisch scho- l'deband een show voor van ogstaand niveau, bestaande II populaire nummers. Te lteen korps dat een uitste- 'e vlaggengroep bezit, die II® kampioen werd in de (w-guardwedstrijden. De N staat onder leiding van 'aBrusse. Ptom- en buglecorps [Where musica eem- s - „In Aerthere Musica" pes telt circa 40 leden en eveneens een geheel toeuwd programma. De F staat bekend om de grote in muzikale en showtech- ™e aspecten. In Aethere teca bezit een fraai showte- Nmet flitsende shows zal e oand het publiek zeker •sen boeien. 1'töUINENKORPS JONG BRUNSSUM - Bazui- 1 Jong Leven Bruns- 1 telt circa 90 leden. Een Iy grotere korpsen, die in M actie komt. Getraind een vast instructieteam 1®® winter aangevuld met pressor David Maker uit I presenteert deze f een show die is opgezet l™e eenvoud, maar getui- T Van grote klasse. Jong r® is een veel gevraagd (T 'n binnen- en buiten- yen verschijnt voor het F aan de start in Axel. De II staat onder leiding van rjmajor Henk de Jong en V'Wardcaptains Lotty r is en Netty van der Vee- klinken. Het korps staat onder leiding van dum-major Karin Lingier en guard-captain Li- sanne Stokx. DRUM- EN BUGLECORPS WESOPA WEESP - Wesopa Weesp bestaat uit circa 55 le den. De band behoort tot een van de beste drumcorpsen van Nederland en scoorde tijdens het kampioenschap van 1982 een zeer eervolle derde plaats. Het korps heeft dit jaar een nieuw brass-instrumentarium aangeschaft en volgt al enkele jaren de specifieke drum- corpsstyle (groots opgezette Amerikaanse shows). Een kei hard werkend instructieteam heeft kans gezien ook in 1983 de band een wervelende show te presenteren. Wesopa is een van de kanshebbers op de eer ste prijs in Axel. Showband Axel - In 1982 winnaar van het eerste Drum Corps Concours Axel. De band is opgericht in 1965 en heeft vooral de laatste jaren een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. De zeventig le den tellende band zal trachten een zo hoog mogelijke score te halen en is zich hierbij terdege bewust van de grote concur rentie dit jaar. Showband Axel is bekend in binnen- en buitenland en heeft reeds vele successen behaald. De band staat onder leiding van drum major Freddy van Britsom en miss-guard Els de Vlieger. AXEL - Jos Tolhoek, in het dagelijks leven leraar tekenen en handvaardigheid aan middelbare scholen in Axel (De Welle) en Goes (Christelijke Scholenge meenschap), geeft al langere tijd les voor de Zeeuwse Volksuniversiteit in teke nen, schilderen, etsen en volksschilderkunst. Ener giek, ongedwongen, „en met plezier", zegt Tolhoek, een 46-jarige Axelaar en ex- Brabander, oorspronkelijk afkomstig uit Klundert. Tol hoek, die al zeven jaar actief is voor de Zeeuwse Volksu niversiteit, hield onlangs een geslaagde expositie „Met palet en tekenstift" in streekmuseum „Het land van Axel" en dat werd een daverend succes. „Er kwamen zo'n vijfhon derd bezoekers op af, en dat is een bemoedigend aantal", meldt een enthousiaste Tol hoek, die er juist weer een veertien avonden durende cursus op heeft zitten in de Axelse christelijke MAVO „De Welle". De eursisten van de Zeeuwse Volksuniversi teit, die hun creativiteit kunnen botvieren onder deskundige leiding van Tol hoek zijn afkomstig uit ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen en zelfs Goes. Tolhoek: „Ik geef les in de algemene crea tieve vakken. Boetseren, handvaardigheid, tekenen en schilderen. Dit seizoen heb ik zo'n drie groepen mo gen begeleiden van zo'n vijf tien a twintig man per groep. De leeftijd varieert van achttien tot tachtig jaar. De tentoonstelling „Met pa let en tekenstift" was een bijzondere expositie van amateurs, die zich door mid del van de cursussen in een bepaalde techniek hebben bekwaamd. Ik heb gelukkig bij de voorbereiding van de expositie veel steun gehad van ex-cursiste Joke Huite- ma uit Terneuzen, die de sa menstelling van de brochu res en uitnodigingen voor haar rekening nam. Zij is op dat gebied een waar talent", zegt Tolhoek, die twee jaar een reclamebureau had en vervolgens de nodige „pa pieren" haalde voor leraar LO en MO handvaardigheid en LO tekenen. Zeven jaar geleden werd Tolhoek door het bestuur van de Zeeuwse Volksuni versiteit, zetelend in Mid delburg, aangezocht en hij accepteerde die uitdaging graag. Tolhoek: „Ik heb zelf flink aan de weg getimmerd. Ik geef nu cursussen in de pe riode van Kerstmis tot eind april en in september start er weer een cyclus, die tot Kerstmis duurt. Ook voor de gevorderden is er de gele genheid door te gaan. Er zijn al eens eerder exposities ge houden met werk van mijn cursisten in de bibliotheek in Axel, drie in getal, maar deze tentoonstelling in streekmuseum „Het land van Axel" gaf me toch dui delijk de meeste voldoening. Ik ben ook blij dat mijn activiteiten op prijs worden gesteld door de Zeeuwse Volksuniversiteit. Dat sti muleert je door te gaan. In de zomermaanden ben ik van plan met een aantal cursisten de polder in te trekken met ezel en verf om de nodige natuurlandschap pen te schilderen. Dat slaat aan en het geeft extra cachet aan je werk". De methode die Jos Tol hoek volgt bij het geven van zijn lessen is de volgende: hij gaat er steeds van uit dat iedereen een zekere mate van creativiteit bezit, die echter dikwijls niet tot ont wikkeling is gebracht. Daarom worden de eerste lessen vooral besteed aan het oefenen en onderzoeken van een aantal grondslagen van het tekenen, zoals bij voorbeeld perspectief en het schetsen van de natuur. Daarna krijgen de cursisten een kennismaking met al lerlei materiaal, zoals houts kool, Oostindische inkt, olie- en plakkaatverf. AXEL - Momenteel is de werkgroep Speelweek Axel volop be zig met de voorbereidingen voor de speelweek 1983. Deze speel week wordt dit jaar gehouden in de week van 8 tot en met 12 augustus. De binnenactiviteiten in de kern Axel (creativiteit) vinden, zoals gebruikelijk, plaats in de ruimte van het buurt- en clubhuiswerk in cultureel centrum „De Haal". De buitenactiviteiten (sport en spel) echter, worden dit jaar niet gehouden op het con coursterrein aan de Boslaan. Voor deze activiteiten zal nu worden uitgeweken naar het terrein bij „De Halle". In de kernen Zuiddorpe en Koewacht zal bij minder goed weer gebruik worden gemaakt van de gemeenschapshuizen in deze plaatsen. De buitenacti viteiten in Zuiddorpe vinden weer plaats op het terrein Lange Akkers. De binnenacti viteiten in de kern Overslag worden gehouden in jeugdhuis „Snoopy" en de buitenactivi teiten vinden plaats bij ,,'t Hoeksken". Op vrijdag 12 augustus zijn tijdens de kin derrommelmarkt in de Noord- straatpromenade weer panne koeken verkrijgbaar. Als afsluitend evenement voor alle kernen is er op vrij dag 12 augustus een optreden gepland van „Llatinis kinder party". Dit optreden is be stemd voor alle kinderen van 6 tot en met 12 jaar en is zeer ze ker de moeite waard. Te zien zijn onder meer een clown, een jongleur, buikspreker en een goochelaar. Het programma duurt ongeveer anderhalf uur en het eerste optreden is in het gemeenschapscentrum „De Vlaschaard" te Koewacht van 10.00-12.00 uur. Het tweede op treden is gepland in cultureel centrum De Halle in Axel van 14.00 tot 16.00 uur. De werk groep kan voor de activiteiten in de kern Axel nog vrijwilli gers en vrijwilligsters gebrui ken. Leeftijd ongeveer 16 jaar. Zonder hun inzet is de organi satie van een dergelijk evene ment niet denkbaar. Belang stellenden die zich als vrijwil- liger(ster) beschikbaar willen stellen voor een of meerdere dagonderdelen kunnen zich in verbinding stellen met mej. H. van Espen, gemeentehuis Axel (telefoon: 01155-2220, toestel 33). AXEL - De verbouwwerkzaamheden van het Axelse stadhuis zijn reeds geruime tijd in volle gang. Tijdens de eerste fase van de verbouwing is de dienst sociale zaken uit het semi-perma- nente, nieuwere gedeelte van het stadhuis verplaatst naar het voormalige waterschapsgebouw. Dit gold eveneens voor de le den van het college van B en W en voor de VW-informatrice, tevens secretaresse van de burgemeester. De overige secretarie afdelingen bleven in het semi-permanente gedeelte van het stadhuis gehuisvest. Deze eerste fase zal binnen kort echter gereed zijn. In de week van 6 tot en met 10 juni verhuist het college van B en W namelijk van het voormali ge waterschapsgebouw naar het reeds vernieuwde gedeelte van het stadhuis. Ogk de me dewerkersisters) van de afde ling bevolking kunnen dan hun plaats innemen in dit ver nieuwde gedeelte. De dienst sociale zaken blijft in het voormalige waterschapsge bouw gehuisvest en ook de overige afdelingen (algemene zaken, bedrijven en financiën) vinden tot het einde van de verbouwingsperiode onderdak in het voormalige water schapsgebouw. In verband met deze verhui zing zal de afdeling bevolking dinsdag 7 juni de gehele dag voor het publiek gesloten zijn. £l|l!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllmillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|i; E Dinsdag 3 mei tot en met zaterdag 4 juni: Expositie van olie- i verf schilderij en door Cees Jansen uit Terneuzen in Streekmu- E seum Het land van Axel. E Maandag 30 mei tot en met vrijdag 3 juni: wandelvierdaagse in E E Axel. Start bij sporthal ,,'t Sportuus" tussen 18.00 en 19.00 uur. E Dinsdag 31 mei: Raadsvergadering in voormalig waterschaps- E E gebouw. Aanvang 19.00 uur. E E Woensdag 1 juni: Motorcrosswedstrijden om RES-trofee op ter- rein Smitschorre. Aanvang 18.00 uur. E Donderdag 2 juni: Bejaardenschieting Oudemolen. In café 5 E Groenewegen te Koewacht. Aanvang 14.30 uur. E Vrijdag 3 juni: Veiling in Veilinghuis Zeeland aan de Noord- E straatpromenade in Axel. E Zaterdag 4 en zondag 5 juni: open radiovelddagen te Axel. De- monstratie radio en tv. Organisatie VERON afdeling Zeeuwsch- E Vlaanderen op terrein achter de watertoren. E E Zaterdag 4 juni: Handboogschieting op liggende wip in café E Groenewegen te Koewacht. Aanvang 14.30 uur. E Viswedstrijd zoetwater GOA op de Kleine Kreek. Van 14.00 tot E E 16.30 uur. E Zondag 5 juni: Handboogschieting op staande wip in café Groe- s E newegen te Koewacht. Aanvang 14.30 uur. E Handboogschieting op liggende wip in café De Kind te Koe- E wacht. Aanvang 14.30 uur. E Dinsdag 7 juni tot ^n met zaterdag 2 juli: Expositie van zeef- E E drukken door Loek Grootjans in streekmuseum Het land van E Axel. E E Woensdag 8 juni: Motorcrosswedstrijden op terrein Smitschor- E re voor niet-startlicentiehouders. Aanvang 18.00 uur. E Zaterdag 11 juni: Handboogschieting op staande wip in Axel. E E Terrein bij de Boslaan. E E Handboogschieting op liggende wip in café Groenewegen in E Koewacht. Aanvang 14.30 uur. E E Zondag 12 juni: Handboogschieting op staande wip in café E Groenewegen in Koewacht. Finale viertallen. Handboogschieting op liggende wip in café De Kind in Koe- wacht. Aanvang 14.30 uur. E Maandag 13 tot en met vrijdag 17 juni: Avondvierdaagse in E E Axel. E E Dinsdag 14 juni: Bejaardenschieting Oudemolen in café Groe- E newegen te Koewacht. Aanvang 14.30 uur. E E Woensdag 15 juni: Motorcrosswedstrijden om RES-trofee op E terrein Smitschorre. Aanvang 18.00 uur. E Vrijdag 17 juni: Veiling in Veilinghuis Zeeland aan de Noord- i straatpromenade in Axel. E Zaterdag 18 juni: Tweede Drum Corps Concours Axel op E E AZW-terrein. Van 13.00-17.00 en 20.00-22.30 uur. E Rabo-schaaktoernooi in christelijke MAVO „De Welle". 5 Maandag 20 juni: Wielerkoers Zuiddorpe voor amateurs, junio- ren en nieuwelingen. E Woensdag 22 juni: Motorcrosswedstrijden voor niet-startlicen- E tiehouders op terrein Smitschorre. Aanvang 18.00 uur. E Zaterdag 25 juni: Fietscross EZFVA in Axel E Woensdag 29 juni: Motorcrosswedtrijden om RES-trofee op ter- E rein Smitschorre. Aanvang 18.00 uur. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiniiimnnmii^

de Stem | 1983 | | pagina 9