Fernandez troeft Van Impe af WEINIG SCHOKKENDS Russische' pech voor Bouwman De Ster eigen to< Deij naar Roland Garros WIJNANDS BRIEF NAAR D Hanegraaf volgt Jan Raas ZIEK THUIS 's-Heer Are» kampioen e< Problemen met parkoers in Dauphiné Winst van Basketbalteam Studio Sport Ontslag voor Alleman Biljarten met set-systeem NK Schaken Veteranen SAN FERMO (ANP) - De ron de van Italië verkeert in een beslissend stadium: tijdens de eerste etappe in de Dolomieten met de eindstreep op de 1076 meter hoge San Fermo pas toonde de Spanjaard Alberto Fernandez zijn kwaliteiten als klimmer door met zeventien seconden voorsprong de al wat oudere Belgische specialist in het hooggebergte, Lucien van Impe, te verslaan. Fernandez won de rit. De drager van de rose trui, Giu seppe Saronni, werd zesde. De wereldkampioen beperkte de schade tot 34 seconden. Saron ni raakte een deel van zijn voorsprong op de nummer twee in het klassement, Ro berto Visentini, kwijt. Visenti- ni moest slechts negentien se conden op de winnaar van de dagprijs toegeven. De etappe van Bergamo naar San Fermo was 91 kilo meter kort, het tempo lag on danks het bergachtige traject erg hoog. De beslissing viel op de laatste acht kilometer, waar het stijgingspercentage hier en daar tot twintig opliep. De sterke Fernandez sloeg het veld uiteen. Een van zijn slachtoffers was Francesco Moser. De Italiaan, die voor aanvang van de Giro tot de fa vorieten werd gerekend, staakte de strijd. Vlak na het begin van de beklimming, ;teiler dan de gevreesde Alpe J'Huez uit de ronde van Frankrijk, zette Van Impe de aanval in. Fernandez ant woordde onmiddellijk. De Spanjaard trok zijn landge noot Pedro Munoz mee en ook de Italiaan Mario Beccia. Na een uiterste krachtsinspan ning kon Visentini zich bij de koplopers voegen. Drie en een halve kilometer voor de top bleek Fernandez nog tot een tempoverhoging in staat. Door een schakelfoutje moest Van Impe definitief afhaken. Sa ronni had zich door de aanval niet dol laten maken. Met nog een handvol etappes voor de wielen heeft de wereldkam pioen een voorsprong van 2 minuten en 25 seconden op Vi sentini en 3.09 op Van Impe. De uitslag van de zeventiende etappe is: 1. Alberto Fernandez (Spa) de 91 kilometer in 2 uur 12 minuten en 19 seconden, 2. Lucien van Impe (Bel) op 17 sec, 3. Roberto Visentini (ita) op 19 sec, 4. Mario Beccia (Ita) op 25 sec, 5. Pedro Mu noz (Spa) op 30 sec, 6. Faustino Ru- perez (Spa) op 34 sec, 7. Giuseppe Saronni (Ita) z.t, 8. Alessandro Pa- ganessi (Ita) op 1.11, 9. Silvano Contini (Ita) op 1.14, 10. Vinko Po- loncic (Joe) op 1.17, 11. Leonardo Natala (Ita) op 1.20, 12. Eduardo Chozas (Spa) op 1.21, 13. Gianbat- tista Baronchelli(Ita) op 1.27, 14. Van een speciale verslaggever SALLANCHES - De organisa toren van de Dauphiné Libéré hebben de tweede etappe van morgen (woensdag) in tweëen gesplitst. Zij werden daar door verkeerstechnische problemen toe gedwongen. CAEN (ANP) - De Nederland se basketbalploeg heeft zich gisteren geplaatst voor de hal ve finales van het Europees kampioenschap in Frankrijk door in groep B met 73-62 (rust 37-32) te winnen van Polen en daardoor als tweede te eindi gen in de poule achter de Sov jet-Unie. Beide ploegen hielden el kaar voor 2000 toeschouwers lange tijd aardig in evenwicht, maar allengs zette Nederland toch de wedstrijd naar zijn hand. Met nog acht minuten te gaan zette Oranje met Mitchel Plaat aan het hoofd een tus- sensprint in en liep dankzij fraaie staaltjes basketbal uit naar 61-50. Op dat moment zag het er somber uit voor de Polen en geloofde niemand er nog in dat de Oosteuropeanen terug in de wedstrijd zouden komen. De Poolse trainer zocht ijlings zijn toevlucht in een time-out om het Nederlandse ritme te breken. Het zou evenwel niet baten, want de ploeg van coach Vladimir Heger liet zich de kans op een 'historische' plaats in de halve finale van het Europees kampioenschap niet meer ontnemen. De Nederlandse punten kwamen op naam van: Van den Bergh 15, Plaat 12, Faber 10, Esveldt 8, Wiel 8, Kuipers 6, Cramer 4, Van de Lagemaat 4, Van Essen 4 en Ridderhof 2. Harald Maier (Oos) z.t., 15. Eddy Schepers (Bel) op 1.32; het alge meen klassement: 1. Giuseppe Sa ronni (Ita) 78.57.07, 2. Roberto Vi sentini (Ita) op 2.25, 3. Lucien van Impe (Bel) op 3.09, 4. Alberto Fer nandez (Spa) op 3.34, 5. Silvano Contini (Ita) op 4.10, 6. Dietrich Thurau (WD1) op 5.04, 7. Tommy Prim (Zwe) op 5.55,8. Mario Beccia (Ita) op 6.02,9. Gianbattista Baron- chelli (Ita) op 6.13, 10. Marino Le- jarreta (Spa) op 6.17. Van onze sportredactie BREDA - De transfermolen in het betaald voetbal draait nog niet zo snel. Aangezien de meeste clubs zuinig moeten zijn op de binnen gekomen centjes is het op de transfer markt tot nu toe vrij rustig. De meeste aandacht gaat uiter aard uit naar Johan Cruyff die morgen een gesprek met Feyenoord heeft. Zoals bekend moet de Rotterdamse club op boksen tegen tal van buiten landse prominente topclubs, al is het niet uitgesloten dat PSV alsnog een poging onderneemt de ex-Ajacied naar het Bra bantse land te lokken. In dat Brabantse land zijn de diverse betaalde clubs ove rigens wel druk in de weer om de selectie voor volgend sei- xff fgf- zoen zo snel mogelijk rond te hebben. NAC, na achttien jaar weer in de eerste divisie, stelt in ieder geval alles in het werk om de groep bijeen te houden. Voorstopper Anton Joore en Edie de Schepper hebben on der andere nog niet bijgete kend, maar binnen niet al te lange tijd hoopt de Bredase club met iedereen tot overeen stemming te zijn gekomen. Ook met Koos Waslander, die al te kennen heeft gegeven voor twee jaar te willen bij te kenen. Willem II kan verdere pogingen om de middenvelder binnen te halen dus prompt staken. Bovendien is het nog niet helemaal uitgesloten dat Johnny Dusbaba volgend sei zoen alsnog in Breda actief zal zijn. Via sponsors - onder an dere Hero - hoopt NAC vol doende geld bijeen te krijgen om de nog bij Standard onder contract staande Dusbaba te behouden. Standard vraagt voor hem 150.000 gulden. Dus baba heeft verder nog contac ten met Lokeren en het Franse Nantes. Binnen veertien dagen zal de verdediger een beslis sing nemen. Henk de Jonge, volgend sei zoen trainer in Breda, heeft overigens nog niet gebroken met Twan van Mierlo. De snelle spits van Willem II weet zich echter ook in de belang stelling van een Franse club, Belgische clubs en een aantal Engelse tweede divisieclubs. Twan van Mierlo: „Ik neem geen overhaaste beslissing. Ik weet wat Willem II me te bie den heeft. Als ik in Nederland blijf dan wil ik de mogelijk heid hebben om me maat schappelijk te ontwikkelen. Dan moet het een combinatie worden". Willem II heeft verder be langstelling voor Wim Meyers van Vitesse die overigens ook nog kan kiezen tussen dat Vi tesse en Wageningen. Willem II stelt verder nog pogingen in het werk om Feyenoorder Wim van Til te lenen en is ook nog op zoek in Engeland. Voor Wanny van Gils, de linkerspits die van het pas ge promoveerde Beringen mag, bestaat eveneens de no- dige belangstelling. Helmond Sport, FC Den Bosch en DS'lj hebben wel oren naar een transfer van de ex-NAC'er Van Gils verwacht dat voor een redelijk bedrag i vertrekken. Helmond Sport raakt in ieder geval middenvelder Jac. ques Edelbloedt kwijt. De Roosendaler kiest binnenkort tussen Beerschot en Cercle Brugge. Beerschot trok trou- wens onlangs Jan Ruiter als opvolger van de vertrekkende Nico de Bree aan. Johan van der Hooft van Helmond Sport onderhandelt met Lierse SK maar heeft inmiddels begre pen dat de club hem niet zo maar wil laten gaan. JOHN MCENROE VOORBHLDIG PARIJS - Het is in de 55-jarige geschiedenis van Roland Garros nog maar zelden voorgekomen dat het heren-enkelspel zo volgens het schema verloopt als dit jaar het geval is. Bij de eerste acht spelers, die vanaf vandaag gaan uitmaken wie er door stroomt naar de halve finales, ontbreekt slechts één naam. Dat is die van de Argentijn Clerc die al in de tweede ronde struikelde over de onbetekende Spanjaard Luna. Il llll ll III IM IIW door Leon KrIJnen Clerc was als zevende ge plaatst. De rest van het rijtje, de nummers een tot en met zes en nummer acht zijn allemaal nog in 'leven'. Dat zijn in volg orde van plaatsing: Connors, McEnroe, Wilander, Lendl, Vi las, Noah en Higuears. De out sider die de plaats van Clerc in dat illustere gezelschap in neemt en derhalve de minste kansen heeft nog een ronde verder te komen is de Frans man Roger Vasselin. De meeste aandacht ging gisteren uiteraard uit naar het reilen en zeilen van John McEnroe, die het op moest ne men tegen zijn makker Elliot Teltscher. Het moet gezegd worden, McEnroe gedroeg zich gisteren voorbeeldig en slaagde er bij tijd en wijle zelfs in om de sympathie van het Franse pu bliek voor het eerst te winnen. Zelfs toen hij, na de eerste set met 6-3 gewonnen te heb ben, de tweede met eveneens i6-3 verloor, gaf hij geen krimp. Af en toe geconfron teerd met enkele dubieuze calls mopperde hij onverst aanbaar wat in zichzelf om er vervolgens de beuk weer in te gooien. Met 6-4 en 6-1 trok hij vervolgens de wedstrijd naar zich toe. Mats Wilander gaf intussen het publiek op een andere baan alvast een voorproefje van wat er in de halve finale allemaal kan gaan gebeuren. De winnaar van Roland Gar ros van vorig jaar testte eerst in een ruim één uur durende eerste set zijn landgenoot Henrik Sundström vanaf de achterlijn uit. Met zijn han delsmerk, langdurige en meestal foutloze ralley's won Wilander die set met 6-4. Om vervolgens het gas iets meer open te draaien en in nog eens anderhalf uur met 6-3 en 6-1 aan het langste eind te trek ken. Dat kan dus leuk worden tegen McEnroe, die hij morgen (woensdag) ontmoet. De laat ste keer dat Wilander tegen McEnroe speelde, duurde dat feest bijna 6.5 uur. Die wed strijd, voor de Davis-Cup, werd eind vorig jaar in een hal in Cincinnati gespeeld op het redelijk snelle 'supreme court'. Dat kan dus nog wat worden op het langzamere gravel. Overigens trok McEnroe toen na 5 sets aan het langste eind, maar gisteren toonde hij zich nog niet gerust over de afloop van de halve finale tegen Wi lander. „Als hij het op tapijt al 6.5 uur tegen mij kan volhouden", aldus McEnroe, „dan zou het op gravel nog wel eens veel langer kunnen duren. Uitslagen: damesenkel, kwart finales: Durie (GBr)-Austin (VSt, 4) 6-1,4-6,6-0; damesdubbel, twee de ronde: Mandlikova/Ruzici (Tsj/Roe, 7) -Filkoff/Minter (VSt/ Aus) 6-0, 6-3; derde ronde: Masca- rin/Moulton (VSt)-0'Neill/Whyt- cross (Aus) 6-0, 6-3; Jordan/Smith (VSt)-Nagelsen/Wade (VSt/GBr) 6-2, 6-7, 6-4; gemengd dubbel, tweede ronde: Pablo en Laura Ar rays (Peru)-Piatek/Camus (VSt/ Chil) 6-2, 6-7, 7-5;in het junioren- toernooi op Roland Garros verloor Rob Simon in het kwalificatietoer nooi van de Fransman Georges To- runant: 2-6, 3-6; heren enkel, vier de ronde: Mats Wilander (Zwe)- Henrik Sundström (Zwe) 6-4, 6-1, 6-3; John McEnroe (VSt)-Eliot Teltscher (VSt) 6-3, 3-6, 6-4, 6-1; Guillermo Vilas (Arg)-Jimmy Arias (VSt) 7-5, 6-3, 6-2; damesen kel, kwartfinale: Mima Jausovec (Joe)-Kathy Horvath (VSt) 6-1,6-1 herendubbel, achtste finales: Gon- zalez/Pecci (Pri/Par)-Raham/ Warder (Aus) 6-3, 6-3; Dyke/Pra- joux (Aus/Chi)-Birner/Pimek (Tsj) 5-7, 6-2, 6-3; Fromm/Glick- stein (VSt/Isr)-Clerc/Nastase (Arg/Roe) 6-3, 4-6, 6-4; Kirmayr/ Motta (bra)-Damiani/Ycaza (Uru/Equ) 7-5,6-7,6-4; Slozil/Smid (Tsj)-Casal/Hocevar (Spa/Bra) 6-4, 6-0; Jarryd/Simonsson (Zwe)- Fillol/Rebolledo (Chi) 6-2, 6-3; da mesdubbel, achtste finales: Du- rie/Hobbs (GBr)-Lee Duk/Roma- nov (ZKo/Roe) 4-6,7-5,6-0. Oranje-truidrager in Olympia's ronde Henk Bouwman (rugnummer 43) reed gisteren een zeer at tente koers. Op deze foto rijdt hij in een kopgroep, die later zou worden achterhaald. - fotoanp door Jac Eestermans GELEEN - Henk Bouwman heeft zich een sterk leider ge toond in Olympia's ronde van Nederland. In de 'koninginne- rit' over 154 kilometer, met start en finish in Geleen, waarin voor de eerste maal een Tsjech, Vladimir Dolek, van zich deed spreken, door na een lange solo de etappe-zege te bemachtigen, boekte de Drent zelfs enige tellen winst op zijn naaste belager Hans Boom. Toch was de 23-jarige pupil van Piet Hoekstra aan de meet in de Limburgse mijnenstad niet echt tevreden over het koersverloop. Hij had er in derdaad alle reden toe, want het wedstrijdbeeld werd op HILVERSUM (ANP) - In een extra televisie-uitzending zal de NOS in Studio Sport mor genavond (Nederland II, 22.00- 22.25 uur) aandacht besteden aan de voetbalwedstrijden in de na-competitie van de KNVB. In een extra uitzending van het NOS-televisieprogramma Studio Sport wordt donderdag (Nederland II, 23.00 uur) aan dacht besteed aan de open Franse tenniskampioenschap pen op Roland Garros en het Europees kampioenschap bas ketbal. SALLANCHES - Jac Hane graaf heeft voor zichzelf be sloten, dat hij ook volgend jaar ploegggenoot van Jan Raas zal zijn. De Nederlandse kampioen van 1981 gaat met de oud-we reldkampioen mee naar diens nieuwe Nederlandse ploeg, waarvan Jan Gisbers de ploegleider wordt. Hiermee is het aantal „vertrekkers" bij Peter Post op zes gekomen. Eerder kwamen Jan Raas, Cees Priem, Leo van Vliet, Ad Wijnands en Ludo Peeters tot dat besluit. voor hem ongunstige wijze be ïnvloed door de merkwaardige manier, waarop de Russische ploegleider Solokov zijn ren ners begeleidde. Solokov was immers in geen velden of we gen te bekennen op het mo ment, dat zijn best geklasseer de coureur tweemaal vlak achtereen lek reed in de kop groep, die in die fase een voor sprong had van 1.40 min. Het gevolg was dat de Oost-Euro- pese machtsgreep, die door de Oostduitser Mario Hernig al na 15 kilometer op poten was gezet en waaraan de oranje trui-drager als enige Neder lander deelnam naast twee Russen, nog een Oostduitser en een Tsjech, een vroegtijdig einde vond. „Verrekte jammer", oor deelde Bouwman, „dat we moesten wachten op Lou Pa- lenko. Als hij sneller andere wielen had gekregen, waren we vrijwel zeker uit het ge zichtsveld van de groep geble ven. Ik maak me sterk dat we dan niet een hoop winst had den kunnen boeken. Maar ja, we moesten wel wachten, want zijn ploegmakker Jaro- schenko reed natuurlijk geen meter meer en met vier man hadden we het toch niet ge red." Na de beklimming van de Keuterberg, waar de marge nog slechts een halve minuut was, overbrugde Toon van der Steen als eerste de afstand tot de kopgroep. Hoewel de voor sprong van de leiders daarna weer opliep tot bijna een mi nuut, wist het peloton zich nog niet geslagen. Onder aanvoe ring van vooral de redelijk op geknapte Gerrit Solleveld („een pleister met verdovende zalf doet wonderen") werd niet veel later de aansluiting bewerkstelligd. En daarmee was het attente koersen van de uiterst getalenteerde Bouw man haast voor niets geweest. De Batavus-renner, die ook deel uitmaakt van de nationa le wegselectie van Piet Lie- bregts, daarover: „Meer tijd winst had ik erg goed kunnen gebruiken met die tijdrit in Bladel (vandaag, red.) voor de boeg. De afstand daar (26,5 km.) is niet in mijn voordeel. We zien echter wel waar we uitkomen. Per slot van reke ning werd ik in de proloog ook zestiende op 5 sec." Bondscoach Liebregts, die gisteren de karavaan volgde door de Zuidlimburgse heu vels, durfde in Geleen zelfs te stellen, dat Bouwman Olym pia's ronde in het geacciden teerde terrein had kunnen winnen. „Die jongen is erg goed, een echte rouleur a la Thurau. Ik bestempel hem zelfs als een serieuze kandi daat voor de wereldtitel. Als hij met die groep weg had kunnen blijven, dan had er voor hem vrijwel niets meer fout kunnen gaan. Nu weet ik het zo net nog niet." De hergroepering op ruim 50 kilometer voor Geleen was voor de Tsjech Dolek het sein om een kans te wagen. Volko men ongevaarlijk met een zeer bescheiden positie in het klas sement hoefde hij op weinig weerstand te rekenen. Die kreeg hij dan ook niet, zodat hij uiteindelijk met 41 sec. voorsprong de eindstreep be reikte. Peter Pieters, die de ronde van zijn leven rijdt, won de sprint van het achtervol gende peloton, waarin alle troeven vertegenwoordigd waren. De uitslag van de zesde etappe van Olympia's ronde van Nederland over 154 kilometer met start en fi nish in Geleen is: 1. Vladimir Do lek (Tsj) 3.35,15 (met tijdvergoeding 3.35,00), 2. Peter Pieters (Rnd) 3.35,56, (3.35,46), 3. Igor Slama (Tsj) 3.35,56 (3.35,51), 4. Milan Jonak (Tsj) 3.35,56, 5. Nico Verhoeven (Ams) z.t., 6. Dries Klein (Gaz) z.t., 7. Bernd Dittert (OD1) z.t., 8. Gert Jan Teunisse (Ams) z.t., 9. Joeri Loepa- lenko (Sov) z.t., 10. Arie Hassink (Ams) z.t., 11. Jean Paul van Poppel (Gaz) z.t., 12. Henk Bouwman (Bat) z.t., 13. Piet Damen (Dri) z.t., 14. Alex Zinovjev (Sov) z.t., 15. Serge Woronin (Sov) z.t., 16. Hans Boom (Erp) z.t„ 17. Bert Wekema (Bat) z.t., 18. Frits Schür (Mar) z.t., 19. Maarten Ducrot (Dri) z.t., 20. Ha rald Wolf (ODI) z.t., 27. Toon van der Steen z.t., 30. Peter Hofland z.t., 59. John de Crom 3.55.14, 66. Tini van Rijsbergen z.t., 67. Cornê Hee- ren 3.58.03. Het algemeen klassement: 1. Henk Bouwman (Bat) 19 uur 15 minuten en 01 seconde, 2. Hans Boom (Erp) op vijftien seconden, 3. Sergej Wo ronin (Sov) op 31 seconden, 4. Ma rio Hernig (ODI) op 32 seconden, 5. Gert Jan Theunisse (Ams) op 39 se conden, 6. Peter Pieters (RMB) op 45 seconden, 7. Detlef Macha (ODI) z.t„ 8. Joeri Loepalenko (Sov) op 47 seconden, 9. Frits Schür (Ned) op 52 seconden, 10. Dik van Oorschot (Dri) op 55 seconden, 11. Geert Schipper (Bat) op 58 seconden, 12. Harald Wolf (ODI) op 1.13, 13. Franz Kühn (ODI) op 1.23, 14. Ger rit Solleveld (Erp) op 1.49, 15. Wim Meijer (Bat) op 1.54, 16. Jean-Paul van Poppel (Gaz) op 2.00,17. Alex ander Zinovjev (Sov) op 2.03, 18. Peter Hofland (Dri) op 2.19,19. Nico Verhoeven (Gaz) op 2.21, 20. Dries Klein (Gaz) op 2.26, 30. Toon van der Steen op 4.26,54. John de Crom op 22.01, 65. Corné Heeren op 24.44, 71. Tini van Rijsbergen op 26.22. Van onze speciale verslaggever SALLANCHES - Nederlandse beroepsrenners hebben de laatste vijl jaar naam ge maakt als proloog-specialis ten. In het voorspel van welke etappewedstrijd ook eindigde er wel een bij de eerste drie en vaak stond er wel een handvol binnen de top-tien. In de Dauphiné Libéré pak te sinds 1978 zonder uitzonde ring een Nederlander de over winning. De zegereeks begon met Kuiper. Daarna won Zoe temelk twee jaar achter el kaar. Hij werd weer opge volgd door Van de Velde en Koppert. Het was in Sallan- ches dan ook een merkwaar dig gezicht om de Australiër Phil Anderson gehuldigd te zien worden als winnaar van de proloog van de 35e Dauphi né Libéré. Als de 36-jarige Joop Zoetemelk niet vierde was geworden in het 4,5 kilo meter lange ritje, hadden de Nederlanders het zelfs hele maal laten afweten. De matige prestaties in de korte openingstrijdrit door de acht van Peter Post was wel verklaarbaar. De tijdrijders waren immers thuisgelaten, omdat de Dauphiné in de eer ste plaats een koers voor de klimmers is. Knetemann is nog herstellende van zijn val en Oosterbosch moet reserves opbouwen voor de Tour de France. Gerard Veldscholten had de hoofdrol moeten over nemen. Voor de Twent was de afstand te kort. Peter Winnen deed het nog het beste. De Noordlimburgse klimmer kwam naar de Dauphiné om zijn vorm af te tasten met het oog op de ronde van Frank rijk, die over precies een maand begint. Dit seizoen presteerde hij nog helemaal niets. Winnen kreeg van Post toestemming om rustig aan het seizoen te beginnen. Toen hij echter warm moest draaien in de Catalaanse Week kreeg hij last van een oorontsteking die hem twee weken lang dwong zijn fiets te laten staan. De proloog van de 35e Dau phiné kreeg een 'grote' als winnaar. Phil Anderson, de winnaar van de Amstel Gol- drace, legde de 4,5 kilometer af in zes minuten en vijf secon den. Hij was een tel sneller dan de 21-jarige Fransman Eric Salomon, als aanvoerder van een leger minder bekende renners. Anderson gaf de ouverture van de Dauphiné glans. Nu Hinault met zijn knieblessure heeft afgehaakt is de Australiër min of meer de favoriet. Hij krijgt weinig vedetten tegenover zich, hoe wel bijna alle deelnemers be slist klimmerscapaciteiten be zitten. Ook het ploegje ama teurs uit Polen, dat op het laatste moment kwam opda gen. Veel valt niet van hen te verwachten. Ryszard Szur- kowki c.s. behoren immers tot de veteranen. De uitslag van de proloog is: 1. Phil Anderson (Aus) 6.05,91 (ge middelde snelheid 44,273 km/uur), 2. Eric Salomon (Fra) 6.06,84, 3. Pascal Simon (Fra) 6.08,99, 4. Joop Zoetemelk (Ned) 6.09,92, 5. Greg Lemond (VSt) 6.11,02, 6. Regis Clere (Fra) 6.11,13, 7. Michel Laurent (Fra) 6.12,19, 8. Jean-Marie Grezet (Zwi) 6.12,39, 9. Bernard Vallet (Fra) 6.12,55, 10. Jacques Michaud (Fra) 6.12,79, 11. Claude Moreau (Fra) 6.12,84,12. Claude Criquielion (Bel) 6.14,53,13. Gilbert Glaus (Zwi) 6.14.62, 14. Serge Demierre (Zwi) 6.14.63, 15. Pierre le Bigaut (Fra) 6.14,81, 16. Jesus Blanco (Spa) 6.15,22, 17. Peter Winnen (Ned) 6.15,40, 18. Jean louis Gauthier (Fra) 6.15,88, 19. Charly Berard (Fra) 6.15,91, 20. Jerome Simon (Fra) 6.16,06, 30. Gerard Veldschol ten (Ned) 6.18,95, 35. Theo de Rooy (Ned) 6.20,53, 39. Henk Lubberding (Ned) 6.21,55, 40. Johan van de Vel de (Ned) 6.22,20, 50. Jac Hanegraaf (Ned) 6.25,82, 53. Leo van Vliet (Ned) 6.26,79. Van een speciale verslaggever SALLANCHES De ploeg van Peter Post is gisteren slechts met acht, in plaats van negen, renners gestart in de 35e Dau phiné Libéré. Ad Wijnands reisde niet af naar startplaats Sallanches. Assistent-ploegleider Jules de Wever (Post zou een paar dagen later komen) wist te vertellen, dat de Limburger afgelopen zaterdag ziek was. Hij reed de Belgische kermis- koers in Overmere niet uit. Wijnands zou een bezoek aan zijn huisdokter brengen en vervolgens naar de Franse Al pen vertrekken. Op het laatste moment heeft hij daar vanaf gezien. Van onze sportredactie VEENDAM - Eerste divisie club SC Veendam overweegt trainer Hans Alleman aan de kant te zetten. Hans Alleman, die nog een contract van een jaar heeft, ligt slecht in de spelersgroep. Ondanks herhaalde pogin gen van het bestuur om beide partijen tot elkaar te brengen, heeft de spelersgroep inmid dels weer eens laten weten dat het liever ziet dat Alleman vertrekt. Het bestuur zal een dezer dagen een beslissing ne- DEN HAAG (ANP) - De inter nationale biljarttitels zullen het komend seizoen volgens het set-systeem worden be twist. De Europese biljartfedera tie (CEB) moest, aldus KNBB- voorzitter Jan Lageweg, dit weekeinde in Genève schoor voetend akkoord gaan met dit vorig jaar in Oost-Duitsland genomen principebesluit. La geweg: „Na het experiment bij de Europese titelstrijd 47/2 in Elda, wilde het grootste ge deelte van de afgevaardigden weer terug. Een twee-derde meerderheid voor het terug schroeven van het besluit had den we gezien de houding van Nederland, België, Frankrijk Oostenrijk en de Scandinavi sche landen zeker gehad. Een voorstel daartoe hadden we echter drie maanden voor het congres in Genève moeten in dienen". MIJDRECHT (ANP) - De uit slagen van de gisteren voor de tiende ronde van het toernooi om het Nederlands kampioen schap schaken voor dames ge houden gespeelde partij® zijn: Pluymert-Harmsen 1/2-1/2 p, Ca* meron-Bruinenberg 1/2 - 1/2, der Mije-De Greef 1/2 - 1/2, »?n der Giessen-De Kleuver 1-0, N»' gel-A. Cameron 1-0, Drewes-Be afg; stand na tien ronden: 1. Brui nenberg, Van der Giessen 7 P®; ten, 3. Van der Mije 6 1/2, 4. ue Greef en Pluymert 6,6. Belle 51'* afg, 7. P. Cameron 51/2,8. Stadas afg, 9. Drewes 4 1/2 1 afg, 10. Nag< 4 1/2, 11. Harmsen 3 1/2,12. A. W' meron 3, 13. De Kleuver 2 1/2, Vogel 11/21. VOETBAL - Voor het Olym pische kwalificatietoernoo zijn drie wedstrijden afg®' werkt. In Kampala w'O Oeganda met 4-1 (1-0) van-A' gerije voor 20.000 toeschou wers. In Maputo zegevier» Zimbabwe met 1-0 (1-0) °v Mozambique. Marokko ve sloeg in Casablanca met 3-01 0) Guinee. plNSDAG 31 ME11983 miniumilium rfERNEUZEN - Het eerste mi- „ed-team van Animo uit Ter- neuzen behaalde het kam pioenschap in de derde klas van de landelijke tenniscom- petitie, na de winst op Hulster Jynbacht 1 (6-2). Beide teams spelen hierdoor het volgende seizoen tweede klas. In dit prestigeduel stond feitelijk al leen een kampioenschap op bet spel- want promotie stond voor beide teams reeds vast. Of dit van invloed is geweest op het verloop van de partijen, is niet te zeggen, feit was dat bet allemaal wat vlotter ver liep voor de Terneuzenaren dan de vorige ontmoeting in Hulst. Coen Dobbeleir, ditmaal te gen Mark Leenknegt, maakte korte metten met zijn tegen stander. Leenknegt stelde er slechts drie games tegenover (6-3 6-0). Tim van Dijk kende weinig problemen met Jean iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiii""""!"»»""! Van onze tenn TERNEUZEN - Het gebeur schappen in Souburg staat steeds centraal. Zoals beken mers een voorlopige schorsin me aan de kampioenschappi onmogelijk werd. De ouders daarna geconfronteerd met - hen aangespannen kort ged het districtsbestuur genomer Per brief hebben de ouder: ke tennisbond, waarin zij aa willen voorleggen aan de ges vragen zich af waarom er nl heeft plaatsgevonden en wa drie spelers, wiens namen aa teerd, alsnog aan het toern deelnemen. De gebeurtenissi punt vormen op de volgende van het districtsbestuur. Van onze spor HULST - Tot in de slotminuten zaalvoetbaltoernooi dat De Stei Dullaert hield. Voor de vele Hl evenement helemaal een succe toernooi wonnen. Want het was club De Ster, die de langste ad sterk bezette toernooi. In de beslissende wedstrijd waren het Lucas van de Voor de en Benny van de Brande die de winst voor De Ster be zegelden door de doelman van het Belgische Beloftenteam te verslaan. Zodoende pakte De Ster 12 punten uit de zeven te spelen duels. De tweede plaats ging naar het Antwerpse Ter Linde dat 11 punten verzamel de. Van onze sportredactie ZAAMSLAG - Frank Deij, de 29-jarige voorstopper die twee seizoenen geleden nog enige tijd voor het Axelse AZVV (tweede klas KNVB-zaterdag- voetbal) gespeeld heeft, maar vorig jaar alleen in de zaal ac tief was, speelt volgend sei zoen voor Zaamslag. Zaamslag komt uit in de derde klas van het KNVB-za- Van onze sportredactie ST.-JANSTEEN - Op het voetbalterrein van Steen in ?t.-Jansteen wordt zaterdag 4 Juni het jaarlijkse Frans Pleu- •us-toernooi gehouden. De or ganisatie van dit toernooi is in handen van de veteranenafde- "ng van Steen. Het toernooi begint om half twee 's middags en de prijsuit reiking in restaurant Sport is Sepland omstreeks 18.00 uur. De deelnemende ploegen zijn: internos, Etten-Leur; Beve- ren, België; Vogelwaarde, 'erneuzense Boys, Hontenisse, Koewacht, Clinge en Steen. oostburg - 's-Heer Arendskei w ^as van het zaterdq wedstrijd die afgelopen weekeir •verd op eigen veld met alleszegg Kruiningen. Twee winstpuntei armee één punt voor Heinkens Al bij de rust was de strijd ge: refters van achtereenvolgens Ki gebuure, Jacco Nieuwenhuize er sUare. Na de thee zorgden Jacco abben voor een 8-0-voorspror ndré Nieuwenhuize en Ronnie mngen. i

de Stem | 1983 | | pagina 6