Echtpaar in Breskens zestig jaar getrouwd Basis gelegd voor ljzendijkse bewonerscommissie )RT MIDDEN -ZEEUWS LANDGOED TER HOOGE WEER TOEGANKELIJK Verhoging tarieven reële zaak" Hoofdprijs voor Lecluijze examens >AGINA ZEELAND 3 IJSDAG 31 ME11983 Plaatselijk nieuws zendijke Sas van Gent Terneuzen BIBTIM VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 Beleidsplan op komst voor Krammer en Volkerak OOSTBURG - Het dagelijks bestuur van het waterschap Het Vrije van Sluis gaat niet in op de bezwaarschriften, die zijn ingediend tegen het voorstel de canons (tarieven) voor in erf pacht uitgegeven gronden met ingang van vol gend jaar zeer rigoreus te verhogen. Steense toneelclub brengt spektakelstuk Door bericht in De Stem De W van Warande terecht Annelies Maas Nederlands kampioene solo-twirling Bedsprei van Wilhelmina op kantwerkexpo /-->v Turnclub Groot Oostburg neemt proeven af Uitgaan in Zeeland Plaatselijk nieuws Aardenburg Biervliet IJzendijke Feestavond - Zaterdag 4 ju i houdt de feestcommissie an voetbalvereniging IJ2€n. ijke haar jaarlijkse £eeSt] vond voor leden en dona- urs. Vanaf 20.30 uur kan dereen terecht in clublokaal a Porte d'Or. De muzikale mlijsting zal worden ver- orgd door het Scheldekwar- -t. De toegang is gratis en er al een verloting worden ge- ouden met diverse prijzen. iljarten - Na een spannende iljartcompetitie bij de ANBO as van Gent speelden E. Ver meulen en O. Verstraete een slissingswedstrijd die mt. eindelijk als eindstand ople verde: 1. R. Verstraete, 2 0 Verstraete, 3. E. Vermeulen! De overigend deelnemers ont vingen een mooie trofee. 3 ju. i gaan de biljarters van AN BO vergaderen over een zo mercompetitie met als spel- soort bandstoten. De Meerpaal - In het kader van het 10-jarig bestaan van de openbare lagere school „De Meerpaal" aan de Sloelaan it Terneuzen worden alle oud leerkrachten en oud-leerlin gen uitgenodigd op zaterdag 4 juni van 19.00 tot 21.00 uur in bovengenoemde school. Handboogsport - De voorwed strijden met viertallen voor de Zeeuws-Vlaamse kampioen schappen werden in Clinge, Axel en Terneuzen gehouden! Uitslag Terneuzen: 1. Giize Rijen 4 26 punten; 2. Westdor- pe 2 24; 3. Terneuzen 1 20 pun ten. Persoonlijke uitslag: P. Koster, Gilze Rijen 11 punten, J. Verberkmoes, Terneuzen 10; J. Bruggeman, Westdorpe 10 punten. Terneuzen 1, Westdor pe 1 en Gilze Rijen 4 gaan 12 juni naar de finale in Koe wacht. Burgerlijke stand - Geboren: Rico, zv F. Bos-Wisse, Terneu zen; Joost, zv C. Goossen- Goossen, Terneuzen; Jacco- bien, dv Th. Versloot-Huis man, Terneuzen; Jordi, zv D. Ollebek-Snoek, Terneuzen; Maarten, zv B. Koehof-Oprin- sen, Terneuzen; Martina, dv A. van Wijck-de Ruiter, Terneu zen; Evelien, dv F. Sijnesael- Noteboom, Westdorpe; Sara, dv M. Zegers-Guiljam, Ter neuzen; Stefan, zv P. Blom maert-Scheele, Zaamslag; No rine, dv K. Terpstra-Sollie, Biervliet; Cathelijne, dv J. d'Hont-de Blaeij, Hoek; Joey, zv R. Jaberg-Jacobs, Axel; Kim, dv W. Vastrick-de Wolff, Terneuzen; Daphne, dv S. van Hoeve-Ekkenbus, Axel; Bibi- Ann, dv D. Hardman-Pies- sens, Axel; Jasper, zv K. Klei- ne-Abrahamse, Terneuzen; Debbie, dv R. Eerkes-Stravers, Terneuzen; Dominique, dv D, Gosewisch-Velthof, Terneu zen; Pieter, zv J. van Dronge- len-van Leiden, Terneuzen. Ondertrouw: Werner Cort- vriendt, 24, Sluiskil en Inge Herrebout, 20, Terneuzen; Ruurd de Groot, 21, Terneuzen en Maria Labruiere, 21, Ter neuzen; Franciscus de Guch- teneire, 21, Westdorpe en Apo- lonia Meertens, 20, Zaamslag; Martinus de Groene, 24, Ter neuzen en Cynthia Fermont, 19, Sluiskil; Johannes van Tiel, 38, Terneuzen en Christina Nieuwelink, 34, Terneuzen; Antoine van Pamelen, 22, Ter neuzen en Catharina Buijze, 22, Zaamslag; Jan Kleine, 22, Terneuzen en Jolanda de Groot, 20, Terneuzen; Gijsbert Reedijk, 30, Terneuzen en Ma rina de Vogel, 19, Terneuzen; Frederikus de Rijke, 27, Ter neuzen en Christine Dollesla- gers, 33, Terneuzen; Johannes Meerendonk, 43, Terneuzen en Alberdina Kint, 31, Terneuzen; Jacobus Klaassen, 24, Terneu zen en Anna de Braai, 20, Ter neuzen; Pieter Stoffels, Terneuzen en Adriana de Feijter, 23, Terneuzen; Piejre Huitema, 21, Terneuzen en Ca therine Gorsele, 17, Terneuzen. Getrouwd: Christiaan Plf1* teeuw, 24 en Wilhelmina "e' tiet, 22 te Terneuzen; Werner Schuerman, 20 en Helena d Vos, 20 te Terneuzen; Rudou Nachtegaal, 23 en Yoland Vanhouttem, 21 te Sluiskil. Overleden: Neeltje Jansen, 81. wed v M. de Jonge, Terneuzen, Celina de Smit, 74, wed v Colsen, Terneuzen; Ali SeViy' 5, Terneuzen; Marinus de J°n' ge, 92, Zaamslag; Jacob va Drongelen, 68, Terneuzen- Bernardus de Smit, 76, Te - neuzen; Sara van der Hoo 83, wed v A. van Liere, Te neuzen; Emma Wante, 85, w v A. de Booij, Terneuzen; ter 't Gilde, 59, Terneuzen, Ruth Hartman, 67, ev Jong, Axel; Esther schoore, 89, Sluis; Cornelis UP peneer, 70, Axel; Laban v der Klooster, 51, Terneuzen. Mary Cramer, 56, wed v J Terneuzen; Geertruida Tatenhove, 77, Terneuzen. Waterschap gaat niet in op bezwaren fijn een onzer verslaggevers WILLEMSTAD - Vertegen- toordigers van de provincies luid-Holland, Zeeland en Soord-Brabant en van een ze- itntal gemeenten hebben gis- itren in Willemstad een be- sliiurlijk overleg in het leven [troeoen. Dit'overleg moet komen tot je opstelling van een beleids plan, dat duidelijkheid ver schaft over de toekomstige in lichting van Volkerak en Krammer. Voorzitter van het overleg orgaan is gedeputeerde Noor- land van Zuid-Holland. Ver der zijn vertegenwoordigd de provincies Noord-Brabant en Zeeland en de gemeenten Wil lemstad, Fijnaart, Dinteloord, Steenbergen, St. Philipsland, Breskens en Oost-Flakkee. Tevens is gisteren een coör dinatiegroep samengesteld die de diverse nog te vormen werkgroepen gaat begeleiden. Deze coördinatiegroep staat onder voorzitterschap van de Brabantse gedeputeerde Brugman. De gemeenten wor den hierin vertegenwoordigd door de burgemeesters van Fijnaart en van Oost-Flakkee. Hiermee wordt ongeveer de- zelfde werkwijze gehanteerd als bij de inrichting van het Markizaatsmeer en bij de compartimenteringswerken in deOosterschelde. Het streven is om het geza menlijk beleidsplan eind vol gend jaar te realiseren. Het plan zal dan ter vaststelling aan de drie betrokken provin cies en zeven gemeenten wor den voorgelegd. In het plan worden beheer, inrichting en gebruik geregeld van Volke rak en Krammer. Van onze iuivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring West ieeuwsch-Vlaanderen/Wal- fkeren hield met 447 duiven een kringvlucht vanuit Com- Piègne. Winnaar werd een duif van C. Verhoeven te Sou- burg (1434,69 mpm). 2 en 9. M. Rodts te IJzendijke, 3. «vens winnaar van de hoofdprijs Lecluijze te Biervliet, 4. A. Si- Jjonse te Biervliet, 5. C. de Putter, "zendijke, 6 en 10. H. Calon, win naar van de eerste ploegenprijs, 7. van de Plasse, Cadzand, 8. G. «wier en Co. te Cadzand. Jjtocoursbond Zuid Beveland met «15 duiven. 1. P. Oele te Oudelan- (1450,73 mpm), 2,3,4 en 5. M. Je- -Wemeldinge, 6. J. van de >elde, 7. w. Visser, beiden te 's- jeer Arendskerke, 8. R. van der fKJj, Goes, 9. P. Rottier, Kapelle, C Witte, Goes, 11. C. Rentmees- «r, s-Heerenhoek, 12. Joh. Poel jen, 's-Heer Arendskerke, 13. P. Jralipse en zoon, Yerseke, 14. M. «rs, Lewedorp, 15. D. Rijk, Hein- Jenszand. «ncours Combinatie West Zuid- welind met 666 duiven (1450,73 ®Pm). 1. p Oele, Oudelande, 2. J. ran de Velde, 's-Heer Arendsker- f*.3- C. Rentmeester, 's-Heeren- 7°™, 4- Joh. Poelman, 's-Heer wendskerke, 5. M. Ars, Lewedorp, 'W9 D. Rjjk, Heinkenszand, 7. J. ™n Hekke, 8. M. Koens, 10. L. Goe- gbure, aiien te 's-Heer Arends- Zeeuw te Goes met 544 duiven Van een onzer verslaggevers „We vinden het zelf ook ver velend, maar we kunnen er niets aan veranderen", aldus gisteren dijkgraaf Th. Cam- bier. „Hoe fors de stijging voor de betrokkenen ook is, het blijft een reële zaak". Zoals gemeld ontstond er eind vorige maand onder tien tallen erfpachters van Het Vrije te Breskens, Nieuwvliet en Groede grote onrust, toen ze een brief ontvingen van het waterschapsbestuur met daarin het voornemen de ca nons in 1984 met 300 tot 450 procent te verhogen. Als dit voorstel in augustus door de algemene vergadering van het schap wordt aangenomen, be tekent dit dat pachters die nu nog geen ƒ300 moeten betalen, straks jaarlijks meer dan 1100 moeten neertellen. Volgens Camibier kan Het Vrije van Sluis de vele be zwaarschriften niet honore ren, omdat de nieuwe canons (die gelden voor een periode van tien jaar) zijn aangepast aan de huidige bouwgrond prijzen. „We berekenen vijf procent van de sinds 1974 in derdaad enorm gestegen grondprijzen", aldus de dijk graaf. „Voor de pachters na tuurlijk een flinke verhoging, maar vergeleken bij een ren testand van zo'n 9 procent valt het natuurlijk nog wel mee". Om tekst en uitleg te geven over de manier waarop de ca nons, die tien jaar geleden voor het laatst werden bijge steld, zijn berekend, zal het waterschapsbestuur de be trokken pachters volgende maand uitnodigen voor een gesprek. Mocht de algemene vergadering van Het Vrije de voorgestelde verhogingen on derschrijven, dan kunnen de erfpachters in beroep gaan bij Gedeputeerde Staten. - mpm). 1. W. Visser, 2. R. n de Pijl, 3. c. Witte, 4. J. Ver- ïfagen, 5. Weststrate-Martens, 6. lVa" Hekken, 7. Steenhard-Prin ts. G. de Hond, 9. W. de Witte, M van Oosten. "«zwaluw te Kwadendamme met r puiven (1403 mpm). 1. A. Arre- 2 en 8. F. Franse, 3. J. Raas, 4 l" M. van Beveren, 5. Steenbak- •«■-Goud, 6. J. Wauters, 9. P. poortvliet, 10. M. Boudens. .ifwe Doffer te Hansweert met '«duiven (1383 mpm). 1. Combi- mP t Hof, 2 ep 10. De Leeuw S ivS'3 De Klerk en zoon, 4,6 en Keijzer en zoon, 5. E. Stobbe- Vel' j Vette, 9. L. van Ertvelde. -"«JJJenkring te 's-Heerenhoek „«188 duiven (1419 mpm). 1 en 8. „^ntmeester, 2 en 7. P. Kerkho- L. Claessens, 4. A. Westdorp, C y?h.Eij keren, 6. P. Rijk, 9 en 10. Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - Eind ok tober brengt de Camere van Rhetorica St. Jan ten Steene vijf opvoeringen van het spek takelstuk „Reist u mee met Romeo en Julia". Het stuk is een vrolijke be werking door auteur Offer mans van het aloude verhaal van Shakespeare en de regie is in handen van Piet Verwer. De auteur heeft het Shakes peare nogal kwalijk genomen dat hij de liefste geliefden uit de geschiedenis gescheiden laat; erger nog, dat ze dood moeten. Om aan deze zestien- de-eeuwse, al lang onhoudba re, toestand een einde te ma ken, is deze produktie tot stand gekomen. In drie bedrij ven wordt de toeschouwer door het oude Griekenland, de middeleeuwen en de moderne tijd gevoerd om na tal van verwikkelingen te zien dat de liefde uiteindelijk toch triom feert. De reis wordt onderno men compleet met modern ballet en muziek van Stra- winsky. Belangstellende toneellief hebbers die mee willen reizen kunnen alvast de volgende da ta in hun agenda noteren: 29 oktober, 12 en 13 november op voeringen in De Warande te Sint-Jansteen, 19 en 20 novem ber in Den Dullaert te Hulst. Aanvang 20 uur. ST.-JANSTEEN - Enkele we ken geleden verdween van verenigingsgebouw De Wa rande de letter „W". Nadat hierover in De Stem was be richt, is de letter nu terecht. Enkele jeugdige personen die onbekend wensten te blij ven, hebben de letter „W" te rugbezorgd bij de exploitant met de mededeling dat zij deze letter hadden gevonden. Zij werden door de exploitant be loond met enkele pilsjes. Met de letter „W" zal de Arande binnen enkele dagen verande ren in Warande. HENGSTDIJK - Annelies Maas uit Hengstdijk heeft dit weekend de titel Nederlands kampioene solo-twirling in haar categorie behaald tijdens de nationale wedstrijden voor solisten in sporthal Sterren burg te Dordrecht. De wedstrijden werden ge organiseerd door de NTB (Na tionale Twirling Baton). An nelies werd voor haar show met 143,10 punten beloond en was daarmee met ruime voor sprong de beste van de negen deelneemsters in haar afde ling. Annelies Maas is intruc- trice van het minirettenpelo- ton en bovendien miss bij het majorettenpeloton van show band Kloortje uit Klooster- zande. Van onze correspondente MIDDELBURG - Het beheer van het landgoed Ter Hooge bij Middelburg is officieel in beheer gekomen van de stichting Zeeuws Landschap. Hiermee is gedeeltelijk een einde gekomen aan de ontoegankelijkheid van het landgoed. Gedeputeerde mevrouw Maris-Koster deed de openingshan deling door een paal met een bordje verboden toegang uit de grond te trekken. Het landgoed blijft voorlopig echter alleen toe gankelijk voor begunstigers van de stichting. Zeeuws Land schap heeft ongeveer 2000 donateurs door heel de provincie. Het fraaie landhuis Ter Hooge blijft eigendom van de Van Lynden/Ter Hooge-stichting, die tot voor kort ook het landgoed beheerde. Mevrouw Maris-Koster zei in een korte toespraak blij te zijn met de openstelling van het 45 ha uitgestrekte landgoed. „Het provinciebestuur hecht veel waarde aan het behoud van natuur en landschap. We zijn blij met dit initiatief van de stich ting. Alleen zou ik willen pleiten voor een openstelling voor het algemene publiek. We moeten er namelijk voor zorgen dat er geen elite wordt geschapen rond het natuurgebeuren", pleitte de gedeputeerde. Maar volgens voorzitter L. Eelkema zit een algemene open stelling voor het publiek er voorlopig niet in omdat nog een aan tal particuliere huizen op het landgoed bewoond is. De bewoners zouden volgens Eelkema hinder kunnen ondervinden van na tuurvorsers. DE HEER en mevrouw Visser lezen het gelukstelegram dat zij van de koningin ontvingen. - FOTO WIM K00YMAN Van onze I correspondent BRESKENS - Het echtpaar S. Visser-Derks aan de Vij verlaan in Breskens heeft zaterdag het feit herdacht dat het zestig jaar geleden in de huwelijksboot is gestapt. De heer (89) en mevrouw (88) Visser zijn nog vitaal en de heer Visser neemt nog we kelijks deel aan het bejaar denkoor. Hij werd in Maas sluis geboren en mevrouw Visser in Venray. Nadat de heer Visser op 11-jarige leeftijd reeds in dienst gekomen was van het Nederlandse Loodswezen is hij, toen hij niet meer op de schepen mocht varen, als kustwachter gaan werken, eerst in Ouddorp en later in Hellevoetssluis. In 1928 werd hij lichtwachter in Bres kens. Hier heeft hij zijn diensttijd beëindigd en hij werd onderscheiden met de zilveren eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau. Reeds vrijdagmiddag kwam burgemeester C. Spij kerboer van Oostburg zijn gelukwensen aanbieden en namens de gemeente Oost burg kreeg het echtpaar een fruitmand aangeboden. Na mens koningin Beatrix en de commissaris van de konin gin waren er gelukstele grammen. Het echtpaar heeft vijf kinderen, een klein- en drie achterkleinkinderen. De feestelijke dag is in familie kring gevierd. Deze week zullen op het bejaardenkoor echter de feestelijkheden nog eens lichtjes overgedaan worden. Van onze correspondent IJZENDIJKE - „De bewonerscommissies geven de bewoners meer inspraak. Indien er een dergelijke commissie was geweest, toen zich hier in IJzendijke de situatie rondom de Nieuwstraat afspeelde, dan was het allemaal anders gelopen". Aldus de heer E. Merckx, hoofd bewonerszaken van de regionale woningbouwvereni ging Axel tijdens een bijeen komst gisteravond in IJzen dijke. „Er was dan meer we derzijds begrip geweest, en de mensen hadden een ander beeld gehad van de woning bouwvereniging". IJzendijke raakte enige tijd geleden tien woningen kwijt aan de kern Oostburg, omdat omwonenden beroep hadden aangetekend tegen een ge plande bouw. Volgens de heer Merckx was het voor de vere niging ook leuker geweest, als het plan was uitgevoerd. „Op dit moment krijgen we veel te lefoontjes uit IJzendijke, hoe het nu allemaal in elkaar zit", vervolgt hij. „Er zijn veel mensen die in deze plaats wil len wonen". Verder werd gisteravond de basis gelegd voor een bewo nerscommissie in IJzendijke. Mevrouw N. de Braai en de heer A. Dellaert werden als lid benoemd. In totaal waren twee personen op de bijeen komst aanwezig. „Toch kun nen we nu al verder. Als deze beide mensen initiatieven to nen, zal er best iets van ko men", zei de heer Merckx des gevraagd. „De opkomst is na tuurlijk slecht, als je ziet dat er 119 woningen van onze ver eniging in IJzendijke zijn". Naast IJzendijke zijn er nu ook bewonerscommissies in Sluiskil, Waterlandkerkje, Axel, Clinge en Zaamslag. Een afgevaardigde van deze com missies zal te zijner tijd zitting nemen in de bewonerscontact- raad, die eind dit jaar of begin volgend jaar zal starten. „In sommige plaatsen hebben we goede reacties gehad", aldus het hoofd bewonerszaken. „Toch spreekt het de mensen wel aan. Daarnaast wil ik nog eens kwijt, dat wij als woning bouwvereniging afhankelijk zijn van datgene wat de over heid beslist, zoals bijvoorbeeld bij huurverhogingen". Ten slotte deelde de heer Merckx mede, dat wederzijds begrip en contact tussen bewoners en woningbouwvereniging enorm belangrijk is. SLUIS - Een meer dan 60 jaar oude kanten bedsprei, eigen dom van koningin Wilhelmi na, zal het pronkstuk vormen op de tentoonstelling van de kantwerkschool „Koningin Sophie der Nederlanden" te Sluis. De sprei is in 1920 door leerlingen van de school ver vaardigd voor de toenmalige vórstin en is nu door prinses Juliana in bruikleen afgestaan voor de expositie. Behalve het koninklijk bed- textiel zal tijdens de tentoon stelling ook werk van tegen woordige en oud leerlingen van de kantwerkschool te zien zijn. De school is de oudste op dit gebied in Nederland en da teert uit 1850. De expositie, die wordt ge houden in de oude raadhuis- kelder van Sluis, zal vrijdag 10 juni om 19.30 uur door burge meester J. Asselbergs worden gehouden. Het gebeuren duurt tot 26 juni en is dagelijks gra tis te bezoeken van 9 tot 11 en van 2 tot 6 uur. OOSTBURG - De enige tijd geleden opgerichte turnvere niging Groot Oostburg zal woensdag 1 en zaterdag 4 juni turnproeven afnemen. Drie leeftijdsgroepen namelijk 7-9 jaar, 10-11, en 12 jaar en ouder zullen hieraan deelnemen. Woendsdag 1 juni vanaf 13.30 uur voor de leeftijdsklas se 7-9 jaar; vanaf 14.30 uur 10- 11 jaar en vanaf 15.30 uur 12 jaar en ouder. Plaats van han deling is de gymzaal aan de voormalige openbare lagere school. De turnvereniging staat onder leiding van Pa trick Boussen. Zaterdag 4 juni begint men om 10.00 uur in sporthal De Veerhoek in de zelfde volgorde van leeftijds groepen. Het doel van deze turnproe ven is de meisjes en jongens, die op een bepaald niveau kunnen en willen turnen, te selecteren voor een nog op te richten selectie turngroep. De deelnemers kunnen zich op de volgende onderdelen uitleven: lange mat, brug, springen, rin gen, rekstok en balk. Vaders en moeders, maar ook andere blangstellenden zijn op beide dagen welkom. GOES - Schoolraad - Dinsdag 31 mei houdt de Schoolraad Openbaar Onderwijs in Goes de algemene vergadering in de openbare lagere school De Ha- nekam in Goes. Besproken worden onder meer de mede zeggenschapsraad, het bedrag per leerling en een inleiding over de school voor speciaal voortgezet onderwijs, de Vliedberg. De vergadering be gint om 20.00 uur. GOES - Avondfietsvierdaagse - De toerafdeling van de ren en tourclub Theo Middelkamp houdt van 31 mei tot en met 2 juni in Goes haar tiende avondfietsvierdaagse. Start en finish zijn bij de kantine van voetbalvereniging Goes op het gemeentelijk sportpark. In schrijven van 10.30 tot 19.30 uur. 'S-HEER ARENDSKERKE - Jubileum Execelsior - De brassband Excelsior uit 's- Heer Arendskerke viert zater dag 4 juni het 90-jarig bestaan met een receptie van 15.30 tot 17.00 uur in Het Trefpunt en een feestavond in de aardap- pelloods van C. Huigen op het industrieterrein Eindewege. 's-HEERENHOEK - Vlaamse kermis - Zondag 5 juni wordt in 's-Heerenhoek een Vlaamse dag gehouden. Alle verenigin gen uit Esen, dat in Vlaande ren ligt, komen 5 juni naar 's- Heerenhoek. Tweehonderd Vlamingen doen mee aan de monstraties en wedstrijden. AXEL Streekmuseum- Expositie van Cees Jansen met olieverfschilderijen. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17 u. vrijd. ook 10-21 u. (t/m 4 juni). GOES Grandtheater - 20 u. De lift, 16 j. HULST Koning van Engeland- 20 u. De lift, 16 j. 20 u. First blood, 12 j. 20 u. The verdict, 12 j. 20 u. Verboden spel letjes op de schoolbanken, 18 j. MIDDELBURG De Vleeshal - Werken van de Oos- tenrijkse kunstenaar Oswald Oberhuber. Geop.: di. t.m. zat. 13-17 u. zond. 14-17 u. (t.m. 12 juni). Zeeuws Museum - Foto's van Paul Citroen. Geop.: ma. t.m. vrij. 10-17 u. (t.m. 27 juni). OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Jonge wilde meisjes, 18 j. TERNEUZEN Luxor- 20 u. First blood, 12 j. 20 u. Garde a vue, 16 j. VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. De gendarme in paniek, a.l. Alhambra 2 - 20 u. De lift, 16 j. Galerie Marquis, Nieu- wendijk 15-Overzichts-tentoon- stelling van Gerrit van der Ven met schilderijen. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17.30 u. zond. 14-17 u. (t/m 5juni.) IJZENDIJKE Streekmuseum West-Zeeuwsch-V- laanderen- Zomerexpositie van bo debussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug). Muzikanten en majorettes trekken 's-middags door het dorp. Verder wordt een grote Vlaamse kermis gehouden. De jaarlijkse touwtrekwedstrijd wordt gehouden tussen Zeeuwse en Vlaamse touw trekkers. 'S-HEER ARENDSKERKE - Toertochten - De Toerclub 's- Heer Arendskerke houdt za terdag 4 juni drie toertochten over 30, 50 en 100 kilometer. Start en finish zijn bij café De Tol in 's-Heer Arendskerke van 9.00 tot 14.00 uur. GOES - Voorlichting NGOLB - Het Nederlands Genootschap tot Opleiding van Leraren voor het Beroepsonderwijs en de Nutsacademie voor Peda gogische en Maatschappelijke Vorming te Middelburg, belegt een gezamenlijke voorlich tingsavond woensdag 1 juni in het gebouw van het christelijk lyceum voor Zeeland, Berg weg 4 te Goes. De voorlichting begint om 19.30 uur. GOES - Vrouwenberaad CDA - Donderdag 2 juni om 13.45 uur komen de leden van het CDA-vrouwenberaad voor de jaarvergadering bijeen in de Prins van Oranje te Goes. Op de agenda staat het discussie onderwerp voor het komende najaar: „Zedelijkheidswetge ving". Mevrouw Elenbaas- Murre, maatschappelijk werkster en lid van de lande lijke CDA-werkgroep zede lijkheidswetgeving, zal dit on derwerp inleiden. Boiling - Uitslag bolling bij E. de Vreeze: 1. R. Haverbeke- Th. Vermeulen-L. van Waes, 2. M. van Killegem-A. Debaets- M. de Vreeze, 3. E. Kerkhove- E. de Vreeze-H. Marclé, 4. J. Evers-R. Lampo-J. Kerkhove, 5. P. van Pamelen-J. Goet- hals-A. Eecke. Koningsbolling - De Ware Vrienden hield de jaarlijkse koningsbolling bij E. de Vree- 'ze. Uitslag: 1 en koning: J. Blondeel, 2. Th. Vermeulen, 3. R. de Clerck, 4. E. de Vreeze, 5. M. de Vreeze. ATV - Het clubkampioen schap 1982-1983 van de Aar- denburgse Tafeltennis Vere niging (ATV) is bij de heren evenals vorig seizoen, behaald -door Franky Vermeulen. Hij haalde het uiteindelijk met 1 punt voorsprong op Peter van Waes. Hij won in de dubbele competitie 18 van de 20 partij en. Uitslag: 1. Franky Ver meulen, 2. Peter van Waes, 3. Edwin van Waes, 4. Bram Hoogesteger, 5. Martin Corne lius. Het revanchetoernooi met de „top 6" van het clubkam pioenschap werd gewonnen door Guido Snouwaert voor Peter van Waes en Franky Vermeulen. De "top 7 tot en met 11" was voor Maarten van Helden. Kampioene bij de da mes werd Dominique Tas uit Eede, 2. Veronique Maenhout, 3. Maureen Tas. Veronique Maenhout werd ook jeugd kampioene (tot en met 14 jaar). Zij bleef daarmee verrassend enkele jongens voor. De eerste drie: 1. Veronique Maenhout, 2. Petra Cauwels en Pascal Meijer. MAB Uit - Zondag 12 juni zal MAB Uit ter afsluiting van het seizoen een laatste bezoek brengen aan de opera van Gent. Er zal een operette „Das Land des Lachelns" van Franz Léhar worden bijgewoond. W Breskens - Vrijdag 3 juni houdt voetbalvereniging Bres kens haar voorjaarsvergade ring in het clubgebouw op sportpark Baerzande. Aan de orde komen onder meer de in deling van de elftallen voor de komende competitie en de ver kiezing van de elftalcommis sie. In deze commissie zijn Gerrit van Heck en Willy Ver- meire aftredend en herkies baar, terwijl Jan van de Lijke niet meer herkiesbaar is. De vergadering begint om half acht. -,l - «JAJüf? A/ Viswedstrijd - Th. Vermeulen is afgelopen zondag winnaar geworden van de eerste wed strijd van de IJzendijkse hen- gelvereniging in De Veste. Door het koude weer waren de vangsten slecht. In totaal wa ren er 30 deelnemers. Uitslag: 1. Th. Vermeulen, 2. W. Wijf fels, 3. P. van Landschoot, 4. J. Cocquyt, 5. F. de Jong. OOSTBURG - Techniscfte scnooi voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen, geïntegreerd booglassen: J. Blaak man, Schoondijke; E. Faes, Water- landkerkje; P. Heetesonne, Zuid- zande; L. Istas, Zottegem; P. Pol derman, Sluis; A. Quaak, IJzendij ke; J. Rooze, Biervliet; J. Sijrier, Oostburg; A. Versprille Breskens.

de Stem | 1983 | | pagina 15