VERZEKEREN: Michael Pieters sportman van het jaar VOORZITTER JVERKBES TUUR STAPT Regen spelbreker bij Bastionfeesten I Hulster bejaarden gaan Jeu de Boulen PLAATSELIJK NIEUWS V MAKING AN\ CITROËNA en hotel te boeken nationale Reis- en :ens verzekerd van hulp op allerlei e Alarmcentrale en nten.Uiten thuis rE. mSPAG 31 ME11983 VAN ZEELAND (JLST - De voorzitter van het werkbestuur an de Hulster ziekenomroep Radio Nightin- ale, R. Troch, heeft gisteravond schriftelijk edankt voor verdere medewerking aan de jekenomroep. foch tevreden organisatie Mster oor We Dame Drukke rommelmarkt Vogelwaarde Schietingen W. DE BLOCK Uitslagen wedvluchten Compiègne Axel EHBO Clinge huldigde jubilarissen Open dagen van SKW te Philippine goed geslaagd Veel bezoekers voor Hulster bouwvereniging Hulst Heikant Hengstdijk Koewacht Lamswaarde Ossenisse St.-Jansteen A12 EENTE STBURG ig bestemmingsplan ngebied" Oostburg maakt ter vol- alde in artikel 28, lid 6, uimtelijke Ordening be rde Staten van Zeeland 12 april 1983, nummer .O., gedeeltelijk hebben r de gemeenteraad op 15 bestemmingsplan „Bui- andering. uden aan een gedeelte ng en het bestemmings- g van 3 juni 1983, gedu- gemeentesecretarie, bu- lening, Schouwburgstraat ieder ter inzage, t bezwaren zowel tot de t Gedeputeerde Staten gewend, kunnen gedu- termijn een maand, bij tellen. Gelijke bevoegd en ieder, die bezwaren ouding van goedkeuring Staten aan een gedeelte moeten worden gericht in en worden gezonden r de Geschillen van Be- n State, Binnenhof 1te 's 83. meester voornoemd, pijkerboer. ft dienen wij 'ten dusdanig communicatie, effect ri worden'. 1 gebruiken, Rdelijk'. in samenwerking met nmr 5 Taal bevorderen y0n onze correspondent «ELWAARDE - Op de teelden van VV Vogel de werd zondagmiddag je jeugdleden een tien- L gehouden teneinde te jjen tot de sportman van tienkamp bestond uit de lijnde onderdelen: doel- T16 PAGINA ZEELAND 2 trappen, dribbelen, straf schoppen, koppen, balcontrole, sprint, schietproef, bal inwer pen, verspringen en afstand lopen. Sportman van het jaar werd Michael Pieters, tweede werd Frank Mangnus en derde An- gelo Stenendaal. Voor ieder elftal was er voor de beste een beker: bij de B-junioren Er- win van Stevendaal, C-l-ju- nioren Arno Wauters, C-2-ju- nioren Ludo Wauters, D-l-pu- pillen Frank Kerckaert, D-2- pupillen Anja de Bruin, E-l- pupillen Dennis de Poorter, E-2-pupillen Werner Vonk, F-i mini-pupillen Maaike van Esbroek, F-2-mini-pupillen Jordi van der Starre. Pechvo gel Jurgen Piessens -hij brak zijn sleutelbeen- kreeg een vaantje. Na afloop van de tienkamp werd er een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de ouders en de jeugdleiders, aangevuld met bestuursleden. De wed strijd werd gewonnen door de ouders met 3-2. Voor de ouders scoorden E. de Schepper en G. Vonk (twee maal), voor de jeugdleiders scoorden A. van Dorst en F. de Rijk. Ruzie bij Radio Nightingale Van een onzer verslaggevers Aanleiding tot deze up zijn de onenigheden ie enige tijd geleden tus- de heer Troch en an- ere medewerkers van de iekenomroep rezen. Ge netten in Hulst als zou ijn vertrek verband widen met onregelma- ijheden in de financiële trantwoording van de lichting wijst de heer iroch fel van de hand. .Ik heb nooit iets met admi- itratie te maken gehad. Ik lijg stank voor dank", zei hij. jen klein comité, gevormd drie leden van het stich- tgsbestuur van de zieken- .noep, onder leiding van lorzitter J. Majoor, heeft in- ;ddels de zaken onderzocht donderdagavond zal het be- tuur, zo verwacht de heer lajoor, bepaalde maatregelen «vaardigen. „Niet denkbeel- ig is dat er bepaalde koppen Éen rollen", aldus de heer floor. Volgens hem is het kleine imité tot de conclusie geko- m dat er absoluut geen op- atelijke malversaties in de fainistratie zijn gepleegd, gemand is van Radio Nigh- bewust rijker gewor- ta. Misschien was de admini- tatiewat gebrekkig of is van in goede administratie een «zorgvuldig gebruik ge laakt. Opzet sluit ik echter Ét", aldus de heer Majoor, die irade dat de politie zeker :et ingeschakeld zal worden. De problemen begonnen r.ge tijd geleden toen over en weer verwijten werden ge maakt dat de mobiele studio van de ziekenomroep gereden werd door chauffeurs die en kele alcoholische versnaperin gen hadden genuttigd. De heer Troch, een der chauffeurs gaf dit volmondig toe. „Maar wat ik niet mag, mag een ander ook niet", zo meende hij Volgens de heer Troch rezen er ook problemen toen on danks afwezigheid van een technicus de mobiele studio toch uitrukte voor verslagge ving van een sportevenement. „Ik heb toen in de studio ge weigerd verbinding te maken, wat mijn goed recht was. Dat wordt nu aangevochten". Onenigheid is ook ontstaan over de inning van donateurs- gelden. „Door allerlei omstan digheden is nu nog maar de helft binnen van wat we ande re jaren incasseerden. Toen ik mijn spulletjes had opgeruimd kwamen al gauw de verhalen in Hulst dat ik die andere helft in mijn zak had gestoken", al dus de heer Troch, die zegt zeer teleurgesteld te zijn in andere medewerkers van de ziekenomroep. „Ik dacht dat het na negen jaar samenwer king echte vrienden geworden waren, maar ze laten me als een zak zand vallen", zo meen de hij. Stichtingspenningsmeester F. de Maat bevestigde dat on regelmatigheden in de admi nistratie waren geconstateerd. Hij verwees voor verder com mentaar naar de heer Majoor. Deze zei na de bestuursverga dering van donderdagavond opening van zaken te zullen geven. Van een onzer verslaggevers AXEL-Een miezerige regen afgeloen zaterdag spelbre- geweest bij de tweede talionfeesten in Axel. Niet- ®in waren de organisatoren a afloop best te spreken om it de belangstelling tussen de <iien door goed was en een kei van het publiek de feesten ithele middag trouw bleef. Het zigeunerorkest Waso, Jops poppenkast „Opgepast" •Ratjetoes modeshow vorm- ffl de ignrediënten die de testen boven het gemiddelde ■Widen. Onverwacht grote belang- Bling bestond er ook voor de 'aarzegster die, weggedoken 'een tentje meer dan vijftig •zekere mensen wat op de "ww spelde. Jammer van het rotweer," J klonk het alom. Ook het JSgesteuntje dat wethouder Apers door zin aanwezig- ïlj bij aanvang van de fees- gaf, mocht niet verhelpen het nat bleef. De regen was er ook orozaak dat het slotconcert door de wuwsch-Vlaamse rock and band Roots in café De tonki »'erkt. ;ere Wolk werd af ge- is groot dat de Bas- m een onzer verslaggevers - Het Hulster Ge- Koor trad afgelopen send met suces op in Pa- I «et koor verleende met 82 t,, "1 edewerking aan de ^m^htendmis in de Notre «Er Waren bijna zevendui- "bsnsen voor deze dienst, was echt een openbaring H,01ets mee te maken", zo hJ?1^6 Tilly va" der Wie- stüursüd van het koor, na g^gkeer uit Parijs, hdh» in de Hótre Dame «is»!®ezelschaP ook op tij- tvalides 'n D°me des tionfeesten nog dit jaar een vervolg krijgen. Het ligt in de bedoeling om de Bastionstraat mee te laten draaien met de braderie ins eptember. Dit zou dan in nauwe samenwerking met de stichting Streekcen- trum Axel moeten gebeuren, die dit jaar al zijdelings aan de Bastionfeesten heeft meege werkt. De eerste besprekingen hierover starten binnenkort. Ze zouden erin moeten resul teren dat het publiek in sep tember het rondje Weststraat, Noordstraat, Basitonstraat, Szydlowskiplein, Markt kan maken. Het ccent van de bra derie zou dan komen te liggen op het Szydlowskiplein. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Zondag morgen was het op de rom melmarkt van de vereniging ODI in het dorpscentrum een drukte van belang. De opgehaalde spulletjes gingen grif voor een appel en een ei van de hand. Ook kon men zich al te buiten gaan aan diverse spelletjes, zoals bal gooien, rad van avontuur enz. 's Middags om een uur was er een mini-rommelmarkt, waar kinderen hun spulletjes aan de man konden brengen. Om twee uur werd op drie ba nen begonnen met de grote gaaibolwedstrijd, waaraan werd deelgenomen door onge veer 120 personen, verdeeld over een 12-tal plaatselijke verenigingen. De uitslag was: 1. EHBO, 2. ex aequo Vogel- piek en carnavalsvereniging De Loetsers uit Terhole. De muziek buiten werd verzorgd door de boerenkapel De Lam soren uit Lamswaarde, terwijl binnen in het dorpscentrum Radio Armida een disco had opgesteld. 's Avonds werd in het dorpscentrum nog een bingo gehouden met een groot aantal waardevolle prijzen, waar voor de belangstelling zeer groot was. ■Ullllllllllllllllllllillillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllll 3* Het Jeu de Boulespel werd vorig jaar met zoveel succes geïntroduceerd dat het nu een vast ingredient gaat worden van s Mde bejaardenactiviteiten. Van een onzer verslaggevers 3 HULST - De 65-plussers in Hulst kunnen vanaf donder- 5 H dag regelmatig een spelletje Jeu de Boule spelen aan het S 1 Brederode Bolwerk. De introductie van dit Franse gezel- S 1 schapspel in Hulst is min of meer een gevolg van de vorig 5 jaar gehouden bewegingsweek voor ouderen. 1 1 Jeu de Boule vormde toen slechts een onderdeel van 3 3 het hele programma. Maar het spel viel bij de ouderen 3 van Hulst zo goed in de smaak, dat de stichting Coördine- i 3 rend Bejaardenwerk er nu een vaste activiteit van wil §j 3 maken. Donderdag kunnen de liefhebbers zich verzamelen in 5 S het dienstencentrum „De Lieve". Van daaruit gaat het S 5 gezamenlijk naar het Brederode Bolwerk. Bij slecht weer 1 3 wordt het spelterrein verlegd naar het dienstencentrum. 3 3 Tijdens de eerste speelperiode wordt spelmateriaal ter 1 beschikking gesteld. Later zullen de deelnemers zelf Jeu de Boule-ballen moeten aanschaffen. 3 iin aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiË KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal G. van Rumste, 36 schut ters: hoge en eerste zijvogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; tweede zij vogel: R. van Gremberghe, Koe wacht; grootste aantal 75): L. van Waesberghe, Heikant. KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 25 schutters: hoge vogel: F. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; tweede zijvogel: J. de Waal; grootste aan tal (4)G. Baert, beiden Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van der Steen, 40 schutters: hoge vogel: A. de Jonge; eerste zijvogel: R. de Smet, beiden Koewacht; tweede zij vogel: E. Windhei, Stekene; grootste aantal (5): F. Martens, Nieuwdorp. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 43 schutters: hoge en eerste zij vo gel: E. Cornelissen, Boschkapelle; tweede zijvogel: J. de Waal, Koe wacht; tweede hoge vogel: C. van Gassen, Hulst; grootste aantal (5): Th. van Damme, Koewacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 41 schutters: hoge vogel: C. Willemse, Lokeren; beide zijvo gels: L. Ringoot, St.-Pauwels; grootste aantal (3): W. Rombout, Koewacht. HULST - Bejaardenschieting, De Blaauwe Hoeve, 56 schutters: hoge vogel: C. Stallaert, Stoppeldijk; eerste zijvogel: J. Maas, Hulst; tweede zijvogel: A de Kint, St.- Jansteen; grootste aantal (4): B. de Rooy, Groenendijk. AXEL - Staande wip, Ons Ver maak, 120 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. de Keyzer, Stekene; tweede hoge vogel: H. van de He mel, Axel; eerste zijvogel: G. Sa- voye, St.-Jansteen; tweede zijvo gel: P. Samijn, Zuiddorpe; derde zijvogel: P. Heyens, Wachtebeke; vierde zijvogel: M. de Groot, Koe wacht. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Roeland, St.-Gillis: tweede hoge vogel: G. de Bruyn, Wachtebeke; eerste zijvogel: W. de Munck, Zuiddorpe; tweede zijvogel: F. de Keyzer, Overslag: derde zijvogel: P. van de Bruelle, Boom; vierde zij vogel: J. de Visser, Axel. KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal De Reizende Man, 40 schutters: hoge vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; eerste zijvogel: E. de Maat, Ossenisse; tweede zijvogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; groot ste aantal (4): P. Schelfhout, Lams waarde. TERNEUZEN - Staande wip, De Westerschelde, 45 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: R. Begijn, Ter- neuzen; tweede hoge vogel: D. van Hermon, Aardenburg,eerste zij vo gel: D. Donze, Terneuzen; tweede zijvogel: E. van Eertvelde, West- dorpe; derde zij vogel: O. Kogels, Gilze-Rijen; vierde zijvogel: D. Donze, Terneuzen. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Wisse; tweede hoge vogel: J. Molet, beiden Terneuzen; eerste zij vogel: P. Smulders, West- dorpe; tweede zijvogel: H. de Rijke, Aardenburg; derde zijvogel: H. Leyten; vierde zijvogel: J. Fopma, beiden Terneuzen. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 20 schutters: hoge vogel: D. de Vrieze, Westdorpe; eerste zivjogel: J. van Dam, Moerbeke; tweede zij vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; grootste aantal 76): A. van Damme, Zuiddorpe. OSSENISSE - Zaal Hermans, 20 schutters: hoge vogel: E. de Maat; eerste zijvogel: P. de Waal,; tweede zij vogel: E. de Kort, allen Ossenis se; grootste aantal (5): mevrouw Maas, Kloosterzande. LAMSWAARDE - Zaal De Sport, 12 schutters: eerste hoge vogel en grootste aantal (8): J. Vermeersen, Koewacht; tweede hoge vogel: J. Hoop; beide zij vogels: A. Verhoe ven, beiden Kloosterzande. HULST - Zaal P. Leeraert, 43 schutters: eerste hoge en derde en vierde zij vogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede hoge vogel en tweede zijvogel: B. Visser, Boschkapelle; eerste zijvogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; grootste aantal (5): P. Vonk, Boschkapelle. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 25 schutters: hoge vogel: L. Martens, Hoofdplaat; beide zijvo gels: M. Daemers, Bassevelde; grootste aantal (4): O. Acke, Hoofd plaat. OSSENISSE - Zaal Hermans, 28 schutters: eerste hoge vogel: P. de Waal, Ossenisse; tweede hoge en beide zij vogels A. Verhoeven, Kloosterzande; grootste aantal (6): mevrouw Maas, Kloosterzande. HULST - OZO-velden, De Stads herberg, 35 schutters: eerste hoge vogel: R. Verschoten, Hengstdijk; tweede hoge vogel: J. de Bin, Clin- ge; eerste zijvogel: J. van Damme, Moerbeke; tweede zijvogel: F. Trappeniers, Moerbeke; grootste aantal (6): A. de Bliek, Hulst en G. Frankaert, Clinge. WESTDORPE - Staande wip, St. Sebastiaan, 40 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Remortel, St.- Jansteen; tweede hoge vogel: G. van Waes, Westdorpe; eerste zijvo gel: P. Koster, Gilze-Rijen; tweede zijvogel: J. Misseghers, Axel; derde zijvogel: L. Vervaet, Zelzate; vier de zijvogel: K. Bakker, St.-Jan- steen. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Bruggeman, Westdorpe; tweede hoge vogel: P. Smulders, Westdor pe; eerste zijvogel: B. Soens, Basse velde; tweede zijvogel: D. de Vrie ze, Westdorpe; derde zijvogel: me vrouw Savoye, St.-Jansteen; vier de zij vogel: R. Saye, Zelzate. (ADVERTENTIE; Tlvollweg - Hulst Tel. 01140-120S8 Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Aan de vanuit Orelans gehouden provinciale wedvlucht werd door 4658 dui ven deelgenomen. 1. M. Rodts, IJzendi jke, 1472,893 mpm. 2. G. Dusarduijn, Groede; 3. A. de Meijer, 4. P. van Looij, beiden St.-Jansteen; 5. A. Schaap, Groede, 6. J. van de Plasse, Cadzand; 7. A. Mattens, St.-Jansteen; 8. H. van de Hemel, Philippine; 9. A. Duininck en zoon, Cadzand; 10. P. de Smet, IJzendijke; 11. A. Roelofs, Middel burg; 12. Ch. de Poorter, Souburg; 13. B. van Hulst, Kloosterzande; 14. H. de Feber, Sluiskil; 15. P. Koers, Sas van Gent. Hoop te Biervliet, 170 duiven, 1418,36 mpm: 1 en 6. J. Lecluij- ze, 2 en 5. A. Simonse, 3 en 8. A. du Puy en zoon. 4. O. Kouijzer, 7 en 9. Van de Linde-De Regt, 10. M. de Dobbelaere. Nog Sneller te Breskens, 271 duiven, 1411,34 mpm: 1. P. Bui- ze, 2 en 8. D. Mookhoek, 3,4 en 7. P. Gernaert, 5. L. Ras, 6. Sj. van de Velde, 9. Th. Smalle- gange, 10. Ch. de Looze. Strijd in Vrede te Groede, 186 duiven, 1418,79 mpm: 1. ge broeders Van de Wege, 2. H. Elfrink, 3,8,9 en 10. E. Ulijn, 4 en 6. G. Schautteet, 5. L. van de Wege, 7. A. Hendriks. De Snelvliegers te Oostburg, 187 duiven, 1433,84 mpm: 1,2 en 5. J. de Lijzer, 3 en 7. R. van Hee, 4 en 8. C. Bron, 6. T. de Poorter, 9. A. van Hijfte, 10. J. Verkest. De Getrouwe Duif te Cadzand, 160 duiven, 1410,51 mpm: 1. A. Duininck en zoon, 2 en 5. J. van de Plasse, 3. Schrier en Co, 4. S. de Putter, 6. A. Mabelis, 7 en 9. M. de Lijser, 8. Aart Vasseur, 10. A. van Houte. Eerste de Beste te Schoondij- ke, 145 duiven, 1406,79 mpm: 1 en 3. C. jansen, 2 en 4. J. Tem merman, 5. J. Dhont, 6 en 9. Cl. de Wever, 7. P. de Hullu, 8. C. Boogaard, 10. J. Pijcke. Recht voor Allen te Sluis, 168 duiven, 1394 mpm: 1 en 2. M. van de Bussche, 3,4 en 8. P. Pielaet, 5. O. de Meijer, 6. J. Coppens-Focke, 7. A. Dierckx, 9. G. Tanghe, 10. J. Concquit. Steeds Sneller te IJzendijke, 282 duiven, 1432 mpm: 1 en 8. M. Rodts, 2. J. Deprèz, 3. F. Dieleman, 4. M. Mornout, 5. Putter en zoon, 6 en 7. P. Neve, 9.1. de Cocq, 10. G. Blaakman. VZV te Hoofdplaat. 306 dui ven, 1417,2 mpm: 1. gebroeders Van Grol, 2 en 5. H. Calon, 3. Th. Steijaert, 4. A. Gernaert, 6. A. de Poorter, 7. P. Martens en zoon, 8. Poorter Pré, 9. P. Seherbeijn, 10. P. de Poorter. De Bonte Duif te Aardenburg in samenspel met De Grens- vliegers te Eede, 92 oude dui ven, 1414,8 mpm: 1 en 7. J. Om men, 2 en 6. R. Braat, 3. A. Breijaert, 4. O. van Queckel- berghe, 5. Ph. Rammelaere, 8. A. Verstrate, 9 en 10. E. Rijc- kaart. Met 69 jaarlingen, 1370,9 mpm: 1 en 2. J. Wieme, 3. A. Baerdemaker, 4. O. de Vriend, 5. W. de Clerck. De Reisduif te Philippine, 248 duiven, 1422,13 mpm: 1,4 en 8. 5. Jansen, 2. C. de Mul, 3 en 7. J. den Hamer, 4. A. Rammeloo, 6. W. Lauret, 9. A. van de Bos sche, 10.0. Haers. De Vrede te Sas van Gent, 226 duiven, 1419,42 mpm: 1. R. van de Berghe, 2,4,7 en 8. B. van de Berghe, 3. G. Snelders, 5. G. Begijn, 6. W. Winne, 9. M. van Dam, 10. Th. Kox. De Reisduif te Sluiskil, 119 duiven, 1417,7 mpm: 1 en 6. combinatie Biezen-Ruijter, 2 en 9. A. van Bouchaut en zoon, 3. P. Claes, 4. J. Dane, 5 en 7. A. de Clerck, 8 en 10. J. Sijs. Volharding te Westdorpe, 79 oude duiven, 1404,91 mpm: 1,3 en 4. P. Baecke, 2. H. van de Veeken, 5. C. van Acker. Met 70 jaarlingen, 1360,8 mpm: 1. A. Rombout, 2. P. Baecke, 3. ge broeders Audenaerd, 4. René van Kwikkelberghe, 5. Ph. van Acker. Met Moed Vooruit te Boschka pelle, 90 oude duiven, 1443,7 mpm: 1 en 10. L. Kerckhaert, 2. D. Dobbelaar, 3,7 en 8. J. Wau ters, 4. R. van Poorten, 5 en 9. Jos de Klerk, 6. A. Verbraec- ken. Met 109 jaarlingen, 1408,75 mpm: 1. F. Dobbelaar, 2,4 en 10. D. Dobbelaar, 3. Th. Dobbe laar, 5. P. Pieters, 6. E. Stroob- and, 7. Th. Lambert, 8. A. Ver- braecken, 9. P. van Doorn. Verwachting te Axel, 123 oude duiven, 1422 mpm: 1. G. Koe koek, 2. P. Lenos, 3. J. Ver- straeten, 4 en 6. Visser-Lensen, 5,7 en 9. F. Verschelden, 8 en 10. C. de Poorter. Met 180 jaarlin gen, 1439,3 mpm: 1. R. de Koeijer, 2. C. de Poorter, 3 en 10. J. Verstraeten, 4. F. Mi- chiels, 5 en 8. J. van Bellen, 6. R. Herman, 7 en 9. D. Diele man. Eerlijk Vreest Niemand te Stoppeldijk, 191 duiven, 1396,3 mpm: 1,5 en 10. J. Duerinck, 2. J. Wentzler, 3 en 4. B. Burm, 6 en 8. F. Serrarens, 7 en 9. G. Serrarens. De Eendracht te Terneuzen, 213 duiven, 1423,11 mpm: 1. J. de Smidt, 2. F. Mollet, 3,6 en 7. Jos Koch, 4. J. Risseeuw en zoon, 5. J. Moers en zoon, 8. F. Temmerman, 9. A. Arens, 10. R. Schoolmeester. Voorwaarts te Zaamslagveer, 190 duiven, 976 mpm: 1. D. Ba- reman, Dzoon, 2. M. SCheele, 3. Jac. van Cadzand, 4. K. Hame- linnk, 5,7 en 8. H. Scheele, 6. D. de Jonge, 9. C. Cornelissen, 10. H. deFeijter. EMM te Terneuzen, 226 dui ven, 993,12 mpm: 1,3 en 7. ge broeders Scheele, 2. W. Philip- sen, 4. De Bruijne-Zegers, 5. J. van der Pijl en zoon, 6 en 9. W. van Hove, 8. G. Neels en zoen, 10. J. de Jonge. De Reisduif te Breskens, 119 duiven, 984 mpm: 1. J. Ver sprille, 2. J. Teinhout, 3. J. van de Lijke, 4,5 en 6. F. Scheele en zoon, 7. H.Simpelaar en zoon, 8. A. Ribbe, 9 en 10, mevrouw Simpelaar. Bridge - De bridgeclub Axel speelde de vierde wedstrijd van de voorjaarscompetitie. Uitslag: Groep A: 1. heren Pel- Dourleijn, 2. dames Kock-Pel, 3. echtpaar Haagsma, Groep B: 1. echtpaar Kraayenbrink, Van onze correspondent CLINGE - De EHBO van Clinge heeft eind vorige week feest gevierd in gemeen schapscentrum Malpertuus. Niet minder dan 32 EHBO- ers werden gehuldigd, terwijl 13 nieuwe leden hun diploma kregen uit handen van wet houder E. de Rechter, die na mens het gemeentebestuur van Hulst zijn waardering uitsprak voor de inzet van de geslaagden. Tevens werd af scheid genomen van inspec teur Guust van Dorsselaer, die een cadeau werd aangeboden en voor zijn vrouw waren er bloemen. Na de inleidende woorden van voorzitter Frans Plas- schaert, sprak het hoofdbe stuurslid van de EHBO, Leo Daelman. Zowel de EHBO-ers met 30 jaar, als 25 jaar lid maatschap, kregen een nieuwe speld met het jaartal erin. Dertig jaar lid waren Julia Blommaert, Willy van Broeck, Antoinette Maenhout en Flo- rent Blommaert. De zilveren jubilarissen waren Piet Maes, Frans Kammaert, Frans Plas- schaert (voorzitter) en Jozef Lernout. Verder waren er nog 6 jubilarissen 15 jaar lid en 18 leden met 10 jaar. Ook zij kre gen een nieuw insigne met het jaartal erin. De ongeveer 100 aanwezige leden en genodigden konden zich tegoed doen aan een feestelijke maaltijd. Hierna kwam het orkest Jumbo Trio in de zaal, die het muzikale ge deelte ging verzorgen. De feeststemming zat er spoedig in. Van onze correspondent PHILIPPINE - Het Sociaal Kultureel Werk te Philippine hield in het afgelopen week einde open dagen. Dat gebeurde in en om het buurthuis De Schotse Hoek en die zijn over het algemeen ge nomen goed geslaagd. Daar zag het na de eerste dag niet naar uit, omdat zaterdag de weergoden voor wat het bui- tengebeuren betrof erg ongun stig waren gezind. „Wat dat betreft zijn we zaterdagavond droevig gestemd naar bed ge gaan", aldus een medewerker aan deze open dagen. Maar de zondag maakte veel goed en vooral in de mid daguren was het erg gezellig en konden buiten ook de de monstraties van de verschil lende clubs doorgang vinden. Verder werden er op beide da gen wafels en stroopbabbe- laars gebakken die goed wer den verkocht. Van onze correspondent HULST - De Hulster Woning bouwvereniging heeft voor genodigden en leden een open huis van haar nieuwe gebouw aan het Godsplein 23 te Hulst gehouden. Er was zeer veel belangstel ling, terwijl het bestuur ver schillende cadeau's en bloem stukken in ontvangst mocht nemen. Het dagelijks bestuur van de Woningbouwvereniging, bestaande uit F. de Meurichy (voorzitter), H. Hageman (se cretaris), J. Neeteson (pen ningmeester), en J. van der Walle (vice-voorzitter), had zich voor de receptie opgesteld in de werkkamer van de di recteur J. van Denderen. Van daaruit konden de be zoekers een kijkje in het ge bouw nemen. Op de begane grond zijn de bureaus gepland van het personeel dat uit vijf personen bestaat, terwijl bo ven een vergaderzaal, een spreekkamer en een admini stratiekamer gepland zijn. Op de bovenste verdieping be vindt zich het archief. Momenteel beheert de Wo ningbouwvereniging 1026 wo ningen. Bovendien zijn 15 wo ningen voor een- en tweeper soons huishoudens in aan bouw aan de Beestenmarkt te Hulst. Daarenboven zijn er nog 20 van dergelijke wonin gen in voorbereiding voor de Lange en de Korte Bellings- traat. Nog steeds is er een wachtlijst van woningzoeken den, waarop ongeveer 200 na men voorkomen. 2. heren Olyslager-Bode, 3. da mes Bode-Meyer. Bingo - In café Palermo werd een bingo-avond gehouden. De prijswinnaars zijn: 1. J. Ba rend-de Blok, St.-Jansteen; 2. F. de Smet-Haulez, Hulst; 3. G. Dowenis, Kieldrecht; 4. A. Ma- hu, Kloosterzande; 5. M. Ro- drigo, Hulst. Kaarting - In café Cecilia werd een prijskaarting gehou den, waaraan 44 kaarters deelnamen. Uitslag: 1. G. de Wit, 2. mevrouw Burger, 3. J. de Schepper, 4. J. Weemaes, 5. D. Scheele. De volgende kaar ting is donderdag 2 juni om 14.00 uur. Schaken - Ter afsluiting van het seizoen 1982-1983 hield de schaakvereniging Hulst een algemene ledenvergadering. Het nieuwe seizoen begint vrijdag 2 september. Na afloop werd nog een Rapid-toernooi gespeeld. Uitslag: 1. P. Dhont, 2,3 en 4: W. van Denderen, 3. Bellemans en A. van Opstal; 5,6 en 7. C. van Gassen, W. Kentie en P. Piasmans, 8. W. van Waterschoot. BejaardenactivUeiten Woensdag 1 juni wordt in zaal 't Helleken een schieting voor bejaarden gehouden. De deu ren gaan open om 13.00 uur en de eerste pil wordt afgescho ten om 13.30 uur. Donderdag 2 juni wordt in verenigingsge bouw 't Heike voor de bejaar den een kaart- en bingomid dag gehouden, aanvang 13.30 uur. Kaarting Op camping De Vogel werd een kaarting ge houden, waaraan 24 personen deelnamen. Uitslag: 1. P. Jon kers, Kloosterzande; 2. W. van der Hooft, Terneuzen; 3. R. Verschuren, Kloosterzande; 4. mevrouw Somers, Hengstdijk; 5. Adelien van der Hooft, Ter neuzen. Bingo - Op camping De Vogel werd een bingo-avond gehou den, waaraan 175 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Freyser, Hulst; 2. me vrouw Van Goethem, Hamme (B); 3. mevrouw De Roos, Kloosterzande; 4. mevrouw Domen, Breda. Avondvierdaagse - Vorige week is een einde gekomen aan avondfietsvierdaagse van de Trimclub Koewacht. Don derdag namen 65 mensen deel. Vrijdag kregen alle 69 deelne mers een herinneringspenning en een gratis consumptie. De vier avonden zijn zonder on gelukken afgesloten. KPJ - Op 4 juni houdt de KPJ afdeling Koewacht een schuurfeest met medewerking van The Yankee Doodle Ses sion. Het feest is bij de firma Baert, Klapstraat 30 en begint om 20.30 uur. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub hun tweede wedstrijd in de zomercompeti tie. Het was een Howell 10 met 9 punten. Er werd een gemid delde gehaald van 72 punten. Uitslag: 1. mevrouw Van Hooteghem-de heer Giessen, 2. mevrouw Biesbroeck-de heer Rademakers, 3. mejuffrouw Staal-de heer De Schrijver, 4. dames Goossen-Kint, 5. dames Smulders-Van Puyvelde. Bingo - In het verenigingsge bouw werd een bingo-avond gehouden ten bate van het on derhoud aan het gebouw. Hieraan namen 56 personen deel. Uitslag: 1. mevrouw Die leman, Axel; 2. L. Erpelink, Vogelwaarde; 3. E. de Maat, Ossenisse; 4. mevrouw Laures, Hamme (B); 5. Anja Verasselt, Ossenisse. Kaarting - In zaal Hermans werd een prijskaarting gehou den, waaraan 76 personen deelnamen. Uitslag: 1, R. van Kruyssen, 2. H. Jonkheym, beiden Kloosterzande; 3. E. de Kort, Ossenisse; 4. R. Jonk heym, 5. mevrouw Lucasse, beiden Kloosterzande. Rommelmarkt - De door de stichting Steens Carnaval ge houden rommelmarkt trok een groot aantal bezoekers. De op brengst was 1500,-. Collecte - De collecte die in de parochiekerk werd gehouden bracht 803,35 op. Schieting - Na twee schietin gen die om de veertien dagen op de staande wip worden ge houden, is de stand óm het kampioenschap als volgt; 1. P. Stevens, 2. G. Savooy, 3. E. Sa- vooy, 4. E. Verschueren, 5. P. Ivens. In de stand van de nieu we schutters wordt de lijst aangevoerd door H. Merckx. De volgende schieting is don derdag 2 juni om 19.00 uur. De schuttersvereniging St.-Jan stelt pijlen en bogen ter be- chikking voor personen die de schutterssport willen gaan be oefenen.

de Stem | 1983 | | pagina 13