politie tegen raken JAZZ FESTIVAL IN TERNEUZEN Steyns en Piet Vereecken vijftig jaar muzikant Meerminne feesten Waterlandkerkj e was groot succes BIOSCOOP. derscheiding E. Wiegant Feesttent onder water Thuij wint wedvlucht uit Moulins Ravage na aanrijding bij Kuitaart Informatie avond kerkbestuur Clinge MAANDAi 30 ME119( maNDAG 30 ME11983 PAGINA ZEELAND owband Kloortje T6 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND politierapport Gewonde bij ongeval in St. Kruis Officiële Volvo-dealer H.F.VAN OOSTERHOUT IVOLVOI Auto total- loss in Kloosterzande Uitgaan in Zeeland spondent rkoming misdrijven in Zee. en met de lokale politiekorp auto's. Dat deelde een woord. Goes mee. ebben we het aantal borden itgebreid. Verder gaan we i e Zeeuwse bioscopen dia vertonen, waar opnieuw auto' 'nbraken onder de aandacht an het publiek worden ge- racht. Bovendien hopen we aarmee potentiële daders al schrikken". Daarnaast is de politie van plan tijdens de zomermaanden actiedagen te organiseren, die dagen wordt dan uitge zocht welke auto's zijn afge sloten, welke niet en in welke auto's buit in het zicht ligt Naar aanleiding daarvan zal de politie berekenen wat effecten zijn van haar inspan ningen. „In 1982 is gebleken dat 12 procent van de auto's Zeeland in de zomer onafge sloten worden geparkeerd, landelijk ligt dat op 8 procent Wij willen weten of we met onze inspanningen dat cijfer omlaag krijgen". jULST - Toen J. van B. uit luist gistermorgen bij zijn op e Leeghwaterstraat in Hulst eparkeerde auto kwam zag ij dat geheel de linkerzijde au zijn voertuig ewas be- chadigd. De dader was na het Meurde doorgereden. De po- Itie van Hulst verzoekt even- uele getuigen zich in verbin- iing te stellen met het politie- luieau. ~ndente d van de jubilerende deken van H Middelburg, ontving Middelburg de pauselijke ifice. 1ÜLST - Op de parkeerplaats ij de Tuinstraat in Hulst rerd de auto van A. B. uit luist aangereden door een og onbekende auto waarvan (bestuurder was doorgere- zondagB®- Eventuele getuigen wor- len verzocht contact op te ne men met het politiebureau in luist. e de onderscheiding voor het alfeneenhalf jaar doet voor het zei bij de overhandiging zonder t zo volledig te kunnen doen zo iegant werkt sinds hagr pensio het dekenaat. Zij begon haar ger van Aarts, deken Blommer jaar in de verpleging. De Bra veel gelukwensen, ook die van eau's. -spondent nderden toeschouwers stonden 'keplein om te genieten van een bandshows die door twaalf ver erden. door showband Kloortje van rondwandelingen van de deel- waarna burgemees- ra opende. Wonder boven wonder 1 regen gevallen en kwam zelfs en vanachter de wolken. Als af- drumbandshows verzorgde een "ens. Tijdens de finale, waarbij rs stonden opgesteld op het fes- ing een fraaie herinnering aan- ock in samenwerking met mini- 1= CD r- c C/5 CT> O s a> c— rw tV CO OJ N O C O I c= «E" E c Z' I |5 ra C güS O. ra c 5 ö- ai 5 g O Hete muziek in koud T erneuzen Van onze correspondent TERNEUZEN - Een meer dan waardige afsluiting van het elfde Schelde Jazz Festival zondagmid dag in een overvol porgy and Bess. Voor het slotconcert hadden de organisato ren de 14 man sterke Machito and his Salsa bigband uitgenodigd. Een uit pittige muziek bestaand programma met een overvloed aan decibellen, sloot het ge slaagd jazz festival af in Terneuzen. Het elfde Schelde Jazz Festival was het feest van de sterren. Toets Thielemans, Max Collie, Jacqueline Re- nard, Jack van Poll, Joep Peeters en Lilian Boutte ga ven acte de presence. De or ganisatoren kunnen terug blikken op een goed festival. Vele liefhebbers bezochten de concerten, zodat voor vol gend jaar hopelijk weer een dergelijk festijn kan worden gehouden. De free podium concerten en de street para des hadden wat last van de regen. Maar plastic en zeil werden overal vandaan ge toverd om toch wat in de open lucht te kunnen spelen. De uitgevallen openluch toptredens werden ver plaatst naar de diverse jazz ethablissementen. Zater dagmiddag was er ook een grote verrassing. De ster van de festivals in Breda en Gent-Brugge, de Ameri kaanse zangeres Lilian Boutte gaf in Porgy and Bess een extra mini-optre den. De kleine zangeres gaf een bruisende show weg. Zaterdagavond stond de kroegentocht met optredens in zes lokaties door Terneu zen op het programma. In Porgy and Bess was ieder een gespannen voor de show van La Boutte. Maar voor dat Boutte and her friends het podium bestegen, zorg den Maryland Jazz Band en de altijd oergezellige Joep Peeters met zijn swingband voor een goed stuk muziek. Alle ogen waren gericht op de zangeres uit New Or leans. Maar de eerste set van het avondoptreden was voor de Amerikaanse niet zo suc cesvol. Het talent Boutte was totaal uitgeput, en ver liet geëmotioneerd het to neel. In de tweede set kreeg ze Terneuzen alsnog aan haar knieën door een fabel achtige show weg te geven. Van het publiek kreeg ze een staande ovatie. Vrijdagavond was het ook een zangeres die veel lof van de jazzliefhebbers in ont vangst kon nemen. Jacqueli ne Renard begeleid door een best spelend Jack van Poll trio, gaf een flitsende show. De stichting Jazz Club Optreden van Machito Zeeuwsch-Vlaanderen heeft dit jaar een afwisselend pro gramma weten te brengen, wat veel waardering had bij het publiek. Het optreden van Machito and his Salsa bigband, onderstreepte dat in de toekomst van het Schelde Jazz Festival zeker - FOTO W1M K00YMAN alle vormen van de jazz en aanverwante muziek gepro grammeerd kunnen worden. 1ULST - Op de kruising Zoe- evaart-Van de Maelstedeweg i Hulst vond een aanrijding laats waarbij twee personen- iiito's waren betrokken. Hier- ij ontstond materiële schade, lestuurder F. de M. uit Hulst eed over de Zoetevaart en topte aan de Van de Maelste- ïeg. De achter hem komen- R. C. uit Clinge zag dit te lat en reed achterop de auto "anDeM, KAPELLEBRUG - Zaterdag- liddag om tien over vijf reed e automobilist R. van R. uit Uansteen weg bij een tank- iation op de Gentsevaart te spellebrug. Hierbij kwam hij laanrijding met de passeren- eauto, bestuurd door E. van I uit St. Gilles Waas. Bij deze anrijding ontstond materiële Khade. 100STERZANDE - Mate rie schade ontstond bij een anrijding tussen twee perso nenauto's op de T-kruising 'fflmastraat in Kloosterzande. Gluurder E. K. uit Klooster- ®de kwam van rechts uit de ®nastraat de bocht om en ""am in aanrijding met F. N. "'Rotterdam. ST JANSTEEN - Op de Ver rekijker te St. Jansteen vond aferdagmorgen om kwart 'W acht een aanrijding waarbij drie personen- waren betrokken. De "Steriele schade was aanzien- Bestuurder G. R. uit St. 'Ween en C. O. uit Koe- Jacht stonden voor het ver- werslicht. Op dat moment ""am B. B. uit St. Jansteen «Jden, die achterop R. "M- Diens auto schoof door ,e schok tegen de auto van O. JANSTEEN - Zaterdag- J|en om kwart voor acht ii> st °rP de Venkebroekstraat iW ansteen een aanrijding tussen twee personen- ros. Hierbij ontstond mate- Bestuurder R. R. jansteen die in een P- uit Stekene aan zag remde, zijn auto ging Jen en kwam vervolgens Aanrijding met P. jfRNEUZEN - Bij een eenzij- 8 ongeval is de bestuurder een personenauto, H. A. rerneuzen, vrijdagavond "tanig gewond dat hij ter ob- »nÜa'ie m°est worden opge- t„rnen 'n het Elisabethzieken- te Sluiskil. Door onbe- oorzaak reed A. vrij- 'ond in de Dijkstraat te ®uzen tegen de voorgevel ^n woning. De auto werd 'ij geheel vernield. ^KNEUZEN - Gistermiddag treeks half zes raakte bij .,,Verkeersongeval de perso- luto, bestuurd door H. D. terneuzen, total-loss. Rij- ue over de Reuzenhoekse- moest hij uitwijken voor etser en reed daarbij te- ren boom. Niemand liep letsel op. ?«n( Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Zaterdagavond was de voltallige konink lijke harmonie St. Cecilia met aanhang bijeen in zaal Van Leu ven om twee van hun leden feestelijk in de bloemetjes te zetten omdat ze vijftig jaar lid zijn van dit muziekgezelschap. De jubilarisen, Don Steyns en Piet Vereecken, werden met veel lovende woorden toegesproken door voorzitter J. Menu. Beide muzikanten deden en doen erg veel voor de vereniging en doen dat zo trouw dat hun werk haast als een vanzelfspre kendheid wordt beschouwd. Voorzitter Menu meende dat zij hun hart wel zo aan de harmonie verpand hadden dat er bij hen voor een vrouw geen plaats was. Beiden zijn namelijk vrijgezel. Don Steyns verzorgt reeds al die jaren de uniformen en Piet Vereecken was steeds haantje de voorste als er iets te vervoeren was, met de auto of met de tractor. Namens de Westbrabantse en Zeeuwse muziekbond speldde de heer G. de Deckere als voor zitter van de afdeling Zeeland de beide heren een gouden bonds- speld met smaragd op. Na een gezamenlijke maaltijd werd de avond gezellig voortgezet. De harmonie maakte ook van deze gezamenlijke bijeenkomst gebruik om het bestuur uit te breiden met de heer J. Seydlitz uit Kuitaart. Don Steyns en Piet Vereecken krijgen de speld opgespeld door de heer De Deckere - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent WATERLANDKERKJE - De organisatie van de Meermin- nefeesten te Waterlandkerkje kreeg gistermorgen een merkwaardige verrassing te verwerken. Een deel van de feesttent ten behoeve van de Meerminne- feesten stond onder water, naar alle waarschijnlijkheid door een gesprongen waterleiding. Vooral in de omgeving, waar de consumpties werden ver kocht, stond een enorme plas. Met man en macht werd er de gehele dag aan gewerkt om een gedeelte terug in normale staat te brengen voor het af- lsuitingsbal. De brandweer van Oostburg was paraat met materieel om het water weg te pompen. ST. KRUIS - Zondagmorgen omstreeks elf uur is op de kruising St. Margriet me vrouw G. S. de J. uit Aarden burg ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeval. Dit gebeurde toen zij, rij dende over de weg van Water landkerkje geen voorrang kreeg van een personenauto met caravan bestuurd door P. I. van K. uit Oostburg. Me vrouw De J. raakte bekneld en de brandweer moest eraan te pas komen om haar te bevrij den. Nadat zij eerst naar het ziekenhuis te Oostburg was overgebracht werd zij later per ambulance naar het zie kenhuis in Brugge vervoerd. De beide auto's alsmede de ca ravan werden geheel vernield. ZAAMSLAG - De gisteren gehouden provinciale wedvlucht voor oude duiven vanuit Moulins is gewonnen door een 3-jarige doffer van C. L. Thuij te Heikant. Gelost om 8.20 uur klokte de winnaar zijn duif gistermid dag om 15.10 uur, waarmee de vogel de ruim 530 km had overbrugd met een snelheid van 1278 meter per minuut. Als vierde getekende staat de duif niet voor de hoofdprijs. De wedvlucht, tevens bondsconcours van de ZNB, stond aanvankelijk voor za terdag op het vluchtprogram- ma, doch werd wegens de slechte weersgesteldheid, voornamelijk in België en Ne derland, een dag uitgesteld. In het Franse Moulins zelf was het zaterdag prachtig weer met een temperatuur van 23 graden Celsius. Succesvol in deze vlucht, waaraan door 2985 duiven werd deelgenomen, was H. de Mul te Zuiddorpe, die om 15.13 uur en 15.15 uur een duif klok te (1263 meter en 1256 meter). De verdere vroegste mel dingen kwamen van: J. van Spaandonck, St. Jansteen, 15.18 uur, 1257 m., Gebr. Van Poorten, Ossenisse, 15.31 uur, 1252 m., L. van Helsland, Hulst, 15.23 uur, 1248 m., M. Hibels, Souburg, 15.39 uur, 1242 m., Ch. de Bruijn, Heikant, 15.22 uur, 1241 m., Gebr. Stekete, Yerse- ke, 15.45 uur, 1240 m., J. Willaert, Clinge, 15.25 uur, 1238 m., A. Col- paart, Kloosterzande, 15.34 uur, 1237 m., A. Jumelet, Bruinisse, 16.01 uur, 1236 m., P. der Weduwe, Kloosterzande, 15.37 uur, 1231 m., C. van de Velde, Goes, 15.48 uur, 1230 m., H. van Schilt, Waarde, 15.45 uur, 1220 m., R. Herman, Axel, 15.31 uur, 1219 m., J. Meijer, Kruiningen, 15.49 uur, 1217 m„ L. de Ruijter, Vlissingen, 15.48 uur, 1216 m„ J. Vermorken, Terneuzen, 15.39 uur, 1212 m., combinatie Van de Linde- De Regt, Biervliet, 15.38 uur, 1211 m. Van onze correspondent KUITAART - Op de kruiging Hulsterweg-rijksweg 60 nabij Kuitaart vond gistermiddag om 13.30 uur een aanrijding plaats waarbij drie personen auto's waren betrokken. Ten gevolge van de ravage die hierbij ontstond moest de politie het verkeer voor korte tijd omleiden. Een van de in zittenden, C. M. uit Wemeldin- ge kreeg na het gebeurde hartklachten en werd per am bulance naar het St. Liduina- ziekenhuis in Hulst overge bracht. Alle drie auto's kwamen van de boot. A. R. uit Hein- kenszand en H. P. uit Maas sluis stonden achteraan in een file. W. L. uit Wemeldinge zag dit te laat en reed achterop de auto van R. Door de hevige schok van de aanrijding botste diens auto achterop de auto van P. De auto van R. was to tal loss, terwijl de beide ande re auto's zwaar werden be schadigd. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 Van onze correspondent WATERLANDKERKJE - Rookpluimen, modder, muziek, gezel ligheid en spektakel, dit vormde de afgelopen dagen het decor van de Meerminne feesten, die in Waterlandkerkje werden ge houden. Duizenden belangstellenden trotseerden de niet al te beste weersomstandigheden, om een bezoek te brengen aan dit grootse volksfeest. Hoogte punten waren ongetwijfeld weer de trekker-trek wed strijden, een boeiend geheel, de rust binnen de kleine woongemeenschap verstorend. Nadat vrijdagavond Peter Koelewijn de spits had afge beten, begonnen zaterdagmor gen de tractoren, al dan niet in originele hoedanigheid, de training voor het hoogtepunt van deze feesten, de trekker- trek wedstrijden. Naar schat ting 3000 bezoekers zagen hoe onder andere de extra attrac ties Tricky Power en Spirit of Extase de show stalen. Ook de standaardtractoren en de spe cials zorgden voor een gepe perde strijd. Moesten de trac toren en hun bestuurders soms rare capriolen uithalen, ook de bezoekers moesten zich in alle bochten manoeuvreren, omdat door de enorme toeloop het aantal parkeerplaatsen te ge ring was. Toch deed dit niets af aan de uitstekende sfeer, die op en om het parkoers heerste. Duide lijk werd ook, dat de zelfge bouwde specials niet meer zo ver verwijderd zijn van het niveau, dat de grote kanonnen halen. De perfecte organisatie en speeker Pim van Hilten uit Axel, maakten dit onderdeel van de Meerminne feesten tot een ware climax. De uitslag: standaard 0-25 kilogram, 1. W. Dekker, 2. P. Rissuw, 3. C. Harmsen. 2500-3500f 1. J. van Hout, 2. B. Kools, 3. H. Salome. 3500-4500:1. L. Herweyer, 2. W. Bron, 3. F. de Munck. Boven 4500: 1. P. Baert, 2. P. Buyck, 3. A. Nijsten. Specials: 0-2500: 1. A. van de Bossche, 2. C. Cij- souw, 3. P. van der Slikke. 2500-3500: 1. W. Geluk, 2. P. Hopmans, 3. F. van de Bossche. 3500-4500:1. W. Hartevelt, 2. P. Koopmans, 3. F. Temmerman. Zaterdagavond wisten Rob de Nijs, Ciska Peters, Zange res Zonder Naam, Anita Meyer en het orkest Blue Set- te, de 1500 muziekliefhebbers enorm te 'amuseren. Kortom, Deze tractor kreeg veel belangstelling. ook dit jaar waren de Meer minne feesten weer een groot succes. Mede-organisator Ted de Blieck: „Het wordt alle maal wel groots. We zijn uitermate tevreden, en finan cieel zijn we er goed uitge sprongen. Er zijn geen tegen vallers geweest". Niet alleen de Zeeuwsch-Vlaamse bevol king is tevreden met de huidi ge succesformule. Ook radio West, radio Delta en de televi sierubriek van Gewest tot Ge west, vinden het de moeite waard er een programma aan te wijden. Gisteravond wer den de Meerminne feesten 1983 - FOTO WIM KOOYMAN besloten met een groot bal in de feesttent, met medewerking van het uitstekende orkest Blue Sette. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Zater dagavond om 23.45 uur reden twee personenauto's achter el kaar over de Hulsterweg net buiten de bebouwde kom van Kloosterzande. Op een bepaald moment wilde bestuurder Van de W. uit Hulst de voor hem rijdende auto inhalen. Hierbij ging zijn auto slingeren waarbij hij de macht over het stuur verloor. Na eerst over de kop te zijn ge slagen en een boompje te heb ben geraakt belandde de auto in de sloot. Wonder boven wonder kwam Van de W. en zijn mede-inzittenden er met de schrik van af. De auto was total-loss. Vermoedelijk is bij dit ongeluk overmatig drank gebruik in het spel. Van een onzer verslaggevers CLINGE - Vandaag (maan dag) houdt het r.k. kerkbe stuur de jaarlijkse informa tie-avond in het gemeen schapscentrum Malpertuus. Op deze bijeenkomst krij gen de parochiarfen de gele genheid om aan het kerkbe stuur allerlei vragen te stellen over de gang van zaken aan gaande de kerk. Ook over de financiën kunnen vragen naar voren worden gebracht. Voorts is er gelegenheid om ideeën te spuien, die dan later eventueel door het kerkbe stuur kunnen worden uitge voerd. De informatie-avond begint om 20 uur. AXEL Streekmuseum- Expositie van Cees Jansen met olieverfschilde rijen. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17 u. vrijd. ook 19-21 u. (t/m 4 juni). GOES Grandtheater - 20 u. De lift, 16 j. HULST Koning van Engeland- 20 u. De gendarme in paniek, a.l. 20 u. De lift, 16 j. 20 u. First blood, 12 j. 20 u. The verdict, 12 j. 14.30 u. Verboden spelletjes op de schoolbanken, 18 j. W. Blommaert-14.30 a schieting. MIDDELBURG De Vleeshal - Werken van de Oos tenrijkse kunstenaar Oswald Oberhuber. Geop.: di. t.m. zat 13-17 u. zond. 14-17 u. (tm. 12 juni). Zeeuws Museum - Foto's van Paul Citroen. Geop.: ma. t.m. vrij. 10-17 u. (tm. 27 juni). OOSTBURG Ledeltheater- 14 u. Firefox, a.l. 16.30 en 20 u. Jonge wilde meisjes, 18 j. OSSENISSE Café Hermans- 14.30 u. kermis- schieting. 20 u. kermisgaaibolling. TERNEUZEN Luxor- 20 u. First blood, 12 j. 20 u. Tweeling op stelten, a.l. VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. De gendarme in paniek, a.l. Alhambra 2 - 20 u. De lift, 16 j. Galerie Marquis, Nieu- wendijk 15- Overzichts-tentoon- stelling van Gerrit van der Ven met schilderijen. Geop. woe. t/m zat 13.30-17.30 u. zond. 14-17 u. (t/m 5 juni.) UZENDIJKE Streekmuseum West- -Zeeuwscb-Vlaanderen- Zome- rexpositie van bodebussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.).

de Stem | 1983 | | pagina 5