ren GALA IN MF/ti UEFA-TOERNOOI IN KRUININGEN Veel Zeeuwse atleten naar districts- kampioenschappen m NeVoBo-secretaris Louis Provoost: Ipening Clubhuis flympia Holmes zet er een punt achter fietscross Oostburg Wielercomité Brit Cowans naar Napoli >t dat. ndaaq nog leverancier. 27 ME11983 PAGINA SPORT 2 Corn Boys en ie Kreeft in leiding THOR-turners op dreef Receptie Breskens Dressuur en springen A56 ick Decker chaar ontvangt u Deze dient direkt j te worden jrd naar at wij tijdig van uw te zijn. dient uw n na de aankoop- te zijn. Indien de telt u gewoon, ankoop, even naar omen de machine u halen en krijgt u teen het aankoop- Dedrag terug. Simpeler kan 't niet. Dit aanbod geldt slechts voor maximaal 1 maai- machine en/of 1 sschaarvan Decker per gezin. 'erfraaiers" van i/v gemak Doe het s slechts van be- u graag advies zomer! hm. Tel 010-372922 IRIJDAG T14 Va» onze tennismedewerker «rNEUZEN - Bij vele «uwsch-Vlaamse tennis es valt nu al een kam- Sssfeertje te bespeuren, Lel de komende zondag to de meeste gevallen de fusing zal vaUen op deze State competitiedag van de Lelijke competitie. Kam- l0f geen kampioen, "Lwsch-Vlaanderen krijgt ieder geval het volgende ïiroen een overgangsklasser Len zijn gelederen. Verant- Zrdelijk daarvoor zijn Con- Baarends, Barbara du Fos- i seree Carpentier en Hein Lier, het viertal dat het te team van het Oostburg- (Ludoet Emergo vormt. Als zondag de kampioens- ,iae gehesen wordt (en die ssns is groot) betekent het Bij vonnis d.d. 20 mei 1983 van de Arrondisse mentsrechtbank te Bre da is Adrianus Petrus Laurentius Maria van Gorp, wonende te Moergestel, Heukelom- sebaan 1, h.o.d.n. LE TRICOT gevestigd te Breda, Ginnekenstraat 137c, tiliaalhoudende te Oosterhout, Arendshof 22, in staat van faillisse ment verklaard met be noeming van mr L.A.M. van Dijke tot rechter commissaris en van on dergetekende tot cura tor. Mr M.T.H.M. Jansen Baronielaan 52 Breda voor Barbara du Fossé een succesvolle start van dit door slecht weer geteisterd tennis- seizoen, na haar twee behaal de Zeeuwse titels bij de meis jes tot en met 16 en tot en met 18 jaar en ook voor Serge Car pentier, Zeeuws kampioen tot en met 18 jaar. Het team zal zich daarbij scharen naast de teams van MLTC en De Schel de, hoewel deze er nog aller minst zeker van zijn dat ze zich kunnen handhaven. Ove rigens promoveert tevens con current TSI uit Goes, zodat de Zeeuwse vertegenwoordiging alleen maar groter wordt. De twee opengevallen plaatsen in de tweede klas kunnen worden opgevuld door het Terneuzense Animo en Hulster Ambacht. Beide zijn in een zware onderlinge strijd gewikkeld om het kampioen schap, hetgeen zondag moet worden uitgevochten op de gravelbanen aan de Nassau- straat in Terneuzen. Het team van Nel Hendrikse, invalster Ans van Dijk, Coen Dobbeleir en Tim van Dijk is in dit duel in het voordeel door de voor sprong van drie punten. Voor beide zal promotie een feit zijn. Axel zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Zowel het tweede- als het der deklasserschap kan worden vergeten voor de eerste twee teams, terwijl het derde team de degradatie naar de vijfde klas ook bijna niet meer kan ontgaan. Zeeuwsch-Vlaamse aanvul ling in de derde klas komt in ieder geval vanuit Sas van Gent, waar Ronnie van Re- mortel, Hans Vermoet, Wil van Remortel en Agnes van Acker te goed bleken te zijn voor hun belagers, want met zeven punten voorsprong op De Schelde 3 zal het kam pioenschap hen niet meer ont gaan. Ook het tweede team van Animo zit in een poule Bil waar de tweede automatischh promoveert. Dit biedt voor het team met Bram van Dijk, Mark Albers, Jan Jurry, An- nemarie Dobbeleir en Chris tian Nijsten zodanige perspec tieven dat het duel tegen de gradant Axel 2 met vertrou wen tegemoet kan worden ge zien. In de herencompetitie ziet het er voor MLTC 1 uit Mid delburg slecht uit in de eerste klas, terwijl 't Halve Maantje uit Goes zich al veilig heeft ge steld in de overgangsklas. De hoogste Zeeuwsch-Vlaamse vertegenwoordiger is het eer ste team van Sluis, dat zich eveneens wist te handhaven in de tweede klas. In de derde klas zijn Animo en De Schelde de degradatiekandidaten, waarbij Animo wellicht de be- iere kansen heeft om zich in deze las te handhaven. De twee punten voorsprong op de Vlissingers kan zondag van beslissende betekenis zijn in het duel tegen Oudenbosch. Of Drive uit Sas van Gent het volgende seizoen derde klas zal gaan spelen, hangt af van het resutlaat van de te. spelen promotiewedstrijd, want de Sassenaren kunnen zich reeds kampioen noemen. Zowel voor de strijd om het kampioenschap als voor de promotie of degradatie, zal er bij de meeste verenigingen zondag zeker sprake zijn van de nodige spanning. I GEESTELIJKE VADER VAN HET EEUWSCH-VLAAMSE VOLLEYBAL Van owe hockeymedewerker KNEUZEN - De Terneu- hockeyvereniging npia zorgt ervoor, dat het dnieuwe sportpark Oude l'iart er een waar pronkstuk lij krijgt Zaterdag 28 mei rordt namelijk het clubhuis Olympia officieel in ge- k genomen. I Binnen een jaar is de bouw Van deze mooie accommodatie Erealiseerd. „Door een goede preenkomst met de gemeen teen deels uit eigen middelen on vrijwel alles worden uit- esteed. De zelfwerkzaamheid tmaar enkele keren wor pen aangesproken. Dit heeft natuurlijk, de snelle realise- nng van ons mooie clubhuis in le hand gewerkt", aldus voor- fctterVercauteren. 1 De officiële opening is za- prdag 28 mei om 14.00 uur. De pning zal door burgemeester pckeloen worden verricht, raama een receptie wordt ge- «uden tot 15.00 uur. Het be- Nr heeft echter gemeend de Ipening extra luister bij te fttten door een openingswed- pjd te houden. Deze wed- pijd, die om 15.00 uur begint, pat tussen de oud-internatio- als van Nederland (Batavie- ffl) en België (Backsticks). [Naafloop wordt er in eigen ping nog volop gefeest, opge- sterd met jazzmuziek ge teld door een van de bands te tijdens het Jazzfestival in pmeuzen optreden. Bij vonnis d.d. 20 mei 1983 van de Arrondisse mentsrechtbank te Bre da is Petrus Valentijn, geboren te Hoeven, 22 november 1938, voor heen wonende aan de Leon van Heilstraat 25 te Breda, thans aan de Schippersdonk 42 te Breda, in staat van fail lissement verklaard met benoeming van mr. L.A.M. van Dijke tot Rechter-Commissaris en van de ondergete kende tot curator. Mr. H.C. Lenaerts, Ba ronielaan 133, 4848 PE Breda, Postbus 620,4803 AP Breda. OPROEPING: De griffier van de ar- rondissementsrecht- bank te Breda roept hierdoor op: Galip O®" manovic, zonder beken de woon- of verblijf' plaats, om te verschil' nen ter terechtzitting met gesloten deuren van de arrondisse mentsrechtbank te Bre da, Kloosterlaan 46, °P 22 juni 1983, te 9.35 uur, teneinde te worden ge' hoord naar aanleiding van een door zijn echt genote Hadzij a HoPlCi wonende te Rijen, inge diende vordering' strekkende tot echt scheiding, subsidia» scheiding van tafel en Id6C1 Breda, 24 mei 1983 De griffier df rechtbank voor noemd, drs. E.J.H.M. Hooy- mans Vin ome sportmedewerker - Welke twee ploegen erstap naar de regioklas 1 maken is nog niet te zeg- 1 fo de promotiecompetitie de rayonkampioenen Corn Boys en De ft met acht punten de lijst f Corn Boys kwam deze "iet binnen de lijnen en K?" speelde tegen Bres- In eigen huis wonnen tenaren met 7-3. rjchter deze koplopers vol- ABN, Verpoorte en Bres- .J, 2 met zes punten, '«genoemd team moet er ''Waarschijnlijk twee van Veren, omdat het tot twee F toe verzuimde naar Axel ■Bwizen waar het team van |?°orte wachtte. Hierdoor «nen de Axelaars één keer binnen de lijnen dan en moeten nog twee afwerken. Tegen ABN men de mannen van Ver- evenals in de eerste -fid tekort. Met 3-2 werd I ^reuzen verloren. N: Corn Boys 7-8, De -8, Verpoorte 6-6, ABN skens'82 7-6. Door Willy van Leeuwen KUITAART - Vrijdag 27 mei zal het district Zee land van de Nederlandse Volleybal Bond afscheid nemen van secretaris Louis Provoost. De 65-jarige inwoner van Kuitaart heeft in de afgelopen jaren innen de Zeeuwse volleybalwereld, maar ook daar buiten, duidelijk zijn sporen verdiend. Hij mag ze ker dooozijn enorme inzet de geestelijke vader van hh zeeuwsch-Vlaamse volleybal worden genoemd en hij heeft voor volleybalminded Zeelnd veee- baanbrekend werkverricht. Een man die steeds achter de schermen heeft gewerkt, maar nu terecht voor het voetlicht wordt gehaald. De volleybalsport kreeg al jaren volop aandacht bij Louis Provoost. Toen hij echter in het begin van de vijftiger ja ren als politieman werd over geplaatst van Nieuw Namen naar Terhole, kon een verdere uitbouw niet meer uitblijven. „De jeugd van Terhole liep met de ziel onder de arm. Er was bijna niets te beleven", zegt de oud-politieman. Pro voost richtte een club op en di verse activiteiten waaronder volleybal werden op touw ge zet. Uiteindelijk kwam de vol- leybaltak apart en dit was het begin van de volleybalcarrière van Louis Provoost. Dat hij er veel voor over had bleek uit de verhalen. Op de fiets ging Provoost samen met zijn teams naar de „overkant" en zelfs naar een toernooi in Roosendaal. Nadat in 1965 er een eigen afdeling in Zeeuwsch-Vlaanderen kwam, werd hij secretaris. Ook toen in 1969 het district Zeeland ontstond, bleef het secreta riaat in zijn handen. Provoost: „Vanaf dat moment is alles in een stroomversnelling ge- NEW YORK - Larry Holmes, wereldkampioen in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC) sinds de overwinning op punten van 9 juni 1978 in Las Vegas op zijn landgenoot Ken Norton, heeft bekend gemaakt dat hij nog dit jaar met boksen zal stop pen. Larry holmes, die in 43 prof wedstrijden ongeslagen bleef en vrijdag met succes zijn titel verdedigde tegen uitdager Tim Witherspoon vertelde: „Ik ben een stuk geschiedenis. Ik heb wat geld verdiend en wil me nu terugtrekken uit de ac tieve bokssport. Het is bedoeld als een kerstcadeautje voor mijn vrouw. Als er in 1983 nog een gevecht komt, dan is dat prima, maar aan het eind van het jaar stop ik onherroepe lijk^ raakt. Van 500 leden toen zijn we nu uitgegroeid tot 1800 le den". Daaraan heeft de schei dende NeVoBo-secretaris zelf meegeholpen, al siert het hem, dat hij zonder meer de lof naast zich neerlegt. Provoost bezocht diverse vergaderingen om de volley balsport verder te doen groeien, zowel vroeger als nu. Een van de meest leuke perio des was ongetwijfeld zijn suc cessen met Morres uit Hulst. Provoost is van deze vereni ging ere-voorzitter en toonde door de jaren heen een tomelo ze inzet, toen hij bij deze club actief was. „Ik had altijd graag dat het in orde was". Bijna 30 jaar was hij actief in de NeVoBo. In een apart kamertje in zijn woning („het hart van de volleybalsport") zwoegde hij soms 30 tot 40 uren per week voor zijn hob by. Goede contacten had hij met de Zeeuwse sportraad, de gemeente en ook het bondsbu- reau. „Ik heb er nu al vele vrienden aan overgehouden", glimlacht hij. Toch moesten er door hem en het bestuur wel eens vervelende beslissingen worden genomen. Provoost: „De boeteregeling bij het ont breken op de distirctsraads- vergaderingen is ook van mij afkomstig. We zaten er niet voor onszelf, maar voor de verenigingen". Kritiek kreeg ook hij in de loop van de jaren te verwer ken. „Dat was vaak onterecht, maar ook wel eens terecht", zegt hij. „Velen kenden de voorschriften niet of hadden hun papieren niet goed beke ken. De minder populaire be slissingen werden genomen in belang van de volleybalsport en ter lering van anderen. We hebben het niet graag gedaan, maar het moest wel eens ge beuren". De volleybalsport is de laat ste jaren enorm populair ge worden. Veel leraren op de scholen stimuleerden de sport en ook de vele vrije tijd heeft zijn invloed gehad. Toch be treurt Provoost het, dat het niet is gelukt de BeVoBo Hulst erbij te krijgen. Hij vindt, dat er zich meer mensen moeten inspannen voor de verenigin gen. Provoost: „Anders zullen Van onze sportmedewerker AXEL - De KNVB afdeling Zeeland houdt 28 mei op de terreinen van de voetbalvere niging Kruiningen een sterk bezet UEFA-toernooi. Naast het UEFA-selectieteam van de KNVB afdeling Zeeland doen het team van de KNVB afde ling Amsterdam, Roda JC (C- team) en Lokeren mee. Deze teams werken een zo- I Van onze sportmedewerker ®J-TtG - Zondag 29 mei kunnen de fietscrossers hun hart 8» n en" Dan namelijk houdt de Oostburgse fietscrossver- S De Eenhoorncrossers een cross. 'vrije wedstrijd begint om 13.00 uur op het terrein aan de penters weg. Het inschrijfbureau is open van 11.00 tot genaamde halve competitie af met wedstrijden die twee keer dertig minuten duren. De af trap van de eerste duels, Zee land-Lokeren en Roda JC- Amsterdam, is om 12.00 uur. Om 13.30 uur beginnen de wedstrijden Lokeren-Amster dam en Zeeland-Roda JC, waarna om 15.00 uur de laatste duels Roda JC-Lokeren en Amsterdam-Zeeland worden afgewerkt. Het toernooi wordt gespeeld onder de arbitrale leiding van de scheidsrechters Baert, Koeyvoets, Rooze, Verhelst, Vermeulen en Uitterhoeve. De totale regie berust in handen van Henk Hoogerland van de Jeugd Technische Commissie van de KNVB afdeling Zee land. Op de foto Louis Provoost, de scheidende secretaris van het district Zeeland van de Nederlandse Volleybal Bond. - foto de stem/cor j. de boer velen ten gronde gaan". Hij beweert, dat voor hem de tijd van gaan nu is gekomen. Al jaren heeft hij gezocht naar een vervanger en inmiddels heeft hij er een gevonden. Ed dy de Rijcke uit Hulst. „Het is tijd om er een punt achter te zetten. Met het bestuur zaten we altijd op één lijn, dat was prettig". Provoost zou graag zien, dat er voor iedere functie in secties en bestuur een twee de man present is. Het afscheid zal voor hem ongetwijfeld een leegte bren gen. „Ik heb nog van alles te doen. Ik knutsel graag en heb het nog steeds druk. Het was een ziekte, waar geen medicijn voor te krijgen was", zegt hij tenslotte over de volleyballe- rij. Vrijdag wordt hij om 19.45 uur in café De Kroon te Ter hole voor het voetlicht ge plaatst. Velen zullen hem de hand komen drukken, ook die genen die het wel eens niet met hem eens waren. Op pas sende wijze wordt afscheid ge nomen van een man, die be scheidenheid hoog in het vaandel heeft staan. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwse afvaardiging naar de dis trictekampioenschappen atle tiek zaterdag en zondag in Lisse, kan als het even meezit aardig wat eremetaal mee naar huis nemen. Bij de dames komen de nationale toppers Marjan Olyslager en Els Va der ongetwijfeld met één of meer plakken terug. Els Va der, hoewel nog steeds in de opbouwfase voor de komende internationale ontmoetingen, moet zowel op de 100 als 200 meter een plak pakken terwijl Scheldesport-atlete Marjan Olyslager op de 100 meter hor den, 100, 200 en bij het ver springen eremetaal in het ver schiet heeft Trijnie Smeenge heeft kansen op de 3000 meter. Bij de heren is de kwaliteit minder al mag John Vermeule zeker niet onderschat worden. De Dynamo-atleet heeft de aansluiting met het nationale atletiekgebeuren te pakken en vertrekt op de 1500 meter ze ker met medaillekansen. Ook AV'56-atleet Peter Catsman, aan zijn eerste seniorenjaar bezig, kan met de speer op een podiumplaats eindigen. Bij de senioren is de deelna- doet André Stroo de 400 meter en Bert de Jonge kogelstoten en discuswerpen terwijl Johan Vermeule bij Dynamo verge zeld wordt door Rini van Dij ke, die op de 800 meter in actie komt. Bij de dames bestaat de af vaardiging naast Vader, Oly slager en Smeenge uit Jaqeli- ne Vermeule (3000 meter), en Inge den Boer (400 meter hor den), beiden van Dynamo, Jo- pie Daane van Marathon (1500 meter) en het Scheldesport- duo Maja de Jonge (100 en 400 meter horden, discuswerpen en misschien de 200 meter) en Fine Chaar de 100 meter én verspringen. Bij de jeugd is de belang stelling heel wat groter. Bij de A-jongens is Alfons Franke- vijle (Scheldesport) goed voor eremetaal op de 100 en 200 me ter. Zijn clubmakker Sjouk van der Veen (400 meter), Emi- le van der Maas (100 meter en kogelstoten) en Roel van Laere (100 meter en verspringen) vergezellen hem. Voor AV'56 komen in deze categorie in ac tie: Theo Dingemanse (110 me ter horden en 200 meter), Bram Hoogesteeger (100 en 200 me ter) en Gert van dAer Weele me overigens niet overweldi(100 en 400 meter). Van /rnnfl TTnn nnné nl PïfU A1T Irnmcin ion (Tq c+orT gend. Van Delta Sport gaat al leen Simon Blom (1500 meter), van RKHAV niemand, Schel desport reist af met Henk-Pe- ter de Jonge die op de 400 me ter horden wel eens voor de verrassing kan zorgen, AV'56 treedt aan met Kees Goosen op de 800 meter, Johan Smits en Huib Dalebout op de 5000 me ter, René Zweedijk en Ad Mo len komen beiden in actie op de 1500 en 800 meter en Peter Catsman doet naast speerwer pen ook het kogelstoten en dis cuswerpen. Van Marathon Van onze sportredactie SAS VAN GENT- In het Frie se Jou re werden de Neder landse kampioenschappen turnen voor jongens in de klassen 6A en 5B gehouden. Hieraan werd ook deelgeno men door enkele leden van de gymnastiekvereniging THOR uit Sas van Gent. De THOR- leden Joris Fassaeart en An- gelo Roelandt leverden enkele uitstekende prestaties. Zij hadden zich via de voor- wedstrijden in Volendam kunnen plaatsen voor de eind strijd in Joure. Joris Fassaert, die zich na de voorwedstrijden op een 17e plaats nestelde, werkte zich via een constante wedstrijd in Joure op naar een twaalfde plaats in de eind rangschikking in de klasse 6A. Angelo Roelandt deed het nog beter door via een twaalfde plaats in de voorwedstrijden als negende van Nederland te eindigen in de klasse 5B. RKHAV komen aan de start Laurens Hamelink (1500 me ter) en Laurent d'Halluin (200, 400 en 800 meter). De zusjes Lauwers (RKHAV) hebben wellicht ook zicht op een po diumplaats. Christian schreef in op de 100 en 200 meter en verspringen en Carolien op de 400 meter en verspringen. Sandra van Waes verdedigt de RKHAV-kleuren op de 400 en 800 meter. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Zaterdag 28 mei houdt de kersverse twee deklasser Breskens een recep tie in de kantine op het sport park Baersande. Dit om het behaalde twee deklasserschap luister bij te zetten. De aanvang is 16.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Van onze sportmedewerker WATERLANDKERKJE - Het wielercomité Waterlandkerk je pakt zondag 29 mei uit met een indrukwekkend wielerga- la. In het vijfhonderd inwo ners tellende dorp komen maar liefst vier categorieën ana de start. Om 12.00 uur ope nen de nieuwelingen de wie- Iermiddag. Vervolgens komen de junioren (13.00 uur), lief hebbers (14.45 uur) en ama teurs (16.15 uur) aan bod. Antoine de Maat, secretaris van het comité: „De laatste ja ren waren steeds de trimmers te gast, maar voor deze twin tigste editie wilden we eens groot uitpakken. In eerste in stantie hebben we aan een wedstrijd voor profs gedacht Samen met Cor Bron heb ik daarover een gesprek gehad met Peter Bonthuis, maar dat werd financieel toch wat te zout. Profs laten rijden is voor een gemeenschap ais de onze geen haalbare kaart. Daarom hebben we beslosten de overi ge categorieën werkgelegen heid te geven". Het veld mag er zeker zijn. Ruim dertig nieuwelingen openen het gebeuren met plaatselijke man Carlos Faes en voorts alle streekfavorie- ten, zoals de sterk rijdende Jan Mobach, Ronnie Hame- linck, John van de Ameele, Perry Pijpelink, Frank Geen- sen, Arnold van Goethem, Hans Jansen en Verplanke. Van over de Westerschelde de Middelkampers Traas, Koole, Van Schaick, Van der Klooster en Oreel. De nieuwelingen krijgen dertig kilometer voor geschoteld. Ook bij de junioren heel wat streekfavorieten met onder meer Conno van der Sande, Bernard de Wever, Wilfried de Krijger, Charles de Caluwé, Jos van Baal en Eric Vereec- ken. Voorts de Middelkampers Patrick Tolhoek, Gerard van Antwerpen, Marcel Gunst en Ronnie de Jonge terwijl ook een sterke Brabantse afvaar diging met John Leys, Rini Letterman, Ad van der Linde loof, Tonnie Akkermans en Theo Akkermans op het pro grammablad staan. De junio ren hebben als opdracht 60 ki lometer. Ruim Zestig liefhebbers zijn daarna aan de beurt. Vrijwel alle provinciale kleppers be kampen elkaar met Willy de Feber, Ko Tolhoek, Siep van Dongen, Ad van de Ploeg, Sjaak de Kok, Wim Wielhou- wer, Noud Westerbeke, Sam Broersma en Frans Meyaard in de favorietenrol. Ook aar dig wat niet-Zeeuwen komen naar WAterlandkerkje afge zakt. Zij draaien negen ron den, wat 45 kilometer inhoudt. De hoofdschotel wordt om kwart over vier opgediend wanneer ruim zestig amateurs worden weggestuurd voor 80 kilometer. Heel wat kwaliteit staat op het programmablad. In de favorietenrollen onge twijfeld IJzendijkenaar Wer ner Wieme en de blonde pijl uit Sas van Gent Rob Bij- vanck. Over concurrentie heeft dit duo niet te klagen, want ook Kees de Nooyer, Carlo Steel, Wim de Waal, Ad Versluis, Karei van Goethem (in de vorm van zijn leven), Ronnie Karelse en Rinus Ver boom stuurden hun inschrij- vingskaart in. Daarnaast zijn de streekmannen zoals Hans Moens (verrassend winnaar in Kloosterzande), Ad 't Gilde, Cor Vervaet en Peter van Ac ker van de partij. Van onze sportmedewerker WATERLANDKERKJE - De renners krijgen in Waterland- kerkje een fraaie omloop van vijf kilometer voor de wielen. Een omloop waar de wind zich naar hartelust kan uitleven. Start en aankomst zijn gesi tueerd in de Stuerboutstraat. Vervolgens gaat het via de Ketelaarstraat, Liniedijk en Molenstraat terug naar de Stuerboutstraat. Van onze sportmedewerker WATERLANDKERKJE - Het wielercomité dat zondag voor de organisatie zorg draagt staat onder voorzitterschap van Dik 's Gravemade. Het secretariaat wordt be heerd door Antoine de Maat terwijl Lucien de Caluwé de penningen uitgeeft en incas seert. Leden zijn Pol Willems, Adrie Driedijk en Theo Wij fels. HEIKANT - Zondag 29 mei worden er in manege de Hei kant dressuur- en springwed- strijden voor paarden en po ny's gehouden. De dressuurproeven starten om 9.30 uur met een vaardig- heidsproef voor beginnende ruiters, waarna achtereenvol gens de B, L en M aan de beurt komen. Om 14 uur begint het sprin gen. Het programma voor het springen is zo gekozen dat iedere ruiter aan minstens 2 rubrieken kan deelnemen. Omdat deze wedstrijden worden georganiseerd in sa menwerking met het NRV, een Belgische paardensport orga nisatie, zal een groot deel van de deelnemers uit Belgie ko men, maar ook geven veel Ne derlandse ruiters en amazones acte de presence. De deelname van Neder landse ruiters aan dit evene ment is mogelijk door een af spraak tussen FNRS en KNF, waardoor leden van het KNF aan besloten manegewedstrij- den, georganiseerd door een erkende FNRS manege, mogen meedoen. De toegang tot dit evenement is gratis. NAPELS - Gordon Cowans, de middenvelder van de Engelse club Aston Villa, speelt in het nieuwe voetbalseizoen voor AC Napoli, de club van Ruud Krol. Na de toernee van de Engel se nationale ploeg door Australië, tekent Cowans (24) een contract voor twee jaar. BASKETBAL Zaterdag 28 mei: De Vlaande ren Sas van Gent, aanvang 16.00 uur: BC Sas-Schelde- sport 2 (heren) en BV Hulst 1- BV Hulst 2 (heren). Aanvang 17.00 uur: BC Sas 1-BV Hulst (dames) en Operatie'71 2- Scheldesport (dames). TENNIS Landelijke competitie zondag 29 mei: Mixed-competitie: Overgangsklas B: De Schelde 1-MLTC 2. Tweede klas: TSI 1-SBOZ 2, Smash 1-Ludo et Emergo 1. Derde klas: Axel 1- DOS 1, Schelde 2-Ludo et Emergo 2, Animo 1-Hulster Ambacht 1. Vierde klas: Ludo et Emergo 1-Sjef 1, Axel 2- Animo 2, Hulster Ambacht 2-' Axel 3, Drive 1-De Stoof 1. He rencompetitie: Tweede klas: Sluis 1-SBOZ. Derde klas: Animo 1-Oudenbosch 1, Ka- pelle 1-Schelde 1. Vierde klas: Kruiningen 1-Drive, Tiola- Vogelvlucht.

de Stem | 1983 | | pagina 9