Olympia's Ronde blijft een loterij Basketbalteam start met winst Volendammer staat centraal in Cup-Final Ronde van Europa Saronni na tijdrit, stevig in het zadel John McEnroe mag nog even stralen Coeck naar AC Milan Feyenoord praat met Cruijff door Jacques Eestermans Winst voor volleyballers Vechtschaak bij nk dames Spelers Standard tegen trip naar Koeweit HARDERWIJK - Op de twee- je dag van Olympia's Ronde van Nederland is het reeds voor een belangrijk deel dui- jeiijk geworden hoe het zit met de krachtsverhoudingen lussen de ploegen. De 140 kilo meter lange rit van Hillegom naar Harderwijk, waar Dirk van Oorschot voor de Dries en-formatie de dagprijs ver- jiende en Peter Pieters ver rassend een schoon leiderstri- ;ot over zijn schouders mocht hijsen, bracht weliswaar geen grote verschuivingen teweeg In het klassement, maar er werden genoeg waarschuwin- gensschoten gelost om een re delijk waarheidsgetrouw beeld te kunnen schetsen van de te verwachten ontwikke lingen in de komende koers- week. Voor de tot nu toe zeer suc cesvolle ploeg van Jan van Katwijk - Pieters gaf gisteren opnieuw een staaltje van zijn mogelijkheden weg door slechts luttele centimeters te kort te schieten voor een twee de ritzege - wordt hef beslist onmogelijk om de positie van de kopman te verdedigen. De equipe ontbeert in de breedte voldoende kwaliteit om ver weer aan de concurrentie te bieden. Een gegeven, waarvan de klassements-aanvoerder echter niet wakker ligt: „Ik heb in deze ronde volop gele genheid om snelheid op te doen voor het baanseizoen. Dat ik nu de leiderstrui heb, is mooi meegenomen. Meer am bities mag ik niet koesteren en hetzelfde geldt voor de ploeg." Wie het begeerde kleinood van Pieters gaat overnemen, is niet eenvoudig te voorspellen in een loterij als Olympia' Ronde, maar zeker is, dat de Oostduitsers alles uit de kast willen halen om aan het eind punt in Amsterdam de hoofd prijs in ontvangst te mogen nemen. Het is hen nooit gelukt, net zo min als de ploeg van Ben van Erp. Het koersbeeld van gisteren paste exact bij de opzet om de wedstrijd snel hard te maken. Al na 30 kilometer kwam er daardoor een groep van uit van 17 renners, met liefst 5 Oostduiters en de Gazelle kopmannen Verhoeven en van Poppel. Krott had eveneens twee pionnen van voren (van der Hulst en Alberts) en de Russen waren met vier cou reurs (zonder Liepinch) tevens sterk vertegenwoordigd. Be langrijkste slachtoffers van de vroege slag waren van de ploegen van Gisbers, Steevens en Hoekstra, die slechts één renner in de hoofdmacht had den. Op de kaarsrechte wegen door de Flevo-polder, waar bovendien de stormachtige wind vrij spel had, leek de vlucht even spectaculaire vor men aan te nemen. De voor sprong van de. leiders groeide plots tot ruim boven de mi nuut. Dat was het sein voor de achtervolgers om orde op za ken te stellen. Er moest even wel ontzettend gebuffeld wor den om de wedstrijd weer in de plooi te krijgen. Het lukte gisteren nog onder de impul sen van vooral Gerrit Solle- veld, de winnaar van de vorige uitgave, en de coureurs van Henk Stevens, maar het was een krachtenverslindende toer. Het is niet ondenkbaar dat die inspanningen zich de ko mende dagen zullen wreken, want zowel de ploeg van Gis bers als die van Steevens heb ben hun draai nog niet hele maal gevonden in de 32e Olympia's Ronde. Voor de for matie van Piet Hoekstra lijkt de situatie nog schrijnender. Geert Schipper redde zich be kwaam, maar Bert Wekema - vooral van hem werd veel ver wacht na zijn imponerende voorseizoen - kreeg gisteren een flinke draai om de oren. De Vredeskoers is hem be paald niet in de kouwe kleren gaan zitten, iets waarover ook Solleveld klaagt. Geert Schip per kende overigens twee jaar geleden dezelfde problemen, maar won toch. De uitslag van de tweede etappe: 1. Dick van Oorschot (Dri) 140 km in 2.58.23 (met bon. 2.58.08) 2. Peter Pieters (Ren) z.t. (met bon. 2.58.13) 3. Mario Hernig (Odl) z.t. (met bon. 2.58.18) 4. Serge Woronin (Sov) z.t. 5. Joeri Loepalenko (Sov) op 3 sec. 6. Jean-Paul van Poppel (Gaz) op 35 sec. 7. Jos Alberts (Ams) z.t. 8. Gert-Jan Theunisse (Ams) z.t. 9. Jan van Dalen (Bat) z.t. 10. Gerard Schipper (Bat) z.t. 11. Marco van der Hulst (Ams) z.t. 12. Ha- rald Wolf (Odl) z.t. 13. Frank Kuhn (Odl) z.t. 14. Sergei Navolokin (Sov) z.t. 15. Frits Schür (Mar) z.t. 16 Peter Hofland (Dri) z.t. 17. Jannes Slendebroek (Erp) z.t. 18. Leo van Beusichem (Erp) z.t. 19. Det- lef Macha (Odl) z.t. 20. Hans Boom (Erp) z.t, 25. John de Crom 2.59 17 26. Corné Heeren z.t. 51. Toon van der Steen 3.01.03 70. Tini van Rijsbergen 3.03.33. Het algemeen klassement na de tweede etappe: 1. Peter Pieters (Renb) 4.35.36 2. Dick van Oorschot (Dri) op 22 sec. 3. Ser gei Loepalènko (Sóv) op 25'sec. 4." Mario Hernig (Odl) op 27 sec. 5. Sergei Woronin (Sov) op 38 sec. 6. Jos Alberts (Ams) op 1 02 7. Harald Wolf (Odl) op 1.03 8. Sergei Navolokin (Sov) op 1.06 9. Gerrit Solle veld (Erp) op 1.09 10. Jan van Dalen (Bat) op 1.10 11. Marco van der Hulst (Ams) op 1.11 12. Jean-Paul van Poppel (Gaz) op 1.12 13. Frank Kuhn (Odl) op 1.12 14. Det- lef Macha (Odl) op 1.12 15. Gert-Jan Theunisse (Ams) op 1.13 16. Peter Hof land (Dri) op 1.13 17. Hans Boom (Erp) op 1.13 18. Gerard Schipper (Bat) op 1.15 19. Leo van Beusichem (Erp) op 1.15 20. Frits Schür (Mar) op 1.17 26. Corné Heeren 1.31 28. John de Crom 1.32 47 Toon van der Steen 3.15 67. Tini van Rijsbergen 5.53. Algemeen ploegenklassement: 1. Sovjet- Unie 13.38.50 2. Oost-Duitsland op 32 sec. 3. Driessen op 51 sec. Mühren motor van Manchester LONDEN - Arnold Mühren was de stuwende kracht, de krachtbron van Manchester United dat gister avond in de 'replay' om de FA Cup in het opnieuw uit verkochte Wembleystadion (100.000 toeschouwers, re cette weer 3.6 miljoen) te superieur bleek voor het zich dapper verwerende Brighton. De 31-jarige Nederlan der bereidde twee doelpunten (Whiteside en Robson) voor en scoorde zelf uit een strafschop de vierde tref fer. Het dit seizoen naar de tweede divisie gedegradeerde Brighton hield zaterdag de door de bookmakers als favo riet bestempelde Macunians nog op een gelijkspel (2-2 na verlenging), gisteravond had de underdog geen schijn van kans tegen de ploeg van 'suc- cescoach' Ron Atkinson: 4-0, die daarmee voor de vijfde keer in zijn bestaan de FA-cup veroverde. De laatste keer ge beurde dat in 1977. De eerste keer in 1901. Arnold Mühren, opnieuw een van de uitblinkers, had een vooruitziende blik toen hij voor de wedstrijd voorspelde: „Wat zaterdag is gebeurd, overkomt ons donderdag niet. Zaterdag zijn dingen gebeurd die alleen in een Cup Final mogelijk zijn, normaal mag Manchester die wedstrijd nooit meer uit handen geven. Brighton is zaterdag ver bo ven zijn krachten uitgegroeid. Ik betwijfel ten sterkste of ze donderdag nog in staat zijn om voor een verrassing te zorgen". In vier minuten tijd werd de 'Replay' van wat wel de be langrijkste bekerfinale van de wereld werd genoemd, gister avond op de 'Heilige voetbal- grond' van Wembley beslist. Be duurste speler uit de En gelse league, Brian Robson, leidde de ondergang van Brighton in. Uit een pass van Bavies schoot de van West Bromwich Albion afkomstige aanvaller van de rand van het zestien meter gebied de bal onhoudbaar voor Moseley in de uiterste linkerhoek: 1-0. Nauwelijks vier minuten la ter werd het doodvonnis de- fintief geveld. Vanaf de lin kerkant verzond Arnold Müh- fen een scheermesscherpe pass die via Stapleton op het hoofd van Whiteside werd ge deponeerd. De verleden jaar tijdens het wereldkampioen schap jongste speler van het toernooi, kopte de bal buiten bereik van de Brighton-doel- man tegen de touwen: 2-0. Brighton gaf zich echter niet gewonnen, vocht met de moed der wanhoop terug, maar ontbeerde de inventivi teit om Bailey in het doel van Manchester United te verras sen. Bijna werd de United- keeper toch nog gepasseerd toen een van zijn verdedigers een schot van Case van rich ting veranderde. Met een uiterste krachtinspanning kon hij het leer nog over het doel tikken. Vlak voor de pauze moest Brighton echter defini tief capituleren. Opnieuw was het Mühren die de lijnen uit stippelde. Als een volleerd re gisseur bepaalde hij het scena rio van het derde doelpunt. Hij zette Stapleton aan het werk die de bal doorkopte naar Robson. Van dichtbij liet hij het net bollen: 3-0. Manchester United was op weg om een record te evena ren, immers het was 80 jaar geleden dat een Cup Final met meer dan drie doelpunten werd gewonnen. Het was een Volendammer die de statistici nieuwe stof bezorgde. Arnold Mühren schreef in de 17e minuut van de 'Replay' historie door als eerste Nederlander, so wie so in een Cup Final, te scoren. Brian Robson werd in de strafschopzone door Gary Ste vens, die zaterdag vlak voor het verstrijken van de regulie re speeltijd de gelijkmaker scoorde en aldus een verlen ging afdwong, aan zijn shirtje getrokken. Vanaf de stip liet Arnold Mühren doelman Mo seley kansloos: 4-0. „Dit is het mooiste in het voetbal dat je kunt meemaken, een Cup Fi nal is met niets te vergelij ken", vertelde een jubelende Mühren. Gary Howlett van Brighton tijdens een van de zeldzame momenten dat hij Arnold Mühren (8) de baas was op Wembley - FOTO AP GERARDMER - De profploeg van Jaqcues de Goede (Beckers) Nijft aan de leiding in het ploegenklassement van de Ronde van Europa, een etappekoers voor profs en amateurs. Johnny Broers, die in de onder bijzonder slechte weersomstandigheden rtrreden etappe van Sarrebourg naar Gerardmer als vierde eindigde, steeg naar de tweede plaats in het algemeen klasse ment. Be rit ging over een aantal <®ls van verschillende catego- ne. Eén col kon niet genomen "orden, omdat de weg in een rivier veranderd was. „Boven den moesten we in de meeste forPen die we doorkwamen te BRUSSEL - De Belgische !>etbalintenational Ludo "mek speelt het volgende sei- "en voor AC Milan. Be Italiaanse 'formatie, die Bet komende voetbaljaar weer ®de hoogste liga uitkomt, is ?ereid Anderlecht een trans- mrsom van 700.000 dollar (1,9 mijoen gulden) te betalen. De parige middenvelder teken- ®6een contract voor één iaar. voet de pleinen oversteken", aldus De Goede gisteravond, „want overal stond een centi meter of twintig water". De 134 kilometer werden deson danks toch nog afgelegd met een gemiddelde van ruim 35 kilometer per uur. Uitslag twee etappe Ronde van Europa, van Sarrebourg naar Gerardmer: 1. Der- nies (Bel), 134 kilometer in 3.46.23, 2. Kel ly (Ier) 3. Jamiszewski (Pol) z.t., 4. John ny Broers (Ned) op 1.44, 5. A. van Houwe- lingen (Ned), 6. Bittinger (Zwi), 7. Volo- chin (Rus), 8. Moerlen (Zwi), 9. H. Lange- reis (Ned), 10. Wijnands (Bel) 11. Jan Jonkers, 13. Wies van Dongen, 14. Hedy Nieuwdorp, 15. Bruindonks (Bel) 26. Emiel Kerstens, 27. Mario van Vlimme- ren. Algemeen klassement: 1. Volochin, 2. Johnny Broers op 11 sec., 3. Jan van Hou- welingen op 14 sec., 10. Mario vanm Vlimmeren 13. Jan Jonkers, 20. Hans Langereis, 24. Wies van Dongen, 29. Hedy Nieuwdorp, 33. Emiel Kerstens, 42. Ad Polak. Puntenklassement: 1. Jan van Houwe- lingen 22,2. Johnny Broers 21. Ploegenklassement: 1. Beckers, 2. Boule d'Or, 3. Russische ploeg. CAEN - Het Nederlands bas ketbalteam is het Europees kampioenschap in het Franse Caen begonnen met een zwaarbevochten overwinning op Israël, 78-72. Nederland bouwde in de eerste helft een verrassend grote voorsprong op (43-31), die na rust verde digd moest worden tegen het sterk aandringende Israël. Bij 74-70 wankelde Oranje, maar een gave verdedigende actie van Esveldt gevolgd door het scoren van Faber hielpen Ne derland over de streep. Nederland startte tegen Is raël duidelijk als underdog, niet alleen op grond van het aanwezige spelersmateriaal, maar ook vanwege de twee Is raëlische overwinningen tij - dens de voorbereidingsperio de. Bondscoach Vladimir Heger leerde echter van de gemaakte fouten, hamerde vooral op de verdediging en het resultaat was ernaar. Alleen in de be ginfase kon Israël even de ge vaarlijke breaks lopen. Daar na had Nederland de zaken verdedigend goed onder con trole, daarbij overigens gehol pen door een Israëlisch schot percentage van nog geen veer tig procent. Het Nederlandse vizier stond aanzienlijk scher per, met name Danny Cramer weigerde te missen. Toen Is raël ook nog eens vroeg in de wedstrijd de acht-foutengrens van onze sportredactie wisselvalligheid in het begin, DEN BOSCH - Het spelniveau bÜ met name Brouwers en op de tweede dag van het Wellink achterin. Laatstge- Europese kwalificatietoernooi noemde werd, na de eerste ge- voor de heren-volleyballers in wonnen (15-9) en de verloren Den Bosch hield gelijke tred tweede (11-15) set vervangen met het toeschouwersaantal. door Snippe. Toonden woensdag nauwe- Bij een achterstand van 2-7 lijks 300 kijkers hun belang- werkte die wissel wonderwel, stelling, de twee avondwed- Nederland kwam zelfs voor strijden van donderdag trok- met 11-10, toen weer achter ken zeker het dubbele aantal. met 11-14 en toch nog gelijk: Uiteraard kwam het publiek '14-14. Toen brandde het pu- voor het duel Nederland-Is- bliek werkelijk los en raël. Uitgerekend die ontmoe- schreeuwde Nederland naar ting bracht niet die kwaliteits- die belangrijke setzege verbetering zoals die bij van 16-14, beslist door een hoofdzakelijk Italië tegen goed geplaatste smash van Spanje was te aanschouwen. Clardeij Al Snel bleek de zege van Is- Nederland - Israël 3-1; 15-9, 11-15, 16-14, raël op Spanje een dag eerder een terechte waarschuwing te i. itaiie...!2 4 6-1 102- 52 zijn geweest voor coach Hach- 2- Nederiand_2 4 6-1 102- 65 mang en de zijnen. De Israe- j jj jj liërs maakten onvoldoende ge- 5. Spanje2 2 1-6 &1-101 bruik van de Nederlandse 6 Noorwegen2 2 0-6 38- 92 overschreed, kon Nederland op weg gaan naar een comfor tabele voorsprong die bij rust 12 punten bedroeg: 43-31. Ook de eerste minuten van de tweede helft was het werk- basketbal van Nederland het Israëlische raffinement de baas en bij 55-41 leek de ploeg van Heger echt superieur aan deze tegenstander. Het Neder landse overwicht bleek echter kwetsbaar, toen juist Cramer driemaal faalde vanaf de vrije-worplijn. De Israëli's putten weer moed en Neder land begon te forceren. Berkovic bracht zijn ploeg tot op 10 punten en toen Ne derland ook nog eens twee maal balverlies leed, kwam ploeg serieus in de problemen: 73-69. Heger had zijn spelers echter op een dergelijke situa tie voorbereid en tot in detail geinstrueerd, waardoor onder de zwaarste druk, de goede be slissingen werden genomen. Een 78-72-overwinning was het resultaat, een prestatie die op rekening komt van de hele ploeg inclusief de verrassend veel en goed spelende Ronald Schilp, die de laatste punten binnenhaalde. Nederland - Israël 78-72 (43-31). Scheids rechters: Vitolo (Fra) en Kurillic (Joe). Toeschouwers: 2000. Nederland: 34 scores op 63 pogingen, 10 punten uit 19 straf- worpen, 19 persoonlijke fouten, geen verwijdering. Scorers: Plaat 16, Cramer 14, Kuipers 12, Faber 11, Wiel 11, Schilp 4, Van der Berg 4, Van der Lagemaat 3, Es veldt 3. Israël: 31 scores op 67 pogingen, 10 punten uit 14 strafwoipen, 25 persoon- lijke fouten, geen verwijdering. Scores: Berkovitz 24, Jamchi 14, Zlotikman 13, Silver 8, Aroesti 6, Lasseof 4, Elimelekh 2 en Schlachter 1. ROTTERDAM - Het bestuur van Feyenoord gaat volgende met Johan Cruijff en zijn zaakwaarnemer Cor Coster om de tafel zitten om te probe ren de ex-Ajacied voor één jaar te contracteren. Voorzitter Gerard Kerkum van Feyenoord kondigde gis teravond aan Cruijff graag te willen inlijven, maar wil eerst precies de financiële gevolgen onder ogen zien. 1 MIJDRECHT - De zevende ronde van het nationale schaakkampioenschap voor dames bracht opnieuw specta culaire partijen. Zelfs de kop- loopsters namen geen genoe gen met het consolideren van de hoge positie. Zij speelden ook tegen elkaar onverdroten op winst. Van der Mi je werd volkomen onder de voet gelo pen door Stada. Het werk werd alleen niet afgemaakt. Opgelucht deelde Van der Mije na afloop mee, toen de partij in remise beëindigd was: „Ik ben ontsnapt". De uitslagen uit de zevende ronde: Vo- gel-Pluymert 0-1, Drewes-Nagel 1-0, Belle-Van der Giessen 0-1, Stada-Van der Mije Vz-Vi, A. Cameron-P.Cameron Vi-Vi, De Kleuver-Harmsen De Greef-Bruinenberg afgebroken De stand na zeven ronden: 1. Van der Giessen en-Van der -Mije ö'A Pluymert 4Mj, 4. Bruinenberg 4 plus 1 afgebroken partij 5. Belle 4 6. De greef 3^plus 1 7. P. Cameron, Drewes en Stada 3Vfe, 10. Harmsen 3 11. Nagel 2Vt, 12. A. Cameron pT" no i4 Voeel 1 van onze sportredactie PARIJS - John McEnroe, het zonnetje van de tenniswereld, mag nog even stralen in de lichtstad. Geblesseerd en nuk kig, maar vooralsnog onversl aanbaar presenteerde de New Yorker zich donderdag ten tweede male aan het Parijse publiek. De overwinning na bijna drie uur spelen met 6-3, 7-6 (via een benauwde 10-8 in de tiebreak) en 6-3 op de 131 plaatsen onder hem op de we reldranglijst figurerende Spanjaard Alberto Tous bracht de Amerikaan in de derde ronde. Daarin moet hij het opne men tegen een favoriet van eigen bodem: de jeugdkam pioen Tarik Benhabiles, als deze tenminste wint van de Australiër Drew Gitlin. Met McEnroe, die voor twee partijen in totaal meer dan ze ven uur op de baan heeft ge staan, handhaafden ook Na- vratilova, Lloyd, Lendl, Vilas en Wilander zich, zodat de kop van de plaatsing nog steeds in- takt is. Ivan Lendl, twee jaar gele den door Borg in de finale ver slagen en thans derde ge plaatst, baarde niet zozeer op zien op de baan dan wel bij de persconferentie. De Tsjech die met driemaal 6-2 won van de Spanjaard Sergio Casal, bleek zich te hebben geërgerd aan het taalgebruik van enke le van zijn collega's op de baan. „De scheidsrechters hebben daar ook schuld aan", aldus Lendl. „als zij een boete zouden opleggen of een speler eruit sturen, was het zo afge lopen, maar zij straffen alleen laaggeplaatste spelers. De top pers blijven buiten schot, om dat de officials bang van hen zijn. Hetzelfde is het geval met de 30 seconden-regel voor het aanvechten.van een beslissing. Laaggeplaatste spelers krij gen een waarschuwing. De topspelers mogen blijven zeu ren. Waarom doen ze het niet zoals bij basketbal. Wie daar een bal weggooit krijgt een technische fout". Lendl noemde geen namen.* Maar het was iedereen duide lijk wie hij bedoelde: John McEnroe, die bij zijn eerste optreden in Parijs tekeer ging tegen scheidsrechters en lijn- mensen, de bezoekers uit schold, een cameraman een schop verkocht en er vanaf kwam met een boete van slechts 350 dollar voor het wegwerpen van een bal. Dat kan overigens nog veranderen nu de mishandelde fotograaf een officiële klacht bij de wed strijdleiding heeft ingediend. Supervisor Roy Dance, die niets hoorde of zag, zal alsnog in actie komen. Hij zoekt beeld- en geluidopnames. „Als McEnroe inderdaad obscene dingen tegen het publiek heeft geroepen, kan de aanvullende boete oplopen tot 5000 dollar. Donderdag inde McEnroe op nieuw een openbare waar schuwing. Hij onderhield een voortdurend debat met de scheidsrechter, éiste diens vervanging, schreeuwde tegen het publiek, adviseerde iemand een lange wandeling te maken vanaf een korte pier en gooide driemaal zijn racket op de grond. Eenmaal mis bruikte hij het slaghout óm een stevige klap te geven tegen de inmiddels verlaten seheids- rechtersstoel. „Allemaal leu gens, wat ze hier in de krant_ over mij schrijven", liet hij bij' de persconferentie weten. Voor het meest wonder baarlijke herstel tekende Brian Gottfried. De als twaalfde geplaatste Ameri kaan, die het tegen Michiel Schapers in de eerste ronde al geducht benauwd had gehad raakte tegen zijn landgenoot Mark Dickson na twee verlo ren sets met 1-5 achter in de derde. Hij won die set alsnog via de tiebreak en pakte ook nog de twee twee resterende sets: 4-6,2-6,7-6 (7-3), 6-3,6-1. Uitslagen: heren enkelspel, tweede ron de: Ivan Lendl (Tsj) - Sergio Casal (Spa 6-2, 6-2, 6-2 Marcos Hocevar (Bra) - Thierry Tulasne (Fra) 6-3, 6-1, 6-1. Yan nick Noah (Fra) - Victor PeCci (Par) 6-4 6-3, 6-3, Guillermo Vilas (Arg) - Mikt Myburg (ZAf) 6-2, 6-1, 6-1. Mario Marti nez (Bol) - Andreas Maurer (WDI) 6-4 6-1, 1-6, 6-4, Dominique Bedel (Fra) Diego Perez (Uru) 6-4, 6-0, 6-3, Jose Hl- gueras (Spa) - Henri Leconte (Fra) 6-4 6-4,6-4 Jimmy Arias (Vst) - John Fitzge- - raid (Aus) 7-5, 0-6, 7-6, 6-4 Ilie Nastast" (Roe) - Thomas Hogstedt (Zwe) 7-6, 6-1 1-6,6-1 John Alexander (Aus) - Hans Si- monsson (Zwe) 7-6,6-7,7-6, 1-6, 6-4 Mats Wilander (Zwe) - Christophe Bernelk (Fra) 6-1, 6-1, 6-3 Mei Purcell (Vst) - Wally Masur (Aus) 6-2, 6-3, 6-3, Magnus Tideman (Zwe) - Manuel Orantes (Spa, 6-3, 6-3, 1-6, 6-3, Jaime Filloi (Chi) - Pe ter Elter (Wdl) 6-3, 6-4, 6-4, Shlomc Glickstein (Isr) - Jan Gunnarsson (Zwe 6-2, 6-3, 6-4. Eliot Teltscher (Vst) - Jirr, Gurfein (Vst) 6-3, 7-6, Joachim Nyströrr (Zwe) - Trevor Allan (Aus) 6-3, 6-3 Brian Gottfried (Vst) - Mark Dicksor (Vst) 4-6,2-6,7-6 (7-3), 6-3,6-1, Pat Dupré (Vst) - Damir Keretic (Wdl) 6-2, 0-6, 6-2 6-2, John McEnroe (Vst) - Alberto Tous (Spa) 6-3,7-6, (10-8), 6-3. Dames enkelspel, tweede ronde: Chris Evert (Vst) - Christine Jolissaint (Vst M 6-4, 6-2 Kathy Horvath (Vst) - Harnw Strachnova (Tsj) 6-3, 6-1 derde ronde Kathy Jordan (Vst) - Paula Smith (Vst 6-2, 6-3, Kathy Rinaldi (Vst) - Iva Buda- rova (Tsj) 6-0, 6-1, Catherine Tanviei (Fra) - Virginia Ruzici (Roe) 6-3, 6-4, Jc Durie (Gbr) - Pam Shriver (Vst) 6-2 Shriver geeft op. Mima Jausovec (Jsl) - Sylvia Hanika (Wdl) 6-7, 6-4, 6-4, Tracy Austin (Vst) - Petra Delhees (Zwi) 6-2 6-1, Martina Navratilova (Vst) - Wendy White (Vst) 6-0,6-3, PARMA - De eerste indivi duele tijdrit, de proloog kwam immers door een actie van sta kers te vervallen, heeft het al gemeen klassement van de Ronde van Italië achter de toppositie van Saronni aardig door elkaar geschud. De Spanjaard Marino Le- jarreta, door Saronni het meest gevreesd voor de aan staande bergetappes in de Do lomieten, verloor in 38 kilome ter ruim 3 te minuut en zakte van de tweede naar de negen de plaats. Roberto Visentini, wiens stijl van wielrennen het best als tijgersluipgang geken schetst kan worden, nam de plaats van de Spanjaard over. Visentini hield in maart nog Knetemann af van de over winning in Tirreno-Adriatico. Hij was de enige, die minder dan een minuut toegaf op de wereldkampioen. De derde plaats in de tijdrit was voor de Zwitser Urs Freu- ler. De voormalige huurling van Peter Post won vorig jaar drie etappes in de Ronde van Italië. Twaalf maanden gele den werd hij ook derde in de afsluitende tijdrit van onge veer gelijke afstand. Toen kwam Freuler in topconditie uit het hooggebergte. Dit jaar nam hij op de tweede dag wel iswaar voor een etmaal de ro se trui in bezit, maar in zijn specialiteit, de massasprints, werd de twee-voudige wereld kampioen puntenkoers keer op keer verslagen door de Ita lianen Bontempi en Saronni. Van de klassementsrijders wisten de Italiaan Contini, de Belg Van Impe en de Zweed Tomflni Prim de schade rede lijk te beperken in de tijdrit. Zij blijven aan de voet van het hooggebergte de voornaamste tegenstanders van Saronni. Giovanni Battaglin, de Giro- winnaar van 1981, viel daaren tegen ver terug. De uitslag van de dertiende etappe: 1. Giuseppe Saronni (Ita) 38 km in 48.41 (gem. 46.705 km/u); 2. Roberto Visentini (Ita) op 50 sec.; 3. Urs Freuler (Zwi) op 1.01; 4. Gregor Braun (WDI) op 1.09; 5 Tommi Prim (Zwe) Op 1.17; 6. DidiThu- rau (WDI) op 1.26; 7. Silv'ano Contini (Ita; op 1.53; 8. Daniel Gisiger (Zwi) op 2.00; 9 Claudio Torelli (Ita) op 2.01; 10. Lucier van Impe (Bel) op 2.04. 11. Alberto Fer nandez (Spa) óp 2.06 12. Mare Somers (Bel) op 2.11 13. Michael Wilson (Aus) op 2.14 14. Mare Sergeant (Bel) op 2.28 15 Luc Govaerts (Bel) z.t 16. Wladimiro Pa- nizza (Ita) op 2.31 17. Francesco Moser (Ita) op 2.55 18. Faustino Ruperez (Spa) z.t. 19. Rene Koppert (Ned) op 3.10 20 Gianbattista Baronchelli (Ita) op 3.11 24 Frits Pirard (Ned) op 3.32 Het algemeen klasssement: 1. Giuseppe Saronni (Ita) 59.49.53; 2. Roberto Visentini (Ita) op 2.20. 3. Didi Thurau (WDI) op 2.34; 4. Silvanc Contini (Ita) op 3.08; 5. Lucien van Impt (Bel) op 3.16; 6. Wladimiro Panizza (Ita) op 3.36; 7. Tommi Prim (Zwe) op 4.01; 8 Alberto Fernandez (Spa) op 4.08; 9. Mari no Lejarreta (Spa) op 4.25; 10. Gianbat tista Baronchelli (Ita) op 4.38.11. Giovan ni Battaglin (Ita) op 4.52 12, Mario Beccia (Ita) op 5.46 13. Faustino Ruperez (Spa) op 5.50 14. Eduardo Chozas (Spa) op 6.04 15. Alfio Vandi (Ita) Op 6.11 16. France Chioccioli (Ita) op 6.38 17. Francesco Mo ser (Ita) op 6.47 18. Jostein Wilmann (Noo) op 7.00 19. Glauco Santoni (Ita) op 7.14 20. Fabrizio Verza (Ita) op 7.33 58. Frits Pirard (Ned) op 23.58 117. Rehé Koppert (Ned) op 1.29.43 LUIK - Een groot gedeelte van K de spelersgroep van Standard Luik is in opstand gekomen tegen het voornemen van voorzitter Petit om een drie daagse, voor de club uiteraard tamelijk lucratieve, trip naar Koeweit te ondernemen. Terwijl alle spelers ervan overtuigd waren dat na het duel met AA Gent de vakantie zou beginnen, dit was hen ook met zoveel worden beloofd, kwam trainer Raymond Goet- hals donderdagochtend met de mededeling dat voorzitter Ro ger Petit definitief had beslo ten dat Standard nog even, voor het sluiten van de markt, nog een paar centen bijeen zou gaan graaien in het oliedom Koeweit.

de Stem | 1983 | | pagina 7