Theo Appeldoorn de sterkste in Axel LOTTO EN TOTO Voetbalkoorts rond droomfinale oetbaltoc EERVOL VERLIES VAN MESKER TEGEN SHRIVER PIET SCHRIJVERS TWEE JAAR BIJ FC GRONINGEN rOERNOOI IARATHON 'OETBAL- fOERNOOI WOENSDAG 25 MEI ïgg door Ton Koomen Uitslag en Carbo naar Club Brugge Martin Haar naar AZ '67 VAN HEER POSITIEF IN GIRO Uitslagen Verrassingen bij NK schaken dames Lammertink geopereerd Zoff weer in selectie van Italië Samenvattingi van cupfinal Overwinning van basketbalteam Bestuur De Drafsport stapt op Voetbal toernooi leinkenszand HOEK de stems; yOENSDAG 25 MEf 1983 AXEL - Theo Appeldoorn was gisteravond in Axel aanzien lijk beter uitgeslapen dan pinksterzaterdag in Klooster- zande. De Roosendaalse ama teur, die zich in Kloosterzande in de laatste ronde bij de ama teurs liet verrassen door Hans Moens - hij lette even teveel op de concurrentie, maar ver gat de Terneuzenaar - maakte nu geen fout. Appeldoorn, steeds actief in het amateurcriterium in Axel en aanwezig in het kopgroepje van vijf, dat de beslissing for- ceeerde, spurtte onbetwist als sterkste naar de overwinning. Het betekende de vierde sei zoenzege voor de Brabander, die zich op Zeeuwse bodem uitstekend thuis voelt. Im mers, enkele weken geleden schreef hij ook de strijd om de in memoriam Wim Hendriks trofee in Koewacht al op zijn naam. Grootste pechvogel in Axel was ongetwijfeld Karei van Goethem. De lange coureur uit Kloosterzande ontsnapte al in de. prilje beginfase van deze aantrekkelijke koers. Hij kreeg Piet de Jong en Fons de Meester met zich mee. Enkele ronden later kreeg dit trio ge zelschap van Krijn van der Bent, Chris de Bart en Pièrre Raas. Dit zestal gooide er een flink tempo tegen aan op het Axelse parkoers, dat talrijke wielerenthousiasten trok on danks de verre van zomerse temperaturen. Voorbeeldig sa menwerkend bouwde dit zestal een voorsaprong op, die constant rond de veertig se conden schommelde. Met nog zo'n veertig kilome ter te gaan sloeg de vlam ech ter in de pan. Door voortreffe lijk kopwerk in het jagende peloton van Theo Appeldoorn, Thijs Fase, Kees de Nooyer en de plaatselijke favoriet Wim de Waal werd de voorsprong rap kleiner. Van Goethem - winnaar van de leidersprijs - en Raas gaven zich als laat- sten gewonnen, maar de man nen in het voorste gelid moes ten tenslotte toch capituleren. Van Goethem had bovendien de pech dat hij twee keer van fiets moest verwisselen in die cruciale fase. Dat resulteerde er in dat hij zelfs op een ronde werd gereden en voortijdig de strijd moest staken. De beslissende slag werd in geluid door Theo Appeldoorn, Rob Bijvank, Kees de Nooyer - weer zeer actief - Van Mieg- hem en Wim de Waal. Er ont stond een kopgroep van zo'n zeventien renners, die de be slissende kloof sloegen. Pièrre Raas, sterk rijdend gisteren, moest met materiaalpech als eerste lossen, gevolgd door Wim Jeremiasse. Er bleven met nog een vijftal ronden te rijden nog zo'n vijftien ren ners aan kop. Met nog slechts enkele ron den te gaan viel dan de klap. Na voorbereidend werk van Wim de Waal trok Appeldoorn er tussenuit. Hij kreeg Den Braber, Bijvank, Fase en Hoondert met zich mee. Dit vijftal liet zich niet meer ver rassen, bleef bijeen tot in de beslissende spurt, die overtui gend door Appeldoorn werd gewonnen. „Ik heb attent ge reden, er is hard gekoerst en ik heb nu, in tegenstelling tot Kloosterzande, wel op het juiste moment toegeslagen", merkte de gelukkige Roosen daler op. Bij de junioren ging de zege naar Bob Rasenberg uit Ter- heijden, die in Axel zijn zesde overwinning van dit seizoen boekte. Rasenberg schudde in de slotfase zijn naaste belager Ronnie de Jong uit Ovezande van zich af om alleen te finis hen. Amateurs: 1. Th. Appeldoorn, Roosen daal, 100 kilometer in 2 uur, 3 minuten en 20 seconden; 2. R. Bijvank, Sas van Gent; 3. P. Hoondert. Heinkenszand; 4. T. den Braber, Fijnaart; 5. Th. Fase, Oud-Vos- semeer, 6. op 5 seconden N. van der Klundert, Hoogerheide; 7. G. van Mieg- hem, Etten-Leur, 8, Ch. de Baat, Steen bergen; 9 W. de Waal,«Axel; 10. op-*21 se conden M. Verboom, Goes; 11. C. Vleugel, Wemeldinge, 12. A. Cloots, Lepelstraat; 13. op 44 seconden J. van der Horst, Oost- Souburg; 14. P. de Jong, Bosöchephoofd; 15. op 1 minuut en 21 seconden K. de Nooyer, Aagtekerke; 16. op 1 minuut en 25 seconden C. Vervaet, Walsoorden; 17. H. Moens, Terneuzen; 18. W. van Kooten, Bruinisse; 19. op 1 minuut en 29 seconden A. Verplanke, IJzendijke; 20. J. Brooy- mans, Kuitaart. Junioren: 1. B. Rasenberg, Terheij- den, 60 kilometer in 1 uur, 13 minuten en 42 seconden; 2. R. de Jong, Ovezande; 3. J. Leijs, Oud-Gastel; 4. J.v.Dommële, Ber gen op Zoom, 5. P. van de Klundert, Hoo- gerheide; 6. P. Tolhoek, Yerseke; 7. 'C. Schouwenaar, Goes; 8. Ch. de (paluwé, Terneuzen; 9. T. Kampen, Veldhoven; 10. R. Verdaasdonk, Terheijden; 11. R. van Dongen, Dongen; 12. E. van Ginneken, Schijf; 13. J. van de Vleuten, Veldhoven; 14. J. Rijsdijk, Fijnaart; 15. H. Tuitel, Rotterdam; 16. J, Jansen, 's-Gravenpol- der; 17. M. Mouwen, St.-Willebrord; 18. E. Vereecken, St.Jansteen; 19. J. van Baal, Schoondijke; 20. R.Been, Bergen op Zoom. Theo Appeldoorn. - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze sportredactie GRONINGEN - Piet Schrij vers (36) verdedigt twee sei zoenen het doel van FC Gro ningen. De transfervrije inter national kwam dinsdagmid dag tot volledige overeenstem ming over een contract met Groningens voorzitter Renze de Vries. De doelman van Ajax was transfervrij. Hij was aanvan kelijk van plan zijn laatste voetbaljaren in Canada te slij ten De contacten met Edmon ton Drillers gaven echter te weinig houvast voor een over steek. FC Groningen, dat in september debuteert in het UEFA-bekertoernooi, is nog in onderhandeling met Adrie van Tiggelen, de linker-verdediger van Sparta. Van onze sportredactie BRUGGE - Willy Carbo, de 24-jarige spits van FC Utrecht, die in de afgelopen competitie zestien doelpunten maakte, zal komend seizoen uitkomen voor Club Brugge. Carbo, die meer dan tien wedstrijden voor Jong Oranje speelde, tekende dinsdag een contract, dat hem voor drie jaar aan de Belgische club bindt. Carbo werd door de Utrechtse eredivisionist vijf jaar geleden gehaald van de amateurclub VV Utrecht. Van onze sportredactie ALKMAAR - Haarlem heeft Martin Haar aan AZ '67 ver kocht. De 31-jarige libero te kende in Alkmaar een con tract voor drie jaar. Hij wordt de opvolger van Hugo Hoven- kamp. MARINA Dl PIETRASANTA (ANP) - De Belgische wielren ner Maurits van Heer is dins dag in de Ronde van Italië ge diskwalificeerd wegens het gebruik van een verboden sti mulerend middel. Bij de dopingcontrole na de derde etappe werden in de uri ne van De Heer sporen van een opwekkend middel gevon den. Ook de contra-expertise was positief. De Belg heeft een boete gekregen van 1500 gul den en een schorsing van een maand. Gerulaitls uitgeschakeld PARIJS (ANP) - Vitas Gerualitis zal de komende dagen iets meer tijd in Parijs hebben dan hij ver wachtte voor het begin van de open Franse tennis kampioenschappen. De nummer 10 van de wereld ranglijst werd namelijk maandag in de eerste ron de van het herenenkelspel uitgeschakeld door de Zweed Hans Simonsson, die maar net een plaatsje bij de eerste honderd heeft. De Amerikaan, in 1980 verliezend finalist tegen Björn Borg en nummer negen van de plaatsingsranglijst, verloor in vier sets van Simonsson. Een vergelijkbare verras sing heeft Marcella Mesker ook een set voor mogelijk kun nen houden. De Nederlandse speelster voelde zich duidelijk beter thuis op het gravel van Roland Garros dan Pam Shri- ver, die door de plaatsings commissie als nummer vijf was gezien. Mesker won de eerste set met 6-2, maar moest de volgende twee afstaan, 3-6 en 4-6. Shriver had een verklaring voor haar wat stroeve start in de open Franse kampioen schappen. „Ik ben niet gewend aan gravel. In de vorige jaren beperkte ik mij tot toernooien op grasbanen, maar ik geloof toch dat het belangrijk is op gravel te kunnen spelen. Het is mij tegengevallen, ik had bij na verloren". De prominent geplaatsten bij de heren, gravel-specialis- ten als Lendl, Vilas en Noah kenden weinig problemen. Lendl kwam in de eerste set tegen de Chileen Pedro Rebol- ledo met 2-4 achter, maar nam van dat moment de strijd vol ledig in handen, 6-4, 6-1, 6-3. Vilas bleek de tegenvaller van Monte Carlo, waar hij in de kwartfinales werd uitgescha keld door Corrado Barazzutti, te boven. „Ik ben over mijn vermoeidheid heen. Ik was weer zo snel als ik dacht te zijn". De Argentijn, winnaar in 1977 en finalist in '75, '78 en '82, won met 6-1, 7-5, 6-1 van de Roemeen Florin Segarceanu. Noah gunde de Zweed Anders Jarryd maar drie games, 6-1, 6-0,6-2. Herenenkelspel: eerste ronde: Paul McNamee (Aus) - Zoltan Kuharsky (sta- tenloos) 6-3 6-3 5-7 3-6 7-5, John Fitzge rald (Aus) - Brian Gilbert (VSt) 5-7 6-1 1-6 7-5 6-3, Drew Gitlin (VSt) - Christop- he Freyss (Fra) 5-7 6-3 6-1 6-1, Guillermo Vilas (Arg/4) - Florin Segarceanu (Roe) 6-1 7-5 6-1, Ivan Lendl (Tsj/3) - Pedro Rebolledo (Chi) 6-4 6-1 6-3, Mark Dick son (VSt) - Loic Courteau (Fra) 7-6 6-2 6-3, Yannick Noah (Fra) - Anders Jarryd (Zwe) 6-1, 6-Ó, 6-2, Pascal'Portes (Fra) - Freddie Sauer (ZAf) 6-4, 5-7, 3-6, 6-1, 6-4, Thomas Hogstedt (Zwé) - Ricardo Cano (Arg) 1-6, 6-1, 4-6, 6-2, 6-1, Marcos Hoce- var (Bra) - Carlos Gattiker (Arg) 3-6,6-3, 6-3, 5-7, 6-4, Magnus Tideman (Zwe) - Trey Waltke (VSt) 7-5, 1-6, 6-2, 5-7, 7-5, Hans Simonsson (Zwe) - Vitas Gerulaitis (VSt) 6-4, 6-4, 2-6, 6-1, Eric Fromm (VSt) - John Lloyd (GBr) 3-6, 7-6, 6-2, 6-3, Jo- sé-Luis Clerc (Arg) - Libor Pimek (Tsj) 3-6,7-6, 6-3,6-1, Andreas Maurer (WD1) - Karl Meiier (WD1) 6-2, 7-5, 6-4, Jan Gun- narson (Zwe) - José Aguillera (Spa) 6-7, 7-6,4-6, 6-2,6-4, Heinz Günthardt (Zwi) - Jimmy Brown (VSt) 2-6, 6-3, 6-3, 6-2, To- mas Smid (Tsj) - Claudio Panatta (Ita) 6-1, 3-6, 6-3, 1-6, 6-1, Ilie Nastase (Roe) - Jacques Hervet (Fra) 6-0, 6-4, 6-2, Peter Elter (WD1) - Matt Doyle (VSt) 6-2, 3-6, 7-5, 4-6, 6-2, Jairo Velasco (Col) - Chris Lewis (NwZ) 6-4, 3-6,6-0, 6-3, Christophe Roger-Vassel in (Fra) - Bernard Balleret (Fra) 6-4, 6-3, 6-3, Mario Martinez (Bol) - Zeljko Franulovic (Jsl) 6-3,6-1, 6-4, Shlo- mo Glickstein (Isr) - Pender Murphy (VSt) 3-6, 6-2, 6-4, 6-4, Mike Myburg (ZAf) - Tim Mayotte (VSt) 4-6, 6-0, 6-4, 6-2, Pavel Slozil (Tsj) - Francisco Gonza les (Pri) 6-2, 6-4, 6-2, Mel Purcell (VSt) - Tom Cain (VSt) 6-1, 6-4,6-3, Sergio Casal (Spa) - Stanislav Birner (Tsj) 2-6, 6-4, 6-2,6-7,9-9 (gestaakt wegens duisternis). Damesenkelspel: eerste ronde: Dana Gilbert (VSt) - Julie Harrington (VSt) 6-4 3-6 6-4, Beth Herr (VSt) - Lea Plcho- va (Tsj) 7-5 6-4, Ann Henricksson (VSt) - Marcella Skuherska (Tsj) 3-6 6-3 6-2, Manuela Maleeva (Bul) - Terry Phelps (VSt) 6-3 6-2, Elizabeth Sayers (Aus) - Amanda Tobin (Aus) 4-6 6-2 6-4, Renee Blount (VSt) - Renata Tomanova (Tsj) 1-6 6-4 7-5, Barbara Rossi (Ita) - Lesley Allen (VSt) 6-3 6-7 7-5, Duk Hee Lee (ZKo) - Lele Forood (VSt) 6-2 6-4, Kathe- rina Skronska (Tsj) - Sherry Acker (VSt) 6-1 6-0, Helena Sukova (Tsj) - Jill Davis (VSt) 6-4 6-4, Petra Delhees (Zwi) - Sabi- na Simmonds (Ita) 6-1 6-2, Sabrina Goles (Joe) - Carling Bassett (Can) 6-2 6-2, Ka- thy Rinaldi (VSt/12) - Andrea Leand (VSt) 6-3 6-2, Anne White (VSt) - Chris O'Neil (Aus) 6-3 6-7 6-2, Martina Navra- tilova (VSt) - Mary Lou Piatek (VSt) 6-1, 6-1, Catherine Tanvier (Fra) - Brigitte Simon (Fra) 6-1, 6-3, Paula Smith (VSt) - Barbie Bramlett (VSt) 5-7, 6-1, 6-2, Pam Shriver (VSt) - Marcella Mesker (Ned) 2-6, 6-3, 6-4, Ivanna Madruga (Arg) - Yvonne Vermaak (ZAf) 4-6, 6-3, 6-4, An drea Jaeger (VSt) - Laura Arraya (Per) 7-5, 1-6, 6-0, Mima Jausevic (Jsl) - Lilia- na Giussani (Arg) 6-3,6-4, Sylvia Hanika (WD1) - Nathalie Phan Thanh (Fra) 3-6, 6-2, 6-1, Bettina Bunge (WD1) - Anna- Maria Fernandez (VSt) 6-2, 6-0, Amy Holton (VSt) - Bonnie Gadusek (VSt) 6-2, 7-6, Hana Mandlikova (Tsj) - Emilse Longo (Arg) 4-6, 7-6, 6-1, Tracy Austin (VSt) - Kate Latham (VSt) 6-7, 6-1, 6-3, Iva Budanova (Tsj) - Eva Pfaff (WD1) 6-2, 6-3, Claudia Kohde (WD1) - Cornelia Dries (WD1) 6-4, 6-3, Jo Durie (GBr) - Candy Reynolds (VSt) 6-4, 6-3, Greta Rush (VSt) - Leigh Ann Thompson (VSt) 6-1,6-3, Ann Hobbs (GBr) - Virginia Wa de (GBr) 6-3, 6-2. Vitas Gerulaitis door de knieën. - FOTO ARCHIEF DE STEM MIJDRECHT (ANP) - De vijf de ronde in het damesschaak- kampioenschap van Neder land bracht enige opmerkelij ke uitslagen. Grootmeester Cathy van der Mije kon niet door de vesting van Mariette Drewes (16 jaar) breken en bood wijselijk remi se aan op het moment dat al leen via risico's op winst ge speeld kon worden. Mede- koploopster Erika Belle deed hetzelfde aanbod aan een an dere jeugdspeelster, Pernette Cameron, nadat ook winst kansen volkomen verdwenen waren. Hierdoor kon Ada van der Giessen zich bij de koploop- sters voegen. Zij versloeg Ellis Vogel. Uitslagen vijfde ronde: Ivette Nagel - Cochita Pluymert 0-1, Ellis Vogel - Ada van der Giessen 0-1, Mariette Drewes - Cathy van der Mije 1/2 - 1/2, Erika Belle - Per- nette Cameron 1/2 - 1/2, Marian Stada - Jessica Hermsen 1/2 - 1/2, Arjette Cameron - Carla Bruinen berg 0-1, Esther de Kleuver - He- leen de Greef 0-1. Stand: 1. Erika Belle, Cathy van der Mije en Ada van der Giessen 4 pnt, 4. Carla Bruinenberg, Cochita Pluymert, Marian Stada en Heieen de Greef 3 pnt, 8. Jessica Harmsen 2 1/2 pnt, 9. Pernette Cameron, Ma riette Drewes en Ivette Nagel 2 pnt, 12. Esther de Kleuver 1 1/2 pnt, 13. Ellis Vogel en Arjette Cameron 1/2 pnt. Van onze sportredactie ALMELO - Jos Lammertink, die vervroegd terugkwam uit Italië, waar de dokter hem verbood te starten in de Giro, is met succes in het Almelose ziekenhuis geopereerd aan zijn luchtwegen. Jos Lammertink bleek zo veel last van een ontsteking aan zijn luchtwegen te hebben dat hij versneld geopereerd moest worden. Lammertink hoopt over een achttal dagen de training te kunnen hervat ten. In een aantal kleinere Ita liaanse etappekoersen wil de Wierdense prof renner zich voorbereiden op het Neder lands wegkampioenschap. DEN HAAG (ANP) - In de lot to van het pinksterweekeinde was geen winnaar van de hoofdprijs. Het cijferspel le verde ook geen top-uitbetalin- gen op. Daarin werd zowel de eerste als de tweede prijs niet uitgekeerd. Voor toto en toto-gelijk 21 zullen vervangende uitslagen gelden voor de Belgische wed strijden, aangezien die op een vroegere datum (27 mei) zullen worden gespeeld. De resultaten van de sport- prijsvragen van het weekein de zijn: lotto 20: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, bruto f. 150.000,-; derde prijs: 130 winnaars, bruto f. 2249,70; vierde prijs: 6703 winnaars, f. 43,60; vijfde prijs: 103.952 keer f. 5,-. toto 20: eerste prijs: 5 winnaars, bruto f. 5252,10; tweede prijs: 86 winnaars, f. 203,50; derde prijs: 1346 winnaars, f. 32,50. toto-gelijk 21: eerste prijs: 2 win naars, bruto f. 2483,40; tweede prijs: 4 winnaars, f. 160,60; derde prijs: 177 winnaars, f. 18,10; vierde prijs: 1897 winnaars, f. 2,70. Van onze speciale verslaggever ATHENE/HAMBURG - Zelfs doorgewinterde profs als Ernst Happel en Günther Net- zer zijn bevangen door de voetbalkoorts, die wordt ver oorzaakt door de „droomfina- le" in het Europacuptoernooi voor landskampioenen tussen Hamburger SV en Juventus. „We willen nu eindelijk die beker wel eens naar Hamburg halen", schetste manager Net- zer in zenuwachtige afwach ting het grote doel van de Westduitsers, voordat hij gis termorgen met zijn ploeg in het vliegtuig stapte naar Athene. Onderwijl deed Juventus- trainer Giovanni Trappatoni in het trainingskamp twintig kilometer buiten de Griekse hoofdstad, waar de Italiaanse miljoenenploeg al een dag eer der is neergestreken, alle moeite de rollen voor de „stille revanche van het wereldkam pioenschap" tegen de voor spellingen in opnieuw te ver delen. „Iedereen acht ons de grote favoriet, maar dat zijn we niet. De kansen zijn vol strekt gelijk. HSV vormt een hechte eenheid en is aanval lend beresterk en dus tot alles in staat". Geen andere club stond de laatste jaren vaker in een Europacup-eindstrijd dan HSV en geen andere club faal de zo vaak op het laatste mo ment. Ook Happel verliet al twee keer als verliezer het sta dion na een finale. „We heb- ben die beker nodig om inter nationaal iets te kunnen aan tonen", luidt de eis van Netzer, nadat HSV in 1980 de Europa cup 1 had gemist door met 0-1 te verliezen van Nottingham Forest en vorig jaar de UEFA- cup via 0-1 en 0-3 aan IFK Go- teborg moest laten. Bij winst op Juventus kunnen de Ham burgers, die een hotel hebben betrokken in de buurt van de Akropolis, een premie van 27.500 gulden per man tege moet zien. Ook HSV denkt ditmaal dat aan de hooggespannen ver wachtingen van een boeiende eindstrijd kan worden vol daan. De ploeg lijkt uitgerust voor een gala-avond, nadat sinds 1978 alle finales van het toernooi der landskampioenen op een teleurstelling van 1-0 uitdraaiden. Happel weet dat zijn team goed is voorbereid, ook al levert HSV inspannen de strijd op twee fronten, om dat naast de Europacup ook het landskampioenschap lonkt. „Het materiaal is er, de wil om te winnen is er en de zenuwen zijn er ook". Happel, uit eigen ervaring sprekend: „Geluk en pech, winst en ver lies liggen vaak maar luttele centimeters uit elkaar. Ik zal me dan ook niet ophangen, als we verliezen. Maar de spelers hebben de klasse en de menta liteit om het wel te redden". Uli Stein, de doelman van HSV, vult moedig aan: „We winnen die beker. Grote na men alleen zeggen nog niets". Günter Netzer is eveneens optimistisch. „Juventus wordt alleen al op grond van aan sprekende namen in de opstel ling tot favoriet uitgeroepen. Omdat het maar een wedstrijd betreft, hebben we zeker een kans. Daarbij zullen we het in Athene gemakkelijker hebben dan in ons eigen stadion". Kenner Hennes Weisweiler deed ook nog een duit in het zakje. „Tactisch is Juventus bijna onnavolgbaar met z'n zes wereldkampioenen en sterren als Platini en Boniek. Aanvallend is het erg sterk en wat Italianen in de verdedi ging presteren, is voldoende bekend". Hansi Müller, die onder contract staat bij Inter Milan, geeft HSV tegen de ploeg uit Turijn, die alles al heeft mee gemaakt, een redelijke kans. „Tegenover al die sterren staat het op elkaar afgestemd zijn van de HSV-spelers, het griezelig juiste evenwicht van het elftal en bovendien de uit stekende oefenmeester. De Hamburgers kunnen het ma ken". Italië en Turijn zijn al over eind gekomen. Van overal zijn de tifosi voor Juventus op weg naar Athene, sommigen zelfs op de fiets. Naar schatting zul len de Italiaanse supporters samen ongeveer 38 miljoen gulden uitgeven voor de eind strijd. Spits Paolo Rossi, de ster van het wereldkampioen schap, ziet het met gemengde gevoelens aan. „Ik ben soms bang voor mijn eigen fans. Iedereen denkt dat we de be ker al in de zak hebben. Ik ben er van overtuigd dat de finale hard wordt. Wie als eerste een doelpunt maakt, heeft zeven tig procent kans dm te win nen". Zbigniew Boniek, die zon dag het Poolse elftal de leiding gaf in de kwalificatiewed strijd voor het Europees kam pioenschap tegen de Sovjet Unie (1-1), liet nog uit zijn va derland weten: „Ik meld me aan voor een doelpunt in Athene". Giampiero Boniper- to, de voorzitter van Juventus, heeft momenteel rust noch duur. Het liefst zou hij zelf meespelen. „Ik had er heel wat voor over om als middenvel der mee te kunnen doen. Ik zou helemaal buiten zinnen zijn". Doelman Dino Zoff, de vete raan, wacht daarentegen de wedstrijd rustig en geconcen treerd af. Hij laat zich geen uitspraken ontlokken, die erop wijzen dat de begeerde beker voor de eerste keer in Turijn in de prijzenkast zal worden gezet. Evenmin laat hij z'n rust verstoren door geruchten over zijn naderend afscheid bij Juventus. In de koffers van de twin tigvoudige Italiaanse kam pioen ontbreekt ook ditmaal de spaghetti niet, terwijl ook fruit en groente is ingepakt. Alleen vlees of vis wordt door de koks ter plekke ingeslagen. Italië's grootste voetbalfan, president Sandro Pertini, zal ondanks alle overredings kunst de wedstrijd niet bijwo nen. Hij voert het leger van 30 miljoen mensen aan, dat thuis via de televisie de confrontatie zal volgen. In Athene zal wel Fiat-baas en erevoorzitter van Juventus Giovanni Agnelli met zijn familie aanwezig zijn. Hij heeft de spelers naast de premie ook nog een persoon lijk kostbaar geschenk be loofd. Vermoedelijke opstellingen: Juventus: Dino Zoff; Claudio Gen tile, Sergio Brio, Gaetano Scirea, Antonio Cabrini; Massimo Bonini, Marco Tardelli, Roberto Bettega, Michel Platini; Paolo Rossi, Zbig niew Boniek. Hamburger SV: Uli Stein; Man fred Kaltz, Ditmar Jakobs, Holger Hieronymus, Bernd Wehmeyer; Wolgang Rolff, JUrgen Milewski, Jürgen Groh, Felix Magath; Lars Bastrup, Horst Hrubesch. Van onze sportmedewerker rOES - De derde wedstrijd „m het ARCZB-kampioen- schap rallycross heeft weer heel wat spektakel opgele verd. Dat daarbij hier en daar wel eens een deuk werd gereden, mocht de pret niet drukken. Zo ook niet in de standaardklas tot 1000 cc waar in de beslissende rit het hele rennersveld over en op elkaar botste en er van verder rijden geen sprake meer kon zijn. De klasserin gen die hier werden aange houden waren die van de FENNIS De tennisvereniging SJEF lit Aardenburg, de organise- ende vereniging, had aan hankelijk te maken met wat itartproblemen, deels door de weersomstandigheden, doch jht mocht niet beletten dat al les gestroomlijnd verliep, zo- hat tweede pinksterdag, com- ROME (AFP) - Dino ZofU veertig-jarige doelman v„ het Italiaanse elftal, is Enzo Bearzot toch weer op», nomen in de selectie van r gentien spelers voor de wej. strijd van zondag te Gothea. burg tegen Zweden in de voor. ronde van het toernooi omk« Europese kampioenschap Mn Zoff had na de nederlaa; met het wereldkampiWt! schapselftal tegen RoemerÈ \ARDENBURG - Binnen e gezegd dat hij met meer voor «nnistitels naar Zeeuwsch-' het nationale elftal zou soek j i o 4^4 Met Zoff zijn nog vijf?' [one tot en met 12 en tot en Iers van Juventus gekozer Icnburg de disttfctsjeilgdkaj Het zestal zal zich na deftig ie was van een Zeeuwsch-'V van het toernooi om de Euro- n tot en met 18 jaar. pese beker voor landskarr, pioenen tegen HSV te Athene, bij de andere dertien speienl voegen, die al zijn begoniJ aan hun trainingskamp te As- ti, in de buurt van Turijn. De selectie van Bearzot voori] ploeg, die tot nu toe slechts dn. punten uit vier wedstrijden in j voorronde behaalde, ziet er ai volgt uit: doel: Zoff (Juventus)e Bordon (internazionale); verdali ging: Ancellotti en Vierchowc' (Romp), Bergomi en Collovati (Ir ternazionale). Gentile, Scirea e Cabrini' (Juventus); middenvtlil Antognoni (Fiorentina), Arini al Oriali (Internazionale), TardelL (Juventus) en Dossena (Torino; aanval: Altobelli (Internazionalf Conti (Roma), Graziani en Massa (Fiorentina) en Rossi (Juventus). Van onze sportredactie HILVERSUM - De morg®| avond opnieuw te spelen gelse cupfinal tussen Man-I Chester United en BrighloJ wordt niet rechtstreeks do de televisie uitgezonden. Zowel de NOS als de VARj| hadden daar belangstellinj voor, maar de KNVB heell geen toestemming verleend! De reden daarvoor is voor morgenavond in eigi land twee wedstrijden voor i nacqmpetitie in de.eerstpJt! sie op het programma staan. De NOS zal wél een samen vatting van de cupfinal uit-J zenden. De reeds geplande uit-f zending van 'Studio Sport öj tra', die om elf uur op Neder! land 2 begint, zal daardoor !i| middernacht duren. CALAIS (ANP) - De NetoJ landse baksetbalploeg, donderdag het toernooi oml Europese kampioenschap Caen begint met een wedslrijJ tegen Israel, heeft dinsdag avond te Calais zijn laali oefenwedstrijd gewonnen, regionale selectie uit Noori Frankrijk werd met 105! (52-45) verslagen. Van onze sportmedewerker IS VAN GENT - Op tweede iterdag werden er og en- de voetbaltoernooien ge peeld. De eindstsanden zijn trmeld in het onderstaande rerzicht. HOEK - Bij de voetbalvere- liging Hoek kwamen de C-ju- jioren en D-pupillen in actie. :rder was er een toernooi de E- en F-pupillen. idstanden: Cl-junioren: 1. fhilippine, 2. Hoek, 3. Bier- liet, 4. Zaamslag, 5. Sluiskil. tan onze badmintonmedeioerker jISSINGEN - De Vlissingse idminton vereniging Mara- lon hield een geslaagd bad itontoernooi in sporthal laskensburg in Vlissingen. De uitslagen van de finale- redstrijden zien er als volgt lit: Categorie B: HE: 1. Hof- ind, 2. Lammers. DE: 1. Van lalten, 2. Riemens. DD: 1. 'an Raalten/Schellinski, 2. irentsen/Vitalis. HD: 1. Hof- fnd/Titaley, 2. Ten Haaf/ immers. GD: 1. Van Raal- in/Bose, 2. Van der Wal/Vi dis. Categorie C: HE: 1. Den iollander, 2. Louws. DE: 1. ran Raalten, 2. Hollestelle. 1. Van der WAl/Keerse- »ekers, 2. Titaley/Titaley. 1. Malcorps/Scholten, 2. :n Dunne/Pieters. GD: 1. Ialcorps/Van Riet, 2. Louw/ luws. Categorie CX: HE: 1. ran der Wal, 2. Remy. DE: 1. >1, 2. Simpelaar. DD: 1. Sol/ impelaar, 2. Dijkers/Pulma ira. HD: 1. Remy/Van der 'al. 2. Bracz/Briët. GD: 1. ïholten/ Schol ten, 2. Suman- iu/Van Veen. HUIZEN (ANP) - Het besta» van de eigenaarsverenip' De Drafsport zai tijdens de1 gemene ledenvergadering 28 juni in zijn geheel aftrede Aanleiding daartoe is motie van wantrouwen, werd uitgesproken tijdens hoofdbestuursvergadering van de stichting Nederla) Draf- en Rensport tegen voorzitter van de drafsitf J.ScJiuddeboom, die na®® 1800 paardenbezitters deel lï'j maakt van het hoofdbes^ van de NDR. De bestuursla van de eigenaarsverenig1" beschouwen de motie wantrouwen gericht tege hele bestuur. VOETBAL - Aston Vfflaj Napoli zijn het eens geW? over een transfer van min"' velder Gordon Cowans jj Villa. De transfer zal v» afgerond wanneer Cowarë rug komt van de tournee» het Engelse elftal Australië volgende Cowans ontvangt voor contract van twee jaar 9w gulden, de transfersom tó'1 bijna 2.000.000 gulden. VOETBAL - Dinamo Ij heeft dinsdagavond de van de strijd om de Joeë" vische voetbalbeker ëe' nen. Dinamo, al zes keeu der bekerwinnaar, ve" Serajevo met 3-2. KORFBAL - Uitslag klasse: Luto - Deetos (res$ 11-11. Van onze sportmedewerker EINKENSZAND - De Sport- *reniging Heinkenszand »udt zaterdag 28 mei zijn «flijkse SRV-voetbal toer- K)'. Dat krijgt dit keer een lïïi bezetting met de twee- lasser Middelburg als blik- janger. be andere deelnemende Pubs zijn: De Meeuwen, Ka- Kloetinge, Nieuwdorp, jwntenisse, Krabbendijke en pmkenszand. Het wedstrijd- °gramma begint om 13.00 far en de finale is om 17.15 |ur. Van onze sportmedewerker - Zaterdag 28 mei i0p ^et terrein van de ^'vereniging Hoek het L.e ®ram de' Groote-toer- let f^10u<ten. Hiervoor heeft öey, wedstrijdsecretaris fcliit k' Weer een aantrek- ft' Programma vastgesteld. LPoule 1 komen binnen de BatÜ Corn Boys, BuiTo g en Terneuzen. In Lu 2 strijden Sluiskil, Ter- Boys, Philippine en I in k arbitrale leiding Bet u n<^en van het kwartet t-Huyssen, Piet Herrebout, kea Zeeuwsen en Peter ^rcte wedstrij- „J^ginnen om 11.00 uur en Hal I®-"*) uur wordt de Le gespeeld. De wedstrijd- Lt; Is bepaald op twee keer en minuten.

de Stem | 1983 | | pagina 8