trant een kneus De blik omhoog- gericht houden ET Weer cheque voor kinderboerderij De Sterre Clinge Onderzoek winkelarsenaal Hulst EUWE 626 Flmnderen VAN ZEELAND Schutters- I koning Clinge I CLINGE - Schuttersmaat- I schappij Eendracht en Broe- 1 dermin hield op de staande wippen de jaarlijkse konings- I schieting. [Rommelmarkt Steens ICarnaval ISchietingen Opening 1 oktober door Commissaris der Koningin Graauw Hulst Plaatselijk nieuws politierapport Noordstraat Westdorpe Beheerder postkantoor in Axel vertrekt Fietsenrally examens A12 yi/OENSDAG 25 ME11983 T27 PAGINA ZEELAND 2 'DPO' moet NJy zorgen voor duidelijkheid e reacties in de bocht, rming van binnenuit te iwe Mazda 626 een serie .a. zinkchromaat) onder- et alleen lang mooi blijft, de houdt. uit voor een proefrit met ht: de Mazda 626 4-deurs of 5-deurs Hatchback. 18.995,-incl. BTW. Van een onzer verslaggevers In de vierde ronde wist I George Blommaert de ko- Iningsvogel naar beneden te I halen en hij werd zo schut- I terskoning 1983. Hij sleepte Ideze titel ook vorig jaar al in de wacht. hJJTQ MINDER ZORGEN. ?0400 1710 176 Tel. 01140-12104 w reklameboodschap ken en gaten van est Nederland! Van een onzer verslaggevers ISINT-JANSTEEN - De Stich- 1 ling Steens Carnaval houdt pmende zaterdag een rom melmarkt. Plaats van hande- lling in een oude timmerwerk plaats in de Brouwerijstraat 9, kaar belangstellenden al van- laf 8.30 uur terecht kunnen om Ier iets van hun gading te zoe- "ken. Onder de spulletjes zitten ■nog heel wat in prima staat Iverkerende gebruiksvoorwer- Ipenen ook zijn er stukken an- I Bliek. De rommelmarkt, waar- Jvan de opbrengst bestemd is ■voor het kledingfonds van het Isteens Carnaval, duurt tot ■omstreeks 15 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - Het binnenkort te starten Distribu tie-Planologisch Onderzoek (DPO) in de ge meente Hulst zal, naar men hoopt, antwoord kunnen geven op heel wat vragen. Dat blijkt uit een notitie met betrekking tot het DPO, die B en W aan de raad hebben voorgelegd. Zo zal duidelijk moeten worden of er nog wel meer winkels in de binnenstad bij kunnen, of dat ondernemers zich noodgedwongen daarbui ten zullen moeten vestigen. Bijvoorbeeld op het bedrijfs terrein, Sint-Jansteen en Ka- pellebrug. Ook moet de relatie tussen het bedrijfsterrein en de binnenstad worden onder zocht en of er sprake is van een wederzijdse versterking, dan wel verzwakking. Verder zal de relatie Kapel- lebrug-binnenstad en de on derhavige beïnvloeding onder de loep moeten worden geno men en de mogelijk nadelige invloed van het detailhandels- gebeuren in de binnenstad en op het bedrijf terrein op de de tailhandel in de verschillende kernen en woonwijken. Ten slotte zal uit het DPO moeten blijken of de structuur van de binnenstad duidt op een regio naal centrum, een regionale verzorgingsfunctie. Aan de hand van die vraag punten heeft men het gebied afgebakend waarover het on derzoek zich zal uitstrekken: de binnenstad van Hulst, de nieuwe uitbreidingen, de be drijfsterreinen Absdaalseweg en Hogewqeg en de dorpen St. Jansteen, Clinge en Kapelle- brug. Het DPO gaat in totaal 138.000 gulden kosten, waar van de gemeente de helft be taalt. De rest is voor rekening van de Hulster middenstand, die die van dat bedrag echter maar tien procent uit eigen zak moet bijleggen. De rest wordt namelijk gesubsidieerd door het rijk. B en W willen nu haast ma ken met het DPO, want door de aanwijzing van de binnen stad tot beschermd stadsge zicht, moet er binnen een jaar een bestemmingsplan liggen. En daarvoor is een DPO een vereiste. De middenstandsver eniging heeft inmiddels al te lefonische goedkeuring op het subsidieverzoek ontvangen. Zodra de toezegging zwart op wit in de bus rolt, gaat de op dracht voor het DPO de deur uit. ilichtingen: jblad De Stem [rift dienen wij^ ei ten dusdanig a communicatie, il effect I kan worden'. SIRE in samenwerking met CTlft Clare Taal bevorderen lAXEL - Staande wip, Ons Ver- |maak, 65 schutters: Wip 1: eerste hoge en eerste zij vogel: L. Ver schuren, Axel; tweede hoge vogel: VRoelands, St.-Gillis; tweede zij- Ivogel. H. van de Hemel, Axel; der ide zij vogel: v. de Bruyne, Wachte- jbeke; vierde zij vogel: C. Poppe, [Stekene. Wip 2; eerste hoge vogel: |J Landuit, Niel; tweede hoge vo- Igel: G Poppe, Stekene; eerste zij- Jvogel: M. de Groot, Koewacht; ■tweede zij vogel: H. Ley ten, Ter- Ineuzen; derde zij vogel: M. Cerpen- |tior, Stekene; vierde zij vogel: G. Savoye, St.-Jansteen. Wip 3: eerste hoge vogel: G. Tieleman, St.-Gillis; ■tweede hoge vogel: J. de Smet, |Axel; eerste zij vogel: R. Timmer man, Eekloo; tweede zij vogel: A. [Herman, Axel; derde zij vogel: J. IFopma, Terneuzen; vierde zijvo- JgelG. Baart, Axel. ■AXEL - Koningsschieting, staande 1% Ons Vermaak, 16 schutters: Jkoning: B. Ysebaert; eerste minis ter G. Baart; tweede minister: R. |°oels, allen Axel. 'OSCHKAPELLE - Zaal J. van tfhaick, 27 schutters: hoge vogel: P'Verdunnen, Graauw; eerste zij— °gel: p, Boogaert, Wijchen; twee- ezijvogel: J. Mei, Boschkapelle; grootste aantal (5): A. van Dijk, [Vogelwaarde. tULST - OZO-velden, De Stads berg, 40 schutters: hoge vogel: Me Kort, Ossenisse; eerste zij vo lg6} A. Dobbelaar, Boschkapelle; TOde zij vogel: R. Herwegh, Hei- !jant; grootste aantal (8)A. Leer- f. Graauw. PjJlST zaal P. Leeraert, 50 Putters: Wip 1: hoge vogel: G. T^rwegh, Hulst; eerste zij vogel: J. F Kerkhoven, St.-Jansteen; r^e zij vogel: J. Leeraert, Hulst; ^tste aantal (6): P. de Ridder, wsendaal. Wip 2: hoge vogel: J. i?e2S' St-Jansteen; eerste zijvo- P Verstiggel, Hulst; tweede Til?8,01 Beul, Hulst; grootste f.n al(6):W. Brand, Hulst, j.TST - Staande wip, De Bata- ren» 48 schutters: eerste hoge M; W. Brand, tweede hoge vo- fh. Freyser, beiden Hulst; eer- ■ah?vogel: C- Pauwels, Klooster- lepj?' tweede zij vogel: F. Her- Axel; derde zij vogel: N. L?Ssen> Kloosterzande; vierde °gei: F. van Swaal, Hulst. PjLST zaal W. Blommaert, 35 L.utters: hoge vogel: R. Verstrae- F hulst; eerste zij vogel: J. Frey- lairif tweec*e zij vogel: E. de En' St.-Jansteen; grootste I.., (4): R- Verstraeten, Hulst. IhuH^ Zaal P' Leeraert, 35 k utters: hoge en derde zij vogel: togaert, Wijchen; eerste zijvo- T. Dobbelaar, Boschkapelle; 'Jpe zij vogel: R. Herwegh, Hel ft vierde zij vogel: A. Leeraert, KJ^herg; grootste aantal (8): C. de per, Hulst. ^OSXERZANDE - Zaal De - Man, 55 schutters: Wip 1: 5 vogel; J. Leeraert, St.-Jan- JFj eerste zij vogel: J. Hoop; fcpte zij vogel: E. de kort, beiden ^terzande; grootste aantal (4): |°?mans, Zuiddorpe. Wip 2: ho- J?8el: J. Hoop, Kloosterzande; zijvogel: B. Visser, Vogel de; tweede zij vogel: Th. As- -Jan> Kloosterzande; grootste |J,'76): A. Verhoeven, Klooster- A «i^TERZANDE - Bejaarden- ■tku g' zaal De Kastanje, 30 y ers hoge vogel: F. Jansen, gA gezande; eerste zij vogel: L. ilvo en' HaPenburg; tweede E Sel: mevrouw De Waal; grootste aantal (4): P. d'Hondt, bei den Kloosterzande. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal G. van Rumste, 40 schut ters: hoge vogel: P. Stevens, St.- Jansteen; eerste zij vogel: L. de Block, Hellestraat; tweede zij vo gel: R. de Guchteneire, Keowacht; grootste aantal (5)H. Maes, Helle- KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 35 schutters: hoge vogel: F. Trap- peniers, Moerbeke; beide zij vogels: E. de Kort, Ossenisse; grootste aantal (5): J. Reunis, St.-Jansteen. KOEWACHT - Zaal R. van der Steen, 55 schutters: hoge vogel: E. Karreman, Lokeren; eerste zij vo gel: R. de Smet, Koewacht; tweede zij vogel: P. Martens, Koewacht; grootste aantal (4): R. van der Steen, Koewacht. KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 22 schutters: hoge vogel: J. de Waal; eerste zij vogel: H. de Smet; tweede zij vogel: C. Kind; grootste aantal (3): A. de Block, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 35 schutters: hoge vogel: A. Rombout, Clinge; eerste zij vogel: J. Bolleman, Axel; tweede zij vogel: R. de Smet, Koewacht; grootste aantal (4)R. de Smet, Koewacht. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 25 schutters: hoge vogel: C. van Gassen, Hulst; eerste zij vogel: A. de Waal, Kloosterzande; tweede zij vogel: J. de Wage; grootste aan tal (4)G. Baert, beiden Koewacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 36 schutters: hoge vogel: J. Dullaert, St.-Pouwels; beide zij vo gels: R. de Smet, Koewacht; groot ste aantal (4): J. Verstraeten, Nieuwdorp. LAMSW AARDE - Bejaarden- schieting, zaal De Sport, 33 schut ters: hoge vogel: P. d'Hondt, Kloos terzande; eerste zij vogel: F. Reu nis, St.-Jansteen; tweede zij vogel: B. de Bruycker, Kloosterzande; grootste aantal (4): J. van Leem put, Lamswaarde. LAMSW AARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 34 schutters: Wip 1: hoge vogel: P. Verstiggel, Hulst; eerste zij vogel: P. Boogaert, Wij chen; tweede zij vogel: A. Verdur- men, Graauw; grootste aantal (4): J. Hulshout, Lamswaarde. Wip 2: hoge vogel: H. van Waterschoot, Hengstdijk; eerste zij vogel: A. Verdurmen, Graauw; tweede zij- vogel: P. Boogaert, Wijchen; groot ste aantal (4): Th. Boone, Lams waarde. NIEUW NAMEN - Bejaarden- schieting, zaal Picavet, 32 schut ters: hoge vogel: A. van de Bran den; beide zij vogels: J. van Kerk hoven, beiden St.-Jansteen; groot ste aantal (6): R. de Rijk, Hulst. SLUISKIL - Winnetou, zaal Dal- linga, 33 schutters: hoge vogel: A. van Puyvelde, Sluiskil; lijnker zij- vogelPatrick van Da mme, Moer beke; rechter zij vogel: Mark Fro- ment, Sluiskil; grootste aantal (5): M. Froment, Sluiskil. WESTDORPE - Bejaardenschie- ting, zaal Concordia, 42 schutters: hoge vogel: M. Kint, Stekene; eer ste zij vogel: C. Ferket, Sas van Gent; tweede zij vogel: R. Ongenae, Koewacht; grootste aantal (4): M. Hamers, Westdorpe en R. van Grembergen, Koewacht. ZUIDDORPE - Kampioensschie- ting, zaal M. de Cock, 27 schutters: hoge vogel: J. van Dam, Moerbeke; eerste zij vogel: J. Bolleman, Axel; tweede zij vogel: A. de Waal, Koe wacht; grootste aantal (4): C. de Block en A. de Munck, Zuiddorpe. Kampioen: G. van Esbroek, West dorpe; reserve kampioen: A. Slok, Koewacht. Directeur Krol neemt de cheque in ontvangst CLINGE - Voorzitter P. de Rooy van de Rabo bank St. Jansteen/Clinge heeft gisteren aan direc teur A. Krol van zwak zinnigeninternaat De Sterre een cheque van 10.000 gulden overhan digd namens de centrale Bank en eentje van 5.000 gulden namens de Rabo bank St. Jansteen/Clin ge. Beide bedragen dienen als bijdrage in de kosten voor de in aanbouw zijnde kinder boerderij. De heer Krol overhandigde de cheques op zijn beurt aan afgevaardig de Alb. van der Kelen van de kinderboerderij. Het ceremonieel werd verder bijgewoond door re gio-adviseur C. Aalbers, be stuursleden L. de Kerf en J. Bleyenberg en de plaatselij ke directeuren P. de Smet en J. Kerckhaert. Voor dit gezelschap gaf directeur A. Krol een uit eenzetting over het inter naat, waar momenteel ruim 250 pupillen verblijven, die een 24-uurs opvang vragen. Deze opvang behelst niet al- - FOTO DE STEM/COR J DE BOER leen het wonen, maar ook activiteiten, waarbij de pu pillen getraind moeten wor den in zaken als met elkaar omgaan, verrichten van ar beid en doorbrengen van vrije tijd. Daarom zal de kinderboerderij er niet al leen zijn om naar de dieren te kijken: een deel van de pupillen kan er ook werken. Dit laatste dan onder toe zicht van Johan van der Ma de, de leider van de boerde rij. De kinderboerderij wordt 1 oktober officieel geopend door de commissaris der Ko ningin, dr. C. Boertien, die ook zitting heeft in het co mité van aanbeveling. Als je een dag of vijf weg geweest bent, is er na terug komst altijd meer dan ge noeg te doen in de tuin. Zelfs in het hoekje dat onder mijn jurisdictie valt en waar de natuur een grote mate van vrijheid geniet. Een over hangende tak moest opge bonden worden, een wat te lange spriet een beetje te- ruggeknipt, de brandnetels die de jonge hazelaar drei gen te verstrikken iets of wat geremd, ga maar door. Uit de jonge pruimelaar wilde ik een dood takje weg knippen en wat zie ik, om hoog kijkend, majestueus zeilend en zwevend: een ro de wouw. Je ziet maar, de blik nu en dan ten hemel werpen, loont meestal. We schreven over de wouwen (de rode en de zwarte kun je ontmoeten) al eerder. Zoek je beide soorten na in een vogelboek van zo'n tien, vijftien jaar geleden, dan lees je over de rode: Zeldzame doortrekker, waarvan de waarnemingen voor het hele land de laatste tijd aanmerkelijk zijn toege nomen. Voor de zwarte lees je: onregelmatige gast (35 keer). Kaartjes waarop de broedgebieden zijn aangege ven laten zien dat beide soorten broeden juist ooste lijk van onze landsgrens en dan verder naar oost en zuid, een groot deel van Frankrijk en zo. Snuffel je in wat recenter literatuur, dan zie je direct dat er wat veranderd is: De rode wouw is een geregelde doortrekker in voor- en na jaar, zij het minder talrijk dan de zwarte wouw. Ziet u het verschil? En daarenbo ven: in 1976 een broedgeval in Brabant, in later jaren ook elders in den lande. In Nederland is de zwarte wouw een vrij talrijke door trekker in voor- en najaar,_ zelfs drie keer zo talrijk als de rode wouw. Overzomeren komt voor. Nog geen 100 procent zekerheid over broeden in Nederland. Wel in België en nog wel vlak bij huis1976 Moerbeke. Zoek je de geschiedenis van beide soorten na, dan kom je er achter dat in de 15de en 16de eeuw groepjes rode wouwen in Londen opereerden, terwij 1 ze in 1870 vermoedelijk in geheel En geland zijn uitgeroeid. Ook in ons eigen Maastrecht wa ren deze vogels tot in 17-zo- veel nog gewone verschij ningen in het straatbeeld. Als we weten dat beide soor ten zich voor een groot deel voeden met aas, afval, is dat niet verwonderlijk: de ste den van toen waren geen toonbeelden van hygiëne. Door allerlei oorzaken, vervolging, toenemende ver ontrusting, stadsreiniging, verandering in landschap en dergelijke, hebben ze be paalde gebieden moeten verlaten. Maar mogelijk zijn de omstandigheden gewij - zigd in gunstige zin en mo gen we ze, op z'n minst de rode, terugverwachten. Blij ven utkijken dus. Ze zijn niet moeilijk te herkennen: typische roofvogels, vooral in hun manier van jagen, maar bij ons de enige soor ten met een gevorkte staart. Een ondiepe zwaluwstaart voor de zwarte wouw en een veel dieper ingesneden dito voor de rode. En ja, de kleur natuurlijk, maar aan het vliegbeeld valt dat niet zo op of de zon moet er net heel gunstig opvallen. Een andere vogelsoort, ook goed herkenbaar, die het evenwel allesbehalve goed gaat in ons land, is de ooie vaar. Zuiver wilde exempla ren broeden er geen vijf meer. Het merendeel bestaat uit projectooievaars, dieren, Een ooievaarsnest geboren en opgegroeid in ooievaarsdorpen als Het Zwin bij Knokke en 't Lies veld bij Schoonhoven. Een maal vliegvlug krijgen de vogels alle kans om uit te vliegen. Ze trekken ook en hebben de vrijheid zich daar te vestigen waar ze wensen. Zeeland is al meer dan honderd jaar niet meer aan trekkelijk voor ooievaars; de gebieden rond de grote ri vieren herbergden altijd het merendeel van de populatie. Maar ook die zijn kennelijk niet meer in staat de ooie vaar alles te bieden wat hij nodig heeft. Maken wij een kans? Een kleine, zeg gerust een hele kleine. Toch staat er een nest. Want toch zwer ven er altijd wel wat rond hier, we schreven dat enkele weken geleden al. Dat zegt niks overigens, het kan doortrek zijn of het zijn jon ge, niet geslachtsrijpe vo gels. Die zijn op de trek min der haastig en ook niet ge bonden aan een gebied. We kregen aardig wat waarnemingen. Op 28 aril zag A. Verheyden uit Pau- luspolder een exemplaar bo ven het Dow-terrein in De Braakman. Rond Hulst schijnt een exemplaar te blijven hangen; 6 mei zag G. van Eerdenburgh het achter de Liniedijk bij fort De Ra pe; 8 mei zagen Rob en Joost d'Hondt er een vliegend bo ven Moerschans richting stad Hulst. Die werd ook gezien door de familie Van Schie uit en boven de Poor terslaan die dag. Dinsdag 10 mei zag A. Karremans er een aan het Hooghuis en A. van Eerdenburgh op Hemel vaart (12 mei) bij 't Jagertje. Vier exemplaren tegelijk tenslotte zag mevrouw W. van de Berge op het opge spoten terrein achter de Wa tertoren in Axel. Dat was 18 mei. We houden ons voor meer en andere waarnemin gen nog steeds aanbevolen. Reisje - Donderdag 26 mei houdt de Bond van Ouderen bij voldoende belangstelling een gratis reisje met een luxe touringcar naar België. Dit ter gelegneheid van een grote re clame-actie. Onder andere wordt een reclamevoorstelling gehouden over natuur- en ge zondheidsartikelen. Ook zal de feestzaal Eddy Wally bezocht worden, waar internationale vedetten zullen optreden. De vertrektijd is 13.00 uur. Kaarting - In zaal W. Blom maert werd een puntenkaar- ting gehouden, waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag: 1. W. Blommaert, Hulst; 2. J. Asselman, Hulst; 3. P. Jonkers, Kloosterzande; 4. C. de Wit, Hulst; 5. mevrouw Buys, Clin ge. Vrouwengilde - De leden van het Hulster Katholiek Vrou wengilde maken woensdag 25 mei een dagreisje naar de Biesbosch en omgeving. Er wordt gereisd met twee bus sen. In de Biesbosch wordt een rondvaart gemaakt. Daarna zal een rondrit gemaakt wor den door het Land van Altena met een rondwandeling door de oude stadjes Woudrichem en Heusden. Schaaktoernooi - Schaakvere niging Hulst hield het vierde snelschaaktoernooi. Het was een spannende strijd, waarbij de beslissing pas in de aller laatste ronde viel. Uit de voor ronde kwamen J. Bareman, W. van Denderen, P. Dhondt en J. Schillemans in de finale poule. Schillemans behaalde 2 pun ten en mocht meteen ook de wisselbeker mee naar huis ne men. P. Dhond en J. Bareman deelden de tweede en derde plaats met 1 Va punt, terwijl W. van Denderen met één punt genoegen moest nemen. Zaalvoetbaltoernooi - Mark Everaard en zijn teamgenoten Pascal Delforge, Joo de Wilde, Ron van Beek, Alex van der Veeken, Carl de Booy, Jean- Paul Dhondt en Fred Andries- sen hebben het Sint-Josef- Mavo zaalvoetbaltoernooi ge wonnen. In totaal namen drie leerlingen teams, een leraren- team en twee ploegen ouders het tegen elkaar op. Het win nende team, de eindexa- menklassers, nam daarmee op sportieve wijze afscheid van school. Al na vier van de vijf wedstrijden waren ze onbe reikbaar voor de concurrentie. De wedstrijdleiding was in handen van A. van Beek. Op merkelijk was in dit toernooi dat vader en zoon Weerman samen instonden voor liefst elf doelpunten. Beste doelman werd de heer De Clippelaar, die slechts drie maal de bal uit het net moest vissen. Tafeltennis - De nieuwe tafel tennisvereniging in Hulst, Reynaert, hield het eerste ope- ningstoernooi in Den Dullaert. Er deden zo'n 40 spelers en speelsters aan mee. In de groep tot 12 jaar ging de over winning naar Sandra Raas, gevolgd door Martij n Sanders en Renato de Bruyn. Freddy Portier toonde zich het best in de groep tot 17 jaar. tweede werd Jurgen Verbraeken en derde Koen de Wolf. Bij de se nioren tenslotte ging de zege naar M. van Waterschoot, ge volgd door P. de Blok en F. Puymbroek. Bridge - Uitslagen bridgeclub Hulst, laatste wedstrijden in de wintercompetitie: A-groep: 1. mevrouw Kind-de heer Beusenberg 63,89 2. dames Den Boer-Smulders 51,85, 3. mevrouw Aerts-de heer Bar 51,39, 4 en 5. dames Sandrini- Borm en Aronson-Van de Bo gaard, elk 50. B-groep: 1. heren De Booij-Van Aart 60,61, 2. mevrouw Biesbroeck-de heer Van Leeuwen 56,02, 3. heren Gerres-De Maat 52,13, 4. heren Van den Dries-Hermans 51,85, 5. mevrouw De kort-de heer Atkins 51,39. C-groep: 1. echt paar Van de Walle 58,89, 2. me vrouw Voet-de heer Wendels 58,32, 3. mevrouw Stallaert-de heer De Nijs 58,15, 4. dames Seydlitz-Van Esbroeck 55,93, 5. dames Baert-Stolte 51,48 Gaaibollen - In zaal Menheere werd een gaaibolling gehou den, waaraan 51 personen deelnamen. Uitslag: hgoe vo gel: R. van Heese, Noord straat; linker zij vogel: J. Pau wels, Walsoorden; rechter zij vogel: A. de Koning, Klooster zande; grootste aantal (9): J. Mattens, Dordrecht. Dagje uit - De Stichting Feest comité Westdorpe zal dit jaar weer de organisatie op zich nemen van een reis voor 60- plussers. Er blijkt voldoende belangstelling voor een een daagse busreis te bestaan en in tegenstelling tot voorgaande jaren mogen niet alleen de „bejaarden" van Westdorpe de reis meemaken, maar alle zes tig-plussers van het dorp. Als reisdoel heeft het feestcomité gekozen voor de Belgische Kempen. De reis is woendag 22 juni, waarschijnlijk met twee autobussen. Zolang niet alle plaatsen bezet zijn, kunnen ook zij die bijna zestig jaar zijn zich opgeven. Op de te rugreis zal in een dancing bij Lokeren gelegenheid worden geboden om een dansje te ma ken en een verfrissing te ne men. De kosten bedragen 56 gulden per persoon, inclusief koffie en diner alsmede de en treeprijs voor een folkloris tisch evenement te Bokrijk, Zij die het uitstapje willen meemaken, kunnen zich tot 30 mei opgeven bij de heren R. Notschaele (B 165), R. Dellaert (Margrietstraat 5) of bij bak ker A. de Krijger (B 34). EEDE - Bij een zoekactie door de Mijnopruimingsdienst is aan de Sara Beitsweg een hoe veelheid van zestien 4,5 cm- granaten gevonden. De projec tielen zullen onschadelijk worden gemaakt. IJZENDIJKE - Mevrouw R. E. L. uit Philippine is licht ge wond geraakt toen zij door de bromfietser J. J. de L. uit St. Kruis werd aangereden. Zij is met lichte kneuzingen naar het ziekenhuis in Oostburg overgebracht. IJZENDIJKE - In de Land- poortstraat is een personenau to, bestuurd door J. de R. uit IJzendijke, bij het achteruit rijden tegen de auto van H. uit Antwerpen gereden. Beide voertuigen liepen schade op. OOSTBURG - In de nacht van maandag op dinsdag zijn de muren van de woning van me vrouw S. in de Brouwerij straat beklad met hakenkrui zen en de leuze „Trix is niks". Dit is voor de tweede maal dat de woning van mevrouw S. wordt beklad. OOSTBURG - Op de kruising Oude Stad-Zuidzandsestraat is een personenauto, bestuurd door A. van D. uit Sluis, bij het linksaf slaan aangereden door J. G. L. uit Oostburg. Dit ge beurde doordat L. langzaam reed en plotseling linksaf sloeg toen hij werd ingehaald. RETRANCHEMENT - In de Dorpsstraat is een personen auto, bestuurd door F. J. P. uit Retranchement, komend uit een uitrit in botsing gekomen met een auto, bestuurd door H. G. G. uit Vlissingen. Er was materiele schade. TERNEUZEN - Terneuzenaar H. H„ die maandagavnd zijn auto afgesloten aan de School- weg had geparkeerd, bemerk te dinsdagmorgen dat een por tier waarschijnlijk met een valse sleutel was geopend en de radio, een tunnelbak en de luidsprekers waren gestolen. AXEL - De beheerder van het postkantoor te Axel, de heer J. Burm, is benoemd tot chef postverkeer van het postkantoor in Ooster hout (N. B.). Op 1 juni zal hij zijn werkzaamheden in de nieuwe standplaats be ginnen. TERHOLE - De door VV Ter hole georganiseerde fietsen rally, die afgelopen vrijdag door het slechte weer werd af gelast, wordt nu komende vrijdag 27 mei gehouden. Iedereen kan meedoen. Be langstellenden kunnen zich van 18.30 uur laten inschrijven in de kantine op het voetbal veld. Aan het Moller-instituut te Tilburg slaagde voor leraar Duits en Engels oud-Hulste naar Willy Verpalen j r.

de Stem | 1983 | | pagina 13