CLERCINROMEUITGESLOTEN FIFA unaniem bij aanwijzing Mexico Muhren dolgedraaid RITZEGE BONTEMPI LEERLINGEN I84 Stellige overtuiging van insiders in Zeist: JURY ZAKT WIELEKKLASSEMENT Meer dan 35 attrakties en fascinerende shows voor slechts één enkel entreebiljet teams in Europacup hockey mm 'VISOREN treda E AKADEMIES 1 JUNI 1983 Lattek terug naar Bayer 11 Spence Russell zwaar gewond Overwinning van basketbalteam Nederlaag van volleybalteam Titel Nantes Cupfinal direct op televisie Geheim telefoonnummer voor eerste Nederlander in cupfinal Zege Schalke Van der Mije en Belle aan de leiding DE STEMS/OP^ T26 PAGINA SPORT 1 ROME (AFP) - De Argentijn josé-Luis Clerc is vrijdag door toernooileider Kurt Nielsen uitgesloten van verdere deel neming aan het internationale tennistoernooi in Rome. Deze beslissing werd geno men wegens het gedrag van de Argentijn op donderdagavond. Hij verliet toen tijdens het dubbelspel, dat hij met zijn Peruviaanse partner Pablo Arraya afwerkte tegen de Australiërs John Alexander .lllllllllllllllllllltllill en John Fitzgerald, voortijdig de baan. Het Argentijnse heet hoofd liep in de beslissende derde set (stand 3-3) van de baan, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de scheidsrechter. Uitslagen: kwartfinales: Jimmy Arias (VSt) zonder spelen naar halve finales wegens diskwalifica tie Clerc (Arg), Heinz Günthardt (Zwi) - Eliot Teltscher (VSt) 6-3, 6-2, José Higueras (Spa) - Eddie Dibbs (VSt) 6-1, 6-3, Simonsson (Zwe) - Forget (Fra) 6-0,6-1. Judith Warringa heeft vrij dag op de banen van Roland Garros in Parijs de tweede ronde van de kwalificaties voor de internationale tennis kampioenschappen van Frankrijk in het damesenkel spel gehaald. Warringa ver sloeg in de eerste ronde de Russin Bykova in twee sets: 6-1 en 6-4. In de eerste ronde van het kwalificatietoernooi van de heren verloor Van Boeckel van de Spanjaard Garcia: 6-3,6-4. Yvette Flu en Nanette Schutte werden in de eerste ronde uitgeschakeld. Flu ver loor met 1-6 en 4-6 van de Amerikaanse Margolin en Schutte moest na drie sets (6-7, 6-3, 4-6) haar meerdere erken nen in de Westduitse Krapl. De Westduitser Peter Elter heeft zich vrijdag geplaatst voor de halve finales van het enkelspel van een internatio naal tennistoernooi in Mün- chen. Elter kwam bij de laat ste vier door een overwinning in drie sets op de Tsjechoslo- waak Pavel Slozil (4-6, 6-0, 6-2). In de halve finales speelt Elter tegen de Zweed Joakim Nyström, die met 7-6, 6-7 en 6-2 de Westduitser Michael Westphal uitschakelde. Uitslagen andere kwartfinales: Smid (Tsj) - Lewis (Nw-Zee) 6-2, 6-4, Simonsson (Zwe) - Luna (Spa) 6-3,3-6,6-3. lillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllTlllllllllllillllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllll .'•'.•/Vl'I Van onze sportredactit 5® SpW' »\v^. tM4 fljven, dan dat het hun pdrijfseconomisch, ac- iting geschiedt ook in (zet voor onze cliënten ve wegen. Hij/zij dient fcn positieve teambena- 16-417117 eemd 45; 4824 NC Breda inmelding open voor in- ussen: lieke Akademie voor Li- lavond en zaterdag s, >ofd- .-akte, OS dipl. ss, N. akte p. aidster, M O.akte, voor No.5; LO. Tekenen, >r No. 6: Akte Beeld. inschrijving definitief °P inlichtingen te verkrijgen louder Schuurmanslaan 1555. tademie voor Lichamelij* 3-362081) Van onze sportredactie OEN HAAG - Alle Nederland se teams (KZ bij de heren en Amsterdam en HGC bij de da mes zijn het Europacuptoer nooi hockey in Den Haag met een zege begonnen. UITSLAGEN Heren poule A: Southgate (Eng) - Amiens (Fra) 5-0 (2-0), Dynamo Moskou Alma Ata (Sov) - Heidelberg (WD1) 1-1 (0-0). Dames: poule A: HGC (Ned) - Glasgow (Sch) 3-1 (2-0). Doelpunten HGC: Hoogeweegen, Benninga en Lejeune; Glasgow: Macara. Amsterdam (Ned) - Muckgross (Ier) 5-0 (2-0). Doelpunten: Kapteyn (2), Le Poole, Van der Ben (strafconer) en Eysvogel. Dames poule B: Moskou (Sov) Royal Uccle Sport (Bel) 6-3 (4-0). dames poule b: Leverkusen (WD1) - Slavia Praha (Tsj) 2-1 (2-1). Heren: poule B: KZ (Ned) - Rock Gunners (Gib) 7-0 (3-0). doelpunten: Van Grimbergen (2), Ties Kruize (2, strafscorners), Tim Steens, Ron Steens en Van Heeswijk. Royal Uccle - RC De Polo (Spa) 2-2 (1-2). MÜNCHEN - Udo Lattek, in maart ontslagen als trainer van de Spaanse voetbalclub Barcelona, keert volgens een woordvoerder van Bayern München volgend seizoen als verantwoordelijke man terug bij die Westduitse vereniging. Lattek, die Bayern ook al van 1970 tot 1975 onder zijn hoede had, kwam donderdag tot overeenstemming met de Zuidduitse club. Nog deze maand zal hij zijn handteke ning zetten onder het contract. De nu 48 jaar oude Lattek voerde Bayern indertijd naar het eerste Europacup-succes, drie landstitels en een West duitse voetbalbeker. Lattek volgt de Hongaar Pal Csernai op. Csernai werd deze week aan de kant gezet, nadat Bayern door een reeks neder lagen de kans op de titel had verspeeld. ZELTWEG (DPA) - De Engel se coureur Russell Spence is vrijdag tijdens de training voor een wedstrijd om het Europees kampioenschap for mule 3 op het circuit van Zelt- weg zwaar gewond geraakt. Spence verloor de macht ever het stuur van zijn Ford 2000 en botste tegen de vang rails. Hij werd ernstig gewond uit de totaal vernielde wagen Behaald en naar een zieken huis overgebracht. DAGEN RUIfERS ZIJN GETE1I door THEO VAESSEN ZEIST - Bondscoach Kees Rijvers heeft zijn lang ste tijd als bondscoach gehad. Hoewel hij nog een contract heeft tot na het WK in 1986, nemen in Zeist de geruchten steeds grotere vormen aan dat het nieuwe sectiebestuur - waarin Ton Harmsen, de man, die bepaald geen hoge hoed op heeft van de aanpak van Rijvers, belast zal worden met de tech nische zaken - de bondscoach beleefd doch drin gend zal vragen op te stappen. Er zal dan echter overeenstemming bereikt moeten worden over een afkoopsom, die niet gering zal zijn. De geruchten spitsen zich delijk dat Rijvers door de bo men het bos niet meer ziet. Een wereldrecord in voetbal land. De spelers, die vanaf de in terland tegen Cyprus (22-2-81) tot het treffen met Zweden (27-3-83) in Oranje opdraaf den, zijn: Schrijvers, Does burg, Edward Metgod, Van Breukelen, Stevens, Wijnste kers, Boeve, Krol, John Met god, Spelbos, Hovenkamp, Jonker, Arntz, Zondervan, Molenaar, Brandts, Wildschut, Valke, Erwin en Ronald Koe man, Hofkens, Schoenaker, Van der Gijp, Peters, Van de Korput, Rijkaard, Gullit, Op- hof, Wouters, Vanenburg, Jansen, Neeskens, Geels, Rep, Koolhof, Van Koo- ten, Nanninga, Schapendonk, Vermeulen, Poortvliet, Thijs- sen, Arnold Muhren, Hofman, Tol, Willy en Rene van de Kerkhof, Ling, Tahamata en Kieft. toe op het feit dat er voor Rob Baan, die met ingang van het komende seizoen trainer wordt van FC Den Haag, nog steeds geen opvolger is aange wezen. Ron Groenewoud had gehoopt de baan van Rob Baan te kunnen overnemen, maar hij is er inmiddels achter gekomen dat hij buiten de boot zal vallen. Dat er voor Baan nog steeds geen plaatsvervan ger is aangewezen, brengt in siders op het idee dat het wachten is op een nieuwe bondscoach, die dan zelf zijn voorkeur zal uitspreken voor de man, die zijn directe assis tent wordt. Rijvers heeft veel mensen tegen zich in het harnas ge jaagd door nu al, twee maan den voor het begin van de nieuwe competitie, de selectie van 22 spelers vast te stellen, die binnenkort de eer van Oranje zal moeten verdedigen. Dat hij voorbij gegaan is aan het feit dat veel spelers te gen het einde van de competi tie uit vorm zijn door velerlei oorzaken, dat hij ook voorbij is gegaan aan de PSV-groep, heeft veel kwaad bloed gezet in Zeist. Zijn warrig selectie beleid zal door het nieuwe sec tiebestuur, wiens leden heb ben voorspeld met een nieuwe aanpak te komen, dan ook niet meer getolereerd worden. Bovendien komt het EK in Frankrijk steeds dichterbij. Oranje moet nog drie duels af werken: tegen Ierland (uit), Spanje (thuis) en Malta (thuis). Er zit nog een kleine kans in dat het Nederlands elftal zich voor dit EK-toernooi weet te kwalificeren. Maar dan zal er, na de ervaring met Oranje te gen Zweden (een 0-3 neder laag), een gemotiveerder en geloofwaardiger elftal op het veld moeten verschijnen dan enige tijd geleden in Utrecht. Kees Rijvers liet vanaf 22 februari 1981 tot en met 27 april 1983 maar liefst 49 spe lers voetballen. Van hen debu teerden er maar liefst 18. Dat zijn meer dan vier elftallen. Als je dat vergelijkt met de Belgen bijvoorbeeld - bonds coach Thijs doet het al van voor het EK in Italië met 21 selectiespelers, dan wordt dui- Kees Rijvers, die volgens de toenemende geruchten aan de kant zou worden geschoven door het nieuwe sectiebestuur. - FOTO ARCHIEF DE STEM Amateors: 1. Corné Heeren (St. Willebrord) 150 punten, 2/3 Bart v. «(Dinteloord), René Haast (Rijsbergen) 111, 4. René Boeren (St. p/ilebrord) 108, 5. Rainier Valkenburg (B. op Zoom) 107, 6. Hennie "overs (Roosendaal) 103, 7. Werner Wieme (IJzendijke) 100, 8. Paul «spers (St. Willebrord) 89, 9. John de Crom (Hoogerheide) 88,10. Jos evers (Rijsbergen) 84,11, Rob Bijvanck (Sas van Gent) 82, 12. Toon va iZeen (bruinisse) 80, 13. Jack v.d. Poel (Hoogerheide) 71,14. Nico Pmiten ndert <HooSerheide) 70,15. Tini van Rijsbergen (Sprundel) 69 >nioren: 1 R. Zijlmans (Oud-Gastel) 169 punten, 2. Peter v. Klun- vn (Hoogerheide) 152, 3. Jan Siemons (Zundert) 132, 4. Patrick Bol ia??,v,en' 8- Jack v. Trijp (Putte) 120, 6. J. Nieuwkoop (Roosen- 8 j i.15,7. Hans de Wijs (Made) 109,8. Patrick Tolhoek (Yerseke) 103, li P™ Leys (Oud-Gastel) 102,10. Maurice Rommens (Roosendaal) 88, la d ,rce' Gunst (Yerseke) 84,12. Johan de Bruyne (Rilland-Bath) 79, Hob Rasenberg (Terheyden) 78,14. Edwin Rovers (Roosendaal) 71, ®Puntd Brouwers (Teteringen), Theo Akkermans (Nw-Vossemeer) ((.fkawelingen: 1. Hans Oomen (Etten-Leur) 204, 2. Eric Koevoets Willebrord) 178, 3. J. Bol (Hoeven) 131, 4. B. de Wit (Zegge) 129, 5. Si.!? Luyckx (St. Willebrord) 119, 6. P. Mol ('s-Gravenpolder) 113, 7. u Rakers (Rijen) 112, 8. A. Goense (Ovezande) 100, 9. S. Koole r-'^erenhoek) 98, 10. Pierre Haast (Rijsbergen) 97, 11. Ruud Jong- (Pwl? (Eijnaart) 96,12. Corné v. Rijen (Hoeven) 93,13. Frank Timmers r'nsonheek) 92,14. A. Polvorosa (Roosendaal) 90, 15. Mare Siemons kadert) 85 punten. Van onze sportredactie STOCKHOLM - Mexico is gisteren officieel aangewe zen als het gastland voor het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1986. Het bestuur van de wereldvoet- balfederatie (FIFA) kwam in Stockholm tot dat unanie me besluit. Mexico is door het besluit het eerste land uit de voetbalgeschiedenis, dat voor de tweede keer het wereldbekertoernooi binnen zijn grenzen krijgt. Het or ganiseerde de titelstrijd eer der in 1970. Het bestuur van de FIFA ontving vrijdagmorgen de kandidaten voor de door het terugtrekken van Colombia ontstane vacature. Om tien uur locale tijd werd de Ca nadese delegatie ontvangen, die zich weinig illusies maakte. Om elf uur kwamen de optimistische vertegen woordigers van Mexico aan het woord. Tegen twaalven was de beurt aan de Vere nigde Staten. Het Ameri kaanse gezelschap werd ge leid door Henri Kissinger, oud-minister van Buiten landse Zaken. Kissinger, een voetbalfan, werd gesecon deerd door Franz Becken- bauer en Pele. Het bestuur van de FIFA bleek niet ont vankelijk voor de Ameri kaanse argumenten. De keus voor Mexico, als opvolger van Colombia, stond feitelijk al enige tijd vast. FIFA-voorzitter Joao Havelange was een voor stander van die keuze. Bo vendien liet de speciale se lectie-commissie van de FI FA zich op 31 maart positief uit over de kandidatuur van Mexico. In de ogen van deze FIF A-groep was Mexico het enige kandidaat-land, dat aan de eisen voor een we reldbekertoernooi voldeed. In navolging van die uit spraak bezocht de commis sie slechts Mexico voor een inspectie-reis. Canada en de Verenigde Staten liet men links liggen. In Mexico zijn in het na bije verleden behalve de eindronden van het wereld kampioenschap voetbal ook de Olympische Spelen ge houden (1968) en de Pana- merikaanse Spelen (1975), terwijl voor dit jaar nog het wereldkampioenschap voet bal voor junioren op het programma staat. ELBURG (ANP) - De Neder landse basketbalploeg heeft vrijdagavond in Elburg de laatste van een serie van vier oefenwedstrijden tegen het team van de Purdue Universi ty uit de Verenigde Staten met 88-86 gewonnen. In de laatste seconde verzekerde Dan Cra mer Nederland van de winst. ALPHEN AAN DE RIJN (ANP) - De Nederlandse vol- leybalploeg heeft vrijdag avond in Alphen aan de Rijn opnieuw een nederlaag gele den tegen Canada. Evenals daags tevoren wonnen de Ca nadese dames met 3-1. De set standen waren 8-15, 15-10, 11- 15 en 13-15. PARIJS (AFP) - Na de over winning op Nancy (3-1) is Nantes officieel voetbalkam pioen van Frankrijk. De voor naamste concurrent van Nan tes, Bordeaux, verloor van Rouen (1-2). Twee ronden voor het einde van de competitie is Nantes, dat een voorsprong heeft van acht punten, niet meer te achterhalen. Van onze sportredactie HILVERSUM - In een extra uitzending van het NOS-tele- visieprogramma Studio Sport zal vandaag (Nederland 2, 15.55 uur) een rechtstreeks verslag worden uitgezonden van de Engelse cupfinal in het Londense Wembley-stadion tussen Manchester United en Brighton. ZEILEN - Ben Staartjes heeft vrijdag bij Medemblik de eer ste race in de strijd om het open Nederlandse kampioen schap zeilen in de soiingklasse gewonnen. De Deen Möller eindigde als tweede, de West duitser Koch werd derde. Van onze sportredactie LONDEN/BREDA - Arnold Muhren heeft het geweten dat hij vandaag als eerste Nederlander een cupfinal speelt. De toch vrij nuchtere Volendammer is in de dagen voorafgaande aan het duel van zijn Manchester United tegen Brighton compleet dol gedraaid. De telefoon rinkelde enkele weken lang vrijwel voortdurend. Muhren moest antwoorden op de meest uiteenlopende vragen. Of hij nog kaartjes kon versieren, of hij nog een adresje wist, waar goedkoop kon worden overnacht. Muhren reageerde aan vankelijk met het geduld, dat hem eigen is. Maar op het laatst werd het ook hem teveel. Teineinde raad verzocht de 31-jarige Noordhollander de clubleiding om de telefoonleiding te mogen afsnijden om aan alle drukte ronde de Cupfinal te kunnen ont snappen. Muhren vond begrip bij het management van Man chester United en kreeg prompt een nieuw telefoonnummer toe gewezen. Dat is zo angstvallig geheim gehouden dat zelfs broer Gerrie hem niet wist te bereiken. Rust heeft Muhren overigens nu dus wel gevonden. Sinds dinsdag zit hij met de ploeg van Manchester United ondergedo ken in het rustieke Hotel Royal Lancaster, waar de formatie van manager Ron Atkinson zich heeft voorbereid op het treffen met Brighton. Het is uiteraard begrijpelijk dat Arnold Muhren het momen teel bij Manchester United (waar hij tot 1985 onder contract staat) naar zijn zin heeft. Maar ook de jaren bij Ipswich Town hebben hem veel voetbalplezier gebracht. „Dat komt", legt Muhren uit, „omdat het Engelse voetbal me wei ligt. Als je een beetje een bal kunt vasthouden en je beschikt over een goede pass, dan kan succes niet uitblijven. In de voor hoede bij Manchester United staan namelijk een paar snelle jongens, die in staat zijn om de zaak af te maken". Na een periode van aanpassing, die twee tot drie maanden heeft geduurd, neemt Muhren bij Manchester United net zo'n centrale positie in als hij voorheen bij Manchester United deed. Ron Atkinson heeft een groot vertrouwen in de capaciteiten van zijn middenvelder. „Maar", zo vult de met complimenten niet zo scheutige manager aan, „Arnold heeft ook zwakke punten. In Engeland wordt bijzonder snel en heel agressfief gespeeld. Op die punten laat hij het nog wel eens afweten". Overigens beseft Muhren heel goed dat men zich binnen de selectie van een Engelse topploeg geen vedetteneigingen kan veroorloven. „We zitten met een groep van nagenoeg gelijk waardige spelers. Het is iedere week opnieuw prestaties leveren. Je wordt daarbij bijzonder kritisch gevolgd. En wanneer ze toe vallig tegen een speler aanlopen, van wie ze denken dat hij beter zal voldoen, dan kopen ze hem gewoon. Ze staan hier de rode cij fers. Dat verhindert ze echter niet om die aankopen te doen die ze nodig achten." Over de afloop van het duel tegen het zwakker geachte Brigh ton, dat dit seizoen uit de hoogste afdeling degradeerde, laat Muhren zich erg voorzichtig uit. „Het is in Engeland maar al te dikwijls voorgekomen dat een huizenhoge favoriet toch verloor. Ik geloof dat het eerder de vorm van de dag is, die bepalend is voor het resultaat". Een terechte conclusie, zoals Liverpool zich nog wel zal herin neren. Want tenslotte werd die roemruchte ploeg in de vierde ronde door hetzelfde Brighton uitgeschakeld. TERRACINA (ANP) - Bestudering van de finishfoto wees vrij dag uit dat Guido Bontempi de achtste etappe van de Ronde van Italië had gewonnen. Na een rit over 207 kilometer van Salerno naar Terracina drukte de Italiaan zijn voorwiel een fractie eer der over de eindstreep dan de Belg Frank Hoste. Tot die conclu sie kwamen de wedstrijdorganisatoren na een aarzeling van enige minuten. De Zwitser Urs Freuler eindigde als derde. We reldkampioen Giuseppe Saronni behield de rose leiderstrui. Het was de tweede etappe zege voor Bontempi. In de tweede rit was de 24-jarige Italiaan ook de snelste ge weest. Daags voor het pinkster- weekeinde heeft de renners karavaan het betrekkelijk rustig aan gedaan. De win naar noteerde een gemiddelde snelheid van iets boven de 37 kilometer per uur. De etappe ging over een vrijwel geheel vlak traject. In de straten van het aan de Middellandse Zee gelegen Terracina ontsnapte Silvano Contini uit het pelo ton. Hij werd echter terugge haald, waarna Bontempi in een massale sprint de rit be sliste. Uitslag achtste etappe: 1. Bon- tempoi (Ita) 207 km in 5.42.11 (30 sec bonificatie), 2. Hoste (Bel) z.t. (20 sec bon), 3. Freuler (Zwi) z.t. (10 sec bon), 4. Gavazzi (Ita) z.t. 5 sec bon), 5. Mutter (Zwi), 6. Argentin (Ita), 7. Pavanello (Ita), 8. Rosola (Ita), 9. Bogaert (Bel), 10. Girlanda (Ita), 12. René Koppert (Ned). 12, Rene Koppert (ned). Algemeen klassement: 1. Saron ni (Ita) 37.03.31, 2. Contini (Ita) op 8 sec, 3. Panizza (Ita) op 45,4. Thurau (WD1) op 48, 5. Battaglin (Ita) op 58, 6. Baronchelli (Ita) op 1.07, 7. Cho- zas (Spa) op 1.14, 8. M. Lejarreta (Spa) op 1.18, 9. Verza (Ita) op 1.24, 10. Visentini (Ita) op 1.25. De Fransman Yvon Madiot heeft vrijdag de tiende etappe van de Vredeskoers, een rit over 171 kilometer van Usti nad Labem naar Pribram ge wonnen in 4 uur 38 minuten en 2 seconden. Madiot versloeg in de eindsprint de Roemeen Mircea Romanescu, met wie hij reeds vijf kilometer na de start uit het peloton was ont snapt. Teun van Vliet was vrijdag de beste Nederlander. Hij ein digde als zevende met een ach terstand van drie minuten op de winnaar. De Oostduitser Falk Boden blijft leider in het algemeen klassement. Uitslag tiende etappe: 1. Madiot (Fra) 171 km in 4.38.02,2. Romanes cu (Roe) 4.38.06, 3. Ludwig (OD1) 4.40.59, 4. Raab (OD1) 4.41.02, 5. Oegrioemov (Sov), 6. Korycki (Pol), 7. Van Vliet (Ned), 8. Zagajewski (Pol), 9. Calin (Fra), 10. Skoda (Tsj). 11. Snijders (Ned) op 3 min. De klassering van de Nederlanders: 7. Van Vliet 4.41.02, 11. Snijders z.t., 48. Solleveld z.t., 64. Ansems z.t., 72. Van Weers 4.42.12,73. Wekema z.t. Algemeen klassement: 1. Boden (OD1) 38.34.26, 2. Tsjoesjda (Sov) op 32 sec., 3. Ludwig (OD1) op 56,4. Ro gers (VSt) op 1.03, 5. Krwaczyk (Pol) op 1.13, 6. Solleveld (Ned) op 1.29, 12. Van Vliet (Ned) op 5.01. De klasseringen van de Nederlanders: BONN (DPA) - Schalke '04 heeft vrijdag in Gelsenkirchen twee belangrijke punten ver overd in de strijd tegen de de gradatie uit de Bundesliga. Schalke '04 versloeg in een thuiswedstrijd met 2-0 VfL Bochum. Schalke '04 deed daarmee de laatste plaats over aan Hertha BSC, dat met 4-1 verloor van VfB Stuttgart. FC Köln, de club van Rinus Michels, behield zijn kans op een plaats in het UEFA-be- kertoernooi van het komende seizoen, door op eigen terrein met 2-1 te winnen 6. Solleveld 38.35.55, 12. Van Vliet 38.39.27, 20. Van Weers 38.46.13, 28. Wekema 38.52.43, 38. Snijders 38.58.01,56. Ansems 39.11.50. SAINT GIRONS (AFP) - Doordat de jury bij de massale aankomst van het peloton na de tweede etappe van de Ronde van Ariève (Pyreneeën) door het podium zakte, konden slechts de winnaar en de nummer twee (beiden Fransen) van de 144 kilo meter lange rit met start en finish in Saint Girons worden bekend gemaakt. Berry Zoontjens blijft leider in het algemeen klassement. De Nederlandse ploeg was vrijdag uitermate actief. Peter Harings ont snapte al snel in gezel schap van twee Fransen. De drie koplopers kregen na 75 kilometer gezel schap van Armand van Muiken en twee Fransen. Vijf kilometer voor de eindstreep werden de zes vluchters echter1 inge haald. Niet alleen in het alge meen klassement leidt Nederland, Armand van Muiken is leider in het berg- en puntenklasse ment. Algemeen klassement: 1. Zoontjens (Ned) 7.24.24, 2. Mutrel (Fra) z.t., 3. Weber (Zwi) z.t., 4. Van Muiken (Ned) z.t., 5. Doueil (Fra) op 20 sec., 18. Van de Klundert (Ned) op 3.38, 23. Harings (Ned) z.t, 38. Bijvank (Ned) op 11.22, 40. Vos (Ned) op 15.34. MIJDRECHT (ANP) - Na de tweede ronde van het toernooi om het Nederlands kampioen schap schaken in Mijdrecht hebben Erika Belle en Cathy van der Mije met twee punten de leiding. Belle won vrijdag met zwart van Heieen de Greef en Van der Mije ver sloeg met wit Van der Giessen. Uitslagen tweede ronde: Pluymert - A.Cameron 1/2- 1/2, De Kleuver - Stada 1/2- 1/2, De Greef - Belle 0-1, Brui nenberg - Drewes 1-0, Harm sen - Vogel 1/2-1/2, P.Came- ron - Nagel 0-1, Van der Mije - Van der Giessen 1-0. Stand: 1. Belle en Van der Mije 2 punten, 3. Bruinenberg en Nagel 1 1/2, 5. v.d. Giessen, Harmsen, Pluymert en Stada 1, 9. P.Cameron, A.Cameron, Drewes, De Greef, De Kleuver en Vogel 1/2. (ADVERTENTIE) B 2451 - Lichtaart (België) bij Turnhout tel. 09-32-14/55.78.11

de Stem | 1983 | | pagina 7