IASI0NS Zeeuwse primeur voor scholen Kloosterzande AXEL HEEFTEEN NIEUWE WERKPLAATS George van Boven beschildert klompen met vogels 'Niet behandelen brieven is in strijd met wet' RONNE MEL BV Trimloop van 10 km in Hulst 7ATERDAG 21 ME11983 JGBAAR Bij DE ES-BENZ DEALER. OORRAAD AAR blauw, velours aircondition., toerenteller. et. ABS-autm., bekr., c.d., ww- cass., Becker- et., stuurbekr., radio -i- cass. huifdak, stuur- er, ruitewissers e el. spiegel. Gemeentewerken houdt vandaag open huis '75 g '79 '79 '78 •78-77 77 '77 ■77-78 k 78 DE J 3.500.- 76 g '77 '76 10BIEL- EN ATIEBEDRIJF ]L B.V. izen (CEDES-BENZ XASI0N LAAT WENSEN OVER Plaatselijk nieuws Clinge Hulst Lamswaarde I Bridgewedstrijd - In café De I 'ler Jaargetijden speelden de I Men van de bridgeclub hun 1 eerste wedstrijd in de zomer- I wmpetitie. Het was een Ho- l*oll 10 met 11 paren. De uit- I was: 1. Dames Goossen en I Kint 59,90, 2. mevrouw Bies- I Jroek en de heer Rademakers |'w, 3. Dames Smulders en I >31 Puyvelde 54,69, 4. me- [Jouw van Waterschoot en de Pauwels 54,17, 5. heren der Wielen en de Waal 151,56. pogel waarde Per 1 spetember Kloosterzande krijgt wellicht scoutinggroep Fietstwee- daagse in Heikant Draften Blues speelt in St. Jansteen Hoorzittingen Kloosterzande en Vogelwaarde Motorcross Stekene afgelast COMPUTER DOET INTREDE IN DE KLAS Spelletjes dag van SDO in Lamswaarde A12 etiseur, helderzien- ling, alle pijnen en iepe moeilijkheden 076-146394. OTM VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 2 on., 1982 1981 k, ww-glas 1979 1982 WW 1981 s 1980 1981 lak, ww 1982 d 1982 d 1982 ;.d 1982 uifdak, ww 1981 1980 1981 1982 1982 ifdak 1982 1981 1980 1980 1979 Jifdak, LPG 1977 1977 1978 1976 MERKEN rele acc rtgrijs, aut. LPG schuifdak is itomaat 1981 1980 1980 1981 1979 1978 CEDES-DEALER: straat 36 4168-1236-2392 eigen risico. J '80 '82 '80 k '80 I '82 5 •81 '82 kNWEG 39 >6668 ws Van een onzer verslaggevers AXEL - De gemeente Axel een nieuwe werkplaats. Burgemeester A. Hack opende gistermiddag het onderkomen door met een andere aanwinst, de veelbesproken laadschop, de werkplaats binnen te rij den. Daarvoor prees hij in een korte toespraak oud-wethou der IJsebaert, die zeer nauw betrokken in geweest bij de voorbereidingen van het on derkomen. Zijn opvolger, wet houder H. de Mul, komt daar door in een gespreid bedje, zo zei de burgemeester. Met de huisvesting voor de Dienst Gemeentewerken in de voormalige Fehax-gebouwen aan de Nieuwendijk, is in to taal ruim 3 miljoen gulden ge moeid. Axel krijgt daarvan 7 ton terug van het Rijk. „Zon der overdrijving kan ik stel len, dat de gemeente thans over een huisvesting beschikt voor de Dienst Gemeentewer ken, die in gemeenten van on ze grootte niet te vinden is en waarnaar met terecht jaloerse blikken zal worden gekeken", aldus de trotse burgervader. Na de openingsplechtigheid volgde een druk bezochte re ceptie. Vandaag houdt Ge meentewerken open huis. De bevolking van Axel krijgt dan van 10.00 uur tot 12.00 uur de gelegenheid de werkplaats te bezichtigen. PvdA vecht besluit van raad Hulst aan Collecte - In de periode van 24 tot 28 mei zullen verschillende collectanten langskomen om gelden in te zamelen, bestemd voor onderzoekingen naar epi- lepsi (vallende ziekte). Met de inzameling hoopt men directe hulp te kunnen verlenen aan patiënten env erbeteringen aan te brengen in de behande- lingsmmogelijkheden. Daar de ziekte ongeneesbaar is tot op heden, moeten regelmatig me dicijnen worden gebruikt. NKV-vrouwen - Woensdag 25 mei gaan de NKV-vrouwen een dagtocht met de bus ma ken naar Nieuwkuijk. Daar aangekomen zal allereerst met de bus een toch gemaakt wor den door de mooie omgeving, 's Middags is er een show van Ria Valk en Henk Out. Na af loop is er dan de gelegenheid om een warme maaltijd te ge bruiken, waarna de terugreis wordt aanvaard. Kaarting - In de zaal 't Cen trum werd een prijskaarting gehouden, waaraan 48 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. R. Kint, Koewacht, 2. J. Verbunt, 3. mevrouw de Cock, 4. G. de Witte, 5. C. Bakker, allen Hulst. Bingo - In de zaal De Bruyn werd een bingo gehouden, waaraan 36 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Ma- hu, Lamswaarde, 2. mevrouw van Goethem, Hamme (B), 3. M. van de Ven, Kloosterzande, t Th. van de Branden, Hulst, 5. W. van Pamelen, Klooster zande. Schaakvereniging - Nadat de laatste wedstrijden werden eeld, kon het eindklasse- I ment worden opgemaakt van de voorjaarscompetitie van de schaakvereniging Hulst. In groep A ging de eerste plaats naar W. van Denderen, terwijl Bareman en J. Schillemans ie tweede en derde plaats deelden. In groep B eindigden H. Fryhoff en P. Piasmans op wi gedeelde eerste plaats. Berde werd C. Vogelaar. Op 20 mei wordt nog een intern snel- schaaktoernooi gespeeld en op 2' mei wordt het seizoen afge sloten met een algemene le denvergadering. 0 Armida - De Radio Ar- J drive-in-show houdt op I JUni een disco-avond in zaal Schaijk. Aanvang 19.30 I 'r- Iedereen is welkom. Van een onzer verslaggevers HULST - De PvdA Hulst/Hontenisse denkt dat het Hulster raadsbesluit om brieven van de anti-kernenergiebeweging niet meer te be handelen, in strijd is met de wet. In een brief aan B en W en de raadsleden citeert men het artikel 73 van de Gemeentewet, waarin staat te lezen dat de burgemeester alle aan de raad of B en W gerichte stukken moet ontvangen en openen en ze ter tafel moet brengen in de vergadering waar ze thuishoren. zodanig zeer verwerpelijk. Als echter deze raadsbesluiten ook inhouden dat dit soort ingeko men stukken niet meer ter in zage worden gelegd voor de raad, waaraan ze zijn gea dresseerd, dan tekenen wij bij deze bezwaar aan". Men ver zoekt het gemeentebestuur dan ook de besluiten terug te draaien, „zodat de raad zijn mondigheid terugkrii st". Ook wijst de PvdA op arti kel 5 van de Grondwet, waarin wordt gesteld dat ieder het recht heeft verzoeken schrif telijk bij het bevoegds gezag in te dienen. Dat houdt volgens de PvdA tevens in, dat indie ners van brieven in principe van de geadresseerde overheid een respectabele behandeling moeten kunnen verwachten. Verder wordt gewezen op talrijke andere ingekomen stukken, waarvan de uiteinde lijke beslissing ook in Den Haag valt of des buitenlands zijn, zoals zaken als de vaste oeververbinding, het Baal- hoekkanaal en de huidige KMS-problematiek. Volgens de PvdA kan het gemeentebe stuur best uitspraken doen in dit soort zaken, in de hoop dat zowel Haagse als buitenlandse oren goed luisteren. Ook vraagt men zich af waar B en W de grens trekken in dit soort zaken. „Het niet aan de orde stellen van ingekomen brieven is een zaak ter competentie van de raad en als zodanid juridisch- bestuurlijk gesproken niet aanvechtbaar", schrijft de PvdA. „Wel vinden wij dat dit soort raadsbesluiten indruist tegen tegen de meest funda mentele en waardevolle rech ten van iedere burger en als Afschriften van de PvdA- brief zijn gestuurd naar Gede puteerde Staten, de minister van binnenlandse zaken en aan de conferentie van de vre desbeweging, samen met ze ven burgemeesters belegd in De Flint te Amersfoort. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Er zijn plannen om per 1 september in Kloosterzande te beginnen met een verkennersgroep. Het starten van de groep gebeurt onder de hoede van Scouting 't Jagertje in Hulst. Momenteel hebben zich al acht leden aangemeld, maar door op de scholen affiches op te hangen verwacht men dat dit aantal nog zal oplopen. In Kloosterzande heeft men wel iswaar een welpengroep, maar diegenen die daar te oud voor worden hebben momenteel geen mogelijkheid tot aanslui ting bij de verkenners. Het is de bedoeling dat de Kloosterse verkennersgroep in het begin op het Jagertje ac tief is, maar men is wel op zoek naar een geschikte ruim te in Kloosterzande zelf. Voorts wil men bij de Scou ting Hulst mensen uit Kloos terzande opleiden, die dan te zijner tijd de begeleiding van de verkennersgroep kunnen overnemen. Bij de verkenners zijn jongens welkom in de leeftijd van 11 tot en met 14 jaar. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Carlo de Waal 01140-19091. Tji een onzer verslaggevers KEIKANT - Trimclub Keikant houdt op woens- [7 25 en donderdag 26 mei je derde natuurfietstwee- 'eagse. Het evenement, baarbij dagelijks een rou- 'e van zo'n 25 kilometer jjoet worden afgelegd, is Moeld voor het gehele ge- iin. Belangstellenden kun- "en zich laten inschrijven *anaf 18.30 uur in gemeen- schapscentrum 't Heike, waar om 19 uur ook het vertreksein wordt gege ven. Deelname kost ander halve gulden per avond en na afloop van de twee daagse krijgt iedere deel nemer een herinnering. Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - De Hon- tenisser popgroep Draften Blues treedt zaterdag 28 mei op in gemeenschapscentrum De Warande te Sint-Jansteen. Het concert is op touw gezet door de evenementencommis sie van De Warande. Hoewel Draften Blues al en kele jaren uitstekend muziek maakt, heeft de groep pas sinds de laatste maanden gro te bekendheid gekregen in de regio. Dat succes is vooral te danken aan de goede optre dens van de groep in het voor programma van Doe Maar en vorige week nog van Toontje Lager in Hulst. Het optreden van Draften Blues begint zaterdag 28 mei om 20.30 uur. In het voorpro gramma speelt vanaf half acht de jonge groep Tosti Pruets, geformeerd rond leerlingen van het Janseniuslyceum. De zaal gaat open om 19 uur en de toegang tot dit muzikaal ge beuren kost vijf gulden. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Sinds 18 mei ligt het concept-voor ontwerp Welzijnsprogramma 1984 gedurende een maand voor iedereen ter inzage ter gemeentesecretarie (afdeling Welzijnszaken), in de openba re bibliotheek en de gemeen schapscentra. Gedurende deze termijn kan schriftelijk bezwaar gemaakt worden tegen het concept bij burgemeester en wethouders. Op genoemde plaatsen ligt verder een concept 'Bijlage 1983' bij het Welzijnsplan 1981- 1984 ter inzage, waartegen eveneens schriftelijk bezwaar kan worden gemaakt. Voorts kan iedereen tegen de in het Welzijnsprogramma vermelde inhoudelijke of fi nanciële gegevens mondeling bezwaren kenbaar maken tij dens openbare hoorzittingen, die worden gehouden op maandag 13 juni in dorpscen trum Vogelwaarde en op dins dag 14 juni in Gemeenschaps huis St. Martinus te Klooster zande. Beide hoorzittingen be ginnen om 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers STEKENE - De traditonele internationale motorcross te Stekene, waar ieder jaar de wereldtop voor het starthek verschijnt, gaat eerste Pinksterdag niet door. De organisatoren zijn genoodzaakte het evenement, dat ook vele honderden motorsportliefhebbers uit Zeeuwsch- Vlaanderen trekt, af te gelasten. Dit omdat het bekende circuit op en om de Gelaagputten grotendeels onder wa ter staat. GEORGE van Boven: „Het blijft een heidens karwei". FOTO'S DE STEM'COR J DE BOER DE VOGELS op de klompen van George van Boven. CLINGE - Wie aan beschilderde klompen denkt komt meestal niet verder dan een molentje of wat bloemwerk. Een eentonige bedoe ning, dacht klompenmaker George van Boven uit Clinge. Hij ging dus aan het peinzen en kwam op het idee om zijn klompen natuurgetrouw te beschilderen met allerlei soorten vo gels. Het resultaat van meer dan een half jaar noeste arbeid vult nu een flink gedeelte van het kamertje naast zijn werkplaats in de Graven straat. „In het begin lukte het niet erg", zegt George, die in november vorig jaar de eerste vogeltjes uitprobeer de, „maar van lieverlee ging het na tuurlijk beter". Zoals altijd geeft hij de klompen eerst een bad, want an ders kun je er niet mee werken. „Toen ik het eerste paar geschilderd had, kwam ik de andere dag tot de ontdekking dat er nogal wat aan mis was". George werkte de foutjes weg, maar bleef het klompenpaar erg kri tisch bekijken. De vogels op beide klompen moesten namelijk precies naar elkaar kijken en er mochten ook niet te grote verschillen inzitten. „In het begint werkte ik aan ieder paar klompen zeven uur. Nu gaat het al wat vlotter, maar het blijft een heidens karwei". De noeste arbeid heeft echter zijn vruchten afgeworpen. In het ka mertje naast de klompenwerkplaats staat nu een hele collectie bijeen. Het kleine winterkoninkje staat er par mantig naast de grote ekster of de uil. Allemaal in natuurgetrouwe kleuren. „Er is wel al iemand ge weest die een paartje wilde kopen", zegt George, „maar daar kan ik niet aan beginnen. Misschien wel als iemand voor een redelijke prijs de hele serie ineens wil kopen". Ook wil George zijn collectie, als men het hem zou vragen, wel neer zetten op een of andere tentoonstel ling. „Iemand die ze eens wil zien kan echter gerust even langskomen. Dan wil ik er nog wel graag enige uitleg bij geven ook". Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De twee RK basisscholen in Klooster zande, de Mariaschool en de pas geopende school Ter Dui nen, zullen binnenkort als eer ste in Zeeland de computer als educatief hulpmiddel gaan ge bruiken. De aanschaf van twee microcomputers zal hier voor de grondslag vormen. Deze aanschaf is mogelijk gemaakt doordat de voormali ge secretaris van het schoolbe stuur, de heer A. van Kampen, tijdens een informele af scheidsbijeenkomst zijn aan deel in het bestuurvermogen bestemde voor de aanschaf van de twee computers. De 'hardware' (apparatuur) zal voor elke school bestaan uit een toetsenbord, een beeld scherm, een centrale verwer kingseenheid, een informatie drager en een drukeenheid. Voor wat betreft de 'software' (programmaduur) zullen de scholenteams zelf een keuze moeten maken uit de ruime mogelijkheden die inmiddels op dit gebied voorhanden zijn en zich in snel tempo uitbrei den. De voormalige secretaris motiveerde zijn bestemming door te concluderen dat bin nen het onderwijs een steeds grotere kloof dreigt te ont staan tussen opleiding en praktijk. „De computer heeft inmiddels op vele kantoren, fabrieken en dienstverlenende sectoren zijn intrede gedaan", meent hij, „en waarom dan niet de jeugd in een vroeg sta dium min of meer spelender wijs met dit medium kennis laten maken". Als eerste aanzet overhan digde de heer Van Kampen aan een vertegenwoordiger van de beide schoolteams een pakket dokumentatiemate- riaal, waaronder een uitvoerig rapport over het gebruik van een microcompuiter in een la gere school elders in Neder land. De inspectrice van het la ger- en kleuteronderwijs, me vrouw m. de Kroon, zei desge vraagd dat de aanschaf van microcomputers nu nog niet binnen het voorzieningenpak ket van basisscholen voor komt, „maar wanneer bestu ren denken op andere wijze hiervoor geld beschikbaar te kunnen stellen, dan is het ze ker een aan te bevelen me dium wat momenteel erg ac tueel is en zeker binnen niet al te lange tijd een plaats op school zal gaan innemen". Wanneer binnen niet al te lange tijd enkele leerkrachten zich via een oriëntatiecursus van het Nederlands Instituut voor Audio-visuele 1 Media hebben vertrouwd gemaakt met de gebruiksmogelijkhe den van de microcomputer, dan zullen de leerlingen van Kloosterzande zich als eerste in Zeeland gaan bezig houden met de leermachines van de toekomst. Van onze correspondente LAMSWAARDE - De Lamswaardse voetbal vereniging SDO bestaat dit jaar twintig jaar. Daarom staat er op twee de pinksterdag een aan tal spelletjes op het pro gramma, waaraan ieder een kan deelnemen. De spelletjes worden op diverse plaatsen van het dorp uitgezet. Men kan deelnemen in groe pen, die bestaan uit zes personen. De ploegen kunnen tweede pinksterdag van af 13.00 uur worden inge schreven in de kantine van SDO. De spelen be ginnen om 14.00 uur en eindigen rond 17.30 uur, afhankelijk van het aan tal deelnemers. De uit slag wordt bekend ge maakt om ongeveer kwart over zes, eveneens in de kantine. Van een onzer verslaggevers HULST - De RKHAV houdt donderdag 26 mei een trimloop op de baan over tien kilome ter. Voor prestatielopers een goede gelegenheid om er eens achter te komen welke precie- se tijd men maakt over een preciese afstand. Er wordt gelopen op de atle tiekbaan van RKHAV op het sportpark te Hulst. Tien kilo meter betekent 25 rondjes van 400 meter. Na afloop krijgt iedere deelnemer een kaartje met de gelopen tijd. Belang stellenden kunnen inschrijven vanaf 18.30 uur in het sportca- fé aan de Tabakstraat. De eerste serie van maxi maal 20 deelnemers in volgor de van inschrijven wordt om 19 uur weggeschoten. De twee de serie vertrekt drie kwartier later, enzovoort. Het inschrijf geld bedraagt 3 gulden en KNAU-leden krijgen twee kwartjes korting. Iedereen krijgt een herinnering ter ge legenheid van het 30-jarig be staan van RKHAV.

de Stem | 1983 | | pagina 17