Koewacht toch in problemen mn\ Biervliet deelt met Hontenisse Van der Klooster zegeviert aas, Van Vliet, Kuiper, Anderson, Rooks en uclos Lasalle in profkoers Kloosterzande VEEL FAVORIETEN BU DE AMATEURS [BELUST iedstrijden an RKHAV itmoet everen Corn Boys krijgt klop root-Hulst door Eddy de Schrijver Afdelingsteam klopt Zierikzee Steen baas over Clinge Almekinders naar Aardenburg Com Boys aan leiding Rust voor De Vreeze Dames Axel kampioen Nederlaag Hoek I.IDAG 20 ME11983 T14 KLOOSTERZANDE - De junioren openen de wielerdag in Kloosterzande. Zij vertrekken om 14.00 uur voor een koers over 54 kilometer. De amateurs starten om 15.45 uur. Hier OOSTERZANDE et programma in „osterzande ziet er als olgt <4t: 4.00 uur: start junioren; kilometer. 545 uur: start amateurs; i kilometer. uur: start profs; 108 'lometer. OOSTERZANDE et parkoers in Klooster- ande is veranderd in ergelijking met andere aren. De renners rijden u in tegenovergestelde 'chting. De start en de jsh zijn weer bij het (kantoor in de Cloos- -rstraat. Nadat de renners in de oosterstraat van start "n gegaan, rijden ze de olgende route: Marijke- lein - Cloosterstraat - "ulsterweg - Oudweg - "oek en Bos - Zoutedijk - ooisplein - Clooster- traat. Deze wijziging bete- ent dat de renners nu over het Marijkeplein moeten en daar een aan tal haakse bochten krij gen voorgeschoteld. Het -rkoers is 2700 meter ang. KLOOSTERZANDE -'De erelijst van de profwed strijd in Kloosterzande ziet er als volgt uit: 1974: Gerrie Knetemann 1975: Cees Bal 1976: Jan Krekels 1977: Frans Verbeek 1978: Jan Raas 1979: Cees Priem 1980: Gerrie Knetmann 1981: Johan van de Velde 1982: Leo van Vliet KLOOSTERZANDE Morgen zullen de ZWN- bussen een andere route kiezen vanwege de wie lerwedstrijden in Kloos terzande. De bus van Hulst naar Perkpolder zal niet in Kloosterzande stoppen, maar aan het viaduct bij aardappelhandel Bas Rijk. De bus van Perk polder naar Hulst gaat wel over Kloosterzande. De halte is bij Bas Rijk. Vim onze atletiekmedewerker i-ST - Maandag 23 mei 'den op de atletiekaccom- datie van het Hulsterse ®AV de traditionele Wtsterwedstrijden" gehou- I Er is een middagvullend 'Sramma met een aantal in- "ssante nummers. heren doen een sprint- 'eekamp over 100 en 200 me- 3000 meter en een taische driekamp, bestaan- kogelstoten, discuswer- 3 en speerwepen. De da gmeisjes A hebben het- programma als hun ""lelijke collega's wat de ft- en driekamp betreft, al- Sdoen ze in plaats van de II meter een 800 meter. IJSt de senioren komen de ■wren tot en met de D-cate- ne in actie. Ook voor hen 'sprintnummer, een 800 of meter en een drietal tech- nummers. - helanstelling voor deze Vrijden is groot. Op de 'vinsehrijvingslijst staan al Nemers uit Oud-Beij er en Rotterdan, terwijl op ag zelf gewoontegetrouw sen aantal Belgen ver wit mag worden. De wed- Wenreeks begint om half IJZERSTERKE REZETTING Steven Rooks, de revelatie van het voorjaar. - foto archief de stem Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Ruim een kwartier voor het einde van het de gradatieduel Aardenburg-Koewacht verlieten Aardenburg- supporters het terrein. Op dat moment had Koewacht-spits Ka- rel Broekman zijn ploeg op 3-i geschoten. Omdat het duel op een bijveld gespeeld werd -vanwege het feit dat de atletiekclub Scheldesport geen medewerking ver leende om deze wedstrijd op het hoofdveld te laten spelen- duurde het nogal even voordat de Aardenburg-supporters bij de uitgang waren. Daar aangekomen scoorde Aardenburg 3-2, het sein voor de supporters om schoorvoetend terug te keren. Zou het toch nog lukken, werd er gemompeld. Het lukte nog, want Aardenburg trok de winst na een spannende slotfase naar zich toe: 4-3. Aardenburg, gehandicapt door het ontbreken van een vaste doelman -voor deze gelegenheid stond centrumspits Eric de Cocq in de goal- begon hoopvol aan dit duel, vooral toen Ronald Buzeijn na 14 minuten uit een vrije trap Aardenburg op voor sprong bracht. Niet lang daarna hingen de bordjes al gelijk toen René Hazelager met een fraaie kopbal scoorde. Vooral op hoge ballen was Aardenburg kwetsbaar omdat gelegenheidsdoelman Eric de Cocq regelmatig mistastte. Jo de Block kon even later na een dergelijke misser profiteren en tilde Koewacht naar 2-1. De beste kansen bleven toen voor Koewacht. Een kopbal van Hon- nie Claessens werd van de lijn gehaald en Fonny van de Vloet zag even later een goal afgekeurd worden. Ondanks dat Koe wacht op de beste kansen mocht bogen was het veldspel aan Aardenburg-zijde beter verzorgd. Bijna een half uur na rust maakte Karei Broekman er 3-1 van en leek de strijd gestreden. Niet voor Aardenburg, dat er een ex tra portie wilskracht tegenaan gooide. Marnix van Rie scoorde kort daarna 3-2 en toen Roel de Kuyper drie minuten voor tijd 3-3 liet noteren was Koewacht een gebroken ploeg. Het gevolg daarvan was dat Aardenburg zelfs naar een verdiende 4-3- winst liep toen uit een vrije trap Hans Riteco met een kopbal 4-3 scoorde. Door dat verlies begint het er donker uit te zien voor Koewacht. 7an ome sportmedewerker JANSTEEN - Op dinsdag «ei speelt een voetbalselec- 'an de gemeente Groot- tegen het belofte-team 'e Belgische eersteklasser Nn. j belofteteam, dat op het steat kampioen van Bei- je Worden, treedt om zeven aan op het terrein van ,r'- De selectie van Groot- 1,1 wordt gevormd door van de voetbalvereni- Clinge, Steen, HW'24, en Hulsterloo. Van onze sportmedewerker AXEL - In de „één-is-de-klos-competitie" in de vierde klas se H van het KNVB-zondagvoetbal hebben Biervliet en Hontenisse zich via een 1-1-gelijkspel in Axel verzekerd van het behoud van het vierdeklasserschap. Dit in wedstrijd, waarin de inzet van de spelers voortreffelijk te noemen was. Na een eerste helft waar- doelpunt door steeds attent in Hontenisse de betere ploeg was en daarom ver diend met 1-0-voorsprong door een magnifieke treffer van Luc Thuy -hij schoot vijf minuten voor de pauze van 25 meter keihard in de bovenhoek- de thee opzocht, sloeg na de pauze de vlam pas goed in de pan. Biervliet had toen alle geluk van de wereld dat doelman Thomas een uitstekende wedstrijd keepte en voor Hontenisse een bijna onneembare ves ting bleek. En dat was nodig, want binnen de eerste vijf minu ten na de hervatting kreeg Hontenisse een drietal enor me kansen. De Waal, Buys- rogge liepen echter stuk op de Biervliet-goally, waarna Kint de paal op zijn weg naar succes vond. Biervliet zat intussen eveneens niet stil en was via Duyserink tot tweemaal toe bijzonder dichtbij de gelijkmaker. Hontenisse-doelman Van Damme had evenals zijn op ponent een goede dag en voorkwam een Biervliet- te reageren. Na de spectaculaire ope ningsfase van het tweede bedrijf verviel het duel weer meer terug in keihard zwoegwerk, met name in de middenlinie, waarin Thuy voor Hontenisse en Doens voor Biervliet een hoofdrol vertolkten. Desondanks ble ven de beste kansen die er ontstonden voor Hontenisse, maar aangezien spits Buys- rogge de juiste richting niet kon vinden, bleef een twee de treffer achterwege. Die viel met nog vijf minuten te gaan aan de andere zijde. Een Biervliet-hoekschop werd door Ingels doorge- kopt -deze speler liep overi gens eerder al tegen een boeking aan- en door Mor- cus met de hand van de doellijn gehaald. Strafschop, besliste de goed leidende ar biter Baert. Biervliet-aan- voerder Deveneyns faalde niet en schoot Biervliet in de veilige haven. Stand degradatiecompetitie: Hon tenisse 2-3, Biervliet 2-3, Aardenburg 2-2, Koewacht 2-0. KLOOSTERZANDE - Het internationale pink- stercriterium van Kloosterzande voor profs, dat morgen wordt verreden, kent opnieuw een zeer sterke bezet ting. Jan Raas, Leo van Vliet, Steven Rooks, Phil Anderson, Duclos La salle, Joop Zoetemelk, Hennie Kuiper en Adrie van der Poel zijn de be kendste namen in het rijtje van de vedetten. De organisatie, stichting Wielerpromotion Zeeuwsch- Vlaanderen, is dan ook tevre den. „We hadden nog meer toppers aan het vertrek kun nen krijgen. Michel Pollentier bijvoorbeeld wilde graag ko men en met Vanderaerden hebben we onderhandeld. Maar op een bepaald moment moet je stop zeggen. Voor vol gend jaar moet er nog genoeg reserve zijn", legt voorzitter Frans Serrarens uit. De stichting Wielerpromo tion Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de portemonee duidelijk niet op de knip gedaan. Er werd zelfs meer aan startgeld uitgegeven dan vorig jaar. „Wat dat betreft gaat het in Kloosterzande uitstekend. We hebben goede sponsors achter ons staan. En vergeet het le gertje vrijwilligers niet, dat een hele dag tijdens de koers en bijna een heel jaar ervoor in de weer is voor noppes. Ja, na afloop wel een etentje of zo, maar voor de rest wordt hier alles pro deo gedaan. Een hecht gezelschap. Als er een schakel wegvalt, wordt die al tijd nog opgevangen", laat Jan Baart, tweede secretaris we ten. Het budget voor dit jaar be loopt weer zo'n slordige zestig mille. Geen kleinigheid en voor een beginnend comité niet meer op te brengen. De molen van de organisatie in Kloosterzande draait echter al jaren. En met succes. Het is een bekend feit dat Kloosterzande zich graag zou willen scharen in het rijtje van de Acht van Chaam, Won der van Obbicht en de Nacht van Valkenburg. Zowel wat het rennersveld aangaat als de entourage lijken de mannen uit Kloosterzande daar naar toe te werken. „Chaam is ons grote voorbeeld. Dat zit echter na de Ronde van Frankrijk. Ik geloof niet dat wij van onze datum moeten afwijken. Laat ons maar zo doordoen. We hebben nu Franse renners aan het vertrek. Dat is de eerste stap. Mogelijk een volgende keer een Italiaan. Hinault is niet te betalen", legt Jos de Vijlder van de organisatie uit. hebben meer dan tachtig renners ingeschreven, onder wie heel wat bekende namen. Bij de amateurs komen heel wat streekfavorieten aan de start. Peter van Acker, Krijn van de Bent, Joop Brooijmans, Carlos Boerman, Bennie van Bunder en Karei van Goethem, de twee plaatselijke favorieten, Cor Vervaet, Hans Moens, Martin de Meester, Ab Verplanke, rijdt zijn beste seizoen tot nu toe, Henk Remijnsen en niet te vergeten Wim de Waal. Het Zeeuwsch-Vlaamse gezelschap zal het echter niet ca deau krijgen, want Theo Appeldoorn, winnaar van de Wim Hendriks Trofee, Hans Baudoin, Kees de Nooyer, Peter Hoondert, Thijs Fase en Guus van Mieghem horen ook thuis in het rijtje van de kanshebbers. Tonnie Akkermans, Gerard van Antwerpen, Jos van Baal, Eric Vereecken en Rudi Zijlmans kunnen hoge ogen gooien bij de junioren. Ongeveer 40 renners vertrekken bij de ju- Entourage De entourage zal zeker aan spreken. Op het Marijkeplein zullen extra terrasjes gemaakt worden, want daar treedt nie mand minder dan de bekende Nederlandse formatie Pussy cat op. Om 15.00 uur begint er een Drive-in-show. Showele menten, die bij het wielercir- cus al ingeburgerd zijn. Jac de Waal probeert de sterkste man van de wereld naar zijn café te halen, waaruit blijkt dat iedereen er alles aan doet om het publiek zoveel mogelijk te vermaken. Het deelnemersveld op zich moet overigens al succes ga randeren. Jan Raas, Kees Priem en Leo van Vliet, zij verlaten de Post-stal, komen naar Kloosterzande met hun ploeggenoten Johan Lam- merts en Jacques Hanegraaf. Dit blok zal het moeten opne men tegen de ploeg van Fred de Bruyne met Hennie Kuiper, Mark Manders, Frits van Binsbergen, allen gerodeerd teruggekomen uit de Vuelta, Adrie van der Poel en Rudi Rogiers. Verder komt Joop Zoetemelk als eenling van de Mercierploeg, terwijl Peugeot Phil Anderson en Duclos La salle aan het vertrek brengt. Steven Rooks, hij verliet de ploeg van Post, omdat enkele renners het met hem niet za gen zitten, zal zich in Zeeuwsch-Vlaanderen ook graag in de kijker willen rij den na zijn eclatante overwin ning in Luik-Bastenaken- Luik. Wat de klassiekerwin- naars betreft brengt Klooster zande bijna iedereen aan de start. Uit eigen omgeving ver trekken Jos Schipper, Vester Aarts, Wil van Helvoirt, Hed- dy Nieuwdorp, Ad Polak en Bennie Vermeulen. Een ploeg die ook niet te onderschatten valt, is die van Fangio met een bijzonder sterk rijdende Luc Colijn. Hij brengt Leo Wellens, TERNEUZEN - De laatste duels in de eerste klas afdeling van het zondagvoetbal zijn gespeeld. Zeelandia en Oostburg deelden de punten: 1-1. Corn Boys ging op eigen terrein ten onder tegen Robur met 1-3. ZEELANDIA-OOSTBURG 1-1 - Voor rust een gelijk op gaande wedstrijd, al kreeg Oostburg de beste kansen. Die bleven onbenut, zodat er bij de rust een 0-0-stand op het bord stond. De openingsfase na rust was voor een beter Zeelandia. Pas in de laatste vijftien mi nuten vielen de doelpunten. Zeelandia kwam op voor- Phil Anderson, de winnaar van de Amstel Gold Race, die met zijn ploeggenoot Duclos Lasalle aan de start verschijnt in Kloosterzande. broertje van Paul Wellens, Wies van Dongen en Jac van Meer met zich mee. In totaal komen 46 profs aan het ver trek. De wedstrijd begint om 18.30 uur en de renners moeten 108 kilometer afleggen. foto archief de stem Z1ERIKZEE - In een aantrek kelijke partij voetbal heeft het Zeeuwse afdelingsteam met 4-2 van Zierikzee gewonnen. In Zierikzee speelde de selectie voor het eerst in een vaste op stelling. Dit was duidelijk te merken, want de combinaties liepen nog niet zo vlot. Het Zeeuwse team slaagde er in Zierikzee, dat veelvuldig wis selspelers inzette, te kloppen door fouten genadeloos af te straffen. Met name Eric de Keyzer (Kruiningen) toonde zich hier in bedreven. Met twee treffers had hij een stevig aandeel in de zege van zijn team. Al na vijf minuten liet hij een doel punt noteren, waarna Kees Verkaart Jan Leen Boot in staat stelde de gelijkmaker binnen te schieten. De tweede Zierikzee-treffer nam Ver- kaart zelf voor zijn rekening. Na de hervatting zakte het tempo - de vermoeidheid be gon in de benen te zitten - iets terug. Wim Goedegebure ('s- Heerarendskerke) liet 2-3 no teren na twintig minuten. Verkaart liet daarna enkele Zierikzee-kansen glippen en daardoor de kans op de zege. Zierikzee was definitief ge klopt, toen Eric de Keyzer een fout van invaller-goalie Men- doza afstrafte: 2-4. sprong via Paul Stortelder, maar zag Eric Bronnenberg in de 83ste minuut tegenscoren. In de slotfase kreeg Oostburg nog de beste scoringsmogelijk- heden. CORN BOYS- ROBUR 1-3 - In het veld was Corn Boys niet minder dan de bezoekers, maar in de afwerking wel. Vooral voor rust kreeg Corn Boys zeker zoveel, misschien zelfs wel meer kansen dan Ro bur. Geen enkele kans werd door de thuisploeg benut. Ro bur wist wel raad met de ge boden mogelijkheden. Cle mens Verschoore scoorde in de elfde minuut beheerst met een lob en in diezelfde minuut liet Eric Speckens 0-2 noteren. Na rust stelde Robur de zege al vrij snel veilig, toen Eric Spec kens opnieuw doeltreffend af rondde. De tegentreffer van Corn Boys kwam op naam van Frank Hemelsoet. EINDSTAND EERSTE KLAS: Lewedorpse Boys 22-32, Phi lippine 22-29, Robur 22-27, Sluis 22-26, Oostburg 22-25, Corn Boys 22-24, Noormannen 22-21, Hulsterloo 22-20, Vol harding 22-20, SDO 22-19, Zee landia 22-16, Renesse 22-5. BASKETBAL Vrijdag 20 mei: Sporthal De Veerhoek te Oostburg, aan vang 19.45 uur: Operatie'71 1 BC Sas 1 (dames); aanvang 20.45 uur: Operatie'71 1-Schel- desport 1 (heren). KORFBAL Vierde klasse A: ONDO 3- BKC, aanvang 16.00 uur. Van onze sportmedewerker ST. JANSTEEN - Steen heeft een overtuigende zege behaald op de kampioen van de vierde klas H, Clinge. Met maar liefst 4-0 zegevierde de thuisploeg. Een dik verdiende zege. Vooral ■or rust presenteerde een ge- tiveerd Steen aantrekkelijk en knap voetbal. Al na een minuut was het 1-0 door Paul Dobbelaer. De beste kansen bleven voor Steen en via Albert Mortier en Erwin Nachtegael werd een 3-0-ruststand bereikt. Na de thee bood Clinge meer tegen stand. Het was toen gelijk waardig aan Steen. Toch kwa men de gevaarlijkste acties op naam van de thuisploeg. Uit een van die acties liet Peter van Dorsselaer 4-0 noteren. Stand: Steen 2-4, Clinge 3-4, HW '24 2-2, Graauw 1-0, Hul sterloo 2-0. Op 23 mei gaat Graauw om half drie op bezoek bij HVV'24. Op 27 mei speelt Graauw zijn laatste wedstrijd thuis tegen Steen om zeven uur. Op 3 juni wordt het toernooi voor Groot Hulst afgesloten met het tref fen Steen-HW'24, dat even eens om zeven uur begint. Van onze sportmedewerker SLUIS - David Almekinders, eerste doelman van Sluis, dat uitkomt in de eerste klas zon dagvoetbal van de KNVB-af- deling Zeeland, heeft over schrijving aangevraagd naar Aardenburg. Voorts zal Sluis komend sei zoen Egbert Versprille en Maarten Lensen moeten mis sen. Versprille wordt volley baltrainer en hangt zijn voet balschoenen aan de wilgen. Lensen wacht op de noodzake lijke faciliteiten om naar Australië te kunnen emigre ren. Van onze sportredactie AXEL - Eduard van der Klooster, de sterke crosser uit Kapellebrug, toonde zich ook woensdag avond de rapste man in de 500 cc-klasse tijdens de tweede wedstrijd om de RES-trofee op het Axelse motorcrossterrein. Een bijzonder geslaagde motorcrossavond, waarvoor maar liefst zo'n zestigtal piloten naar Axel getrokken was. Van der Klooster - in de eerste cross twee weken gele den eveneens superieur - rekende af met niemand minder dan internationaal crosser Johan Scheele uit Zaamslag, die dit seizoen met veel pech af te rekenen heeft. Scheeie zal zijn uiterste best moeten doen dit jaar zijn internationale H-nummer te consolideren. Scheele en Van der Klooster leverden een boeiend gevecht, maar omdat Scheele in de eer ste manche onderuit gegaan was, kon Van der Klooster ge makkelijk zegevieren in die Van onze sportmedewerker AXEL - De spanning in de promotiecompetitie voor twee plaatsen in de regioklas tussen de Zeeuwsch-Vlaamse rayon kampioenen zit er met nog een speelweek voor de boeg nog volop in. Corn Boys voert de ranglijst aan met acht punten. Het verloor deze week van Breskens '82 met 7-5 in Sas van Gent, maar herstelde zich goed in Temeuzen tegen ABN. Met 5-3 werd dit duel door Corn Boys gewonnen. Breskens '82, dat in Axel aan moest treden tegen Ver- poorte, stuurde alleen de groe ten en zal daarvoor twee pun ten in mindering krijgen en later alsnog de reis naar de Axelse sporthal moeten ma ken, omdat dit treffen van be lang kan zijn voor de eind stand. Eerder verloor Vepoor- te van De Kreeft in een duel, waarin de arbiter de hoofdrol vertolkte. STAND: Corn Boys 7-8, Ver- poorte 5-6, De Kreeft 6-6, Breskens '82 6-6, ABN 6-4. Van onze sportmedewerker AARDENBURG - De Aarden- burgse junior Mario de Vreeze moet zijn fiets voorlopig in de schuur laten staan. Na een drie weken lang ver blijf voor onderzoek in het Oostburgs ziekenhuis heeft hij van de doktoren voorlopige rust voorgeschreven gekregen. Daardoor kan hij het seizoen al voor een groot gedeelte als afgeschreven beschouwen. eerste reeks. In de tweede manche was Scheele op de meet net iets rapper, maar in het toaalklassement bleef Van der Klooster, die zich stevig op de eerste plaats heeft ge nesteld in de strijd om de RES-trofee, zijn naaste rivaal nipt voor. Scheele zal echter de ko mende wedstrijden ook acte de presence geven, zodat Van der Klooster nog op de nodige te genstand zal kunnen rekenen. In de 250 cc-klasse stond er geen maat op het rijden van Pascal van der Kelen, de Axe laar, die zich op „eigen" circuit een klasse apart toonde. Slechts de Belg Lieven de Vijl der kon hem enige tegenstand van betekenis geven, maar echt bedreigen kon hij Pascal van der Kelen geen moment. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het team van Axel is deze week kampioen geworden in poule BI van de hoofdklasse in de dames-en- kelspeltenniscompetitie. Het team, bestaande uit de dames Den Doelder, Botter, Widders- hoven en Dekker, zal uitko men tegen MLTC 1 voor het Zeeuws kampioenschap. Uitslagen: dames-enkel: hoofd klasse: De Klappers 1-De Bongerd 1 3-3; Axel 1-Hulster Ambacht 1 4-2; eerste klasse: Animo 1-Axel 2 1-5 (Axel 2 kampioen); Sjef-Hoek 2-4; tweede klasse: Philten-Ludo et Emergo 4-2; Drive-Animo 1 5-1 (Drive kampioen); dames-dubbel: hoofdklasse: Kruiningen 1-MLTC 2 2-2 (MLTC 2 kampioen); Axel 1- Drive 1 4-0; eerste klasse: Ga- me'78-Sluis 1 0-4; Hulster Am bacht 1-Animo 4-0 (Hulster Am bacht 1 kampioen); tweede klasse: Tiola-Hulster Ambacht 2 2-2; Hoek-Smash 1 4-0; Drive 2-Ludo et Emergo 1 1-3; Axel 2-Zaamslag 1 0-4 (Zaamslag 1 kampioen); derde klasse: Zaamslag 2-Sluis 2 1-3; (Sluis 2 kampioen; Vogelvlucht 2- Smash 2 2-2. Van der Kelen is dan ook de uitgesproken favoriet voor de RES-trofee in deze categorie, of internationaal rijder Jan Blanqaert uit het Belgische Wetteren, die eveneens in de 250 cc-klasse gaat starten, moet volgende keer echt met zijn 250 cc-motor aan het ver trek komen. Dan zou zich een interessante strijd kunnen ontwikkelen. Blanqaert reed nu mee in de 125 cc-klasse - buiten mede dinging - en bleek onverslaan baar. Op dezelfde motor in de 250 ccc-klasse reikte de Belg naar een vierde plaats in het klassement. In de 125 cc-klasse ging nu Ronnie Walhout uit Terneuzen verdiend met de overwinning strijken, met sterke Alain Roels uit Wette ren als tweede. Knap was de vijfde plaats van „amateur" Marlon Hemelsoet uit West- dorpe in deze categorie tussen alle startlicentiehouders in. Woensdag komen de amateurs weer in actie op het Axelse motorcrossterrein. De wed strijden - toegang gratis - be ginnen dan opnieuw om 18.00 uur. Uitslagen: 125 cc-klasse: 1. Ronnie Walhout (Terneuzen), 2. Alain Roels (België), 3. Jacky de Paepe (Schoondijke), 4. Frank van Kruys- sen (Kloosterzande), 5. Marlon He melsoet (Westdorpej; 260 cc-klasse:. 1. Pascal van der Kelen (Axel), 2. Lieven de Vijlder (België), 3. Mare van der Meersche (België), 4. Jan Blanqaert (België), 5. Daniël Pael- man (België); 500 cc-klasse: 1. Eduard van der Klooster (Kapelle brug), 2. Johan Scheele (Axel), 3. Peter d'Hanis (België), 4. Hugo Dhaemers (België), 5. Frank van Eecke (België). Van onze sportmedewerker HOEK - Traditiegetrouw won het oud-Zeeuws elftal, be staande uit Zeeuwsch-Vlaam se spelers, die ooit in een ver tegenwoordigend KNVB-team speelden, van Hoek. Nadat Hoek al eens met 5-0 had ver loren, viel de nederlaag nu wat kleiner uit, doordat de wit-blauwen drie keer scoor den. De „oudjes" schoten vijf keer raak.

de Stem | 1983 | | pagina 9