Kissinger voor WK-voetbal in VS NSF wil een eigen tv-kanaal TROS boycot sportjournalist Den Bosch leider in nacompetitie Rooi naar Starlift Curry pakt bokstitel Dames schaken HCKZ aast op trilogie Schapers ten onder el en zuinig*, de TSE Electronic ïcties, huiskamer- versies. >oede inruilprijs voor mmmwammummm Hockeyteam in Breda tegen Canada Nederlaag voor volleybaldames Sectiebestuur vergadert volgende week Cambiiur-MVV Vredeskoers ar hebt u dan wel een aimte benut, iciënt in de stad. Met ntsluiten die u er aan dernemer nog om kan verzekeringspremies Carry Pick-up of de DE STEM-S T26 PAGINA SPORT 1 door Mare de Koninck WASHINGTON - Ameri kaans voormalig minister van Buitenlandse Zaken Henry Kissinger is gisteren naar Stockholm gereisd om daar vandaag (vrijdag) een laatste poging te doen de in ternationale voetbalfedera tie ertoe over te halen om het Wereldkampioenschap Voetbal 1986 in de Verenigde Staten te organiseren. Kis singer, Amerika's bekendste voetbalenthousiast, is sinds twee maanden voorzitter van het Verenigde Staten Wereldcup Organisatie Co mité. Dat comité denkt als nog het wereldkampioen schap Voetbal naar Ameri ka te kunnen halen, nadat Colombia het wegens te ho ge kosten heeft laten afwe ten. Het feit dat er binnen de FIFA nu een duidelijke voorkeur voor Mexico be- staat, weerhoudt Kissinger er niet van om tot het laatst voor de kandidatuur van zijn land te vechten. Hij verklaarde gisteren in Washington dat de VS geen eerlijke kans hebben gekre gen in de concurrentie tus sen de - na het wegvallen van Colombia - nog in aan merking komende landen: Mexico, Canada en de VS. Volgens Kissinger is er een misverstand geweest tussen de FIFA en de Ame rikaanse voetbalfederatie USSF waardoor FIFA-ver- tegenwoordigers niet eens naar de VS zijn gereisd om er de beschikbare accomo- datie te bekijken en te pra ten over de organisatorische aspecten van het toernooi. De FIFA zou ten onrechte een rapport waarin de USSF een aantal gespreks punten inzake de wereldcup aan de FIFA voorlegde, hebben beschouwd als een definitief Amerikaans aan bod. Met name miste de FIFA garanties van de Ameri kaanse regering inzake visa voor voetballers, officials en supporters, douane-facili teiten, een gunstige dollar koers voor de FIFA-uitga ven in de VS, prijzen voor toegangskaarten en hotels en veiligheidsmaatregelen. Die gevraagde garanties heeft Kissinger intussen wel. Hij zal in Stockholm terzake een brief van presi dent Reagan zelve overleg gen. Daarin verzekert de Amerikaanse president dat in beginsel voor het wereld- kampioenchap voetbal in de VS in 1986 dezelfde finan ciële en formaliteitsregels zullen gelden als voor de Olympische Spelen van vol gend jaar in Los Angeles. Kissinger meent dat de FIFA een besluit over de plaats van het wereldcup toernooi minstens moet uit stellen totdat de betrokken selectie-commissie van de wereldvoetbalorganisatie ook de Verenigde Staten heeft bezocht. „Ik wil Mexi co niet de wereldcup afpak ken. Ik hou van Mexico. Maar ik wil dat mijn land in de competitie een gelijke kans krijgt", aldus de voor malige minister van Buiten landse Zaken, thans hoogle raar aan de Georgetown Universiteit in Washington DC. Hoewel de voetbalsport in Amerika - na een bliksem- opkomst aan het eind van de zeventiger jaren - sinds twee jaar weer een noodlij dend betaan lijdt, blijft Henry Kissinger geloven in de toekomst van 'soccer' in de VS. „Het is nu reeds de belangrijkste sport op de scholen en het is dus een kwestie van tijd om natio naal de meest beoefende sport te worden. We hebben in het begin teveel op bui tenlandse spelers gebouwd. Er is nu een eerste generatie Amerikaans talent op komst. Kissinger meent dat een wereldtoernooi in de Verenigde Staten het voet bal de tweede oppepper zal geven die het nodig heeft om zich definitief in Amerika te vestigen. „De FIFA doet het meest voor de voetbalsport in het algemeen, als ze de wereld cup in Amerika organi seert", aldus Kissinger, die de liefde voor de sport op vatte als kind in Zuid- Duitsland, waar hij in 1923 is geboren. Indien de VS gastheer worden, zal het toernooi waarschijnlijk over het gehele land verspreid plaatsvinden: zowel aan de Amerikaanse oostkust als in het zuiden, het westen en in de noordelijke 'mid-west'. Een aantal stadions zullen daarvoor hun kunstgras vervangen door natuurlijk gras. Een nationaal voetbal team van de VS, dat als or ganiserend land zou mogen meedingen naar de wereld cup, zou volgens Kissinger waarschijnlijk reeds in de eerste ronde worden uitge schakeld. Saronni „bonificatiekoning" van onze sportredactie BREDA - Errol Rooi, de ex-in ternational van de Bredase volleybalvereniging Brevok- ABC, gaat in het nieuwe sei zoen voor de Nederlandse kampioen Starlift-Voorburg spelen. Volgens manager Henk Heemskerk van Starlift-ABC, j die Nico Ros per 1 mei heeft vervangen, heeft Rooi gekozen „voor de club die hem op het sportieve vlak het meest kon bieden. Over financiën is niet of nauwelijks gepraat", aldus Heemskerk, „we hebben hem duidelijk gemaakt dat hij voor het geld niet naar Starlift hoeft te komen. Daarnaast waren er enkele Belgische clubs in de markt en daar kun je als Nederlandse club hele maal niet tegenop. Daaruit blijkt dus wel dat Rooi geko zen heeft voor de club waar zijn spel het meeste tot zijn recht komt, en dat is bij de club die volgend jaar wéér kampioen wordt. Bovendien gaan wij Europa-Cup spelen, dat zijn allemaal dingen die meespelen", aldus Heemskerk. Twee dagen geleden zei Rooi nog „met geen enkele club contacten te hebben en misschien wel te stoppen met volleybal". De reactie van het manage ment van zijn oude vereniging op de transfer was kort: „ik wens hem het allerbeste", al dus manager Frans Derks. J. Wijzigingen voorbehouden. De in de NSF gebundelde Nederlandse sport wil een Bote mate van pluriformiteit JP de Nederlandse televisie. »eel meer takken van sport ^uden aan bod moeten ko len, Om dit te kunnen reali- eren is een uitbreiding van de lïï'êe zendtiid nodig. Een I Medianota is in voorbereiding. E, °P bet ogenblik op de Iederlandse televisie ver- |/°nd wordt, bestaat uit niet I fï c'an een Paar 'krenten', I le breed worden uitgemeten, oor de NOS, maar ook door Je omroepen. Kleine sportbonden komen auwelijks aan bod in het ge- ®ge aantal van 200 'sportu- Het nabije buitenland be- jrakt over het dubbele aantal. ''gons de NSF worden sport eden en kijkers tegen woor- 8 voortdurend in verwar- gebracht met elkaar I (.erlappende sportuitzendin- op steeds wisselende tijd en. 'J:' concurrentieslag van de 'roepen, de strijd van de groepen tegen de monopolie- Witie van de NOS en het ver- Jonde aanbod van nieuwe in de toekomst doen n goed aan het tegenwoor- gebodene. Gebleken is, dat van onze sportredactie SALERNO - Giuseppe Saronni heeft op de achtste dag van de 66e Ronde van Italië de leiding in het algemeen klassement genomen. De wereldkampioen deed dat door middel van een tijd vergoeding van tien secon den. Hij finishte als derde in de door zijn landgenoot Moreno Argentin gewonnen zevende etappe van Campitello Matese naar Salerno over 216 kilometer. Bonificaties hebben Saronni min of meer in de rose trui ge bracht. De afgelopen dagen verdiende hij op die wijze veel kostbare seconden. Het lever de hem donderdag de leiders positie op. Argentin en zijn mede vluchter Emanuele Bombini beheersten de finale van de zevende rit. Zij rukten zich los uit een kop£ oep van 31 ren ners, waarin alle favorieten zaten. Even daarvoor had Lu- cien van Impe de bergprijs ge wonnen op de 843 meter hoge Croci di Acerno, waardoor zijn leidende positie in het berg- klassement werd verstevigd. Bombini en Argentin ont snapten twintig kilometer voor het einde. Op de eind streep, waar Argentin net iets sneller was dan zijn mede vluchter, hadden zij zestien seconden voorsprong op de achtervolgende groep, waar van Saronni de sprint won. De achtste etappe, die vrijdag wordt gehouden, voert het pe loton over 225 kilometer langs de kust van Salerno naar Ter- racina. De uitslag van de zevende etappe is: 1. Moreno Argentin (Ita) 216 km in 5 uur 57 min 20 sec (tijdvergoeding 30 sec)., 2, Emanuele Bombini (Ita) op 1 sec (20)., 3. Giuseppe Saronni (Ita) op 16 sec (10)., 4. Pierino Gavazzi (5)., 5. Francesco Moser (Ita)., 7. Fons de Wolf (Bel)., 8. Silvano Ricco (Ita)., 9. Flavio Zappi (Ita)., 10. Jean Govaerts (Bel)., 33. Frits Pirard (Ned), al len in dezelfde tijd als Saronni., 141. René Koppert (Ned) op 16.23. Algemeen klassement: 1. Giuseppe Sa ronni (Ita) 31 uur 21 min 20 sec., 2. Silva no Contini (Ita) op 8 sec., 3. Vladimiro Panizza (Ita) op 45 sec., 4. Didi Thurau (Wdl) op 48 sec., 5, Giovanni Battaglin (Ita) op 58 sec., 6. Gianbattista Baron- chelli (Ita) op 1.07., 7. Eduardo Chozas (Spa) op 1.14., 8. Marino Lejarreta (Ita) op 1.18., 9. Fabrizio Verza (Ita) op 1.24., 10. Roberto Visentini (Ita) op 1.25., 64. Frits Pirard (Ned) op 11.15., 127. Rene Koppert (Ned) op 1.00,59. LAS VEGAS - Het gezin Cur ry uit Texas telt twee wereld kampioenen boksen. Donald was het al. Zijn 27-jarige broer Bruce werd het woens dagavond door in Las Vegas in twaalf ronden op punten te winnen van titelhouder Leroy Haley. Hij bracht daarmee de we reldtitel van de WBC in het super lichtgewicht op zijn naam. Donald is WBA-kampioen in het weltergewicht. Het is de eerste maal in de geschiedenis, dat twee broers zich op het zelfde tijdstip wereldkam pioen mogen noemen. BREDA - Met de organisatie van de interland van het Ne derlands hockeyteam tegen India heeft hockeyclub Breda bij de KNHB blijkbaar een goede beurt gemaakt. Anders valt het niet te ver klaren dat de Bredase vereni ging opnieuw de organisatie van een interland heeft toege wezen gekregen. Ditmaal gaat het om het duel van de Nederlandse he- renploeg tegen Canada. Dq wedstrijd (donderdag 2 juni op het terrein van Breda, aan vang 19.00 u.), past in het ka der van de oefencampagne van het Nederlands als voor bereiding op de Europese kampioenschappen voor lan denteams, welke in Amstel veen zullen worden verspeeld. OLST - De Nederlandse da- mesploeg heeft donderdag in Olst de volleybalinterland te gen Canada met 1-3 verloren. De setstanden waren 15-8, 8- 15,11-15 en 5-15. van onze sportredactie PAPENDAL - In een gesprek met ambtenaren van het ministe ns van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur heeft de Neder landse Sport Federatie de wens voor een apart sportkanaal op televisie kenbaar gemaakt. Europese en wereldkampioen schappen sneller, uitgebreider en actueler brengen dan Ne derland. De kijkers kiezen voor die kanalen, waardoor het gevecht tussen de omroe pen potsierlijk aandoet. De sport is van mening, dat tegenover het uitzenden van sportprogramma's passende vergoedingen moeten staan. In de medianota wordt het auteursrecht en de op geld waardeerbare prestatie door gelicht. Mogelijk neemt de sport bepaalde producties zelf ter hand. Op een apart sportkanaal kunnen, nationaal en interna tionaal, programma's worden samengesteld in de sfeer van verstrooiing, actualiteit, infor matie, voorlichting en opvoe ding -op het gebied van de sport in een soort mengeling. Hierbij staat frequentie en regelmaat voorop. Ten aan zien van de grote evenementen dienen de rechten te worden vastgelegd en naar evenredig heid over de deelnemende bonden te worden verdeeld. Bij voorkeur zijn tussenperso nen uitgesloten. De commissie 'Nieuwe Media' van de NSF heeft deze gedachten niet al leen overgebracht aan het mi nisterie van WVC, er was ook overleg met omroepen. I'lri: Mgende landen sommige ZEIST - De eerste vergadering van het vernieuwde sectiebe stuur Betaald Voetbal zal pas volgende week dinsdag plaatsvinden. Aanvankelijk zou de bijeen komst gisteren gehouden wor den. Nadat echter de Federatie van Betaald Voetbal Organi saties maandagavond zijn be- stuurskandidaten (Van der Louw, Hogewoning, Hut, Harmsen en De Vries) gekozen kreeg, bleek het onmogelijk op korte termijn een bijeenkomst te beleggen. De Italiaan Moreno Argentin wint de zevende etappe van de Giro Campitello Matese naar Salerno over 216 kilometer - fotoansa van onze sportredactie HILVERSUM - De TROS heeft een boycot ingesteld te gen de Parool-journalist Hans Doeleman, omdat deze volgens de omroep „Een bijna aan las ter grenzend" artikel over TROS-directeur Baay heeft geschreven, Doeleman schreef in de Parool-sportbijlage van 2 mei over de relatie tussen de Nederlandse Hockeybond en de TROS, waarbij hij melding maakte van vriendjespolitiek waarin Baay een rol zou spe len. Deze wat een TROS-woord voerster noemde „Expliciet onjuiste en insinuerende be richtgeving" ten nadele van de TROS heeft de omroep doen besluiten om tegen de Parool journalist een persoonlijke boycot in te stellen. Doeleman is voorlopig niet meer welkom bij bijeenkomsten en activitei ten van de TROS. Doeleman schreef in het be wuste artikel over het contract tussen de hockeybond en de TROS, dat deze omroep de ex clusieve uitzendrechten voor enkele hockey-evenementen verschaft. „Hoe kom je als bond aan al die mazzel", zo vraagt Doeleman zich af. „dat nu zou u wellicht precies kun nen vertellen de heer Frank van de Wall Bake, oud-hoofd filmzaken van de TROS, echt genoot van directeur Cees Baay's secretaresse, PR-man van de tennis- én van de hoc keybond, volgens mijn bron ook nog manager van de hoc keyclub Laren". Later ver volgt hij: „Maar al deze of de meeste van deze voortreffelij ke activiteiten verenigt heer Frank in het PR-bureau „Trefpunt", waarvan hij eige naar is en waarvan volgens geruchten TROS-directeur cees Baay betaald adviseur zou zijn. Maar Baay ontkent dat". De TROS heeft nog geen be sluit genomen over eventuele juridische stappen tegen Doe leman. TROS-topman Baay verblijft in het buitenland. Na zijn terugkeer volgende week zal de affaire opnieuw beke ken worden. van onze sportredactie MIJDRECHT - Het toernooi om het Nederlands schaak kampioenschap voor dames, dat met meer dan de helft van de speelsters onder 21 jaar in het teken van de jeugd staat, is donderdag in Mijdrecht be gonnen. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Marjette Drewes (Uithoorn) - Cochita Pluymert (Dordrecht) ^-«4, Erika Belle (Velp) - Elles Vogel (Amsterdam) 1-0, Marjan Stada (Amsterdam) - Yvette Na gel (Amsterdam) Vt-Vi, Arjette Cameron (Zevenbergen) - Ada van der Giessen (Schoonhoven) 0-1, Esther de Kleuver (Uithoorn) - Alexandra van der Mije (Haarlem) 0-1, Heieen de Greef (Amster dam) - Pernette Cameron (Zevenbergen) 'fc-te, Carla Bruinenberg (Deventer) - Jessica Harmsen (Nijmegen) ^4- ti. VENLO - FC VW is donderdagavond in de Venlose Koel volko men overklast door FC Den Bosch, dat niet alleen hartverwar mend voetbal speelde, maar dat naast een grote dosis enthou siasme ook nog over een behoorlijke portie agressiviteit be schikte. FC VW, dat wel een van de slechtste thuiswedstrijden van dit seizoen speelde, was een gewillige prooi voor de dartele Bosschenaren die geen ontzag kenden voor de Venlose for matie, die enkele maanden ge leden in de competitie de Bra banders in de koel nog met 2-1 had teruggewezen. LEEUWARDEN - Meer span nend dan fraai was de eerste wedstrijd in de na-competitie tussen SC Cambuur en MW. Vooral de Friezen lieten het afweten toen in de tweede helft MW de achterstand van 0-1 van voor de rust wegge werkt had. Cambuur raakte dusdanig in de moeilijkheden, dat MW de wedstrijd geheel naar zich kon toetrekken. Profijt lever de dit niet op, doordat de Maastrichtse ploeg te weinig kracht legde in de aanval. Cambuur startte overigens beloftevol, want amper had het Friese volkslied in het na genoeg uitverkochte Leeu warder stadion geklonken, of Henk Veldmate schoof de bal na een uitstekende actie van Booy onhoudbaar langs de Maastrichtse doelman Baet- sen. Acht minuten na de hervat ting evenwel was doelman Zijlstra machteloos bij een ac tie van Maas. Cambuur was aangeslagen. Doch de Friezen wisten zich geleidelijk weer uit de moeilijkheden te wer ken. In het laatste kwartier, toen MW meer behoudend ging spelen ontketende Cam buur nog wel een licht offen sief, maar de Friezen schoten duidelijk in kracht en snelheid tekort om de winst binnen te halen. Scheidsrechter mulder had in deze vrij matige wed strijd gele kaarten voor Payne van Cambuur en Quaden van MW. Voor de laatste beteken de het zijn derde gele kaart, waardoor hem een schorsing wacht. FC VW - Den Bosch 0-3 (0-2) 8 Van Nielen 0-1, 23. Van der Horst 0-2, 72. Schouwenaar 0-3. Scheidsrechter: Geurds, Toeschouwers: 6000. FC VVV: Vooys, Nijssen, Verlijsdonk (Mostert), Rutten, Strik, Bothmer, Coort, Verbeek (Van Rosmalen), Ressel, Tai- huttu en Janssen Den Bosch: Van Grinsven, Salm, Adriaanse, Van Herpen, Aichhorn, Van der Linden, Van der Steene (Kamps), Van Nielen, Van der Horst, Schouwe naar en Van Dungen (Brandts) Cambuur - MW 1-1 (1-0) 2. Veldmate 1-0,53. Maas 1-1. Scheidsrechter: Mulder, Toeschouwers: 10.000. Gele kaarten: Payne (Cambuur) en Quaden (MW), Cambuur: Zijlstra, Bults, Groote, Schou wenaar, Erkelens, Bos, Veldmate, Payne (Huitema), Booy, Hoekstra en Peltzer (Wiebing) MW: Baetsen, Van Marwijk, Delahaye, Dijkstra, Linders, Van Staveren, Qua den, Maas (Van der Poppe), Driessen (Adam), Massot en Van Bommel. Stand na 1 wedstrijd: 1. Den Bosch1 1 0 0 2 3-0 2. Cambuur1 0 10 11-1 3. MW1 0 10 11-1 4. VW1 0 0 1 0 0-3 j van onze sportredactie DEN HAAG - Hockeyclub Klein Zwitserland tracht de komende dagen de trilogie te voltooien. Na eerder de lands titel op het veld en in de zaal te hebben veroverd, staat de ploeg van de drie gebroeders Kruize voor de opgave om de Europa Cup voor clubteams binnen te halen. Een taak die bepaald niet onmogelijk lijkt gezien de kracht van het Haagse team. Bovendien worden de wed strijden verspeeld op het eigen vertrouwde complex in Den Haag. Een omstandigheid die de kansen van Klein Zwitser land slechts doet stijgen. De meeste tegenstand mag worden verwacht van de titel verdediger (het Russische Al ma Ata), van het Engelse Southgate en het Spaanse Ra cing Club de Polo. Tegelijk met de heren strijden de da mes om de hoogste Europese eer. Met Amsterdam (de titel verdediger) en landskampioen van vorig jaar HGC zijn met een de twee meest gerenom meerde ploegen genoemd. De wedstrijden op het com plex van Klein Zwitserland beginnen vandaag om 16.40 uur. De finale van de da mes begint Tweede Pinkster dag om 13.00 uur, terwijl de heren finalisten om 15.00 uur in het strijdperk treden. Het deelnemersveld bij de heren is als volgt: Klein Zwitserland, Southgate (Eng.), titelverdediger Dynamo Alma Ata (USSR), Heidelberg (BRD), Amiens (Frankr.), Ukkel (Belg.), Rock Gunners (Gibr.) en Racing Club de Polo (Sp.). In de beginfase van de wed strijd werd het duidelijk dat de FC WV een moeilijke avond tegemoet zou gaan. Tot de achtste minuut bleef het nog goed gaan, maar toen kon Van Nielen uit een corner met een hard schot Vooys voor de eerste keer passeren (0-1). VW had gedacht dat Den Bosch na deze vroege treffer wel gas zou terugnemen, maar de gasten bleven doorgaan met enthousiast en goed voet bal. Dat leverde in de 23ste mi nuut het tweede doelpunt op. Schouwenaar kon de bal rus tig naar de vrijstaande Van der Horst plaatsen, die maar hoefde in te tikken (0-2). Ook na de rust hadden de WV-spelers het moeilijker met zichzelf dan met hun te genstanders en Den Bosch was weer de toonaangevende ploeg. Dat het tenslotte twin tig minuten voor tijd door Schouwenaar nog 0-3 werd verwonderde niemand. USTI NAD LABEM - Oost- duitse renners hebben donder dag de achtste koers van de Vredeskoers beheerst. Bij het verlaten van hun land richting Praag zegevierde Uwe Raab in Usti Nad Labem (Tsjechoslo- wakije). Zijn landgenoot Falk Boden nam de leiderstrui over van Oleg Tsjoesjda uit de Sovjet unie. Gerrit Solleveld bezette de twaalfde plaats op 37 se conden. In de algemene rang schikking neemt de Westlan der de zesde positie in op 1 mi nuut en 29 seconden van de leider. Etappe-uitslag: 1. Raab (Odl) 181 km in 4 uur 32 min 34 sec., 2. Krawczyk (Pol), 3. Skoda (Tsj), 4. Korycki (Pol), 5. Ludwig (Odl), 6. Ferebauer (Tsj) allen in dezelfde tijd als de winnaar, 12. Solleveld (Ned) op 37 sec. 22. Teun van Vliet op 1.21., 31. Henk van Weers op 7.30., 47. Ron Snijders op 14.32., 49. Rini Ansems z.t.., 54. Bert Wekema z.t. Algemeen klassement: 1. Boden 33.53,24, 2. Tsjoesjda (Sov) op 32 sec., 3. Ludwig (Odl) 59 sec., 4. Rogers (Vst) op 1.03., 5. Krawczyk (Pol) op 1.13., 6. Solleveld (Ned) op 1.29 12. Van Vliet op 5.01., 18. Van Weers op 10.37., 26. Wekema op 17.07., 38. Snijders op 23.35., 56. Ansems op 37.24. SAINT GIRONS - De Ronde van Arieve (Pyreneen) is don derdag voor de Nederlandse amateurwielrenners uitste kend begonnen. Berry Zoontjes won de eerste rit met start en finish in Saint Girons. In de eindsprint versloeg Zoontjens zijn medevluchters Mutrel (Frankrijk), Weber (Zwitserland) en Armand van Muiken, die vierde werd. van onze sportredactie ROME - Michiel Schapers heeft zich gisteren niet kun nen kwalificeren voor de kwartfinales van het toernooi om de open Italiaanse tennis kampioenschappen, dat in Ro me wordt gehouden. Schapers ging tegen de als tweede geplaatste Argentijn José-Luis Clerc met 2-6, 1-6 ten onder. Tot 2-2 hield Schapers de zaken in evenwicht. Daarna kon hij het tempo van de Ar gentijnse gravelspecialist niet meer volgen. De Rotterdamse economiestudent werd niet weggespeeld. Hij moest even wel op de cruciale momenten de punten aan zijn tegenstan der laten. Schapers vertrekt vandaag naar Parijs, waar hij deel neemt aan het toernooi om de open Franse kampioenschap pen. Hij behoeft voor dat toer nooi, één van de vier Groot Slem-evenementen, op grond van zijn ATP-klassering geen kwalificatiewedstrijden te spelen. Eric Wilborts heeft donder dag in het kwalificatietoernooi voor de Open Franse Tennis kampioenschappen, die maan dag op de banen van Roland Garros in Parijs beginnen, de derde ronde bereikt. De acht tienjarige Brabander won in twee sets van de Fransman Pierre-Antoine Torre. Wil borts gunde zijn tegenstander slechts twee games: 6-0 6-2. De resultaten van de partijen uit de achtste finales zijn: Stefan Simonsson (Zwe) - Juan Avendano (Spa) 7-6, 6-4; Guy Forget (Fra) - Hans Gildemeister (Chi) 4-6, 6-4, 6-2; Jimmy Arias (VSt) - Mark Dickson (VSt) 7-6,6-3; Heinz Gün- thardt (Zwi) - Thomas Högstedt (Zwe) 6-2, 6-1; José-Luis Clerc (Arg) - Michiel Schapers (Ned) 6-2, 6-1, Jose Higueras (Spa) - Corrado Barazzutti (Ita) 6-2 6-4., Eddie Dibbs (Vst) - Paul McNamee (Aus) 6-1 6-3., Eliot Teltscher (Vst) - Thierry Tulasne (Fra) 6-4 6-2.

de Stem | 1983 | | pagina 7