se :bond ikens Zoet water uit Zoommeer kost 400 min gulden Oostburg heeft in topseizoen 50.000 inwoners Avogro in Cadzandse dracht II K( )RT MIDDEN" 'ZEEUWS |l Houten ophaalbrug Goes wordt door stalen vervangen ;EMEENTERAAD OOSTBURG: Zangeres Lillian Boutté in TerneuzeB PAGINA ZEELAND P JPAG 20 ME11983 VAN ZEELAND Boete voor rijden met teveel op tf bl wint toorjaars- oernooi 25-jarig bestaan Club kampioen schap atletiek Dynamo OOSTBURG - De gemeenteraad van Oostburg is gisteravönd uiterst geïrriteerd en onder strikte voorwaarden in meerderheid akkoord gegaan met het beschikbaarstellen van vijftig miljoen uit de PZEM-reserves aan het noodlij dende bedrijf De Schelde in Vlissingen. H. van Iwaarden schutterskoning in jubileumjaar Voor Zeeuwse landbouw Trimkoersen in Eede en IJzendijke Landgoed op Walcheren wordt beperkt opengesteld IJzendijke markten Uitgaan in Zeeland dels een concept doels gen. „Het is van groot beia| de krachten van de vei lende bewonerscommissie bundeld worden. Een g™ ganisatie kan veel werken als al die groepjes". Daarmee s echter niet voor opheff j, de commissies pleiten. „Dan verlies je het dj contact met de bewoner, moeten nog bekijken het commissies het best betrr.i kunnen worden bij de i op te richten vereniging- daarover wordt donderdji praat. De bijeenkomst tevens een voorlopig [J gekozen gaat worden, L om 20.00 uur. T27 PAGINA ZEELAND 4 MIDDELBURG - Twee vri den uit Hulst, de 55-jarig T. en de 35-jarige R. hadden op 12 maart vag vorig jaar na een lange »i dag de hengstenkeuring jg rooskerke bezocht. Dn werden „uiteraard" q pilsjes genuttigd, waarm tweetal rond twee uur nachts besloot naar huislt den. Voorwaarden bij PZEM- geld Schelde Van onze correspondent sli tooi J-P ak De B. reed zelf zijn maar deed dit nogal rend, hetgeen in werd opgemerkt door surveillerende agenten, aanhouding moest De B. blazen, waarna hem de bi proef werd bevolen. DeBj gerde en kreeg, behalve proces-verbaal, een rij va opgelegd voor vier uur, twee uur in een koude auto sloot het tweetal dat T, verder kon rijden: T. zich fit en bedacht dat hij meer dan vier tot vijf had gedronken. Enkele straten verder de auto wederom aangf den. Ook T. moest maar ook hij weigerde bloedproef te ondergaan,, Hei zijn nu eenmaal vrienden' dus T. donderdag voor tierechter in waar het tweetal moest staan. „Maar stom het wel natuurlijk", zo be ten beiden, „want veel had we echt niet gedronken". „Dan had u dat met bloedproef kunnen aanton aldus politierechter mr. mes, die T. veroordeelde een boete van 800 gulden een voorwaardelijke riji zegging voor de duur van maanden, terwijl De E. boete kreeg opgelegd van gulden en zes maanden rijden waarvan drie maan voorwaardelijk. JOSTBURG - De Tol is win- aar geworden van het eerste voorjaarszaalvoetbaltoer- ooi" dat in de Oostburgse Middelt porthal De Veerhoek werd i| ehouden. Nadat ze vrij ge- aakkelijk de poulewinst op k hadden gestoken, toonden eook in de finale tegen OBV [at ze de beste waren. Door treffers van Ronald linneman en Willy Wever akten ze de fraaie wisselbo- Honda van de Bosse dat lijf basisspelers moest missen, vist ondanks deze handicap de derde plaats beslag te »en. De beker voor de spor- ploeg ging naar de for- van Zagers. De organi se van dit toernooi berustte lij Tonnie de Jonge terwijl ink Mekenkamp ex-sport- imbtenaar van de gemeente tburg de prijsuitreiking zorgde. Fluitisten waren t van Opdurp en Jos Ver meulen. t pil eg iefste natie bla iatii dep Dost Middelb ver; ter Piel TERNEUZEN-De zangeres Lillian Boutté 'Her Music Friends' w ken zondag 29 mei meet een interkerkelijke evi gelisatiedienst in de standingskerk in Term zen. De toegang tot de dient vrij. Kinderoppas is aanvtf De dienst wordt voorgeg door pastoor L. C. Heijnei ds. A. Lunshof. tijdens de voorjaarsverfh ring van de Zeeuwse scn« bond, omdat de tweede ture niet ingevuld kon den. Jan Rijntjes, sinds oK 1982 afgetreden als Pen meester van de ZSB, van de vergadering het er maatschap toebedeeld. Het experiment van de de klas Noord is afgel°Pe zoen niet zo uit de verf 8 men. Maar toch p'el competitieleider er voor gend seizoen nog eens te beren deze klas van de te krijgen. Dat schakers 8, ren worden, is duidelijk- dat Souburg al een lid 1 ledenlijst heeft staan a in oktober geboren nnoe, den, zorgde voor de br dige hilariteit tijdens de voorjaarsvergadering v Zeeuwse Schaakbond in kens. De eindstand van dit toernooi was: 1. De Tol, 2. OBV, 3. Honda de Bosse, 4. Aers olie, 5. Lotus, Brons, 7. Zagers, 8. Alheo, 9. ZWN, 10. De Zwaan. Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - In het kader van het 25-jarig bestaan van sportfedera tie Dynamo uit Middel burg, die zich naast atle tiek bezig houdt met bas ketbal en volleybal houdt de atletiektak komende zaterdag de clubkam pioenschappen. Het dag- vullend programma be gint al om half tien met een driekamp voor pupil len en mini-pupillen. Na de middag, om één uur komen de overige catego rieën aan de beurt voor bun titelstrijd. Bij de senioren/vetera- nen omvat de driekamp een 100 meter, 5000 meter en verspringen. De da mes doen 100 meter, 800 meter en kogelstoten. Ook staat er voor de da mes een 3000 meter op het Programma die overigens "iet meetelt voor het r'ubkampioenschap. Be vijf kilometer voor de heren staat ook open voor niet-Dynamo-atle- jen. Dat er voor dit on derdeel belangstelling genoeg is, blijkt uit het mit dat reeds 30 voorin schrijvingen bij Ineke Guequerre in de bus rol- °er>, met onder anderen John Vermeule, Kim %nierse, Frank' Koo- man, Albert Korstanje, Johan de Vlieger en Jo- Antheunisse, die na Jange tijd weer zijn ren- 'ree maakt. Bij de vete ranen is Ron Abuijs op' jat onderdeel de grote kanshebber. Na de wedstrijden is er Van 19.30 tot 20.00 uur een receptie van de jubile rende vereniging in het 'uiderbaken. Na de re- 'eptie volgt een uitge breide feestavond. Een ag eerder, vrijdag 20 jbei, is er voorts een jubi- 'eumloop in Domburg. :ze prestatieloop,die JPor iedereen toeganke- 1k is, gaat over 4 en 9 ki- "meter. Start om 19.00 Uur aan de Badhuisweg. Van een onzer verslaggevers Tegen stemden de twee D en T-raadsleden, die van oordeel zijn dat het om weggegooid geld gaat omdat De Schelde „een door en door ziek bedrijf" zou zijn. De voorwaarden van de Oostburgse raad komen erop neer, dat de vijftig miljoen al leen mag worden besteed aan een onafhankelijke KMS en dat de PZEM zich verplicht in de toekomst een grotere open heid te betrachten bij het re- serveringsbeleid en tariefs verlagingen hierin te betrek ken. Niet zozeer de reddingsope ratie op zich deed de Oost burgse raadsleden de wenk brauwen fronsen, dan wel het gemak waarmee de PZEM nu blijkkbaar vijftig miljoen vrij kan maken, zonder dat de ver mogenspositie van de maat schappij blijkbaar wordt aan getast. „Een half jaar geleden was een verhoging van het divi dend met 2,4 miljoen nog vol slagen onmogelijk, terwijl ook tariefsverlagingen nooit kon den, omdat anders de finan ciële positie van het bedrijf in gevaar zou komen", zo venti leerde de PvdA-er J. de Vries zijn niet malse kritiek. „Dat betekent dus gewoon dat we in feite tien jaar lang vijftig mil joen teveel hebben betaald en dat de gemeentelijke aandeel- hoU'dérs ook tien jaar lang door Gedeputeerde Staten en de raad van bestuur van de PZEM zijn belazerd". D. Buyse (D en T) bracht naar voren dat De Schelde nu eenmaal niet het enige grote bedrijf in Zeeland is. „Krijgen andere ondernemingen straks ook geld van de PZEM als het hun slecht gaat?" vroeg hij zich af. „De bewuste vijftig miljoen kan beter worden ge bruikt om de energietarieven voor de industrie gelijk te trekken met die in het buiten land, zodat alle bedrijven, in clusief De Schelde daarvan kunnen profiteren. Buyse en zijn fractiegenoot I. de Hullu konden dan ook niet meegaan met het voorstel de vijftig miljoen beschikbaar te stellen. DE AARDENBURGSE dansgroep toont trots de nieuwe kledij Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De Aardenburgse volksdansgroep Avo gro heeft in de plaatselijke gymzaal de nieuwe Cadzandse klederdracht gepresenteerd, waarin binnenkort zal worden opgetreden. De kledij is door de groep zelf vervaardigd, naar patronen die zijn gemaakt van de originele dracht. Ook heeft Avogro de hand weten te leggen op drie authentieke Cadzandse rok ken. De groep zal in de nieuwe outfit volgende week woensdag voor het eerst naar buiten treden tijdens de jubileumviering van de Rijks Middelbare Agrarische School en de Land- bouwpraktijkschool te Schoondijke. Zaterdag 28 mei volgt dan een optreden in Retranchement. De Cadzandse klederdracht wordt vooralsnog gebruikt bij de uitvoering van gewone Nederlandse volksdansen. Wel ligt het in de bedoeling van de groep om te proberen via enig speurwerk één of meerdere typisch Cadzandse dansen op het spoor te komen. FOTOWIMKOOYMAN Van onze correspondent AARDENBURG - In het jaar dat Handboogmaatschappij St. Sebastiaan zijn 550-jarig bestaan viert (17-18-19 juni) heeft Huib van Iwaarden de koningsvogel neergehaald tij dens de jaarlijkse koning- schieting. Door deze prestatie ging de keizerstitel voorbij aan de neus van Herman de Rijcke, die koning was in 1981 en 1982, want driemaal koning in suc cessie betekent in schutters- kringen de hoogste eer. Na een dronk op de nieuwe sire werd een prijsschieting gehouden. De uitslag hiervan: hoogvogels J. de Clerck (prins 1983) en Th. Lampaert; zij vo gels H, de Rijcke (tweemaal), J. van Iwaarden en E. Min- naert; kallen Th. Lampaert, F. van Ecke, R. de Wispelaere en L. van Hangeghem. Meeste kleine vogels Th. Lampaert (6.). Prijsvogels: 1. N. van Dae- le, 2. J. Jansen jr., 3. J. Heij- boer, 4. H. Geernaert, 5. W, Bu- zeijn. Van een onzer verslaggevers KAPELLE - Het kost 400 miljoen gulden om de Zeeuwse landbouw (exclusief die in Zeeuwsch-Vlaan- deren) via buisleidingen vanuit het Zoommeer van zoet water te voorzien. Dat vertelde ing. J. Busser van de Landinrichtingsdienst te Goes gisteravond in Kapelle op een door de afdeling Zee land van de Vereniging Ko ninklijke Nederlandsche Hei demaatschappij belegde bij eenkomst over de zoetwater voorziening in Zuidwest-Ne derland. Volgens Busser wordt er geen aanslag op het Zoom meer gepleegd als er zoet wa ter voor Zeeland en West-Bra bant aan wordt onttrokken. Als de Zeeuwse akkerbou wer kan beregenen levert hem dat volgens recente bereke ningen 1000 a 1500 gulden per hectare meer op dan zonder beregening. De fruitteler beurt er zelfs per hectare 2 3 mille meer mee. Op dit mo ment is er in Zeeland voor be regening maar een zeer be perkte hoeveelheid grondwa ter. Ir. A. Vos van Rijkswater staat zei op deze vanuit Zee land en West-Brabant uiter mate druk bezochte bijeen komst, dat een zoete Grevelin- gen zich in droge tijden zelf kan bedruipen. Het Zoommeer wordt er niet door belast, maar een zoete Grevelingen kan niet bijdragen aan het verminderen van het landelijk waterprobleem in perioden van waterschaarste. Ir. Vos wees er nadrukkelijk op, dat de zoetwatervoorzie ning niet alleen een zaak van de rijksoverheid is, maar in nauwe samenwerking met de regionale waterbeheerders ge stalte moet krijgen. „Het woord is langzamerhand aan de provincie en de water schappen. Zij zullen moeten aangeven wat ze over hebben voor zoet water. Wie het zoete water begeert, die zijn plan nen presenteert", aldus ir. Vos. Het Zoommeer (6000 hectare groot) zal een inhoud krijgen van 250 miljoen kubieke meter water. Volgens ir. Vos heeft Zuidwest-Nederland belang bij de aanleg van een Krimpe- nerwaardkanaal. De afde lingsvoorzitter, ir. D. Luteijn, tevens voorzitter van het Ko ninklijk Nederlands Lan'd- bouwcomité, constateerde in zijn openingswoord, dat het erg nuttig is om thans de ba lans op te maken. Van onze sportmedewerker EEDE/IJZENDIJKE - De trimmers komen tweede en derde pinksterdag in actie in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Tweede pinksterdag, 23 mei, is hun werkterrein in Eede op de gekende 'acht', waar de C-ca- tegorie om twee uur wordt weggeschoten voor 35 kilome ter. Om drie uur is het de beurt aan de A/B-categorie voor 60 kilometer. Inschrijving en prijsuitrei king vinden plaats in café Cambrinus. Er is ruime was- en kleedgelegenheid in multi functioneel centrum Hof van Eede. Het is voor het eerst sinds lange tijd dat op pinkster maandag de KNWU-licentie- houders verstek laten gaan. Miel Verstraete: „We waren te laat met onze advertentie en waren bang dat we geen ren ners zouden hebben. Omdat er plaatselijke mannen als Niek de Taeye, Luc Laureijns en Eddy Cromheecke (overigens van het naburig Aardenburg) bij de trimmers actief zijn, hebben we voor hen gekozen". Derde pinksterdag, 24 mei, houdt het Pinksterwielerco- mité te IJzendijke een wed strijd voor trimmers. Hier gaat de C-categorie om kwart over twee van start voor veer tig kilometer en de A/B-cate- gorie wordt om kwart over drie voor zestig kilometer weggeschoten. Het parkoers loopt door het centrum van IJ zendijke. Inschrijving en prijsuitreiking in café Hof- zicht. Ook hier een aantal plaatselijke favorieten met onder meer Han de Jonge en Herman Dellaert. Beide wed strijden tellen mee voor het „Stern-klassement". GOES - Afscheid coördinator Woonwagenschap - De heer M. Beerens, beheerder van de woonwagencentra in de ge meenten Vlissingen, Middel burg en Goes, heeft deze dienst per 1 maart jongstleden verla ten in verband met zijn pen sionering. De heer Beerens was tevens coördinator/secre taris van het Woonwagen schap. Op 20 juni om 16 uur zal het bestuur van het Woonwa genschap officieel afscheid ne men van de heer Beerens, en hem om 16.30 uur een receptie aanbieden in het Goese stad huis aan de Grote Markt. Mi- chiel Beerens is geboren in Terneuzen. Vanaf oktober 1974 tot augustus '78 beheerde hij het woonwagencentrum Vlis singen. Op 1 augustus 1978 werd hij beheerder van de woonwagencentra Vlissingen, Middelburg en Goes. GOES - Miniatuur autoshow - Op zaterdag 28 mei houdt'de NAM AC (Nederlandse Alge mene Miniatuur Autoclub) een tentoonstelling van automo dellen in de showroom van ga rage Strien aan de Van der Spiegelstraat in Goes. Er staan modellen van personen- sport wagens, van formule-auto's, vrachtwagens, kranen, diepla- ders en andere weggiganten. alles op schaal 1 op 8 tot 1 op 100. De modellen zijn gebouwd van verschillende materialen: kunststoffen, witmetaal, maar ook de meer traditionele „har de" soorten, en zelfs van car ton. De tentoonstelling is gra tis toegankelijk van 10 tot 16 uur. VLISSINGEN - Ontvangst Schotse oud-strijders - Het college van B en W van Vlis singen zal op vrijdag 27 mei om 11.15 uur een groep van twintig oud-strijders van het Royal British Legion Scotland officieel op het stadhuis ont vangen. De Royal Scots waren onder meer betrokken bij de landing in Vlissingen en West- kapelle in 1944. Voorafgaande aan de ontvangst zal om elf uur een krans worden gelegd bij het landingsmonument aan de Commandoweg. Het gezel schap stelt zich om kwart voor elf op op de Zeilmarkt, waarna men zich onder begeleiding van Drums en Pipes naar het monument begeeft. Het com- mandernent Maritieme Mid delen Schelde zorgt voor een erewacht. Op het programma staat ook een bezoek aan Westkapelle. Van onze correspondent GOES - De gemeenteraad van Goes besloot gister avond de houten ophaalbrug in het centrum te ver vangen door een stalen. VVD-leider mevrouw Mol pleeitte ervoor de nieuwe St. Maartensbrug in hout uit te voeren. Nog geen tien jaar na de bouw i? de huidige houten brug verrot. Met de bouw van een stalen ophaalbrug is 84.000 gulden gemoeid. Verder stelde de gemeente- Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - In het topsei- zoen tussen begin juni en half augustus is Oostburg qua inwonertal een van de grootste gemeenten van Zeeland. Er wonen in die pe riode ongeveer 50.000 men sen, bijna driemaal zo veel als in de winter. Al deze extra inwoners maken gebruik van de ruim 32.000 slaapplaatsen op cam pings en jachten en in hotels, appartementen en tweede woningen in de gemeente. Dat is meer dan vijftien pro cent van het totale aanbod aan toeristische verblijven in heel Zeeland. In deze ac commodaties vonden vorig jaar samen 1,32 miljoen overnachtingen plaats. Deze gegevens staan ver meld in de Oostburgse re creatienota, een beleidsstuk annex kampeerplaatsen- plan, dat deze week werd uitgebracht. In tegenstelling tot wat algemeen wordt aangeno men, is niet Cadzand-Bad het toeristisch verblijfscen- trum van de gemeente, maar Nieuwvliet. Deze laatste plaats nam vorig jaar alleen al veertig procent van alle overnachtingen voor zijn re kening, op afstand gevolgd door Cadzand-Bad met 28 procent. Van de recreanten die Oostburg aandoen, is zeven tig procent afkomstig uit Nederland, twintig procent uit Duitsland en tien procent uit België. De gemeente blijkt nogal in trek te zijn bij Brabanders en Limburgers, want maar liefst 78 procent van de Nederlandse toeris ten komt uit deze twee pro vincies. Groningen, Fries land en Drente leveren met samen nog geen vier procent het geringste aandeel. Meer dan 90 procent van de zomergasten komt in ge zinsverband, en vindt de streek aantrekkelijk vanwe ge 'de bevolking' (87 pro cent), 'de stadjes' (81,5 pro cent), 'de rust' (57 procent), en 'het landschap' (35 pro cent). Men is over het algemeen zeer tevreden over de aan wezige horeca-bedrijven, het strand, de wandelroutes en de recreatieve voorzie ningen. Gemist worden: een speeltuin/kinderboederij (30 procent), een pretpark (23 procent), een overdekte sportaccommodatie (19 pro cent) en watersportfacilitei ten (12 procent). Het strand tussen Bres- kens en Cadzand is zelfs op de allerdruktste dagen nog lang niet vol. Volgens de re creatienota blijft de strand- bezetting ook op de drukste tijd tijdens een topdag nog aanzienlijk beneden de norm van tien vierkante meter per persoon. Het grootste aantal twee de woningen in de gemeente staat in Cadzand-Bad (87 procent), gevolgd door Nieuwvliet (31 procent), Cadzand-Dorp (26 procent), Groede (17 procent), en Zuidzande (15 procent). Van het totale huizenbestand in het buitengebied is een kwart vakantiewoning. Van onze correspondente MIDDELBURG - De stichting Het Zeeuwse Landschap gaat het landgoed Ter Hooge lands de weg Middelburg-Koude- kerke voorzichtig openstellen voor het publiek. Belangstel lenden moeten donateur zijn of worden en dienen gebruik te maken van een speciaal uit gezette wandelroute. Het landgoed is ruim drie jaar geleden bij Het Zeeuwse landschap in beheer gekomen. Daartoe is een langdurige overeenkomst getroffen met de Lynden-Ter Hoogestich- ting, die eigenaar blijft. Het Zeeuwse landschap heeft het landgoed de afgelopen jaren een flinke opknapbeurt gege ven en een beheersplan voor de komende twaalf jaren op gesteld. Het landgoed is nog nooit toegankelijk geweest voor het publiek. Het Zeeuwse Land schap is tot de conclusie geko men dat een al te grote toe gankelijkheid schade aan het landgoed zal toebrengen. Daarom is besloten alleen be gunstigers toe te laten. De wandelroute is zo geprojec teerd dat de meest gevoelige delen worden ontzien en dat de privacy van de bewoners op het landgoed gewaarborgd is. Iedereen kan begunstiger worden van de stichting. Gedeputeerde E. Maris- Koster verricht komende don derdag de officiële opening. Scouting - Scoutinggroep St. Paulus houdt de komende maanden weer diverse activi teiten. Vandaag is er een drop ping met daarna kamperen op het clubterrein. Zaterdag 28 mei is er een gewone bijeen komst vanaf 14.00 uur, op 4 ju ni komt het zomerkamp aan de orde. De twee volgende za terdagen worden voorberei dingen getroffen voor het zo merkamp. Zaterdag 2 juli trekt de groep erop uit en zal onderweg in een of ander zwemwater een frisse duik ne men. Tenslotte reizen de ver kenners op zaterdag 9 juli per fiets naar een zomerkamp. Hengelen - De eerste wed strijd in .zee zit er voor HSV IJzendijke weer op. Er werden in totaal 55 vissen gevangen. Uitslag: 1. W. Wijffels, 2. Jac. Cocquit, 3. M. de Pierre, 4. J. Varen, 5 en 6. ex aequo me vrouw Wijffels en W. de Smit. De volgende wedstrijd in zee is 25 juni van 14.00 tot 17.00 uur. 28 mei is de eerste wedstrijd in de Veste van 8.00 tot 11.00 uur. De jeugd vist de eerste wed strijd op 8 juni van 18.00 tot 20.00 uur. raad een herziene samenwer-' kingsovereenkomst ten behoe ve van het bestuurlijk experi ment specifiek welzijn vast. Een „geactualiseerde" over eenkomst tussen de zes Beve- landse gemeenten was nodig omdat de oude overeenkomst op 31 mei afloopt en het expe riment vooralsnog doorgaat. De nieuwe overeenkomst duurt tot 1 januari 1984. Het is de bedoeling dat te gen die datum een nieuw sa menwerkingsmodel zal zijn opgesteld dat besluitvorming ten aanzien van de regionale voorzieningen op regionaal ni veau mogelijk maakt. Zoals ook in het onderzoek van het sociaal-cultureel planbureau naar voren komt, is regionale samenwerking tussen de Be- velandse gemeenten voortdu rend bron van grote zorg. De raad van Goes gaf giste ren een eerste aanzet voor de bouw van een motel langs de doorgetrokken Deltaweg. De raad stelde een voorberei- dingsbesluit vast voor de bouw op de hoek Verbartel- weg-Repelweg. De raad stem de in met het voorstel van het college van B en W de samen werkingsovereenkomst regio naal project Mensen Zonder Baan te wijzigen. Door deze wijziging wordt het mogelijk dat ook de gemeenten Kapelle, Kortgene en Wissenkerke aan het project mee gaan doen. Tot nu toe zijn de gemeenten Rei- merswaal, Borsele en Goes bij het regionale project betrok ken. BRESKENS - Aan de vismijn te Breskens werd aangevoerd met ge middelde snelheid: 83 kg. export garnalen 3,81,167 kg. pellerij gar nalen 3,49,3938 kg. bot 0,66,1522 kg. schar 1,47,11.996 kg. schol 2,87, 9169 kg. tong 11,41,811 kg. tarbot 14,47,782 kg. griet 12,39, 4663 kg. kabeljauw 2,76,1025 kg. wijting 1,87,4 kg. rog 4,78,1764 kg. poon 1,33,492 kg. haai 2,74,25 kg. ham 5,40,28 kg. baars 17,45, 68 kg. tongschar 6,89,2 kg. schel vis 4,49,772 kg. inktvis 3,78,342 kg. bolk 2,11,11 kg. koolvis 3,04. AXEL Streekmuseum- Expositie van Cees Jansen met olieverfschilderijen. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17 u. vrijd. ook 19-21 u. (t/m 4 juni). GOES Grandtheater - 20 u. De lift, 16 j. 23 u. Kostschoolmeisjes, 18 j. HENGSTDIJK Camp. de Vogel- 20 u. prijskaar- ting. HULST Koning van Engeland-19.15 u. Pu berty blues, a.l. 19.15 u. De gendar me in paniek, a.l. 19.15 en 21.30 u. Who dares wins, 12 j. 19.15 u. Game of death 2,16 j. 21.30 u. De getuige kan niet dansen, 16 j. 21.30 u. The excorcist, 16 j. 21.30 u. Opwindende dromen. 18 j. DE KLINGE De Herleving-19.45 u. schieting. MIDDELBURG De Vleeshal - Werken van de Oos tenrijkse kunstenaar Oswald Oberhuber. Geop.: di. t.m. zat. 13-17 u. zond. 14-17 u. (t.m. 12 juni). Zeeuws Kunstenaarscentrum - Jo ke Noest met tekeningen. Geop.: di. en don. 10-17.30 u. woe. en vrij. 13-17.30 u. en 19-21 u. zat. 10-16 u. (t.m. 26 mei). Zeeuws Museum - Fo to's van Paul Citroen. Geop.: ma. t.m. vrij. 10-17 u. (t.m. 27 juni). VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. De lift. 16 j. 23 u. Love for sale, 18 jAlhambra 2-20 u. Big bomber, a.l. 23 u. Le sauvage, 12 jGalerie Marquis, Nieuwendijk 15- Overzichts-tentoonstelling van Gerrit van der Ven met schilderij en. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17.30 u. zond. 14-17 u. (t/m 5 juni.) IJZENDIJKE Streekmuseum West-Zeeuwsch-V laanderen- Zomerexpositie van bo- debussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.).

de Stem | 1983 | | pagina 15