Brandweerkorps Sas heeft nieuwe wagen Werkloosheid in Zeeland omlaag Zeeuwse schaakbond bijeen in Breskens LEREN EN WERKENMET UITKERING V oetbalvereniging Hoek staat voor krachtproef KMS toch snel uit surséance Zangeres Lillian Boutté in Terneuze GEMEENTE] OlJpAG 20 ME11983 VRIJDAG 20 ME11983 DEBTM =™s=aa=VAN ZEELAND 1 I Huurdersvereniging Groot Terneuzen komt weer bijeen Plaatselijk nieuws Sluis Sluiskil Sluiskil Zaamslag Rommelmarkt Sas van Gent Zandstraat SEIZOENINVLOED politierapport Gemeentebesturen: 6Z-Vlaanderen op het spoor' Boete voor rijden met teveel op «F ol wint 25-jarig bestaan Club kampioen schap atletiek Dynamo T20 PAGINA ZEELAf, Gemeenten positief over experiment Dow Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De vereniging Bewonersbelangen Terneuzen Zuid houdt donderdag 26 mei in de benedenzaal van hotel Rotterdam opnieuw een infor matiebijeenkomst om huur ders in Terneuzen warm te krijgen voor de oprichting van een huurdersvereniging Groot Terneuzen. Op een bijeenkomst in april werd daartoe een eerste aan zet gegeven maar daar kwam volgens initiatiefneemster mevrouw A. Oskam niet hele maal uit de verf wat de bedoe ling was. „Na die eerste verga dering bleek er wel belang- stelling te bestaan maar men wil nog wat meer informatie. Vooral ook over de aansluiting met het Nederlands Verbond van Huurders", aldus me vrouw Oskam. Op dezelfde bijeenkomst werd een com missie benoemd die de oprich ting moest gaan voorbereiden. De commissie brengt donder dag verslag uit. Er ligt inmid- 8« dels een concept doel; gen. „Het is van groot bel; de krachten van de v( lende bewonerscommi& bundeld worden. Een ganisatie kan veel el werken als al die groepjes". Daarmee echter niet voor ophefij de commissies pleiten. „Dan verlies je het, contact met de bewom moeten nog bekijken commissies het best bet kunnen worden bij de op te richten verenig^ daarover wordt donde- praat. De bijeenkomst tevens een voorlopig gekozen gaat worden, om 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In tegenstelling tot de vak bonden staan de Zeeuwsch-Vlaamse gemeen ten positief tegenover het experiment 'leren en werken' bij Dow Chemical in Terneuzen. Dat bedrijf wil werklozen een opleiding geven, waar bij de gemeenten hun behoud van uitkering garande ren. DEN HAAG - De Schelde wordt direct na Pinksteren, dinsdag 24 mei om tien uur 's morgens, zelfstandig. Dan worden de KMS-aandelen van RSV overgenomen door een nieuwe stichting met de over heid als grootste aandeelhou der en is De Schelde uit sur séance. De nieuwe stichting, waar ook de provincie Zeeland met een inbreng van ƒ50 miljoen een vinger in de pap heeft, gaat dan de aandelen van De Schelde beheren. Naast het geld dat nodig is om de KMS Nederlandse marine-fregatten te laten bouwen, steekt de overheid zo'n driehonderd miljoen gulden in de nieuwe stichting. Dat geld is nodig als werk-kapitaal voor De Schel de, dat blijft bestaan uit alle nu bestaande bedrijfstakken, inclusief De Gieterij en de RSVM. Het ligt overigens in de be doeling van minister Van Aardenne (Economische Za ken) om de overheidsaandelen later weer te verkopen. Het oprichten van de zelf standige Schelde is enigszins vertraagd doordat de Raad van Commissarissen van RSV dwars lag. Maar nu zijn de uitnodigingen naar de provin cie Zeeland, de KMS, RSV, be windvoerders en ambtenaren van Economische Zaken, om dinsdagochtend het uit sur séance halen van De Schelde definitief te regelen, dan ein delij k toch de deur uit. „Het is geen vrijblijvend ex periment. Er wordt gewerkt i voor diploma's. Dat is door bijna iedereen positief ont vangen", aldus gisteren bur gemeester mr. C. Spijkerboer van Oostburg, na afloop van het overleg tussen de Zeeuws- Vlaamse colleges van B en W. De bezwaren van de vak bonden werden op die bijeen komst in Terneuzen niet al te zwaar opgevat. „Ze zijn vooral boos omdat ze er van tevoren niet in gekend zijn, maar reële argumenten tegen het project zijn niet ingebracht", aldus de heer Spijkerboer. De subsidiering door de acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten van drie provinciale instellin gen die bijzonder maatschap pelijk werk doen wordt op langere termijn twijfelachtig. Alleen de Telefonische Hulp dienst Zeeland komt er goed vanaf in een rapport over nut en karakter van deze instel lingen. De andere twee, 'Jeugd en Gezin' en het Gehandicap tenadviesbureau worden be schouwd als overlappingen van het algemeen maatschap pelijk werk. Overigens hebben meerdere gemeenten al subsi dies toegezegd, sommige voor een reeks van jaren. Ongerustheid klonk giste ren in het B en W-overleg weer door over de herziening van de wet uitkering wegen, waardoor de gemeenten we gen zullen moeten overnemen van de waterschappen. De laatste berichten luiden dat die overdracht is uitgesteld. Heel wat gemeentebesturen vrezen dat dat zal leiden tot een verdere verwaarlozing van de wegen door de water schappen. De Vereniging van Neder landse gemeenten doet daar landelijk en provinciaal wat aan. De meeste gemeenten zullen in hun periodiek over leg met de waterschappen de waterschapsbestuurders 'eens diep in de ogen kijken', zoals de heer Spijkerboer het giste ren forumleerde. „Anders zit ten we straks opgezadeld met wegen waaraan een heleboel valt op te knappen". Met behulp van de lier van de nieuwe wagen laat burgemeester Dusarduyn de oude materiaalwagen tevoorschijn komen DE STEM/COR J DE BOER Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het brandweerkorps Sas van Gent heeft sinds gisteren de beschikking over een gloed nieuwe wagen met motor- spuit. De sleutels van het nieuwe voertuig werden door burgemeester drs. W. Dusarduyn van Sas van Gent overhandigd aan de commandant van de Sasse brandweer, H. P. Notschaele. De nieuwe Magirus- brandweerauto beschikt over de modernste appara tuur, zoals blusmiddelen en hydraulische gereedschap pen om beklemde slachtof fers te bevrijden. De nieuwe wagen heeft als standplaats Sas van Gent maar kan worden ingezet in alle ker nen van deze gemeenten. De 15-jarige manschap- penauto met motorspuit kan door deze nieuwe aanwinst in het museum geplaatst worden. Het oude materiaal was al enkele jaren afge keurd door de rijksbrand- weerinspectie. De brand weer van Sas van Gent heeft nu de beschikking over vier brandweerwagens. Kalender - De Sluise voetbal vereniging geeft voor 1984 een kalender uit volledig met mo numenten en straatbeelden van het Belfortstadje. De fo to's voor deze kalender zijn gemaakt door de fotoclub Sluis. Vorig jaar gaf SV Sluis een kwartet uit dat volledig gewijd was aan Sluis. Viswedstrijd - Aan de 24ste internationale viswedstrijd gehouden aan de watertoren bij Terneuzen namen 222 per sonen deel. De uitslag werd bekend gemaakt in het club huis Dallinga. 1. Jac. de Blaay, Zaamslag 2192 punten, 2. J. de Ruyter, Zaamslag 1617, 3. H. Mannaert, Sluiskil 1575, 4. M. van Duysse, Clinge 1486, 5. K. van Kerkhoven, Kloosterzan- de 1473. De beker voor de eer ste prijswinnaar was voor Jac. de Blaay, Zaamslag. De beker voor de best geklasseerde bui tenlandse deelnemer was voor M. Roose, Knokke. Kaarting - Biljartclub De Sterre hield een kaartmiddag voor zijn leden. Bij het opma ken van de uitslag bleken zes deelnemers met 8 punten als eersten te zijn geëindigd. Na loting volgde de volgende uit slag: 1. H. v.d. Bos, 2. A. Holle bosch, 3. R. van Waterschoot, 4. R. de Graeve, 5. A. Luijcks, 6. R. Schelfaut. Ook aan de ove rige deelnemers kon na loting een prijs worden toegekend. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Harmo nie De Vereenigde Vrien den uit Sas van Gent houdt op zaterdag 28 mei op nieuw een rommelmarkt op de Grote Markt van Sas van Gent. De aanvang is 9.00 uur. Aan deze markt doen de volgende verenigingen mee: Paardesportvereniging Grave Jan, carnavalsstichting De Betekoppen, voetbalvereni ging Corn Boys, scouting Sas van Gent, gymnastiekvereni ging Thor, het RK herenzang koor, volleybalvereniging Sa- vok, basketbalvereniging Sas en natuurlijk de harmonie. Het hoogtepunt van deze rommelmarkt vindt omstreeks 10.30 uur plaats. Elke deelne mende vereniging zal dan een pronkstuk laten veilen. Nieuw dit jaar is dat er 's avonds een groot rommelbal wordt ge houden. Dit vindt plaats in zaal De Engelenroos bij Staf de Reu. De aanvang is 20.30 uur. Candlelight verzorgt de muziek. Tijdens het bal wor den de prijzen uitgereikt van de beste verkoper en voor de mooiste kraam op de rommel markt. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimiHHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllIHlIIIIIIIIIIII Avondfietsdriedaagse - Aan de door de werkgroep sportie ve recreatie te Zaamsl' g ge houden fietsavonddriedaagse werd door 202 personen deel genomen. Elke avond was een andere route uitgezet van cir ca 18 km. Twee deelnemers waren de 70 jaar al gepas seerd, terwijl de jongste 5 jaar was. Iedereen ontving na af loop een herinneringsmedail le. Start en finish waren elke avond gelegen aan de Sport- laan te Zaamslag. Kaarting - In het wijkgebouw De Straete is de laatste kaar ting voor de vakantieperiode gehouden. Er waren 46 deelne mers. De uitslag: 1 R. Dobbe- laer, 2 F. Engels, 3 Compiet, 4 mevrouw Compiet, 5 mevrouw De Geus. Van onze sportmedewerker AXEL - Zo goed als zeker valt zaterdag de ontknoping in de der de klas van het KNVB-zaterdagvoetbal. In Breskens ontmoeten Hoek en Serooskerke elkaar om 16.30 uur voor het beslissende duel in de kampioensrace. Er komt alleen een beslissingswed strijd als er gelijk gespeeld wordt en de stand ook na verlenging gelijk blijft, en dat zit er niet in. Zodoende kan gerust gesteld worden dat de 'klap' op sportpark Bearsande valt. Gezien de behaalde resulta ten in het treffen tussen de lei ders in de derde klas, Hoek en Serooskerke, gaan de Zeeuws- Vlamingen als favoriet van start. In Serooskerke speelden de wit-blauwen met 2-2 gelijk en in eigen huis wonnen ze met 4-0. Daarbij scoorden de mannen uit Hoek vier keer meer dan Serooskerke (48-44). De defensies hielden elkaar in evenwicht door elk 26 keer te capituleren. Serooskerke won twee keer meer dan Hoek (14- 12) en daaruit kan weer gecon cludeerd worden dat het snel ler geneigd is op alles of niets te spelen. Een systeem dat in het be slissingsduel door beide teams gehanteerd gaat worden. „We hebben allebei bewezen een goede ploeg te hebben. Hoek is fysiek wat sterker dan wijdat voordeel heeft het. Daarbij wordt het gesteund door de ruime zege die het op ons Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De daling van de; werkloosheid in Zeeland ten gevolge van seizoensinvloeden zet zich voort. In de voorbije maand april nam het aantal werkzoekenden af met 238 personen. Het werkloosheidspercentage daalde daar mee met 1,6 procent naar 14,9. Ook landelijk is sprake van een daling ten gevolge van seizoensinvloeden, maar iets minder sterk dan in Zeeland (met 1,4 procent naar 16,6). Het aantal werkloze mannen in Zeeland daalde weliswaar minder (met 114) dan landelijk, maar dat werd ruimschoots goed gemaakt door de ontwikkeling van de werkloosheid onder vrouwen. Die daalde in Zeeland met 124 personen. Op het districtsbureau voor de ar beidsvoorziening in Zeeland zijn de jong ste cijfers niet met vreugde begroet. Het werkloosheidspercentage in Zeeland lag eind vorige maand altijd nog 4,5 procent boven dat van het jaar daarvoor. „De voortdurende economische recessie blijft verder een opwaartse druk op de werk loosheid geven", zo stelt men in een toe lichting op de cijfers. De daling van de werkloosheid in Zee land zou veel groter zijn geweest wan neer de seizoenwerkloosheid in de visse rij en aanverwante bedrijfstakken niet zou zijn gestegen. Van deze negatieve factor had men in het rayon Goes het meest te lijden. Goes was dan ook het eni ge Zeeuwse rayon waar de werkloosheid vorige maand toenam (1,1 procent). De seizoenopleving kwam met name in de rayons Zierikzee (6,6 procent), oostburg (4,5 procent), Tholen (3,5 procent) en Hulst (3,1 procent) tot uiting. De dalende tendens in het werkloos- heidsaandel van jongeren zette zich de afgelopen maand alleen voort bij de mannen. Bij de vrouwen bleef de verhou ding gelijk. IlillllllllllllllllilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllll boekte in het laatste treffen waarin wij totaal niet draai den. Voor ons is dat een goede les geweest. Een les die schreeuwt om revanche", al dus Rens Griep, spelmaker in de Serooskerke-ploeg. Serooskerke komt binnen de lijnen in zijn beproefde opstel ling, volgens het 4-4-2-sys- teem. Hoek hanteert de 4-3-3- formatie en dat kan interes sant worden. Want wie de slag op het middenveld wint, maakt een goede kans op de zege. Wint in deze linie het kwartet Allaart, Moelker, Meerman, Adriaanse dan zit Serooskerke goed. Komt de slag via het Hoek-trio Van der Pijl en Jan en Peter Hamelink bij Hoek terecht, dan zit die ploeg op rozen. De man die in het treffen tussen de derdeklassers in Hoek een grote rol voor zich opeiste, Jean Pierre Hubreg- sen, speelt in de voorste linie. Tenminste als hij kan en mag spelen. Want daar zijn nog en kele vraagtekens over. „Hope lijk kom ik binnen de lijnen, want ik zou het bijzonder ake lig vinden nu te moeten afha ken. Het is afwachten of mijn kuitspierblessure voldoende genezen zal zijn. Een en ander zal tevens afhangen van wat dokter Martens erover zegt en wat hij er aan kan doen", laat Hubregsen weten. Over zijn prognose laat hij geen twijfel bestaan. „We winnen", zegt hij resoluut. In de tweede klas vertrekt AZVV naar SC Everstein. In Hagestein/Everdinge werken de Axelaars hun laatste com petitieduel af. Alleen de eer van de winst staat hier nog op het spel. Programma: derde klas: Hoek-Serooskerke (ter rein w Breskens). Tweede klasse A: SSC '55-Good Luck, SHO-Oostkapelle, Oranje Wit-ASWH, SC Everstein- AZVV, Arnemuiden-WHS, Bruse Boys-NEO'25. AARDENBURG - Bij me vrouw E. M. in de Christiaan- senstraat zijn tot twee keer toe de tulpebollen uit de tuin ge haald. Dit gebeurde de eerste keer in de nacht van 4 op 5 mei en voor de tweede maal in de nacht van 17 op 18 mei. IJZENDIJKE - Op de Isabel- ladijk is donderdagmorgen omstreeks zes uur G. van H. uit Sas van Gent aan hoofd en heup gewond bij een verkeers ongeval. Het ongeluk ontstond toen Van H. de macht over het stuur verloor toen hij een sproeimachine tegemoet reed, die werd bestuurd door A. de S. uit Philippine. De auto werd geheel vernield en de sproei machine liep ook schade op. Van H., die in een personenau to reed, werd later overge bracht naar het ziekenhuis in Sluiskil. ZAAMSLAGVEER - Bij een botsing op het kruispunt Pro- vincialeweg-Zaamslagsedij k werden gistermiddag twee personenauto's min of meer zwaar beschadigd. Het onge val gebeurde toen de bestuur der van een van de voertuigen, A. de K. uit Axel, komende uit de richting Reuzenhoek, geen voorrang verleende aan de personenauto, bestuurd door J. W. uit Dordrecht, die over de Provincialeweg richting Perkpolder reed. Bij de bot sing werd een van de bestuur ders gewond. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het idee van de Axelse mevrouw Hendriks-Tak om Zeeuwsch-Vlaanderen door middel van spoorlij nen Terneuzen-Gent en St. Niklaas te verbinden met België, heeft onverwacht weerklank gevonden bij de Zeeuws-Vlaamse gemeen tebesturen. Niet in de laatste plaats in gegeven door ongenoegen over de geplande tariefsstijging voor de veerdiensten, besloten de gemeentebestuurders het balletje verder aan het rollen te brengen. „Landelijk worden er mil joenen in het spoor gestopt, maar Zeeuwsch-Vlaanderen staat daarbij buitenspel. Daarom zullen we het idee van mevrouw Hendriks dank baar oppikken", zo werd giste ren meegedeeld na afloop van het Zeeuws-Vlaamse B en W-overleg in Terneuzen. De gemeenten zullen zich daarbij niet strikt houden aan de lijntjes Terneuzen-Gent en Terneuzen-St. Niklaas: „We pakken dit algemener aan. Hoe weten we nog niet precies, maar het idee is aardig". MIDDELBURG - Twee den uit Hulst, de 55 T. en de 35-jarige hadden op 12 maart vorig jaar na een lange dag de hengstenkeuring rooskerke bezocht, werden „uiteraard pilsjes genuttigd, waan tweetal rond twee nachts besloot naar huis den. foofj33rs* oernooi ^nt? n: ak taal. tdatt ot: 'Vijfj Dp aang De B. reed zelf zijn maar deed dit rend, hetgeen in Middj werd opgemerkt dooi surveillerende aanhouding moest DeB blazen, waarna hem de proef werd bevolen. Del gerde en kreeg, behalt proces-verbaal, een riji opgelegd voor vier ui twee uur in een koude aC^j sloot het tweetal dat verder kon rijden: T zich fit en bedacht meer dan vier tot had gedronken. Enkele straten verdei de auto wederom den. Ook T. moest maar ook hij weigen bloedproef te onderga® zijn nu eenmaal vriends dus T. donderdag voor 4 tierechter in MiddÉ waar het tweetal moest staan. „Maar sta het wel natuurlijk", ten beiden, „want veel), we echt niet gedronken' „Dan had u dat n bloedproef kunnen aanli aldus politierechter m mes, die T. veroordeel) een boete van 800 guli een voorwaardelijke i zegging voor de duurt, maanden, terwijl De boete kreeg opgelegd va gulden en zes maander rijden waarvan drie ma; voorwaardelijk. Door treffers van Ronald ïinneman en Willy Wever ikten ze de fraaie wisselbo- ,„„j. Honda van de Bosse dat rijf basisspelers moest missen, ist ondanks deze handicap de derde plaats beslag te eggen. De beker voor de spor tiefste ploeg ging naar de for- latie van Zagers. De organi- e van dit toernooi berustte jij Tonnie de Jonge terwijl Henk Mekenkamp ex-sport- imbtenaar van de gemeente Oostburg de prijsuitreiking /erzorgde. Fluitisten waren van Opdurp en Jos Ver meulen. satie 1 Piet TERNEUZEN - De gos zangeres Lillian Bon# 'Her Music Friends' i ken zondag 29 mei me een interkerkelijke e gelisatiedienst in de standingskerk in Ten zen. De toegang tot de vrij. Kinderoppas is aam De dienst wordt vooif door pastoor L. C. Hep ds. A. Lunshof. Van onze schaakmedewerker BRESKENS - Het protest van schaakvereniging West-Zeeuwsch-Vlaande ren (SVWZV) tegen het in mindering brengen van twee wedstrijdpunten in de afgelopen Zeeuwse schaakcompetitie werd tij dens de voorjaarsvergade ring van de Zeeuwse Schaakbond (ZSB) in „Het Wapen van Breskens" in Breskens in eerste instan tie niet ontvankelijk ver klaard. SVWZV kreeg de maatregel van de ZSB-competitieleider Harrij Lankreijer op zijn dak wegens het niet overeen kun nen komen met Het Witte Paard over een te plannen speeldag voor een competitie ronde. Na de langdurige discussie tussen Jan Louws van SVWZV en de competitielei der van de ZSB, die zich overi gens gesteund wist door de af gevaardigde van Het Witte Paard (HWP), werd het pro test van SVWZV in eerste in stantie niet terecht genoemd. Het ZSB-bestuur, dat de maatregel van Lankreijer unaniem steunt, zal met Jan Louws nog eens rond de tafel gaan zitten om zo tot een eventuele oplossing te komen. De twee punten mindering hadden voor SVWZV nare ge volgen. Door deze beslissing degradeerden de schakers uit Oostburg. Met de twee punten in hun bezit hadden ze nog in de hoofdklas van de ZSB kun nen spelen en zou Zierikzee de klos geweest zijn. Max van Eekhout van de schaakvereniging Vlissingen kwam weer terug op zijn eer der gedane voorstel het per soonlijk kampioenschap van Zeeland volgens hem interes santer te maken voor de deel nemers. Van Eekhout wil een gewijzigde degradatieregeling en een verlenging van het toernooi met twee ronden tot in totaal negen ronden. Het ZSB-bestuur zag echter geen noodzaak de huidige regle menten te wijzigen. Hans Cuiper uit Vlissingen neemt de functie van jeugdlei der in het ZSB-bestuur van Adrie Paauwe over. Ook twee de secretaris Brouwer trad af. Dat bestuursleden niet zo voor het oprapen liggen bleek ook tijdens de voorjaarsvet ring van de Zeeuwse sc bond, omdat de tweede ture niet ingevuld k°n den. Jan Rijntjes, sindsw 1982 afgetreden als pe" meester van de ZSB, van de vergadering heter maatschap toebedeeld Het experiment van de klas Noord is afgekP® zoen niet zo uit de ven men. Maar toch P'el competitieleider er voof gend seizoen nog eens te beren deze klas van de te krijgen. Dat schakel; ren worden, is duidelijk dat Souburg al een M ledenlijst heeft staan in oktober geboren moe den, zorgde voor i br«» dige hilariteit tijdens a voorjaarsvergadering Zeeuwse Schaakbond kens. Voo: bij F geld Van onze correspondent JOSTBURG - De Tol is win- laar geworden van het eerste voorjaarszaalvoetbaltoer- looi" dat in de Oostburgse iporthal De Veerhoek werd rehouden. Nadat ze vrij ge- lakkelijk de poulewinst op ,ak hadden gestoken, toonden ie ook in de finale tegen OBV lat ze de beste waren. De eindstand van dit toernooi was: 1. De Tol, 2. OBV, 3. Honda van de Bosse, 4. Aers olie, 5. Lotus, 6. Brons, 7. Zagers, 8. Alheo, 9. ZWN, 10. De Zwaan. Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - In het kader van het 25-jarig bestaan van sportfedera tie Dynamo uit Middel burg, die zich naast atle tiek bezig houdt met bas ketbal en volleybal houdt de atletiektak komende zaterdag de clubkam pioenschappen. Het dag- vullend programma be gint al om half tien met een driekamp voor pupil len en mini-pupillen. Na de middag, om één uur komen de overige catego rieën aan de beurt voor hun titelstrijd. Bij de senioren/vetera nen omvat de driekamp een 100 meter, 5000 meter en verspringen. De da mes doen 100 meter, 800 meter en kogelstoten. Ook staat er voor de da mes een 3000 meter op het Programma die overigens niet meetelt voor het clubkampioenschap. De vijf kilometer voor de heren staat ook open voor niet-Dynamo-atle- ten. Dat er voor dit on derdeel belangstelling genoeg is, blijkt uit het feit dat reeds 30 voorin schrijvingen bij Ineke Guequerre in de bus rol den, met onder anderen John Vermeule, Kim neynierse, FrankKoo- ■han, Albert Korstanje, Johan de Vlieger en Jo- han Antheunisse, die na lange tijd weer zijn ren tree maakt. Bij de vete ranen is Ron Abuijs op' dit onderdeel de grote kanshebber. Na de wedstrijden is er van 19.30 tot 20.00 uur een receptie van de jubile rende vereniging in het Zuiderbaken. Na de re ceptie volgt een uitge breide feestavond. Een dag eerder, vrijdag 20 {hei, is er voorts een jubi leumloop in Domburg. Deze prestatieloop, die voor iedereen toeganke lijk is, gaat over 4 en 9 ki- 'ometer. Start om 19.00 udr aan de Badhuisweg.

de Stem | 1983 | | pagina 14