PTT MOGELIJKE GEGADIGDE Antennemast Hulst wellicht verplaatst HW WEIGERT MEDEWERKING Spoedig advies vrije radio's op kabel Hulst Berlaers- feesten in Koewacht Expositie werk Jan van Heel in Hulst Ai A ARKT ND PLAATSELIJK NIEUWS Noens Axel krimpt in Wandel vierdaagse van start CITROËN^ VAN ZEELAND JES" Zeeland ïwerken. EXPO, VLAAMSE KERMIS EN TOPARTIESTEN HULST/HONTENISSE - Eind deze maand wordt in Hulst gestart met sportactiviteiten voor werklozen. Zowel mannen en vrouwen uit Hulst als uit Hontenisse kunnen daaraan meedoen. Clinge Graauw Hengstdijk Werkplaats gemeente Axel vrijdag in gebruik W. DE BLOCK politierapport A12 Vogels van mnl/ vrl). in den, met n kwaliteiten, ndaag op beschikken als ersoneel' in de 't wat u zoekt. PAGINA ZEELAND 2 T27 DINSDAG 17 ME11983 geven j akelijk karakter utten groter lettertype gezet woord. ■tentie op Via de telefoon 3 AFLEZEN dat u moet er dient u 3,25 extra e betaalcheaue of een schrijving) insturen, rokaart waarvoor wij u 3n tbus 3229, 4800 MB idere punt of komma Prijs incl. 4% BTW U 3,10 4,65 6,20 7,75 9,30 10,85 J 12,40 I 13,95 f 15,50 lshoven ok eens vrije rthij. mee :n is van ieder- 2t En daar ien id. at maak e tijd kan ;dat we iint gaan reer varing at, sturen e gegevens ïavolgen. iet in huis. dit blad, in samenwerking n,et SIRE). Van een onzer verslaggevers HULST - De hoge antenne- Li aan de Hulster Kool straat, waarmee voorheen de „rogramma's voor het kabel- Jet werden ontvangen, krijgt misschien een ander plaatsje. Nu de programma's van het Belgische kabelnet worden af getapt heeft Kabeltelevisie Nederland (KTN) het gevaarte niet meer nodig en wil men er best vanaf. Nu treft het dat de PTT prille plannen heeft om in Hulst een straalverbinding te realiseren, zodat men de mast misschien wel kan ge bruiken. Echter, de plaats in de Kool straat is voor de PTT niet zo geschikt. Waar het boven alles uit torende gevaarte dan wel moet komen is nog niet be kend. De vraag die bij de pas begonnen onderhandelingen speelt is volgens een woord voerster van de PTT: „is het de moeite waard om het ding af te breken en weer op te bouwen, of kunnen we beter een nieuwe mast neerzetten?" De gemeente ziet het echter niet zitten dat er mogelijk twee hoge masten boven Hulst uitrijzen. Kortom, het zal nog wel even duren voor de betrokke nen eruit zijn. Want voor KTN speelt natuurlijk de vraag wat de PTT voor de mast over heeft. „De ellende bij masten", aldus de heer De Goede van de firma Casema (waaronder KTN valt) „is dat het afbreken net zoveel geld kost als het op bouwen". Daarom heeft hij er een hard hoofd in dat men de mast voor een flink bedrag aan de PTT kan verkopen. Voordeel voor de kabelabonnee's zit er volgens hem niet in. „Die mast zit wel voor een bepaald be drag in de boeken en dat werkt door in de tarieven. Maar als de PTT hem voor niks wil weghalen, dan blijft die boekwaarde staan en dus op de tarieven drukken". Sporten voor werklozen in Hulst en Hontenisse Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst krijgen binnenkort het advies in de bus over het al of niet toelaten van Belgische vrije radio's op het Hul ster kabelnet. Zoals bekend heeft het col lege de firma Casema, exploi tant van het kabelnet, ge vraagd de mogelijkheden te onderzoeken. Volgens Casema levert het doorgeven van de vrije radio's via de kabel technisch geen problemen op. Ook zou dit te realiseren zijn zonder extra tarievenverhoging voor de abonnee's. „De vrije radio's zijn een min of meer gelegali seerd systeem in België", aldus de heer De Goede van Casema, „dus we beschouwen ze als le gale zenders". Een mogelijk probleem bij dit alles is de beperkte capaci teit van de kabel. In totaal kan men er zo'n 18 a 20 zenders op kwijt en als er nog een stuk of drie vrije radio's bijkomen zit de zaak aardig vol. „Je moet rekening houden met de toe- ttbus 259,1000 AG Amsterdam is boekje "Straks met pensioen Nico Haak. Pierre Kartner alias - foto archief de stem Vader Abraham. - foto de stem/ben steffen Van onze correspondente KOEWACHT - In Koewacht worden het pinksterweek- einde voor de eerste keer de Berlaersfeesten gehouden. Op het sportcomplex van voetbalvereniging Koe wacht staan gedurende drie dogen een amusementstent en een expositietent opge steld. De Berlaersfeesten zijn op touw gezet door de RKW Koewacht, in samen werking met de midden standsvereniging WIVEKO, de KPJ afdeling Koewacht, de afdeling Sport en Recrea tie van de gemeente Axel en de VVV in Axel. Centraal tijdens de fees ten staat een fancy-fair, wie dagen lang draait daar net rad van avontuur en aunnen bezoekers aan aller lei spelletjes meedoen. De opbrengst is bestemd voor de voetbalvereniging. Rond- 0|n die „Vlaamse Kermis" Zljn de overige activiteiten geweven. Op het program- Ma staat een expositie van de WIVEKO, waarbij de deelnemende winkeliers hun waren aanbieden tegen aan trekkelijke prijzen en met tel van aanbiedingen. in totaal doen dertien winkeliers aan de Berlaers- teesten mee. Twaalf van hen aJn vertegenwoordigd op de ?xpo, de dertiende verkoopt L'fes op het sportterrein. Bekende artiesten zijn uit genodigd zoals Vader Abra ham, Nico Haak, The Sonny %s, Frank Mirella, met ^Bewerking van The Sil- werstars en De Mario tlowns, die voor de jeugd ."Wreden. Radio Spoetnic verzorgt een drive-in show met me dewerking van streekarties- ®n' Zaterdag speelt het oetbal-kampioenselftal an 1967 tegen een selectie- utal van spelers van boven, dertig jaar. 's Zondags is het genieten geblazen tij dens de zeskamp, die wordt gehouden door de KPJ afde ling Koewacht. De deelne mende groepen zijn samen gesteld uit het Groot-Axelse verenigingsleven. Spelletjes als wagenduwen (met boe renwagens), een klokken spel, een waterspel, een dienbladenrace met koperen dienbladen, de zeephelling en de 'rode draad', die door de zeskamp heenloopt, staan borg voor flink wat spekta kel. 's Maandags wordt een voetbalwedstrijd gehouden tussen de leden van WIVE KO en de veteranen van de voetbalvereniging en vindt de touwtrekwedstrijd plaats, die wordt gehouden door Sport en Recreatie van de gemeente Axel in samen werking met de VW-Axel. Men kan zich voor deze wedstrijd nog opgeven bij Ab de Feijter, afdeling Sport en Recreatie, gemeente Axel. Het organisatiecomité is al maanden met de voorbe reidingen bezig en bestaat uit Bertie Suy, Adri Lam bert, Eddy de Caluwé, Wil- fried de Schepper, Jean- Pierre Rieljens, allen lid van de RKW Koewacht, Willy de Maayer, Gerard de Calu wé en Rudi Baert van WI VEKO. 's Middags is de toegang tot de verschillende festivi teiten gratis, behalve het jeugdamusement dat 2,- kost. Een passe-partout voor alle avondprogramma's kost 25,-, een kaart voor Vader Abraham 15,-, terwijl men voor Frank Mirella 10,- betaalt. Kaarten zijn in voorverkoop Verkrijgbaar bij alle WIVEKO-leden (uit gezonderd voor de drive-in show van Radio Spoetnic), of 's avonds aan de zaal, indien nog voorradig. Telefonische bestellingen via 01146-1250. Van een onzer verslaggevers Het gaat voorlopig om een proef van zes weken. Af hankelijk van de belangstelling worden de activitei ten daarna voortgezet. In die zes weken wordt er wekelijks op dinsdag en don derdag van 15.30 tot 17 uur ge sport in Den Dullaert te Hulst. Grotendeels ook afhankelijk van de wens van de deelne mers wordt er gedacht aan grondoefeningen, balspelen en het uitproberen van de ver schillende toestellen die in Den Dullaert voorhanden zijn. Het is niet de bedoeling dat er een soort competitie komt, maar het gaat puur om het re creatief met sport bezig zijn. „Een beetje aan de conditie bouwen", zeggen de initiatief nemers Frans Dhaenens en Alex van Rie (die de sporters zal begeleiden), „alles wat men nodig heeft is een paar gym schoenen en een sportbroekje, dus dat hoeft voor niemand een probleem te zijn". Voorlopig dus concentreren de activiteiten zich in Den Dullaert, maar uiteindelijk wil men ook naar buiten om te sporten. Vanwege de centrale ligging had men een oogje op de voetbalvelden van HW '24, maar het bestuur van die club wil de werklozen niet op hun grasmat hebben. Men vreest dat de velden dan kapot wor den gespeeld. Sportwethouder W. Kayser, die het nieuwe ini tiatief enthousiast steunt, gaat nu proberen een oplossing te vinden. „De gemeente is wel eigenaar van die velden", zegt hij, „maar HW huurt ze. Als we willen kunnen we zo'n veld misschien wel vorderen, maar ik ga eerst zoeken naar een al ternatief. Er zijn tenslotte nog wel meer voetbalveldjes in Hulst". De sport voor werklozen start dinsdag 31 mei. Belang stellenden kunnen voor inlich tingen bellen naar Alex van Rie 01140-14373 en Frans Dhaenens 01140-12203. Zij heb ben het initiatief genomen naar aanleiding van de be hoefte die zij bespeurden tij dens bijeenkomsten van het baanlozenprojekt. „De drem pel naar de sport zal misschien een stuk kleiner zijn dan die naar het baanlozenprojekt", denken ze, „en misschien kan er via de sport ook een soort doorstroming plaatsvinden naar het project". Er begint binnenkort overi gens nog een sportieve activi teit. Alex van Rie gaat weke lijks op de woensdagmiddag ook toeristische fietstochten op touw zetten voor werklo zen. Die tochten zijn zo'n 20 a 25 kilometer lang en voeren langs de mooiste plekjes in de omgeving. Er wordt op het ge makje gefietst. Deelnemers voor de eerste tocht worden op woensdag 1 juni verwacht bij Den Dullaert. Vertrek om 14 Rollendriedaagse - De vijf daagse reis voor twee perso nen naar Munchen, die ge wonnen kon worden bij het voetbalspel tijdens de rollen driedaagse, is gewonnen door Johan Ras, de vrije verdediger van het kampioenselftal van W Clinge. Bejaardenreis - Morgen (woensdag) gaan de Clingse bejaarden op reis naar Ant werpen. Het doel is een publi- citeitsvoorstelling over 'na tuur- en gezondheidsartike len'. Na een kop koffie met echt vlaams krentenbrood be geeft het gezelschap zich naar' de feestzaal van Eddy Wally om er een muzikale show bij te wonen. Het vertrek is om 13 uur en rond 20 uur hoopt men weer thuis te zijn. KVO - De KVO-afdelingen Clinge en Sint-Jansteen gaan dinsdag 7 juni samen op reis naar de Ardennen. De bus vertrekt om half acht in Clin ge, om vijf minuten later de passagiers uit Sint-Jansteen op te pikken. Deelname, ook voor niet-leden, is nog moge lijk. Tafeltennis - In het gemeen schapshuis werden door sport vereniging St. Aloysius de j eugdclubkampioenschappen tafeltennis gehouden. Uitslag: 1. A. van de Vijver, 2. B. Ver ras, 3. E. van Damme, 4. A. Verstraaten, 5. J. Vermue, 6. G. Vernimmen, 7. N. Vernimmen, 8. J. Leeraert, 9. A. van Dam me, 10. M. Verstraaten, 11. T. van Geertruy, allen uit Graauw. Reis Katholieke Aktie - Het bestuur van de Katholieke Aktie heeft besloten op don derdag 19 mei een reis te orga niseren naar Nieuw Kuyk. Onderweg zal Antwerpen aangedaan worden waarbij vergezeld van een gids een rondrit door de stad en een rondvaart door de havens ge maakt zal worden. In De Ster wordt men onthaald op een show van Rita Corita. De prijs bedraagt 59,50. Opgeven bij de propagandisten. Vertrektij den Paal 7.50, Graauw 8.00 en Zandberg 8.10 uur. Kaarting - In de zaal van camping De Vogel werd een prijskaarting gehouden, waaraan 26 personen deelna men. De uitslag was: 1. me vrouw de Waal, Kloosterzan- de, 2. J. de Bakker, Hulst, 3. A. van Gink, Axel, 4. G. Meeuw- se, Sas van Gent, 5. R. Ver schuren, Kloosterzande. Bingo - In de zaal van cam ping De Vogel werd op Hemel vaartsdag een bingo gehou den, waaraan 150 personen deelnamen. De uitslag: 1. me vrouw Freyser, Hulst, 2. me vrouw De Loos, Nieuw-Na-1 men, 3. J. Dreesden, Hulst, 4. mevrouw Lankhoven, Am sterdam, 5. mevrouw van de Bulck, Tilburg. Een werkstuk van schilder Jan van Heel. - FOTO ARCHIEF DE STEM Door Willem Enzinck HULST - De nieuwe exposi tie bij Galerie Van Geyt te Hulst is gewijd aan het werk van de thans 85-jarige Ne derlandse schilder Jan van Heel, Rotterdammer van ge boorte, maar reeds meer dan een half leven lang Hage naar. Dat wil zeggen dat hij Den Haag nooit verliet of ver-' laat: hij woonde lange tijd in Parijs, maakte geregeld rei zen naar Zuid-Europa, met name naar Spanje, maar waar hij ook was of is, Van Heel schilderde en schildert, want hij is nu eenmaal een schilder pur sang en alles kan voor hem onderwerp worden van een schilderij: een toevallige rangschik king van dingen uit zijn da gelijkse omgeving kristalli seert onder zijn handen tot een bezield stilleven, zo goed als een zinderend rotsland schap in Spanje of een straatje in Parijs een atmos ferisch gezicht wordt. En dan is daar niet te ver geten zijn fantasie, want hij blijft niet staan voor de wer kelijkheid, al boeit die hem nog zo zeer en brengt hij die in haar quintessens op doek, en zo kan men hier in be wondering staan voor een geestig schilderij als dat van de zwarte poes die geïntri geerd zit te kijken naar de plaat of de aquarel van een vogel die op de vloer voor hem ligt. Of daar is het dub belzinnige schilderij van een papegaai, waaronder op een vod papier staat a vendre, te koop, waarbij men niet weet of het hier een op een vogel markt geziene papegaai be treft, een uit de werkelijk heid gehaalde zogezegd, of dat de schilder bedoelt dat het schilderij van deze pape gaai te koop is. Jan van Heel is ook in zijn hoge ouderdom (want de meeste van zijn hier getoon- de schilderijen en gouaches stammen uit de laatste ja ren) een tovenaar met vorm en kleur. Zie, hoe hij een kerk in de steigers raak op het doek neerzet, hoe hij een stukje uit de speelgoedwe reld, een kinderkoetsje, met rappe streken maakt tot een vertederend droomrijtuigje, waarmee hij kinderspel en -fantasie én de nostalgie van de oudere mens naar zijn jeugd direct naar het inner lijk van de beschouwer transporteert. Jan van Heel: een tove naar met vorm en kleur, een schilderend poëet van de blijde dingen des levens. Onderga zijn magie die niet zwart is, maar warmkleurig, laat u zich door hem betove ren. Dat kan tot 29 mei. komst", meent de heer De Goede, „als Nederland of Bel gië er straks nog een paar offi ciële zenders bij doet, dan zit je met het probleem dat die er niet meer bij kunnen. Van de andere kant zou de gemeente, zolang het nog niet zover is, kunnen besluiten om de vrije radios's in ieder geval voor een bepaalde tijd op de kabel toe te laten". Bij Casema is men nu bezig alle aspecten op een rijtje te zetten, waarna de gemeente - bericht krijgt over wat de con sequenties zijn van het toela ten van de vrije radio's op het kabelnet. Daaraan zal dan meteen een advies worden ge koppeld. t Van een onzer verslaggevers AXEL - Het Axels meubel stoffering-, textiel- en zonwe- ringbedrijf Noens moet in krimpen. Voor drie van de zes werknemers is bij het ge westelijk arbeidsbureau ont slag aangevraagd. Een terugloop in het werk aanbod, vooral in de tenten sector, wordt als voornaamste oorzaak genoemd. Het service pakket blijft voorlopig volle dig gehandhaafd. De kans be staat wel dat Noens ophoudt met het leggen van vloerbe dekking. Van onze correspondent HEIKANT - Voor de zevende maal ging gisteravond de wandelavondvierdaagse van start. De organisatie is in han den van de gymclub Heikant. Er waren ongeveer honderd deelnemers. Dat zijn er iets minder dan vorig jaar, maar dat is mogelijk te wijten aan het slechte weer. Voorzitster mevrouw Sturm zou het vertreksein geven, maar toen de drumband Hei kant begon te spelen, be schouwden de deelnemers dit als vertreksignaal en volgden het gezelschap. Voor de deelnemers is er een reservedag ingebouwd. Verder moet elke dag vijf kilometer afgelegd worden. Voor hen die een grotere afstand willen proberen, is er op dinsdag en donderdag de gelegenheid om tien kilometer af te leggen. De wandeltochten gaan elke dag door het polderlandschap. Bij een controlepost moet het bil jet, dat bij de inschrijving ont vangen is, worden afgestem peld. Van een onzer verslaggevers AXEL - De nieuwe gemeente- werkplaats van Axel wordt vrijdag 20 mei om 15.30 uur of ficieel in gebruik genomen. Zaterdagmorgen 21 mei kun nen de Axelaars tijdens een 'open morgen' de nieuwe werkplaats van 10-12 uur in ogenschouw komen nemen, waarbij een gratis kopje kof fie in de kantine wordt ge schonken. De nieuwe Axelse gemeen tewerkplaats is ondergebracht in de gebouwen van de aard appelgroothandel Fehax, die om milieutechnische redenen indertijd moest verhuizen naar het plan-Noordpolder. Voor zo'n 7 ton werden de legë bedrijfsgebouwen geschikt ge maakt voor de gemeentelijke dienst door de Axelse firma's Lensen, Peeters en De Dijcker. In de werkplaats vindt zo'n veertigtal gemeentewerkers een onderdak, timmerlieden, schilders, en monteurs. Ook is er ruimte gemaakt voor stal ling van het rollend materieel. Tevens werd een kantine ge maakt evenals een beperkte kantoorruimte. (ADVERTENTIE) Tlvollweg - Hulst Tel. 01140-12058 TERNEUZEN - In het afgelo pen weekeinde werd ingebro ken in de Ds. Aangeenbrug- school aan de Serlippenstraat te Terneuzen. Men was bin nengekomen door het vernie len van een ruit. Vermist wordt een geldbedrag van on geveer 60 gulden uit een twee tal collectebusjes. GOES - Van de Binnenhof- school in Goes-Noord, zijn op het dak dertig ontluchtings- kapjes kapot geschopt. Tevens werd er vier meter lood van het dak weggesneden. De da ders hebben waarschijnlijk nog getracht brand te stichten, daar bij de hoofdingang een kozijn zwartgeblakerd was. De totale schade bedraagt 2750 gulden. OOSTBURG - Maandagmor gen omstreeks kwart over acht is op de Philipsweg een éénzijdig ongeval gebeurd. Een auto, bestuurd door me vrouw S. van C. uit Cadzand raakte een bermpaaltje om vervolgens in de berm terecht te komen, over een sloot in het land te rijden en daarna nog een schrikhek te raken. Me vrouw Van C. brak haar pols en de auto werd geheel ver nield. SCHOONDIJKE - Maandag is bij de familie R. P. in de Roo- seveltstraat brand uitgebro ken, wat een gevolg wa^van een oververhitte fritespan die op wasmachine geplaatst was. De brandweer van Schoondij- ke was na alarmering de brand snel meester.

de Stem | 1983 | | pagina 11