Merlooplein-markt Oostburg weer succes dem its vergem Wullaert en Van Putte winnen rollendriedaagse Herdershond uit Hulst kampioen van Zeeland HYSO wint trofee Oplossing voor water overlast in Graauw -•l 16 me11983 pagina zeeland 1 politierapport Eersteklas-wedstrijden in Axel Plaatselijk nieuws ulst Sas van Gent Sint Jansteen Westdorpe Zaamslag J. Franse wint kringconcours vanuit Dourdan Onderscheiding en diploma's op feest van brandweer Hontenisse Pinsterketen gemeente Hulst Officiële Volvo-dealer H.F. VAN OOSTERHOUT IVOLVOI Uitgaan in Zeeland Driehonderd bezoekers Morres Hulst vierde kampioenschap maandag BIBTIM VAN ZEELAND hr^V espondent n school in de Belgische twintig jaar lang op een eelheden giftige metalen hadelijke gevolgen van verloop van jaren blij- entse Kanaalzone kwam zo- las aan het licht, na een tip ;an het lokale milieucomité. Ir werd een bodemmonster enomen en na ontleding ileek, dat de grond zwaar ver- ntreinigd is door metalen zo- Is zink, cadmium, lood en ikkel. De maximaal toegela- en concentraties zijn in hoge oate overschreden, zo luidde iet resultaat van de grond- nalyse. Van het gestorte afval is admium het gevaarlijkste, mdat dit metaal ontkalking an het beenderweefsel ver- orzaakt, wat tot breuken kan iden en in het ergste geval* ot een blijvende invaliditeit. ie zware metalen zijn ook chadelijk voor de plan ten- roei. In de omgeving van de peelplaats groeit helemaal een gras meer. Het giftige afval werd in het egin van de jaren vijftig ge- tort om er een vijver mee te empen van een kasteel. Later verden hier weer twee scho- ;n gebouwd. Op de plaats raar vroeger de vijver was /erd de speelplaats ingericht. Het milieucomité stelt, dat ie concentratie reeds voor een leel is afgezwakt, omdat het if al meer dan dertig jaar in ie bodem zit. De giftige stof- en verspreiden zich en komen n het grondwater terecht, wat en gevaar oplevert voor de nensen die in de omgeving ien drinkwaterput hebben. iet gevaar is echter nog gro- r voor de vele kinderen, die p het terrein spelen waarbij eregeld putten worden ge- raven. Het kan bijna niet an- ers, zo stelt het actiecomité, f de kinderen moeten recht- treeks met het giftige afval in ontact zijn gekomen. IADZAND - Bij een woning p de Ringdijk 7 zijn twee eelden vernield en kapotge- lagen. De dader is spoorloos. OES - In de supermarkt tgrimarkt is ingebroken. )oor het forceren van een eur is men binnengekomen, r worden sigaretten en shag, ;r waarde van 1950 en rank ter waarde van 450 ermist. OES - Zaterdagmiddag ont- tond er brand in de woning an het gezin J. G. aan de Cloetingseweg. De brand is vaarschijnlijk ontstaan door lat de bewoner verf aan het fbranden was aan een van de olderramen. De brandweer, lie direct ter plaatse was, kon liet voorkomen dat de gehele iovenverdieping uitbrandde. )e schade wordt geschat op 65.000. 4IEUWVLIET - Op de trandpost Eldorado heeft nen in de nacht van zaterdag zondag alle ruiten vernield r.. heeft men ook huisgehou- len in het interieur. Er is aan zienlijke schade. )OSTBURG - In de nacht van rij dag op zaterdag is een ge" iarkeerd staande personenau- o eigendom van L. G. uit Aar lenburg in de Schoolstraat te iostburg ontvreemd. De auto zaterdagmiddag in het Bel- ische Eekloo teruggevonden. )e auto bezat toen echter een ege benzinetank. UIDZANDE - In de nacht ran zaterdag op zondag om- itreeks half drie, is een perso- ïenauto bestuurd door J- u. lit Krimpen aan de Lek met en aanhanger over de vent- ..trook gereden een heeft daar- >ij twee personenauto's van J- 4. uit Zuidzande en J. B. uit ■uidzande vrij zwaar bescha- iigd. De auto van N. werd zelfs geheel vernield. Ook een jushokje, dat zich ter pl3a*?f >p de Oostburgseweg bevindt, s vernield. Door de rijkspoh" ie is van O. een bloedproef at" 'enomen. Brandweer Vlissingen kampioen Van onze correspondent tXEL - De ploeg van Vlissingen werd zaterdag kampioen tijdens de irandweerwedstrijden die in Axel werden gehouden. Aan de strijd oor de eersteklas kampioenschappen werd deelgenomen door de top- iloegen uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Midden-Zeeland. De elf deelnemende ploegen adden de opdracht om een itslaande brand te blussen in gemeentewerkplaats aan Singelweg in Axel. Het was it bekend of er slachtoffers het gebouw waren. Nader ïderzoek wees uit dat er zich ihet brandende gebouw twee erknemers bevonden, die iet behulp van een perslucht- estel in veiligheid gebracht mesten worden. -Veel ploegen struikelden ler een van de (niet bekend maakte) doelen: het gebruik an twee ladders voor snellere staining en voor blussen van bovenaf. De algehele lei ding rustte in handen van de provinciaal wedstrijdleider C. Schout, commandant brand weer van de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen. De prestaties van de deelnemende ploegen werd beoordeeld door een jury be staande uit acht personen, on der leiding van de heer B. Weststrate uit Kattendijke. 's Avonds na de koffiemaal tijd reikte wethouder P. Apers van de gemeente Axel de prij zen aan de winnende ploegen uit. De wethouder bedankte alle deelnemende ploegen, en die van Axel in het bijzonder, vanwege de organisatie van de gehele dag. De drie beste ploe gen zullen samen met de beste van de andere winnaars van de eersteklas-wedstrijd uitko men in een gewestelijke selec tiewedstrijd. De winnende ploegen hier van zullen aan de landelijke wedstrijden deelnemen. De uitslagen van de eersteklas- westrijden waren als volgt: 1. Vlissingen 575,5 punt, 2. 's Heer Arendskerke 575 punten, 3. Heinkenszand 564,5 punt, 4. Wolphaartsdijk 551,5 punt, 5. Wemeldinge 548 punten. Het team van PZEM Borsele ontfermt zich over een 'slachtoffer' - FOTO WIM KOOYMAN holierenhockey - De hoc- ydub Rapide hield voor de maal een scholieren- rkeytoemooi. Aan dit eve- iment deden zes jongens- en meisjesteams mee. Zowel de jongens als bij de meis- ging de hoogste eer naar insenius 1, terwijl het Ly- um uit Goes beslag op de yeede plaats legde. Ook de isselprijs ging naar het Hui ier Janseniuslyceum. Het «mooi stond onder leiding m de juniorencommissie van apide en de prijzen werden (gereikt door bestuurslid ieter Smid. irmonie - Deze zullen de donateursgel- en voor de harmonie weer orden opgehaald. Er zijn «1 wat mensen die jaarlijks in duit in het zakje doen en it kan het korps best gebrui st omdat het in deze tijden teds moeilijker wordt de be- foting rond te krijgen. Ge- kkig heeft de harmonie een Hef feestcomité, dat de laat- jaren rommelmarkten oudt tijdens de braderie. Ook »r dit jaar is al heel wat l*d bruikbaar materiaal ver weid en men is nog steeds bezig na telefonisch contact aan huis diverse spulletjes op te halen. Kaarting - De leden van kaartclub Klavertje Vier in Sas van Gent hielden de afge lopen week een kaarting. De uitslag luidt: 1: A. Vermoedt, 2: C. Ferket, 3: W. Garskamp, 4: A. van Aarden, 5: D. Ver- meersch. St. Jan - Op donderdag 5 mei startte schuttersvereniging St. Jan met haar kampioenschap. Vele leden van de vereniging waren aanwezig. Aan dit kampioenschap zijn diverse prijzen verbonden. De huidige stand is: P. Ivens 7 punten, P. Stevens 6 punten, G. Savooy en E. Verschueren 4 punten. De tweede schieting van dit kampioenschap wordt gehou den op donderdag 19 mei. Eventuele nieuwe belangstel lenden kunnen nog deelne- Bond van Ouderen - Woens dag 25 mei zijn de leden van de r.-k. Bond van Ouderen te Sint Jansteen in de gelegenheid om mee te gaan naar Ertvelde. Het vertrek is om 13.00 uur aan de kerk. Deze reis wordt aangeboden door Internatio nal Marketing Office N.V. te Antwerpen. Bij aankomst te Ertvelde wordt er een publici- teitsvoorstelling over natuur en gezondheidsartikelen ge houden, waarna een kopje koffie met echt Vlaams rozij nenbrood volgt. Voordat de deelnemers om 20.00 uur huis waarts keren, wordt er nog een bezoek gebracht aan feest zaal „Eddy Wally", waar de zanger een optreden verzorgt. Communie - Op Hemelvaarts dag hebben 17 jongens en meisjes uit Westdorpe voor het eerst volledig deelgenomen aan een eucharistieviering in de kerk. Pastor Jos Thiellier ging voor in deze dienst; de eerste communicanten zorg den, samen met leerlingen van de basisschool, voor de muzi kale omlijsting tijdens de kerkdienst. De zang werd ge leid door mevrouw Pauwels- Bun, die ook veel heeft bijge dragen aan de voorbereiding van de communicanten. (vanaf 18 uur). De lengte van de routes bedraagt ongeveer 17 kilometer. Wie de tocht vol brengt ontvangt een herinne ring. Kaarting - In café Het Wapen van Zeeland speelden de leden van kaartvereniging DW een kaartwedstrijd tegen hun Ter- neuzense collega's van de. PZEM. DVV won met 70 tegen 20 „bomen". De individuele uitslag was als volgt: 1 Jac. de Koeijer, 2 B. van de Bos, 3 H. van de Voorde, 4 mevrouw Grim, 5 mevrouw Miechielsen, 6 H. Koekkoek, 7 mevrouw Gelderland, 8 P. van Doorn, allen met vijf gewonnen par tijen, 9 J. de Feijter, 10 M. de Vos, allen van DW. Fietsdriedaagse - De Com missie sportieve recreatie te Zaamslag houdt vandaag, morgen en overmorgen een fietsdriedaagse. De start is el ke avond om halfzeven bij de kantine van voetbalvereni ging Zaamslag, waar men zich ook kan laten inschrijven Van onze duivensportmedewerker GOES - De Concoursbond Zuidbeveland hield met 1660 duiven een kringconcours vanuit Dourdan. 1. J. Franse te Lewedorp, (1551,36 mpm). 1,5 en 12. D. Rijk, Heinkenszand, 3. C. Steenhard, Goes, 4. Van Stel- Jeremiasse Wemeldinge, 6 en 7. P. Oele, Oudelande, 8. J. Ka- ho, Goes, 9., Joh. Rentmeester, Ovezande, 10. P. Boone, Krui- ningen, 11. P. de Vos, 's-Hee- renhoek, 13. P. Remijnse, 14. J. Verhaagen, beiden te Goes, 15. J. van Maldegem, Heinkens zand. Vriendenkring te 's-Heeren- hoek met 122 duiven (1529 mpm). 1. P. de Vos, 2 en 8. Jac. Geys, 3. L. Claessens, 4. Sj. van Eykeren, 5. P. de Waart, 6. A. Moison, 7. Combinatie C. en A., 9 en 10. H. Janse. Overvliegers te Ovezande met 100 duiven (1533 mpm). 1,2 en 10. P. Oele, 3 en 4. Joh. Rent- meester, 5. Kievit-Vaes, 6,7 en 8. J. Kartan, 9. J. Doene. Concours Combinatie West Zuidbeveland met 521 duiven vanuit Doornik (1591,05 mpm). 1. L. Vermeulen, Heinkens zand, 2. A. van de Dries, 's- Heerenhoek, 3. Joh. Poelman, 4. J. van Hekke, beiden te 's- Heer-Arendskerke, 5 en 13. P. de Vos te 's-Heerenhoek, 6 en 14. G. Verbart, 's-Heerenhoek, 7 en 12. C. van Dalen 's-Heer Arendskerke, 8 en 10. C. Rent meester, 9. A. Moison, 11. H. Janse, 15. J.P. van Eykeren, al len te 's-Heerenhoek. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii) van de Waterlooplein-markt zaterdag in Oostburg, is opnieuw een succes geworden. Zo'n tachtig stand- boden weer allerlei tweedehands waar, variërend van 'rommel' tot kleuren-TV's en antieke kasten, te koop aan het icfi fp. °PPige publiek. Omdat het toevallig zaterdag niet regende, kon de organiserende Oostburgse winkeliersvereniqinq ae?l ln de handen wrijven. Dit jaar worden nog Waterlooplein-markten gehouden op 29 en 30 juli en op 20 septem- - FOTO WIM KOOYMAN w"^<!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiititiiiimimiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii van onze correspondent HONTENISSE - Tijdens de feestavond van de brandweer korpsen van de gemeente Hontenisse in de zaai van café De Reizende Man te Klooster- zande, werd een groot aantal onderscheidingen en diploma's uitgereikt door burgemeester Somers van Hontenisse. Door het vertrek van de heer A. Duerinck werd J. Boogaert benoemd tot onder commandant. Hij blijft tevens postcommandant voor Kloos- terzande. P. Jonkheym werd postcommandant van het korps Vogelwaarde en tot waarnemend postcomman dant voor Vogelwaarde werd F. Serrarens benoemd. Bevor derd tot brandwacht eerste klas werden: F. Serrarens, J. van Overmeeren, H. Jonk heym en A. de Bakker. Tot brandwacht tweede klas wer den bevorderd: J. de Nijs, P. Bilterijst én R. de Rijk. Voor hun 12te-jarig dienst verband werden onderschei dingen uitgereikt aan de heren W. Asselman, J. Boogaert, E. Collet, E. Duerinck, G. v. Dijk, G. v. Goethem, S. Jonkheym, J. v. Meele, J. Neve, T. Neve, J. v. Overmeeren, P. de Poorter, F. Serrarens, G. Scheerders en R. Segers, terwijl P. Jonkheym onderscheiden voor zijn 15-ja- rig dienstverband volgens het besluit Vrijwilligersmedaille. Aan een groot aantal spuit gasten werden diploma's uit gereikt van onder andere brandwacht tweede klas, hoofdbrandwacht, perslucht en EHBO. Na een toespraakje van regionaal commandant Vesseur en commandant W. Broekhoven van Hontenisse, werd de avond feestelijk voortgezet. TERNEUZEN - De strijd om het hengelkampioenschap van Groot-Terneuzen is dit jaar opnieuw beslist in het voor deel van de leden van hengel sportvereniging Sport en Ont spanning te Zaamslag. HVSO kwam evenals vorig jaar in het bezit van de wisselbeker. Kampioen bij de heren werd Jac. de Blaaij van HVSO met 1884 gram. Bij de dames ging de titel naar mevrouw Van de Berge van hengelsportvereni ging Ontspanning Na Inspan ning (ONI) te Terneuzen met 1103 gram. Jeugdkampioene van Groot-Terneuzen mag zich noemen Anja Raes van Zeehengelclub Sluiskil (ZCS) die 1828 gram ving. Eindstand clubs: 1. HVSO te Zaamslag 7309 gram, 2. ZSC te Sluiskil 6856 gram, 3. ONI Ter- neuzen 5195, 4. Sport en Ge noegen te Hoek 2457. Na afloop van deze drie uur durende wedstrijd werden in het club lokaal van HVSO, café De Griete, de bekers aan de win naars uitgereikt. HULST - Ook dit jaar wordt er in de gemeente Hulst weer een zogenaamde Pinksterke ten op touw gezet. In de week voor Pinksteren wordt er iedere avond op een andere plaats in de regio Hulst een gebedsdienst gehouden, elk met een eigen thema, maar toch zo dat er een samenhang is, waardoor één geheel ont staat. Vandaag is de eerste ge bedsdienst in de kapel van O.L. Vr. Ter Eecken te Sint- Jansteen, met als thema 'Doop van Jezus', dinsdag 17 mei ka pel van Baudeloo in Hulst met als thema 'Roeping', woensdag 18 mei kapel van De Blaauwe Hoeve in Hulst met als thema 'Oud, ziek en/of eenzaam zijn', donderdag 19 mei kerk te Hei kant met thema 'Toekomst en vernieuwing' en vrijdag 20 mei kerk te Clinge met het thema 'De start van de kerk'. Alle diensten beginnen om 20 uur. CLINGE - Nadat de vorige dagen Rogier de Vlae- minck en Eddie Merckx op de rollendriedaagse in Clinge waren verschenen, kwamen op de laatste avond geheel onverwachts wereldkampioen biljarten Raymond Ceulemans en Rik van Steenbergen in de zaal Malpertuus. De grote overwinnaars van de derde rollendriedaagse werden Reggie Wullaert en Harrie van Putte. Voorzitter Frangois Ferket was buitengewoon tevreden over de belangstelling voor het evenement. Ferket: „Alle re cords van vorig jaar werdenn overtroffen". Zowel in de sprintkoers als in de ploegenkoers werd er flink gestreden. Na afloop maakte Ton Koomen de uit slagen bekend en reikte Miss Rollendriedaagse Pascal Fer ket de herinneringsmedailles en de trofeeën uit. Tussendoor speelde harmonie Sint Cecilia uit De Klinge vrolijke muziek en gaven de majoretten een show. Hierna volgde de huldiging van het kampioenselftal van voetbalvereniging Clinge. Raymond Ceulemand gaf alle spelers en bestuursleden een herinneringsmedaille. De aan voerder kreeg van hem een grote trofee, die was geschon ken door T. de Vet. Het Belgische orkest „Rob Mando en Punch" liet daarna zijn vrolijke muziek horen, terwijl later op de avond The Peanuts Dancers en Tina Trucker voor een geweldige sfeer zorgden. De uitslag van de rollendrie daagse is als volgt: 1. Reggie Wul laert en Harrie van Putte 109 pun ten, 2. Ton Epskamp en Ludwig Kouwijzer 103 punten, 3. Fons Janssen en Harold Verstraeten 101, 4. Bertie Ivens en Eddie Ivens 100, 5. Orwan van Gijsel en Ronnie van der Sijpt 80,6. Edwin v.d. Berge en Peter Bosschaerd 79,7. Pascal Del- forge en Frankie Luycks 79, 8. An ton de Deckere en Mark de Decke- re 72, 9. Freddie Ras en Fred van Cauteren 56, 10. Igmar Ivens en Jo Freyzer 58, 11. Jan de Poorter en Miel Doolaege 52,12. Alain Geubels en Patrick van Cauteren 48,13. Ru- die Verhagen en Mark de Kesel 37, 14. Erik de Deckere en Dennis Lan- su 35, 15. Wies Pharasijn en Fran kie Maes 34,16. Silvia Verhagen en Johnny Leys 26. Van een onzer verslaggevers GRAAUW - Er komt een oplossing voor de water overlast in de achtertuin van bewoners aan de Achtereindstraat in Graauw. De ontwatering van die tuinen gebeurt via een stelsel van sloten. Bij het bouwrijpmaken van het aangrenzend gedeelte van het exploitatieplan kom Graauw in 1960 is het toen bestaand afwa teringsstelsel verstoord, maar de problemen ont stonden pas in 1982, toen er woningen aan de Ro zenstraat zijn gebouwd. Het regenwater kon toen niet meer weg via de bouwpercelen. B en W denken dat de zaak opgelost is door de sloten achter de wonin gen via een pvc-leiding aan te sluiten op de riole ring. Zij stellen de raad voor het daarvoor beno digde bedrag van 2.800 gulden op tafel te leggen. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 AXEL Streekmuseum- Expositie van Cees Jansen met olieverfschilde rijen. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17 u. vrijd. ook 19-21 u. (t/m 4 juni). GOES Grandtheater - 20 u. Les uns et les autres. 16 j. HULST Koning van Engeland-14.30 u. Lie ve meisjes. 18 j. 20 u. Caddy shack, a.l. 20 u. Pberty blues. a.l. 20 u. The excorcist. 16 j. 20 u. De gendarme in paniek, a.l P. Leeraert- 14.30 u. kermisschieting. R. de Vilder - 20 u. prijskaarting. DE KLINGE De Statie-15 u. schieting. MIDDELBURG De Vleeshal - Werken van de Oos tenrijkse kunstenaar Oswald Oberhuber. Geop.: di. t.m. zat. 13-17 u. zond. 14-17 u. (t.m. 12 juni).. Zeeuws Kunstenaarscentrum - Jo ke Noest met tekeningen. Geop.di. en don. 10-17.30 u. woe. en vrij. 13-17.30 u. en 19-21 u. zat. 10-16 u. (t.m. 26 mei). Zeeuws Museum - Foto's van Paul Citroen. Geop.ma. t.m. vrij. 10-17 u. (t.m. 27 juni). VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. De lift. 16 j. Al- hambra 2 - 20 u. Still of the night. 16 j. Galerie Marquis, Nieuwendijk 15- Overzichts-tentoonstelling van Gerrit van der Ven met schilderij en. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17.30 u. zond. 14-17 u. (t/m 5 juni.) UZENDIJKE Streekmuseum West- -Zeeuwsch-Vlaanderen- Zome- rexpositie van bodebussen en1 kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.). HULST - Volleybalvereniging Morres uit Hulst heeft vrij dagavond in de lts samen met 300 supporters en andere sym pathisanten uitbundig feest gevierd naar aanleiding van het behalen van verschillende titels. De dames van Morres wer den kampioen in de tweede di visie, de heren in de derde di visie en de jongens adspiran- ten werden kampioen van Ne derland. Veel vertegenwoordi gers uit de Zeeuwse volleybal wereld waren present om coach en trainer Jo Everaert, zijn speelsters en spelers de hand te schudden. Naast Morres-voorzitter R. Thomas voerde ook Nevobo- voorzitter van het district Zee land Wim Kruidenier het woord. Hij zei trots te zijn, dat een Zeewsvlaamse club derge lijke succes kon behalen. Ook van gemeentezijde werden fe licitaties overgebracht. Wet houder W. Kayser van sport zaken besprak de moeilijke fi nanciële toestand op sportge bied, maar sprak tevens zijn bewondering uit voor de opge bouwde resultaten. Namens de sponsor kwam de heer R. van Kerckhoven de handen schudden. Hij deelde de Hulsterse club mede dat het sponsorcontract wordt ver hoogd. Namens de dames- en herenselectie overhandigden de aanvoerders van deze teams, Tiny de Witte-Ever- aard en Guido de Beule, aan Jo Everaert een grote teamfo to. Van onze correspondent TERNEUZEN - De vierjarig reu Azuro Von Deininghau- zerpark van de heer De Vries uit Hulst is zaterdag in de hoogste klasse (VH3) kam pioen van Zeeland geworden. De wedstrijden, georganiseerd door de afdeling Zeeland van de Duitse Herdershonden Ver eniging (DHV) werden gehou den op het terrein van de kringgroep Terneuzen waar het appèl en pakwerk werd afgenomen van de circa twin tig deelnemende honden en het speurwerk dat hierna volgde op het terrein van de zweefvliegclub nabij Axel. Dit laatste onderdeel omdat het terrein aan de Reuzen-hoek- sedijk bij Terneuzen daarvoor niet groot genoeg was. In de VH1 (Verdedigings Hond) klasse ging de titel naar de heer Gillahr te Vlissingen. Verrassend omdat zijn hond als reserve stond bij deze kampioenschappen. In de VH2 klasse werd de heer Kasteleijn uit Terneuzen met zijn dier kampioen. In de VH3-klase, de hoogst gecertificeerde honden, waarvoor elf dieren in strijd waren was het tot het laatste onderdeel zeer spannend. De heer De Vries behaalde met zijn hond 283 punten, 2. de heer Hoogendoorn 281, 3. de heer Verduijn te Axel met 280 pun ten. Als pakwerkers traden op de heren Scheel te Axel en De Veij te Vlissingen. Namens de Raad van Beheer in Neder land waren als keurmeesters vertegenwoordigd de heren Dortmans te Schijndel en Wendt uit Amsterdam. Voor de kampioenschappen bestond een grote publieke belangstel ling. i&anpag 16 me11983 T6 pagina zeeland 2

de Stem | 1983 | | pagina 5