impers by Drie overwinningen op rij voor Brabander Cees Lazeroms wint in Fijnaart Eijs Veerman krijgt Het Zilveren Wiel - 1 f e*ZEUf Jan Mobach wint in Terneuzen Resultaten Omloop niiisnüMsrmg Van Goethem ontredderd uit de strijd Derde zege Lammers B-junioren fiVV'24 'n finale JÉSÉ Ruime zege Zeeuws damesteam PAGINA SPORT c Toernooizege basketbalteam PAGINA SPORT 5. MONTE CARLO (ANP) Autocoureur Jan Lamme* heeft de leiding genomen in j, Europese bekerstrijd in de Rj. nault-Turbo-klasse. Lammes kwam dit weekeinde in Mont Carlo tot zijn derde wedstrijd, zege van dit seizoen. Eerdei won de Zandvoorter de turbo, wedstrijden in Le Castellet ei Imola. Bij de eerste race, Hockenheim, moest Lammes wegens verplichtingen in lange-afstandsracerij verste) laten gaan.Lammers won it Monaco beide manches. Totaaluitslag: 1. Jan Lammers (N«k 49 minuten 15,974 seconden, 2. Wolfpam Schutz (WD1) 49.23,808, 3. Joel Gouhi? (Fra) 49.28,532, 4. Michel Bleekemoï punten, 2. Sno. beek (Fra) 34, 3. Schütz 30, 4. GouhierK 5. Bleekemolen 24,18. Stam. MECHELEN (ANP) - Het derlandse basketbi heeft zaterdag het internat!^ nale toernooi in Mechelen ge wonnen. Ook de derde wedstrijd, te gen Zweden, leverde winst op. Het werd 73-69, nadat Oranje bij de rust nog met 34-37 ach ter stond. Topscorer bij Nedet land was uitblinker Mitchel Plaat (20). Jos Kuipers maakte 14 punten en Jelle Esveld 13. :n de eerste 'derby' in Nederland Man N toonde hij zich de sterkste Istrijd met zowel kunstmatige ah en lengte van drie keer een ge- 55,18 seconden, 2. Irma Smulders mr. Ecke- 4. Piet Raymakers Huzar - 60,90. MAANDAG 16 ME11983 12 TERNEUZEN - Gijs Veerman, voorzitter van het organiserend comité Om loop van Zeeuwsch-Vlaan deren, kreeg op het stadhuis van Temeuzen uit handen van Arjaan de Schipper, het ^euwe districts sportcom- missie lid van Zeeland, het rilveren wiel opgespeld. Het jilveren wiel wordt alleen door de Koninklijke Neder landse Wielren Unie uitge reikt aan die mensen die rich bijzonder verdienste lijk hebben gemaakt voor de wielersport. „Het is me een eer dit zil veren wiel op te spelden on danks dat het vandaag (za terdag) de ronde van Mid den-Zeeland is. Ik ben daar- om graag naar Terneuzen gekomen, want hebt heel wat voor de Zeeuwse wie lersport gedaan", aldus Ar jaan de Schipper, die zijn woorden richtte aan Gijs Veerman, die afscheid neemt van het Omloop-ge- beuren. Veerman kreeg niet alleen van Arjaan de Schipper een cadeau uitgereikt. De ge meente Terneuzen en oost burg schonken heb ook di verse kleinoden. Zo kreeg hij uit handen van loco-bur gemeester Rekveld een tin nen bord van de gemeente Terneuzen. Toon Simons overhandigde Veerman een beeldje. Voor de echtgenote van Gijs Veerman waren er bloemen. „Dit had ik nooit verwacht. Ik ben diep onder de indruk", aldus Veerman. Tijdens de eerste rit van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen was in het voorste gelid ook Wim de Waal te vinden. Hij eindigde in de achtervolgende groep. De Axelaar kwam echter niet meer aan de start van de tijdrit in Ijzendijke. Het waarom bleef ook onduide lijk. Gisteren was de Axe laar voor uitleg onbereik baar. De Waal finishte wel als laatste van de achtervol gers hetgeen een bijzonder knappe prestatie genoemd kon worden. Ook vorig jaar maakte Wim de Waal tij dens de eerste etappe een uitstekende indruk en tij dens de tweede etappe ver dween hij toen ook al ge ruisloos van het strijdtoneel. De twintigste Omloop kreeg door de komst van een Australische ploeg toch nog een internationaal tintje. De ploeg van Lomme Driessens kwam niet opdagen. Dat Aurstralische tintje viel overigens nogal mee, want Carlos Boerman reed ook al voor deze Australische for matie. Een van de renners van deze ploeg moest tijdens de eerste etappe naar het ziekenhuis van Hulst ver voerd worden. Daar bleek de blessure nogal mee te vallen. Er werd alleen een arm uit de kom geconsta teerd. Peter Gödde was weer te rug in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Nu als ploegleider van een Bel gische formatie. Gödde zou eerst met een met heel wat bekende namen komen op draven. Die renners moes ten echter in de ronde van Vlaanderen rijden. Daar door kwam deze ploeg met andere renners. De Belgi sche Wielrijders Bond in formeerde gisteren of inder daad de ploeg van Gödde gestart was. Volgens de BWB was er geen vergun ning. „Maar alles is toch ge regeld", liet Gödde weten. Od dat inderdaad het geval is zal de toekomst leren. Ab Verplanke toonde zich na afloop erg tevreden. „Dit is mijn beste wedstrijd tot nu toe geweest. Maar het was wel afzien geblazen. Ik heb mooi heel wat Zeeuwen nog voorbijgestoken in die laatste etappe", was zijn re laas na afloop. Verhoeven heerst in de Omloop door Eddy de Schrijver TERNEUZEN/OOSTBURG - Nico Verhoeven uit Berkel Enschot was tijdens de twintigste Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen ongenaakbaar. Zowel zater dag als zondag won de 21-jarige renner uit de stal van Gazelle alles wat er te winnen viel. „Ik rijd momen teel erg sterk. Zaterdag had ik nog tegen mijn ploeg leider verteld dat er sterke mannen moesten komen om me nog van de eerste plaats te verdringen. Mo menteel ben ik in een spurt voor niemand bang. De vorm is er en het vertrouwen ook. Daar heeft in het verleden nogal het een en ander aan geschort. Door het sterke rijden in de Ronde van Nedersaksen tegen de Oostduitsers en de Russen wist ik dat er overwin ningen zouden komen", aldus de winnaar van de jubi- umpers heeft zondag tijdens hei ieumronde van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaande ren, die daarmee tevens zijn achtste overwinning van het seizoen boekte. De Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen kreeg een ver diende winnaar. Niemand an ders dan de sterke Nico Ver hoeven had aanspraak op de overwinning. In geen enkel onderdeel toonde deze renner een zwak moment. Zaterdag in Temeuzen was hij al de sterkste van een zevenmans sterke kopgroep. Zondagmor gen deed Verhoeven het nog eens dunnetjes over in de indi viduele tijdrit te Ijzendijke en zondag sprong hij tijdens de laatste kilometers met twee metzegezellen weg en won zonder een probleem. Zaterdag kwam de kara vaan naar Terneuzen. Voor de Zeeuwsch-Vlamingen was er het sterke rijden van Ab Ver planke uit Ijzendijke. Hij ont popt zich dit seizoen als een renner van het goede garni tuur. De Omloop moest het stellen zonder de Brazilianen van Ome Lomme Driessens. Zon der een bericht van verhinde ring bleef deze formatie weg. Het peleton verbrokkelde al vrij snel in die eerste etappe. De favorieten groepeerden zich. Na zeventig kilometer hvamen twee renners aan de leiding. Dat waren Hoppen brouwers en de voor eigen pu bliek rijdende Cor Vervaet uit Walsoorden. Hun ontsnapping leverde een maximale voor sprong op van vijfentwintig seconden. Even later ontstond er een omvangrijke kopgroep met onder andere Slende- broek, Van Oorschot, Alberts, Damen, Nijboer, Klein, Ver hoeven, Van Poppel, Plugers, Heeren, Stroosnijder, Theu- nissen, Moons, Ammerlaan, Hassink, De Waal, Schipper, Zoontjes, Verplanke en natio naal kampioen Hans Boom. Moorman, Rainier Valken burg en Meijer verloren het contact met de leiders door een valpartij. Hans Boom leek ook gedoemd een bescheiden rol tijdens de openingsetappe te spelen. Hij leed bandbreuk en liep een grote achterstand op. Door een schoolvoorbeeld van stayeren kwam de kampioen echter terug, zonder dat de ju ry in de gaten kreeg dat de reglementen hier duidelijk met voeten getreden werden. In Sluiskil, op 10 kilometer van de aankomst, ontstond een kopgroep van zeven renners. Daarin zaten Lucien Gödde, Nico Verhoeven, Peter Damen, Dirk van Oorschot, Henk Bouwman, nationaal kam pioen Hans Boom, en Antheu- nissen. In de eindspurt stond er geen maat op de snelheid van Nico Verhoeven. Gistermorgen stond in Ij zendijke de individuele tijdrit van ruim tien kilometer op het programma. Die rijdrit werd verrassend gewonnen door de man die op zaterdag ook al toesloeg: Nico Verhoeven. „Ik heb me nooit op het tijdrijden t Old Man N tijdens de eerste We fotoW llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll11111 bleef op de lij n liggen. Desondanks finishten Hongaren, die vorig jaar c een haar de wereldtitel n® ten, als voorlaatsten. Wereld' kampioen Sovjet-Unie were alsnog eerste door het leiden® West-Duitsland met 6-5' verslaan. De krachtsverschil' len in het topwaterpolo zijn z gering, dat de rol van scheidsrechters dikwijls door slaggevend is. Ook die va' George Geurtsen, de Nedef' landse scheidsrechter, die w Guayaquil al werd uib8er^' pen tot de beste arbiter en faam temidden van uit®* zwak leidende collega's jg makkelijk in stand hield, nog dertig seconden te l stuurde hij de Duitse twee® terman Stann uit het wa wegens een aanmerking op leiding, waarna de Cuba Martinez de Russen in het w zit van de overwinning door niet in te grijpen bi] veel te felle worstelingen het Russische doel. Vier seco den voor tijd moest hü fluiten, maar in plaats van strafworp toe te kennen - de hij een Rus uit het wat Terwijl de klok de laatste conden wegtikte, kwamen Duitsers niet meer schot. ...7 5 1 J }J 7 4 2 1 IJL* 3. Italië7 3 3 1 J 4. Ver. Staten7 2 3 2 5. Spanje7 2 2 3 T fi. Nedprland.7133. ,nA Eindstand: 1. Sovjet-Unie.. 2. W-Duitsland 6. Nederland.. 7 13 3 7. Hongarije7 0 4 3 54.8 r 8. Cuba7 12 4* lllllllJIIIIIIllllllllUlllllllllllUllllllllllllll'l111111111" Mm onze sportredactie FIJN AART - Het spelletje dat Gerrit Ratterman en Louis van Wely zaterdag in Fijnaart met Cees Lazeroms wilden spelen Pakte verkeerd uit. Met om en om demarreren, gaten laten val len en praten over 'koersje kopen' probeerde het duo hun mede vluchter in de slotfase van de Fijnaartse lustrumronde zoyvel 'ysiek als mentaal stuk te rijden. Dat pakte zoals gezegd ver keerd uit. De Hoevenaar putte er juist de inspiratie uit om kost *at kost te winnen. In de spurt liet hij van kop af zijn mede vluchters geen kans. Ik reed mezelf liever dood, hen te laten winnen", al ius Lazeroms, die direct na afloop nog steeds hevig geïrri- [lerd was over het doen en la- en van zijn twee medevluch- ters- Wat later zakte die woede „Ach, in feite hebben ze natuurlijk het recht om om- Peurte weg te springen. En zo veel heb ik er niet eens onder peden. Ik vind het alleen wmmer dat het zo moest gaan, *ant daarvoor hebben we luist erg goed samengewerkt 01,1 weg te blijven." Uitslagen ronde van Fijnaart: amateurs (85 km in 2.12,30): 1. C. Lazeroms (Hoe ven), 2. G. Ratterman (Mijdrecht), 3. L. van Wely (Vught), 4. W. Ottevanger (Vught), 5. F. Pirard (Breda), 6. P. Jas pers (St.-Willebrord), 7. T. Kayen (Ze venbergen), 8. E. Veeke (Sprundel), 9. T. van Rijsbergen (Sprundel), 10. C. den Hartog (H.I. Ambacht), 11. T. den Braber onze sportmedewerker JjllLST - Vanavond om zeven Wordt de eerste wedstrijd de Zeeuwse beker voor B- ®J«en gespeeld. nvy'24 BI treedt aan tegen 7°etinge BI. De return van .je finalewedstrijd is 24 mei ®oetinge. (Fijnaart), 12. A. Huijsmans (Stampers- gat), 13. R, Haast (Rijsbergen), 14. R. van Hooydonk (Roosendaal), 15. J. Bakx (Bergen op Zoom), 16. L. Suijkerbuijk (Nispen), 17. C. Spaans ('s Gravenpolder), 18. H. Musters (Dinteloord), 19. J. Koeken (Breda), 20. B. van de Maagdenberg (Et- ten-Leur). junioren (50 km in 1.14,45): L T. Muis (Giessenburg), 2. P. Bouwens (Steenber gen), 3. J. Leijs (Oud-Gastel), 4. T. Ak kermans (Nieuw-Vossemeer), 5. P. van de Klundert (Hoogerheide), 6. A. de Bruijn (St.-Willebrord), 7. C. van Rijen (Hoeven), 8. J. Siemons (Zundert), 9. J. Sienders (Zwijndrecht), 10. G.J. van Brouwershaven (Woudrichem), 11. J. van Trijp (Putte), 12. P. Wouters (Zundert), 13. R. Zijlmans (Oud-Gastel), 14. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 15. D. Luijkx (St.-Willebrord), 16. F. van de Leur (Roo sendaal), 17. A. Kanters (Valkenswaard), 18. A. van de Lindeloof (Etten-Leur), 19. J. Heeren (Breda), 20. K. Zagers (Stand- daarbuiten). nieuwelingen (40 km in 1.04,16): 1. E. Koe- voets (St-Willebrord), 2. K. Smits (Dor drecht), 3. P. Barten (Zevenbergen), 4. R. Jongmans (Fijnaart), 5. J. van Steen (Fij naart), 6. P. Castelijns (Steenbergen), 7. J. Buikmans (Hoeven), 8. v. Ginneken (Ba- vel), 9. W. Mathijssen (Zevenbergenschen Hoek), 10. M. van Hoorn (Oss), 11. A. Ver- heijen (Oud-Gastel), 12. J. Cloots (Woensdrecht), 13. P. van Leeuwen (Zoe ter meer), 14. W. Rokx (Sprundel), 15. K. Larsen (Denemarken), 16. R. van Sun- dert (St.-Willebrord), 17. B. Alsted Sö- rensen (Denemarken), 18. K. Emnier (De nemarken), 19. H. Rasenberg (Terheij- den), 20. D. Wolf (Oss). Nico Verhoeven gaat in Terneuzen als winnaar van de eerste etappe, een rit in lijn van Terneuzen naar Terneuzen, over de streep- foto wim kooyman gespecialiseerd. Ik heb dat ook nog nooit nodig gehad. Het ging gewoon lekker en dat le verde me de winst op", vertel de de winnaar na afloop. Een tweede verrassing werd gele verd door Batavus-renner Gert Jacobs. Hij stapte precies twee weken geleden over naar de rijen der amateurs. Jacobs zat voorheen bij de Neder landse selectie van de junioren bij het onderdeel achtervol ging. In de namiddagrit ver speelde hij zijn hoge klasse ring door een lekke band en valpartij. Jacobs reed zich naar in die tijdrit naar de tweede beste tijd op ruim acht seconden van winnaar Ver hoeven. Henk Bouwman klas seerde zich als derde. In de eerste rijen waren verder de namen te vinden van Dirk van Oorschot (5), Leon Kerstens (6), Jean Paul van Poppel (8) en Hans Boom (10). Door deze resultaten kreeg Nico Verhoeven de lei derstrui nog steviger om zijn schouders. Het stond al bij voorbaat vast dat het een strijd zou worden tussen de formaties van Gazelle en Ba- tavus. In de laatste etappe Oost- burg-Oostburg was Jos Al berts veruit de bedrijvigste renner. De Amstel-coureur was bij bijna elke ontsnap pingspoging betrokken. Na dertig kilometer kwamen Heeren en Alberts aan de lei ding. Even later sloten Bouw man, Bijvank, Van Loon, Has sink, Theunissen, Van Dalen, Schipper, Klein en de attent rijdende Verhoeven zich bij dit duo aan. De samenwerking was verre van ideaal en het peleton kon terugkeren. In Ij zendijke ontstonden een drie tal waaiers. Deze liepen samen zodat er dertig renners voorop kwamen met de allervoor- naamsten. Uit de eerste tien ontbraken echter Leon Ker stens en Gert Jacobs. Laatst genoemde kreeg met pech af te rekenen en viei nog eens tot overmaat van ramp. Hans Boom kon het tempo vooraan niet bolwerken en verdween gedesillusioneerd uit de wed strijd. Na 116 kilometer kwa men elf renners voorop. Dat waren Meijer, Stroosnijder, Alberts, Van Poppel, Theunis sen, Hassink, Klein, Schipper, Heeren, Bouwman en natuur lijk Verhoeven. In de laatste tien kilometer sprongen Ver hoeven, Hassink en Bouwman weg. De suprematie van Nico Verhoeven werd nogmaals on derstreept door zijn klinkende overwinning. Het Gazelle- feest werd compleet doordat Dries Klein en Jean Paul van Poppel de overige ereplaatsen voor zich opeisten. TERNEUZEN OOST BURG - De eerste uitvaller van de twintigste Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen was Karei van Goethem uit Kloosterzande. Nota bene de renner die bij de wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaande ren de meeste aanspraak leek te maken op een ver dienstelijke eindklassering in deze tweedaagse wie lerklassieker. Van Goethem moest na twintig kilometer de strijd staken. In de Axelse Sassing ging een Australiër tegen de vlakte. Karei van Goethem kon hem niet meer ontwij ken en ging tegen het weg dek. Het gevolg was een ka derbreuk. Tot overmaat van ramp was de begeleidende auto van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen op dat moment in geen vel- den op wegen te bespeuren. Immers, de auto kreeg pan ne bij de fabrieken van de NSM in Sluiskil. Dennis Kramer dirrigeerde zijn auto naar de berm en zo doende zaten de renners van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen zon der materiaal. Wielervere niging Theo Middelkamp werd via de koersleiding op de hoogstegesteld van het mankement van Zeeuwsch- Om vervolgens in Oost burg ook de tweede etappe, van Oost burg naar Oostburg, op zijn naam te schrijven - fotowim kooyman Vlaanderen. Middelkamp zou waarnemen voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Cees Rentmeester kwam bij Karei van Goethem met twee wielen. „Maar daar had ik niets aan. Ik moest een nieuwe fiets en die kreeg ik niet van Middel kamp. Desnoods had ik nog een paar kilometer kunnen rijden op een andere fiets, maar hu had ik niets. Ik wist trouwens niet eens dat onze wagen uit de wedstrijd was. Dat werd me niet ver teld. Dit hoop je nooit mee te maken", aldus een bijzonder teleurgestelde Karei van Goethem, die vorige week nog de tweede plaats be haalde in de Omloop van de Kempen. Piet Rentmeester vond de situatie ook verve lend. „Ja, hij kon van ons twee wielen krijgen. Die fiets op onze auto was te klein voor hem. Trouwens dat is ons materiaal", aldus Rentmeester. De grote vraag die gesteld kan worden is hoe het in he melsnaam mogelijk is om met kapotte auto aan de start te verschijnen van de Omloop. „Maar in Koewacht reed die auto nog prima", aldus een zegsman van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Dennis Kramer reed met de auto overigens direct naar een garage. Daar werd geconstateerd dat de wiel ophanging helemaal in de vernieling lag. „Een schop tegen het wiel en het lag er af", werd na afloop verteld. Een bewijs dat er vooraf waarschijnlijk al een man kement zat aan het wiel. Vorige week verklaarde Ab de Feyter nog „Wat hebben we nu een goed auto...". Daar zal hij nu in elk geval wel achter gekomen zijn. Maar Karei van Goethem bleef wel met de brokken achter. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen kwam overigens zaterdag nog met een andere mate riaalwagen in de koers. Van Goethem had zich imiddels al gedouched.... Mméa Nico Verhoeven, algemeen en overtuigend winnaar van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen - fotowim kooyman TERNEUZEN OOSTBURG - Tijdens de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen konden de toeschouwers weer aan hun trekken komen tijdens de afwachtinsgwedstrijden in Terneuzen en Oostburg. Van de Made won zaterdag bij de liefhebbers. Wil ly de Feber zegevierde zondag in Oostburg. Jan Mobach toonde zich de sterkste nieuweling in Terneuzen. In Terneuzen was er volop strijd bij de liefhebbers. Vier renners kwamen in de finale voorop. Dat waren Van de Made, Slabbekoorn, De Wit en De Jonge. De Zeeuwen waren in de meerderheid maar lietn zich toch verschalken in de eindspurt die duidelijk een overwinning opleverde voor Van de Made. Slabbekoorn klasseerde zich als tweede en De Wit werd derde. Bij de nieuwelingen waren de Zeeuwsch-Vlamingen uitste kend op dreef. Jan Mobach, Frank Geense en Evert Ver planke waren bijzonder be drijvig en dat werd ook be loond. In een spurt met een grote groep toonde zich Jan Mobach uit Sluiskil de sterk ste. Oomen klasseerde zich als tweede en Verplanke werd derde. Geense eindigde op de vierde plaats. In Oostburg toonde Willy de Feber zich bij de liefhebbers de sterkste. De uitslagen: liefhebbers Ter neuzen; 1. C. van de Made, 2. H. Slabbekoorn, 3. R. de Wit, 4. L. de Jonge, 5. H. Vijfhoek, 6. W. Wete ringen, 7. B. Steenbakker, 8. C. van de Bergh, 9. S. Broersma, 10. H. van de Oever, 11. K. Tolhoek, 12. W. de Feber, 13. W. Wielhouwer, 14. C. Botten, 15. S. de Kok. Nieuwelin gen: 1. J. Mobach, 2. H. Oomen,. 3. E. Verplanke, 4. F. Geensen, 5. J. van de Ameele, 6. S. koole, 7. F. Traas, 8. H. Vis, 9. A. Vermue, 10. R. Hamelink, 11. J. van Schaik, 12. H., Jansen, 13. R de Jonge, 14. M. de Smit, 15. H. Wijdeveld, 16. P. Pijpe- link, 17. C. Faes, 18. B. Hoogesteger, 19. J. Dieleman. 20. J. Oreel. TERNEUZEN/OOSTBURG - De uitslagen en klassementen van de twintigste editie van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen voor amateurs, zien er als volgt uit: Eerste etappe: Terneuzen-Terneu- zen over 140 kilometer: 1. Nico Ver hoeven, Gazelle 3.26.8; 2. Peter Da men, Driessen 3.26.13; 3. Dirk van Oorschot, Driessen 3.26.18; 4. Lu- ciën Gödde, R B 3.26.23; 5. Henk Bouwman, Batavus; 6. Gert-Jan Theunisse, Amstel; 7. Hans Boom, Van Erp, allen zelfde tijd; 8. Dries Klein, Gazelle 3.26.32; 9. René Hee ren, Gazelle; 10. Peter Pieters, R B; 11. Ab Verplanke, Zeeuwsch- Vlaanderen; 12. Hans Plugers, Big- gelaar; 13. Peter Hoondert, R B; 14. Martin Teunissen, R B; 15. Frank Moons, Van Erp; 16. Jos Al berts, Amstel; 17. Jac van der Poel, Van Erp; 18. Arie Hassink, Amstel; 19. Dick Ariesen, Valleirenners; 20. Marco van der Hulst, Amstel; 23. Rob Bijvank, Driessen; 36. Martin Stroosnijder, Batavus; 48. Wim de Waal, Van Schilt, allen zelfde tijd; 53. Cees Vleugel, Van Schilt; 54. Ri- nus Verboom, Middelkamp; 77. Martin de Meester, 83. Adrie Schaalje, Zeeuwsch-Vlaanderen; 86. Carlos Boerman, 97. Peter van Acker, Jan Groot; 105. Hans Moens, Zeeuwsch-Vlaanderen; 107. Krijn van de Bept, Zeeuwsch-Vlaande ren. Uitslag individuele tijdrit in Ijzen dijke; 1. N. Verhoeven, Gazelle, 11,6 kilo meter in 14.39.21; 2. G. Jacobs, Ba tavus, 1.47.9; 3. H. Bouwman, Bata vus, 1.58.0; 4. G. Schipper, Batavus, 15.5.5; 5. D. van oorschot, Driessen, 16.6.6; 6. L. Kerstens, Van Erp, 15.6.9; 7. J. van Dalen, Batavus, 15.9.6; 8. J.P. van Poppel, Gazelle, 15.11.7; 9. H. Buis, Univers, 15.15.0; 10.9H. Boom, Van Erp, 15.17.7; 11. R. Moorman, Gazelle, 15.23.1; 12. J. A.lberts, Amstel, 15.23.7; 13. D. Klein, Gazelle, 15.32.4; 14. M. Stroo snijder, Batavus, 15.35.7; 15. R. Bij vank, Driessen, 15.37.09; 16. M. van de Hulst, Amstel, 15.37.4; 17. L. Gödde, R en B, 15.38.6; 18. A. Has sink, Amstel, 15.39.3; 19. H. Nijboer, R en B, 15.43.0.; 20. K. de Nooyer, Middelkamp, 15.43.08. Zeeuwen: 28. P. Hoondert, R. en B.; 35. A. Ver planke, Zeeuwsch-Vlaanderen, 66. N. Hage, Middelkamp, 68. C. Ver vaet, Zeeuwsch-Vlaanderen, 75. R. Verboom, Middelkamp, 76. C. Vleu gel, Zuidwesthoek, 84. C. Boerman, Australië, 88. P. van Acker, Jan de Groot, 89. H. Moens, Zeeuwsch- Vlaanderen, 90. K. van de Bent, Zeeuwsch-Vlaanderen, 99. A. Cloots, Middelkamp, 103. A. Schaalje, Zeeuwsch-Vlaanderen, 128. M. de Meester, Australië. Uitslag derde etappe: Oostburg- Oostburg; 137 kilometer in 3.16.16.: 1. N. Verhoeven, Gazelle, 2. H. Bouwman, Batavus, 3. A. Hassink, Amstel, 4. D. Klein, Gazelle, 5,. J. P. van Poppel, Gazelle, 6. W. Meijer, Batavus; 7. G.J.Antheunisse, Am stel, 8. R. Heeren, Gazelle, 9. G. Schipper, Batavus, 10. M. Stroosnij der, Batavus; 11. P. Pieters, R. en B. 12. W. Jennen, Gazelle, 13. J. van Dalen, Batavus, 14. F. Moons, Van Erp, 15. P. Kraakman, De Groot, 16. M. van de Hulst, Amstel, 17. D. van Oorschot, Driessen, 18. A. van Loon, Driessen, 19. L. van Beusighem, Van Erp, 20. M. Manders, R. en B. Zeeuwen: 29.K. de Nooijer, Middel kamp, 33. P. Hoondert, R. en B., 34. A. Verplanke, Zeeuwsch-Vlaande ren, 35. R. Verboom, Middelkamp, '45. H. Moens, Zeeuwsch-Vlaande ren, 47. A. Schaalje, Zeeuwsch- Vlaanderen, 63. R. Bijvank, Dries sen. Eindklassement: 1. N. Verhoeven, 2. H. Bouwman op 38 sec. 3. D. van Oorschot, op 1.09; 4. G. Schipper, op I.13; 5. J.P. van Poppel, op 1.19 sec.; 6. J. van Dalen, op 1.26 sec. 7. D. Klein, op 1.32 sec. 8. A. Hassink, op 1.34; 9. M. Stroosnijder, op 1.43; 10. G.J. Theunisse op 1.44; 11. M. van de Hulst, 12. M. Manders, 13. A. van Loon, 14. R. Heeren, 15. P. Pieters, 16. L. van Beusighem, 17. W. Jen nen, 18. J. Alberts, 19. F. Moons, 20. J. Verijssen, 26. K. de Nooijer, 28. P. •Hoondert, 30. A. Verplanke, 36. R. Bijvank, 41. N. Hage, 48. R. Ver boom, 65. A. Schaalje, 69. H. Moens. Van onze sportmedewerker NIEUWERKERK - De Zeeuwse damesselectie van trainer André Wurth heeft in Nieuwerkerk SKNWK met 4-0 verslagen. In de eerste helft scoorden voor de Zeeuwse se lectie Jacqueline van Assche (Veere), Christel van de Velde (Vlissingen) en Petra Vermeu len (Veere). Na de thee waren de gese lecteerde dames stukken ster ker dan SKWNK, maar scoor den toen toch slechts een keer. De treffer kwam op naam van Jacqueline van Assche. De Zeeuwsch-Vlaamse geselec teerde dames Heieen Hame link en Diana Broeckaert lie ten voor dit duel, voorlopig het laatste, verstek gaan. 1

de Stem | 1983 | | pagina 11