RUUD GEELS WINT II GEDING TEGEN JAMIN Waterpoloteam struikelt over eigen fouten Russische krachtpatsers laten Japanners gruwelen pril Ll< «KLASSEMENT Goede start van Raymond Brugman Definitief geen WK-honkbal in Oostephout Geen incidenten tijdens ploegentijdrit Hofland zevende Schorsing Pattinama DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 DUITSLAND 2 FC Wuustwezel wil Hans Neeskens RECHTER VERBIEDT BOKSDUEL Gelijkspel Argentinië Goethals praat met NAC over Dusbaba Etappe-zege van Roemeen T2 PAGINA GIDS1 DE STEM St T26 ZATERDAG 14 ME11983 Lino Ventura in panter getergd". - FOTO KIPPA De gangsterfilm van Claude Sautet met Lino Ventura en Jean-Paul Belmondo ver haalt van de gangster Abell I Davos, die met zijn gezin van Italië naar Frankrijk vlucht. Daar verliest hij zijn i vrouw en zijn vroegere makkers laten hem in de: steek. Als Davos met ge welddadige middelen de toe- j komst van zijn kinderen wil verzekeren, komt het tot een bloedig treffen met zijn vroeger maten. 20.15 Wat denk le Voor zijn anderhalf uur du rende showprogramma 'Wat denk je van 'revue'? heelt Harald Juhnke zich verze kerd van de medewerking van de rondborstige Ingrid Steeger, iedereen welbekend uit Klimbim. De roddelpers in Duitsland spreekt al van een nieuw droompaar, maar Harald en Ingrid zelf blijven er nuchter onder. Na al zijn dronken escapades probeert de Duitse televisie het weer eens met Juhnke. In zijn show ontvangt hij verder o.a. onze eigen Lee Towers en Mireille Mathieu. [21.45] De champion In de sentimentele Ameri kaanse film 'Casey's sha dow' met Walter Matthau draait het verhaal om een veelbelovend jong paard, dat getraind moet worden voor de 'All American Futu- rity'-race. Wanneer het paard bij een ongeval ge wond wordt, raakt de eige naar in een dilemma. Van ome sportredactie BREDA - NAC-spits Ruud j Geels is door de rechter in het i gelijk gesteld in zijn geschil I met de Oosterhoutse snoepfa- I brikant Jamin. De rechter oordeelde, nadat Geels tegen ie fabriek een kort geding had Langespanne, dat Jamin alle schriftelijk gemaakte afspra ken met Geels zal moeten na- komenterwijl de officiële ar beidsovereenkomst per 11 mei gis beëindigd kan worden be- schouwd. De rechter wilde niet zo ver gaan (voorlopig althans) dat hij Jamin verplichtte ook de mondelinge afspraken, die werden gemaakt tussen Ruud I Geels en de toenmalig presi dent-directeur Van Hees, na te komen. De rechter wilde daar- I toe eerst Van Hees zelf horen. Zoals bekend had Jamin een I stevige duit over voor de komst van Ruud Geels van PSV naar NAC. Het was dan look dankzij de finaniële in- 1 breng van het Oosterhoutse bedrijf dat Geels voor Vk jaar [tekende voor NAC tegen een I minimum contract. De rest (werd door Jamin, zo beloofde |indertijd Van Hees, bijgelegd 1 Geels zich voor het bedrijf Izou inspannen via PR-activi- I teiten. Dat deed de Haarlemse Ivoetballer bijvoorbeeld tijdens [dezesdaagse van Rotterdam. Op het moment echter dat |Van Hees bij Jamin op een zij-' [spoor werd gezet, was de liefde [vanuit Oosterhout voor Geels [over. Het bedrijf wilde van de |gemaakte afspraken niets beer weten. Vandaar dat [Geels naar de rechter ging. En |dus met succes. Helma Sanders-Brahms 'Duitsland, bleke moedei' (een dichtregel van Brecht) speelt zich af in het Duits land van 1939. Twee jonge mensen, Lene en Hans, wor den verliefd op elkaar en trouwen korte tijd later. Vrij spoedig daarna ver trekt Hans naar het front. Lene blijft alleen achter en bouwt een zelfstandig leven op. Ze weet met haar doch ter Anna door de oorlogsja ren heen te komen. Ze is zelfs zo onafhankelijk ge worden, dat ze zich, als Hans na de oorlog terugkeert, niet J meer aan het huisvrouwen bestaan kan aanpassen. 23.20 Django Relnhardt Precies dertig jaar geleden stierf de jazz-gitarlst Djan go Reinhardt, die tijdens zijn leven al een legende werd. Geboren als Franse zigeuner in een woonwagen, die toevallig in België stond, was hij als kind al een be roepsmusicus, die tussen Frankrijk, Spanje en Noord- Afrika heen en weer reisde. In dit portret halen o.a. de violist Stephano Grappen1' de acteur Daniel Gelin, de chansonniers Jean Sablon en Mouloudji en de platen producent Eddie Barclay herinneringen aan hem op- SERET (ANP) - De tweede ■etappe van de ronde van Itassillon in het Franse Pyre- lieëengebied voor amateurs le- |verde gisteren een overwin- op voor de Zwitser Da- luiel Wyder, die ook al de pro- |k had gewonnen. Peter id was de beste Neder- lltnder in deze zware etappe lover 103 kilometer, waarin de Limburger Armand van Mul- Itai vijftig kilometer voorop Irted. In de slotfase klapte hij [volledig in elkaar. De uitslag van de tweede |«appe is: 1. Wyder (Zwi) 102 |«m in 2.35.04, 2. Massard (Zwi) |'P30sec., 3. Amadeilh (Fra) op P' sec., Nederlanders: 7. Hof- |rad op 34 sec., 18. De Crom op 6-,31. Ducrot op 6.41., 32. Van ïs Klundert op 8.11., 35. Bartol |'P U.36., 51. Van Muiken op 19.04. J Algemeen klassement: 1. ■Reverdey (Fra) 5.42.31., 2. Mag- pin (Fra) op 1 sec., 3. Passin IBel) op2 sec., Nederlanders: 7. PeCrom op 2.39., 15. Hofland |0p 4.54., 21. Ducrot op 10.27., 28. IBartol op 11.08., 30. Van de Blundert 12.57., 37. Van Mul- f» op 18.16. 10.30 matinee In samenwerking met de j filmhistoricus en directeur van het film-museum chen, Enno Patalas, is »e tweede Duitse tv-net eri geslaagd een cople van ue film 'Het kabinet van Caligari' op te sporen, dieu> 1923 in de bioscopen dra*w en waarvan een uitzonder lijk goed negatief bewaar, is gebleven. Het ondersche met de versie van 1919/2" in de nieuwe titels en min - male coupures. ["ETBAL - De 32-jarige Ita- [tanse voetballer Roberto a van Juventus gaat j*>r Toronto Blizzards spelen. I( international speelt zijn Patste wedstrijd voor Juven- Rinde Europa Cupfinale te- l'n Hamburger SV op 25 mei -1 Athene. In 326 competitie- jjjdstrijden maakte de linker- TP'ts 130 doelpunten. Van een speciale verslaggever MALIBU - Het Nederlands waterpoloteam is door een ne derlaag met 6-7 tegen de Vere nigde Staten in de achterste gelederen terechtgekomen van het toernooi om de FINA-cup. Aan de top maakte het uitge kiend spelende West-Duits- land zich los van de concur rentie door met 9-8 te winnen van Italië. De ervaren West- duitse ploeg is met negen pun ten uit vijf wedstrijden vrij wel zeker van de toernooizege, al staat op de laatste dag nog de wedstrijd tegen het als tweede geklasseerkde Sovjet unie (op twee punten afstand) op het programma. Evenals in de vorige wed strijd tegen Cuba draaide het team van Denes Pocsik pas goed toen het tegen een vrij wel niet meer in te halen ach terstand aankeek. Van het eerste moment waren er teke nen dat de Hongaar er langza merhand in slaagt de clubmo ten van AZC en De Robben, die in de competitie en de play offs viermaal tegenover el kaar hebben gestaan, tot een eenheid te smeden. Het effect ging echter verloren door per soonlijke fouten en het ge brekkig uitspelen van eerf- man meer situatie. Het was de anders zo onver- zettelijke aanvoerder Ton Buunk, die in de eerste periode de beslissende fouten op zijn naam bracht. Eerst gaf hij Schroeder gelegenheid van twee meter in te schieten. Daarna liet hij zijn man lopen en vervolgens werd hij er uit gestuurd. Dank zij het goede doelverdedigen van De Bie le verde dat laatste geen treffer op, maar even later was het toch 0-3, toen Van Belkum bij een numerieke meerderheid slecht schoot en Robertson de counter benutte. Landeweerd luidde in de tweede periode het herstel in. De speler van De Robben scoorde 1-3 en gaf Buunk de pass voor een hoge intikbal (2- 3). Elementaire fouten deden het herstel echter teniet. Noor- degraaf, die geen schaduw is van de topscorer uit de Neder landse competitie, liet enkele malen zijn man gaan. Bij de stand 2-6 tekende zich zelfs een beginnend debacle af. De Amerikanen maakten echter de fout de voorsprong vast te willen houden in plaats van door te gaan. Landeweerd rea geerde onmiddellijk. Hij gaf tweemaal de wisselvallig spe lende Van Belkum een niet te missen kans en het was zelfs nog spannend geworden als hij de strafworp, die hij te ne men kreeg, niet recht tegen de doelman had aangeschoten. TTTiimTTIW Toen Buunk er echter uit moest lag Schroeder helemaal vrij om er 4-7 van te maken. In het laatste kwart toonde de ploeg van Pocsik karakter. Met een schot achteruit van zo'n vijf meter scoorde Lande weerd 5-7, Van Belkum maak te met een man meer 6-7 en met twee minuten en 25 secon den te spelen leek een gelijk spel weer tot de mogelijkhe den te behoren. De Amerika nen verdedigden echter knap. Pas zes seconden voor tijd ging er bij hen een man uit. Stan van Belkum lette in de commotie echter meer op de klok dan op het doel en hij schoot over. Daardoor werd Nederland een gelijkspel ont houden. ■H PRIM MANTUA (ANP) - De Zweed Tommi Prim ver trekt vandaag in de roze leiderstrui van de ronde van Italië. De ploeg van Prim won de eerste etappe van de Giro, een ploegentijdrit over 70 kilometer van Brescia naar Mantua. Voor de leden van de win nende ploeg was er een tijds- vergoeding in het individuele klassement van twee minuten en dertig seconden. De 72 kilo meter tussen Brescia en Man tua werden door de 'Bianchi's' afgelegd in 1.17.48, goed voor een gemiddelde snelheid van 53.984 kilometer per uur. De eerste etappe van de ron de van Italië verliep zonder incidenten. Donderdag werd de proloog-tijdrit verhinderd door een zitstaking van arbei ders, die protesteerden tegen de patstelling in de loononder handelingen. Van de grote Ita liaanse sportkranten kregen de demonstranten totaal geen sympathie. De Gazetta Dello Sport, verantwoordelijk voor de organisatie van de grootste wielerwedstrijden in Italië, schreef: „De Giro is op een on sportieve en schandalige ma nier geboycot. Deze actie was een belediging voor alle wie- lersportfans". De Corriere Dello Sport uit Rome meende: „De proloog in Brescia werd door bekrompen denkenden geruïneerd. Voor de eerste keer werd een groot sporteve nement in de arbeidersstrijd betrokken". Tommi Prim kreeg de eerste leiderstrui om de schouders. De Zweed hulde zich voor het eerst in zijn leven in het rose, hoewel hij daar in voorgaande edities dicht bij was. In 1980 eindigde hij als vierde, in '81 en '82 als tweede achter res pectievelijk Battaglin en Hi- nault. Prim boekte afgelopen zondag in de afsluitende tijd rit van de ronde van Roman- dië zijn eerste overwinning van het seizoen. Net voor het Van ome sportredactie BREDA - De kans dat Hans Neeskens volgend seizoen in België speelt is groot. FC Wuustwezel, onlangs promo verend naar de tweede klasse, wil pogingen in het werk stel len om de middenvelder van NAC naar de grensplaats te halen. Hans Neeskens, die ook in de belangstelling staat van het Schiedamse SW, zal een dezer dagen benaderd worden door de Belgische club. Saeftinghe wordt bekt' - FOTO ARCHIEF DE STEM t- Cornê Heeren (Sint Willebrord) 130 pnt, 2. Rainier Valkenburg (Bergen 107, 3. Bart van Est (Dinteloord) 106, 4. Hennie Rovers (Roosendaal) 103, 5. Wieme (IJzendijke) 100, 6. John de Crom (Hoogerheide) 88, 7. Rob Bijvanck |'j.;,,yent), 8. Renè Boeren (Sint Willebrord) 81,9/10 Jos Gevers (Rijsbergen), Re lt iiwti.v bergen) 75.11. Nico van der Klundert (Hoogerheide) 70,12. Jac van der "°°Wrheide) 64,13. Toon van der Steen (Bruinisse) 60,14. Kees de Nooijer (Aag- 51,15. Paul Jaspers (Sint Willebrord) 50; 1. Ruud Zijlmans (Oud-Gastel) 142 pnt, 2. Peter van der Klundert (Hooger- 't li»4 Jac van Trijp (Putte). Patrick Bol (Hoeven) 110,5. Patrick Tolhoek (Yer- ,0 (6 Jan Siemons (Zundert) 101, 7. J Nieuwkoop (Roosendaal) 88.10/11 Marcel (.■'./p'-.'kcj. John Leijs (Oud-Gastel) 84. 12. Johan de Bruijne (Rilland-Bath) 79, kJ™senberg (Terheijden) 78, 14. Edwin Rovers (Roosendaal) 71, 15. John van ™>len) 67, ijlïen i Hans Ooomen (Etten-Leur) 168 pnt, 2. Eric Koevotes (Sint Wille- 13 J Bol (Hoeven) 131, 4. Daan Luijckx (Sint Willebrord) 119, 5. B de Wit 6. p Mol ('s-Gravenpolder) 95,7/8 Stephan Rakers (Rijen), Corné van Rij- Ma 9. Frank Timmers (Prinsenbeek) 84. 10. A Polvorsa (Roosendaal) 83, lil tv Siemons (Zundert), A Goense (Ovezande) 80,13. Ruud Jongmans (Fijnaart) I Koole fs-Heerenhoek) 67,15. Nico Deijkers (Sint Willebrord) 65. begin van de ronde van Italië kwam hij in topvorm. Hij is naast de Italiaan Giuseppe Sa- ronni de grootste kanshebber. Prim wilde aanvankelijk van de ronde van Frankrijk, waar in hij debuteert, zijn hoogte punt van het seizoen maken. Zijn sponsor twist echter met de Tour-directie over de recla me voor de deelnemende ama- teurploegen. Het is best moge lijk dat Prims ploeg wegblijft uit de Tour. Prim kreeg nog aan aanlei ding zijn vormpiek naar voren te schruiven. Zijn ploeggenoot Silvano Contini, die vorig jaar Bernard Hinault bijna ver sloeg, leverde tot nu toe zulke slechte prestaties, dat hij on mogelijk als kopman kon die nen. Prim ruikt nu zijn kans om een grote prestatie te leve ren. „Ik rijd om te winnen. Als ik een kans heb, zal ik die grij pen. Nooit meer, door niets en niemand, zal ik me nog laten tegenhouden". Het is een pu bliek geheim dat de koele Zweed vorig jaar werd afge remd om zijn achteraf falende ploeggenoot Contini te steu nen. Die was tenslotte Italiaan en dat telt bij de tifosi toch iets meer. Zelfs als steun en toe verlaat finishte Prim nog voor zijn kopman. De uitslag van de eerste etappe, een ploegentijdrit, is: 1. Ploeg Fe- retti (Prim, Contini, De Wolf) 72 km in 1.17.48 (gem. 53.984km/u), 2. Ploeg Cribiori (Gavazzi, Freuler) op 32 sec., 3. Ploeg Vanucchi (Mo- ser, Lang) op 38 sec., 4. Ploeg Bar- tolozzi (Baronchelli) op 46 sec., 5. Ploeg Algeri (Saronni) op 48 sec., 6. Ploeg Boifava (Battaglin, Visenti- ni) op 1.26., 7. Ploeg Poggialli (Van Impe, Pirard) op 1.35., 8. Ploeg Franchini (Lejarreta) op 1.53., 9. Ploeg Montanelli (Braun) op 2.10. Na de ploegentijdrit, waarin werd gereden voor tijdvergoedin- gen, kwam het eerste algemeen klassement er als volgt uit te zien: 1. Tommi prim (zwe) 1.17.48 2. En- nio vanotti (ita) z.t. 3. Alf saeger- sall (zwe) z.t. 4. Alessandro paga- nessi (ita) z.t. 5. Silvano contini (ita) z.t. 6. Serge parsani (ita) z.t. 7. Valerio piva (ita) z.t. 8. Urs freuler (zwi) op 10 sec. 9. Mario noris (ita) z.t. 10. Pierino gavazzi (ita) z.t. 11. Giovanni renosto (ita) z.t. 12. Wla- dimiro panizza (ita) z.t. 13. Paolo rosola (ita) z.t. 14. Giancarlo casi- raghi (ita) z.t. 15. Walter dele case (ita) z.t. 17. Francesco moser (ita) op 20 sec. BLOEMENDAAL (ANP) - Raymond Burgman, de jong ste deelnemer aan de het toer nooi om het Nederlands kam pioenschap vrij spel in Bloe- mendaal, tekende in de eerste ronde voor de beste verrich ting. Burgman stootte tegen zijn jeugdige collega Jelle Pijl de benodigde vijfhonderd ca ramboles in twee beurten bij een. De biljarter uit Baarn, die donderdag juist zijn negen tiende verjaardag had ge vierd, maakte indruk met een slotserie van 496.1n de tweede partij zegevierde Burgman eveneens. Nu overMaarsman. De favorieten voor de laat ste ereklassetitel van dit sei zoen, Piet Vet en Jos Bongers, gingen in Bloemendaal rustig van start. Vet, de titelverdedi ger in het libre, maakte zich niet druk over de tegenstand van Willem Maarsman uit Rotterdam en ging na vier beurten uit. Maarsman stond toen nog op het schamele to taal van elf. Jos Bongers, dit seizoen nog zonder aanspre kend succes, won in de qua moyenne zwakste partij van de middag van Wim van De venter. De Nijmegenaar had vijf beurten nodig om Van De venter aan de kant te schuiven 500-257. Bongers herstelde zich gisteravond door zijn par tij tegen Velthuis in een beurt uit te maken. Harrie van de Ven tenslotte klopte in de eerste ronde Ben Velthuis. Van de Ven moest daarvoor drie keer naar de grote tafel: 500-145. De uitslagen van de eerste ron de: Bongers De uitslagen uit de tweede ron de zijn: Vet Van Deventer Bongers Velthuis Burgman Maarsman Van der Ven Pijl 500 4 323 125.00 4 38 18.00 500 1 500 500.00 77 1 77 77.00 500 2 496 250.00 82 8 4.00 500 6 244 83.33 47 6 32 7.83 De ploeg van Bianchi op weg naar de zege in de ploegentijdrit. - FOTO AP Van Deventer Velthuis Van de Ven Vet Maarsman Burgman Pijl 500 5 293 100.00 257 5 86 51.40 145 3 137 48.33 500 3 440 166.66 500 4 426 125.00 114 10 2.75 500 2 496 250.00 44 2 39 22.00 LOS ANGELES (ANP) - Een rechter in Los Angeles heeft de voor morgen vastgestelde bokspartij om het wereldkam pioenschap (WBC-versie) in het zwaar-vedergewicht tus sen Bobby Chacon en Corne lius Boza-Edwards verboden. Wereldkampioen Chacon had aanvankelijk contracten getekend voor een titelgevecht met Camacho voor een beurs van bijna 600.000 gulden. Hij ging daarna echter een tweede overeenkomst aan voor een partij met Edwards, waarvoor hem meer dan het dubbele werd geboden. Van een speciale verslaggever PARIJS - De triomftocht van de judoka's uit de Sovjet- Unie tijdens de Europese titel strijd, wordt door enkele tien tallen Japanners nauwlettend gevolgd. De vertegenwoordi gers van het land, dat een eeuw geleden de bakermat van deze tak van sport was, kunnen over vijf maanden, als het in Moskou om wereldkam pioenschappen gaat, niet voor onvoorziene verrassingen worden geplaatst. Ze zijn ge waarschuwd. Het krachtjudo uit de Sov jet-Unie was op de tweede dag ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Pattina ma van Excelsior, die afgelopen weekeinde een rode kaart kreeg, een schorsing van vier wedstrijden onvoorwaardelijk en een boete van 125 gulden opgelegd. Van de Veen van Willem II kreeg een wedstrijd onvoorwaar delijk en mag tot 1 december van dit jaar geen aanvoerder meer zijn. van net op een na belangrijk ste toernooi van het seizoen, goed voor goud (Vitali Pes- niak) en brons (Sjota Tsjaba- reli). Het eerste Europese kam pioenschap voor een niet-Sov- jet kwam gisteren in handen van 'armklem-specialist' Neil Adams uit Groot-Brittannië. Bert Verhoeven eindigde in het middengewicht (tot 86 ki logram) als vijfde. Rob Henne- veld, de Nederlandse repre sentant in het halfmiddenge- wicht (tot 78 kilo) werd in de herkansing uitgeschakeld. De Japanse waarnemers verachten in feite de manier waarop 'hun' sport in de Sov jet-Unie wordt beoefend. De techniek en de snelheid heb ben in de Sovjet-variant plaats gemaakt voor kracht door kilogrammen. Met enige voldoening constateerden de Japanners dan ook dat Tsja- bareli, die zich van allerhande worsteltechnieken bediende, niet voor de finale plaatste. De Olympische kampioen in de klasse tot 78 kilo werd de pas afgesneden door de verrassen de Fin Seppo Mylylla. Op de misstap van Tsjabareli na, boekten de Russen tijdens de eerste helft van het toernooi in Parijs een perfecte score. Met drie keer goud evenaarden zij al de winstrekening van vorig jaar in Rostock. SANTIAGO (ANP) - Het Ar gentijnse voetbalelftal heeft in Santiago een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Chili ge lijkgespeeld: 2-2. Bij de rust leidde Chili door een treffer van Orellana in de 36e minuut. Alonso maakte twaalf minu ten na de hervatting uit een1 strafschop gelijk en tien mi nuten voor het einde gaf Ga- reca de Argentijnen een voor sprong. In de 82e minuut bracht Castec de partijen weer op gelijke hoogte. BREDA - Raymond Goethals, trainer van Standard Luik, zal vanavond in Breda te wed strijd NAC-Feyenoord bijwo nen. Het ligt in de bedoeling dat hij na dit duel met een be stuurslid van NAC zal praten over de transfersom van Johnny Dusbaba, die nog eigendom is van Standard. De Luikse club vraagt 250.000 gul den voor de Nederlander. Over dat bedrag wordt nu onder handeld. Goethals zal meteen Michel Valke bekijken, die Feyenoord verlaat omdat hij voor de Rot terdamse club te duur is. Val ke keert terug naar PSV, dat hem aan Feyenoord had uitge leend. PSV wil Valke echter verkopen. Sport in 't kort WIELRENNEN - De West- duitse amateur Werner Stauf won de derde etappe van de Pijl van het Zuiden voor zijn landgenoot Peter Hilse. Zijn landgenoot Hartmut Boelts behield de leiding in het alge meen klassement voor de Deen Per Pedersen. ATLETIEK Na een pauze van twintig maanden ver schijnt de Amerikaanse 'we reldrecordhouder op de 400 meter horden Edwin Moses weer op de sintelbanen. Moses start in wedstrijden in Modes- to. Van onze sportredactie OOSTERHOUT- Een tijd lang heeft het bestuur van de Oos terhoutse honk- en softbalver- eniging Gambro Twins, de stille hoop gehad enkele wed strijden naar zich toe te kun nen trekken, van het WK- honkbal wat in 1986 in Neder land wordt gehouden. „De vooruitzichten waren zo rooskleurig. De accomodatie van de Twins behoort tot de betere van Nederland en om dat vanuit de bond de toezeg ging was gedaan dat er enkele wedstrijden in het zuiden worden gehouden hadden we toch hoop in die richting. Daarnaast is het binnenhalen van dergelijke wedstrijden een leuke opsteker geweest er gens naar toe te werken", al dus de enigsins teleurgestelde secrataris Wim Loeve. „De ga rantie die de honbalvereniging PSV uit Eindhoven, kon geven voor aanpassing van de acco modatie was doorslaggevend. Zo is bij hun uitbreiding nood zakelijk van tribune, hekken, parkeergelegenheid, scorebord en terreinverlichting. Dit alles was voor ons geen haalbare* kaart", aldus Loeve. Naast de wedstrijden in Eindhoven wordt er gespeeld in Rotterdam bij Neptunus, in Utrecht bij Ola UW en in Haarlem in het Pim Mulier- stadion. FORST (ANP) - De Roe meen Mircea Romascanu' heeft gisteren de vierde etappe van de Vredeskoers gewon nen. De rit ging over 175 kilo meter van Poznan in Polen naar Forst in Oost-Duitsland. De 30-jarige Romascanu versloeg twee medevluchters in de sprint. De Portugees Luis Teixeira werd tweede en de Mongool Zedendambyn Gan- bold derde. Aan de kop van het algemeen klassement veran derde niets. Oleg Sjoesjda uit de Sovjet-Unie bleef eerste. De vijfde etappe van de grootste wegwedstrijd voor amateurs gaat vandaag over 180 kilome ter van Forst naar Oost-Ber- lijn. De uitslag van de vierde etappe van Poznan naar Forst is: 1. Mir cea Romascanu (Roe) 175 km in 4.06.32 (met bon. 4.06.22), 2. Luis Teixeira (Por) z.t. (met bon. 4.06.26), 3. Zedendambyn Ganbold (Mong) op 20 sec. (met bon. 4.06.49), 4. Uwe Raab (OD1) op 1.36,5. Bert Wekema (Ned) z.t., 6. Ron Snijders (Ned) z.t., 7. Claude Carlin (Fra) z.t„ 8. Jeff Bradley (VSt) z.t., 9. Oleg Sjoesjda (Sov) z.t., 10. Cornel Nicolae (Roe) z.t., 15. Teun van Vliet (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Oleg Sjoesjda (Sov) 15.36.30, 2. Pjotr Oegroemov (Sov) op 8 sec., 3. Falk Boden (OD1) op 9 sec., 4. Bert We kema (Ned) op 14 sec., 5. Andrzej Serediuk (Pol) op 20 sec., 6. Gerrit Solleveld (Ned) op 22 sec., 7. Thur- low Rogers (VSt) op 23 sec., 8. Ta- deusz Krawezyk (Pol) op 35 sec., 9. Teun van Vliet (Ned) op 36 sec., 10. Henk van Weers (Ned) op 47 sec. OLYMPISCHE SPELEN - In ternationaal Olympisch Comi té-voorzitter Samaranch en wereldvoetbalpresident Have- lange hebben in een gesprek te Zurich gesprobeerd de ge schillen op te lossen over het Olympisch voetbaltoernooi. De uitkomst wordt door Have- lange en de zijnen meegeno men naar de vergadering van de FIFA volgend weekeinde in Stockholm. Het ging om de deelname van profs aan de spelen, die niet eerder in een wereldkampioenschap uit kwamen. (ADVERTENTIE) Start uw vliegvakantie goed en ga per trein via de Schiphollijn naar Schiphol. Géén file- vertragingen, géén parkeer-perikelen, maar wél kans op een hoofdprijs van f2.500,- of een van de andere vele geldprijzen in de Vlieg-Trein-Kwis. Vraag uw reisbureau of een NS-Reis- en inlichtingen bureau om het wedstrijd- formulier. De Schipholtrein, uw vokantietrein.

de Stem | 1983 | | pagina 19