n. TOBEDRIJF OM V-A-G Deelnemersveld sterker dan ooit Tennis in Oost-Souburg errassing Roeland Dagprij s De Boks DE ude :n. B.V. KNAPPE ZEGE BYH TOPSPANNING IN AFDELINGSYOETBAL Record van Ron Abuijs Jeugdbiljarten f 17.395.- 1 18.395.- I 22.395.- I 23.400.- I 15.395.- f 19.795.- I 17.195.- I 18.395.- Passement Overwinning Yan Cadsand De Bruin vierde Ponyruiters naar Abecoude Concours in Zaamslag uitgesteld Trimkoersen in Biervliet De Krijg er Gelijkspel in Terneuzen PAGINA SPORT 2 Haarmanweg 56 50-18888 JZEN ngstijden: Wij bieden u topkwaliteit voor een concurrerende prijs \U TENTEN ZONDAGS GEOPEND Vierde plaats De Schelde Progr amma Comité M2 )Oït[ Maak een mooie kans op één van de A79 UNSPAG 11 ME11983 T14 i 0 km 1975 0 km 1976 0 km 1975 i0 km 1976 0 km 1976 0 km 1974 0 km 1975 1.900.- 2.200.- 2.200.- 1.750.- 1.400.- 1.400.- 1.500.- £'ES O nei 10.00 tot 21.00 uur mei 10.00 tot 17.00 uur 3000 m2 showruimte Opblaasbare badjes Barbecues Slaapzakken Strandartikelen Tuinschommels Droogmolens Kampeeraccessoires Reparatie aan tenten iwermg Tentenfabriek el. 01 172-1665 Vanuit België 00/31.11.72.16.65 Van onze sportmedewerker I GOES - Het deeinemers- veld van de Internatio nale Ronde van Midden- Zeeland, zaterdag 14 mei, is sterker dan ooit. Onder de 175 deelnemers, ver deeld over 17 ploegen, be vinden zich vele renners met klinkende namen. Zo zijn voor de ploeg jost Jan Raas, Cees I Priem, Bert Oosterbosch, I Leo van Vliet en Peter I Winnen van de partij. De formatie van Pred de I Bruyne heeft naast Hen- I nie Kuiper en Adrie van I der Poel het jonge Belgi- I Sche talent Eric Vande- [raerden in de gelederen. I Uiteraard blijft ook Joop I Zoetemelk een trekpleis- I ter van formaat, evenals I de Ier Sean Kelly, die in [dezelfde Franse ploeg zit [als onze landgenoot Ste- Iven' Rooks. Jos Schipper, [dit voorseizoen weer uit- stekend op dreef, is de hopman van de ploeg van [jos Elert, terwijl bij de formatie van Jac de Goe- de Johnny Broers, Heddy hieuwdorp en Aad van [den Hoek veelbelovend [zijn. Ook Freddy Maer- js is weer present, net s zijn landgenoten Da- Iniël Willems, Eddy Plan- IkaertenLucGolijn. De rit gaat over 240 ki- lometer met als start- plaats Vlissingen, waar |de renners om 11.30 uur [vertrekken. Ze worden om 16.45 uur aan de finish [in Goes verwacht. Daar wordt een interessant af- Iwachtingsprogramma [afgewerkt voor ama teurs, die vier reeksen achter demies zullen rij ten. Het publiek aan de ■Bergweg in Goes staat ■trouwens toch een ■boeiend schouwspel te ■wachten, want de ronde- [renners passeren er zes maal. Nadat de renners hun [route hebben afgelegd [over Walcheren en "oord-Beveland wordt ■rond 13.50 uur Goes be reikt. Er is dan 84 kilome ter afgelegd. Vervolgens [doen de renners oostelijk |Zuid-Beveland aan Kruiningen, Waarde, irabbendijke, Yerseke) lom via Wemeldinge op- Inieuw koers te zetten [naar Goes. Daar staat de toeede doorkomst ge pand om 15.11 uur. Dan duikt het peloton de Zak van Zuid-Beveland in (Kwadendamme, 's Hee* renhoek, Ovezande) en als de renners even na vieren weer in Goes te rugkeren, zijn 176 kilo meter afgelegd. Tenslotte volgen nog de drie lussen via Kloetinge, Kapelle en Wemeldinge naar Goes. Van onze tennismedewerker OOST-SOUBURG - Vandaag starten voor de vierde achter eenvolgende maal op de banen van TC Souburg de Zeeuwse districts-jeugdkampioen- schappen tennis. Evenals in voorgaande jaren wordt ge speeld in de categorieën tot en met 12 jaar en tot en met 16 jaar. De twee Animo-spelers Tim van Dijk en Mark Albers zul len elkaar opnieuw moeten bekampen bij de oudste jon gens, als tenminste de wed strijden verlopen volgens de plaatsingen. Respectievelijk derde en vierde werden ge plaatst Ard Breure (TSI) en Ronald Baarends (Ludo et Emergo), terwijl Peter-Heinz Schoolkate (MLTC), Mark Zuidweg (TSI), André Goede- gebure en Bart Felius het achttal vol maken op het sche ma van 32. Hetzelfde schema geldt voor de meisjes. Barbara du Fossé uit Sluis staat boven aan, met Martine van Maarle- veld als tweede en Annemarie Verrijzer (TSI) als derde. In dit rijtje had wellicht ook Martine Nijsten uit Terneuzen kunnen staan, maar zij moest wegens ziekte afzeggen. Karin van Maarleveld, Corina van der Borgt (TSI), Jeannet En gelse (Souburg), Liesbeth Voe ten (Bongerd) en Judith van de Berge (TSI) besluiten de rij van de acht beschermde plaat sen. In de jongste leeftijdsgroep staat Sandra Begijn uit Hulst als eerste getipt, met als moge lij ke tegenstandster in de fi nale Angela Latuheru (Sou burg). Elizabeth Buijs en Ellie Cijvat moeten trachten in de halve finales de favorieten te onttronen. Annemiek van Dijk (Animo), Emerance van Win- gen (Kapelle), Isabella Leen houwers en Sandra van Keu len (beiden uit Sluis) werden als vijfde tot en met achtste geplaatst. Bij de jongens moet Jeroen Verstraeten dit seizoen trachten de titel binnen te ha len. Gyon Asselman uit Kloos- terzande staat als tweede ge tipt en zou best eens voor een verrassing kunnen zorgen. Stefan Steyaert (Ludo et Emergo), Vincent de Kerf en Marcel Wisse (Animo) staan als derde tot en met vijfde in geschat op het schema van 64. De finales zijn gepland op zondag. Ronde Midden-Zeeland Van ome sportmedewerker GOES - Drie renners uit eigen provincie hebben tot nu toe met de bloemen gezwaaid in de Internatio nale Ronde van Midden-Zeeland. In 1959 triom feerde Miel Verstraete uit Eede in de eerste editie. Dies Kosten uit Kapelle zegevierde in 1965 en in 1970 bereikte Cees Priem uit Wemeldinge als eerste de eindstreep in Goes. Alle drie genoemde renners waren amateur toen zij succes oogsten. Van hen is alleen Cees Priem nog actief in het métier. Tot en met 1973 werd de ronde trouwens alleen door amateurs betwist. Daarna kwamen profs in actie. Eerst in het kader van de Profronde door Nederland, terwijl de laatste jaren het organisatie comité een geheel zelfstandige van stad-tot-stad-wedstrijd creëerde. De 44-jarige Miel Verstrae te, ijzervlechter van beroep, analyseert zijn triomf van destijds als volgt: „Ik zat in een sterke kopgroep met onder andere de toen befaamde Ab Geldermans en Coen Niesten. Vooral hen vreesde ik het meest in een eventuele eind sprint. En omdat ik toen een bijzonder goede dag had, koos ik voor een solotoer op zo'n vier kilometer voor de meet. Ik pakte 25 seconden en hield die vast". Als amateur was Verstraete een sterke renner. Het feit dat hij in de nationale selectie werd gekozen, is daavan een duidelijk bewijs. In 1961 stapte de man uit de grensstreek over naar de onfhankelijken (een categorie die later werd opge heven) en kort daarop werd hij prof. In de ploeg van Pel- forth had de altijd van energie bruisende Zeeuw onder ande re Jan Janssen als collega. Tot een doorbraak in het profmi lieu kwam Verstraete echter niet en hij verdween in 1963 van het toneeel. „Ik was toen nog maar 23 Jos Schipper; troef dicht bij huis. - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze tafeltennismedewerker ^MBORG - Tijdens de Nederlandse jeugdkampioenschap- J?feltennis, die afgelopen zondag werden gehouden, zijn "'Iels terechtgekomen bij Zeeuwse spelers. Verrassend was 'laaie zege in het dubbelspel pupillen-jongens, die de Ter- Be"aar Peter Roeland samen met zijn gelegenheidspartner far Mol (Iduna) behaalde. 'a winst in de halve finales op de als eerste geplaatsten Tim 'steenbergen en Gerard Bakker jr. van Avanti, beiden spe- 111 de landelijke seniorencompetitie, sloegen Roeland en Mol •'eindstrijd hun slag door Geert Verhaegh en Eric Mooij J:"»eluwe) te verschalken. t Ie meisjes-welpen wist de Middelburgse Ranate Louws 1) de enkelspeltitel in de wacht te slepen na winst in de Pr'jd op Liesbeth Konijn (Noordkop). Zij pakte samen met denote Inge Treebusch (MZ) ook de titel in het dubbelspel. a onze sportmedewerker - in het Zeeuwse ,,:ment voor liefhebbers/ lanen heeft Sjaak de Kok wsuie verstevigd na zijn nijf wedstrijden luidt J&meen klassement: 1. l .de Kok 38 punten, 2. 'de Feber 29, 3. Ko Tol- Marius Dij kwel 17, .^Steenbakker 13,6. Chris •j Bergh 11, 7. Frans rd 11, 8. Wim Wielhou- 7 Henk Kuiper 10, 10. van der Vlist 10. Van onze zeilmedewerker HOEK - De watersportvereni ging Vremdijck hield op De Braakman de eerste wedstrijd van het seizoen. De zeilboten moesten nog een weekje wachten, want het was op deze eerste wedstrijddag uitslui tend een aangelegenheid voor de surfers. Jackie de Boks be haalde de dagprijs. Algemeen dagklassement: 1. J. de Boks, 2. S. de Relle-Rem- brandt, 3. L. Pepermans. jaar, maar zag in de wieler sport toch niet genoeg moge lijkheden om een goede boter ham te verdienen. Ze smeten toen nog niet zo met geld". Hoewel Verstraete vroeg af haakte als wielrenner heeft hij veel prettige herinneringen bewaard aan zijn loopbaan. Hij reed onder andere de Tour de l'Avenir en deed de Ronde van Tunesië twee keer, maar zijn overwinning in de Ronde van Midden-Zeeland was wel één van zijn mooiste beleve nissen. De nu 38-jarige Dies Kosten, textielimporteur van beroep, is dezelfde mening toegedaan. „De Ronde van Midden-Zee land blijft een zwaar karwei voor elke coureur", zegt hij. „De wind is wel het grootste obstakel in deze klassieker. Velen hebben zich dan ook al verkeken op deze wedstrijd". Kosten toonde zich in 1965 de rapste van een kopgroepje van zeven. Kosten sloot op 21-jarige leeftijd een glanzende ama teurperiode af en werd prof in de ploeg van Caballero. Even als Verstraete boekte hij één zege als beroepsrenner. Ook hij bereikte de top niet en zwaaide af, nadat hij vijf jaar tussen de broodrijders had ge koerst. Hij zegt nu: „Ik kon niet berg op rijden. De Lim burgse heuvels waren al hoog genoeg voor mijmaar in feite is dat niet voldoende om goed in de kijker te komen". Cees Priem, van wie inmid dels bekend is dat hij eveneens schrik heeft van de cols, maar op vlakker terrein het grqte werk aankan, heeft er al wel een succesvolle profcarrière opzitten. Zij amateurzege in de Ronde van Midden-Zeeland in 1970 kwam tot stand via een briljante solo. „Bij Wemeldin ge, op zo' negen kilometer voor de finish, ontnsapte ik uit een kopgroep van een man of tien". Priem, die destijds als ama teur ook reeds furore maakte (hij won diverse klassiekers en Olympia's Tour) ziet het als 32-jarige prof nog steeds zit ten. „Zolang ik nog goed mee kan, denk ik niet aan stoppen". Over zijn kansen in de komen de Ronde van Midden-Zeeland laat hij zich liever niet uit. „Ik doe mijn best om te winnen, maar die zullen er wel meer zijn", legt hij laconiek uit. „Jan Raas bijvoorbeeld en Jos Schipper, om alleen een paar Zeeuwen te noemen. Reken er maar op dat de finale weer keihard zal zijn. Ik hoop daar in mijn mannetje te kunnen staan". Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - Vennen uit Dongen is bij de heren-1 win naar geworden van een ge slaagd waterpolo-toernooi van de Terneuzense vereniging Schelde. De Brabanders haal den het op doelsaldo tegen Ganze en Numansdorp. Het organiserende Schelde, dat won van Oceanus Aalsmeer, moest met een vierde plaats genoegen nemen. Bij de dames ging de winst naar Krabben uit Bergen op Zoom. Het moest alleen een punt afstaan aan Vennen. Bij de heren-2 ging de zege naar Ganze. Hieronymus kwam bij de aspiranten-1 en Krabben bij de aspiranten-2 als eerste uit de bus. De eindstanden: heren-2: Ganze, Schelde, Zeelandia, Scheldestroom; aspiranten-1: Hieronymus, Schelde, Krab ben, Zuidwesthoek; aspiran ten-2:» Krabben, Schelde A, Schelde B, Scheldestroom; he ren 1: Vennen, Ganze, Nu mansdorp, Schelde, Oceanus; dames: 1. Krabben, 2. Vennen, 3. Breda 2, 4. Schelde, 5. Ocea nus. Cees Priem; ooit winnaar bij de amateurs, nu kanshebber bii de profs. Van onze basketbalmedewerker HULST - Dat de junioren van BV Hulst een speciale plaats in het Zeeuwsch-Vlaamse basketbal innemen, was al iang bekend. Het beste bewijs werd afgelopen vrijdag gele verd via een schitterende overwinning op Scheldesport 1. Ook over de Schelde is BVH een grote naam geworden: de titel van het rayon Zeeland kon eveneens op het conto van Hulst bijgeschreven worden. En de triomftocht breidt zich stilaan ook uit over de provin cie-grenzen. Het eerste team dat hier op pijnlijke wijze op gewezen werd, is de Limburgse kam pioen Coveco, die samen met BVH de eerste wedstrijd van het driehoekstoernooi (inzet twee plaatsen in de hoofdklas junioren) verzorgde. BVH liet geen enkele twijfel bestaan omtrent de ware bedoelingen: in een snel tempo werd de man-to-man-verdediging van Coveco volledig uitgespeeld. Doordat de wedstrijd zich vol trok op het grote veld (boven dien in twee keer twintig mi nuten zuivere speeltijd) kon Hulst zich een zee aan ruimnte scheppen en via feilloos uitge voerde breaks keer op keer scoren. De verdedigende re bound was steeds voor Ben van der Zaal, waarop de snel sprintende Maurice Timmer mans en vooral De Meurichy (22 punten) de fel begeerde puntjes konden scoren. In deze eerste helft liep het bij Hulst als een trein en een afgang dreigde voor Coveco. Vijf minuten na rust stond het reeds 46-29 voor BVH. Op dat moment besloten de Limbur gers over te schakelen op de zone-verdediging en met re sultaat. Hulst kwam niet meer tot scoren en Coveco vocht te rug tot 55-55 in de laatste mi nuut. Dankzij de ijzeren zenu wen van Rob van Bremen (13 punten) kon Hulst een ver diende 58-55 overwinning in de wacht slepen. De dames van BC Sas 2 kwamen afgelopen weekeinde uit in twee bekerwedstrijden. Zoals bekend heeft trainer Pe ter Vaal voor de gelegenheid twee teams op de been ge bracht. BC Sas 1 speelt onder leiding van international en Beveren-speelster Christine de Bruin basketbal op topni veau, maar de reserve-ploeg moet nog een beetje wennen. Vooral vrijdagavond tegen Operatie 1 kwam dit duidelijk naar voren. Tegen de gerouti neerde dames uit Oostburg was het zwaar verdedigen, terwijl er feitelijk geen ruimte gelaten werd om tot aanvallen te komen. De uitslag (36-12 in het voordeel van Operatie '71) viel dan ook nog mee voor Sas. Tegen Operatie '71 2, dat na afloop van het seizoen nogal wat veranderingen ondergaan heeft, kreeg BC Sas 2 wat meer ruimte voor combinaties. Die werden dan ook uitste kend afgerond: 26-12. DEN HAAG - Johnny van Cadsand wist tijdens een lan delijk toernooi voor jeugdli- centiehouders in Den Haag de zege te pakken bij de 11-jari- gen. De Westdorpenaar deed dit met een indrukwekkende solo. In dezelfde categorie reed Jean-Pierre Fortrei naar een achtste plaats. Bij de 8-jarigen reed Wil- mar van de Berghe naar een zesde plaats en Richard van Cadsand naar een tiende. Ro bert Nijs werd tiende bij de 9- jarigen. Een knappe klasse ring was er voor Serge van Boven bij de 10-jarigen. Hij werd vierde. Chantal van Wa terschoot werd in deze leef tijdsklasse negentiende. Bij de 13-jarigen was er slechts één vertegenwoordiger van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen: Edwin van Wa terschoot. Hij klasseerde zich als tiende. Van onze sportmedewerker GOES - Het afwach- tingsprogramma op het Bergweg-parkoers in Goes begint om 12,30 uur met een wedstrijd over 40 kilometer voor trimmers. Tussen 14.00 en 16.00 uur komen zo'n twintig ama teurs in actie achter der- nies. Voor hen staan vier manches op het program ma. Naast vedetten als Ga by Minneboo en Matthieu Pronk zal ook een aantal Zeeuwen van de partij zijn, zoals Ko Blok, Jan Poley, Ronnie Karelse, Pièrre Raas, Thijs Fase en Eric Amperse. Als gangmakers tijdens de dernykoers fungeren on der andere Noppie Koch, Bruno Walraven, Joop Zijlaart en Maurice de Boevere. Van onze sportmedewerker GOES - Het actieve co mité dat dit keer gestalte geeft aan de Internatio nale Ronde van Midden- Zeeland, bestaat uit: Piet Louwerse, voorzit ter/pubilciteit; Marco Eversdijk, penningmees ter; Ad Verburg, secreta- ris/vice-voorzitter; Jan Polderman, technisch ad viseur; Adrie Klaasse en Jo Bouwman, beiden ma nager; John Schrier, huishoudelijke dienst; Jan Nagelkerke en Adrie de Jonge, beiden kara vaanleiding; Piet Janse en Ad van Loenhout, bei den technische dienst. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland, eerste klas: Zeelandia-Oost- burg, Hulsterloo-Renes- se, Philippine-Noorman- nen, Corn Boys-Robur, Lewedorpse Boys-SDO, Sluis-Volharding. Aan vang wedstrijden 14.30 uur. KORFBAL Promotieklas C: Achil- les-Tjoba. Eerste klas: Luctor 1-A11 Ready 1, aanvang 16.00 uur. Twee de klas: Zaamslag-Ani- mo 3, aanvang 16.00 uur en TOGO-Atlas, aanvang 16.00 uur. BASKETBAL Vrijdag 13 mei: De Veer- hoek Oostburg, aanvang 19.45 uur: Operatie'71-BV Hulst 2 (heren); aanvang 20.45 uur: Opera tie'71 2- BV Hulst (dames). Zaterdag 14 mei: Den Dullaert Hulst, aanvang 19.30 uur: BV Hulst 1- Voorwaarts (heren) en BC Sas 1-Scheldesport (dames); aanvang 20.30 uur: BV Hulst 2-BC Sas (heren) en BV Hulst- Voorwaarts (dames). TENNIS Zondag 15 mei: landelijke mixed-competitie tweede klasse: SBOZ 2-Ludo et Emergo 1; TSI 1-Smash 1; derde klasse: Huybergen 1-Axel 1; Ludo et Emergo 2-Hulster Ambacht 1; Schelde 2-Animo 1; vier de klasse: MLTC 3-Sjef 1; Animo 2-Souburg 1; Dri ve 1-Animo 3; herencom petitie tweede klasse: Sluis 1-Roosendaal 1; derde klasse: Animo 1- Kapelle 1; vierde klasse: Drive-Vogelvlucht; Kruiningen 1-Tiola; vijf de klasse; Hulster Amb. 1-Souburg 1. Zaterdag 14 mei: dis- tricts-herencompetitie hoofdklasse: Zaamslag 1-Drive; Con Forza-Ani- mo 1. Van onze sportmedewerker ASSEN - Jean-Paul de Bruin is op de vierde plaats geëin digd in het nationaal jeugd kampioenschap kader 38/2. De Hulsterse biljarter ver overde vier matchpunten en scoorde een moyenne van 24.20. Zijn hoogste serie be droeg 119 caramboles. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Op hemel vaartsdag wordt de laatste competitieronde afgewerkt in de eerste klas afdeling van het zondagvoetbal. Ondanks het feit dat koploper Lewedorpse Boys en Philippine al zeker zijn van promotie is de titel strijd nog niet beslist. Pakt Lewedorpse Boys in het thuisduel tegen SDO één punt, dan kan het kampioens feest gevierd worden. SDO moet ook zeker één punt pak ken om niet de kans te lopen voor directe degradatie in aanmerking te komen. Als Hulsterloo, dat op één punt achterstand staat, thuis van Renesse wint, dan komt het op gelijke hoogte met SDO en volgt een beslissingswedstrijd. Om die te ontlopen moet SDO winnen bij de koploper. Zou dat gebeuren, dan kan Philip pine, mits het thuis van Noor mannen wint, op gelijke hoog te komen met Lewedorpse Boys en dient er voor het kam pioenschap een beslissings wedstrijd gespeeld te worden. Bij winst van Hulsterloo moe ten ook Volharding (uit tegen Sluis) en Noormannen (op be zoek bij Philippine) een punt pakken om een na-competitie voor degradatie te ontlopen. Van onze atletiekmedewerker AMSTERDAM - Dynamo-ve teraan Ron Abuijs leverde in de marathon van Amsterdam een uitstekende prestatie. Hij wist achter Jan Honkoop (Hel las) als tweede veteraan bin nen te lopen in de sterke tijd van 2 uur 32 minuten en 11 se conden. Daarmee verwees hij het provinciaal record - 2.33.07 - naar de archieven. Boven dien won hij het prestigeduel met zijn clubgenoot Wim Kal- jouw, die als negende eindigde in 2.38.48. Ook bij de senioren kon er een uitstekende Zeeuwse pres tatie worden opgetekend en wel van Jan van Laarhoven. De RKHAV-atleet wist in het veld van 1400 deelnemers op een tiende plaats beslag te leg gen. Dit met een tijd van 2.22.04. De resultaten van de overi ge Zeeuwen: Cor Peute (Dyna mo) 2.38.52, Teun van Rooyen (Dynamo) 2.54.0, Salomon de Nooyer (Dynamo) 2.54.0, Rinus de Nooyer 3.07 en Joop Schey- beler 3.11. Van onze paardesportmedewerker TERNEUZEN - Op het natio nale concours-hippique voor pony's, dat de Slotruiters uit Abcoude op hemelvaartsdag in de omgeving van Amster dam houdt, komt ook een af vaardiging van De Klep- pertjes uit Axel in actie. Het achttal van De Kiep- pertjes (klasse Z) zal tijdens het middagprogramma een demonstratie verzorgen. In to taal komen in Abcoude zo'n veertig ponyclubs in actie. Van onze sportredactie ZAAMSLAG - Het inter nationale concours-hip- pique van de landelijke rijvereniging Luctor et Emergo uit Zaamslag, dat op hemelvaartsdag zou worden gehouden, gaat niet door. Het bestuur van Luctor et Emergo heeft na lang durig beraad besloten,' wegens de slechte om standigheden op de ter reinen van Rob Picavet, het concours te verschui ven naar een nog nader te bepalen datum. Van onze sportmedewerker BIERVLIET - Ter gelegen heid van het 800-jarig bestaan m van Biervliet worden er vrij dagmiddag trimkoersen voor A- en C-trimmers gehouden. De C-trimmers vertrekken om 13.00 uur, de A-trimmers gaan om 14.00 uur van start. De deelnemers rijden over j het bekende parkoers met f start en finish in Weststraat. Inschrijven is mogelijk vanaf 12.00 uur in café 't Oude Raed- huis in Biervliet. De koers van Sint-Kruis, die op 14 mei stond gepland, gaat niet door. Daarvoor in de plaats komt een koers in Eede op 23 mei (tweede pinkster dag). De wedstrijden tellen mee voor het Stern-klasse ment. Van onze sportmedewerker HULST - Op zaterdag 14 en zondag 15 mei wordt een jeugdtoemooi biljarten voor teams gehouden onder leiding van de Hulsterse jeugdbiljart- vereniging JBH. De tien deel nemende teams, van twee spe lers of speelsters, zijn verdeeld in twee poules. Poule A speelt zaterdag in De Stadsherberg te Huist en poule B treedt aan in café Den Ouden Arend te St. Jansteen. Zondag wordt de winnaars ronde in café Den Ouden Arend afgewerkt en de verlie zersronde in De Stadsherberg. De wedstrijden op beide dagen beginnen om 12.30 uur. De samenstelling van de poules, er wordt met handicap gespeeld in dit toernooi, is als volgt: poule A: JBT 1 (Terneu zen): J. de Kraker en W. van Cleemputte; 't Turp (Hoofd plaat): F. Cornelis en M. Al- blas; JBH 1 (Hulst): P. Heme- laar en G. Smet; TMW (Sluis): F. Staal en S. Michael; BCD 2 (Draaibrug): P. Blondeel en K. Verstraete; poule B: BCD 1 (Draaibrug): N. Vermeye en P. Schumacher; JBH 2 (Hulst): J. Vermeulen en P. Weesepoel; JBT 2 (Terneuzen): J. Verhage en E. Zwanink; 't Turp 2 (Hoofdplaat): P. Martens en R. van Kampen; JBH 3 (Hulst); E. de Bruijn en P. Smits (meis jesteam). Van onze sportmedewerker BRESKENS - Fred de Krijger, die afgelopen seizoen bij der deklasser Breskens - nu twee deklasser - zijn plaats onder de lat moest afstaan aan Rob Gruben, komt komend seizoen uit voor Aardenburg. Nog deze week hoopt hij zijn. overschrijvings-faciliteiten in orde te kriigen. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het vriend schappelijk voetbalduel tus sen Terneuzen en AZW is in 2-2 geëindigd. AZW was het meest in bal bezit en kreeg de beste kansen, i maar Terneuzen wist met de schaars geboden mogelijkhe den beter raad. Via Gerard Maas kwam Terneuzen op voorsprong, maar kort daarna maakte Theo Hanny gelijk. Nog voor rust greep Terneu zen opnieuw de leiding via Rik Wauters. In de tweede helft kwam AZW langszij via Jan de Pooter. (ADVERTENTIE) Maak dit zinnetje af en stuur 't voor 15 juni in voldoende gefrankeerde enveloppe naar Friskwis, Postbus 236, 8901 BA Leeuwarden, met twee platgedrukte doppen van Rivella of E10 flessen. U mag zo vaak meedoen als u wilt. Vergeet uw naam en adres niet. Prijzen: 150 cheques ter waarde van f 50,-goed voor een bezoek aan een schoonheidsspecialiste. Een deskundige jury beloont de origineelste inzendingen. Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 4 weken na de sluitdatum persoonlijk bericht. een paar apart met héél weinig calorietjes ■HHÉ

de Stem | 1983 | | pagina 21