VERDIENDE OVERWINNING RAPIDE m RINIBUYCK WINT RALLYCROSS 1 UITSLAGEN EN STANDEN 1 DTH STEM-SOO^r irmaties Degradatie voor Het Witte Paard Schaken in Goes Omlijsting concours Zaamslag DINSDAG 10 MEM983 PAGINA SPORT 2 yrestatie I Zesde plaats (jeugd HWP Toernooi in Den Dullaert VAN GOETHEM TWEEDE Uitslagen fietscross Braakman Trimtitel voor Leliaart Jeugdschaak T43| T14 Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - In de vierde klas dames speelden Goes en Ra- pide tegen elkaar gelijk. De dames van Olympia kwamen niet in actie. Bij de heren won Rapide verdiend van Middelburg. In de tweede klas bleek het al gedegradeerde Olympia te sterk voor Aeolus. Goes speelde tegen De IJssel een sterke wedstrijd en won verdiend. Heren tweede klas: OLYMPIA-AEOLUS 4-3 - Een goede wed strijd van Olympia. Een waardig slot voor het al gedegradeerde Olympia. Voor rust werd het 1-0 door Bram Snoodijk. Aeolus scoorde echter nog voor de pauze 1-1. Na de hervatting liep Olympia uit naar 2-1 door Hans Dieleman, 3-1 door Rob-Jan Verfeem en Arjen de Leeuw scoorde zelfs 4-1 voor een ontketend Olympia. In de slotfase maakte Aeolus nog 4-2 en 4-3, maar de verdediging van Olympia kwam daarna niet meer in gevaar. Heren derde klas: MIDDELBURG-RAPIDE 0-2 - Een matte eerste helft. Rust 0-0. In de tweede helft kwam Rapide los. Eerst scoorde een sterke Rapide 0-1 door Frank van Campenhout. De ze speler zorgde ook voor 0-2. Mario Boon miste tegen het einde nog een strafpush voor Rapide. Een terechte uitslag. Heren vierde klas: GOES -DE IJSSEL 4-1 - Ondanks de 0-0 ruststand was Goes sterker. Na de thee drukte Goes het verschil in klasse uit. Het werd 1-0 door Peter Zijlstra, 2-0 door Frank de Waard en 3-0 door Vincent van Gielen. Bij deze stand scoorde De Ijssel tegen. Bart van der Geen legde de eindcijfers vast. Dames vierde klas: GOES-RAPIDE 0-0 - In het begin was Goes sterker. Daarna ging de strijd gelijk op. In de tweede helft had Rapide het beste van het spel, maar de weinige kansen die ont stonden werden niet benut. Toch wel een terechte uitslag. UITSLAGEN: Heren: Tweede klas A: Olympia-Aeolus 4-3, Spirit-Voor- ne 5-4, Tempo-Zwart Wit 1-0. Derde klas D: Capelle-Barendrecht 4-0, Et- ten-leur-Souburg 4-1, Middelburg-Rapide 0-2, Oude Maas-Prinsenbeek 2-1, Pelikaan-De Waele 2-0. Vierde klas D: HSD-HCGO 4-1, Vlissingen- Zevenbergen 6-0, Goes-De IJssel 4-1, Hoekse Waard-Zundert 12-0. Dames vierde klas A: Westland-Zevenbergen 2-1, Goes-Rapide 0-0, Forcial-Spij- kenisse 5-0. Olympia-verdedigeT Jaap van der Schans weet zich omringd door twee aanvallers van Aoles. Olympia won het duel met 4-3. fotowimkooyman. Belgische toppers naar Zaamslag Van onze sportredactie ZAAMSLAG - „De inschrijving verloopt voortreffe lijk. We kunnen zoveel sterke Belgische deelnemers krijgen als we willen. Alle Belgische bonden hebben hun medewerking toegezegd en dat prikkelt de sterk ste troeven van die bonden naar ons concours toe te komen", zegt Paul Lion. Hij vormt samen met Ronald de Badts en Marilène de Winter de publiciteitscom- missie rond het internationale concours hippique om de Vliegende Hollander-trofee. Donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) wordt deze concours hippique voor de vierde maal verreden. Promotie van zowel de inda voor de - FOTO ARCHIEF DE STEM eleden zorgden de ;randioze afsluiting op landelijk niveau, ploeg op eerste divisie- en. Jo Everaert heeft herenteam van Mor- Izame gebeurtenis in de iedenis. Een terugblik „Voor het seizoen had- n of meer al op een titel iukkige coach. „Voor de :en moeilijk tweede sei- divisie". Toch bleef de trainer niet zonder strijd gemotiveerd zouden zijn geweest, was er niets aan de hand geweest. Af en toe werd dat wel eens ver geten, maar op de belang rijke momenten van die motivatie er in ieder geval wel". Het is voor de eerste maal dat een Zeeuwsch-Vlaamse ploeg in de eerste divisie speelt. „Voor Zeeland is het accent verlegd naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij onze vereniging draait het geweldig. We hebben ook nog veel volleyballers over van vijf jaar geleden. Toch zijn deze resultaten positief voor Zeeland", vervolgt Everaert. Een dergelijk grandioos seizoen is vrijwel uniek. Meerdere malen is reeds over de Morres-school en de Everaert-aanpak gepraat en geschreven. Is dit nu toeval of bezit de enorm fanatieke Hulsterse coach toch aparte kwaliteiten? Everaert: „Dat is moeilijk van jezelf te zeggen. Ik geloof wel in wat ik doe. We moeten bijvoorbeeld altijd vrijdagavond trainen. Dat is een handiacp. We proberen zoveel mogelijk de fouten weg te werken. We trainen heel speels en veel mini- volleybal. Veel teams hebben bepaalde spelpatronen. Als je daar doorheen prikt is het team verslagen", zegt de Hulsterse leraar. „Wij spelen man-to-man- volleybal. De persoonlijke duels worden uitgevochten En tenslotte zegt hij (of is het een advies voor andere volleyballers): „Onze techniek is niet altijd de mooiste, behalve die van de heren. Het gaat voroal om de beweeglijkheid. Vooral je voeten moeten erg goed staan". Voor Morres staan er de komende weken toch nog enkele feestelijke activiteiten op het programma. Zaterdag 4 juni houdt het een groot internationaal volleybaltoernooi. Voor de Hulstenaren kan het volleybalseizoen 1982-1983 met gouden inkt in de geschiedenis worden geschreven. Plaats van handeling is op nieuw het bekende ruiter- iportterrein van Rob Picavet aan de Kamperseweg in Zaamslag. De organiserende vereniging, de Landelijke Rij- vereniging en Ponyclub Luc- tor et Emergo, heeft zich nu al verzekerd van enkele klinken de namen uit de Belgische en nationale ruitersportwereld. Paul Lion: „Zo zijn we er ze ker van dat in Zaamslag Jo- han Lensen van de partij is. Dat is een internationale rui ter, die deel heeft uitgemaakt van de Belgische jeugdéquipe. Hij heeft de nodige ervaring I opgedaan in internationale concoursen in Oostenrijk, West-Duitsland en Engeland en zal ook in Zaamsalg hoge ogen gooien. Voorts komt Willy Hof- I mans, die onlangs nog heeft I geschitterd in Jumping Ant- I werpen en die nog niet zo lang geleden de Grote Prijs van Luik op zijn naam heeft ge schreven. En niet te vergeten Van onze schaakmedewerker STROE - Het B-jeugdteam I van de schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas Gent is er laterdag tijdens de finale van mt Nederlands jeugdteam- I kampioenschap niet in ge slaagd bovenaan de lijst te eindigen. De Sassenaren moesten genoegen nemen met I een zesde plaats. Het C-team I van de schaakvereniging Mid delburg werd tweede met drie Punten achterstand op win- naar Leiden. Het was in de finale voor de ""teams een regelrechte nek- aan-nek-race. Een partij I wnst of verlies kon een eerste 1 een laatste plaats beteke nen. Zo liepen de resultaten wk niet veel uiteen. &n belangrijke partij was net duel van Noud Marquinie i Stronkhorst. Had Mar- I Quinie die partij gewonnen I an waren alle ploegen gelijk I geëindigd met 216 punt. HWP jeu dan overwinnaar gewor- zijn door het beste resul- t op de eerste drie borden, maar Marquinie startte ook leze keer langzaam, hetgeen ne Sassenaar tegen het einde een geweldige tijdnood I Jteeht. Hoewel Marquinie een °""Je snelschaker is, was dat keer niet in zijn voordeel. lmiV'ag viel en het lot van I was bezegeld. Mare de Waal won regelma- 'S van Esschert uit Apel- ;°°m. Martin van Kampen «ceerde een knappe remise ften de sterke Erik van Hoe- uit Wassenaar. Marnix I teileman verloor regelmatig ,®n Oskam uit Hardenberg. van Dorsselaer stond vrij "®ht met een loper in zijn tevdeel. Een vol punt zat er ter in, maar in het eindspel 'door Van Dorsselaer in een lack-out" een toren. Opge- W Van HWP-speler was „telresultaat. Na de finale in I reikte de heer Wille, l,terzitter van de Koninklijke Interlands Schaak Bond de IMzen uit. Bovendien kreeg |««ere deelnemer aan de finale {schaakbord met stukken. iTlFUuitslag: SMB 314, ASV 214, Ifc, nberg 214, Apeldoorn 214, "^naar 214HWP 114 punt. de coming-man Ferdy Tytec- ka uit Antwerpen, de zoon van de organisator van Jumping Antwerpen, een talentvol rui ter die met jonge paarden naar Zaamslag komt om een gooi te doen naar de fel be geerde Vliegende Hollander trofee. Sterke Brabantse rui ters die hebben toegezegd naar Zaamslag te komen zijn Arne Kouwenberg uit Bergen op Zoom, Roger van Dorst uit Huijbergen, die vorig jaar tweede werd en Peter. Kom- mers uit Zundert". Vanzelfsprekend rekenen de organisatoren ook op het puikje van de Zeeuwse ruiter sport. „Want", zegt Ronald de Badts, „het prijzenpakket in Zaamslag liegt er niet om. De winnaar van de Vliegende Hollander-trofee gaat met een bedrag van 1.000,- naar huis, nummer twee met ƒ500,- en nummer drie met ƒ300,-. Dit buiten de normale geldprijzen om. Reden genoeg voor de top pers om Zaamslag in hun pro gramma op te nemen. In totaal verwachten we op ons con cours zeker zo'n 400 combina ties in actie te zien. We hebben de zaak dit jaar iets gewijzigd. In voorgaande edities streden zowel de pony's als de paar den. Dit gebeurt nu op twee verschillende dagen. De paar den komen hemelvaartsdag 12 mei in actie". Om negen uur 's morgens starten de paarden op het ter rein aan de Kamperseweg nummer 2 voor de dressuur- proeven. Een half uur later wordt al begonnen met het B- en M-springen. Al met al be looft het een spektakelstuk van jewelste te worden met ruitersport van de bovenste plank. Daar tekent het bestuur van Luctor et Emergo, de nij vere Zaamslagse ruitersport- vereniging - bestaande uit Jacques de Bliek (voorzitter), Marilène de Winter (secreta resse) en Jaap Meertens (pen ningmeester) voor. Van onze schaakmedewerker GOES - Op hemelvaartsdag, donderdag 12 mei, wordt in hel St.-Willibrordcollege te Goes de schaakontmoeting Zee- iand-Noord-Brabant gespeeld. Dit evenement in het kader van het 50-jarig bestaan van de Zeeuwse Schaak Bond, werd vroeger jaarlijks gehou den. De Brabants schaakbond telt vijf keer zoveel leden als de ZSB. Er wordt in Goes op 60 borden gespeeld. De wedstrijd begint om 13.00 uur. Arne Kouwenberg, de Westbrabantse topper die in Zaamslag hoge ogen kan gooien. - foto de stem/ben steffen. ül|llUHIIIIIUIUIlUIIIUUmUUUIUlllUnUUIIUllUIIUItlUlllllUllilUUlllllUIIliHUUIlllUlUUIIIII|jt Van onze sportredactie E ZAAMSLAG - Om zoveel mogelijk publiek te trekken naar het internationale concours hippique om de Vlie- j= gende Hollander-trofee in Zaamslag, heeft de organise- rende vereniging Luctor et Emergo gemeend een attrac- 3 tief omlijstingsprogramma te moeten presenteren. „Het ruitersportterrein aan de Kamperseweg ligt helaas nogal 3 1 wat afgelegen. Daarom proberen we met een groots om- 3 lijstingsprogramma ook de „niet-paardesportliefheb- g bers" naar ons concours te lokken, waardoor tevens hun belangstelling voor de ruitesport kan worden gewekt", j| 5 zegt Paul Lion van de publiciteitscomissie van de ruiter- i sportvereniging Luctor et Emergo. Paul Lion„Zo komt er een grote tentoonstellingsruim- te te staan, overdekt, waar allerlei standhouders hun ar- s tikelen demonstreren. Een echt Stroodorp-gebeuren. Er s 1 komt een champagnehoek, een modehoek, een bontstand, 5 3 muziek, vrije tijdsartikelen, ruitersportartikelen en tal 5 3 van andere stands. Voorts het buitengebeuren in de me- 3 3 chanische sector. 3 En wat belangrijk is, we willen het no- 1 3 dige amusement brengen. We laten een groep met drie S Belgische trekpaarden naar Zaamslag komen, waarbij E liefhebbers uit het publiek - zoveel mogelijk - mogen S trachten deze tegen te houden. Hierbij kan een gokje ge- waagd worden hoeveel personen er nodig zijn de trek- 1 i paarden tegen te houden. We zijn bezig een Belgische 1 5 „Indiaan" te strikken naar ons concours te komen. Voorts E wordt er een wedstrijd 'bestgaand' rijpaard gehouden, i gejureerd door leden van het WPN Zeeland". illlllllUIUIIIHIUIIIIIIIIlUHIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIUIUIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIHIIIIIli Van onze sportmedewerker HULST - De zaalvoetbal vereniging De Smickel uit Hulst houdt zaterdag 14 mei een sterk bezet toernooi in sporthal Den Dullaert. Naast het eigen team, bekerwinnaar van Zeeuwsch-Vlaanderen, komen in actie de teams van Jugoslavia, ZVK Duffel, dat speelt in de landelijke Belgi sche competitie, Klaus 1, de Zeeuwsch-Vlaamse selectie, Jopie Oudergem, Sterkenburg, All Stars met onder andere Henk van der Ent (ex-NAC en oud-amateurinternationaal) en De kreeft. Gespeeld wordt in twee poules van vier teams die per duel 19 minuten binnen de lij nen komen. De eerste wed strijd begint om 12.30 uur, on der leiding van het arbitrale trio Bos en Schot uit Oost- Soubrug en Holtus uit Sas van Gent. Een dag eerder komen de damesteams voor hun toer nooi in Den Dullaert op de groene vloer. Vanaf 19.00 uur werken de dames van Racing White, Kledingbokser, Stads herberg, Klaus, De Vliegere en De Smickel hun wedstrijden af. Van onze sportmedewerker KAMPERLAND - Op het rallycrossterrein in Kamperland heeft in de tweede wedstrijd van de ARCZB Oostburger Rini Buyck zich weer danig geweerd. Won hij de eerste cross, meetel lend voor het clubkampioenschap enkele weken geleden, in de modder van het Haventerrein was hij eveneens de rapste in de groep 1300-1600 cc van opgevoerde motoren. Een onweersbui, net voor de eerste manche, had het weiland waarop de rallycrossers hun kunnen moesten gaan vertonen, tot een glad en blubberig veld gemaakt. Hierdoor werd er een be hoorlijk beroep gedaan op de stuurmanskunsten van de piloten om hun bolides snel en goed over het 450 meter lange traject heen te loodsen. Toch werd er sportief gestreden, al werd in de finale van de 1300-1600 cc opgevoerde klasse Adrie de Jager ste vig door zijn concurrenten Fierloos en Wijkhuis in de tang geno men. Toch finishte deze crosser uit 's-Gravenpolder als vierde. Zoals reeds vermeld, won de Oostburger Buyck in deze klas. In de lichtere klase 0-1300 cc opgevoerd, ging de winst naar ARCZB-voorzitter Adrie Remijsne uit Goes. In de eerste wed strijd moest hij als pechvogel met lege handen huiswaarts ke ren, maar nu was de champagne voor hem. In de zwaarste groep opgevoerde wagens boven de 1600 cc toonde Ko Kasse uit Veere zich nogmaals superieur. Onbedreigd won hij, vóór de goed rij dende Jan Piet de Feyter uit Westdorpe, die met zijn snelle BMW via de buitenkant van de baan alle bewondering afdwong voor zijn stuurmanskunst. Achter hem bolde Jacky Buyck (Oostburg) als derde over de meet. UITSLAGEN: Standaardklas: 0-1000 cc: 1. Kees Krijnsen, Goes; 2. Geery van Eenenaam, Goes; 3. Rinus de Kam, Kamperland; 4. Sjaak Saarloos, Hansweert; 5. Ben van Eenenaam, Hansweert. 1000-1300 cc: 1. Leo Franc- ke, Kamperland; 2. Marcel van Hee, Kamperland; 3. Jan Veerhoek, Ka pelle; 4. Mare Luyck, Kamperland; 5. Rini Leydekker, Lewedorp. Opgevoerde klas: 0-1300 cc: 1. Adrie Remijnse, Goes; 2. Lex Severin, Goes; 3. Cees de Jonge, Heinkenszand; 4. Huib Rentmeester, Ovezande; 5. Ad Huissoon, Heinkenszand. 1300-1600 cc: 1. Rini Buyck, Oostburg; 2. Wim van der Heyde, Kamperland; 3. Rudy Fierloos, Hoedekenskerke; 4. Adrie de Jager, 's-Gravenpolder; 5. Jan Wijkhuis, Grijpskerke. 1600 cc en hoger: 1. Ko Kasse, Veere; 2. Jan Piet de Feyter, Westdorpe; 3. Jacky Buyck, Oostburg; 4. Jan Kasse, Veere; 5. Rinus Dekker, Zaamslag. Van onze sportredactie VELDHOVEN - Karei van Goethem uit Kloosterzande kan terugkijken op een sterk gereden 'Omloop van de Kem pen'. De Zeeuwsch-Vlaming reed in deze A-klassieker naar een fraaie tweede plaats. De 'Omloop van de Kempen' kende een vlak verloop. Het tempo lag dermate hoog dat ontsnappen vrijwel onmoge lijk was. Pas in de slotfase slaagden Karei van Goethem en de Roosendaler Peter Hof land er in een kleine voor sprong op te bouwen. In de eindsprint was Van Goethem niet opgewassen tegen Hof land. Rob Bijvank uit Sas van Gent eindigde op 22 seconden als achtste met vlak achter zich Martin Stroosnijder uit Kruiningen. Van onze schaakmedewerker BRUSSUM - Het Witte Paard heeft in de laatste ronde van de KNSB-schaakcompetitie weliswaar gewonnen van rode lan taarndrager Brussum met 314-614, maar het is zijn plaats in de eerste klas van de KNSB kwijt. Het behoud van de Sassenaren hing al aan een zijden draadje, omdat het lot van HWP in in handen lag van GESS. Als GESS verloor van Volmac 2, dan was HWP veilig. Maar het draadje knapte, GESS won verrassend, hetgeen betekent dat HWP afdaalt naar de tweede klas van de KNSB. „Gebogen, maar niet gebro ken", zo reageerde HWP- voorzitter Walter Cardon na aflaop van de laatste ronde. „De sfeer binnen de ploeg is nog steeds bijzonder goed. Volgend jaar zullen we zeker proberen het verlies goed te maken en terug te komen in de eerste klas. Al is schaken in een tweede klas zeker niet slecht'voor een plaats als Sas van Gent", zei Cardon. Het is wel opvallend dat de ploegen in de eerste klas aan elkaar gewaagd zijn. Met één winst partij meer had HWP nog in de kopgroep kunnen eindigen. In Brunssum maakten de Sas senaren in ieder geval geen fout en zegevierden verdiend. Helmut Cardon won na sterk aanvalsspel op de ko ningsvleugel van Bouwmees ter. Klaas Stiejn boekte een goede remise. Jim van de Vreede hield het punt regel matig bij HWP. Kees Nieuwe- link maakte er tégen Hen dricks een spektaculaire partij van. Vreemde stellingen met winstkansen voor Nieuwelink maakten dit duel tot een inte ressant gevecht, waar beide schakers een half punt aan overhielden. Adrie den Hamer won van Shaffhausen uit een mindere stelling met één pion minder. Invaller André Galle stond er beter voor, maar kon niet doordrukken. Gert van Rijk kon met een aantal pion nen minder toch nog een remi se forceren. Henk de Ridder haalde een regelmatige remise binnen en Frans Snijders won in betere stelling. Harry Pro voost speelde een regelmatige partij zonder winstkansen voor hem of zijn tegenstander: remise. Borduitslagen: Bouwmeester-Hel- mut Cardon 0-1, Scheeren-Klaas Steijn 14-14, Riemersma-Jim van de Vreede 0-1, Hendricks-Kees Nieuwelink 14-14, Schaffhausen- Adrie den Hamer 0-1, Meddeler- André Galle 1-0, Hagedoom-Gert van Rij 14-14, Franssen-Henk de Ridder 14-14, Huijsers-Frans Snij ders 0-1, Capelle-Harry Provoost 14-14. Overige uitslagen: Brunssum- HWP 314-614, GESS-Volmac 2 514- 414, Variant-SMB 414-514, Den Haag-HMC 714-214, Charlois-Me- Mo 5-5. Eindstand: De Variant 16-63, SMB 16-55, Den Haag 13-56, MeMo 8-41, HMC 8-39, Charlois 7-45, Volmac 7-43, GESS 7-40, HWP 6-3914, Brunssum 2-2814. Van onze sportmedewerker HOEK - Op het fietscros- sterrein in het recreatiepark De Braakman, streden de Zeeuwsch-Vlaamse fietscros- sertjes voor de achtste keer dit seizoen tegen elkaar. Het water en de speeltuin lokten de 155 crossertjes tus sen de heats weg van de baan, maar als er gestreden moest worden, waren ze weer pre sent. Zodoende werd het een leuke en gezellige cross. UITSLAGEN: 5 jaar: 1. André De Vin, 2. Marc Peter van Doorn, 3. Michel Dey. 6 jaar: 1. Bart van de Bosse, 2. Danny Goossens, 3. Barry de Waal. 7 jaar: 1. Michel Schel- kens, 2. Danny Schout, 3. Cor Mookhoek. 8 jaar: 1. Barry de Rijc- ke, 2. Emiel Kater, 3. Ko Wisse. 9 jaar: 1. Walter Finse, 2. Boris van Waterschoot, 3. Derek Jan Franse. 10 jaar: 1. Michel de Ridder, 2. Ro bert de Smet, 3. Peter Tresonie. 11 jaar: 1. Michel Zaan, 2. Aswin van de Abeele, 3. Johnny Buitjes. 12 jaar: 1. Frank Haerens, 2. Milan van der Veldt, 3. Peter van der Hooft. 13 jaar: 1. Johnny de Jongh, 2. Mare Zaan, 3. Edwin de Graaf. 14 jaar: 1. Alex de Koning, 2. John Adriaansens, 3. Peter Amperse. 15 jaar: 1. Danny de Muynck, 2. Ed win van' Dorst, 3. Henk Gijs. Van onze sportmedewerker HENGSTDIJK - Patrick Leliaert schreef zaterdag in Hengstdijk het trimkam- pioenschap van de Zeeuwsch- Vlaamse Trimfederatie op zijn naam. Roger Moens werd tweede en Frank Gommers klasseerde zich als derde. Bij de C-trimmers moeht Thange uit Aardenburg de kampioen strui aantrekken. Hij won zijn tweede koers en mag zijn op wachting binnenkort maken bij de A-trimmers. Het kampioenschap bij de trimmers leverde in Hengst dijk in totaal tachtig vertrek kers op. Met het oog op de Tour du Flic dienen zich steeds meer trimmers aan. Pa trick Leliaert won met over macht de koers bij de A-trim mers. In een spurt versloeg hij zijn ploeggenoot Moens. Uitslag: A-trimmers: 1. P. Leliaert, (B) 2. R. Moens, (B); 3. F. Gommers, Sas van Gent; 4. H. de Bruyn, Ter- neuzen; 5. F. de Valcke, Aarden burg; 6. F. Verstraeten, Oostburg; 7. S. de Kok, Kloosterzande; 8. F. van Waterschoot, Graauw; 9. B. Wieles, Sluiskil; 10. T. Wullems, Heikant. C-trimmers: 1. W. Than ge, Aardenburg; 2. L. Steyaart, Terhole; 3. S. Brooymans, Kui taart; 4. S. van Hulle, Sas van Gent; 5. B. Dees, Zaamslag; 6. E. Cromhecke, Aardenburg; 7. T. van Poecke, Woensdrecht; 8. J. de Bak ker, Hulst; 9. C. de Rooy, Terneu- zen; 10. C. Vergouwen, Temeuzen. piiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiUË Van onze schaakmedexverker SAS VAN GENT - Zaterdag 14 mei wordt de laatste ronde van de jeugdcompetitie voor clubteams gespeeld. Deze laat ste ronde wordt afgewerkt in het clubgenbouw van Het Wit te Paard in Sas van Gent. INDELING: A-groep; HWP-Middelburg, Landau- Vlissingen en Goes-Terneu- zen. B-groep: Landau-Zierik- zee, Vlissingen-Terneuzen en Middelburg-DZD. C-groep; Souburg-Terneuzen en Mid delburg-DZD. De wedstrijden beginnen om 13.15 uur. ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND Eerste klas - Heinkenszand 1 - Middelburg 1 2-0, GPC 1 - DFS 11-1, Colpl.Boys 1 - Krui ningen 1 2-2, Apollo 1 - VCK 1 2-1, WIK 1 - SVD 1 1-2, 's- H.Arendskerke 1 - Duiveland 1 1-1. Res-eerste klas - Arnemui- den 3 - WIK 2 2-0, Veere 2 - Hoek 2 4-1 Krabbendijke 2 - Meeuwen 3 0-1, Yerseke 3 - Nieuwland 2 4-0, Bruse Boys 2 - Tern. Boys 3 2-1. Tweede klas - Cadzand 1 - Wissenkerke 1 3-3, Borssele 1 - Brouwersha ven 1 3-1, ZSC 1 - SSV 1 1-1, Rillandia 1 - Waarde 1 5-1, Be velanders 1 - Hoedekenskerke 1 7-2. Res. tweede klas A - Kloetinge 3 - Oostkapelle 2 3-0, Mevo 2 - SKNWK 2 2-3, WIK 3 - ZSC 2 0-5, DFS 2 - Heinkens zand 2 1-4, Wissenkerke 2 - Se rooskerke 4 4-6. Res. tweede klas B - Nieuwland 3 - Zaam slag 3 3-2, Serooskerke 3 - AZW 3 3-1, VCK 2 - Apollo 2 0-2, Yerseke 4 - Kapelle 3 2-6. Derde klas A - Kloetinge 5 - 's H. Arendskerke 2 0-7, Duive land 2 - Apollo 3 7-1, Colpl.Boys 2 - Kats 13-6, SSV 2 Brouwershaven 2 5-0, SKNWK 3 - SVD 2 0-4, Bruse Boys 3 - Wolfaartsdijk 2 2-2. Derde klas B - Biervliet 1 - Yerseke 5 1-1, Tem. Boys 5 - Steen 10-0, Spui 1 - Hontenisse 13-0, Kruiningen 3 - Spui 2 2-2, Racing White 1 - Cadzand 2 1-2, Tem. Boys 4 - AZW 4 5-0. Derde klas C - 's H.Arendsker ke 3 - Bevelanders 2 1-3, Arne- muiden 4 - VCK 3 4-2, Veere 4 - Vlissingen 13-1, Nieuwdorp 3 - Colpl. Boys 3 6-2, Apollo 4 - GPC 3 2-7, Oostkapelle 3 - Borssele 2 3-3. Derde klas D - Kapelle 4 - GPC 4 3-1, Hoede kenskerke 2 - Dauwendaele 2 1-2, Waarde 2 - Kruiningen 4 5-0, Rillandia 2 - Veere 3 0-1, VCK 4 - Wemeldinge 3 2-0. Vierde klas A - ZSC 3 - SKNWK 4 10-0, Bruse Boys 5 - DFS 3 2-2, Brouwershaven 3 - ZSC 3-0, Bruse Boys 4 - Duive land 3 2-8. Vierde klas B - Krabbendijke 4 - Kruiningen 6 15-0, Wolfaartsdijk 5 - Rillan dia 3 6-0, Kloetinge 6 - Yerseke 7 1-0, Apollo 5 - Wemeldinge 5 6-0. Vierde klas C - Wemeldin ge 4 - SSV 3 3-5, Wolfhaarts- dijk 4 - Rillandia 4 0-3, Waarde 3 - Krabbendijke 3 3-2, Krui ningen 5 - Kloetinge 7 1-1. Vierde klas D - SVD 3 - Wol faartsdijk 3 3-2. Vierde klas E - Meeuwen 6 - Zeelandia 1 4-2, Nieuwdorp 5 - Serooskerke 5 4-5, Dauwendaele 4 - Hein kenszand 4 3-1. Vierde klas F - Serooskerke 7 - GPC 5 9-0, Veere 5 - Meeuwen 5 0-7, VCK 5 - Wissenkerke 3 5-0. Vierde kias G - Domburg 1 - Dauwen daele 3 2-2, Ritthem 2 - Seroos kerke 6 2-3, GPC 6 - Meeuwen 7 0-2. Vierde klas H - Tem. Boys 7 - Racing White 4-0, Spui 4 - Tem. Boys 6 1-2, Hoofdplaat 1 - Zaamslag 4 10-1, Oostburg 1 - AZW 5 0-1. Vierde klas I - Com. Boys 1 - Hoek 5 2-2, Koewacht 1 - Spui 3 4-2, Hoek 3 - Tem. Boys 8 6-3. Amateurvoetbal Afdeling Zeeland Eerste klas: Sluis 1 - Philip pine 1 0-3, Hulsterloo 1 - Com Boys 1 4-2, Zeelandia 1 - Le- wed. Boys 1 1-3, Oostburg 1 - Volharding 1 1-1, Renesse 1 - SDO 11-3, Robur 1 - Noorman nen 1 1-1. Res. eerste klas: Biervliet 2 - Clinge 2 1-1, Ro bur 2 - Hontenisse 2 3-0, Zie- rikzee 2 - Middelburg 4 4-0, Zeelandia 2 - HW 3 4-2, Pa trijzen 2 - Breskens 2 3-4, Phi lippine 2 - Temeuzen 3 6-2. Tweede klas A: Jong Ambon 3 - Noormannen 2 1-1, Lewed. Boys 2 - Domburg 1 1-1, Kwa- dendamme 1 - RCS 3 5-0. Tweede klas B: Vogelwaarde 3 -Schoondijke 11-0, Walcheren 1 - Koewacht 2 0-2, Oostburg 2 - Terhole 1 0-0, Hontenisse 3 - Graauw 1 1-1, Ria W 2 - Hoofdplaat 21-2. Derde klas A: Jong Ambon 5 - Noormannen 3 0-3, Middelburg 5 - Zeelandia 3 6-3, Vlissingen 7 - Domburg 2 0-3, Walcheren 3 - Liberty 1 2-4, Kwadendamme 3 - Vlis singen 6 1-3. Derde klas B: Volharding 2 - Kwadendamme 2 2-1, Robur 3 - Renesse 2 2-3, Zierikzee 3 - Cortgene 2 7-0, Goes 3 - Jong Ambon 4 1-1, RCS 4 - Ouwerkerk 1 0-3. Der de klas C: Terhole 2 - IJzendij- ke 2 2-2, Ria W 3 - Com Boys 2 3-2, SDO 2 - Axel 4 6-0, Koe wacht 3 - Steen 3 4-1, Honte nisse 4 - Graauw 2 3-1, HW 4 - Hulsterloo 2 0-3. Derde klas D: Groede 1 - Temeuzen 4 5-2, Vlissingen 5 - Sluiskil 3 3-0, Axel 3 - Sluis 2 2-3, IJzendijke 3 - Hoofdplaat 3 3-7. Vierde klas A: Volharding 4 - Ouwer kerk 2 0-2, Cortgene 3 - Goes 5 2-5, Goes 4 - Zierikzee 4 3-7, Dreischor 2 - Patrijzen 3 0-i. Vierde klas B: Renesse 4 - Hansw. Boys 3 1-3, Zonnemai- re 1 - Volharding 3 8-2. Vierde klas C: Middelburg 7 - Noor mannen 4 3-1, Domburg 3 - Zeelandia 4 4-1, Walcheren 5 - RCS 6 6-3, Lewed. Boys 3 - RCS 8 2-0. Vierde klas D: RCS 7 - Walcheren 4 0-15, Domburg 4 - Liberty 2 1-4, Zld. Sport 5 - Vlissingen 8 0-3. Vierde klas E: Aardenburg 4 - Philippine 3 5-0, Com Boys 3 - Temeuzen 6 1-4, Sluiskil 5 - Biervliet 3 3-1. Vierde klas F: Graauw 3 - Steen 5 2-2, Com Boys 4 - Hul sterloo 3 0-3, SDO 3 - Honte nisse 5 4-0. Vierde klas G: SDO 5 - SDO 4 1-2, Temeuzen 5 - HW 6 6-3, Steen 4 - Vogel waarde 4 1-1, Axel 5 - Clinge 3 1-2.

de Stem | 1983 | | pagina 9