IJzendijke bezig jmet aanleg van fietscrossbaan racht- Brabanders te sterk in Nacht an Zaamslag in useum 4 weken op I \St. Kruis neemt 'teruggekeerde pomp in gebruik] Sportdag NSM goed verlopen HSV O-Zaamslag succesvol bij zeehengelen Tennis banen Koewacht geopend DE STEM maandag 9 mei 1983 bandag 9 me11983 t6 pagina zeeland 2 pagina zeeland 1 B en W Terneuzen: Sluiskil te vlug zielig' a II: feestavond 'eurdouwers Zonnebloem Hontenisse maakte boottocht I ONDERDEEL VIERING TORENFEESTEN Hoogtepunt Fietscross- club in Sluiskil opgericht Buitendienst CPC wint toernooi Sas Officiële Volvo-dealer H.F. VAN OOSTERHOUT IVOLVOI Uitgaan in Zeeland BIBTIM VAN ZEELAND heeft al teveel klappen ge had. „Eerst de brug weg. Dan het dorp in tweeën. Nu het ziekenhuis. Wonen en werken in Sluiskil komt in gevaar. Het dorp ver grijst", zo jammert het contactorgaan. Het Terneuzens college vindt echter dat het alle maal zo'n vaart niet zal lo pen. Bovendien: „Het ge meentebestuur zal zich steeds voor de kern Sluis kil blijven inzetten", aldus het college. Van ome correspondent jlJZENDIJKE - Ook IJzendij- Le onkomt niet aan de fiets- Itrossmanie. Afgelopend vrij dagavond zijn enkele jeugdige trossertjes en enthousiaste ouders begonnen met de aan- log van een crossbaan achter ]de rk. kleuterschool aan de Holenveste. IJzendijke wilde al eerder tan de slag maar problemen met de gemeente Oostburg (verhinderde dat tot nu toe. Die [problemen ontstonden in de- lember vorig jaar toen de ge- Jneente een door de jeugd pro visorisch aangelegd cross- laantje met de grond gelijk [naakte. Enkele weken later toen een Ifficiële aanvraag was inge- tiend werd wel toestemming (verleend. Johan Clays, Sjaak fctkebus, Lucien de Smit en tidier de Muynck hielden zich bezig met de voorbereidingen. Afgelopen vrijdag was dan het zover en kon met de eerste werkzaamheden, het ingraven van autobanden een begin worden gemaakt. Ook de crossertjes zelf sta ken de handen uit de mouwen. Zo maakten zij .enige tijd ge leden alweer, zelf tekeningen van hoe de baan er moest gaan uitzien. Het zal overigens nog wel even duren voordat de Ij- zendijkse jeugd van de baan gebruik kan maken. Waarschijnlijk wordt dat eind juni. Johan Clays, een van de ouders: „Het is niet de bedoeling een officiële veren ging op te richten. Het gaat er om dat de kinderen bezig kun nen zijn. Misschien dat we in een later stadium besluiten om een club op te richten, maar dat is niet ons doel". De baan zal te zijner tijd of ficieel worden geopend. Op welke manier dat zal gebeuren is nog niet bekend. e Vïèr Ambachten te Hulst open stelling van klederdrachtmutsen .Zeeland". De mutsen zijn eigen- Ie Feyter uit Wissekerke, echtge- aurgemeester. De mutsen maken t verzameling klederdrachten. OU3BLAD VÓÓR ZUOWEST5EOEFIUNO CD (li .o P p; c <u ro >- CD OJ CD O - O T- rz E E O c c o a> J -o o 0, s s BÉ 7ó Q Van ome correspondent ZAAMSLAG - Het Bra- bants „geweld" in de 16e Nacht itan Zaamslag heeft ook dit naar weer toegeslagen. In deze jaarlijkse nachtelijke kaart- srit. werd door Brabantse naren in alle wedstrijdklassen pe eerste plaats opgeëist. Opvallend echter dat in de xigste klasse, waarin overi- bns enkele grote „kanonnen" (liet aan de start verschenen, fnkele ZEVAC-equipes een iuappe prestatie leverden. Ilaast de wedstrijdrijders - de (it telde in de a, b en c-klasse pee voor het kampioenschap jan de Regionale Autoclub luid, het overkoepelend or- laan in de rittensport in de piezuidelijke provincies, heel iel deelnemers in de oerklasse, namelijk 82. Voor llle klassen bestond de pacht" uit twee trajecten met e start op het Plein-zuid te laamslag. Na het voltooien pervan was er in de Jarinohal i Terneuzen een ravitaille- fng en een rustpauze van een jur, alvorens aan het tweede Mr nachtelijk Oost Eeuwsch Vlaanderen traject f kunnen beginnen. I Uitslagen A-klasse: 1. Echtpaar Pgenhou uit Cuyk lid van de auto- l:' ASC Boxmeer met 119 straf- pnten, 2. D. Hendrikse - E. Voer- >n te Hulst ZEVAC 312, 3. E. pus - L. Broekhoven te Sluiskil/ P*k 355, 4. P. Rijckevorsel - J. Wste Breda Baronierijders 364,5. (Kolen- P. Antonissen te Bergen JP Zoom Krabberijders 390, 6. E. pa Hoeij - B. Lootens te Sint Jan- ZEVAC 398, 7. H. en H. Korst Sas van Gent ZEVAC 415, 8. A. Feijter - A. Cambier te Axel CTAC 437, 9. M. Stolp - W. Mul- r'JJ te Oostburg/Westdorpe ZE IK 495,10. B. Verhoeven - A. Le- J te Zuiddorpe/ Axel ZEVAC 509. I B-klasse: 1. w. Fransen - H. PPPers te Sint Antonius ASC f lljeer met 247 strafpunten, 2. I n?n J- van Dieren te Til- f'echnstoffelrijders 294,3. H. en L'o'nor te Breda Baronierijders 4 H. Meijerink - R. Slootweg te J.euzen 356,5. P. van Kuyk - M. I Hoogen te Boxmeer ASC •weer 406 Toer klasse: 1. H. Herrebout - R. Roelant te Hoek/Axel 90 strafpun ten, 2. J. de Jong - J. de Blaeij te Terneuzen/Zaamslag 120, 3. A. en N. Loof te Terneuzen 120, 4. E. Vlierberghe - E. Ploegaert te Axel/Philippine 121,5. P. de Maagt - G. Weemaes te Clinge 122 (allen ZEVAC). I C IUasse: 1. H. de Bondt - C. L ,i8tse te Rijen Baronierij- f 167 strafpunten, 2. J. van de C'ee-F Wolfert te Axel ZEVAC rf.i Te"nisse - L. Vermeulen I'indhoven Hornerijders 214, 4. ISfen - E. Dierick te Axel r JU 255, 5. a. Maenhout - M. T'Koewacht/Zaamslag 270. h VAN GENT - Cama- P'svereniging „De Deurdou- P" heeft zaterdag de jaar- Fe feestavond gehouden in piftcentrum St.-Albert te r fan Gent. Pajaf 's middags al werden I 'deofiims vertoond van de I-acht 1983. Heel wat nieuws- F'Se earnavallers kwamen Jt'ikje nemen in de St.-Al- Het tweede deel van de tdag werd gevuld met het Orkest van Nico Sylves- alle carnavalsvereni- I sen gaven acte de presence. ï.ens deze balavond kwa- er weer wat originele ^taren met een leuke ver- j, °P de proppen. Zo ver- L j „De Closjards" wat f' De Zuipcilinders uit in Zeeuwsch-Vlaanderen - FOTOWIMKOOYMA" gaven een concert. Hoogtepunt van de avond "et optreden van „Van eode Pins". De alombe- e Herman van Dorst uit L ?n Gent zwierde elegant het podium van de St.- Van onze correspondente HONTENISSE - De Zonne bloem-afdeling Hontenisse maakte zaterdag een zonnige een uitstekend geslaagde boot tocht. Met 180 deelnemers en zo'n 20 helpers, dokter Ter burg en burgemeester Somers aan boord, vertrok de boot om 9.00 uur uit Perkpolder. De tocht naar het Veerse Meer werd op een plezierige manier van uitleg voorzien door de heer Broeckaert. Men kreeg op tijd zijn natje en droogje en rond de middag was er een gezellige brood maaltijd. 's-Middags kwam de sfeer er met een verloting en een ta lentenjacht helemaal goed in. Bij de talentenjacht was het een van de charmantse dingen dat er veel oude liedjes gezon gen werden. Om half zes was de boot terug in de haven van Perkpolder, waar men werd opgewacht door de drumband en majorettes van „Kloortje" uit Kloosterzande. Door vrij willigers werden de deelne mers weer naar huis gebracht. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiyÉ Burgemeester Lockefeer, de linkerhand vanwege een kwetsuur in een draagdoek, bij j H de stadspomp - foto gerard blaakman s Van een onzer verslaggevers ST. KRUIS - St. Kruis heeft gistermiddag, als onderdeel van de To- renfeesten ter gele- genheid van het 500- jarig bestaan van de Peperbusse, de „terug- i gekeerde voormalige stadspomp" in gebruik genomen. 1 Zo stond het althans in het programma, maar burge ss meester W. Lockefeer gaf in 5 zijn inleidingstoespraak on- omwonden toe dat de door 1 de gemeente enkele weken geleden geplaatste pomp, in- S derdaad niet het originele S stuk antiek is dat dertien 1 jaar geleden moest wijken S voor wegenaanleg. Zoals gemeld werd de 1 pomp „terugbezorgd" op uit drukkelijk verzoek van de St. Kruise dorpsvereniging. Vrijwel onmiddellijk rezen echter sterke twijfels over de authenticiteit van het voormalige stukje dorpsbe- zit. Oudere inwoners van St. Kruis wisten zich te herin neren dat de originele pomp er heel anders had uitgezien. Echt of niet echt, burge meester Lockefeer maakte er gistermiddag geen pro bleem van. „Het is niet be langrijk", stelde hij. „Wat wel belangrijk is, dat het om een pomp gaat van de ge meente Aardenburg en dat de gemeente er aan heeft meegewerkt dat stad St. Kruis weer een stadspomp heeft". De vraag die de St. Krui- senaars nu al weer enige tijd bezighoudt, namelijk waar hun voormalige pomp dan wel is gebleven, werd door de burgemeester niet beant woord. Een ander hoogtepunt van de Torenfeesten was de za terdag gehouden academi sche zitting in de dorpskerk, tijdens welke gemeentese cretaris en amateur-histori cus G. van Vooren een inlei ding hield over de geschie denis van St. Kruis en zijn kerk. De bijeenkomst, waar op ook burgemeester Locke feer en ds H. Valk het woord voerden, werd muzikaal op geluisterd door het kerkkoor Jubilate uit Oostburg. De bevolking vermaakte zich met diverse spelen, boi lings en met een voetbal- en handbaltoernooi. Vandaag worden de Torenfeesten af gesloten met een schieting, een bolling en ringrijden. ITiliiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiilliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiiiiiiiiiiiiiillliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiji?, SLUISKIL - Dankzij een goede organisatie en een groot aantal enthousiaste deelne mers is de afgelopen zaterdag gehouden jaarlijkse sportdag van NSM te Sluiskil succesvol verlopen. Een sportief evenement jvaaraan werd deelgenomen door werknemers, gepensio neerden en hun familieleden en zij die in aanverwante be drijven werkzaam zijn. Ook de kinderen waren niet vergeten en voor dezen waren er in de middaguren tal van spelletjes. Hoewel het weer er af en toe dreigend uitzag, bleef het op een enkele druppel na de ge hele dag droog. Terwijl in de middaguren in café Dallinga een biljarttoer- nooi werd gespeeld dat werd gewonnen door A. Weesepoel, startte het buitengebeuren met een fietstrimtocht door Westelijk Zeeuwsch-Vlaande ren over een afstand van 60 ki lometer. Uitslag: 1. Trimclub Sas van Gent, 2. De Griete, 3. Graauw. Een hengel wedstrijd in de Westerschelde nabij Terneu zen trok 56 deelnemers. De be schikbaar gestelde beker voor de heren werd gewonnen door R. Pieters, bij de dames was het mevrouw Federman, die de trofee won en als beste ju nior kwam Bianca van Hoye het eremetaal voor zich opei sen. Een tennistoernooi bracht 32 deelnemers in de strijd. Bij de heren won A. Aarsen en bij de dames mevrouw Timmerman. Het gaaibollen (42 deelnemers) bracht Maddy de Kraker op de hoogste trede. Het voetbal toernooi met twaalf elftallen werd gewonnen door het team van Fc Swieb (Verlading). Het volleybaltoernooi in de A-ca tegorie was voor het team van de Nitraat en in de B-catego rie ging Brussel 1 met de eer ste prijs naar België terug. Uitslagen kinderspelen, 3 tot 5 jaar: Robert van de Weiden; 6 tot 8 jaar: Gert Jan Serpenti; 9 tot 11 jaar: Patrick Duinkerke. De dag werd afgesloten met een bal in café Dallinga. SLUISKIL - De Zeehengel- club Sluiskil (ZCS) hield giste ren een internationale zeehen- gelwedstrijd. Gevist werd in de Westerschelde, nabij Ter neuzen en er werd aan deelge nomen door 230 henge- laars(sters). Leden van de hengelaars vereniging Sport en Ontspan ning te Zaamslag waren zeer succesvol en wonnen behalve de eerste hoofdprijzen ook een viertal bekers. De vangsten waren eveneens uitstekend. Na afloop werden in café Dallinga te Sluiskil de prijzen aan de winnaars uitgereikt. De wedstrijd telde tevens mee voor het Belgisch en Neder lands kampioenschap van de Westerschelde Federatie (WSF). Uitslag: 1 tevens winnaar van de overwinnaarsbeker J. de Blaey met 2192 punten, 2 J. de Ruijter te Othene (beker best geklasseerde Nederlandse deelnemer, men kan individu eel maar een beker winnen) met 1617 punten, beiden zijn lid van HVSO te Zaamslag, 3 H. Mannaert, ZCS Sluiskil (be ker eerstgeklasseerde deelne mer van de organiserende vereniging) 1575 punten, 4 M. de Duysse, HSV De Vogel te Kloosterzande 1473 punten, 5 K. van Kerckhoven, HSV De Vogel te Kloosterzande 1473 punten, 6 Gilly de Blaey, HVSO te Zaamslag 1451 (beker best geklasseerde junior), 7 A. Wante, ZCS te Sluiskil 1381 punten, 8 Roose, Noordzeevis sers te Knokke-Heist 1322 punten (beker eerstebuiten landse heer), 9 mevrouw De Putter, HVSO te Zaamslag (beker eerste Nederlandse da me) 1290 punten, 10 E. Plovie, Noordzeevissers te Knokke- Heist met 1231 punten. De beker voor de best ge klasseerde buitenlandse dame was voor mevrouw Potvlieghe van OFC te Oostende. SLUISKIL - De fietscros- sende jeugd in Sluiskil heeft sinds kort de beschikking over een eigen terrein waar de nieuwe fietscrossbaan zal moeten verschijnen. Afgelopen weekend is er een eerste vergadering gehouden om een Sluiskilse fietscross- club op te richten. Op de vergadering is een voorlopig (werk-) bestuur ge kozen. Een officiële bestuurs verkiezing komt op de volgen de vergadering aan de orde. Maar eerst gaat men met man en macht de nieuwe fietscross baan aan de Leidinglaan/Ha venstraat in orde brengen. De fietscrossertjes krijgen bijzon der veel hulp. Enkele werkloze Sluiskille- naren hebben toegezegd te helpen met de aanleg. Er is nog geen naam voor de kers verse crossvereniging. De jeugd van Sluiskil kan door een naam te bedenken, mee doen aan een wedstrijd. De namen moeten ingele verd worden bij café Dallinga in Sluiskil. Op 20 mei wordt de nieuwe naam bekendgemaakt. Zeer binnenkort zal er ook een fietscrosswedstrijd voor de Sluiskilse crossers gehou den worden. Ook gaan de crossliefhebbers aan dona- teursactie starten, want geld is er nog niet in kas. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De CPC Buitendienst heeft het jaar lijkse CPC Benelux voetbal toernooi dat zaterdag in Sas van Gent gehouden is, gewon nen. De buitendienst kon door de overwinning de in memoriam Johan Dierick wisselbeker in ontvangst nemen. De winnaar van vorig jaar, CPC Sas van Gent werd vierde en moest door deze bescheiden prestatie de wisselbeker afstaan. De vorige twee uitgaves van het toernooi werden namelijk gewonnen door de Sassenaren. Het scheidsrechterlijk vier tal Sarneel, Colsen, Rottier en De Boer heeft zaterdag een bijzonder sportief toernooi kunnen leiden. Ongeveer driehonderd spe lers/belangstellenden hebben kunnen genieten van een toer nooi waar hard geknokt werd om de puntjes. De wedstrijd leiding was in handen van de Sasse voetbalvereniging Corn Boys. Na de sportieve prestaties was er in de kantine van de CPC een gezamenlijke maal tijd. Mevrouw De Coninck reikte de wisselbeker uit aan de blijde winnaars. Uitslag: 1. CPC Buitendienst, 2. Monda- Antwerpen, 3. Comonda-Loos- drecht, 4. CPC Sas van Gent, 5. Monda Vilvoorde, 6. Hoofd kantoor Utrecht. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 AXEL Streekmuseum- Expositie van Cees Jansen met olieverfschilde rijen. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17 u. vrijd. ook 19-21 u. (t/m 4 juni). GOES Grandtheater - 20 u. The thing, 16 j. HULST De Koning van Engeland - 14.30 en 20 u. Society affairs, 18 j. 20 u. The road warrior, 16 j. 20 u. Aas der azen, a.l. 20 u. Diva, 16 j. 14.30 u. Toppunt der wellust, 18 j. W. Bom- maert -14.30 u. schieting. DE KLINGE Rene de Moor-15 u. schieting. OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Geheime trau- me, 18 j. TERNEUZEN Luxor- 20 u. Lemon popsicle, a.l. VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. Porky's pikante pretpark, 16 j. Alhambra 2 - 20 u. First blood, 16 j. Galerie Marquis, Nieuwendijk 15- Expositie van Antonio Segui met schilderijen en pastels. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17.30 u. zond. 14-17 u. IJZENDIJKE Streekmuseum West- -Zeeuwsch-Vlaanderen- Zome- rexpositie van bodebussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.j. Van onze tennismedewerker KOEWACHT - Burgemeester A. Hack van gemeente Axel heeft zaterdagmiddag de offi ciële opening verricht van de tennisbanen in Koewacht. Hij deed dat door een naambord boven de toegangspoort van de tennisverenigin 'De Eikenhof' te onthullen. Kort daarop plantte hij een eikeboompje op het sportcomplex. De burgemeester was vol lof over de inzet van de vereni ging. De banen zijn door 'De Eikenhof zelf aangelegd. „De economisch recessie vergt nu eenmaal meer zeiwerkzaam heid van het verenigingsle ven", aldus Hack die daarmee duidelijk maakte dat de tijd dat de gemeente voor Sin terklaas kon spelen voorgoed voorbij is. 'De Eikenhof' heeft nu de beschikking over twee gravel- banen en een oefenkooi. Op de eerst volgende ledenvergade ring komt de bouw van een clubhuis al aan de orde. Vol gens voorzitter Kindt moet daaraan-boven de aanleg van een derde baan- prioriteit worden gegeven. Burgemeester A. Hack on derstreepte nog eens dat met de realisering van de accom modatie blijkt dat Koewacht zeker niet vergeten wordt door Axel. Na het officiële gedeelte konden de aanwezigen genie ten van een demonstratiewed strijd tussen Tim van Dijk en Mark Albers uit Terneuzen. Genodigden bekijken een demonstratiewedstrijden op de nieuwe tennisbanen van Koewacht - FOTO WIM KOOYMAN

de Stem | 1983 | | pagina 5