EXCLUSIEF Hoek heeft titel binnen bereik CROSS EINDZEGE KAREL VAN GOETHEM pimkampioenschap Hengstdijk Vier clubs vechten tegen degradatie IILEIU IMin#D\rEi OVERWINNING VAN BRESKENS artsdag •en-oost nre rttim ^ncytC Axel kraakt Koewacht !5 CC jspannen Laatste ronde KNSB competitie eren ft geld rollen, [ing waarover alleen maar ledroomd, [dankzij een Inceerde ïankelijke jphanging Dm. Het enorme latievermogen loepele motor Irsnellingsbak, ie 5 een i brandstof- links lijkt te te ontsteking, relke omstan- bt u zich niet als Je Honda f. Daarom ook l en oer sterk en klaar als u een I Honda, ils 't om service Zelfsprekend lesultaten amestennis :oude Sluiskil krijgt fietscrossclub Fietscross in De Braakman Corn Boys en Verpoorte aan leiding Ook zo nieuwsgierig naar Hitiers dagboek? Koop dan vanaf nu Nieuwe Revu. Die heeft de exclusieve rechten voor Nederland van dit historisch dokument. En brengt het in 27 gratis extra bijlagen. Zodat u straks het verhaal van de eeuw helemaal kompleet in huis hebt! Surf wedstrijden op Veerse Meer Kringwedstrij den in De Braak man VRIJDAG 6 ME11983 T14 PAGINA SPORT 2 g^yiiininiiuiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiuiiiiiuiiuuiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiti fLAAT" In van de K.N.M.V uur ,0 uur VOGELWAARDE - Ab Ver- planke uit IJzendijke boekte gisteravond zijn tweede over winning in de strijd om het in- erclubüassement. De IJzen- iijkenaar bleef buiten schot, indanks het verweer van Ver bet, Van Goethem en de sterk ijdende Jacky van der Horst. De spanning bleef tot het al- erlaatste moment, want het ,erschil tussen Verplanke en fan Goethem was uiterst dein. Door zijn derde plaats in [e uitslag in Vogelwaarde ing echter het totaalklasse- jent naar de renner uit Üoosterzande. Bij de liefheb- ers ging de laatste overwin- ,ing naar Bert Steenbakker. Viily de Feber stond hier al en straatlengte voor op de oncurrentie. Ronny Hame- III door Eddy de Schrijver link werd winnaar bij de nieu welingen. De strijd in Vogelwaarde was nog bijzonder spannend, ondanks het feit, dat renners als Steel, De Maesschalck en consorten niet te bespeuren waren in deze ciubkoers. De amateurs begonnen al direct vanaf de start een staaltje hard fietsen weg te geven, zo dat vrij vroeg de beslissing werd doorgevoerd. Cor Vervaet, Karei van Goethem, Jacky van der Horst, Ab Verplanke en Jan de Munck kwamen voorop en niemand van de achtervolgers slaagde er nog in de koplopers in de kraag te pakken. De voorsprong was in eerste in stantie groot, maar met nog een paar ronden voor de boeg kwam het peloton toch enigss- zins terug. De renners van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen wisten dat ze de snelle Van der Horst niet naar de streep moesten brengen. De tactiek werd dus op de aanval gezet. En Ab Verplanke was weer eens de man die het lont aanstak. Hij deed dat bij het ingaan van de laatste ronde en zijn sprong in de ruimte was ruim voldoende om de concurrentie achter zich te houden. Ver planke zegevierde dan ook en boekte meteen zijn tweede overwinning in deze inter- clubstrijd, die toch als gedeel telijk geslaagd moet worden beschouwd. Het werd nog even benauwd in de spurt voor Van Goethem, maar Vervaet kon niet meer over de Kloos- terzandenaar komen, waar door de eindoverwinning vast stond. Van der Horst spurtte zich naar de tweede plaats. Hans Moens won de spurt van de achtervolgers. Bij de junioren ging de overwinning naar Patrick Tolhoek. Deze categorie ging samen met de liefhebbers van start vanwege het feit dat vandaag in Axel de driedaagse begint. De liefhebbers bleven bij elkaar en in de eindspurt toonde Bert Steenbakker zich de snelste voor Wielhouwer en De Feber. Uitslagen: amateurs: 1. A. Ver planke (ZVL), 2. J. van der Horst (Middelk), 3. K. van Goethem (ZVL), 4. C. Vervaet (ZVL), 5. J. de Munck (Middelk), 7, H. Harink (Middelk), 8. P. Raas (Middelk), 9. K. de Nooijer (Middelk), 10. R. de la Ruelle (ZVL). Eindklassement: 1. Van Goethem, 2. Verplanke, 3. Vervaet. Junioren: 1. P. Tolhoek (Middelk), 2. J. Kloosterman (Mid delk), 3. J. Blok (Middelk), 4. C. de Caluwé (ZVL). Liefhebbers: 1. B. Steenbakker (Middelk), 2. W. Wiel houwer (Middelk), 3. W. de Feber (ZVL), 4. A. van der Ploeg (ZVL), 5. K. Tolhoek (Zeeland), 6. F. van Meijaartd (Middelk), 7. R. de Wit (Middelk), 8. C. de Visser (Mid delk), 9. H. Slabbekoorn (Middelk), 10. A. Dingemans (Middelk). Nieu welingen: 1. R. Hamelink (ZVL), 2. G. Geensen (ZVL), 3. A. Mast (ZVL), 4. M. Remeijn (Middelk), 5. M. de Smit (ZVL), 6. H. Jansen (ZVL), 7. A. van Goethem (ZVL), Van onze schaakmedewerker TERNEUZEN - Zaterdag wordt de laatste ronde ge speeld in de KNSB-competitie. Het eerste team van Het Witte Paard uit Sas van Gent moet deze laatste ronde in ieder ge val winnen om zich te kunnen handhaven in de eerste klas KNSB. De uiteindelijke beslissing van wel of niet meer spelen in de eerste klas is niet in handen van de Sassenaren. De ploeg die één plaats boven HWP staat geklasseerd, zal zaterdag moeten verliezen. Het laatste duel van HWP is tegen Bruns- sum. Stem. 076-236911 Military-top niet in de fout >it rvan IREDA - De Europese military-top heeft op de «rste echte wedstrijddag van de Military Baronie an Breda meteen fel van zich afgebeten. De groot- Ie kanshebbers voor de eindzege stonden na de erste dressuurdag keurig netjes gegroepeerd bij e eerste tien. Dat wil echter geenszins zeggen dat e rest gezien is. Verre van dat, want het jurytrio ield de verschillen erg klein. da. loor Wim van Ginneken ■Het verschil tussen de num- |ers 1 en 11 is minder dan vijf jnten. Door een springfout in springconcours of enkele ronden verlies in de cross innen de favorieten dus nog i enorme tuimeling in het hssement maken. Het zal de (rijd tijdens de 5600 meter cross-country opener Ir, ooit maken, zeker als men (denkt, dat er na de tweede Istrijddag nog een tiental Imbinaties bij kunnen komen Jeop minder dan vijf punten Inde leider komen te staan. |De leiding wordt nu gedeeld Tor twee echte toppers, de tra Niels Haagensen met Irlic en Anchela Rohof met tienjarige Boa's Wise Far- jng. Al op tweetiende punt t de Zweedse crack Sven gvarsson met Doledo. Het hoordeel was nogal ver- lillend. Voorzitter Jurien de [Gravière oordeelde Niels lagensen, de winnaar van de pnatieve Olympische mili- f' te Fontainebleau, het jst Roelie Bril gaf de voor- aan Anchela Rohof en van der Slikke had Jules Nen, de Nederlander in Janse dienst, op kop gedacht. IXyssen is verbonden aan de p Nationale d'Equitation lSaumur en is daar de rech- pnd van de dressuurex- t Patrick ie Rolland. Van I Slikke's collega's zagen in ssen niet meer dan een goe- Imiddenmoter. De compute- Itkomst was derhalve, dat I's Nyssen een gedeelde |lde plaats bezet, samen met Pool Krysztof Ro- fski. Ook de Fransman Oli- jBillau had zich bij de al- lesten kunnen scharen als [Franse jurylid De la Gra pe een wat hogere pet van f landgenoot had opgehad. Nicolas Dugue (Frank- II werd door het Franse Imilitary-opperhoofd be id niet voorgetrokken. Ed- IStibbe en Yvonne Jurgens ['onze tennismedewerker pEUZEN - De uitslagen 7 de deze week gespeelde "rijden in de districts-da- «niscompetitie luiden: taesenkel: hoofdklas: Hulster Mit 1-De Bongerd 1 4-2, Axel F Klappers 1 6-0. Eerste klas: p-Axel 2 2-4, Sjef-Animo i 2-4. r® klas: Animo 2-Ludo et RJ4-2, Drive-Phllten 3-3. Da- Wbel: Hoofdklas: MLTC 2- 14-0, Kruiningen 1-Axel 1 I/pte klas: Sluis 1-Animo 2-2, T/8-Hulster Ambacht 1 1-3, F® klas: Hulster Ambacht 2- F' 1 3-1, Tiola-Hoek 2-2, 1711-Ludo et Emergo 1 2-2, [./■Drive 2 0-4. Derde klas: f 2-Sluis 2 2-2, Vogelvlucht PMrn 2 2-2, Vogelvlucht 1- rlEmergo2 4-0. staan er na hun goede dres- suurproeven uitstekend voor. Ook de Britse Clarissa Stra- chan zal in haar vuistje la chen, want met zo'n geringe achterstand zal zij in de uit- houdingsproef met Merry So vereign ongetwijfeld alle re gisters opentrekken. Anchela Rohof leeft wat dat betreft nog met twijfels. Het is Boa's eerste military. „Mijn eerste paard zou hier Resolu tion B zijn geweest, maar hij had vorige week een hoefont- steking en ik durfde het met hem hier op deze zware bodem niet aan. Ik ben mijn seizoen voorzichtig begonnen in Baar- le-Nassau, misschien wel de mooiste eendaagse wedstrijd die ik ooit gereden heb. Breda zit daar voor Boa al snel op. Toch ging hij in zijn eerste FEI-proef naar mijn gevoel erg goed". Pechvol was de dag voor de Belgen Albert en Raf de Smedt. Ze vonden zich na hun eerste optreden terug op de 28ste en 29ste plaats. Maar daar tilden ze niet zo zwaar aan. „De achterstand valt wel mee. En In de cross zal het klassement toch volledig door elkaar gehaald worden". Al- bert de Smedt vond het erger dat ze hadden ingebroken in zijn Landrover. „We gingen nog even een paar hindernis sen bekijken. Toen we terug kwamen, was mijn portemon nee met 4000 Belgische franks weg en de auto vernield. Mijn jas en mijn papieren heb ik gelukkig nog in de bosjes te rug gevonden". Martin Lips met Babyface vond zichzelf terug op een wat erg bescheiden 25ste plaats. Het gebrek aan wedstrijdrit me breekt de Abgar-zoon ken nelijk toch op. In het ruiterkwartier is de spanning ai aardig toegeno men. De kaarten zijn geschud voor het pokerspel en het wachten is nu vooral op de antwoorden die wereldtoppers als Mark Philips, wereldkam pioene Lecinda Green-Prion Palmer en de Zweed Michael Petterson gereed hebben. Bin nen de witte hekjes moeten immers de goede uitgangspo sities voor de uithoudings- proef van zaterdag bevochten worden. De top van het klassement ziet er als volgt uit: 1. ex equo Niels Haagensen (Denemarken) met Garlic en Anhela Rohof (Neder land) met Boa's Wise Farthing bei de 55 strafpunten, 3. Sven Ingvars- son (Zweden) met Doledo 55,2 strafpunt, 4. E. Topp (W. Duits land) met Ballygar 56,4 strafpunt, 5. ex equo Krysztof Rogowski (Po len) met Bajarz en Jules Nyssen (Frankrijk) met Paule d'Argen- teuil beide 57,6 strafpunt, 7. Olivier Billaud (Frankrijk) met Iframm 58 strafpunten, 8. Ex equo Eddie Stib- be (Nederland) met Autumn Bree ze en Yvonne Jurgens (Nederland) met Salland K. beide 59 strafpun ten, 10. Clarissa Strachan (Enge land) met Merry Sovreign 59,4 strafpunt, samen met J. Koscinski (Polen) met Signoret, eveneens 59,4 strafpunt i 4 dn handg.f24.995-, een ML-behandcling met j 120 km/u 7,1 Ur, \1804-23333. 56, Terneuzen, i-WEST-BRABANT i)UW Erie, telefoon 01658-2551^ |N DER POEL 3C Hulst, Van onze sportmedewerker '^TDIJK - Zaterdag wordt in Hengstdijk het kampioen en de Zeeuwsch-Vlaamse Trimfederatie verreden voor ^-trimmers. Het belooft een spannend kampioenschap te 1 »P het bekende parkoers langs de dijken van Hengstijk. p-trimmers bijten de trekken om 15.00 uur, zijn er i.J'otn 13.45 uur. Zij moe- bonden van 3300 meter !w> De favorieten in deze ®in Tange uit Aarden- °>j was de sterkste in jnde, Camiel de Rooy uit /en, Tonnie van Poecke •'en Steyaart uit Terhole 5 een blakende vorm 0 de Bakker zo moge- meteen kunnen toe- ni) was bij de B-trim- Tyk, maar gaat nu naar Pegorie. A-trimmers, zij ver heel wat kanshebbers voor de fel begeerde trui van het kam pioenschap. Bertus Wieles, Renè Heyboer, Jan Moes en Frans van Waterschoot zijn enkele favorieten. Johan Krap maakt mogelijk in Hengstdijk zijn rentree. De A-trimmers moeten ongeveer 65 kilometer afleggen. De inschrijving vindt plaats in café Las Palmas bij Piet van Dijk, terwijl de renners zich in de gymzaal aan de Kie vitstraat kunnen omkleden. Eddy Stibbe met zijn paard Autumn Breeze in actie tijdens de dressuurproef. - FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Van onze sportredactie TERNEUZEN - De amateur voetbalcompetitie krijgt in het Zeeuwse land nog een ver lengstuk. In de vierde klas H zijn vier clubs op een gedeelde voorlaatste plaats geëindigd en zij zullen onderling in een halve competitie moeten gaan uitmaken wie het reeds gede gradeerde Zeeland Sport zal vergezellen naar de eerste klas van de KNVB afdeling Zee land. Die vier clubs zijn Hon- Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Als het fiets- crosscomité Sluiskil zijn zin krijgt, dan komt er vrijdag avond in navolging van een achttal omringende plaatsen in Sluiskil eveneens een fiets crossclub. Onder leiding van Meerten Dallinga, Benny Smit en Her man Coqué wordt er momen teel een fietscrossbaan aange legd aan de Leidinglaan en het is eveneens dit trio dat vrij dagavond de Sluiskillenaren heeft uitgenodigd voor een vergadering die moet leiden tot de oprichting van een fiets- crossvereniging. Deze bijeen komst begint om 19.30 uur in café Dallinga. tensse, Aardenburg, Biervliet en Koewacht. Vooral Honte- nisse leverde een huzaren stukje door in de laatste duels nog de broodnodige punten te pakken, waardoor het nog op gelijke hoogte kwam met de concurrenten. Voor zondag 8 mei staan op het programma de ontmoetin gen Biervliet-Aardenburg en Hontenisse-Koewacht. Beide duels beginnen om 14.30 uur. Woensdag 11 mei worden de wedstrijden Hontenisse-Bier- vliet (op het Axel-terrein) en Aardenburg-Koewacht (op het Terneuzen-terrein) gespeeld. Deze duels beginnen om 19.0o uur. Na afloop van de ontmoe ting Hontenisse-Biervliet worden strafschoppen geno men. Dit kan van belang zijn want de mogelijkheid bestaat dat het doelsaldo tenslotte zal moeten beslissen wie er degra deert. Dit als alle vier de teams gelijk in punten eindi gen in deze na-competitie. Het doelsaldo van Aarden burg in de competitie bedroeg -12; van Biervliet en Honte- nisse allebei -16 en van Koe wacht -3. Eindigen in de na- competitie alle vier teams met een gelijk aantal punten en is het doelsaldo ook gelijk, dan beslissen de strafschoppen na de wedstrijd Hontenisse-Bier vliet wie van deze twee degra deert naar de afdeling. Wordt er woensdag 11 mei één van de twee duels afgelast, dan zullen beide wedstrijden worden uit gesteld en donderdag 19 mei worden gespeeld. Op tweede pinksterdag, maandag 23 mei, staan tenslotte de wedstrijden Aardenburg-Hontenisse en Koewacht-Biervliet op het programma. Beide wedstrij den beginnen dan om 14.30 uur. Derde klas D Voor zondag 8 mei staan te vens de laatste vier wedstrij den op het programma voor de derde klas D. De ontmoetingen SC Gastel-Zierikzee, RIA- Jong Ambon, RCS-DIVO en Steen-BSC staan in het teken van de degradatie. Belangrijskte degradatie kandidaat is het Roosendaalse BSC, dat waarschijnlijk RIA zal gaan vergezellen naar de vierde klas. Tenminste, het is te verwachten dat het team van Steen er vrijuit spelend in zal slagen BSC terug te wijzen. Er vanuit gaande dat Jong Ambon zal winnen van het reeds gedegradeerde RIA, dan is de zaak beklonken. Van onze sportmedewerker BIERVLIET - Zaterdag 7 mei kunnen de fietscrossertjes weer hun hart ophalen in een zogenaamde vrije wedstrijd in het recreatiecentrum De Braakman. Het inschrijf bureau is ge opend om 11.00 uur, waarna om 13.00 uur het eerste start sein wordt gegeven. Van onze sportmedewerker AXEL - In de promotiecompe titie zaalvoetbal, voor twee plaatsen in de regioklas, voe ren de teams van Corn Boys en Verpoorte de lijst aan. Corn Boys versloeg het Terneuzense ABN met 4-1, waarna ABN zich goed herstelde tegen Ver poorte. In Axel won het met 3-2 na dat eerder Verpoorte al met 8-2 Breskens'82 in Oostburg had geklopt. Tegen De Kreeft kwam Breskens'82 eveneens tekort. Het verloor met 6-1 van de Hulsterse rayonkampioen. Stand: Corn Boys 4-6, Verpoorte 4-6, ABN 4-4, De Kreeft 4-2, Breskens'82 4-2. (ADVERTENTIE) ITIERS Van onze sportmedewerker BRESKENS - Ook Middel burg vond gisteren op „Baer- sande" zijn Waterloo. Met 3-1 zagen de groen-witten uit de provinciale hoofdstad hun be- keravontuur beëindigd. Dit in een wedstrijd die het aankij ken meer dan waard was. Breskens, op dit moment mentaal niet kapot te krijgen, moest de eerste twintig minu ten het spel aan de tegenstan der laten. Dat resulteerde in de 22e minuut in een voor sprong. Slecht uitverdedigen van Robbie de Munck deed de bal op links bij Johan ie Conté belanden. Zijn voorzet werd door Gerrie Eikenhout achter doelman Rob Gruben gedepo neerd, 0-1. Het was voor de thuisploeg het sein om het gaspedaal nog eens wat dieper in te drukken. Negen minuten voor de pauze bracht Camiel van Rattingen de stand in evenwicht. Na slecht wegwerken van Nico Koster kreeg hij de bal in de voeten. In een oogwenk con stateerde hij dat doelman Ad Vermeulen te ver voor zijn hok stond. Een schitterende lob in het kruis en het stond 1-1. Bij Middelburg maakte Leon Kuys na de pauze zijn opwachting ten koste van Mi chael Dek. Een kwartier in de tweede helft zou de thuisploeg op voorsprong komen. Nadat Ronnie de Ruysscher - knappe partij - een inzet van Eiken hout van de lijn had getrapt, stond Jan de Lobel aan de overzijde op de juiste plaats om een voorzet van Jimmy Pietersz binnen te knikken, 2-1. Middelburg opende op dat moment weer alle registers en de uitstekende Gruben was nodig om de zaak overeind te houden. De verlosser was nog maar eens Bram van der Broecke. Tien minuten voor het inruk ken verscheen hij na goed aangeven van Milco van der Hooft alleen voor Ad Vermeu len. Uiterst koel plaatste hij de bal buiten bereik van de Mid delburg-portier tegen het net en het stond 3-1. Middelburg had te weinig raffinement in huis om in de slotfase het tij alsnog te keren. Oostkapelle is uitgebekerd. Na een 0-1 ruststand tegen het Brabantse Alliance werd de normale speeltijd afgesloten met 1-1. In de verlenging wist Alliance de eindcijfers op 1-2 te brengen. Programma: Tweede klas: SSC55- Oostkapelle, Good Luck-Altena, SHO- ASWH, Oranje Wit-WHS, SC Everstein- NEO'25, Arnemuiden-Bruse Boys. Derde klas B: Kloetinge-Kapelle. Krabbendij- ke-Zaamslag, NTW-Dinteloord, Ter neuzense Boys-Tholense Boys, Wemel- dinge-Hoek, BWR-Serooskerke. Van onze sportmedewerker AXEL - Zaterdagderdeklasser Hoek gaat een spannend week einde tegemoet. De wit-blauwe formatie van trainer Jan Doorns vertrekt naar Wemeldinge waar het plaatselijke keurkorps met dezelfde naam tegenstander is. Voor Hoek zonder meer een moeilijke tegenstander. Hoek kan bij winst eventueel de titel al binnen hebben. Daarvoor moet BWR dan wel Serooskerke klop pen of een puntendeling afdwingen. Hoek, dat in de laatste duels goed op dreef was, zal die vorm zonder meer nodig heb ben wil het Wemeldinge in eigen huis kunnen kloppen. De Zuid-Bevelandse ploeg kan zich via een zege in veiligheid spelen en zal er daarom stevig tegenaan gaan. Zeker met de wetenschap dat het in Hoek met 3-3 gelijk speelde en dat toen de gastheren blij mochten zijn dat ze niet verloren. Deze waarschuwing die Wemeldin ge uitdeelde in het eerste tref fen, is Hoek eveneens nog niet vergeten. Daarvoor is het te dicht bij de promotie naar de tweede klas, die het drie jaar geleden verliet. Hoek vertrekt toch als favoriet. Zaamslag is dicht bij de de gradatie. Het reist af naar Krabbendijke en moet daar winnen wil het nog uitzicht hebben op behoud van het derdeklasserschap. Voor Krabbendijke is er niets meer te verdienen en dat kan wel eens in het voordeel werken van de mannen van trainer Emans. Terneuzense Boys speelt op eigen terrein tegen Tholense Boys. Inzet in dit treffen is de vijfde plaats. Een klassering die de Terneuzena- ren voor zich op willen eisen en daarom willen winnen. Ge zien de tweede competitiehelft start het dan ook als de te kloppen ploeg. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Windsurfver- eniging Zeeuwsch-Vlaande- ren houdt zondag een surf- wedstrijd op het Veerse Meer nabij de Oranjeplaat. De surfers gaan van start om 11.30 uur. Van onze paardesport medewerker HOEK - Het wedstrijdgebeu- ren in het Zeeuwse paarde- sportwereldje is in alle hevig heid losgebarsten. Werd afge lopen zaterdag nog een succes vol concours hippique voor parden en pony's in Klooster- zande afgewerkt, zondag 7 mei komen in De Braakman de B-klassers in actie. Deze zoge naamde promotiewedstrijden voor paarden en pony's zijn bedoeld om de nodige punten te vergaren voor promotie naar de L-klas. Promoveert men naar de L-klas, dan kan aan de grotere concoursen worden deelgeno men. De organisatie in De Braakman is in handen van het concourscomité Van De Haringruiters uit Biervliet en De Zwinruiters uit Nieuw- vliet. In totaal hebben 82 dres- suurcombinaties ingeschreven (49 pony's en 33 paarden). Zij beginnen aan hun proeven om negen uur 's morgens. De springcombinaties (13 pony's en 7 paarden) komen vanaf een uur 's middags aan bod. Na afloop van de springwed- strijden volgen de parade en prijsuitreiking. Korfbal: Promotieklas C: Tjoba- Rust Roest, aanvang 16.00 uur. Tweede klas: Atlas-Zaamslag, aan vang 16.00 uur; Animo 3-TOGO, aanvang 13.00 uur. Viede klas A: Animo 5-BKC, aanvang 15.00 uur. Voetbal: Zondagvoetbal KNVB af deling Zeeland, eerste klas: Sluis- Philippine, Hulsterloo-Corn Boys, Zeelandia-Lewedorpse Boys, Oost burg-Volharding, Renesse-SDO, Robur-Noorma nnen. Volleybal: 't Sportuus Axel, aan vang 16.15 uur: Voorwaarts-EWC (dames). Sportzaal IJzendijke, aan vang 15.00 uur: YVC-Mytilus (he ren). 't Zwaantje Terneuzen, aan vang 18.30 uur: Scheldesport-Ver- degem (heren). Sportzaal Clinge, aanvang 15.00 uur: CVC-Kikkers (heren). Basketbal: Vrijdag 6 mei: 't Spor tuus Axel, 18.30 uur: Scheldesport 1-BV Hulst 2; aanvang 19.30 uur: Scheldesport 2-BV Hulst 1; 20.30 uur: Spojna Gdansk-Nashua Den Bosch. Zaterdag 7 mei: De Vlaande ren Sas van Gent, aanvang 14.00 uur: BC Sas-Voorwaarts (heren); BC Sas 2-OperatIe'71 2 (dames); 15.00 uur: BC Sas 1-Voorwaarts (da mes) en BV Hulst 1-Scheldesport 1 (heren). Zondag 8 mei: Den Dullaert Hulst, aanvang 15.00 uur: BV Hulst- Coveco (play-offs jongens-junio- ren). Tennis: Landelijke competitie zon dag: Mixed-competitie: Tweede klas: Smash 1-SBOZ 2, Ludo et Emergo 1-TSI 1. Derde klas: Axel 1-Roosendaal 3, Animo 1- Ludo et Emergo 2, Hulster Ambacht 1- De Schelde 2. Vierde klas: Ludo et Emergo 3-MLTC 3, Sjef 1-Domburg 1, MLTC 4-Animo 2, Souburg 1-Axel 2, Hulster Ambacht 2-Bongerd 1, Axel 3-DOS 2, Animo 3-Schelde 3, De Stoof I-Drive 1. Herencompeti tie: Tweede klas: Zierikzee 1-Sluis 1. Derde klas: Schelde 1-Animo 1. Vierde klas: Tiola-Drive, Vogel- vlucht-Kruiningen 1. Districtscom petitie heren zaterdag: Hoofdklas: Zaamlsag 1-Con Forza, Drive-Ani- mo 1. Hockey: Heren tweede klas: Olym- pla-Aeolus, aanvang 14.45 uur op de velden van sportpark Oude Vaart in Terneuzen. Dames vierde klas; Olympla-Barendrecht, aanvang 13.00 uur, sportpark Oude Vaart te Terneuzen. Van onze sportmedewerker AXEL - Axel blijft de onbe twistbare uitblinker in vriendschappelijke voetbal- duels. Nu werd Koewacht met 8-1 verslagen. Aanvankelijk zou Axel tegen het Oud- Zeeuwsch-Vlaamse elftal aantreden, maar in laatste in stantie (omstreeks half zes) kreeg Axel de mededeling dat die formatie bij gebrek aan voldoende spelers niet aan kon treden. Ondanks die late afzegging was Koewacht bereid om als nog naar Axel te komen. In de eerste helft bood Koewacht knap tegenstand, kwam zelfs op voorsprong via Karei Broekman, maar zag voor rust Jan van de Broeke en Renato Ambrosini (strafschop) de stand in het voordeel naar Axel ombuigen. Na rust kwam Koewacht, dat twee vaste krachten miste, er niet meer aan te pas. Een soepel draai end Axel liep uit naar een 8-1- zege door treffers van Dickie de Pooter (3x), Henk Michels, Fonny Verstraeten en Marlon van der Goes.

de Stem | 1983 | | pagina 9